CZ2003350A3 - Filmové/zábavní zařízení pro podzemní dráhu - Google Patents

Filmové/zábavní zařízení pro podzemní dráhu Download PDF

Info

Publication number
CZ2003350A3
CZ2003350A3 CZ2003350A CZ2003350A CZ2003350A3 CZ 2003350 A3 CZ2003350 A3 CZ 2003350A3 CZ 2003350 A CZ2003350 A CZ 2003350A CZ 2003350 A CZ2003350 A CZ 2003350A CZ 2003350 A3 CZ2003350 A3 CZ 2003350A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
image
images
vehicle
distance
panel
Prior art date
Application number
CZ2003350A
Other languages
English (en)
Inventor
Robert Walker
Bradley Caruk
Original Assignee
Sidetrack Technologies Inc.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Sidetrack Technologies Inc. filed Critical Sidetrack Technologies Inc.
Publication of CZ2003350A3 publication Critical patent/CZ2003350A3/cs

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G09EDUCATION; CRYPTOGRAPHY; DISPLAY; ADVERTISING; SEALS
    • G09FDISPLAYING; ADVERTISING; SIGNS; LABELS OR NAME-PLATES; SEALS
    • G09F19/00Advertising or display means not otherwise provided for
    • G09F19/22Advertising or display means on roads, walls or similar surfaces, e.g. illuminated
    • GPHYSICS
    • G09EDUCATION; CRYPTOGRAPHY; DISPLAY; ADVERTISING; SEALS
    • G09FDISPLAYING; ADVERTISING; SIGNS; LABELS OR NAME-PLATES; SEALS
    • G09F19/00Advertising or display means not otherwise provided for
    • G09F19/22Advertising or display means on roads, walls or similar surfaces, e.g. illuminated
    • G09F2019/221Advertising or display means on roads, walls or similar surfaces, e.g. illuminated on tunnel walls for underground trains

Landscapes

  • Theoretical Computer Science (AREA)
  • Business, Economics & Management (AREA)
  • Marketing (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Accounting & Taxation (AREA)
  • Illuminated Signs And Luminous Advertising (AREA)
  • Train Traffic Observation, Control, And Security (AREA)
  • Electric Propulsion And Braking For Vehicles (AREA)
  • Closed-Circuit Television Systems (AREA)
  • Stroboscope Apparatuses (AREA)
  • Controls And Circuits For Display Device (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Radiation-Therapy Devices (AREA)

Description

Filmové/zábavní zařízení pro podzemní dráhu
Oblast techniky
Tento patent se týká zařízení k předvedení souboru stacionárních obrazů jako filmu pro cestující ve vozidle, např. ve vlaku, pohybujícího se podél cesty v blízkosti obrazů.
Dosavadní stav techniky
Je známé poskytnutí filmového zařízení k jeho sledování z vozidla pohybujícího se podél pevné cesty. Známá forma takového zařízení obsahuje množství statických obrazů, opěr obrazů připevňujících obrazy podél jedné strany pevné cesty a osvětlovací zařízení k přerušovanému osvětlování každého obrazu. Navržená použití těchto zařízení obsahují obchodní inzerci, zábavu a poskytnutí informací. Bylo navrženo množství osvětlovacích metod, spouštěcích mechanizmů a předváděcích zařízení.
Zařízení vysvětlená v US patentech 4,383,742 a 4,179,198 používají elektromagnetická spouštěcí zařízení k detekci rychlosti pohybujícího se vozidla a k synchronizaci přerušovaného osvětlení obrazů podle rychlosti vozidla a rozměrů obrazů. Tak se rychlost filmu mění s rychlostí vlaku. Dále ještě nutný synchronizační mechanizmus je docela složitý a proto nákladný. Ve druhém patentu zařízení emitující světelné záblesky jsou • ·· •
• · · * · · · · · · © © ©··» * · · ··«· ·· ©· ··· ©· ·© ©· instalována na vozidle v pravidelných intervalech. Toto vyžaduje modifikace vozidla, které se mohou ukázat jako nákladné a nežádoucí.
US patent 5,108,171 v jednom provedení vysvětluje spouštěcí mechanizmus reagující na světelný signál z každého okna vozidla. V jiném provedení je odrazová plocha spojena s každým oknem, aby odrazila světlo ze stacionárního světelného zdroje. Toto zařízení vyžaduje modifikace a pravidelnou údržbu vozidla, což je nákladné a nežádoucí.
US patent 6,016,183 vysvětluje použití jednotlivých sad stínítek a stroboskopických projektorů s tekutými krystaly k předvádění obrazů. Signály obrazů se posílají do projektorů s tekutými krystaly ze zdroje obrazů takového jako je digitální videopřehrávač. Tato kombinace je nákladná.
US patent 3,951,529 používá zadní stroboskopické zpětné světlo pro každý obraz k osvětlení obrazů, ale poskytuje nedostatečné vedení k rozměru a umístění obrazů. Pro pozorovatele ve vozidle tak existuje nežádoucí možnost, že nejbližším oknem vozidla bude vnímán jen částečný pohled na obraz.
Všechny patenty uvedené výše jsou zde začleněny jako odvolávka.
Jedním společným problémem všech těchto patentovaných vynálezů je možnost ztráty synchronizace osvětlení. V tomto případě pozorovatel vidí zableskující černé obrazy, což zmenšuje estetickou přitažlivost filmu. Jiným problémem je selhání k zahrnutí změny vnímané velikosti obrazu, jestliže se vzdálenost mezi vozidlem a stěnou mění. Proto pro cestujícího jedoucího ve vozidle různými oblastmi, kde je takové zařízení instalováno, • ·· • » ··· mohou být změny vnímaného rozměru obrazu odpovídající různým šířkám průřezů příslušných cest velké.
Podstata vynálezu
Tento vynález poskytuje výše popsaný typ charakterizovaný tím, že:
každý obraz má šířku Wp a je oddělen od sousedních obrazů mezerou Wj a rozměry Wp a Wj jsou vztaženy k rychlosti vozidla podle vztahu (Wp + Wi) > V/R, kde R je rychlost sledování obrazů a je větší nebo rovna 24 obrazům za vteřinu; a osvětlovací zařízení obsahuje jediné spouštěcí zařízení reagující na přiblížení vozidla, aby způsobilo, aby všechny obrazy byly osvětleny současně při pevné frekvenci větší než 24 Hz.
Obrazy s menšími změnami v postupném obsahu dávají pozorovateli dojem filmu, když je vidí rychle a když jsou osvětleny stroboskopicky. Výhody zařízení proti dosavadnímu stavu oboru obsahují mírné náklady, relativně jednoduchou konstrukci, instalaci a údržbu podstatných prvků a zlepšený pohled nabízený cestujícím vozidla.
S tímto zařízením míjí alespoň dvacet čtyři obrazů za vteřinu nepohybujícího se cestujícího v pohybujícím se vozidle bez ohledu na rychlost vozidla. Frekvence osvětlení není synchronizována s rychlostí vozidla nebo polohami oken. Frekvence je vhodně frekvencí místního napájecího proudu, obyčejně 50 nebo 60 Hz.
• A • ··
AAAAAA A
AAA A A A A
AAA AA AA A A
A A A AA AA
V provedeních, ve kterých se vzdálenost od vozidla k sousední stěně nesoucí obrazy podél cesty mění, jsou poměry šířky a výšky obrazu k mezerám obrazů udržovány konstantní buď změnou polohy obrazů vzhledem ke stěně nebo změnou velikosti obrazu. Toto udržuje vnímaný rozměr obrazů dosti konstantní.
Přehled obrázků na výkresech
Provedení vynálezu budou popsána pomocí příkladu a s odvoláním na výkresy, ve kterých:
na obr. 1 je perspektivní pohled na instalaci zařízení podle tohoto vynálezu;
na obr. 2 je perspektivní pohled na montážní zařízení panelů;
na obr. 3 je schematický čelní pohled na sekci namontovaných panelů;
na obr. 4 je schematický boční pohled ilustrující zařízení kompenzující změny vzdáleností vozidla k obrazu a na obr. 5 je schematické znázornění osvětlovacího zařízení.
Příklady provedení vynálezu
S odvoláním na doprovodné obrázky je jedno provedení vynálezu ilustrováno na obr. 1. Vlak 10 podzemní dráhy se pohybuje podél cesty definované kolejemi 12. Podél jedné strany cesty vozidla jsou umístěny panely 14 obrazů, z nichž každý předvádí jeden obraz. V tomto preferovaném provedení obraz pokrývá celý panel obrazu. Pevné stěny Bi typicky lemují strany cesty, ale to se pro správnou funkci vynálezu nevyžaduje. Každý panel 14 obrazu je namontován na stěnu 16 panelovou * 00 • f • 0 0 0 0 · 0 *·· · · «0 0* operou 18. Každý panel 14 obrazu je osvětlen přerušovaným světlem 20 namířeným směrem k obrazu na přední straně panelu. Všechna přerušovaná světla jsou provozována společným regulátorem 22.
Jak je ilustrováno na obr. 5 regulátor 22 obsahuje infračervený (IR) detektor 24 pohybu umístěný k detekci přiblížení vlaku 10. Při detekci vlaku infračervený (IR) detektor spustí Časovači zařízení 26, které střídavě ovládá přerušovaný výkonový zdroj 28. Výkonový zdroj je připojen na vývody 30 střídavého napájecího zdroje a vytvoří výstupní vlnu v závislosti na umístění s frekvencí vývodů buď 50 Hz nebo 60 Hz. Toto minimalizuje složitost regulátoru a vylučuje jakoukoli synchronizaci osvětlení obrazu při jakékoli rychlosti vlaku nebo poloze oken. Po předem nastaveném čase časovači zařízení 26 vypne a výkonový zdroj se odpojí. Doba provozu je vybrána tak, aby byla dostatečná k umožnění průjezdu vlaku podzemní dráhy.
Je známo, že vnímání je klidné tam, kde frekvence, při které jsou obrazy s menší změnou pozorovateli osvětlovány záblesky při asi 24 nebo více cyklech za vteřinu. Lidské vědomí vyplňuje vložené prázdné mezery k vytvoření dojmu spojitého pohybu. Dále je nutné oddělení stojících obrazů. Např. v televizi diagonální černé čáry jsou snímány při rychlosti jedna osmina až jedna třináctina vteřiny; a filmové rámečky jsou odděleny jemným černým okrajem.
Jestliže frekvence klesne pod tento práh asi 24 cyklů za vteřinu, nedosáhne se psychologického vnímání spojitého pohybu; místo toho jakýkoli pohyb je viděn jako „trhavý“ a obrazy zableskují.
• «φ • φ * φ φ * «φφ φφ φφ φ*
S odvoláním na výkresy na obr. 3 a 4 každý panel má šířku Wp a výšku Hp panelu. Od každého sousedního panelu je oddělen mezerou Wj. Obraz je vzdálen od strany vlaku o vzdálenost X). Rychlost, při které vozidlo podzemní dráhy (nebo jakéhokoli běžného prostředku hromadné vozové dopravy) se pohybuje při cestovní rychlosti, je obecně ze dne na den shodná. Toto má dovolit podrobné plánování a také pro bezpečnostní důvody. Je proto přijatelný předpoklad, že rychlost vlaku podzemní dráhy je poměrně konstantní, shodná a známá v oblasti, kde je zařízení instalováno. Stanovení, že prahová rychlost sledování obrazů je asi 24 cyklů za vteřinu, vkládá horní mez pro Šířku Wp každého panelu obrazu plus mezeru Wj spojenou s oddělením mezi obrazy. Vztah je takový, že minimální rychlost vozidla V je násobným součinem šířky panelu plus oddělující mezery a práh spojitého pohybu (asi 24) je
V > (Wp + Wi)R, kde R je rychlost sledování obrazů a je > 24.
K udržení největšího možného rozměru obrazu by rychlost sledování měla být držena co možno blízko k 24.
Jestliže se rychlost vozidla zvětšuje, potom se musí rozměr panelu plus oddělující vzdálenosti úměrně zvětšovat, má-li rychlost sledování
P pozorovatelem ve vozidle zůstat při asi 24 cyklech za vteřinu. Úvahy o estetických požadavcích opravňují zvětšit rozměr každého panelu obrazu s průvodním zmenšením oddělující vzdálenosti mezi panely obrazů. Na druhé straně zmenšení rychlosti vozidla vyžaduje, aby se rozměr panelu .obrazu plus oddělující mezery zmenšil. Ve skutečnosti se zase z estetických důvodů rozměr panelu obrazu skutečně zmenšuje, zatímco oddělující vzdálenost se zvětšuje. Studie ukazují, že se vkládá maximálně pět centimetrů (dva palce) do oddělovací vzdálenosti mezi panely obrazů. Tato horní mez způsobí také vyloučení možnosti ztratit synchronizaci, tak • ·* « a φφ» φφφ φφφφ φφ φφφ φφ «· · obvyklou při jiných pokusech k vytvoření stejného účinku. Cestovní rychlost vozidla se obecně pravděpodobně nemění o větší hodnotu a změny rozměru panelů a mezer směřují k tomu, aby byly minimální.
Žádoucí charakteristika filmového zařízení má držet konstantní rozměry obrazu jak je vnímán pozorovateli. Jak je ilustrováno na obr, 4 je rozměr obrazu jak je viděn pozorovatelem uvnitř vozidla nepřímo úměrný kolmé vzdálenosti od pozorovatele (v praxi od okna vozidla) k panelům obrazů. Když se tato vzdálenost zvětšuje, musí se absolutní rozměr obrazu, jak je nesen panelem obrazu, úměrně zvětšit, aby se vnímaný rozměr obrazu držel konstantní. Poměry šířky Wp a výšky Hp obrazu ke vzdálenosti vlaku od stěny zůstávají konstantní. Následné zvětšení nebo zmenšení panelu obrazu se kompenzuje zmenšením nebo zvětšením oddělující vzdálenosti, aby rychlost sledování zůstala neporušená.
Proto rozměr a umístění panelů obrazů se specifikuje v závislosti na rychlosti pohybujícího se vozidla a vzdálenosti panelů obrazů od vlaku. . Např. pohybuje-li se vozidlo rychlostí asi 80 km/hod. (50 mil/hod.), která je ekvivalentní asi 22,22 m/s (73,35 stopy/s), je šířka každého panelu obrazu plus šířka mezery přibližně jeden metr (tři stopy), aby se poskytla rychlost sledování asi 24 obrazů za vteřinu. Velikost mezery se při každém rozměru obrazu typicky volí jako jedna dvanáctina velikosti panelu plus velikost mezery, tj. zde 8,3 cm (3 palce). Jestliže se vzdálenost ke stěně zvětší o pět procent, potom se velikost panelu obrazu zvětší úměrně na 96,2 cm (2 stopy a 10,7 palce) a velikost mezery by se měla stanovit na asi 3,8 cm (1,3 palce).
Jak je ilustrováno zvláště na obr. 2 panely 14 obrazů jsou konstruovány z tuhých materiálů, aby se zabránilo pohybu vlivem vytlačování vzduchu při průjezdu vlaku. Opery 18 obrazů připevňují panely
obrazů na stěnu 16 cesty vozidla. Držák 34 panelu obsahuje rám 36 ve tvaru U se vzpřímenými rameny 38 a základnou 40. uspořádaný jako žlábek k přijetí postranních stran a dolní strany panelu obrazu. Každé rameno 38 je připojeno ke dvěma úhlovým opěrám 42 upevňovacím přípravkem 44 upevněným k ramenům a drážkám 46 v opěrách. Utažení upevňovacího přípravku upevní polohu ramen v drážkách. Úhlové opěry mají základové připevňovací části 48 namontované na stěnu, takže připevňovací části 50, ve kterých jsou tvarovány drážky, vyčnívají od stěny dopředu. Tak může být každý panel obrazu umístěn svisle obecně v rovnoměrné vzdálenosti od vlaku bez ohledu na obrys podpůrné stěny. Mohou ovšem existovat menší obměny vlivem vážných vad ve stěně nebo obecných podmínek.
Osvětlení každého panelu obrazu je poskytnuto pomocí přerušovaného světla 20. které je připojeno na stěnu a umístěno bezprostředně nad opěrami 42 obrazů. Orientace každého světla je přednostně nastavitelná použitím otočné hlavy světla a klapek „vrat stodoly“. Aby se zmenšil nebo prakticky vyloučil účinek odlesku z jiných světelných zdrojů na vnitřku oken vozidla, intenzita přerušovaného světla by měla být taková, že 75 procent osvětlení vnímaného pozorovatelem při průjezdu oblastí panelů obrazů je odvozeno od vnějšího přerušovaného světla a zbytek od zdrojů ve vozidle. Další volbou je zmenšení vnitřního osvětlení vozidla nebo vstup do blízkosti panelů obrazů.
Každá sada světel je přednostně připojena k další sadě vzájemně propojenými zásuvkami. Toto vytváří modulárnost, která vede ke snadnému rozšíření a údržbě.
Bude uznáno, že výše uvedený popis se týká preferovaných provedení jen formou příkladu. Mnoho možných změn zařízení bude zřejmé odborníkům v oboru a takové změny jsou určeny, aby byly v rozsahu • · ··« «· vynálezu jak je popsán a nárokován, ať už jsou nebo nejsou výslovně popsány.
Jako jeden příklad, vozidlo použité v předchozím popisu je vlak podzemní dráhy v podzemním tunelu podzemní dráhy. Avšak tento vynález se může přizpůsobit, aby se použil ve venkovních kolejových zařízeních, jednokolejových zařízeních, výtazích nebo v jakékoli formě dopravy, kde mohou být obrazy sledovány z pohybující se polohy a kde převažující světelné podmínky jsou vhodné nebo se dají vhodně nastavit.
Předchozí popis popsal sledování filmu oknem na jedné straně vlaku. Je třeba rozumět, že obrazy mohou být poskytnuty na obou stranách, když existují vhodné podmínky. Když se tento způsob použije, obrazy na opačných stranách nemusí být stejným filmem.

Claims (10)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Filmové zařízení ke sledování z vozidla projíždějícího podél pevné cesty při v podstatě konstantní rychlosti V, zařízení obsahuje:
    množství statických obrazů;
    opěry obrazů montující obrazy podél jedné strany pevné cesty; a osvětlovací zařízení k osvětlení obrazů přerušovaně vyznačující se tím, že každý obraz má šířku Wp a je vzdálen od sousedních obrazů o vzdálenost Wj a rozměry Wp a Wj jsou vztaženy k rychlosti vozidla podle vztahu (Wp + Wi) > V/R, kde R je rychlost sledování obrazů a je větší nebo rovna 24 obrazům za vteřinu a osvětlovací zařízení obsahuje jediné spouštěcí zařízení citlivé na přibližování vozidla, aby způsobilo, aby všechny obrazy byly osvětleny současně při pevné frekvenci větší než 24 Hz.
  2. 2. Zařízení podle nároku 1 vyznačující se tím, že vzdálenost Wj mezi obrazy je menší než nebo rovna 5 cm.
  3. 3. Zařízení podle nároku 1 nebo 2 vyznačující se tím, že vzdálenost Wj je jedna dvanáctina šířky panelu Wp.
  4. 4. Zařízení podle nároku 1 vyznačující se tím, že spouštěcí zařízení obsahuje senzor pohybu k detekci přibližování pohybujícího se vozidla.
    4 « 4 4 4 4
    4 4 4 4 4 4 4
    4 4 4 4 4 4 4 • 44 44 44 44
    II • *4 • · · • 4
  5. 5. Zařízení podle nároku 4 vyznačující se tím, že spouštěcí zařízení je infračervený detektor pohybu.
  6. 6. Zařízení podle nároku 1 obsahující časovači zařízení připojené ke spouštěcímu zařízení k udržování provozu osvětlovacího zařízení po předem určené trvání.
  7. 7. Zařízení podle kteréhokoli z nároků 1 až 6 vyznačující se tím, že zařízení je provozováno ze střídavého napájecího zdroje s frekvencí f a přitom osvětlovací zařízení je vázáno se střídavým napájecím zdrojem k osvětlování obrazů frekvencí f.
  8. 8. Zařízení podle kteréhokoli z nároků 1 až 7 vyznačující se tím, že opěry obrazů namontují panely na stěnu se vzdáleností od stěny a každá opěra obrazu obsahuje přizpůsobovací prostředky k volbě vzdálenosti jednotlivého panelu od stěny.
  9. 9. Zařízení podle kteréhokoli z nároků 1 až 8 vyznačující se tím, že každý obraz je vzdálen od vozidla o vzdálenost D a přitom poměr WP:D je od obrazu k obrazu v podstatě konstantní.
  10. 10. Zařízení podle kteréhokoli z nároků 1 až 8 vyznačující se tím, že každý obraz má výšku obrazu Hp a přitom obraz je vzdálen od vozidla o vzdálenost D a přitom poměr Hp:D je od obrazu k obrazu v podstatě konstantní.
CZ2003350A 2000-07-06 2001-07-05 Filmové/zábavní zařízení pro podzemní dráhu CZ2003350A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CA002314281A CA2314281A1 (en) 2000-07-06 2000-07-06 Subway movie/entertainment medium

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ2003350A3 true CZ2003350A3 (cs) 2003-12-17

Family

ID=4166750

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2003350A CZ2003350A3 (cs) 2000-07-06 2001-07-05 Filmové/zábavní zařízení pro podzemní dráhu

Country Status (16)

Country Link
US (1) US6870596B2 (cs)
EP (1) EP1299873A1 (cs)
JP (1) JP2004502974A (cs)
KR (1) KR100835405B1 (cs)
CN (1) CN1169101C (cs)
AU (2) AU7226801A (cs)
BR (1) BR0112797A (cs)
CA (1) CA2314281A1 (cs)
CZ (1) CZ2003350A3 (cs)
HU (1) HU224779B1 (cs)
MX (1) MXPA03000021A (cs)
NO (1) NO323181B1 (cs)
PL (1) PL359102A1 (cs)
RU (1) RU2267167C2 (cs)
UA (1) UA74382C2 (cs)
WO (1) WO2002005251A1 (cs)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7251011B2 (en) * 2000-07-28 2007-07-31 Sidetrack Technologies Inc. Subway movie/entertainment medium
GB0229432D0 (en) * 2002-12-18 2003-01-22 Flux Solutions Ltd Image display system
CN1538366A (zh) * 2003-05-23 2004-10-20 晓 朱 隧道列车随动画面系统的设计方法
EP1589520A3 (en) * 2004-04-23 2009-07-08 Sony Corporation Image-displaying apparatus
JP2005309256A (ja) * 2004-04-23 2005-11-04 Sony Corp 映像表示装置および映像表示方法
EP1810269A2 (en) * 2004-10-12 2007-07-25 Arie Traupianski Visual elements array information display and road safety system
US7827712B2 (en) * 2007-05-11 2010-11-09 Hines Stephen P Lighted signage using reflected light behind the signage
DE102011082403A1 (de) * 2011-09-09 2013-03-14 Robert Bosch Gmbh Vorrichtung und Verfahren zum Betreiben einer an einer Straße angeordneten Anzeigeeinrichtung
CN107016948A (zh) * 2017-06-01 2017-08-04 湖南伟达文化传播有限公司 一种地铁隧道广告牌
CN111192531A (zh) * 2020-02-17 2020-05-22 南京工业职业技术学院 一种地铁隧道自发电广告同步显示系统

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3704064A (en) * 1968-10-03 1972-11-28 Agence Katimavik Inc Display system for moving subway trains
US3951529A (en) * 1974-02-11 1976-04-20 Ricardo Tarrega Gandia Illuminated signs using stroboscopic means for animation along a vehicle pathway
FR2385163A1 (fr) 1977-03-25 1978-10-20 Boismard Pierre Dispositif de formation d'images accompagnant subjectivement des observateurs en deplacement devant leur support
FR2468961A1 (fr) * 1979-10-29 1981-05-08 Brachet Roland Pierre Poismard Installation d'animation d'images
GB2241813B (en) * 1990-03-07 1994-01-05 George Arnold Helcke Display means
US5108171A (en) * 1990-10-12 1992-04-28 Spaulding William J Apparatus for making a series of stationary images visible to a moving observer
CA2263661A1 (en) * 1996-07-23 1998-01-29 Laura B. Howard Apparatus and method for presenting apparent motion visual displays
JP2002521734A (ja) * 1998-07-29 2002-07-16 ジョシュア ディー. スポデック, 動いている観察者のために画像を表示するための装置

Also Published As

Publication number Publication date
KR100835405B1 (ko) 2008-06-04
UA74382C2 (uk) 2005-12-15
CA2314281A1 (en) 2002-01-06
WO2002005251A1 (en) 2002-01-17
HUP0303348A2 (hu) 2004-01-28
RU2267167C2 (ru) 2005-12-27
PL359102A1 (en) 2004-08-23
KR20030021238A (ko) 2003-03-12
HU224779B1 (en) 2006-02-28
BR0112797A (pt) 2005-04-26
MXPA03000021A (es) 2004-09-13
CN1446348A (zh) 2003-10-01
US20040027540A1 (en) 2004-02-12
NO20026142L (no) 2003-03-04
US6870596B2 (en) 2005-03-22
AU2001272268B2 (en) 2006-02-23
AU7226801A (en) 2002-01-21
NO323181B1 (no) 2007-01-15
EP1299873A1 (en) 2003-04-09
HUP0303348A3 (en) 2004-07-28
JP2004502974A (ja) 2004-01-29
CN1169101C (zh) 2004-09-29
NO20026142D0 (no) 2002-12-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6353468B1 (en) Apparatus and method for presenting apparent motion visual displays
WO1998003956A9 (en) Apparatus and method for presenting apparent motion visual displays
US7251011B2 (en) Subway movie/entertainment medium
CZ2003350A3 (cs) Filmové/zábavní zařízení pro podzemní dráhu
AU2001272268A1 (en) Subway movie/entertainment medium
US6886280B2 (en) Display of still images that appear animated to viewers in motion
CA2386898C (en) Apparatus for displaying multiple series of images to viewers in motion
CA2414262A1 (en) Subway movie/entertainment medium
KR100311202B1 (ko) 착시현상을 이용한 광고장치
JPH07104693A (ja) 鉄道トンネル構内における表示方法および装置
CN201017590Y (zh) 一种成像装置
RU2053574C1 (ru) Способ представления визуальной информации зрителем, находящимся на движущемся транспортном средстве
WO1996013822A1 (en) Animation method and device
RU71465U1 (ru) Система для демонстрации изображений в транспортной магистрали
US6731370B1 (en) Apparatus for displaying multiple series of images to viewers in motion
GB2248959A (en) Controlled display systems
CZ310396A3 (cs) Statické zařízení pro promítání pohyblivých obrazů
KR20020037250A (ko) 지하철 터널에 설치된 광고장치 및 광고장치 제어방법
CN1197266A (zh) 一种产生电影效果的方法
KR200209331Y1 (ko) 지하철구간의 와이드칼라 광고장치
UA9440U (en) Method for presenting advertising information at the underground
CZ2007240A3 (cs) Statická vizuální projekce, reklamní poutac, zarízení tohoto mediálního prostredku a zpusob využití
GB2385192A (en) Animated tunnel display.