HU224779B1 - Subway movie/entertainment medium - Google Patents

Subway movie/entertainment medium Download PDF

Info

Publication number
HU224779B1
HU224779B1 HU0303348A HUP0303348A HU224779B1 HU 224779 B1 HU224779 B1 HU 224779B1 HU 0303348 A HU0303348 A HU 0303348A HU P0303348 A HUP0303348 A HU P0303348A HU 224779 B1 HU224779 B1 HU 224779B1
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
images
vehicle
image
distance
width
Prior art date
Application number
HU0303348A
Other languages
English (en)
Inventor
Robert Walker
Bradley Caruk
Original Assignee
Sidetrack Technologies Inc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Sidetrack Technologies Inc filed Critical Sidetrack Technologies Inc
Publication of HUP0303348A2 publication Critical patent/HUP0303348A2/hu
Publication of HUP0303348A3 publication Critical patent/HUP0303348A3/hu
Publication of HU224779B1 publication Critical patent/HU224779B1/hu

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G09EDUCATION; CRYPTOGRAPHY; DISPLAY; ADVERTISING; SEALS
    • G09FDISPLAYING; ADVERTISING; SIGNS; LABELS OR NAME-PLATES; SEALS
    • G09F19/00Advertising or display means not otherwise provided for
    • G09F19/22Advertising or display means on roads, walls or similar surfaces, e.g. illuminated
    • GPHYSICS
    • G09EDUCATION; CRYPTOGRAPHY; DISPLAY; ADVERTISING; SEALS
    • G09FDISPLAYING; ADVERTISING; SIGNS; LABELS OR NAME-PLATES; SEALS
    • G09F19/00Advertising or display means not otherwise provided for
    • G09F19/22Advertising or display means on roads, walls or similar surfaces, e.g. illuminated
    • G09F2019/221Advertising or display means on roads, walls or similar surfaces, e.g. illuminated on tunnel walls for underground trains

Landscapes

  • Theoretical Computer Science (AREA)
  • Business, Economics & Management (AREA)
  • Marketing (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Accounting & Taxation (AREA)
  • Illuminated Signs And Luminous Advertising (AREA)
  • Train Traffic Observation, Control, And Security (AREA)
  • Electric Propulsion And Braking For Vehicles (AREA)
  • Closed-Circuit Television Systems (AREA)
  • Stroboscope Apparatuses (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Radiation-Therapy Devices (AREA)
  • Controls And Circuits For Display Device (AREA)

Description

A találmány szerinti továbbfejlesztése értelmében a képek szélessége (Wp), a szomszédos képek közötti távolság (W,), továbbá a jármű (V) sebessége között a (Wp+W|)>V/R összefüggés áll fenn, ahol R a képek másodpercenkénti felvillanásának értéke, és ez az érték kisebb vagy egyenlő, mint 24 kép másodpercenként. A megvilágító-rendszer a jármű közeledtét figyelő vezérlővel (22) van ellátva, amelynek jelére a képek megvilágításának frekvenciája nagyobb, mint 24 Hz.
HU 224 779 Β1
A leírás terjedelme 10 oldal (ezen belül 4 lap ábra)
HU 224 779 Β1
A találmány tárgya
A jelen találmány tárgya mozgó járműből szemlélt mozgóképes rendszer, amely állóképeknek mozgóképek gyanánt való vetítésére szolgál a mozgó járműben, például vonatban utazó utasok számára, ahol a jármű kötött pályán lényegében állandó sebességgel mozog, a rendszer pedig állóképek sorozatával van ellátva, a képek képtartók segítségével a kötött pálya egyik oldala mentén vannak elrendezve és a képeket szakaszosan megvilágító rendszerrel vannak ellátva.
A technika állása
A technika állása szerint ismert olyan megoldás, amelyben a kötött pályán haladó járműből szemlélve filmszerű mozgóképeket lehet létrehozni. Egy ilyen rendszer ismert megoldása statikus képek összességéből áll, olyan képekből, amelyeknél a képek a rögzített pálya egy oldalára vannak szerelve, és megvilágító-rendszer gondoskodik azok mindegyike időnkénti megvilágításáról. E rendszer javasolt felhasználása felöleli a kereskedelmi hirdetés, szórakoztatás és tájékoztatás területét. Számos megvilágítási módszert, vezérlőmechanizmust és képfelszerelési megoldást javasoltak már korábban.
Az US 4,383,742 és az US 4,179,198 számú amerikai szabadalmi leírás szerinti megoldásokban a mozgó jármű sebességének érzékelésére és a képek időszakos megvilágításának járműsebességtől és képméretektől függő szinkronizálására elektromágneses vezérléseket alkalmaznak. Ennek következtében a mozgókép, a film sebessége változik a vonat sebességétől függően. Továbbá a szükséges szinkronizálómechanizmus meglehetősen bonyolult és ezért költséges is. A másodikként említett szabadalmi leírásban leírtak szerint a járműre szabályos térközönként felvillanó fényt kibocsátó szerkezetet szereltek. Ez módosításokat követel meg a járművön, amely költséges és nemkívánatos is lehet.
Az US 5,108,171 számú amerikai szabadalmi leírás egyik célszerű kiviteli alakja esetében olyan vezérlőmechanizmust ismertet, amely a jármű ablakából érkező fényre reagál. Másik kiviteli alak esetében minden egyes ablakhoz fényt visszaverő felületet társítottak, amely álló fényforrásokból származó fényt tükröz vissza. Ez a rendszer a jármű módosítását és rendszeres karbantartást követel meg, amely költséges és nemkívánatos.
Az US 6,016,183 számú amerikai szabadalmi leírás több, különálló képernyőt javasol, és a képek megjelenítéséhez stroboszkópos folyadékkristályos vetítőket. A képjeleket egy képforrásból, például digitális videolejátszóból továbbítják a folyadékkristályos vetítőkre. E kombináció költséges.
Az US 3,951,529 számú amerikai szabadalmi leírás szerinti megoldásban hátoldali stroboszkópos háttérfényt alkalmaznak minden kép megvilágítására, a képek elhelyezésére és méretére viszont csekély útmutatást adnak. Ily módon a járműben helyet foglaló néző számára fennáll az a nemkívánatos lehetőség, hogy a jármű hozzá legközelebbi ablakán át a képnek csak egy részét láthatja.
A fentiekben említett szabadalmi leírásokban ismertetett megoldások a technika állásának részét képezik. Közös hátrányos jellemzője a korábban ismertté vált megoldásoknak, hogy fennáll a megvilágítás szinkronitása elvesztésének a lehetősége. Ebben az esetben a megfigyelő felvillanó fekete képeket lát, amely csökkenti a mozgókép esztétikai élményét. A másik hátrány az ismert megoldások esetében, hogy azok nincsenek tekintettel az észlelt képméret változására, ha változik a jármű és a fal közötti távolság. Ezért az olyan utas, aki különböző olyan szakaszokon áthaladó járművön utazik, ahol ilyen rendszer van felszerelve, az érzékelt képek méretében az éppen aktuális pálya keresztmetszeti méretétől függően jelentős váltakozást észlel.
A találmány lényege
A találmánnyal megoldandó feladat olyan elrendezés kialakítása állóképeknek mozgó járműből kitekintve mozgófilmként való bemutatására, amely a korábbi megoldások hátrányainak kiküszöbölése mellett a jármű, illetve a kötött pálya tulajdonságainak változását is figyelembe veszi, jobb és állandó minőségű vetítést tesz lehetővé, felépítése pedig egyszerű és karbantartást nem igénylő.
A találmány olyan, mozgó járműből szemlélt mozgóképes rendszerre vonatkozik, amelyben a jármű kötött pályán lényegében állandó sebességgel mozog, a rendszer pedig állóképek sorozatával van ellátva, a képek képtartók segítségével a kötött pálya egyik oldala mentén vannak elrendezve és a képeket szakaszosan megvilágító rendszerrel vannak ellátva.
A találmány szerinti továbbfejlesztés értelmében a képek Wp szélessége, a szomszédos képek közötti W, távolság, továbbá a jármű V sebessége között a (Wp+Wj)>V/R összefüggés áll fenn, ahol R a képek másodpercenkénti felvillanásának értéke, és ez az érték kisebb vagy egyenlő, mint 24 kép másodpercenként, a megvilágító-rendszer a jármű közeledtét figyelő vezérlővel van ellátva, amelynek jelére a képek megvilágításának frekvenciája nagyobb, mint 24 Hz.
Célszerű a találmány szerinti azon kiviteli alak, amelyben a szomszédos képek közötti távolság (W,) kisebb vagy egyenlő, mint 5 cm. Lehetőség van ugyanakkor arra is, hogy a szomszédos képek közötti távolság (Wj) a képek szélességének (Wp) egy tizenkettedével legyen azonos.
Célszerű a találmány szerinti azon kiviteli alak, amelyben a jármű közeledtét figyelő vezérlő mozgásérzékelővel van ellátva. Ekkor célszerű, ha a jármű közeledtét figyelő vezérlő mozgásérzékelője infravörösérzékelőként van kialakítva.
Ugyancsak előnyös a találmány értelmében az a kiviteli alak, amelyben a jármű közeledtét figyelő vezérlőműködtető időzítővel van ellátva, amely a képeket előre meghatározott időre megvilágító rendszerhez van csatlakoztatva.
A találmány szerint célszerű az a kiviteli alak is, amelyben a rendszer /frekvenciájú váltóáramú áram2
HU 224 779 Β1 forrással van összekötve, amely a képeket /frekvenciával megvilágító rendszerhez van csatlakoztatva.
Ugyancsak előnyös a találmány értelmében az a kiviteli alak, amelyben a képtartók a kötött pálya falától meghatározott távolságra tartják a képeket, a képtartók pedig ezen távolságot változtathatóan áthidaló rögzítőeszközökkel vannak ellátva.
A találmány szerint célszerű az a kiviteli alak is, amelyben a képek Wp szélességének és a járműtől való D távolságuknak aránya (Wp:D) lényegében állandó minden kép esetében. Célszerű továbbá, ha a képek Hp magasságának és a járműtől való D távolságuknak aránya (Hp:D) lényegében állandó minden kép esetében.
A tartalmukban csekély változással egymást követő képek a megfigyelő számára gyorsan szemlélve és stroboszkóposan megvilágítva mozgóképek illúzióját keltik. A találmány szerinti megoldás előnyei a korábban ismertté váltakhoz képest a mérsékelt költségek, a szerkezet, az installálás, továbbá az alkotóelemek karbantartásának viszonylagos egyszerűsége, valamint a jármű utasainak biztosított jobb minőségű látvány.
Tekintet nélkül a jármű sebességére, ezzel a találmány szerinti rendszerrel másodpercenként legalább huszonnégy kép halad el a mozgó járműben utazó utas előtt. A megvilágítás frekvenciája nincs szinkronizálva a jármű sebességével vagy az ablak helyzetével. A frekvencia célszerűen a helyi tápfeszültség frekvenciájával egyezik meg, rendszerint 50 vagy 60 Hz.
Azokban a kiviteli alakokban, ahol a járműnek a képeket hordozó faltól mért távolsága a pálya mentén változik, a jármű és a kép távolságának a kép szélességéhez és magasságához való arányát állandó értéken tartjuk, akár a kép falhoz képesti helyzetének megváltoztatásával, akár a kép méretének megváltoztatásával. Ezzel meglehetősen állandó értéken tartjuk az észlelt kép méretét.
A rajz rövid ismertetése
A találmány további részleteit kiviteli példák kapcsán, a melléklet rajzra való hivatkozással mutatjuk be. A rajzon az
1. ábra a találmány szerinti rendszer egyik célszerű kiviteli alakjának vázlatos perspektivikus nézete, a
2. ábra az 1. ábra szerinti kiviteli alak részlete: a rögzítőszerkezet vázlatos perspektivikus nézete, a
3. ábra az 1. ábra szerinti kiviteli alak további részlete: a képtáblák vázlatos elölnézete, a
4. ábra az 1. ábra szerinti kiviteli alak esetében a jármű és a kép közötti változó távolság kompenzálását szemlélteti, az
5. ábra az 1. ábra szerinti kiviteli alak újabb részlete: a vezérlés vázlatos kapcsolási rajza.
A célszerű kiviteli alak részletes leírása
Hivatkozva a csatolt rajzra, a találmány szerinti egyik célszerű kiviteli alakot az 1. ábra szemlélteti. Földalatti 10 vonat halad 12 vágánnyal meghatározott kötött pályán. A jármű pályájának egyik fala mentén 14 képtáblák vannak elhelyezve, amelyek mindegyike egy-egy képet mutat. Eme célszerű kiviteli alakban a 14 képtábla egészét lefedi a kép. Általában a 10 vonat pályáját szilárd 16 falak határolják, ez azonban nem szükséges a találmány szerinti megoldás megfelelő működéséhez. Mindegyik 14 képtábla 18 paneltartó segítségével van a 16 falra szerelve. Mindegyik 14 képtábla a panel homlokzati oldalán lévő, képre irányított 20 villanófénnyel van megvilágítva. Mindegyik 20 villanófényt közös 22 vezérlő működteti.
Amint azt az 5. ábrán bemutatjuk, a 22 vezérlő infravörös (IR) 24 mozgásérzékelőt foglal magában oly módon beállítva, hogy az a 10 vonat közeledését érzékelje. A 10 vonat érzékelésénél az IR 24 mozgásérzékelő 26 időzítőt indít el, amely ezután működésbe hozza a 20 villanófény 28 tápegységét. A 28 tápegységet váltóáramú hálózati 30 áramforrásra csatlakoztatjuk, és a hálózati frekvenciával, a helytől függően 50 vagy 60 Hz-cel azonos frekvenciájú kimeneti hullámot hozunk létre. Ez a vezérlő felépítését a lehető legegyszerűbbé teszi, és szükségtelenné teszi a kép megvilágításának akár a 10 vonat sebességével, akár az ablak helyzetével történő szinkronizálását. Bizonyos előre beállított idő elteltével a 26 időzítő lejár, és lekapcsolja a 28 tápegységet. A működési időt úgy állítjuk be, hogy az elegendő legyen a 10 vonat elhaladásához.
Ismeretes, hogy ha a másodpercenkénti 24 képnél nem kisebb frekvenciával egymástól csak kismértékben eltérő képeket villantanak fel a néző számára, a néző ezt sima, folyamatos mozgásként érzékeli. Az emberi elme kitölti a közbülső üres szüneteket és ezzel a folyamatos mozgás illúzióját kelti. Ezért az állóképeket el kell választani egymástól. A televízió képernyőjén például átlós fekete csíkok szaladnak végig egy nyolcad másodperctől egy harmincad másodperc értékig terjedő gyakorisággal; mozifilmek esetében pedig a képeket (frame-eket) finom fekete szegély választja el egymástól.
Ha a frekvencia ez alá a mintegy 24 kép per másodperc küszöbérték alá esik, nem valósul meg a folyamatos mozgás pszichológiai érzékelése, ehelyett bármely mozgás szaggatottnak látszik, és a képek villódznak.
A rajzon a 3. és 4. ábra mutatja, hogy a 14 képtáblák Wp szélességgel és Hp magassággal rendelkeznek, a szomszédos 14 képtáblák között pedig W, távolság van. A 14 képtábták a 10 vonat oldalától D távolságra helyezkednek el. Az a sebesség, amellyel a 10 vonat, azaz a metrószerelvény, illetve más példában bármely hagyományos, tömegközlekedésre szánt jármű adott pályaszakaszon elhalad, minden alkalommal, minden nap ugyanakkora. Ennek oka a részletesen kidolgozott menetrendben, illetve biztonsági okokban keresendő. Ezért aztán elfogadható az a feltételezés, hogy a 10 vonat sebessége viszonylag állandó, mindig ugyanaz, és ismert azon a helyen, ahol a rendszert installáljuk. Adott, hogy a képérzékelés küszöbsebessége mintegy 24 kép másodpercenként, ami meghatározza a 14 képtáblák legnagyobb lehetséges Wp szélességét
HU 224 779 Β1 és a szomszédos 14 képtáblák közötti legnagyobb lehetséges Wj távolságot. Ez a viszony olyan, hogy a jármű minimális V sebessége nem lehet kisebb a 14 képtáblák Wp szélessége és a 14 képtáblák közötti W, távolság összegének a képérzékelés küszöbsebességével vett szorzatánál; képlettel kifejezve:
V>(Wp+Wi)R, ahol R a képérzékelés küszöbsebessége, értéke >24.
A 14 képtáblák lehető legnagyobb méretének eléréséhez a képérzékelés küszöbsebességét a lehető legjobban a 24-es értéken kell tartani.
Ha a 10 vonat sebessége nő, akkor a 14 képtáblák Wp szélességét és a 14 képtáblák közötti W, távolságot arányosan növelni kell, ha a járműben lévő néző számára meg akarjuk tartani a 24 per másodperc képérzékelés-küszöbsebességet. Az esztétikai szempontok azt diktálják, hogy a 14 képtáblák Wp szélességét növeljük, és ezzel a 14 képtáblák közötti W, távolságot pedig csökkentsük. Másrészt viszont a 10 vonat sebességének csökkentése megköveteli a 14 képtáblák Wp szélességének és a köztük lévő W, távolságnak a csökkentését. A valóság azonban az, hogy esztétikai megfontolásokból a 14 képtáblák Wp szélességét inkább csökkentenünk és ezért a 14 képtáblák közötti W, távolságot pedig növelnünk kell. Az elvégzett kísérletek azt igazolják, hogy maximálisan 5 cm-t (kéthüvelyknyit) lehet rátenni a 14 képtáblákat elválasztó W, távolságra. Ez a felső határ biztosítja egyúttal azt is, hogy ne fordulhasson elő a szinkronitás megszűnése oly gyakori módon, ahogy a korábban ismertté vált megoldásokban. Általában a jármű haladási sebessége nagy valószínűséggel nem változik jelentős mértékben, úgyhogy a 14 képtáblák méreteinek és a köztük lévő W, távolságnak a változása is csak minimális kell hogy legyen.
Mozgóképet vetítő berendezés esetében kívánatos, hogy a néző által érzékelt képek méretei konstans értéken maradjanak. Amint azt a 4. ábrán bemutatjuk, a járműben lévő néző által érzékelt képek mérete fordítottan arányos a képeknek a nézőtől (gyakorlatilag a jármű ablakától) való merőleges D távolságával. Ha ez a D távolság nő, a 14 képtáblán lévő kép méretét is arányosan növelni kell annak érdekében, hogy az érzékelt kép mérete ne változzon. A 14 képtáblák Wp szélességének és Hp magasságának a 10 vonat és a fal közötti távolsághoz való aránya konstans kell hogy legyen. A 14 képtábla méretének növelését vagy csökkentését ezért az elválasztótávolság csökkentésével, illetve növelésével kell kompenzálni annak érdekében, hogy a képérzékelés küszöbsebessége változatlan maradhasson.
Ezért a 14 képtáblák méretét és elhelyezését a haladó jármű sebességének és a 14 képtábláknak a 10 vonattól való távolsága függvényeként határozhatjuk meg. Ha például a jármű haladási sebessége 80 kilométer óránként (50 mérföld per óra), ami körülbelül 22,22 méter per másodperccel (73,35 láb per másodperccel) egyenértékű, akkor a 24 kép per másodperces képérzékelési sebesség biztosítása érdekében minden 14 képtábla és a köztes távolság együttes értékének mintegy egy méternek (három lábnak) kell lennie.
A 14 képtáblák közti Wf távolságot jellemzően a 14 képtábla méretének egy tizenkettedére állítjuk be, ami ebben a példában mintegy 8,3 cm (3 hüvelyk). Ha a faltól mért távolság öt százalékkal nő, akkor a 14 képtábla mérete arányosan 96,2 cm-re (2 láb 10,7 hüvelyk) nő, és a köztes távolságot mintegy 3,8 cm-re (1,3 hüvelyk) állítjuk be.
Amint azt különösen a 2. ábrán láthatjuk, a 14 képtábla merev anyagból van kialakítva úgy, hogy annak mozgása a jármű elhaladásával keltett légörvény miatt elkerülhető legyen. A 14 képtáblákat 18 paneltartók rögzítik a jármű pályáját szegélyező 16 falhoz. A 14 képtáblát magában foglaló 34 tartónak U alakú 36 kerete van, ami tartósínként kiképzett, felfelé álló 38 karokkal és 40 alapsínnel rendelkezik, ezek foglalják magukban a 14 képtábla szélső és alsó peremeit. A 38 karok mindegyikéhez derékszögű 42 konzol van csatlakoztatva 44 rögzítőelemek segítségével a 42 konzolon lévő 46 hasítéknál. A 44 rögzítőelemeket meghúzva rögzítjük a 38 karok helyzetét a 46 hasítékhoz képest. A derékszögű 42 konzoloknak a 16 falra történő szereléshez 48 alapszáruk és ehhez szög alatt kapcsolódó 50 száruk van, amely utóbbiban van a 46 hasíték kialakítva, és amely a 16 faltól előrefelé áll ki. Ily módon a 14 képtáblákat úgy állíthatjuk be, hogy azok mindegyike azonos távolságra legyen a 10 vonattól, és ezzel kiegyenlítjük a hordozó 16 fal egyenlőtlenségeit. Ezzel együtt előfordulhatnak természetesen kisebb eltérések a 16 fal komolyabb hibái vagy valamely egyéb körülmény következtében.
A 14 képtáblák mindegyikét külön 20 villanófénnyel világítjuk meg, amiket a 16 falon rögzítünk, közvetlenül a 14 képtáblák 18 paneltartói fölött. Célszerű a 20 villanófényeket beállíthatóan kialakítani, amihez ebben a példában forgó fényforrásfejet és a „pajtaajtókéhoz” hasonlatos sarokpántot használunk fel. A járművön belüli egyéb fényforrásoknak a 10 vonat ablakainak belső felületén való visszatükröződése, becsillogása csökkentésére, illetve gyakorlatilag annak a megakadályozására a felvillanó megvilágítás erősségének olyannak kell lennie, hogy a 14 képtáblák előtt elhaladó néző által érzékelt fényesség 75 százaléka a külső felvillanó 20 villanófényből, a maradék pedig a jármű belsejében lévő fényforrásokból származzék. További lehetőség a jármű belső világításának csökkentése a 14 képtáblák előtt való elhaladás során.
A 20 villanófény mindegyik armatúrája előnyösen össze van kapcsolva a következővel egymáshoz kapcsolódó csatlakozók segítségével. Ez moduláris felépítést eredményez, lehetővé téve a könnyű bővítést és karbantartást.
Ahogy korábban említettük, a példában említett 10 vonat, a leírásban szereplő jármű egy föld alatti alagútban közlekedő metrószerelvény. Mindazonáltal a találmány alkalmazható szabad ég alatt közlekedő kötött pályás, vágányon haladó rendszerekhez, egysínű vasutakhoz, felvonókhoz vagy bármiféle szállítási formához, eszközhöz, ahonnan mozgó helyzetű szemlélő képeket láthat, és ahol az uralkodó fényviszonyok megfelelőek vagy megfelelően beállíthatók.
HU 224 779 Β1
A fenti leírásban a mozgóképnek a 10 vonat egyik oldalán található ablakon át történő megszemlélését ismertettük. Természetesen a 14 képtáblák a 10 vonat mindkét oldalán elhelyezhetőek, amennyiben a feltételek ehhez megfelelőek. Amennyiben ezt a lehetőséget kihasználjuk, a két szemközti oldalon lévő képeknek nem kell szükségképpen azonosnak lenniük.

Claims (10)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Mozgó járműből szemlélt mozgóképes rendszer, ahol a jármű kötött pályán lényegében állandó sebességgel mozog, a rendszer pedig állóképek sorozatával van ellátva, a képek képtartók segítségével a kötött pálya egyik oldala mentén vannak elrendezve, és a képeket szakaszosan megvilágító rendszerrel vannak ellátva, azzal jellemezve, hogy a képek szélessége (Wp), a szomszédos képek közötti távolság (WJ, továbbá a jármű (V) sebessége között a (Wp+W|)>V/R összefüggés áll fenn, ahol R a képek másodpercenkénti felvillanásának értéke, és ez az érték kisebb vagy egyenlő, mint 24 kép másodpercenként, a megvilágító-rendszer a jármű közeledtét figyelő vezérlővel (22) van ellátva, amelynek jelére a képek megvilágításának frekvenciája nagyobb, mint 24 Hz.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti rendszer, azzal jellemezve, hogy a szomszédos képek közötti távolság (Wj) kisebb vagy egyenlő, mint 5 cm.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti rendszer, azzal jellemezve, hogy a szomszédos képek közötti távolság (W|) a képek szélességének (Wp) egy tizenkettedével azonos.
  4. 4. Az 1. igénypont szerinti rendszer, azzal jellemezve, hogy a jármű közeledtét figyelő vezérlő (22) mozgásérzékelővel (24) van ellátva.
  5. 5. A 4. igénypont szerinti rendszer, azzal jellemezve, hogy a jármű közeledtét figyelő vezérlő (22) mozgásérzékelője (24) infravörösérzékelőként van kialakítva.
  6. 6. Az 1. igénypont szerinti rendszer, azzal jellemezve, hogy a jármű közeledtét figyelő vezérlő- (22) működtető időzítővel (26) van ellátva, amely a képeket előre meghatározott időre megvilágító rendszerhez van csatlakoztatva.
  7. 7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti rendszer, azzal jellemezve, hogy a rendszer f frekvenciájú váltóáramú áramforrással (30) van összekötve, amely képeket f frekvenciával megvilágító rendszerhez van csatlakoztatva.
  8. 8. Az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti rendszer, azzal jellemezve, hogy a képtartók (18) a kötött pálya falától (16) meghatározott távolságra tartják a képeket, a képtartók (18) pedig ezen távolságot változtathatóan áthidaló rögzítőeszközökkel vannak ellátva.
  9. 9. Az 1-8. igénypontok bármelyike szerinti rendszer, azzal jellemezve, hogy a képek szélességének (Wp) és a járműtől való távolságuknak (D) aránya (Wp:D) lényegében állandó minden kép esetében.
  10. 10. Az 1-8. igénypontok bármelyike szerinti rendszer, azzal jellemezve, hogy a képek magasságának (Hp) és a járműtől való távolságuknak (D) aránya (Hp:D) lényegében állandó minden kép esetében.
HU0303348A 2000-07-06 2001-07-05 Subway movie/entertainment medium HU224779B1 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CA002314281A CA2314281A1 (en) 2000-07-06 2000-07-06 Subway movie/entertainment medium
PCT/CA2001/000999 WO2002005251A1 (en) 2000-07-06 2001-07-05 Subway movie/entertainment medium

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HUP0303348A2 HUP0303348A2 (hu) 2004-01-28
HUP0303348A3 HUP0303348A3 (en) 2004-07-28
HU224779B1 true HU224779B1 (en) 2006-02-28

Family

ID=4166750

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU0303348A HU224779B1 (en) 2000-07-06 2001-07-05 Subway movie/entertainment medium

Country Status (16)

Country Link
US (1) US6870596B2 (hu)
EP (1) EP1299873A1 (hu)
JP (1) JP2004502974A (hu)
KR (1) KR100835405B1 (hu)
CN (1) CN1169101C (hu)
AU (2) AU2001272268B2 (hu)
BR (1) BR0112797A (hu)
CA (1) CA2314281A1 (hu)
CZ (1) CZ2003350A3 (hu)
HU (1) HU224779B1 (hu)
MX (1) MXPA03000021A (hu)
NO (1) NO323181B1 (hu)
PL (1) PL359102A1 (hu)
RU (1) RU2267167C2 (hu)
UA (1) UA74382C2 (hu)
WO (1) WO2002005251A1 (hu)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7251011B2 (en) 2000-07-28 2007-07-31 Sidetrack Technologies Inc. Subway movie/entertainment medium
GB0229432D0 (en) * 2002-12-18 2003-01-22 Flux Solutions Ltd Image display system
CN1538366A (zh) * 2003-05-23 2004-10-20 晓 朱 隧道列车随动画面系统的设计方法
JP2005309256A (ja) * 2004-04-23 2005-11-04 Sony Corp 映像表示装置および映像表示方法
EP1589520A3 (en) * 2004-04-23 2009-07-08 Sony Corporation Image-displaying apparatus
CA2584200A1 (en) * 2004-10-12 2006-04-20 Arie Traupianski Visual elements array information display and road safety system
US7827712B2 (en) * 2007-05-11 2010-11-09 Hines Stephen P Lighted signage using reflected light behind the signage
DE102011082403A1 (de) * 2011-09-09 2013-03-14 Robert Bosch Gmbh Vorrichtung und Verfahren zum Betreiben einer an einer Straße angeordneten Anzeigeeinrichtung
CN107016948A (zh) * 2017-06-01 2017-08-04 湖南伟达文化传播有限公司 一种地铁隧道广告牌
CN111192531A (zh) * 2020-02-17 2020-05-22 南京工业职业技术学院 一种地铁隧道自发电广告同步显示系统

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3704064A (en) * 1968-10-03 1972-11-28 Agence Katimavik Inc Display system for moving subway trains
US3951529A (en) 1974-02-11 1976-04-20 Ricardo Tarrega Gandia Illuminated signs using stroboscopic means for animation along a vehicle pathway
FR2385163A1 (fr) * 1977-03-25 1978-10-20 Boismard Pierre Dispositif de formation d'images accompagnant subjectivement des observateurs en deplacement devant leur support
FR2468961A1 (fr) * 1979-10-29 1981-05-08 Brachet Roland Pierre Poismard Installation d'animation d'images
GB2241813B (en) * 1990-03-07 1994-01-05 George Arnold Helcke Display means
US5108171A (en) * 1990-10-12 1992-04-28 Spaulding William J Apparatus for making a series of stationary images visible to a moving observer
US6353468B1 (en) * 1996-07-23 2002-03-05 Laura B. Howard Apparatus and method for presenting apparent motion visual displays
KR100741330B1 (ko) * 1998-07-29 2007-07-23 서브미디어, 엘엘씨 이동하는 관찰자에게 영상을 표시하는 디스플레이 장치

Also Published As

Publication number Publication date
PL359102A1 (en) 2004-08-23
WO2002005251A1 (en) 2002-01-17
AU7226801A (en) 2002-01-21
NO323181B1 (no) 2007-01-15
CN1446348A (zh) 2003-10-01
KR100835405B1 (ko) 2008-06-04
JP2004502974A (ja) 2004-01-29
HUP0303348A3 (en) 2004-07-28
CN1169101C (zh) 2004-09-29
HUP0303348A2 (hu) 2004-01-28
EP1299873A1 (en) 2003-04-09
MXPA03000021A (es) 2004-09-13
US6870596B2 (en) 2005-03-22
BR0112797A (pt) 2005-04-26
KR20030021238A (ko) 2003-03-12
CA2314281A1 (en) 2002-01-06
UA74382C2 (uk) 2005-12-15
RU2267167C2 (ru) 2005-12-27
US20040027540A1 (en) 2004-02-12
NO20026142L (no) 2003-03-04
AU2001272268B2 (en) 2006-02-23
NO20026142D0 (no) 2002-12-20
CZ2003350A3 (cs) 2003-12-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6353468B1 (en) Apparatus and method for presenting apparent motion visual displays
US7251011B2 (en) Subway movie/entertainment medium
US6870596B2 (en) Subway movie/entertainment medium
WO1998003956A9 (en) Apparatus and method for presenting apparent motion visual displays
AU2001272268A1 (en) Subway movie/entertainment medium
GB2317985A (en) Display means
CA2386898C (en) Apparatus for displaying multiple series of images to viewers in motion
KR100311202B1 (ko) 착시현상을 이용한 광고장치
US20040169821A1 (en) Display of still images that appear animated to viewers in motion
CA2414262A1 (en) Subway movie/entertainment medium
JPH07104693A (ja) 鉄道トンネル構内における表示方法および装置
US20020194759A1 (en) Cinema-like still pictures display for travelling spectators
KR100360020B1 (ko) 궤도차의 주행속도를 이용한 동영상 구현방법
KR20000047939A (ko) 영상표시장치 및 영상표시방법
KR20020037250A (ko) 지하철 터널에 설치된 광고장치 및 광고장치 제어방법
RU2258262C2 (ru) Система отображения изображения в туннеле или шахте
US20040046708A1 (en) System and method for presenting still images or motion sequences to passengers onboard a train moving in a tunnel
KR200209331Y1 (ko) 지하철구간의 와이드칼라 광고장치
JPH0540448A (ja) 連続動作映像装置および連続動作映像用スクリーンボツクス
CZ18605U1 (cs) Mediální prostředek
KR20000072588A (ko) 터널부 벽면 광고판을 이용한 지하철 동영상 광고 시스템
JPH10228256A (ja) 連続動作映像装置
CZ2007240A3 (cs) Statická vizuální projekce, reklamní poutac, zarízení tohoto mediálního prostredku a zpusob využití
CZ310396A3 (cs) Statické zařízení pro promítání pohyblivých obrazů
GB2385192A (en) Animated tunnel display.