CZ278257B6 - Machine for packing sleepers - Google Patents

Machine for packing sleepers Download PDF

Info

Publication number
CZ278257B6
CZ278257B6 CS921785A CS178592A CZ278257B6 CZ 278257 B6 CZ278257 B6 CZ 278257B6 CS 921785 A CS921785 A CS 921785A CS 178592 A CS178592 A CS 178592A CZ 278257 B6 CZ278257 B6 CZ 278257B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
tamping
machine
unit
frame
machine according
Prior art date
Application number
CS921785A
Other languages
English (en)
Inventor
Josef Theurer
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of CS178592A3 publication Critical patent/CS178592A3/cs
Publication of CZ278257B6 publication Critical patent/CZ278257B6/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/12Packing sleepers, with or without concurrent work on the track; Compacting track-carrying ballast
    • E01B27/13Packing sleepers, with or without concurrent work on the track
    • E01B27/16Sleeper-tamping machines
    • E01B27/17Sleeper-tamping machines combined with means for lifting, levelling or slewing the track

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)

Description

Vynález se týká podbíječky pro podbíjení pražců koleje s rámem stroje, který je uložen na kolejových podvozcích, který má prostřednictvím pohonů výškově a bočně přestavitelný agregát pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje, nivelační a směrový vztažný systém a výškově přestavitelný podbíjecí agregát, který je opatřen podbíječím kladivem, vykývnutelríým kolem kolmo k podélnému směru stroje upravené osy výkyvu a opatřeným jednak do prostoru mezi pražci zasunutelným podbíječím kladivem a jednak bočním podbíječím kladivem, vykývnutelným kolem osy výkyvu, upravené v podélném směru stroje.
Dosavadní stav techniky
Z US.-PS 3,910,195 je již známá podbíječka s výškově přestavitelným podbíječím agregátem, který má podbíjecí kladiva, která jsou prostřednictvím pohonů přistavitelná do záběru a lze je uvést do vibračního pohybu. Přídavně k podbíječím kladivům, která lze přivést do záběru v podélném směru stroje, jsou na každé podélné straně stroje v oblasti před hlavami pražců upravena další podbíjecí kladiva, která jsou vytvořena vykývnutelně kolem osy upravené v podélném směru stroje. Obě tato boční podbíjecí kladiva jsou upravena v takové vzájemné vzdálenosti, že při podbíjení dvou sousedících pražců prostřednictvím podbíjecího agregátu jsou boční podbíjecí kladiva přesně v oblasti hlav podbíjených pražců. Tím se vytváří možnost podbíjet štěrk pod pražci současně jak na podélných stranách pražců, tak i na jejich čelních stranách. Podbíjecí agregát se však musí pro každý podbíjecí proces přesně vystředit a spustit nad podbíjenými pražci, potom se musí nadzdvihnout a posléze přemístit směrem vpřed k následujícím podbíjeným pražcům. Tam se musí celá podbíječka pro vystředění podbíjecího agregátu zastavit, načež se celý podbíjecí agregát opět spustí a všechna podbíjecí kladiva se zasunou do štěrku.
Podbíječka, která má na svém předním a zadním konci rámu stroje přikloubený přídavný rám, je již známá z EP 0 397 956 AI. Zatímco v pracovním směru přední přídavný rám je spojen s výškově přestavitelným středním a bočním pluhem, je na zadním přídavném rámu upraveno výškově přestavitelně zametači ústrojí. Tato známá, pro kontinuální pracovní pohyb vytvořená podbíječka je vhodná zejména pro vysoce výkonné podbíjení delších traťových úseků, přičemž paralelně k provádění kontinuální korekce polohy koleje lze také provádět kontinuální zasypávání koleje štěrkem.
Z EP 0 057 128 B1 je známá další více funkční podbíječka, která má v oblasti výškově přestavitelného podbíjecího agregátu ústrojí pro odhoz štěrku a pluhové ústrojí se zametacím koštětem. Mimoto má ještě ústrojí pro výměnu pražců s ústrojím pro přepravu pražců, jakož i ústrojí, které má bagrovou lopatu pro odstraňování štěrku mezi pražci. Takový stroj je vhodný zejména pro obnovu jednotlivých poškozených pražců a jejich okamžité zasypání štěrkem a podbíjení.
-1CZ 278257 B6
Konečně je ještě z US-PS 4,691,565 známá podbíječka, u které má v pracovním směru přední trakční kabina vykývnutelnou rampu pro pojíždění satelitního vozidla z prostoru trakční kabiny na kolej. Satelitní vozidlo, které se postaví ve větším odstupu k. podbíječce,______slouží potom pro prodloužení měřicí základny vztažného systému stroje.
Podstata vynálezu
4.
Vynález si klade za úkol vytvořit podbíječku v úvodu popsaného typu, u které by bylo možné, volitelně přizpůsobovat podbíjení, případně podbíjecí výkon na různé podmínky podbíjení.
Vytčený úkol se řeší podbíječkou podle vynálezu, jejíž podstata spočívá v tom, že do prostorů mezi pražci zasunutelná podbíjecí kladiva a pro zhutňování štěrku v oblasti před hlavami pražců upravená boční podbíjecí kadiva jsou při vytvoření samostatného hlavního podbíjecího agregátu a bočního podbíjecího agregátu uspořádána na samostatných unášecích nástrojů, které jsou prostřednictvím pohonů na sobě navzájem nezávisle výškově přestavitelné. Kombinací těchto dvou zcela rozdílně pracujících podbíjecích agregátů se vytváří možnost podbíjet kolej i v takovém případě, kdy není možné nasadit hlavní podbíjecí agregát, například z toho důvodu, že bezprostředně po přestavbě koleje leží ještě na pražcích koleje staré kolejnice, a to prostřednictvím neomezeně v oblasti před hlavami pražců nasaditelného bočního podbíjecího agregátu. Také společné pracovní nasazení obou podbíjecích agregátů však přináší podstatné zvýšení výkonnosti podbíjecích prací a je proto vhodné zejména pro zhutňování bezprostředně před tím vyčištěného a proto zcela nestlačeného štěrku, který je tak možné současně v prvním stupni předem zhutnit. Dík konstrukční nezávislosti bočního podbíjecího agregátu na hlavním podbíječím agregátu se vytváří výhodná možnost přizpůsobovat různé podbíjecí parametry, jako dráhu přistavování do záběru, dobu přistavování do záběru, hloubku podbíjení, frekvenci podbíjení atd. optimálně speciální oblasti nasazení v oblasti před hlavami pražců, ve které není k dispozici prostorové zúžení prostorů mezi pražci. Mimoto není v této oblasti žádná pevná překážka, která by vyžadovala stálé cyklické vystřelování a nadzdvihování, aby ji bylo možné obejít.
Další výhodné vytvoření podle nároku 2 umožňuje provádět zejména v kolejových obloucích zjednodušené vystředění všech podbíjecích kladiv z hlediska jejich rovnoměrné vzdálenosti od konců pražců.
Vytvoření odbiječky, které je uvedeno v nároku 3 a 4, je vhodné zejména pro zhutňování bezprostředně před tím zcela nově upraveného štěrkového lože, přičemž prostřednictvím bočních podbíjecích agregátů lze dosáhnout cíleného výkonnéhc, předběžného zhutnění.
Další výhodné vytvoření podle nároku 5 je výhodné zejména tehdy, když se podbíječka nasazuje pro zvláště vysoký pracovní výkon při kontinuálním pracovním pohybu.
Vytvoření podle nároku 6 má tu výhodu, že přídavný rám spolu s hlavním podbíječím agregátem se může cyklicky pohybovat sem
-2CZ 278257 Ββ a tam, aniž by byl přitom ovlivňován oběma bočními podbíjecími agregáty.
Automatické řízení přístavného pohonu do záběru a výškového přestavného pohonu podle nároku 7 v podobě rovnoměrného vratného lopatkového pohybu podbíjecích kladiv zajišťuje zvláště výkonné a rovnoměrné zhutňování štěrku.
Výhodné vytvoření podle nároku 8 umožňuje zvláště výkonné podbíjení ve velmi široké pracovní oblasti.
Předřazení bočního pluhu podle nároku 9 poskytuje možnost dopravovat chybějící množství štěrku vzhůru z boční oblasti štěrkového lože do oblasti před hlavami pražců, čímž se zde zajistí rovnoměrné zhutnění štěrku prostřednictvím následného bočního podbíjecího agregátu.
Další výhodné vytvoření podbíječky podle nároku 10 a 11 je zvláště vhodné pro pracovní nasazení, které navazuje na přestavbu koleje v krátkých výlukách, aby bylo možné provést nejen podbíječí práce, ale také ty práce, které je nutné uskutečnit před nimi. Pracovní agregáty, které jsou potřebné pro tyto předběžné práce, jsou v podobě samohybných malých strojů zvláště hospodárným způsobem včetně podbíječky pojízdné po koleji prostřednictvím rampy, kam se dostanou z přídavného rámu k místu nasazení.
Přehled obrázků na výkrese
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na příkladech provedení ve spojení s výkresovou částí.
Na obr. 1 je schematicky znázorněn bokorys podbíječky podle vynálezu s hlavním podbíječím agregátem as v pracovním směru předřazeným bočním podbíječím agregátem. Na obr. 2 je schematicky a ve větším měřítku znázorněn příčný řez podbíječkou v rovině podle čáry II z obr. 1.
Na obr. 3 je schematicky znázorněn bokorys dalšího příkladu provedení podbíječky podle vynálezu, která je při pracovním nasazení kontinuálně pojízdná.
Na obr. 4 je znázorněn s přídavným rámem, který je další příklad provedení podbíječky předřazen v pracovním směru.
Příklady provedení vynálezu je znázorněna na obr. 1, který je uložen na kolejových centrální energetické stanice 4 s trakčním Mezi oběma po kc'.ť ji 7 upraven hlavní podbíječí v pracovním směru podbísestává podvozpohonem
Podbíječka 1, která v podstatě z rámu 3. stroje, cích 2, z a z centrálního ovládacího ústrojí pojízdnými kolejovými podvozky 2 je agregát 8, před kterým jsou předřazeny ječky 1 prostřednictvím pohonů výškově a stranově přestavitelný agregát 9 pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje 7 jakož i boční podbíječí agregát 10. Prostřednictvím pohonů výškově a bočně přestavitelný a s rámem 2 stroje spojený hlavní podbíječí agregát 8 má v podélném směru stroje navzájem protilehle upravené a pro zasouvání do dvou bezprostředně následujících prostorů 11 mezi
-3CZ 278257 B6 pražci určená podbíjecí kladiva 12., která jsou uložena na unášeči 42 nástrojů vykývnutelně kolem osy, upravené kolmo k podélnému směru stroje.
Boční podbíjecí agregát 10 je spojen s bočními podbíjecími kladivy 13., která jsou upravena na obou podélných stranách stroje a která jsou uložena na unášeči 15 nástrojů vykývnutelně kolem osy 14, upravené v podélném směru stroje. Čtyři v podélném směru stroje za sebou uspořádaná boční podbíjecí kladiva 13 jsou uspořádána tak, že jejich podbíjecí desky 16/ upravené pro zasouvání do štěrku pro jeho podbíjení, jsou ukládána do oblasti před hlavami pražců. Agregát 9. pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje, který je uspořádán mezi hlavním podbíječím agregátem 8 a mezi bočním podbíjecím agregátem 10., je pojízdný po koleji 2 prostřednictvím kladek s.okolky a pro provádění korekce polohy koleje je spojen s výškovými a vyrovnávacími pohony. Pro zjišťování chyb v poloze koleje slouží nivelační a směrový vztažný systém 17.
Jak je patrno z obr. 2, jsou dva v příčném směru stroje navzájem protilehle uložené boční podbíjecí agregáty 10 uloženy na společném unášeči 15 nástrojů, který je posuvně uložen na příčném vedení .18, které je upraveno kolmo k podélnému směru stroje ve vodorovné rovině, a který je spojen s příčným posuvným pohonem 19. V oblasti před hlavami pražců uspořádaná boční podbíjecí kladiva 13 jsou spojena se spojovacím nosníkem 20., který je upraven v podélném směru stroje a který je sám o sobě spojen prostřednictvím vždy dvou kolmo k podélnému směru stroje upravených paralelogramových přikloubení 21 s unášečem 15 nástrojů. Každé paralelogramové přikloubení 21 je vytvořeno ze dvou nad sebou uspořádaných a kolmo k podélnému směru stroje upravených rovnoběžných vodítek 22, z nichž spodní je vytvořeno jako hydraulický přístavný pohon 23 do záběru. Obě horní rovnoběžná vodítka 22 jsou navzájem spojena prostřednictvím v podélném směru stroje upraveného nosníku 24., který je prostřednictvím páky 25 přiklouben na výškový přestavný pohon 26.
S místy přikloubení přístavného pohonu 23 do záběru je spojen snímač 27 dráhy, který je teleskopicky podélně posuvný a který je vytvořen jako indukční snímač. Tento snímač 27 dráhy, který je vytvořen pro automatické ovládání přístavného pohonu 23 do záběru a výškového přestavného pohonu 26., je spojen s ovládacím ústrojím 2·
Při pracovním nasazení pojíždí podbíječka 1 kontinuálně a s konstantní rychlostí po koleji 7. Pro zhutňování štěrku se boční podbíjecí kladiva 13 působením obou výškových přestavných pohonů 26 spustí z přestavné polohy, která je znázorněna plnými čarami na obr. 2 vlevo, a současně se působením přístavných pohonů 23 do záběru rozepřou navenek kolem os 14, upravených v podélném směru stroje. Potom následuje další nepatrné spuštění bočních podbíjecích kladiv dalším působením výškových přestavných pohonů 26, přičemž se současně uskutečňuje působením přístavných pohonů 23 do záběru přístavný, případně zhutňovací pohyb, směřující ke středu stroje. Tím se štěrk, který je v oblati před hlavami pražců, stlačí do oblasti hlav pražců 28 a zhutní se. Jakmile dosáhne přístavný pohyb stanovenou dráhu, volitelně zjišťovanou snímačem 27 dráhy a podbíjecí desky 16 se dostanou bezprostředně před oblast hlav pražců 28, automaticky se zastaví
-4CZ 278257 B6 činnost přístavných pohonů 23 do záběru a potom bezprostředně následuje nepatrné nadzdvižení prostřednictvím výškových přestavných pohonů 26, takže podbíjecí kladiva 12 již nejsou zasunuta do štěrku. Potom následuje automaticky kombinovaný spouštěcí a rozpěrný pohyb bočních podbíjecích kladiv 13 do krajní vnější, na obr. 2 čerchovanými čarami, znázorněné startovací polohy. Tento v podstatě trojúhelníkový nekonečný lopatkový pohyb pro zhutňování štěrku pod oblastí hlav pražců 28 se provádí kontinuálně automaticky a nezávisle na superponovaném dopředném pohybu, který zajišťuje trakční pohon 5. Aby se dosáhlo rovnoměrného zhutnění štěrku také v kolejových obloucích se zakřivenými kolejovými úseky, posouvá se v těchto úsecích unášeč 15 nástrojů spolu s oběma bočními podbíjecími agregáty 10 prostřednictvím příčného posuvného pohonu 19 tak dlouho v příčném směru, až se uloží unášeč 15 nástrojů centrálně vzhledem k pražcům 28./ které jsou uloženy pod ním.
Paralelně k tomuto kontinuálnímu procesu bočního zhutňování štěrku se uskutečňuje nivelace a boční vyrovnávání koleje 7 prostřednictvím agregátu 9 pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje a prostřednictvím nivelačního a směrového vztažného systému 17. Rovněž paralelně k tomuto procesu se uskutečňuje další podbíjení koleje 7 prostřednictvím podbíjecích kladiv 12 hlavního podbíjecího agregátu 8, která se známým způsobem pro podbíjení zasouvají do prostorů 11 mezi pražci a přistavují se k sobě navzájem v podélném směru stroje.
U další podbíječky 29., která je znázorněna na obr. 3, je boční podbíjecí agregát 30 upevněn přímo na rámu 31 stroje, zatímco hlavní podbíjecí agregát 32 je uspořádán na mezilehlém rámu 34, který je podélně , posuvný prostřednictvím samostatného pohonu a který je svým koncem uložen na samostatném kolejovém podvozku 33. Jak hlavní podbíjecí agregát 32, tak i boční podbíjecí agregát 30 mají v principu shodnou konstrukci jako již popsaný hlavní podbíjecí agregát 8 a boční podbíjecí agregát 10, přičemž jsou však na každé podélné straně stroje upravena jen dvě podbíjecí kladiva 12. Tato podbíječka 29 při pracovním nasazení pojíždí kontinuálně, přičemž kontinuálně se směrem vpřed pohybující boční podbíjecí agregát 30 zhutňuje cyklickými lopatkovými pohyby svých podbíjecích kladiv 12 štěrk v oblasti před hlavami pražců 28. Paralelně k tomu pojíždí hlavní podbíjecí agregát 32 prostřednictvím mezilehlého rámu 34 cyklicky od místa podbíjení k místu podbíjení a při krátkodobém místním zastavení mezilehlého rámu 34 se spustí hlavní podbíjecí agregát 32 pro podbíjení do štěrku.
Podbíječka 1, která je znázorněna na obr. 4, má přídavně v pracovním směru předřazený přídavný rám 35, který je svým zadním koncem kloubově spojen s rámem 2 stroje, zatímco jeho přední konec má kolejový podvozek 36. Přídavný rám 35, který má bezprostředně nad uvedeným kolejovým podvozkem 36 upravenou vodorovnou ložnou plochu 37, je ve své přední koncové oblasti spojen s rampou 39, která je vykývnutelná prostřednictvím pohonu a která je upravena vykývnutelně kolem osy, uspořádané kolmo k podélnému směru stroje. Jak na ložné ploše 22/ tak i na rampě jsou uspořádány v podélném směru stroje upravené kolejnice 40, na kterých jsou na sobě navzájem nezávisle pojízdné dva šroubovací stroje 41.
-5CZ 278257 B6
U takto vytvořené podbíječky 1 vzniká možnost, zejména v návaznosti na pracovní nasazení stroje pro přestavbu koleje, sešroubovat bezprostředně před podbíjením koleje 7 prostřednictvím spolu přepravovaných šroubovacích strojů nově položené kolejnice řádně s pražci. ·Κ tomu účelu sjedou šroubovací stroje 41 po dosažení staveniště koleje prostřednictvím rampy 39 na kolej 7, zatímco je možné nezávisle na šroubovacích pracech provádět podbíjení koleje 7 prostřednictvím podbíječky 1.

Claims (11)

1. Podbíječka pro podbíjení pražců koleje s rámem stroje, který je uložen na kolejových podvozcích, který má prostřednictvím pohonů výškově a bočně přestavitelný agregát pro nadzdvihování a vyrovnání koleje, nivelační a směrový vztažný systém a výškově přestavitelný podbíječí agregát, který je opatřen podbíječím kladivem, vykývnutelným kolem kolmo k podélnému směru stroje upravené osy výkyvu a opatřeným jednak bočním podbíječím kladivem, vykývnutelným kolem osy výkyvu, upravené v podélném směru stroje, vyznačující se tím, že do prostorů (11) mezi pražci zasunutelná podbíječí kladiva (12) a pro zhutňování štěrku v oblasti před hlavami pražců upravená boční podbíječí kladiva (13) jsou při vytvoření samostatného hlavního podbíjecího agregátu (8) a samostatného bočního podbíjecího agregátu (10) uspořádána na samostatných unášečích (42, 15) nástrojů, které jsou prostřednictvím pohonů na sobě navzájem nezávisle výškově přestavitelné.
2. Podbíječka podle nároku 1, vyznačující se tím, že na obou podélných stranách stroje upravená boční podbíječí kladiva (13) jsou uspořádána na společném unášeči (15) nástrojů, který je uložen na rámu (3) stroje příčně posuvně prostřednictvím pohonu (19).
3. Podbíječka podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že boční podbíječí agregát (10) je v pracovním směru stroje uspořádán před hlavním podbíječím agregátem (8).
4. Podbíječka podle jednoho z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že zhruba uprostřed mezi hlavním podbíječím agregátem (8) a bočním podbíječím agregátem (10) je uspořádán agregát (9) pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje (7).
5. Podbíječka podle jednoho z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že hlavní podbíječí agregát (32) je uložen na rámu (31) stroje vzhledem k bočním A.podbíjecímu agregátu (30) posuvně v podélném směru stroje prostřednictvím samostatného pohonu.
6. Podbíječka podle jednoho z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že boční podbíječí agregát (30) je upevněn přímo na rámu (31) stroje, zatímco hlavní podbíječí agregát (32) je uspořádán na mezilehlém rámu (34), který je podélně posuvný vzhledem k rámu (31) stroje a na koncové straně je uložen na samostatném kolejovém podvozku (33).
-6CZ 278257 B6
7. Podbíječka podle jednoho z nároků 1 až 6, vyznačující se. tím, že přístavný pohon (23) do záběru a výškový přestavný pohon (26) bočních podbíjecích kladiv (13) jsou vytvořeny pro automatické působení pro bezprostředně za sebou následujícího provádění ve směru ke středu koleje směřujícího zhutňovacího pohybu, výškově přestavovacího pohybu a zpětného pohybu.
8. Podbíječka podle jednoho z nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že na každé podé.lné straně stroje jsou v podélném směru stroje upevněna bezprostředně vedle sebe uspořádaná čtyři boční pobíjecí kladiva (13) vždy na společném spojovacím nosníku (20), který je spojen s unášečem (15) nástrojů prostřednictvím paralelogramového přikloubení (21), které je opatřeno výkyvnými osami (14).
9. Podbíječka podle jednoho z nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že před bočním podbíječím agregátem (10) je v pracovním směru podbíječky (1) předřazen výškově a bočně přestavitelný boční pluh.
10. Podbíječka podle jednoho z nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že rám (3) stroje je kloubově spojen s přídavným rámem (35), který je na svém volném, prostřednictvím kolejového podvozku (36) na koleji (7) uloženém konci spojen s rampou (39), která je vykývnutelná kolem osy, upravené kolmo k podélnému směru stroje.
11. Podbíječka podle nároku 10, vyznačující se tím, že přídavný rám (35) je vytvořen pro uložení dvou na sobě navzájem nezávisle pojízdných šroubovacích strojů (41) a je opatřen kolejnicemi (40), upravenými v podélném směru stroje.
CS921785A 1991-06-12 1992-06-11 Machine for packing sleepers CZ278257B6 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0117991A AT400044B (de) 1991-06-12 1991-06-12 Stopfmaschine

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS178592A3 CS178592A3 (en) 1992-12-16
CZ278257B6 true CZ278257B6 (en) 1993-10-13

Family

ID=3508321

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS921785A CZ278257B6 (en) 1991-06-12 1992-06-11 Machine for packing sleepers

Country Status (8)

Country Link
AT (1) AT400044B (cs)
AU (1) AU643893B2 (cs)
CZ (1) CZ278257B6 (cs)
DE (1) DE4218716C2 (cs)
FR (1) FR2677678B1 (cs)
IT (1) IT1255281B (cs)
RU (1) RU2060311C1 (cs)
SK (1) SK279887B6 (cs)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH699356B1 (fr) * 2005-06-29 2010-02-26 Scheuchzer Sa Machine à rectifier et à consolider la position d'une voie de chemin de fer.
AT514990B1 (de) * 2013-10-28 2015-08-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Stopfmaschine zum Unterstopfen eines Gleises

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1054104B (de) * 1956-10-24 1959-04-02 Ing Josef Theurer Fahrbare Gleisstopfmaschine
AT336066B (de) * 1973-04-26 1977-04-12 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare nivellier-gleisstopfmaschine und verfahren zum stopfen und nivellieren eines gleises
IN166365B (cs) * 1985-03-25 1990-04-21 Plasser Bahnbaumasch Franz
PL163768B1 (pl) * 1989-04-18 1994-05-31 Plasser Bahnbaumasch Franz Maszyna jezdna do podbijania toru PL

Also Published As

Publication number Publication date
DE4218716C2 (de) 2001-09-20
AU643893B2 (en) 1993-11-25
FR2677678A1 (fr) 1992-12-18
RU2060311C1 (ru) 1996-05-20
DE4218716A1 (de) 1992-12-17
AT400044B (de) 1995-09-25
ITMI921226A1 (it) 1993-11-21
ATA117991A (de) 1995-01-15
AU1814492A (en) 1992-12-17
CS178592A3 (en) 1992-12-16
SK279887B6 (sk) 1999-05-07
FR2677678B1 (fr) 1994-03-25
ITMI921226A0 (it) 1992-05-21
IT1255281B (it) 1995-10-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU643894B2 (en) Method and tamping machine for consolidating the ballast of a track
CA1206809A (en) Track tamping, leveling and lining operating unit
CA1295186C (en) Mobile tie gang apparatus
AU776179B2 (en) A machine for renewing a track
CZ285403B6 (cs) Pracovní vozidlo pro provádění kolejových stavebních prací
US4881467A (en) Continuously advancing track maintenance or rehabilitation machine
CZ278193B6 (en) Machine for making a track by a controllable lowering of the track
JP2653701B2 (ja) 軌道安定化装置を備えた軌道保守機械
CZ285437B6 (cs) Stroj pro demontáž staré koleje a pokládání nové koleje
CA1109734A (en) Track tamper
SK300589A3 (en) Method of side sliding of the rail and a machine for carrying out this method
CA2171171C (en) A tamping machine, a machine arrangement and a method for tamping a track
CN1100919C (zh) 捣固机械
CZ278257B6 (en) Machine for packing sleepers
JPH0649503U (ja) 連続的に移動可能な道床突き固め機械
US5435252A (en) Mobile working machine for treatment of a ballast bed or subgrade
CA2171172C (en) Method for tamping a plurality of sleepers of a track
CA2570586C (en) Method for replacing old sleepers of a railway track by new sleepers
GB2262558A (en) A track maintainance machine for treating a track bed.

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20110611