CZ20410U1 - Síť pro zabezpečení nákladu na železničním vagonu a zařízení k upevnění této sítě pro zabezpečení nákladu na železničním vagonu - Google Patents

Síť pro zabezpečení nákladu na železničním vagonu a zařízení k upevnění této sítě pro zabezpečení nákladu na železničním vagonu Download PDF

Info

Publication number
CZ20410U1
CZ20410U1 CZ200921514U CZ200921514U CZ20410U1 CZ 20410 U1 CZ20410 U1 CZ 20410U1 CZ 200921514 U CZ200921514 U CZ 200921514U CZ 200921514 U CZ200921514 U CZ 200921514U CZ 20410 U1 CZ20410 U1 CZ 20410U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
net
binding
shaft
railway carriage
fastening
Prior art date
Application number
CZ200921514U
Other languages
English (en)
Inventor
Kopacka@Milan
Bako@Milan
Original Assignee
Kopacka@Milan
Bako@Milan
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kopacka@Milan, Bako@Milan filed Critical Kopacka@Milan
Publication of CZ20410U1 publication Critical patent/CZ20410U1/cs

Links

Landscapes

  • Emergency Lowering Means (AREA)

Description

Síť pro zabezpečení nákladu na železničním vagonu a zařízení k upevnění této sítě pro zabezpečení nákladu na železničním vagonu
Oblast techniky
Technické řešení se týká sítě na zabezpečení nákladu železničního vagonu proti vypadnutí jeho obsahu v průběhu přepravy. Technické řešení se také týká zařízení k upevnění této sítě pro zabezpečení nákladu železničního vagonu.
Dosavadní stav techniky
V současnosti se na zabezpečení železničního vagonu používá mimo jiných prostředků i plastová síť, která se rozprostře na náklad dvěma nebo více pracovníky, kteří jsou na železničním vagonu.
Následně jsou konce sítě uvázány na železniční vagon. Sítě byly připravovány přímo na železničním vagonu, když byly odříznuté z velké role na vagonu, anebo i mimo železniční vagon. Následně byly sítě natáhnuty na horní část železničního vagonu a upevněny vázacími prostředky k železničnímu vagonu.
Tento způsob zabezpečení nákladu na železničním vagonu byl značně nebezpečný a časově náročný, a tedy nevýhodný, protože pracovníci museli vylézt nahoru na železniční vagon, kde může velmi lehce dojít k úrazu. Je zaznamenáno mnoho případů, kdy pracovník spadnul z vagonu, ať již na náklad na železničním vagonu nebo přímo na koleje. V obou případech dochází k vážným zraněním.
Plastová síť se obvykle uvazuje na železniční vagon jen na jejích koncích, což nezabrání pohybu nákladu pod sítí a může způsobit problémy během přepravy.
Dosavadní používaná řešení mají tyto nedostatky:
- jsou časově náročná, dva pracovníci cca hodinu,
- jsou namáhavá, pracovníci museli vylézt na železniční vagon, upravovat síť, přičemž vázání je nepohodlné a ve výšce,
- jsou slabá a nespolehlivá, když se často uvazují vázací prostředky na okrajová oka sítě, která se později lehce trhala, zásilky dorazily do cíle poškozené a sítě neplnily požadovaný účel, a
- jsou nebezpečná, neboť v důsledku průchodu po železničních vagonech a naloženém šrotu často docházelo k pracovním úrazům.
Dosavadní používaný způsob síťování, tj. zabezpečení nákladu jeho překrytím a upevněním sítě na otevřených železničních vagonech, spočíval ve dvou možnostech:
- síť se natahovala na železniční vagon z 500 metrů dlouhé role sítě pomocí manipulační techniky, např. vysokozdvižného vozíku,
- síť byla odříznuta mimo železniční vagon a potom natáhnuta na železniční vagon a přivázána.
Oba uvedené způsoby síťování jsou časově náročné, namáhavé a nebezpečné, neboť pracovníci byli nuceni vylézt na železniční vagon. Protože se vázací prostředky uvazovaly za okrajová oka sítě, překrytí železničního vagonu bylo nespolehlivé, neboť se síť lehce trhala a zásilky dojely do cíle často poškozené, tedy sítě neplnily požadovaný účel. Když se manipulovalo s celou sítí, používání manipulační techniky bylo nevyhnutelné. Jestliže sítě byly volné a byl silnější vítr, vznikaly problémy pň natahování sítě na železniční vagon.
Podstata technické řešení
Cílem tohoto technického řešení je dosáhnout jednodušším způsobem zabezpečení nákladu železničních vagonů, pň kterém pracovníci nejsou vystaveni nadměrnému riziku úrazu. Cílem tohoto technického řešení je též zaňzení k upevnění sítě na železniční vagon.
Uvedené nedostatky odstraňuje síť k zabezpečení nákladu na železničním vagonu, podle tohoto technického řešení, jehož podstatou je, že obsahuje běžnou síť vhodné délky a Šířky, která je pře-1 CZ 20410 Ul dem opatřena vázacími a zpevňovacími prostředky v příčném směru, a také v podélném směru po celé své délce i šířce a je tedy z ní vázacími a zpevňovacími prostředky vytvořena řidší, ale pevnější, síť, než jaká je původní síť. Každý vázací a zpevňovací prostředek je do sítě provlečen minimálně jedním okem v blízkosti alespoň jednoho okraje sítě, přičemž síť v podélném směru obsahuje minimálně jeden vázací a zpevňovací prostředek a v příčném směru jsou vázací a zpevňovací prostředky rozmístěny v rozpětí 1 až 3 m. Ve výhodném provedení je síť zhotovena z plastu nebo z jiného materiálu.
Pro dosažení omezení pohybu nákladu se použije předem upravená síť vhodné velikosti, která je na vhodných místech příčně i podélně opatřena vázacími a zpevňovacími prostředky tak, že tyto io vytváří řidší, ale pevnější, síť. Vázací a zpevňovací prostředky mohou být na koncích sítě upevněny. Toto upevnění může být vytvořeno zauzlením, prošitím, prošitím kovovými spojkami, prichytnými sponami nebo kombinací výše uvedených prostředků. Vázací a zpevňovací prostředky mohou přesahovat síť na každém okraji minimálně o 0,1 m. Vázací a zpevňovací prostředky mohou být tkané, lepené nebo jiné a mohou mít plochý nebo též kruhový a jiný průřez. Jako vázací a zpevňovací prostředky je možno použít popruhy, různé typy pásků, lana, provazy apod. Vázací a zpevňovací prostředky mohou být s výhodou vyrobeny z polyesteru nebo polypropylénu, ale i z přírodních materiálů. Oba konce vázacích a zpevňovacích prostředků mohou obsahovat připojovací a/nebo upevňovací prvek, např. ve formě očka nebo smyčky nebo ve formě skoby nebo háku. Očko nebo smyčka mohou být vytvořeny přímo z vázacího a zpevňovacího prostred20 ku. Připojovací a upevňovací prvek může být vyroben, např. í z kovu, plastu nebo z gumy a připojen na konec vázacího a zpevňovacího prostředku. Připojovací a upevňovací prvek slouží ke zjednodušení připojení ochranné sítě, opatřené vázacími a zpevňovacími prostředky, k železničnímu vagonu.
Jako síť na zabezpečení nákladu na železničním vagonu je možné použít také rašlové úplety.
Rašlové úplety se používají ve stavebnictví jako ochrana na lešení, pro zahradníky jako stínící sítě na skleníky a fóliovníky a v zemědělství na přikrytí ovoce proti ozobávání ptáky. Dále mají využití jako ochranné protivětmé bariéry a reklamní plocha na tenisových dvorcích.
Dalším předmětem tohoto technického řešení je zařízení k upevnění této sítě pro zabezpečení nákladu na nákladních železničních vagonech. Podstatou zařízení je, že se skládá z hřídele, která má na obou koncích vybrání s menším průměrem, a dvou držáků, které jsou tvořeny tyčí, která je na jednom konci opatřená vidlicí, obsahující válcové osazení pro spolupráci s vybráním hřídele. Jedna strana každé vidlice může být opatřena hákem na stahování volných konců vázacích a zpevňovacích prostředků ve formě např. popruhů. Při použití se vybrání hřídele zacvaknou do válcovitého osazení vidlic tak, aby při rotaci hřídele při odvíjení sítě nevyskočila z válcového osazení. Před zacvaknutím vybrání do vidlice je vhodné navléct na oba konce hřídele ochranné krytky, které se po zacvaknutí vybrání do válcového osazení vidlice nachází na okrajích sítě a slouží k zabránění vmotání sítě nebo její části do válcového osazení nebo hrotů vidlic.
Podle výhodného provedení průměr válcového osazení vidlice přibližně odpovídá průměru vybrání hřídele. Hřídel může být na obou koncích ukončena zaoblenou hlavicí, aby se lépe mohla pri použití protáhnout skrze srolovanou síť opatřenou vázacími a zpevňovacími prostředky.
Hřídel, stejně jako držáky, může být vyrobena ze dřeva, kovu, zejména hliníku, nebo jejich kombinace.
Výhodou tohoto technického řešení je, že používaná síť je předem připravená, odstřižená na příslušnou délku a opatřená vpletenými vázacími a zpevňovacími prostředky, jako jsou popruhy nebo lana, a tedy není potřebné používat techniku, jako vysokozdvižné vozíky, na manipulaci s těžkými břemeny. Po rozvinutí sítě na železničním vagonu pracovníky ze země, pracovníci uvazují popruhy též přímo ze země, a tedy nedochází k pracovním úrazům pádem ze železničního vagonu nebo na náklad do železničního vagonu. Další výhodou je, že síť na železničním vagonu je dobře napnutá, čehož je dosaženo tím, že popruhy jsou provlečeny celou délkou a šířkou sítě a v okrajových ocích jsou k plastové síti upevněny.
-2CZ 20410 Ul
Přehled obrázků na výkresech
Obrázek 1 znázorňuje plastovou síť bez popruhů.
Obrázek 2 znázorňuje plastovou síť s navlečeným jedním podélným a jedním příčným popruhem.
Obrázek 3 znázorňuje část držáku s vidlicí.
Obrázek 4 znázorňuje část hřídele.
Obrázek 5 znázorňuje destičku zabraňující vmotání sítě do vidlice.
Obrázek 6 znázorňuje Částečný pohled na uspořádání jednotlivých součástí.
Obrázek 7 znázorňuje pohled na síť s vázacími a zpevňovacími prostředky navinutou na hřídeli a hřídel umístěnou ve vidlicích na držácích.
Obrázek 8 znázorňuje hřídel s navinutou sítí opatřenou vázacími a zpevňovacími prostředky bez ochranné krytky.
Obrázek 9 znázorňuje železniční vagon částečně zakrytý sítí s vázacími zpevňovacími prostředkyObrázek 10 znázorňuje železniční vagon s řádně upevněnými vázacími a zpevňovacími prostředky. Oka sítě nejsou znázorněna. Znázorněné jsou jen vázací a zpevňovací prostředky.
Příklady provedení technického řešení
Síť I znázorněná na obrázku 1 představuje stav techniky.
Na obrázku 2 je znázorněna plastová síť Π. k zabezpečení nákladu na železničním vagonu 13, přes ni je převlečen jeden popruh, tvořící vázací a zpevňovací prostředky 2, v podélném směru a jeden popruh, tvořící vázací a zpevňovací prostředky 2, v příčném směru. Aby byl náklad řádně zabezpečený, je vhodné, jestliže jsou přes síť 14 nebo rašlový úplet provlečeny dva vázací a zpevňovací prostředky 2 v podélném směru a v příčném směru mají být vázací a zpevňovací prostředky 2 provlečeny každý 1 až 3 metry délky sítě 11. Postačuje, aby byl popruh, tvořící vázací a zpevňovací prostředky 2, provlečen jedním okem na okraji sítě Π. a natáhnut k protilehlému okraji sítě 1_1. Není nutné provlékat vázací a zpevňovací prostředky 2 všemi oky po celé délce nebo šířce sítě J4. Je vhodné, aby byl provlečený i u protilehlého okraje sítě J4. Vázací a zpevňovací prostředek 2, například ve formě popruhu, může být v okrajovém oku nebo v oku blízkosti okraje sítě Π jen provlečený bez pevného upevnění nebo může být připevněn k síti 11, a to např. uzlem 3, sešitím upevněný kovovou sponou nebo uchycený jiným způsobem. Síť 14 opatřená vázacími a zpevňovacími prostředky 2, podobně jako je znázorněné na obrázku 2, se dodává nastříhaná na potřebnou délku a srolovaná na šířku, případně ještě přeložená, přičemž přečnívající vázací a zpevňovací prostředky 2 jsou uložené ještě před srolováním směrem dovnitř sítě J4 tak, že netrčí ven ze srolované sítě 14. Ve srolované síti 14 je přístupný jeden konec vázacích a zpevňovacích prostředků 2, např. ve formě popruhů, v podélném směru, které se jako první přivazují nebo jinak upevňují k hákům čela železničního vagonu 13. Každý vázací a zpevňovací prostředek 2 může být alespoň na jednom svém konci opatřen připoj ovacím a upevňovacím prvkem, např. ve formě oka. Toto oko nebo i smyčka mohou být vytvořeny z popruhu, například přehnutím a uzlem nebo přišitím sponami, což není na obrázku znázorněno.
Na obrázcích 3 a 4 je znázorněné zařízení určené na síťování tj. zabezpečení nákladu jeho překrytím a upevněním sítě li na otevřených železničních vagonech 13, a to předem připravenou sítí 11, opatřenou vázacími a zpevňovacími prostředky 2. Zařízení je složeno z hřídele 4 a dvou držáků, které jsou znázorněné na obrázcích 3 a 4. Na obrázku 3 je znázorněn držák, sestavený z tyče
7, která je na jednom konci opatřena vidlicí 8, která má dva zuby a válcové osazení 9. Průměr vybrání 5 hřídele 4 odpovídá přibližně průměru válcového osazení 9 vidlice 8 držáku. Vidlice 8 držáku může být na jedné straně opatřena hákem 10 na stahování volných konců příčných popruhů. Tyč 7 musí být dostatečně dlouhá, aby pracovník při odvíjení srolované sítě 14 s ní dosáhnul nad železniční vagon 13.
Na obrázku 4 je znázorněný jeden konec hřídele 4, přičemž jeho druhý konec je stejný. Délka hřídele 4 musí přibližně odpovídat šířce sítě 14 a minimálně musí mít šířku železničního vagonu
-3CZ 20410 Ul
13. Hřídel 4 je na obou svých koncích opatřena vybráním 5 $ menším průměrem, které je ukončeno zaoblenou hlavicí 6. Vybrání 5 s menším průměrem při použití spolupracuje s válcovým osazením 9 vidlice 8 držáku.
Na obrázku 5 je znázorněna ochranná krytka 12, která je na dalším obrázku 6 už znázorněna jako součást zařízení na síťování železničních vagonů 13 při použití. Srolovaná síť H nebo rašlový úplet jsou opatřené vázacími a zpevňovacími prostředky 2 a síť JI je navlečená na hřídeli 4, jehož vybrání 5 jsou zapadnuté do válcového osazení 9 vidlice 8 držáku, přičemž ochranná kiytka 12 je navlečena na obou koncích hřídele 4, aby zbránila srolované síti H dostat se do vidlice 8, což by bránilo hladkému rozvinutí sítě 1J, opatřené vázacími a zpevňovacími prostředky 2 na i o železničním vagonu 13.
Na obrázku 7 je znázorněno celé zařízení na síťování železničních vagonů 13 podle tohoto technického řešení. Na hřídeli 4 je navlečená srolovaná síť 11 opatřená vázacími a zpevňovacími prostředky 2. Na obou koncích je hřídel 4 opatřená hlavicí 6, před kterou se nachází vybrání 5. Vybrání 5 jsou vytvořené pro spolupráci s válcovými osazeními 9 vidlice 8 držáku, který je opatřený také tyčí 7, Na obou koncích hřídele 4 se nachází ochranná krytka 12.
Na obrázku 9 je znázorněna síť H opatřená vázacími a zpevňovacími prostředky 2 při její aplikaci na železniční vagon 13.
Na obrázku 10 je znázorněný železniční vagon 13 opatřený sítí 11 opatřenou vázacími a zpevňovacími prostředky 2 podle tohoto technického řešení.
Jak už bylo výše uvedeno, předem připravená plastová síť H opatřená vázacími a zpevňovacími prostředky 2 je dodávaná ve srolovaném stavu, případně i poskládaná. Jestliže je síť H dodaná ve srolovaném stavu, potom ji postačí nasunout na hřídel 4 opatřenou vybráními 5 na obou jejích koncích a ukončených zaoblenou hlavicí 6 nebo jiným zakončením s větším průměrem než má vybrání 5. Ze stran se mohou nasadit ochranné krytky 12· Vázací a zpevňovací prostředky 2 přesahující Čelní stranu sítě H se upevní na úchytné otvory nebo háky na čelní stranu železničního vagonu 13. Hřídel 4 se srolovanou sítí H, nebo rašlovým úpletem, opatřenými vázacími a zpevňovacími prostředky 2, se nasune do vidlic 8 držáků tak, že vybrání 5 hřídele 4 zapadá do válcového osazení 9 vidlice 8 držáku. Po nasunutí hřídele 4 do srolované sítě H, opatřené podélně i příčně uspořádanými vázacími a zpevňovacími prostředky 2, které jsou provlečeny alespoň okrajovými oky sítě JJ. a případně i upevněny v jednom z okrajových ok sítě H například uzlem 3, přičemž konce vázacích a zpevňovacích prostředků 2 jsou vloženy dovnitř a zarolovány do sítě 11, se provede upevnění čelních vázacích a zpevňovacích prostředků 2 na železniční vagon 13 a zacvaknutí vybrání 5 hřídele 4 do vidlice 8 držáku. Dva pracovníci uchopí tyče 7 držáků, každý jednu, a vyzvednou srolovanou platovou síť Π. nad železniční vagon 13. Projdou s ní podél železničního vagonu JJ na jeho druhý konec a projitím okolo něj rozvinou síť JJ. na nepřekrytou část náladu nákladního železničního vagonu J3 ze země. Takto natáhnutá síť H se upevní vázacími a zpevňovacími prostředky 2 na konci železničního vagonu 13. Konce bočních vázacích a zpevňovacích prostředků 2 se stáhnou z rozvinuté sítě JJ. háky 10 a pracovníci je upevní na železniční vagon 13 po bocích podél celého železničního vagonu 13.

Claims (13)

  1. NÁROKY NA OCHRANU
    1. Síť pro zabezpečení nákladu na železničním vagonu, vyznačující se tím, že obsahuje běžnou síť (1) vhodné délky a šířky, která je opatřena vázacími a zpevňovacími prostředky (2) v příčném směru a v podélném směru po celé své délce a šířce a je tedy z ní vázacími
    45 a zpevňovacími prostředky (2) vytvořena řidší, ale pevnější, síť (11), přičemž každý vázací a zpevňovací prostředek (2) je v síti (11) provlečen minimálně jedním okem v blízkosti alespoň jednoho okraje sítě a přičemž síť (11) v podélném směru obsahuje minimálně jeden vázací a zpevňovací prostředek (2) a v příčném směru jsou vázací a zpevňovací prostředky (2) rozmístěny v rozpětí 1 až 3 m.
    -4CZ 20410 Ul
  2. 2. Síť podle nároku 1, vyznačující se tím, že vázací a zpevňovací prostředky (2) jsou na okraji sítě (11) upevněny uzlem (3), provlečením nebo přišitím nebo přišitím kovovými sponami nebo prichytnými sponami nebo jejich kombinací,
  3. 3. Síť podle nároku 2, vyznačující se tím, že vázací a zpevňovací prostředky (2) 5 přesahují síť (11) minimálně o 0,1 m na každém okraji.
  4. 4. Síť podle nároku 2 nebo 3, vyznačující se tím, že vázací a zpevňovací prostředek (2) je alespoň na jednom ze svých konců opatřen připojovacím a/nebo upevňovacím prvkem ke zjednodušení a urychlení upevnění na železniční vagon (13).
  5. 5. Síť podle nároků 1, 2, 3 nebo 4, vyznačující se tím, že vázací a zpevňovací io prostředky (2) jsou tkané, splétané nebo lepené a mají plochý průřez nebo kruhový průřez,
  6. 6. Síť podle nároku 5, vyznačující se tím, že vázacím azpevňovacím prostředkem (2) je lano, popruh nebo páska.
  7. 7. Síť podle nároku 5 nebo 6, vyznačující se tím, že vázací a zpevňovací prostředky (2) jsou zhotoveny z polyesteru, polypropylénu nebo z přírodních materiálů.
    15
  8. 8. Síť podle některého z předchozích nároků, vyznačující se tím, že je vyrobena z plastu.
  9. 9. Síť podle některého z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že je tvořena rašlovým úpletem.
  10. 10. Zařízení k upevnění sítě pro zabezpečení nákladu na železničním vagonu podle nároků 1 20 až 9, vyznačující se tím, že je složeno z hřídele (4), která má na obou koncích vybrání (5) menšího průměru, a ze dvou držáků, které jsou tvořené tyčí (7), která je na jednom konci opatřena vidlicí (8), obsahující válcové osazení (9) pro spolupráci s vybráním (5) hřídele (4), a jedna strana vidlice (8) je opatřena hákem (10).
  11. 11. Zařízení podle nároku 10, vyznačující se tím, že průměr válcového osazení (9) 25 vidlice (8) přibližně odpovídá průměru vybrání (5) hřídele (4).
  12. 12. Zařízení podle nároku 10, vyznačující se tím, že hřídel (4) je na obou koncích ukončena hlavicí (6).
  13. 13. Zařízení podle nároku 10, vyznačující se tím, že obsahuje 2 ochranné krytky (12) s otvorem ve středu pro navlečení hřídele (4).
    30 14. Zařízení podle nároků 10, 11 nebo 12, vyznačující se tím, že hřídel (4) a držáky jsou vyrobeny ze dřeva, kovu nebo jejich kombinací.
CZ200921514U 2008-09-02 2009-07-29 Síť pro zabezpečení nákladu na železničním vagonu a zařízení k upevnění této sítě pro zabezpečení nákladu na železničním vagonu CZ20410U1 (cs)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SK5482008 2008-09-02
SK5572008 2008-10-10

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20410U1 true CZ20410U1 (cs) 2010-01-07

Family

ID=41528870

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ200921514U CZ20410U1 (cs) 2008-09-02 2009-07-29 Síť pro zabezpečení nákladu na železničním vagonu a zařízení k upevnění této sítě pro zabezpečení nákladu na železničním vagonu

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ20410U1 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20200047993A1 (en) Apparatus and method for protectively covering temperature sensitive products
EP1365940B1 (en) Cargo net
DE19758194A1 (de) Lastenhalteband
EP2103499B1 (de) Transportsicherungsanordnung für Container
US9873367B2 (en) Cover with corner cap for open enclosure
US5915899A (en) End restraint for securing plural elongated items
CZ20410U1 (cs) Síť pro zabezpečení nákladu na železničním vagonu a zařízení k upevnění této sítě pro zabezpečení nákladu na železničním vagonu
SK500572008U1 (sk) Sieť na zabezpečenie nákladu na železničnom vozni, spôsob sieťovania železničných vozňov a zariadenie na vykonávanie tohto spôsobu
DE102014001331B3 (de) Schutzhülle für einen Transportwagen
US7987563B2 (en) Zipper cord
EP1694523B1 (en) Sheeting system for open-topped containers
US10470434B2 (en) Truck bed safety device
SK5167Y1 (sk) Plastová sieť na zabezpečenie nákladu na vagóne, spôsob sieťovania vagónov a zariadenie na vykonávanie tohto spôsobu
CA2818147A1 (en) A cover
DE202009011413U1 (de) Ladungssicherungsnetz für Eisenbahnwagen und Vorrichtung zur Realisierung einer Methode zur Sicherung der Eisenbahnwagen durch Netze
SK500182011A3 (sk) Method of sealing safety nets and slings and network to ensure that the way
DE102019135566A1 (de) Packvorrichtung und Verfahren zu einer Verpackung von zumindest einer auf einer Palette angeordneten Ware für einen Transport der Ware
JP7409228B2 (ja) 梱包袋
DE19915514C1 (de) Sicherungsnetz, insbesondere Sicherungszurrnetz zum Sichern von Ladungen im Zuge ihres Transportes auf Ladeflächen von zum Beispiel LKW's (Güter-)Zuganhängern oder dergleichen
DE202014007766U1 (de) Transportsicherung dienendes Futteral-System zur Aufnahme -/Aufbewahrung-/Sicherung von Zurrmittel und Zurrmittel-Zubehör und Zurrmittel-Enden vor, während und nach dem Einsatz der Ladungssicherung
US20140325800A1 (en) Single rope tie down device
AU701649B2 (en) Load restraining device
DE202005015939U1 (de) Lade-Einheit Frachtgerät
CA2639135A1 (en) Retaining net and single belt tightening system for securing a load on a trailer
CA2765862A1 (en) Cargo restraint and long load visibility system for light passenger pickup trucks

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20100107

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20130724

MK1K Utility model expired

Effective date: 20160729