CZ227295A3 - Apparatus for removing moisture or salts - Google Patents

Apparatus for removing moisture or salts Download PDF

Info

Publication number
CZ227295A3
CZ227295A3 CZ952272A CZ227295A CZ227295A3 CZ 227295 A3 CZ227295 A3 CZ 227295A3 CZ 952272 A CZ952272 A CZ 952272A CZ 227295 A CZ227295 A CZ 227295A CZ 227295 A3 CZ227295 A3 CZ 227295A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
coil
conductor
coils
housing
spiral
Prior art date
Application number
CZ952272A
Other languages
English (en)
Inventor
Wilhelm Mohorn
Original Assignee
Wilhelm Mohorn
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Wilhelm Mohorn filed Critical Wilhelm Mohorn
Publication of CZ227295A3 publication Critical patent/CZ227295A3/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04BGENERAL BUILDING CONSTRUCTIONS; WALLS, e.g. PARTITIONS; ROOFS; FLOORS; CEILINGS; INSULATION OR OTHER PROTECTION OF BUILDINGS
    • E04B1/00Constructions in general; Structures which are not restricted either to walls, e.g. partitions, or floors or ceilings or roofs
    • E04B1/62Insulation or other protection; Elements or use of specified material therefor
    • E04B1/70Drying or keeping dry, e.g. by air vents
    • E04B1/7007Drying or keeping dry, e.g. by air vents by using electricity, e.g. electro-osmosis
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01FMAGNETS; INDUCTANCES; TRANSFORMERS; SELECTION OF MATERIALS FOR THEIR MAGNETIC PROPERTIES
    • H01F5/00Coils
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01FMAGNETS; INDUCTANCES; TRANSFORMERS; SELECTION OF MATERIALS FOR THEIR MAGNETIC PROPERTIES
    • H01F5/00Coils
    • H01F2005/006Coils with conical spiral form

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Electrochemistry (AREA)
  • Water Supply & Treatment (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Electromagnetism (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Power Engineering (AREA)
  • Control Of Motors That Do Not Use Commutators (AREA)
  • Vending Machines For Individual Products (AREA)
  • Water Treatment By Electricity Or Magnetism (AREA)
  • Drying Of Gases (AREA)
  • Screw Conveyors (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Drying Of Solid Materials (AREA)
  • Physical Or Chemical Processes And Apparatus (AREA)
  • Lubricants (AREA)

Description

Přístroj k odvádění vlhkosti a solí
Oblast techniky
Vynález se týká přístroje k odvádění vlhkosti a solí, např. k odstranění vlhkosti ze zdivá s nejméně jedním elektrickým vodičem, který je svinut do cívky a je umístěn ve skříňce, přičemž se průměr závitů cívky od jednoho konce ke druhému spirálově zmenšuje.
Dosavadní stav techniky
Z patentových spisů, např. z DE-A1-31 12 130 jsou známy přístroje tohoto druhu, které bez přímého kontaktu s látkami, které mají být navlhčeny nebo zbaveny vlhkosti, a bez přímého napojení na proudový zdroj vykazují takový účinek, že lze materiály navlhčovat nebo zbavovat vlhkosti. Účinek přístrojů je založen na tom, že působením určitých elektromagnetických polí určitých frekvencí dochází ve vysokofrekvenční mikrovlnné oblasti v porézních kapilárních látkách, např. ve stavebních hmotách nebo v zemině, k porušení adhezních sil mezi molekulami vlhkosti a molekulami samotné látky. To pak vede ke snížení hladiny vlhkosti. Přístroje, které v dolní části vysokofrekvenční oblasti, např. při cizím buzení příslušnými krátkými vlnami vykazují v oblasti krátkých vln rezonanční frekvence, mohou způsobit pravý opak tím, že např. diodovým efektem zdi způsobí zvýšení potenciálu zdivá a tím i zvýšení vlhkosti zdivá. Většina těchto přístrojů je více nebo méně schopna rezonance ve třech rezonančních spektrech, totiž v mechanickém spektru, elektromagnetickém spektru a ve třetím spektru, které bylo objeveno teprve relativně nedávno, tj. v gravimagnetickém spektru.
Gravimagnetická vlna sestává, pokud to lze prokázat, z lineárně, elipticky nebo kruhově polarizované magnetické vlnové složky a další kruhově polarizované gravitační vlnové složky, která rotuje kolem magnetické složky. Na jeden celý vlnový kmit magnetické složky připadá většinou několik vlnových kmitů gravitační složky.
Pokud byly známé přístroje v elektromagnetickém spektru uvedeny okolním zářením do rezonance, měly shora uvedený účinek. Nejčastěji však byl tento účinek nedokonalý, resp. byl velmi často závislý na vlivech, které nebylo možno předem předpokládat.
Z patentového spisu EP-A1-0 259 769 je známé pyramidové energetické zařízení, kdy probíhá trubkové těleso ve tvaru kuželové spirály po vnější straně pyramidy. Tímto zařízením by se měla snížit zejména radioaktivní zátěž kapalin, které trubkovým tělesem protékají.
patentová a známková kancelář 00 OSTRAVA 3, Kořenského 31 tel./fax: (C69) 51 4 78
-2Vynález si klade za cíl zvýšit účinnost přístroje shora uvedeného druhu tím, že budou explicitně definovány jeho konstrukční parametry.
Podstata vynálezu
Výše uvedené nedostatky řeší přístroj k odvádění vlhkosti nebo solí, např. k odvedení vlhkosti ze zdivá, s nejméně jedním elektrickým vodičem, který je svinut do cívky a je umístěn ve skříňce, přičemž se průměry závitů směrem od jednoho konce cívky ke druhému spirálově zmenšují, a podstata vynálezu spočívá v tom, že vzdálenost závitů spirálové nebo kuželově vinuté spirálové cívky je ve směru od osy cívky dovnitř při každé plné otočce o 40% až 60% menší než je vzdálenost předchozí. Skříňka obklopující cívku je zhotovena jako elektrické stínění. Při vytváření vícenásobných cívek nejméně dvě, s výhodou tři cívky, které jsou navinuty stejným směrem, mají společný vnitřní koncový bod a že jsou pootočeny o stejný úhel. Dvě protisměrně navinuté vícenásobné spirálové cívky jsou umístěny každá na jedné straně izolační desky, přičemž nad ní je ustavena nejméně jedna další vícenásobná spirálová cívka, která je středově elektricky vodivě spojena s jednou ze spodních vícenásobných spirálových cívek. Pod úhlem β = 70° až 86° oproti vícenásobným spirálovým cívkám, které jsou s výhodou umístěny vodorovně, je přidržován stejný počet dalších jednotlivých spirálových cívek, které jsou středem vodivě spojeny s horní vícenásobnou spirálovou cívkou. Nad vícenásobnou spirálovou cívkou, která má s výhodou vodorovnou polohu, je umístěna válcová cívka a v její ose koaxiální vodič, přičemž jak vícenásobná spirálová cívka tak i válcová cívka jsou vodivě spojeny s vnitřním vodičem koaxiálního vodiče, a že jsou dále umístěny pod úhlem k rovině vícenásobné spirálové cívky do série zapojené válcové cívky, jejichž jeden konec je spojen s vnitřním vodičem, druhý konec pak s vnějším vodičem koaxiálního vodiče.
S horními konci koaxiálního vodiče jsou spojeny nejméně dva páry rovnoběžných, vzájemně izolovaných drátů, které jsou vedeny osou válcových cívek a jsou s výhodou elektricky odstíněny. Tyčová anténa je vytvořena jako koaxiální vodič, uzpůsobená k zaražení do země, přičemž její vnitřní vodič je vodivě spojen s vícenásobnou spirálovou cívkou. V přívodu od tyčové antény k vícenásobné spirálové cívce nebo mezi vnějším a vnitřním vodičem koaxiálního vodiče je umístěn regulační odpor. Pod vícenásobnou spirálovou cívku a válcovou cívku je vsazen kotouč z hliníku nebo z mědi, který je vodivě spojen s vnějším vodičem koaxiálního vodiče. V uspořádání přístroje k odvádění solí jsou v odstupech nad sebou umístěny vícenásobné spirálové cívky o různém průměru závitů odpovídajícím frekvencím solí, které mají být odvedeny. Spirálová cívka je spojena s měničem k přeměně elektromagnetické energie na gravimagnetickou energii tvořeným skříňkou, v níž je umístěn kotouč s odstupem od konce vnitřního vodiče koaxiálního vodiče, který je spojen s vnějším energetickým zdrojem a se spirálovou cívkou, / κοα&κ & fotru?
patentová a známková kancelář OSTRAVA 3, Kofenského 3!
-3umístěnou vně skříňky. Vnitřní vodič koaxiálního vodiče zasahuje do dutého prostoru skříňky, přičemž mezi skříňkou a spirálovou cívkou je měděný nebo hliníkový kotouč.
Přehled obrázků na výkresech
Charakterické parametry přístroje podle vynálezu vyplývají z následujícího popisu ve spojitosti s přiloženými výkresy na nichž jsou znázorněny příklady provedení, jimiž však vynález není omezen. Přitom znázorňují: obr. 1 půdorys spirálové cívky dle vynálezu; obr. 2 nárys kuželově spirálové cívky; obr. 3 půdorys tří vzájemně rovnoměrně pootočených spirálových cívek; obr. 4 rovněž půdorys dvou spirálových cívek v jedné ose, avšak s protisměrným vinutím cívky; obr. 5 v levé polovině jedno provedení přístroje dle vynálezu, v pravé polovině pak jiné provedení vynálezu doplněné další spirálovou cívkou; obr. 6 pak řez B-B dalšího provedení dle obr. 7 obr. 7 řez A-A dle obr. 6.
Příklady provedení vynálezu
Spirálová cívka 100 znázorněná na obr. 1 má závity, jejichž vzdálenost směrem zvenku dovnitř rovnoměrně klesá. Jak je vidět na výkresu, je okamžitý poloměr Ri na začátku vinutí A dvojnásobný oproti okamžitému poloměru R2 po jedné celé otočce. Všeobecně platí, že je Rn+i= Rn / 2. Při rovnoměrném zmenšování tedy vychází, že je poloměr spirály změřený při 90° Rj '= Rj - R2 / 4 při 180° Ri = Rj - R2 / 2 při 270° Ri'” = R!-R2x3/4 při 360° R2 = Ri / 2, přičemž se připouští 10%-ní odchylka.
Kuželově spirálová cívka dle obr. 2 odpovídá spirálové cívce dle obr. 1 s tím rozdílem, že vinutí probíhají pod úhlem stoupání a, s výhodou mezi 20° a 30° směrem vzhůru.
Provedení uvedená na obr. 1 a obr. 2 představují nejjednodušší formu gravimagnetického polarizačního generátoru dle vynálezu. Tato uspořádání cívek přijímají z půdy gravimagnetická zemní pole s frekvenci vodíku, přičemž je nutná jejich orientace ve směru sever-jih. Shora je přijímána volná kosmická energie a přeměňována na gravimagnetickou energii s frekvencí vodíku. Polarita vyzařovaného pole je v závislosti na uspořádání cívek levá nebo pravá. Vyzařovaná energie pole je daleko silnější než existující intenzita gravimagnetického pole země. Působením systému tak vzniká / KÓtifhi. & íOTdlfl / 7 /½ , pntQnti-ivri n yr.íímknvó kancelář
703 00 OSTRAVA 3, Kofenského 31 tel./fax: (069) 51 d '3
-4potenciál, např. ve zdivu, jehož působením putují molekuly vody směrem dolů (při pravé polarizaci) nebo nahoru (pri levé polarizaci).
U vícenásobné spirálové cívky, jak je znázorněna na obr. 3, je každá z jednotlivých cívek
101, 102 a 103 vytvořena stejně jako na obr. 1. Tyto tří jednotlivé cívky jsou pootočeny o 120°, jsou umístěny na desce 104 a jsou uprostřed spojeny s výhodou pájeným spojem. Celá jednotka je vhodně provedena jako tištěný spoj.
Funkce odpovídá v podstatě funkci cívek dle obr. 1 nebo obr. 2, v tomto případě však není nutná orientace ve směru sever-jih a vznikající pole je navíc silnější.
Podle obr. 4 jsou umístěny dvě vícenásobné spirálové cívky 105 a 106, které jsou navinuty protisměrně, umístěny po obou stranách izolační desky 104. Obě vícenásobné spirálové cívky 105 a 106 nejsou spolu vodivě spojeny. V uvedeném příkladu provedení jsou počátky dolní vícenásobné spirálové cívky 106 oproti počátkům horní vícenásobné spirálové cívky 106 přesazeny o 60°.
Celková jednotka, která je na obr. 5 označena jako 1 a sestává z desky 104 a obou vícenásobných spirálových cívek 105 a 106, je zabudována do přístroje dle vynálezu.
Jednotka 1 představuje vlastní přijímací část polarizačního generátoru. Pomocí vodivé spojky 3 je jednotka 1 vodivě spojena s vícenásobnou spirálovou cívkou 2 dle obr. 3. Obě vícenásobné spirálové cívky 1 a 2 jsou drženy od sebe v určité vzdálenosti držákem 4. Držák 4 je pomocí lepidla 5 upevněn ke spodní části 7 skříňky 6, která je z hliníku. Prichytné šrouby 8 pak doplňují přístroj, který je znázorněn na levé polovině obr. 5.
V pravé polovině obr. 5 je znázorněna varianta, u níž jsou spirálové cívky 100 dle obr. 1 umístěna na izolační desce 9 a jsou pomocí vodiče 10 spojeny s vícenásobnou spirálovou cívkou 2. Je zde tolik jednotlivých spirálových cívek 100, kolik je jednotlivých spirálových cívek ve vícenásobné spirálové cívce 2. Deska 9 je držena držákem 11, který rovněž drží ve své poloze vícenásobné spirálové cívky 1 a 2.
U obou variant provedení dle obr. 5 dochází k oddělení funkcí cívek: vícenásobná spirálová cívka 1 představuje čistou přijímací část vodíkového gravimagnetického pole země zatímco vícenásobná spirálová cívka 2 je polarizační jednotkou, která vyzařuje energii v polarizované formě. Obě vícenásobné spirálové cívky 1, 2 tvoří dohromady generátor.
____fet a fr patentová a známková kancelář 70300 OSTRAVA 3. Xofenského 3’ tel./fax; (0691 ó' ~l
-5Takto vytvořený přístroj se hodí pro všechny gravimagnetické polarity polí, které se mohou vyskytovat a může tedy být použit univerzálně na kterémkoliv místě zeměkoule. Směrovacími cívkami 100 je pole směrována více dolů.
U příkladu provedení dle obr. 6 a 7 je nad vícenásobnou spirálovou cívkou 1 umístěna válcová cívka Π jako základní cívka. Pod oběma cívkami 1 a 11 se nachází stabilizátor pole 16 ve tvaru kotouče z mědi nebo z hliníku.
Tyčová anténa 17, konstruovaná jako koaxiální vodič, je izolovaně vsazena do zeminy.
Vnitřní vodič antény je vodivě spojen prostřednictvím přívodu 18 přes regulovatelný odpor 19 s vícenásobnou spirálovou cívkou 1.
Takové tyčové antény mohou být potřebné u zařízení s vysokým výkonem, zejména při zvlhčování půdy. Menší systémy do asi 24 závitů takovou tyčovou anténu nepotřebují.
Trubka 20 z umělé hmoty vyložená hliníkovou fólií 21 odstiňuje přívod od elektromagnetických polí. V alternativním provedení může být použita i hliníková nebo měděná trubka.
Tři navzájem o 120° přesazené směrovací cívky 12, které jsou oproti válcové cívce Π skloněny o úhel γ jsou zapojeny spolu do série. Válcová cívka 11 je naproti tomu připojena k sériově zapojeným směrovacím cívkám 12 paralelně.
Připojení jednotlivých konců vodičů je provedeno prostřednictvím koaxiálního dříku s jedním vnitřním vodičem 15a a jedním vnějším vodičem 15b. Oba vodiče 15a a 15b jsou drženy v určité vzájemné vzdálenosti dvěma izolačními kotouči 27. S horními konci vodičů 15a, 15b jsou spojeny tří páry rovnoběžných drátů 13a a 13b, které jsou navzájem izolované a jsou vedeny osou směrovacích cívek 12 vždy jednou trubkou 29. Délka drátů 13a a 13b závisí na počtu závitů válcové cívky 11, čím větší je počet zívitů základní cívky 11, tím delší musí být dráty 13a a 13b. Osa drátů 13a a 13b by měla být přitom v podstatě shodná s osou převáděcích cívek 12. Paralelní dráty 13a a 13b jsou vedeny mechanicky rovně v ose pomocí trubky 29 z umělé hmoty nebo lépe z elektricky stínícího materiálu, např. z hliníku.
Jak je vidět zejména na obr. 6 jsou všechny přívody ke koaxiálnímu dříku 15a, 15b zkrouceny. Směr zkroucení se řídí směrem vinutí cívek. Měly by tedy být tyto přívody u cívek s pravým závitem zkrouceny doprava, u cívek s levým závitem pak doleva. Smysl v paf9ntovó a známková kancelář ' 703 00 OSTRAVA 3, Kořenského 3’ ?ei./‘ax: <0691 5) 4 78
-6vinutí válcové cívky 11 se přitom řídí účelem přístroje: pravé závity by měla mít uvedená cívka pro sušicí účely, levé závity pak pro účely zavlhčovací.
Na obr. 6 a 7 je kromě toho znázorněn držák 14, který přidržuje cívku 11 ve své poloze. 5 Další držák 15 slouží upevnění spirálové cívky 1 a stabilizátoru 16 pole.
Dále je použito regulovatelného odporu 19a pro rozsah asi 0,05 až 30 kOhm, aby byla možná regulace výkonu. Tento odpor 19a ie jedním koncem spojen s vnitřním vodičem 15a a druhým koncem pak s vnějším vodičem 15b. Rovněž tyto přípoje jsou zkrouceny, jak je patrno z obr. 6.
Skříňka z nevodivého nebo elektricky stínícího materiálu, např. z hliníkového plechu, sestává z horní části 22 a spodní části 23 spojených šrouby 24, přičemž skříňka obklopuje větší část zařízení. Na obr. 6 je kromě toho naznačeno závěsné zařízení 25, resp. stojan
26 pro montáž na podlahu.
Podle obr. 8 se přivádí k měniči 36 cizí energie od zdroje střídavého nebo stejnosměrného proudu 31 přes síťový díl 32, oscilátor 33, zesilovač 34 a úzkopásmový filtr 35 pro frekvenční stabilizaci, přičemž tento měnič 36 převádí elektromagnetické impulzy na impulzy gravimagnetické.
Měnič 36 je blíže znázorněn na obr. 9. Podle tohoto blokového schématu je signál přicházející od pásmového filtru 35 přiváděn přes vnitřní vodič 40 koaxiálního vodiče 41 na kotouč 42, který je vyroben např. z mědi. Tento kotouč 42 je umístěn v přibližně válcovém nebo hranolovém pouzdru 43 např. z hliníku nebo z mědi. V pouzdru 43 dochází ke vlastní přeměně, tzn. že elektrická složka elektromagnetické vlny se přemění na gravitační složku. Vytvoří se tak stojatá gravimagnetická vlna (půlvlna), která je pak vyzářena tištěnou spirálovou cívkou 100, resp. cívkami 101, 102, 103. Přenos na spirálovou cívku zajišťuje koaxiální díl 44, přičemž mezi pozdrem 43 a spirálovou cívkou je umístěn měděný nebo hliníkový kotouč 45. Vnitřní vodič koaxiálního dílu 44 přitom zasahuje do vnitřku pouzdra 43 a je vodivě spojen s příslušnou cívkou 100, 101, 102, 103, např. šroubkem.
Při četných pokusech se ukázalo, že přístroj vybavený podle vynálezu je mnohem 35 vhodnější k tomu, aby splnil požadované nároky, než jeden ze známých přístrojů, jehož spirálově vinutá cívka má konstantní vzdálenost mezi jednotlivými závity, přičemž musí být navíc mezi konce cívky zapojen kondenzátor, který je obvykle náchylný k poruchám.
KOOŘSL & F WíM pateTTRvá a známková kancelář 7G3 CO OSTRA V A 3, Komnského 3' tel./íax: (069) 5’ Λ 7S
-Ί Pomocí přístrojů dle vynálezu lze rovněž provádět odsolení, např. zdivá.
Ukázalo se, že při snižování vlhkosti se soli, které jsou obsaženy ve zdivu (dusičnany, sírany, chloridy, uhličitany) přecházejí do omítky, resp. u fresek rovněž do malby. Aby se tomuto jevu zabránilo, lze pomocí stejných přístrojů, jichž se používá na snižování vlhkosti avšak pracují s jinými frekvencemi, přesunovat rozpuštěné molekuly solí prostřednictvím specifických frekvenčně závislých polí směrem dolů. Směr vinutí cívek je přitom vlevo, tj. naopak než u přístrojů na odváděníé vlhkosti.
Jestliže se při odvádění vlhkosti používá okamžitých poloměrů Ri (obr. 1) velikosti 10,5 cm nebo jeho násobku, pak u přístrojů na snižování obsahu solí v závislosti na rozdílných čtyřech frekvencích jsou okamžité poloměry rovny 20,5 cm, 31,3 cm, 15,6 cm a 23,4 cm, Tolerance řádově asi 15% jsou přípustné.
V případě přítomnosti solí v kapilárních látkových systémech se postaví nejdříve přístroje na odvedení solí, které se asi 2 až 6 měsících odstaví a vymění za přístroje na odvedení vlhkosti. Spirálové cívky se shora uvedenými okamžitými poloměry mohou být umístěny v nějaké skříňce nad sebou, čímž vznikne sdružený přístroj, který aktivuje všechny čtyři frekvence.
Takový přístroj je schématicky znázorněn na obr. 10. V tomto případě jsou ve skříňce 50 nad sebou umístěny cívky 201, 202, 203 a 204, jejichž okamžité poloměry odpovídají shora uvedeným rozměrům. U solí jiného druhu mohou být použity i jiné poloměry, resp. dodatkové cívky s jinými poloměry.
V rámci vynálezu jsou možné četné varianty. Rovněž oblasti použití pro přístroj dle vynálezu jsou velmi rozmanité, zejména lze přístroje použít k utlumení geopatogenních zón. Dále lze pomocí přístrojů podle vynálezu rozpustit mlhu tím, že se vodní kapičky, které mlhu tvoří, přesunou vzhůru. /

Claims (12)

1. Přístroj k odvádění vlhkosti nebo solí, např. k odvedení vlhkosti ze zdivá, s nejméně jedním elektrickým vodičem, který je svinut do cívky a je umístěn ve skříňce (6), přičemž se průměry závitů směrem od jednoho konce cívky ke druhému spirálově zmenšují, vyznačující se tím, že vzdálenost závitů spirálové nebo kuželově vinuté spirálové cívky (100, 101, 102, 103, 105, 106, 200, 201, 202, 203,
204) je ve směru od osy cívky dovnitř při každé plné otočce o 40% až 60% menší než je vzdálenost předchozí.
2. Přístroj dle nároku 1, vyznačující se tím, že skříňka (6) obklopující cívku (100) je zhotovena jako elektrické stínění.
3. Přístroj dle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že při vytváření vícenásobných cívek (2, 105, 106) nejméně dvě, s výhodou tri cívky (101, 102, 103), které jsou navinuty stejným směrem, mají společný vnitřní koncový bod a že jsou pootočeny o stejný úhel.
4. Přístroj dle jednoho z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že dvě protisměrně navinuté vícenásobné spirálové cívky (105, 106) jsou umístěny každá na jedné straně izolační desky (104), přičemž nad ní je ustavena nejméně jedna další vícenásobná spirálová cívka (2), která je středově elektricky vodivě spojena s jednou ze spodních vícenásobných spirálových cívek (105,106).
5. Přístroj dle nároku 4, vy zn a č u j íc í se t í m , že pod úhlem β = 70° až 86° oproti vícenásobným spirálovým cívkám (105, 106, 2), které jsou s výhodou umístěny vodorovně, je přidržován stejný počet dalších jednotlivých spirálových cívek (100), které jsou středem vodivě spojeny s horní vícenásobnou spirálovou cívkou (2).
6. Přístroj dle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že nad vícenásobnou spirálovou cívkou (1), která má s výhodou vodorovnou polohu, je umístěna válcová cívka (11) a v její ose koaxiální vodič (15a, 15b), přičemž jak vícenásobná spirálová cívka (1) tak i válcová cívka (11) jsou vodivě spojeny s vnitřním vodičem (15a) koaxiálního vodiče, a že jsou dále umístěny pod úhlem k rovině vícenásobné spirálové cívky (1) do série zapojené válcové cívky (12), jejichž jeden konec je spojen s vnitřním vodičem (15a), druhý konec pak s vnějším vodičem (15b) koaxiálního vodiče.
Z & FiOOtO y st. patentová a známková kcriceia?
OSTRAVA 3, Komenského 3·
-97. Přístroj dle nároku 6, vyznačující se tím, že s horními konci koaxiálního vodiče (15a, 15b) jsou spojeny nejméně dva páry rovnoběžných, vzájemně izolovaných drátů (13a, 13b), které jsou vedeny osou válcových cívek (12) a jsou s výhodou elektricky odstíněny.
8. Přístroj dle nároku 6 nebo 7, vy zn a č u j í c í se t í m , že tyčová anténa (17) je vytvořena jako koaxiální vodič, uzpůsobená k zaražení do země, přičemž její vnitřní vodič je vodivě spojen s vícenásobnou spirálovou cívkou (1).
9. Přístroj dle nároku 8, vyznačující se tím, že v přívodu od tyčové antény (17) k vícenásobné spirálové cívce (1) nebo mezi vnějším a vnitřním vodičem koaxiálního vodiče (15a, 15b) je umístěn regulační odpor (19,19a).
10. Přístroj dle jednoho z nároků 6 až 9, vyznačující se tím, že pod vícenásobnou spirálovou cívku (1) a válcovou cívku (11) je vsazen kotouč (16) z hliníku nebo z mědi, který je vodivě spojen s vnějším vodičem (15b) koaxiálního vodiče.
11. Přístroj dle nároku 1 nebo 2, v y z n a č u j í c í se t í m , že v uspořádání přístroje k odvádění solí jsou v odstupech nad sebou umístěny vícenásobné spirálové cívky (201, 202, 203, 204) o různém průměru závitů odpovídajícím frekvencím solí, které mají být odvedeny.
12. Přístroj dle nároku 1, vyznačující se tím, že spirálová cívka (100) je spojena s měničem (36) k přeměně elektromagnetické energie na gravimagnetickou energii tvořeným skříňkou (43), v níž je umístěn kotouč (42) s odstupem od konce vnitřního vodiče koaxiálního vodiče (44), který je spojen s vnějším energetickým zdrojem a se spirálovou cívkou (100), umístěnou vně skříňky (43).
13. Přístroj dle nároku 12, vyznačující se tím, že vnitřní vodič koaxiálního vodiče (44) zasahuje do dutého prostoru skříňky (43), přičemž mezi skříňkou (43) a spirálovou cívkou (100) je měděný nebo hliníkový kotouč (45).
CZ952272A 1993-03-08 1994-03-03 Apparatus for removing moisture or salts CZ227295A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT43593 1993-03-08

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ227295A3 true CZ227295A3 (en) 1996-02-14

Family

ID=3490537

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ952272A CZ227295A3 (en) 1993-03-08 1994-03-03 Apparatus for removing moisture or salts

Country Status (11)

Country Link
EP (1) EP0688383B1 (cs)
AT (1) ATE146546T1 (cs)
CZ (1) CZ227295A3 (cs)
DE (1) DE59401342D1 (cs)
DK (1) DK0688383T3 (cs)
ES (1) ES2097639T3 (cs)
HU (1) HU214378B (cs)
PL (1) PL176215B1 (cs)
RO (1) RO112647B1 (cs)
SK (1) SK109595A3 (cs)
WO (1) WO1994020702A2 (cs)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ES2161931T3 (es) * 1995-03-10 2001-12-16 Hildegard Berger Dispositivo para la deshumectacion de mamposteria.
AT412102B (de) * 2002-03-21 2004-09-27 Andreas Reindl Gerät um aufsteigende feuchte in mauern entgegen zu wirken und die mauern trocken zu halten
WO2004088055A1 (de) * 2003-04-04 2004-10-14 Schwarzer Guenther Vorrichtung zum empfangen und abstrahlen freier energieformen
EP3040490B1 (en) 2014-12-30 2017-09-20 Universita' Degli Studi Di Cagliari Method and system for activating and controlling a water-repelling process in walls
AT517234B1 (de) * 2015-04-17 2016-12-15 Ing Mohorn Wilhelm Gerät zur Verstärkung oder Umkehr eines geo-gravomagnetischen Feldes
WO2023126670A1 (en) * 2022-01-03 2023-07-06 Eambient Uk Limited Device for reduction of moisture in porous materials
WO2023126671A1 (en) * 2022-01-03 2023-07-06 Eambient Uk Limited Device for reduction of moisture in porous materials

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT382915B (de) * 1985-05-17 1987-04-27 Wigelbeyer Helmut Geraet zur entfeuchtung von mauerwerk
AT397681B (de) * 1985-11-12 1994-06-27 Mohorn Wilhelm Gerät zur erzeugung von elektroosmotischen effekten
DE3630523A1 (de) * 1986-09-08 1987-04-23 Rainer Oehme Pyramiden-energie-abnahmevorrichtung

Also Published As

Publication number Publication date
WO1994020702A2 (de) 1994-09-15
SK109595A3 (en) 1996-01-10
ES2097639T3 (es) 1997-04-01
WO1994020702A3 (de) 1994-10-13
ATE146546T1 (de) 1997-01-15
HU214378B (hu) 1998-03-30
PL176215B1 (pl) 1999-05-31
EP0688383A1 (de) 1995-12-27
EP0688383B1 (de) 1996-12-18
HUT72111A (en) 1996-03-28
DK0688383T3 (da) 1997-05-12
DE59401342D1 (de) 1997-01-30
RO112647B1 (ro) 1997-11-28
PL310525A1 (en) 1995-12-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA1212424A (en) Helical coil for diathermy apparatus
CN105144335B (zh) 高体积效能的x射线系统
CZ227295A3 (en) Apparatus for removing moisture or salts
KR970009479A (ko) 전하 가변 농도 분포를 가진 플라즈마 공급원
US8553841B2 (en) Compact, low noise power supply for advanced electronics applications, and X-ray analyzer applications thereof
US4586115A (en) Electromagnetic radio frequency excited explosion proof lighting method and system
US4910461A (en) Magnetic resonance imaging apparatus including an interference-poor r.f. coil
JP2003523623A (ja) 半導体プラズマ処理システムにおける高調波を減衰させるための方法及び装置
US20050073466A1 (en) Helical Coil, Magnetic Core Antenna
EP0575670B1 (en) Dead-zone free optically pumped Mz magnetometer
US7583172B2 (en) Multi-frequency electromagnetic field generator
US5036250A (en) Picture display device with core means comprising compensation coils
DE2304803A1 (de) Funkortungsanlage
RU2708432C2 (ru) Устройство для усиления или реверсирования гео-гравимагнитного поля
GB1407151A (en) System assemblies of energized components having tapering form for developing progressively increasing electromagnetic energy fields
JPS62503199A (ja) 少なくとも一部分が伝導性材料からなる導体エレメントを熱処理するための方法及び装置
DE3630523A1 (de) Pyramiden-energie-abnahmevorrichtung
WO1998006453A1 (en) Inductive absorber for protection against microwave radiation
HU194345B (en) Device for dryling up wet walls
AU2014274554B2 (en) Techniques for co-sitting a metal detector with another detector
US6933819B1 (en) Multifrequency electro-magnetic field generator
PT92313A (pt) Aparelho receptor de sinais de microondas
CN109728402A (zh) 天线装置
KR20060058777A (ko) Nmr 및 epr을 이용한 이온과 원자의 다중 활성 방법및 수단
US2334519A (en) Filament transformer