CZ2014481A3 - Způsob výroby pivního kolagenního želé a jeho použití - Google Patents

Způsob výroby pivního kolagenního želé a jeho použití Download PDF

Info

Publication number
CZ2014481A3
CZ2014481A3 CZ2014-481A CZ2014481A CZ2014481A3 CZ 2014481 A3 CZ2014481 A3 CZ 2014481A3 CZ 2014481 A CZ2014481 A CZ 2014481A CZ 2014481 A3 CZ2014481 A3 CZ 2014481A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
beer
collagen
biomaterial
jelly
extracted
Prior art date
Application number
CZ2014-481A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ305663B6 (cs
Inventor
Jindřich Chromík
Jaroslav Čemus
Original Assignee
Jindřich Chromík
Jaroslav Čemus
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Jindřich Chromík, Jaroslav Čemus filed Critical Jindřich Chromík
Priority to CZ2014-481A priority Critical patent/CZ2014481A3/cs
Publication of CZ305663B6 publication Critical patent/CZ305663B6/cs
Publication of CZ2014481A3 publication Critical patent/CZ2014481A3/cs

Links

Landscapes

  • Coloring Foods And Improving Nutritive Qualities (AREA)
  • Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)
  • Medicines Containing Material From Animals Or Micro-Organisms (AREA)
  • Non-Alcoholic Beverages (AREA)

Abstract

Způsob výroby pivního kolagenního želé pro potřebu pivovarnického, potravinářského, nápojového, kosmetického a zdravotnického průmyslu, spočívá v tom, že se živočišný biomateriál obsahující kolagen extrahuje biologickým extrakčním médiem vybraným ze skupiny tvořené pivem, nealkoholickým pivem nebo vínem při teplotě 10 až 43 .degree.C po dobu 24 až 36 hod. v závislosti na obsahu kolagenu v biologickém materiálu. Živočišný biomateriál je vybrán ze skupiny tvořené vepřovými nebo kuřecími nebo rybími kůžemi. Po důkladném promytí se biomateriál nejméně jednou extrahuje biologickým extrakčním médiem v hmotnostním poměru : biologickému materiálu 1:0,2 až 0,4, v přítomnosti 0,5 až 1,5 % hmotn. tříprocentního peroxidu vodíku, vztaženo na hmotnost extrahovaného biomateriálu, přičemž extrakční medium obsahuje 0,5 až 15 % etylalkoholu podle druhu použitého extrakčního média k extrakci. Získaný extrakt se ponechá zkoagulovat při teplotě 0 až 10 .degree.C pro další použití. K přípravě nápojů lze použít extrakt před i po koagulaci.

Description

1 1 -μ/·&4ψ-*4 f
Způsob výroby pivního kolagenního želé a jeho použití.
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu výroby pivního kolagenního želé a jeho použití v nápojovém, potravinářském, zdravotnickém a kosmetickém průmyslu.
Dosavadní stav techniky
Pivo je vyvážený a chutný nápoj významný pro utišení žízně, je zdrojem důležitých nutričních látek jako jsou vitamíny, aminokyseliny, minerální látky a sacharidy, které se podílí na prevenci nemocí i zdravotního stavu člověka. Vědci zjistili, že pití piva v optimální denní dávce 1 litru (nejlépe ve dvou dávkách) piva má blahodárné účinky na lidský organismus, že svým obsahem antioxidantů kladně působí na snižování karcinogenních látek. Pivo obsahuje vitamíny, především skupiny B, flovonoidy a další látky podporující zdravý stav člověka. U výroby nízkoalkoholických a nealkoholických piv se v současné době používají některé suroviny typu kolagenu převážně získaného hydrolýzou želatiny. Současné využití suroviny obsahující kolagen nejsou vždy standartní. Nízkoalkoholická a nealkoholická piva jsou velmi podobná alkoholickým pivům svými zdravotně účinnými látkami.
Kolagen je vláknitá bílkovina tvořící základ pojivových tkání - vaziva, chrupavek, kostí, kůže a dalších tkání a je nejdůležitější bílkovinou nejen pro člověka, ale i pro všechny obratlovce, ryby a plazi.
Kolageny představují nejrozšířenější skupinu bílkovin nejen u člověka, ale i u všech obratlovců a plazů, kolagenová vlákna jsou zabudována do stavebních prvků orgánů, kde představují komplikované struktury buněčných membrán, v níž jsou bílkoviny zakotveny zejména například v pobřišnici, pohrudnici, pokrývající plíce, játra, cévy,
' V mozek a další. Kůže pokrývá celé lidské tělo a má povrch 141,5 m2.
Kolagen v lidském těle se stále obnovuje, obnova trvá od několika dnů až po několik měsíců. Množství a tvorba vlastního kolagenu se v průběhu let života postupně snižuje a je nutno pro dobrou funkci organismu jej dodávat, nejvhodnější forma dodání jsou potravinové kolagenní přípravky. - 2 -
Kolagen v lidském těle je součástí všech pojivových a vazivových tkání, oddaluje stárnutí pokožky, zlepšuje pevnost vlasů a nehtů, je součástí léků a potravinových doplňků, které zlepšují: - Pohyblivost malých kloubů horních, dolních končetin - Usnadňuje svalové uvolňování, podrobuje činnost svalových systémů - Zmírňuje bolesti kloubů, způsobené pohybem kloubů, působí proti bolestem páteře původů lokálních nebo pohybových - Kolagen vytváří bariéry proti volným radikálům, způsobuje zpomalení fyziologického stárnutí pojivové tkáně - spolupůsobí na procesy stárnutí, působí preventivně proti vzniku řadě nemocí
Technologický postup a výroba kolagenního želé extrakcí v biologické tekutině, vybrané ze skupiny tvořené živočišným mlékem, syrovátkou nebo sojovým mlékem je podrobně popsána v přihlášce vynálezu s názvem vynálezu „Způsob výroby kolagenního a želatinového želé pro farmaceutické, potravinářské, kosmetické a průmyslové využití", přihláška vynálezu byla podána 21.11.2013 a má ěrab PV 2013-916. Tento v způsob výroby kolagenu však není zcela vhodný pro použití do piva a jiných nápojů, neboť používá k extrakci kolagenu zejména mléko a mléčné produkty.
Podstata vynálezu
Uvedené nevýhody odstraňuje biotechnologický postup přípravy pivního kolagenního želé, který umožňuje, aby do pivních výrobků či jiných nápojů byl kolagen přidáván v tekuté formě. Podstata výroby pivního kolagenního želé s obsahem 20-ífc základních aminokyselin pro potřebu pivovarnického, potravinářského, nápojového, kosmetického a zdravotnického průmyslu, spočívá v tom, že se živočišný biomateriál obsahující kolagen extrahuje biologickým extrakčním médiem vybraným ze skupiny tvořené pivem, nealkoholickým pivem nebo vínem při teplotě 10 až 43 °C po dobu 24 až 36 hod. v závislosti na obsahu kolagenu v biologickém materiálu. Živočišný biomateriál je vybrán ze skupiny tvořené vepřovými^ nebo kuřecími nebo rybími kůžemi, přičemž vepřové kůže se extrahují při teplotě 37 až 43 °C ,(kuřecí kůže při 34 až 40 °C a rybí kůže při 10 až 28 °C po dobu 24 až 36 hodin, délka extrakce se řídí podle obsahu kolagenu v pevném materiálu. Kůže se promyjí v pitné vodě s maximální teplotou 37TC, mytím se odstraňují hrubé zjevné nečistoty a biomikroorganismy ulpělé na povrchu biomaterálu, po té se biomateriál rozkrájí na části o rozměru cca 3 x 4cm2 s výhodou 2xtcml Takto upravený pevný materiál se podrobí maceraci v pitné vodě při teplotě 98 až 102 °C za přítomnosti 0,5 až 1,5 % hmotn. 5>%jprocentního peroxidu vodíku, vztaženo na hmotnost živočišného materiálu, u vepřových a kuřecích kůží mytí probíhá 15 min., u rybích kůží 1 až 3 min., čímž se odstraňují tukové a slizké povrchové části z kůží, po té se nejméně jednou extrahují biologickým extrakčním médiem v hmotnostním poměru : biologickému materiálu 1 : 0,2 až 0,4, v přítomnosti 0,5 až l,5 % hmotn. tříprocentního peroxidu vodíku, vztaženo na hmotnost^ extrahovaného biomateriálu, přičemž extrakční medium obsahuje 0,5 až 15 % etylákoholu podle druhu použitého extrakčního média k extrakci. Získaný extrakt se ponechá zkoagulovat při teplotě 0 až10jO pro další použití.
Pivní kolagenní želé se smísí s pivem nebo jiným nápojem a vzniklá směs se podrobí mikrobiální filtraci, kde se odstraní nejen vzniklé nečistoty, ale i přítomné mikroorganismy.
Podle zjištěného obsahu množství vitamínů a minerálních stopových látek lze tyto látky doplnit pomocí šumivých tablet vitamínů nebo minerálních látek na potřebnou hodnotu stanovené denní potřeby.
Pivní kolagenní želé lze použít jako nosiče farmaceuticky účinných látek.
Pevné zbytky biomasy po extrakci při výrobě pivního kolagenního želé lze použít pro prevenci a léčení nemocí psů a koček ve formě veterinárních potravinových doplňků.
Pivní kolagenní želé získané biotechnologickým postupem lze velmi jednoduchým způsobem přidat do piva všech druhů připraveného k pasterizaci a plnění.
Autoři navrženého vynálezu doporučují, aby kolagen ve formě pivního kolagenního želé byl do organismu člověka také dodáván ve formě nápoje a to tak, že se pivní kolagenní želé - kolagen stává součástí posledního výrobního stupně piva a je jako pivní potravinový doplněk používán k doplnění všech ostatních zdravotních surovin, které jsou v pivu obsažené a které přidáním tohoto potravinového kolagenního > J i ’> - h * * * : * ' 4 — - -,*·**· ’ * * “ produktu se zúčastní v léčení nemocí nebo předcházení nemoci jako preventivní ochrana.
Používání nově vyvinutého přípravku s obsahem kolagenu je významným přípravkem při doplnění produkce kolagenu v organismu člověka.
Lidský organismus si až na některé výjimky nedokáže vyrobit vitamíny sám a proto musí být dodané prostřednictvím stravy. Vitamíny a minerální látky lze dodávat do produktů, vyráběných v pivovarském průmyslu, například ovocných nápojů a ovocných piv formou šumivých tablet.
Autoři navrženého technologického postupu používání šumivých tablet navrhli a vyzkoušeli do extrakčního činidla piva, kde již proběhla extrakce kolagenu. Například použili šumivé tablety s obsahem hořčíku, který snižuje míru únavy, přispívá k normální funkci nervové soustavy a k syntéze bílkovin.
Tento postup, velmi významně posunuje doplňování farmaceutických látek nejen vitamínů, minerálů, ale i jiných látek na denní spotřebu vitamínů, minerálů daných lékařskými zkušenostmi. Šumivé tablety, které jsou ve výrobním a prodejním programu farmaceutických společností skýtají pivovarskému průmyslu široký výběr. Významnou úlohu v inovaci výroby piva a nealkoholických nápojů bude jejich doplnění bílkovinou surovinou - kolagenu, čímž se docílí komplexního doplnění používaných nápojů jak v oblasti fyzické potřeby jejich použití tak i v oblasti prevence a využití zdravotních surovin v nich obsažených.
Kolagen a jeho meziprodukt kolagenní želé působí při pravidelném užívání na kůži zevnitř, kůže se stává hladkou, pružnou a hebkou, regeneruje pojivovou tkáň, chrupavkové části organismu.
Kolagen zadržuje vodu v hlubších částí kůže, má vliv na pružnost a jemnost kůže zvlášť v těch případech, když spolupůsobí za přítomnosti glukosaminu a vitamínu C v organismu. ' 5 ' .....
Ve spojení s farmaceutickými surovinami obsažených v pivě se používá jako prostředek spojen s obsažným množstvím vitamínů, zejména skupiny B a minerálů hořčík a vápník a to k vyléčení nebo ulehčení nemoci kostí a kloubů.
Kolagen spojen s pivními surovinami je nenahraditelným prostředkem proti žízni, ke zvýšení pozornosti při únavě.
Piva doplněné aminokyselinami kolagenu želé posunují kvalitu piva a jeho zdravotní působení na vyšší stupeň zdravého organismu člověka. Příklady provedení Příklad č. 1: Stupně technologického postupu výroby pivního kolagenního želé. a/ 350 g vepřových kůží se zbaví hrubých nečistot a nakrájí se na drobné částice o X u rozměru cca 3x4 cm2, s výhodou 2x1 cm^ a důkladně se promyje 3x - 5x v pitné teplé vodě o teplotě cca 40 °C, čímž se odstraní další nečistoty jak mikrobiologického původu, tak i různé druhy slizu na kůžích.
Po promytí a po odfiltrování čistící vody se provede macerace pevných částí kůží ve vodě 100 °C teplé za přítomnosti í^/o hmotn. pětiprocentního peroxidu vodíku po i dobu 15 min., tím se odstraní zbytky mikroorganismů jak z povrchových tak i vnitřních částí rozřezané kůže. Při maceračním procesu se uvolňuje z peroxidu vodíku kyslík, který má vliv nejen na ničení mikroorganismů, ale přítomný peroxid vodíku má i funkci odbarvovací a odstranění slizu na kůži. b / V druhém kroku technologického postupu se získaná promytá pevná kůže podrobí li extrakci v 1 litru piva po dobu 24 36 hod. při teplotě 40 °C za občasného promíchání. Kolagen v kolagenním želé v jakémkoliv prostředí, kde je teplota vyšší než 40 °C postupně přechází na želatinu, u rybího kolagenního želé přechází na želatinu již při 28 °C. Získané pivní kolagenní želé po oddělení pevné části extrakčního materiálu se zfiltruje a získaný čirý roztok se naplní do distribučních obalů a vloží do chladicího prostoru o teplotě do 10 °C, kde nastane průběhem několika hodin koagulace.
Extrahovaná vepřová kůže po ukončení I. extrakce a filtrace se připraví pro provedení II. extrakce v 1 litru piva, která probíhá po dobu 24 hodin a teplotě 40 °C.
Po ukončení extrakce se provede filtrace extrakčního roztoku, získané pivní kolagenní želé se může přímo použít na přípravu biokolagenního piva. cl Zpracování pevné části vepřových kůží po II. extrakci: c/1
Pevná část biomateriálu po II. extrakci se vysuší, sušení se provádí v proudu vzduchu teplého do 40ÍoC.
S
Vysušený biomateriál se použije jako potravinový veterinární doplněk pro léčení nemocí kloubů zvířat a jejich pohybového aparátu. c/2
Nebo je také vhodné pevnou část biomateriálu po extrakci kolagenového pivního želé zředit sterilizovanou syrovátkou, do které se pomocí šumivých tablet vnesou vitamíny nebo minerálních látek hořčíku a vápníku. Získaný produkt se podrobí mírné sterilizaci -pasterizaci do teploty max 63 °C. Po vychladnutí se provede koagulace, takto připravený potravinový veterinární přípravek obsahuje zbytky účinných látek z piva a kolagenu, doplněný o vitamíny a minerální látky pomocí šumivých tablet.
Vitamínovaný veterinární potravinový přípravek se používá pro prevenci nebo léčení např. psů , koček a koní. Příklad č. 2
Hlavní využití pivního kolagenního želé je v jeho použití přímo v hotovém pivu, .7 vytvořená pivní kolagenová směs v hmotnostním poměru 1 :1'se chová jako originální pivo.
Aby nedocházelo k mikrobiálnímu znečištění, vytvořená směs kolagenního piva doplněná účinnými zdravotními látkami kolagenu a ev. z dalších farmaceutických látek se provede filtrace přes mikrobiální filtr, získaná kompletní směs piva a účinných látek neztrácí svou vůni, barvu a je doplněna o základní neutrální aminokyseliny, ke kterým patří glycin, alanin, valin, leucin a izoleucin. Valin, leucin a izoleucin patří k esenciálním kyselinám, které si lidský organismus nedokáže sám syntetizovat.
Obohacené pivo má blahodárný účinek, při mírném užívání piva platí, že posílené pivo má vyšší zdravotní účinky, u mužů se doporučuje vypít denně 0,5 až 1 litr piva, u žen 0,3 až 0,6 litru piva denně.
Používané směsné pivo s kolagenním želé působí již preventivně, brání stresu, odstraňuje napětí, podporuje družnost a porozumění, má ochranný vliv na vznik aterosklerózy, snižuje tvorbu ischemických chorob srdce a mozku, snižuje krevní tlak rozšiřováním krevního systému, snižuje hladinu cukru v krvi, neobsahuje cholesterol, pivo se používá k povzbuzení chuti a podpoře trávicího systému. Příklad č. 3
Pivní kolagenní želé připravené extrakcí nealkoholickým pivem lze mísit v poměru 1:10 s nealkoholickým pivem a zejména je vhodné pro řidiče. Příklad č. 4
Pivní kolagenní želé připravené extrakcí pivem lze mísit s pivními nápoji s příchutí koncentrátů z ovoce jak tuzemského tak zahraničního, např. pomerančové, grapefruitové koncentráty nebo koncentráty z mrkve a černého rybízu, s mixem piva a ovocných šťáv s maltózovým sirupem a řada dalších různých ovocných extraktů, u< tak, aby v hotovém výrobku byl obsah pivního kolagenního želé 3η4>% hmotn. 1
Kolagenní želé získané z živočišného biomateriálu extrakcí v pivě, nebo nealkoholickém pivě, či ve víně, se stává velice důležitou surovinou pro zdravotní stav starší generace.
Současná tvorba pivního kolagenního želé umožnila, aby ve formě potravinového doplňku byl dodáván kolagen a tím, aby se postupně zmenšovaly nepříznivé projevy stárnutí. Příklad 5
Autoři při hledání nové formy použití přípravku s obsahem kolagenu na léčení kloubů, šlach, obratlů, pohybového aparátu vypracovali technologický postup polotekutého potravinového kolagenního přípravku s použitím pivního kolagenního želé, glukosaminem sulfátu, chondroitinem sulfátu, metylsulfonil metanu, vitamínu C, sterilizovanou syrovátku a psyllia. Účinné látky glukosamin sulfát, chondroitin a MSM se rozpustí ve směsi sterilní syrovátky a pivního kolagenního želé, přidá se C vitamin a provede se jejich homogenizace.v Po zmohogenizování směsi se přidá ochucovadlo jako např. směs rozemletých ořechů, nebo^ rozsekané ovoce, křen s medem a psyllium, provede se další zhomogenizování, získaná směs se ponechá zkoagulovat. Po ztuhnutí se přidá
V 3% peroxid vodíku, který na povrchu směsi vytvoří desinfekční vrstvu. Příklad 6 Významnou roli ve výživě a potřebě organismu má hlíva ústřičná, která svými účinnými zdraví prospěšnými látkami doplňuje alkoholické pivo, nealkoholické pivo a řadu nápojů, které se vyrábějí v pivovarnickém, potravinářském a nápojovém průmyslu.
Průmyslová využitelnost
Používání pivního kolagenního želé v potravinářství, ve zdravotnictví a kosmetice je možno) všude tam, kde doplní soubor řady účinných látek v potravinách jak pro humánní tak pro veterinární potřebu.

Claims (8)

  1. - 9 Patentové nároky 1. Způsob výroby pivního kolagenního želé pro potřebu pivovarnického, potravinářského, nápojového, kosmetického a zdravotnického průmyslu, vyznačující se tím, že se živočišný biomateriál obsahující kolagen extrahuje biologickým extrakčním mediem vybraným ze skupiny tvořené pivem, nealkoholickým pivem nebo vínem, při teplotě 10 až 43 °C po dobu 24 až 36 hod. v závislosti na obsahu kolagenu v biologickém materiálu.
  2. 2. Způsob podle nároku 1 , vyznačující se tím, že živočišný biomateriál je vybrán ze skupiny tvořené vepřovým^nebo kuřecími nebo rybími kůžemi, přičemž vepřové kůže se extrahují při teplotě 37 až 43 °C , kuřecí kůže při 34 až 40 °C a rybí kůže při 10 až 28 °C po dobu 24 až 36 hodin, délka extrakce se řídí podle obsahu kolagenu v pevném materiálu.
  3. 3. Způsob podle nároku 1 a 2 , vyznačující se tím, že se kůže promyjí v ’ i pitné vodě s maximální teplotou 37řC, mytím se odstraňují hrubé zjevné Ai nečistoty a biomikroorganismy ulpělé na povrchu biomaterálu, po té se biomateriál rozkrájí na části o rozměru cca 3 x 4{cm2 s výhodou 2x1 Lrn^ /Takto upravený pevný materiál se podrobí maceraci v pitné vodě při teplotě 98 až 102 $¢.¾ za přítomnosti 1% hmotn. 5-ti procentního peroxidu vodíku, vztaženo na hmotnost živočišného materiálu, u vepřových a kuřecích kůží mytí probíhá 15 min., u rybích kůží 1 až 3 min., čímž se odstraňují tukové a slizké povrchové části z kůží, po té se nejméně jednou extrahují extrakčním médiem tvořeným pivem, nealkoholickým pivem nebo vínem v hmotnostním poměru : biologickému materiálu 1:0,2 až 0,4, v přítomnosti 0,5 ažfi,5 % hmotnostních tříprocentního peroxidu vodíku, -s vztaženo na hmotnost extrahovaného biomateriálu, přičemž extrakční medium obsahuje 0,5 až 15 % etylalkoholu.
  4. 4. Způsob podle nároku 1 až 3|Vyznačující se tím, že se pivní kolagenní želé ponechá zkoagulovat při teplotě 0 až|l0°C pro další použití. yy
  5. 5. Způsob přípravy nápojijrs použitím pivního kolagenního želé podle nároku 3 nebo 4 vyznačující se tím, že se pivní kolagenní želé smísí s pivem nebo ·» 10 jiným nápojem a vzniklá směs se podrobí mikrobiální filtraci, kde se odstraní nejen vzniklé nečistoty, ale i přítomné mikroorganismy.
  6. 6. Způsob přípravy nápojů s použitím pivního kolagenního želé podle nároku 5/Vyznačující se tím, že podle zjištěného obsahu množství vitamínů a minerálních stopových látek se tyto doplní pomocí šumivých tablet vitamínů nebo minerálních látek na potřebnou hodnotu stanovené denní potřeby.
  7. 7. Použití pivního kolagenního želé jako nosiče farmaceuticky účinných látek.
  8. 8. Použití pevných zbytků biomasy po extrakci při výrobě pivního kolagenního želé pro prevenci a léčení nemocí psů a koček ve formě veterinárních potravinových doplňků.
CZ2014-481A 2014-07-11 2014-07-11 Způsob výroby pivního kolagenního želé a jeho použití CZ2014481A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2014-481A CZ2014481A3 (cs) 2014-07-11 2014-07-11 Způsob výroby pivního kolagenního želé a jeho použití

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2014-481A CZ2014481A3 (cs) 2014-07-11 2014-07-11 Způsob výroby pivního kolagenního želé a jeho použití

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ305663B6 CZ305663B6 (cs) 2016-01-27
CZ2014481A3 true CZ2014481A3 (cs) 2016-01-27

Family

ID=55310971

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2014-481A CZ2014481A3 (cs) 2014-07-11 2014-07-11 Způsob výroby pivního kolagenního želé a jeho použití

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ2014481A3 (cs)

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IL87344A (en) * 1988-08-04 1992-03-29 Univ Bar Ilan Process for the production of gelatin from fish skins
SE501028C2 (sv) * 1993-03-19 1994-10-24 Ellco Food Ab Förfarande för framställning av gelatin
NZ519878A (en) * 1999-11-29 2004-02-27 Nz Inst For Crop & Food Res Collagen

Also Published As

Publication number Publication date
CZ305663B6 (cs) 2016-01-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101840213B1 (ko) 저분자 콜라겐 펩티드 및 이를 이용한 식품 조성물의 제조 방법
JP5894341B2 (ja) コラーゲンペプチド、エラスチンペプチドおよびプロテオグリカンを含む組成物
CN102150836B (zh) 氨糖多肽软胶囊
KR101654125B1 (ko) 닭발, 민들레, 당귀 및 갈근을 주원료로 하는 한방 콜라겐 피부미용 증진 식품 제조방법
CN109170469A (zh) 一种鱼胶原蛋白肽固体饮料及其制备方法
RU2221456C1 (ru) Биологически активное вещество, биологически активная добавка к пище, фармацевтический препарат, биологически активная добавка для кормления животных, ветеринарный препарат, удобрение, активатор микробиологических процессов, пероральное питание, парфюмерно-косметическое средство, гигиеническое средство, молочный продукт, кондитерское изделие, хлебобулочное изделие, масло-жировой продукт, соус, алкогольный напиток, безалкогольный напиток, рыбный продукт, мясной продукт, макаронные изделия, жевательная резинка, пиво
KR102372691B1 (ko) 콜라겐펩티드 함유 조성물의 쓴맛 마스킹 방법
CN106616155A (zh) 一种玫瑰胶原蛋白饮料
TWI516280B (zh) 紅藜萃取物用於製備促進膠原蛋白生成及抗皮膚老化之組合物之用途
KR20130014532A (ko) 근육 위축 방지제
KR20140020951A (ko) 피부 미용제
CN104068418A (zh) 一种增强免疫力的海参饮品生产方法
KR101883979B1 (ko) 마린 콜라겐을 함유한 석류음료 및 이의 제조방법
KR20090107779A (ko) 어류 유래 콜라겐 펩타이드 함유 항산화용 조성물
JP2001231497A (ja) 機能性食品
CN102550681B (zh) 一种添加海洋胶原低聚肽的液态乳制品及其制备方法
CN106922818A (zh) 一种鳄梨果汁酸奶饮料及其制备方法
RU2388350C1 (ru) Белково-пептидный модуль для производства продуктов функционального и специализированного питания для лиц, подверженных интенсивным физическим нагрузкам
CN104082728B (zh) 一种食用蝇幼虫蜂蜜冻干粉及其制备方法
WO2007090504A1 (en) Hydrolysed collagen and uses therof
CN109497367A (zh) 一种蛋清低聚肽果汁饮料及其制备方法
KR20090042053A (ko) 식육부산물로부터 콘드로이틴황산의 추출방법
CZ2014481A3 (cs) Způsob výroby pivního kolagenního želé a jeho použití
KR20230013710A (ko) 콜라겐 분해효소 생성능을 나타내는 바실러스 투링기엔시스 nis-1 균주 및 이의 용도
RU2718862C1 (ru) Способ обработки рыбной чешуи для получения функционального напитка, функциональной пищевой добавки и косметического скраба