CZ22795A3 - Mobile crane carriage - Google Patents

Mobile crane carriage Download PDF

Info

Publication number
CZ22795A3
CZ22795A3 CZ95227A CZ22795A CZ22795A3 CZ 22795 A3 CZ22795 A3 CZ 22795A3 CZ 95227 A CZ95227 A CZ 95227A CZ 22795 A CZ22795 A CZ 22795A CZ 22795 A3 CZ22795 A3 CZ 22795A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
frame
winch drum
hoisting rope
crane
wheels
Prior art date
Application number
CZ95227A
Other languages
English (en)
Inventor
Huet Aloisius Leonardus Jo Van
Original Assignee
Jan Van Huet Transport B V
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Jan Van Huet Transport B V filed Critical Jan Van Huet Transport B V
Publication of CZ22795A3 publication Critical patent/CZ22795A3/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60PVEHICLES ADAPTED FOR LOAD TRANSPORTATION OR TO TRANSPORT, TO CARRY, OR TO COMPRISE SPECIAL LOADS OR OBJECTS
    • B60P1/00Vehicles predominantly for transporting loads and modified to facilitate loading, consolidating the load, or unloading
    • B60P1/54Vehicles predominantly for transporting loads and modified to facilitate loading, consolidating the load, or unloading using cranes for self-loading or self-unloading
    • B60P1/5438Vehicles predominantly for transporting loads and modified to facilitate loading, consolidating the load, or unloading using cranes for self-loading or self-unloading with a moveable base
    • B60P1/5442Vehicles predominantly for transporting loads and modified to facilitate loading, consolidating the load, or unloading using cranes for self-loading or self-unloading with a moveable base attached to the roof of the vehicle
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66CCRANES; LOAD-ENGAGING ELEMENTS OR DEVICES FOR CRANES, CAPSTANS, WINCHES, OR TACKLES
    • B66C11/00Trolleys or crabs, e.g. operating above runways
    • B66C11/02Trolleys or crabs, e.g. operating above runways with operating gear or operator's cabin suspended, or laterally offset, from runway or track
    • B66C11/04Underhung trolleys

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Carriers, Traveling Bodies, And Overhead Traveling Cranes (AREA)

Description

Pojízdný vozík jeřábu
Oblast technikv
Předložený vynález se týká pojízdného vozíku~jeřábu(jeřábové kočky), který obsahuje rám, alespoň čtyři kola, která jsou připojena k rámu, pro pohyb pojízdného vozíku jeřábu podél nosného trámu a dále zdvihací prostředky, které jsou neseny rámem.
Dosavadní stav techniky
Takový pojízdný vozík jeřábu je v praxi známý a používá se k přemístění předmětů podél nosného trámu.
Pojízdný vozík jeřábu, používaný v praxi je zcela uspokojivý v polohách s dostatečnou výškou, jako například v konstrukčních dílnách. Předmět, který je třeba přemístit, je vytažen do požadované výšky zdvihacími prostředky, přemístěn podél nosného trámu, přičemž nosný trám je umístěn, pokud možno, na jeho straně v pravém úhlu vzhledem k jeho podélnému směru, dokud je předmět nesen v požadované poloze, kde je pomocí zdvihacích prostředků spuštěn.
používaný v praxi, je jsou omezena dostupnou je-li tento použit v úložném prostoru
Takové použití je popsáno v britském Bude zřejmé, že v případě takového
Avšak pojízdný vozík jeřábu méně uspokojivý v místech, která výškou, například, nákladního vozidla spisu 2,105,294.
pojízdného vozíku jeřábu , který je zavěšen pod nosným trámem, je nominální přístupnou výškou ta, do níž má být předmět vytažen. Konkrétněji, úložný prostor v nákladním vozidle, kde je takový pojízdný vozík jeřábu použit, může být pak tento využíván pouze do omezené výšky a předměty, určené k přepravě v tomto nákladním vozidle, jsou omezeny ve výšce, což je z ekonomického hlediska nevýhodou.
Francouzský spis 1,441,669 uvádí pojízdný vozík jeřábu shora uvedeného typu, který je vybaven eventuelně dvěma
a
>' předními koly a dvěma zadními koly po obou stranách rámu, zdvihacími prostředky, které obsahují navijákový buben, namontovaný otočně na rámu, v podstatě v úrovni kol, okolo něhož se vine zdvihací lano nebo zdvihací řetěz. Pojízdný vozík jeřábu , uvedený ve francouzském spisu 1,441,669 poskytuje zlepšení oproti shora uvedenému pojízdnému vozíku jeřábu , známého z praxe, v tom, že zaujímá méně místa ve vertikálním směru, takže nákladní vozidlo může být naloženo efektivněji a vyššími předměty.
Podstata vynálezu
Přemětem vynálezu je dále zlepšit tento pojízdný vozík jeřábu , který dovoluje nabytí další výšky. Vycházejíce ze známého pojízdného vozíku jeřábu , by tohoto mohlo být dosaženo, v zásadě zmenšením jeho vertikálních rozměrů, což ale znamená, že se zmenší rozměry navijákového bubnu, což je v podstatě za cenu pevnosti a zdvihací kapacity. Proto je předmětem vynálezu umožnit dosažení výšky při konstantní nebo dokonce zvýšené zdvihací kapacitě.
Podle vynálezu je tento předmět uskutečněn tím, že navijákový buben obsahuje šroubovitou drážku pro přijímání zdvihacího lana a přidržovací válec, který je umístěn podél navijákového bubnů, pro přidržování zdvihacího lana v drážkách navijákového bubnu.
V dokonalejším provedení pojízdného vozíku jeřábu podle vynálezu, je umístěn shora zmíněný navijákový buben v rámu ve čtyřúhelníku , vymezeného koly. V důsledku toho, se chová pojízdný vozík jeřábu stabilněji rovněž i v případě velmi těžkého nákladu.
Nevýhodný aspekt známého pojízdného vozíku jeřábu spočívá zejména ve skutečnosti, že v tomto pojízdném vozíku jeřábu se rozprostírá navijákový buben v příčném směru. V případech, kde je zdvihací kapacita méně relevantní stránkou, je požadováno, dosáhnout vertikálního nabytí výšky v této konstrukci zmenšením vertikálních rozměrů, kde délka δ
t;
í
Á:
ř v
Í'í £
navijákového bubnu, by měla být zvětšena, aby umožňovala lanu o stejné délce navíjet se na buben. To znamená, že se rovněž zvětší rozměr šířky pojízdného vozíku jeřábu . Avšak, je-li pojízdného vozíku jeřábu použito v nákladním vozidle, má toto za důsledek, že zdvihací oko může být neseno méně těsně u boční stěny úložného prostoru nákladního vozidla.
Tento známý problém je v dokonalějším provedení pojízdného vozíku jeřábu podle vynálezu vyřešen také tím, že se navijákový buben rozprostírá v podélném směru pojízdného vozíku jeřábu . V rámci předloženého vynálezu toto znamená, že otočný hřídel navijákového bubnu je v podstatě kolmý k otočným hřídelům kol.
V důsledku toho, je úspěšně provedeno předně to, že pojízdný vozík jeřábu může mít užší konstrukci při stejné délce navijákového bubnu nebo dokonce i při jeho větší délce, takže zdvihací oko může být neseno blíže k boční stěně úložného prostoru. To je důležité zejména tehdy, když jsou předměty , které mají být uloženy, deskového tvaru, jako tabulové sklo.
Za druhé, je úspěšně provedeno to, že motor pro pohon navijákového bubnu může být umístěn v přímce s hřídelem navijákového bubnu, s volitelnou prostřední spojkou převodového (redukčního systému), rovněž umístěného v přímce s tímto hřídelem. Proto mohou být výhodně provedeny relativně jednoduché, komerčně dostupné komponenty, v modulové konstrukci. Dále není požadováno kuželové ozubené soukolí a sníží se počet komponent, které jsou připevněny k rámu, zatímco může být zjednodušena montáž konstrukce, takže pojízdný vozík jeřábu může být vyroben levněji. Protože rám může mít jednodušší konstrukční provedení, dosáhne se rovněž úspory hmotnosti.
Vynález se dále týká nákladního vozidla s úložným prostorem pro přepravu předmětů, kde je vozidlo vybaveno nosným trámem, namontovaným v úložném prostoru v jeho vrchní části, který se rozprostírá v podélném směru vozidla a pojízdným vozíkem jeřábu , který se pohybuje podél nosného t rámu.
Příklad obrázků na výkresech
V dalším textu bude upředňostňované provedení pojízdného vozíku jeřábu podle vynálezu vysvětleno na základě doprovodných výkresů, kde schematicky znázorňuje
Obr.l čelní pohled na pojízdný vozík jeřábu ,který je v praxi známý
Obr.2 pohled na vozidlo zezadu, kde je namontován pojízdný vozík jeřábu
Obr.3 čelní pohled na pojízdný vozík jeřábu podle vynálezu
Obr.4 půdorys první praktické varianty provedení pojízdného vozíku jeřábu podle vynálezu
Obr.5 část, vzatá podle čáry V-V na obrázku 4
Obr.6 půdorys výhodnějšího provedení pojízdného vozíku jeřábu podle vynálezu
Obr.7 Část, vzatá podle podle čáry VII - VII na obrázku 6
Obr.7b variantu konstrukčního detailu pojízdného vozíku jeřábu , znázorněného na obrázcích 6 a 7
Obr.8 část, vzatá podle čáry VIII-VIII na obrázku 5
Příklady provedeni vynálezu
Na obr. 1 je znázorněn příklad známého pojízdného vozíku jeřábu , který je označen stavovou značkou 1. Pojízdný vozík jeřábu má rám 2 ve tvaru U, který má dvě svislé bočnice a spodní část 4, spojenou s bočnicemi 3. Z bočnic 3 jsou dovnitř prodloužené protilehlé hřídele 5, na nichž jsou namontována protilehlá kola 6. Pomocí kol 6, se může pojízdný vozík jeřábu 1 pohybovat podél nosného trámu 7 ve tvaru části obráceného T nebo části obráceného I.
Pod spodní částí 4 jsou namontovány zdvihací prostředky 8,jako motor navijákového bubnu 9 pro zdvihací lano 10, k němuž je připevněn upínací prvek 11, jako hák nebo podobně.
Obr. 1 jasně znázorňuje, že hák 11 nemůže být zdvižen výše než je úroveň označená stavovou značkou A, umístěné ve značné vzdálenosti od spodní části nosného trámu ]_, jak označuje stavová značka B. Přesná hodnota této vzdálenosti závisí na rozměrech použitých částí. Jestliže je použito pojízdného vozíku 1. v nákladním vozidle 12, jak znázorňuje obr. 2, může být užitný volný prostor nákladního vozidla 12, využit pouze do maximální výšky AC, což znamená omezení přepravní kapacity, zatímco předměty, které mají být přepraveny, mohou mít pouze maximální výšku AC, která určuje výškový limit předmětů, které mají být přepraveny. V tomto spojení je třeba mít na paměti, že v praktickém smyslu, je výška úložné plošiny určena v podstatě potřebou pro přítomnost kol pod vozidlem, a že v mnoha zemích je maximální výška přepravního vozidla spojena s maximální výškou, která je předepsána zákonem, a která činí v Holandsku 4 m.
Pojízdný vozík jeřábu podle vynálezu, který je na obr. 3 z čelního pohledu, obecně označen stavovou značkou 20, má shora zmíněné omezení pouze ve značně sníženém rozsahu.
Na pojízdném vozíku jeřábu 20 jsou kola 21 provedena po obou stranách rámu 22. V důsledku toho, je pojízdný vozík jeřábu 20 vhodný pro součinnost s nosným trámem 30, který má alespoň dvě koleje 31, umístěné po obou stranách pojízdného vozíku jeřábu pro kola 21. Ve vhodném provedení je tvarován nosný trám 30 namontováním dvou částí ve tvaru L částí obráceného T nebo I jako boční stěny 32 na horní stěnu 33. Volitelně mohou být tyto boční stěny 32 namontovány rovněž na stropě nákladního vozidla.
Pomocí kol 21 může být pojízdný vozík jeřábu 20 přemísťován podél nosného trámu 30. Protože povaha a konstrukce poháněčích prostředků, které mohou být pro to použity , nejsou pokračováním předmětu předloženého vynálezu a nejsou zapotřebí pro správné porozumění předloženého vynálezu odborníky z oboru, nebudou dále popisovány. Postačí se zmínit, že tyto poháněči prostředky mohou být vnější, jako pomocí řetězů nebo vnitřní, jako pomocí motoru, namontovaných na rámu a pohánějících kola.
Zdvihací prostředky (nejsou na obr. 3 znázorněny) jsou umístěny v rámu 22 v úrovni kol 21. I když jsou zdvihací prostředky stejné jako ty, popsané odkazem na obr. 1, je nyní zlepšení realizováno podle vynálezu tím, že v nejvyšší poloze upínacího prvku (háku) 11, je úroveň A' umístěna mnohem těsněji u nižší strany B' nosného trámu 30 a může být ve stejných situacích umístěna dokonce nad nižší stranou B' nosného trámu .30, protože tento upínací prvek 11 může být vytažen až mezi kola 21.
a zadní vodicí 4 jsou vodicí
Nyní bude popsáno první praktické provedení pojízdného vozíku jeřábu 20 podle vynálezu s odkazy na obrázky 4 a 5. Přední kola 21 jsou namontována na společném předním hřídeli 41 a zadní kola jsou namontována na společném zadním hřídeli 22. Dále jsou v rámu 22 namontovány přední vodicí kolo 43 kolo 44. Výhodně, jak je znázorněno na obr. kolo 43 a 44 eventuálně namontována na hřídelích 41 a 42, vždy mezi koly 21, takže je uskutečněna kompaktní konstrukce. Vodicí kola 43 a 44 jsou otočná vzhledem k rámu 22, například proto, že jsou vodicí kola 43. a 44 namontována na hřídelích 41, 42 pomocí kuličkových ložisek, nejsou znázorněna. Přes vodicí kola je vedeno zdvihací lano 45 nebo zdvihací řetěz 45. Svým volný koncem 46 je zdvihací lano 45 připevněno k rámu 22 pomocí nějakých vhodných upevňovacích prostředků, které jsou odborníkům z oboru známy a nejsou kvůli zjednodušení znázorněny. Od tohoto volného konce 46 se táhne zdvihací lano k zadnímu vodícímu kolu 44 a odtud k navijákovému bubnu 48, znázorněného na obrázcích 4 a 5 pouze schematicky. Podrobněji ''SWRBI
Ί bude uveden popis navijákového bubnu v dalším textu s odkazem na obrázky 6 a 7.
část zdvihacího lana 4.5, umístěná mezi vodícími koly 43.44 je volně natažena do smyčky 47 ve tvaru U. Upínací prvek 11 je spojen s touto prostřední částí 47 zdvihacího lana 45 a může být umístěn volně podél ní. Na obr. 8 je znázorněn podrobněji způsob, jakým může být upínací prvek pro tento účel připevněn k čtyřstrannému rámu 50, přes který se táhne zdvihací lano 45. Tento rám 50 má horní část rámu 51 ve tvaru hřídele, na níž je otočně namontováno kolo 52, schopné jezdit přes zdvihací lano 45.
V důsledku zemské tíže je umístěno kolo 52 s upínacím prvkem 11 vždy v nejnižší poloze smyčky 47 tvarované do U. Když je třeba upínací prvek 11 snížit, spustí provozní zdvihací prostředky 48 zdvihací lano .45, v příkladu ,který se týká odvíjení shora zmíněného bubnu, tak,že se zvětší délka smyčky 47 tvarované do U. Je-li upínací prvek 11 zdvižen, vytáhnou provozní zdvihací prostředky 48 zdvihací lano 45 v příkladu, který se týká navíjení shora zmíněného bubnu, tak, že se délka smyčky 47 tvarované do U zmenší. Aby se upínací prvek 11 dostal do nejvyšší extrémní polohy, může být zdvihací lano 45 taženo prakticky napnuté mezi vodícími koly 43,44, jak je na obr. 5. naznačeno tečkovanou čarou. V tomto ohledu jsou nejdůležitějšími omezujícími faktory jednak rozměry kola 52 a jednak maximální přípustné napětí ve zdvihacím lanu 45 a maximální tah, který může být provozními zdvihacími prostředky 48 proveden. V této nejvyšší extrémní poloze je umístěn upínací prvek 11 v úrovni A'zcela těsně u nižší strany B' nosného trámu 30 (viz. obr. 3), a který může být v závislosti na použitých částech umístěn dokonce i nad nižší stranou nosného trámu 30, protože tento upínací prvek 11 může být vytažen až mezi kola 21.
Když je zdvihací lano 45 vytahováno nebo spouštěno, otáčí se vodicí kolo 44 na hřídeli 42. Přední vodicí kolo 43.
se nebude otáčet a ve skutečnosti slouží pouze k zabránění strmého zauzlování ve zdvihacím lanu 45, z tohoto důvodu může
být přední vodicí kolo namontováno stabilně. Rovněž je možné, že volný konec zdvihacího lana 45 není připevněn k rámu 22, ale je stabilně přimontován k přednímu vodícímu kolu 43, a že volný konec 46 zdvihacího lana 45 je otočně uložen v rámu 22 s vynecháním předního vodícího kola 43.
Nyní bude popsáno další výhodné provedení pojízdného vozíku jeřábu s odkazem na obr. 6 a 7. Na těchto obrázcích jsou stejné nebo srovnatelné části, s částmi na přecházejících obrázcích, označeny stejnými stavovými značkami.
V tomto provedení, obsahují zdvihací prostředky navijákový buben 60, umístěný otočně na rámu 22, přednostně v jeho podélném směru, schopný být poháněn pomocí motoru 62, rovněž namontovaným na rámu 22, přes převodový (redukční) systém 61. Pro jednoduchost jsou převodový systém 61 a motor 62 znázorněny pouze schematicky. Převodový systém 61 může být vybaven brzdou k zadržení navijákového bubnu 60 ve zvláštní poloze, když je motor vypnut.
Navijákový buben 60 má šroubovitou drážku pro přijímání zdvihacího lana 65. Toto zdvihací lano 65 je připevněno volným koncem 66 k rámu 22 v blízkosti jeho horní části. Ve znázorněném příkladu je volný konec 66 zdvihacího lana 65. otočně připevněn k rámu 22 pomocí oka 64, vytvořeného na zdvihacím laně 65. Volitelně může být volný konec 66 zdvihacího lana 65 stabilně připevněn k rámu 22 je-li přinášeno malé risiko zauzlování. V tomto spojení je vhodné namontovat konec vertikálně, jak znázorňuje obr. 7b. Jestliže je to žádoucí, může být zdvihací lano 65, počínaje volným koncem 66, vedeno nejprve přes vodicí kolo, jak bylo diskutováno v předešlém případě.
Počínaje volným koncem 66 ,táhne se se zdvihací lano k vrchní části navijákového bubnu 60 a odtud se navíjí okolo navijákového bubnu 60 v jeho drážce. K rámu 22, podél navijákového bubnu 60 a paralelně s ním je otočně připevněn přidržovací válec 70. Přidržovací válec 70, znázorněný pouze
HnwstKimvOTOTitKTOE) částečně na obr. 6 , tlačí proti zdvihacímu lanu 65 tak, že zabezbečuje , že zdvihací lano 65 nemůže opustit drážku. Vhodné provedení přidržovacího válce 70 obsahuje ocelové pouzdro s obložením ze syntetického materiálu, a připevněné otočně na hřídeli.
část zdvihacího lana 65, umístěného mezi volným koncem a navijákovým bubnem 60 je volně natažena do smyčky 67 ve tvaru U. Upínací prvek 11 je spojen s touto prostřední částí zdvihacího lana 65 a může být volně podle něho, jak bylo diskutováno v předešlém příkladu.
Když je upínací prvek spouštěn, otáčí motor 62 navijákovým bubnem 60 ve směru hodinových ručiček obr. 7, takže délka smyčky 67 ve tvaru U se zvěšuje, Jestliže má být upínací prvek 11 zdvihán, otáčí motor 62 navijákovým bubnem proti směru hodinových ručiček obr. 7, takže délka smyčky 67 ve tvaru U se zmenšuje. Aby se dostal upínací prvek 11 do nejvyšší extrémní polohy, může být zdvihací lano 65 taženo prakticky napnuté mezi navijákovém bubnem 60 a rámem 22, jak je naznačeno na obr. 7 tečkovanou čarou. V tomto ohledu jsou nejdůležitějšími omezujícími faktory opět jednak rozměry kola 52 a jednak maximální přípustné napětí zdvihacího lana 65,jak bylo zmíněno shora. V této nejvyšší extrémní poloze je umístěn upínací prvek11 v úrovni A' těsně u nižší strany B' nosného trámu 30 (viz ‘obr. 3), a který může být v závislosti na rozměrech použitých částí umístěn dokonce i nad nižší stranou nosného trámu 30, protože může být tento upínací prvek vytažen až mezi kola 21.
Je třeba poznamenat, že, je-li to požadováno, může být rám 22 rozšířen mezi předním a zadním hřídelem 41 a 42, samozřejmě takovým způsobem, že tento lícuje v nosném trámu 30, k poskynutí prostoru pro motor, převodový systém, navijákový buben, přidržovací válec a upínací prvek, aniž by se pojízdný vozík jeřábu stal ve svém celku širším, jak je znázorněno na obr. 6.
Každému odborníkovi z oboru bude zřejmé, že provedení
zařízení podle vynálezu, je možné měnit nebo modifikovat, aniž by došlo k odchýlení od vynálezeckého pojmu nebo rozsahu jeho ochrany.

Claims (6)

1. Pojízdný vozík jeřábu (20), obsahující rám (22), alespoň čtyři kola (21), spojená s rámem pro pohyb pojízdého vozíku jeřábu (20) podél nosného trámu (30) a zdvihací prostředky, nesené rámem, eventuelně dvě přední a dvě zadní kola, provedená po obou stranách rámu (22) a zdvihací prostředky, které obsahuji navijákový buben (60), namontovaný otočně v rámu (22) v podstatě v úrovni kol (21), okolo něhož se navíjí a odvíjí zdvihací lano nebo řetěz (65), vyznačující se tím, že navijákový buben (60) obsahuje Šroubovitou drážku pro přijímání zdvihacího lana (65) a přidržovací válec (70) je umístěn podél navijákového bubnu (60) pro přidržování zdvihacího lana (65) v drážce navijákového bubnu (60).
2. Pojízdný vozík jeřábu podle nároku 1, vyznačující se tím, že uvedený navijákový buben (60) je umístěn v rámu (22) ve čtyřúhelníku, vymezeném koly (21).
3. Pojízdný vozík jeřábu podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se t ím, že navijákový buben (60) se rozprostírá v podélném směru pojízdného vozíku jeřábu (20).
4. Pojízdný vozík jeřábu podle nároku 3, vyznačující se tím, že navijákový buben (60) je spojen s motorem (62) namontovaného v rámu (22) v přímce s otočným hřídelem navijákového bubnu (60).
5. Pojízdný vozík jeřábu podle alespoň jednoho z předložených nároků, vyznačující se tím, že přední zdvihací lano (65) je připevněno volným koncem (66) k rámu (22), a že upínací prvek (11), jako zdvihací oko, se může volně pohybovat po části zdvihacího lana (65) mezi uvedeným volným koncem (66) a navijákovým bubnem (60).
6. Pojízdný vozík jeřábu podle nároku 5, vyznačující se tím, že volný konec (66) zdvihacího lana (65) je připevněn v blízkosti horní části rámu (22), a že zdvihací
»«S-Λ* lano (65), z pohledu uvedeného volného konce (66), je spuštěním navíjeno ve vrchní částí navijákového bubnu (60).
Pojízdný vozík jeřábu podle jednoho z předložených nároků vyznačující se tím, že přední kola (21) jsou namontována na společném hřídeli (41), a že zadní kola (21) jsou namontována na společném hřídeli (42).
Pojízdný vozík jeřábu podle jednoho z předložených nároků vyznačující se tím, že je zde provedeno alespoň jedno vodicí kolo (43,44), umístěné v rámu (22), pro vedení zdvihacího lana nebo zdvihacího řetězu (45).
Nákladní vozidlo s úložným prostorem pro přepravu předmětů podle alespoň jednoho z nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že uvedené vozidlo je vybaveno nosným trámem (30) namontovaným ve stropě úložného prostoru, a který se rozprostírá v podélném směru vozidla a pojízdným vozíkem jeřábu (20), který se pohybuje podél nosného trámu (30).
CZ95227A 1992-07-31 1993-07-30 Mobile crane carriage CZ22795A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL9201388A NL9201388A (nl) 1992-07-31 1992-07-31 Lorrie.

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ22795A3 true CZ22795A3 (en) 1995-09-13

Family

ID=19861137

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ95227A CZ22795A3 (en) 1992-07-31 1993-07-30 Mobile crane carriage

Country Status (5)

Country Link
EP (1) EP0652846B1 (cs)
CZ (1) CZ22795A3 (cs)
DE (1) DE69307324T2 (cs)
NL (1) NL9201388A (cs)
WO (1) WO1994003388A1 (cs)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL9500058A (nl) * 1995-01-11 1996-08-01 Jan Van Huet Transport B V Voertuig.
FR2840862B1 (fr) * 2002-06-13 2005-02-18 Mario Martinez Elevateur de charges afin de les ranger dans un vehicule
CN110733976A (zh) * 2019-10-23 2020-01-31 中国三冶集团有限公司 转炉改造用同步组合式吊具
CN111819967A (zh) * 2020-06-19 2020-10-27 南京慧瞳作物表型组学研究院有限公司 一种移载小车

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE699408C (de) * 1939-07-30 1940-11-28 Demag Akt Ges Seilfuehrung fuer Winden
FR1306097A (fr) * 1961-08-31 1962-10-13 Appareils de levage à encombrement réduit
FR1441669A (fr) * 1965-04-24 1966-06-10 Perfectionnements apportés aux palans
US4194867A (en) * 1975-05-28 1980-03-25 Bragg Charles G An apparatus with a transversing hoist loader assembly
DE2811797A1 (de) * 1978-03-17 1979-09-27 Adolfsson Karl Fritjof Torbjoe Vorrichtung zum verladen von guetern
US4425071A (en) * 1981-01-21 1984-01-10 Dunbar Glenn G Apparatus for loading and unloading cargo from a trailer
GB2105294B (en) * 1981-06-13 1984-08-01 Jonathan James Pratt Extensible and retractable gantry for mounting in a vehicle
US5062760A (en) * 1990-04-16 1991-11-05 Transport Technology Corporation Material handling system
NL9100003A (nl) * 1991-01-03 1992-08-03 Jan Van Huet Transport B V Voertuig, en werkwijze voor het laden/lossen daarvan.

Also Published As

Publication number Publication date
WO1994003388A1 (en) 1994-02-17
EP0652846B1 (en) 1997-01-08
EP0652846A1 (en) 1995-05-17
DE69307324T2 (de) 1997-08-14
DE69307324D1 (de) 1997-02-20
NL9201388A (nl) 1994-02-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4842323A (en) Tarp handler
US5743701A (en) Roll on roll off device with a portable support
US3811579A (en) Mechanized van loading and unloading apparatus and system
US4747745A (en) Selective beam gantry crane
US5246330A (en) Apparatus for loading and unloading of two separate containers upon a vehicular body
US6152511A (en) Convertible trailer system
RU2617768C2 (ru) Сменная платформа и средство транспортировки сменной платформы
US6354787B1 (en) Double container trailer apparatus and method of use
US20100215466A1 (en) Loading and Unloading Arrangement for a Vehicle
US4749328A (en) Auxiliary hoist grapple
US8651795B2 (en) System for loading, handling, and transporting containers
CN1072176C (zh) 货物搬运系统
US8747048B2 (en) System for loading, handling, and transporting containers
US4400130A (en) Method and apparatus for handling and transporting a load
CZ22795A3 (en) Mobile crane carriage
US3102642A (en) List compensating device
US3211307A (en) Loading and unloading apparatus for vehicles
US2679938A (en) Loading crane
FI124491B (fi) Kuljetusväline, joka käsittää kuormankäsittelylaitteen
KR0139700Y1 (ko) 화물차량의 덤핑장치
CN114906329B (zh) 应用于直升机的牵引式重型物资装卸载及运输保障系统
DK181552B1 (en) Trailer, transport system and method for handling flat-bottomed containers
CN215398955U (zh) 一种防护机构
JP3030014B2 (ja) 重機運搬車両
JP3616747B2 (ja) 荷積み降ろし装置