CZ2004170A3 - Název neuveden - Google Patents

Název neuveden Download PDF

Info

Publication number
CZ2004170A3
CZ2004170A3 CZ2004170A CZ2004170A CZ2004170A3 CZ 2004170 A3 CZ2004170 A3 CZ 2004170A3 CZ 2004170 A CZ2004170 A CZ 2004170A CZ 2004170 A CZ2004170 A CZ 2004170A CZ 2004170 A3 CZ2004170 A3 CZ 2004170A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
terminal
clamping
receptacle
conductor
connection
Prior art date
Application number
CZ2004170A
Other languages
English (en)
Inventor
Leitláwolfgang
Weberáchristoph
Original Assignee
Siemensáaktiengesellschaft
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Siemensáaktiengesellschaft filed Critical Siemensáaktiengesellschaft
Publication of CZ2004170A3 publication Critical patent/CZ2004170A3/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01RELECTRICALLY-CONDUCTIVE CONNECTIONS; STRUCTURAL ASSOCIATIONS OF A PLURALITY OF MUTUALLY-INSULATED ELECTRICAL CONNECTING ELEMENTS; COUPLING DEVICES; CURRENT COLLECTORS
    • H01R4/00Electrically-conductive connections between two or more conductive members in direct contact, i.e. touching one another; Means for effecting or maintaining such contact; Electrically-conductive connections having two or more spaced connecting locations for conductors and using contact members penetrating insulation
    • H01R4/28Clamped connections, spring connections
    • H01R4/30Clamped connections, spring connections utilising a screw or nut clamping member
    • H01R4/36Conductive members located under tip of screw
    • H01R4/363Conductive members located under tip of screw with intermediate part between tip and conductive member
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01RELECTRICALLY-CONDUCTIVE CONNECTIONS; STRUCTURAL ASSOCIATIONS OF A PLURALITY OF MUTUALLY-INSULATED ELECTRICAL CONNECTING ELEMENTS; COUPLING DEVICES; CURRENT COLLECTORS
    • H01R4/00Electrically-conductive connections between two or more conductive members in direct contact, i.e. touching one another; Means for effecting or maintaining such contact; Electrically-conductive connections having two or more spaced connecting locations for conductors and using contact members penetrating insulation
    • H01R4/24Connections using contact members penetrating or cutting insulation or cable strands
    • H01R4/2475Connections using contact members penetrating or cutting insulation or cable strands the contact members penetrating the insulation being actuated by screws, nuts or bolts
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01RELECTRICALLY-CONDUCTIVE CONNECTIONS; STRUCTURAL ASSOCIATIONS OF A PLURALITY OF MUTUALLY-INSULATED ELECTRICAL CONNECTING ELEMENTS; COUPLING DEVICES; CURRENT COLLECTORS
    • H01R4/00Electrically-conductive connections between two or more conductive members in direct contact, i.e. touching one another; Means for effecting or maintaining such contact; Electrically-conductive connections having two or more spaced connecting locations for conductors and using contact members penetrating insulation
    • H01R4/24Connections using contact members penetrating or cutting insulation or cable strands
    • H01R4/2416Connections using contact members penetrating or cutting insulation or cable strands the contact members having insulation-cutting edges, e.g. of tuning fork type
    • H01R4/242Connections using contact members penetrating or cutting insulation or cable strands the contact members having insulation-cutting edges, e.g. of tuning fork type the contact members being plates having a single slot
    • H01R4/2425Flat plates, e.g. multi-layered flat plates

Landscapes

  • Connections Arranged To Contact A Plurality Of Conductors (AREA)
  • Suspension Of Electric Lines Or Cables (AREA)

Description

Vynález se týká připojovací svorky s prvním svorkovým prostředkem, s tlačným elementem, se svěracím šroubem a se svorkovým rámečkem, který má první úložný prostor pro nejméně jeden vodič a druhý úložný prostor pro nejméně jeden další vodič, přičemž v prvním úložném prostoru je uspořádán svorkový díl, a přičemž jak první svorkový prostředek, tak i druhý svorkový prostředek jsou ovladatelné pootočením svěracího Šroubu.
Dosavadní stav techniky
Připojovací nebo spojovací svorka slouží ke spojení, připojení nebo rozbočení jedné nebo více proudových tras, které nejsou v provozu přerušovány.
Ze spisu DE 33 14 919 Al je známá šroubová připojovací svorka, u které mohou být s pomocí dvoudílného spojovacího zařízení, složeného ze dvou vzájemně do sebe zahloubených třmenů ve tvaru písmene U a ze zvlášť vytvořeného a orientovaného připojovacího kontaktu, svorkově spojeny volitelně jeden nebo dva elektrické vodiče s připojovacím kontaktem, a to pomocí jediného svěracího šroubu.
Ze spisu DE 693 02 103 T2 je známá univerzálně vytvořená připojovací svorka, přičemž pootočením svěracího šroubu je možné ovládat první i druhý svorkový prostředek. V tomto případě může být první vodič kontaktován mezi hlavou svěracího Šroubu a tlačným ·*···· • · ·* ··· elementem, popřípadě druhý vodič kontaktován mezi tlačným elementem a svorkovým rámečkem. Dále je ze spisu DE 918 316 známá připojovací svorka s prvním a s druhým svorkovým prostředkem, přičemž první svorkový prostředek je ovladatelný přes svěrací šroub a druhý svorkový prostředek pomocí svorkové pružiny.
Úkolem vynálezu je vytvořit připojovací svorku, u které existuje další možnost připojení jednoduchými prostředky.
Podstata vynálezu
Tento úkol splňuje připojovací svorka s prvním svorkovým prostředkem, s tlačným elementem, se svěracím šroubem a se svorkovým rámečkem, který má první úložný prostor pro nejméně jeden vodič a druhý úložný prostor pro nejméně jeden další vodič, přičemž v prvním úložném prostoru je uspořádán svorkový díl, a přičemž jak první svorkový prostředek, tak i druhý svorkový prostředek jsou ovladatelné pootočením svěracího šroubu, podle vynálezu, jehož podstatou je, že druhý svorkový prostředek je tvořen svorkovým dílem, který má druhý úložný prostor.
Připojovací svorka, známá z dosavadního stavu techniky vychází z rozděleného úložného prostoru, takže existuje více možností připojení. Novou a základní myšlenkou vynálezu je vytvoření dalšího úložného prostoru uvnitř tohoto rozděleného úložného prostoru, přičemž je do ní zahrnut svorkový díl, sloužící dosud jako pevný kontakt.
Kromě možnosti připojení vodiče do prvního úložného prostoru prvního svorkového prostředku se tím vytváří možnost přisvorkování dalšího vodiče, zejména v různých provedeních, rozměrech a polohách, do druhého úložného prostoru druhého svorkového • · • ·· * · ·· prostředku. Standardizovaný svorkový otvor může být proto vypuštěn. Svorkový díl, který je jíž k dispozici dovoluje mimo to jednoduché a podle toho také cenově příznivé provedení druhého svorkového prostředku. V zásadě je přesto dána konvenční možnost připojeni v rámci prvního úložného prostoru. Vynález se hodí zejména pro sériově montované přístroje, jako jsou například relé, stykače, ochranné spínače vodičů, výkonové a motorové ochranné spínače.
V přednostním provedení má svorkový díl profil s podélným můstkem a s příčným můstkem, čímž vzniká pomocí jednoduchých prostředků geometricky příznivé utváření. To se týká zejména vzhledu druhého úložného rámečku, funkce příčného můstku jako protilehlé přítlačné destičky pro tlačný element a funkce podélného můstku jako relativně pohyblivého prostředku pro odstraňování izolace a svorkového elementu.
Druhý úložný rámeček má výhodně tvar, který se podobá klíčové dírce, a to tak, že vodič, který má být zaváděn do zaváděcí oblasti úložného prostoru je na základě relativního pohybu mezi svorkovým rámečkem a svorkovým dílem zatlačen do zužující se oblasti, čímž je popřípadě odizolován a sesvorkován.
Svorkový rámeček je výhodným způsobem opatřen otvorem pro vytvoření podélného můstku svorkového dílu. Díky rozměrově přesnému otvoru je ve spojení s podélným můstkem svorkového dílu vytvořen účinný nůžkový element, který zvýhodňuje odizolování a přisvorkování vodiče.
Svorkový díl je účelným způsobem vytvořen jako pevně připojený na pouzdru, čímž lze na jedné straně upravit polohu • · · »«·« ··* ·*·· připojovací svorky v pouzdru a na straně druhé vzniká elektrické spojení s příslušným přístrojem nebo podobně.
Svorkový díl je výhodně vytvořen jako prostředek sloužící pro odstraněni izolace, takže i neodizoiovaný vodič muže být zaveden do druhého úložného prostoru připojovací svorky a při procesu svorkování jak odizolován, tak také přisvorkován.
Přehled obrázků na výkresech
Další výhody a podrobnosti vynálezu budou následně blíže vysvětleny na příkladech podle přiložených výkresů, na kterých znamená obr. 1 připojovací svorka s prvním a s druhým svorkovým prostředkem v pohledu z boku, obr. 2 připojovací svorka podle obr. 1 ve znázornění v řezu, obr. 3 svorkový díl připojovací svorky podle obr. 1 v pohledu z boku, obr. 4 uzavření svorkového dílu podle obr. 3 v půdorysu, a obr. 5 připojovací svorka podle obr. 1 v úseku pouzdra v různých pohledech.
V následujícím textu jsou stejné části obrázků opatřeny shodnými vztahovými značkami nebo podobnými vztahovými značkami podle logického smyslu.
----» · *
Příklady provedení vynálezu
Obr. 1 a obr. 2 znázorňují připojovací svorku X s prvním a s druhým svorkovým prostředkem 2, respektive 3.. První a druhý svorkový prostředek 2, respektive 3_jsou opatřeny tlačným elementem 4_ a svěracím šroubem 5_. První a druhý svorkový prostředek 2, respektive 3. mají společný svorkový rámeček 6. První svorkový prostředek 2. je opatřen prvním úložným prostorem 7. pro nejméně jeden vodič.
V prvním úložném prostoru 7 je uspořádán svorkový díl 8_, který má druhý úložný rámeček 9 pro nejméně jeden další vodič, čímž je vytvořen druhý svorkový prostředek 1. Svorkový díl 8 má přitom profil s podélným můstkem 10 a s příčným můstkem 11, přičemž druhý úložný prostor 9 má tvar, který se podobá vodorovně zrcadlově převrácenému obrazu klíčové dírky. Svorkový rámeček 6 je navíc opatřen otvorem 12, ve kterém je uspořádán podélný můstek 10. svorkového dílu 8_. Otvor 12 svorkového rámečku 6 je svým tvarem, utvářením a svými rozměry přizpůsoben geometrii podélného můstku 10 - která je popřípadě také variabilní - tak, že vzniká precizní rozměr. Na obrysu otvoru 12 je navíc vytvořen břit 13.
Tlačný element 4 je se svým prvním a druhým můstkem 14, respektive 15 vytvořen ve tvaru písmene U, přičemž v prvním můstku 14 je upraveno první vedení 16 pro hlavu 17 svěracího šroubu 5_. Druhý můstek 15 slouží jako opěra 18 pro konec 19 svěracího šroubu 5., protilehlý hlavě 17. Svěrací šroub Xje zde tedy uspořádán mezi oběma můstky 14, 15. Druhý můstek 15 zabírá do svorkového rámečku 6., uspořádaného v pravém úhlu k tlačnému elementu 4. Svorkový rámeček 6 má druhé vedení 20 s vnitřním závitem, ve kterém je veden svěrací Šroub 5_.
• · «··· ··· ··»
Oba svorkové prostředky 2 a 3. stejně jako příslušné úložné prostory 7_, respektive 9, jsou uzavřené, přičemž první svorko vý prostředek 2 a první úložný prostor 7, slouží obecně k sevření, popřípadě k uložení obvykle připravených vodičů různých průřezů. Druhý svorkový prostředek '5_ a druhý úložný prostor 9 mohou být v porovnání s prvním svorkovým prostředkem 2, respektive s prvním úložným prostorem 9 použity také k uložení neodizolovaných vodičů. Protože první úložný prostor 7. zahrnuje druhý úložný prostor 9, může být první úložný prostor 7 navíc rozdělen.
Další možnost připojení nabízí také prostor před a za podélným můstkem 10, aniž by bylo znemožněno použití druhého úložného prostoru 9.
Pootočením nebo utažením svěracího šroubu 1 vzniká synchronní pohyb s tlačným elementem 4 ve směru svorkového dílu 8.. Dalším dotahováním svěracího šroubu 5. tlačí tlačný element 4 přímo na příčný můstek 11 svorkového dílu 8,. Tím se svorkový díl 8 pohybuje otvorem 12, přičemž se svorkový rámeček 6 a svorkový díl 8. posouvají proti sobě a zmenšují tak druhý úložný prostor 9.. Proces svorkování je tedy pro zaváděný vodič zahajován nuceným způsobem. Svorkování vodiče ve druhém úložném prostoru 3 je tedy závislé na dříve provedeném sesvorkování vodiče v prvním úložném prostoru 2_. To platí také pro svorkovaný vodič s odlišnými rozměry. Připojovací svorka 1_ tak nabízí připojovací možnosti, na které nemají vliv relativní pohyby.
Druhý úložný prostor 9 má zaváděcí oblast 21 a na ní navazující zužující se oblast 22. Nachází-li se v zaváděcí oblasti druhého úložného prostoru 9. neodizolovaný vodič, je zatlačen do zužující se oblasti 22 výše popsaným sledem pohybů takovým způsobem, že břit 13 izolaci vodiče přeruší. Díky tlaku, který se na vodič přenáší • · · ···· pomocí svorkového dílu 8 a svorkového rámečku 6, izolace na straně protilehlé vůči zužující se oblasti 22, zejména na podélné straně svorkovaného vodiče na obou stranách místa dotyku, navíc praskne a je odváděna do strany.
Při deformaci duše vodiče to vede k neprodyšnému kontaktování vodiče. Břit 13 se může rozprostírat od zaváděcí oblasti 21 až ke zužující se oblasti 22, čímž se vytváří dodatkový kvazi tvarový styk proti vytažení vodiče. Břit 13 může být zhotoven ze zvláštního materiálu a/nebo jako kontaktní plocha.
Je-li v prvním úložném prostoru 2 prvního svorkového prostředku 2_ uspořádán vodič, tlačí při dalším dotahování svěracího šroubu 1 tlačný element 4 nejprve na tento vodič. Vodič v připojení potom přenáší svěrací tlak na svorkový díl !3, takže jak první, tak i druhý svorkový prostředek 2, respektive £ jsou uvedeny do činnosti. Tento svorkovací proces může proběhnout také bez vodiče, uspořádaného ve druhém úložném prostoru 9. Zde se svorkový díl 8 se svým podélným můstkem 10 posouvá otvorem 12 tak dlouho, dokud příčný můstek 11 nedosedne na dno svorkového rámečku 6. Tím se vytváří dostatečně velký protitlak, potřebný k zasvorkování vodiče. Připojovací svorka £ se tedy může použít ke svorkování a popřípadě k odizolovávání a ke svorkování vodičů, přičemž první úložný prostor 7 je funkční i při neobsazeném druhém úložném prostoru 9 a naopak.
V nečinném stavu připojovací svorky v takzvaném klidovém stavu, se může svorkový díl 8 pomocí pružinové síly v další, zde neznázorněné, variantě provedení samočinně udržovat v poloze ve svorkovém rámečku 6, která je potřebná pro zavádění vodiče. Jestliže je připojovací svorka £ dotahováním svěracího šroubu 5_ v činnosti, aktivují se oba svorkové prostředky £ a £. Při uvolňování svěracího šroubu 5. se pak svorkový díl £ dostane zpět do své výchozí polohy.
···· ·*·· ··« druhý svorkový prostředek X je takříkajíc nucen zaujmout pomocí pružinové vratné síly svou původní polohu.
Na obr. 3 a 4 je znázorněn svorkový díl X podle obr. 1 jako tvarový díi v pohledu z boku, respektive jako uzavření v půdorysu.
Obr. 5 znázorňuje připojovací svorku 1 podle obr. 1 v úseku 23. pouzdra v prostorovém pohledu. Zde je první a druhý svorkový prostředek2, respektive X, znázorněn v celku, s vodičem zavedeným do příslušného úložného prostoru T, respektive 9. Na obr. 6 a 7 je znázorněna připojovací svorka X podle obr. 5 v pohledu z boku, respektive v řezu. Příčný můstek 11 zde může být proveden jako kontaktní prodloužení a může být přípojnou součástkou přístroje, pevně osazenou na pouzdře.
Z výše popsaných znázornění vyplývá, že oba úložné prostory mohou být používány libovolně nezávisle na sobě.
Podstatnou myšlenkou předkládaného vynálezu je výhodné využití zdvihového pohybu, podmíněného dotahováním svěracího šroubu 5_, na více způsobů, tedy ke svorkování a/nebo odizolovávání a/nebo ke kontaktování vodiče.
Připojovací svorka X představuje kombinaci tradičních svorkových prostředků s dalším svorkovým prostředkem se zařízením na odizolovávání nebo kontaktování vodičů. Tato kombinovaná svorka je také funkční v rámci jednotlivého svorkového prostředku.
Připojovací svorka tohoto druhu může být používána mimo jiné u relé, elektrických jištění, sériově zastavěných přístrojů, ochranných spínačů vodičů a ochranných spínačů motorů.

Claims (6)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Připojovací svorka (1) s prvním svorkovým prostředkem (2), s tlačným elementem (4), se svěracím Šroubem (5) a se svorkovým rámečkem (6), který má první úložný prostor (7) pro nejméně jeden vodič a druhý úložný prostor (9) pro nejméně jeden další vodič, přičemž v prvním úložném prostoru (7) je uspořádán svorkový díl (8), a přičemž jak první svorkový prostředek (2), tak i druhý svorkový prostředek (3) jsou ovladatelné pootočením svěracího šroubu (5), vyznačující se tím, že druhý svorkový prostředek (3) je tvořen svorkovým dílem (8), který má druhý úložný prostor (9).
  2. 2. Připojovací svorka podle nároku 1, vyznačující se tím, že svorkový díl (8) má profil s podélným můstkem (10) a s příčným můstkem (11).
  3. 3. Připojovací svorka podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že druhý úložný prostor (9) má tvar, který se podobá klíčové dírce.
  4. 4. Připojovací svorka podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že svorkový rámeček (6) je opatřen otvorem (12) pro provedení podélného můstku (10) svorkového dílu (8).
  5. 5. Připojovací svorka podle nároku 1, 2 nebo 3, vyznačující se tím, že svorkový díl (8) je vytvořen pevně spojený s pouzdrem.
  6. 6. Připojovací svorka podle jednoho z nároků 1 až 3 nebo 5, vyznačující se tím, že svorkový díl (8) je vytvořen jako prostředek pro odstraňování izolace.
CZ2004170A 2001-07-02 2002-06-13 Název neuveden CZ2004170A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10131975A DE10131975A1 (de) 2001-07-02 2001-07-02 Anschlussklemme

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ2004170A3 true CZ2004170A3 (cs) 2004-05-12

Family

ID=7690301

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2004170A CZ2004170A3 (cs) 2001-07-02 2002-06-13 Název neuveden

Country Status (6)

Country Link
EP (1) EP1402598B1 (cs)
CN (1) CN1263197C (cs)
CZ (1) CZ2004170A3 (cs)
DE (2) DE10131975A1 (cs)
ES (1) ES2248586T3 (cs)
WO (1) WO2003005491A1 (cs)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10231758A1 (de) * 2002-07-13 2004-01-29 Geyer Ag Schraubklemme, insbesondere für Reiheneinbaugeräte, zum Klemmen von isolierten und abisolierten elektrischen Leitern
FR2894722B1 (fr) * 2005-12-09 2009-05-22 Schneider Electric Ind Sas Borne de connexion electrique et appareil electrique de coupure comportant une telle borne
WO2008057280A1 (en) 2006-10-27 2008-05-15 Amgen Inc. Multi-cyclic compounds and methods of use
CN101887069A (zh) * 2009-05-11 2010-11-17 上海市电力公司 一种用于真空开关的试验夹子
EP2315313B1 (en) * 2009-10-26 2012-02-08 Schneider Electric Industries SAS Assembly for multiple connection in an electrical apparatus
DE102011076563A1 (de) * 2011-05-26 2012-11-29 Siemens Aktiengesellschaft Rahmenklemmelement für elektromechanische Schaltgeräte
CN103177909B (zh) * 2011-12-26 2016-03-30 西门子公司 接线装置
FR3080494B1 (fr) * 2018-04-19 2021-03-19 Hager Electro Sas Dispositif de raccordement pour appareil electrique, appareil electrique comprenant ledit dispositif de raccordement et coffret de distribution associe
CN112151323B (zh) * 2020-11-05 2021-06-11 南京讯天游科技有限公司 一种应用于断路器的接线装置

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB918316A (en) * 1960-11-11 1963-02-13 Midland Electric Mfg Co Ltd A new or improved cable connector
DE3216096A1 (de) * 1982-04-30 1983-11-03 Wilhelm Quante Spezialfabrik für Apparate der Fernmeldetechnik GmbH & Co, 5600 Wuppertal Reihenklemme fuer fernmeldekabeladern
DE3314919C2 (de) * 1983-04-25 1985-03-28 Murr-Elektronik Gmbh, 7155 Oppenweiler Schraubanschlußklemme
FR2612340B1 (fr) * 1987-03-13 1993-02-12 Merlin Gerin Borne de raccordement multiple pour appareil electrique modulaire
DE3709519C1 (en) * 1987-03-23 1988-06-16 Metz Albert Ria Electronic Terminal for the detachable connection of at least one conductor
FR2686194B1 (fr) * 1992-01-13 1994-03-18 Merlin Gerin Borne de raccordement multiple pour appareillage electrique modulaire.
FR2767227B1 (fr) * 1997-08-05 1999-09-10 Schneider Electric Sa Appareil electrique a bornes a deplacement d'isolant
FR2767228B1 (fr) * 1997-08-07 2004-07-16 Schneider Electric Sa Borne a vis et bornier pour appareil electrique
DE19819006A1 (de) * 1998-04-28 1999-11-04 Schiederwerk Mbz Telekommunika Klemmverbinder
DE29908383U1 (de) * 1999-05-14 1999-07-29 Wieland Electric GmbH, 96052 Bamberg Anschlußklemme

Also Published As

Publication number Publication date
CN1263197C (zh) 2006-07-05
EP1402598B1 (de) 2005-08-31
DE50204104D1 (de) 2005-10-06
WO2003005491A1 (de) 2003-01-16
ES2248586T3 (es) 2006-03-16
CN1518784A (zh) 2004-08-04
DE10131975A1 (de) 2003-01-30
EP1402598A1 (de) 2004-03-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11552413B2 (en) Spring force terminal for conductors
KR100846886B1 (ko) 스프링식 플러그 단자
US7510448B2 (en) Clamping connection, connecting terminal arrangement and installation switching device
US11916345B2 (en) Connection terminal for conductors
US7896685B2 (en) Installation switching device
US7766689B2 (en) Plug adapter for an electrical switching device
US7780457B2 (en) Electric terminal for printed circuit boards
CA2607158A1 (en) Installation switching device
AU601030B2 (en) Cutting/clamping sleeve contact
CA2219668C (en) Connecting clamp for electrical conductors
JP2012501054A (ja) 端子部品
CZ2004170A3 (cs) Název neuveden
US5622517A (en) Electrical connection module containing a connector part of the type having a wire-retaining slot provided with an insulation-displacement inlet
KR20240026228A (ko) 전기 케이블 접속 시스템
JPH10284144A (ja) 電気接続装置およびモジュール、特にかかる装置を含む接合用モジュール
DE59604193D1 (de) Klemmkontakteinrichtung
US6743061B2 (en) Electrical connection or junction device
US6881091B2 (en) Electrical unit with a connector for a loop through conductor
JP4322387B2 (ja) 電気開閉装置ユニットのための接続組立体
US11387582B2 (en) Contact insert and switch spring
CA2364673C (en) Screwless terminal
CA2327845A1 (en) Stab assembly for circuit breakers
US6095848A (en) Electrical power outlet and switch
KR20240104141A (ko) 접촉 캐리어 장치, 접속 디바이스, 액추에이터, 플러그-인 커넥터 인서트 및 장착 방법뿐만 아니라, 케이블 접속 시스템
US7025622B2 (en) Contact element terminal with a contact element and method for contacting a conductor with a contact element