CZ20023957A3 - Fuel injection valve comprising a damping element between the armature and the valve needle - Google Patents

Fuel injection valve comprising a damping element between the armature and the valve needle Download PDF

Info

Publication number
CZ20023957A3
CZ20023957A3 CZ20023957A CZ20023957A CZ20023957A3 CZ 20023957 A3 CZ20023957 A3 CZ 20023957A3 CZ 20023957 A CZ20023957 A CZ 20023957A CZ 20023957 A CZ20023957 A CZ 20023957A CZ 20023957 A3 CZ20023957 A3 CZ 20023957A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
damping element
valve
armature
valve needle
needle
Prior art date
Application number
CZ20023957A
Other languages
English (en)
Inventor
Ferdinand Reiter
Original Assignee
Robert Bosch Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Robert Bosch Gmbh filed Critical Robert Bosch Gmbh
Publication of CZ20023957A3 publication Critical patent/CZ20023957A3/cs

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F02COMBUSTION ENGINES; HOT-GAS OR COMBUSTION-PRODUCT ENGINE PLANTS
    • F02MSUPPLYING COMBUSTION ENGINES IN GENERAL WITH COMBUSTIBLE MIXTURES OR CONSTITUENTS THEREOF
    • F02M51/00Fuel-injection apparatus characterised by being operated electrically
    • F02M51/06Injectors peculiar thereto with means directly operating the valve needle
    • F02M51/061Injectors peculiar thereto with means directly operating the valve needle using electromagnetic operating means
    • F02M51/0625Injectors peculiar thereto with means directly operating the valve needle using electromagnetic operating means characterised by arrangement of mobile armatures
    • F02M51/0664Injectors peculiar thereto with means directly operating the valve needle using electromagnetic operating means characterised by arrangement of mobile armatures having a cylindrically or partly cylindrically shaped armature, e.g. entering the winding; having a plate-shaped or undulated armature entering the winding
    • F02M51/0685Injectors peculiar thereto with means directly operating the valve needle using electromagnetic operating means characterised by arrangement of mobile armatures having a cylindrically or partly cylindrically shaped armature, e.g. entering the winding; having a plate-shaped or undulated armature entering the winding the armature and the valve being allowed to move relatively to each other or not being attached to each other
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F02COMBUSTION ENGINES; HOT-GAS OR COMBUSTION-PRODUCT ENGINE PLANTS
    • F02MSUPPLYING COMBUSTION ENGINES IN GENERAL WITH COMBUSTIBLE MIXTURES OR CONSTITUENTS THEREOF
    • F02M61/00Fuel-injectors not provided for in groups F02M39/00 - F02M57/00 or F02M67/00
    • F02M61/04Fuel-injectors not provided for in groups F02M39/00 - F02M57/00 or F02M67/00 having valves, e.g. having a plurality of valves in series
    • F02M61/10Other injectors with elongated valve bodies, i.e. of needle-valve type
    • F02M61/12Other injectors with elongated valve bodies, i.e. of needle-valve type characterised by the provision of guiding or centring means for valve bodies
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F02COMBUSTION ENGINES; HOT-GAS OR COMBUSTION-PRODUCT ENGINE PLANTS
    • F02MSUPPLYING COMBUSTION ENGINES IN GENERAL WITH COMBUSTIBLE MIXTURES OR CONSTITUENTS THEREOF
    • F02M2200/00Details of fuel-injection apparatus, not otherwise provided for
    • F02M2200/30Fuel-injection apparatus having mechanical parts, the movement of which is damped
    • F02M2200/306Fuel-injection apparatus having mechanical parts, the movement of which is damped using mechanical means

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Electromagnetism (AREA)
  • Fuel-Injection Apparatus (AREA)

Description

Vstřikovací ventil paliva
Oblast techniky
Vynález se týká vstřikovacího ventilu paliva pro vstřikovací zařízení paliva spalovacích motorů . š jehlou ventilu, která spolupůsobí s dosedací plochou ventilu tak, že vytvářejí těsnicí sedlo, a s kotvou dotýkající se jehly ventilu, přičemž kotva je na jehle ventilu axiálně pohyblivá a je tlumena tlumicím? elementem sestávajícím z elastomeru, přičemž tlumicí element doléhá na pouzdro spojené s jehlou ventilu se silovým stykem.
Dosavadní stav techniky
Ze spisu US 4,766,405 je již známý vstřikovací ventil paliva, u kterého je jehla ventilu spojena s uzavíracím tělesem ventilu, které spolupracuje s dosedací plochou ventilu, vytvořenou na tomto tělese tak, že vytvářejí těsnicí sedlo. K elektromagnetickému ovládání vstřikovacího ventilu paliva je upravena magnetová cívka, která spolupůsobí s kotvou, která je se silovým stykem spojena s jehlou ventilu. Okolo kotvy a jehly ventilu je upravena přídavná hmota ve tvaru válce, která je přes elastomerovou vrstvu spojena s kotvou.
Nevýhodou je v tomto případě zejména nákladná konstrukční forma s přídavným konstrukčním prvkem. Pro průběh magnetického pole je rovněž nepříznivý velkoplošný elastomerový prstenec, který ztěžuje uzavření siločar pole a tedy dosažení vyšší přitažlivé síly při otevíracím pohybu vstřikovacího ventilu paliva.
• · ····
Ze spisu US 4,766,405 je známá další forma provedení vstřikovacího ventilu paliva, u které je pro účely tlumení a odpružení upravena kolem kotvy a jehly ventilu určitá další hmota ve tvaru válce, která je ve své poloze pohyblivě upnuta a přidržována pomocí dvou elastomerových kroužků. Př.i dosednutí jehly ventilu na těsnicí sedlo se tato druhá hmota může vůči kotvě á jehle ventilu relativně pohybovat a bránit odrazům jehly 1 ·
U popsané formy provedení jsou nevýhbdhé dodatkové náklady a potřeba místa. Samotnou kotvu také nelze^rozpojovat. Její impuls tak zvětšuje u jehly ventilu sklon k odrážení.
Ze spisu US 5,299,775 je známý vstřikovací ventil paliva s jehlou ventilu a s kotvou, která je na jehle pohyblivě vedena a jejíž pohyb je ve směru zdvihu jehly ventilu omezen první zarážkou a proti směru zdvihu jehly ventilu druhou zarážkou. Axiální vůle pohybu kotvy, určená oběma zarážkami, vede na jedné straně v určitých mezích k neutralizaci setrvačné hmoty jehly ventilu a na straně druhé k neutralizaci setrvačné hmoty kotvy. To do určité míry působí při uzavírání vstřikovacího ventilu paliva proti zpětnému odrážení jehly ventilu od dosedací plochy ventilu. Protože však axiální poloha kotvy není, pokud jde o jehlu ventilu, úplně definována stupněm volnosti této kotvy vůči jehle, jsou odrazy odstraněny jen v omezené míře. Zejména u konstrukční formy vstřikovacího ventilu paliva, známé ze spisu US 56,299,776, nelze zabránit tomu, že kotva při uzavíracím pohybu vstřikovacího ventilu dosedne na zarážku přivrácenou k uzavíracímu tělesu ventilu a její impuls se tak rázově přenese na jehlu ventilu. Tento rázový přenos impulsu může způsobit dodatečné odrazy uzavíracího tělesa ventilu.
• ·
Podstata vynálezu
Tyto nedostatky odstraňuje vstřikovací ventil paliva pro vstřikovací zařízení paliva spalovacích motorů s jehlou ventilu, která spolupůsobí s dosedací plochou ventilu tak, že vytvářejí těsnicí sedlo, a s kotvou dotýkající se jehly ventilu, přičemž kotva je na jehle ventilu axiálně pohyblivá a je tlumena tlumicím elementem sestávajícím z elastomeru, přičemž tlumicí element doléhá na pouzdro spojené s jehlou ventilu se silovým stykem, podle vynálezu,' jehož podstatou je, že tlumicí element je uspořádán ve vybrání, které je vytvořeno v čelní straně kotvy po směru proudu.
Výhodou vstřikovacího ventilu podle vynálezu je dále to, že kotva je jednak chráněna proti zkrucování a jednak je možné ušetřit nákladné přídavné součásti i montážní náklady. Pomocí opatření uvedených v dodatkových nárocích jsou umožněna další výhodná provedení vstřikovacího ventilu paliva.
Zvlášť výhodné je hrncovité prolisování pouzdra, které má rozšíření na způsob osazení, s jehož pomocí může být tlumicí element předepjat na potřebnou hodnotu.
Dále je výhodné, že jak pouzdro, tak i tlumicí element lze snadno a přitom přesně vyrobit, čímž jsou odstraněny vadné funkce vstřikovacího ventilu paliva.
V pouzdře jsou výhodným způsobem upraveny průtokové otvory, které umožňují proudění paliva tímto pouzdrem k těsnicímu sedlu bez jakýchkoliv překážek.
Zvlášť výhodná je výroba tlumicího elementu s obdélníkovým průřezem, například jako úseku hadice.
Výhodné je rovněž vytvoření zahloubených oblastí buď na rozšíření pouzdra ve formě osazení nebo na dorazové ploše tlumicího elementu na pouzdře, protože prostřednictvím počtu a hloubky těchto oblastí je možné libovolně ovlivňovat chování tlumení.
Přehled obrázků na výkresech
Příklady provedení vynálezu jsou blíže vysvětleny v následujícím popisu a podle zjednodušených obrázků, na kterých znamená z obr- 1 schématický řez prvním příkladem provedení vstřikovacího ventilu paliva podle vynálezu, obr. 2 V schématický výřez z prvního příkladu provedení.
vstřikovacího ventilu paliva podle vynálezu, znázorněného na obr. 1, v oblasti II, obr. 3 ; schématický výřez ze stejné oblasti jako na obr. 2 z druhého příkladu provedení vstřikovacího ventilu paliva podle vynálezu, a obr. 4 schématický pohled na pouzdro druhého příkladu provedení vstřikovacího ventilu paliva podle vynálezu znázorněného na obr. 3.
Příklady provedení vynálezu
Vstřikovací ventil JL paliva znázorněný na obr. 1 je proveden ve i
formě vstřikovacího ventilu X pro vstřikovací zařízení paliva zážehových spalovacích motorů, pracujících se stlačenou směsí.
• · · ·
Vstřikovací ventil X paliva je vhodný zejména k přímému vstřikování paliva do neznázorněného spalovacího prostoru spalovacího motoru.
Vstřikovací ventil X paliva sestává z tělesa 2 trysky, ve kterém je uspořádána jehla 3_ ventilu. Jehla 3_ ventilu je v činném spojení s uzavíracím tělesem 4 ventilu, které spolupůsobí s dosedací plochou 6 ventilu, uspořádanou na tělese 5. sedla ventilu tak,: že vytvářejí těsnicí sedlo. U vstřikovacího ventilu X paliva se v příkladu provedení, jedná o vstřikovací ventil X otevírající směrem dovnitř, který je vybaven odstřikovacím otvorem ]_. Těleso 2. trysky je pomocí těsnění 8. utěsněno vůči vnějšímu pólu 9. magnetové cívky 10. Magnetová cívka 10 ie zapouzdřena v pouzdře XX cívky a navinuta na nosníku* 12 cívky, který přiléhá na vnitřní pól 13 magnetové cívky 10. Vnitřní pól 13 a vnější pól 9 jsou vzájemné odděleny, zúžením 26 a vzájemně spojeny spojovacím konstrukčním dílem 29. který není feromagnetický. Magnetová cívka XO. je přeš vedení 19 aktivována elektrickým proudem, který je možné přivádět přes elektrický zástrčkový kontakt- 17. Zástrčkový kontakt 17 je obklopen plastovým pláštěm 18. který může být na vnitřní pól 13 nastříkán.
Jehla 3_ ventilu je vedena ve vedení 14 jehly ventilu, které je provedeno ve tvaru kotouče. K nastavování zdvihu slouží párový nastavovací kotouč 15. Na druhé straně nastavovacího kotouče 15 se nachází kotva 20. Tato kotva 20 je přes přírubu 21 silově spojena s jehlou X ventilu, přičemž jehla je s přírubou 21 spojena svarovým švem 22.. O přírubu 21 se opírá vratná pružina 23, která je v předkládané konstrukční - formě vstřikovacího ventilu X paliva předepínána pouzdrem 24. Ve vedení 14 jehly ventilu, v kotvě 20. a v tělese 5. sedla ventilu probíhají palivové kanály 3 0a až 3 0c, které palivo, přiváděné přes centrální přívod 16 paliva a filtrované filtračním elementem 25. vedou k odstřikovacímu otvoru ]_.
• ·
Vstřikovací ventil 1_ paliva je těsněním 28 utěsněn vůči dále neznázorňovanému palivovému potrubí.
Na straně 34. kotvy 20 po směru proudění paliva'je ve vybrání 35 uspořádán tlumicí element 32. vytvořený jako kroužek O, který sestává z elastomerového materiálu. Kroužek přiléhá na rozšíření 36. zejména hlubokotažného pouzdra 31 ve formě osažení,./-které je svarovým švem 33 spojeno se silovým stykem s jehlou 3. ventilu.
Při výrobě konstrukčního prvku, sestávajícího . z kotvy 20. a jehly X ventilu, je příruba 21 s jehlou 3. ventilu svařována, je nasaza.vána^kptva 20 a tlumicí element 32 a následně je pod tlakem lisováno pouzdro 3 1 na těsnicí element 32. a rovněž svařováno s jehlou 3. ventilu. Tímto způsobem d i s ρ o n u i e k o t v a 2 0 jen silně přitlumeným mrtvým chodem a vykazuje jen nepatrný sklon ke zkrucování mezi přírubou 21 a tlumicím elementem 3 2.
Detailní znázornění a popis opatření podle vynálezu jsou patrné z popisu k obr. 2;.
-,Γ' V klidovém stavu vstřikovacího ventilu JL paliva působí na kotvu 20. proti směru jejího zdvihu vratná pružina 23 tak, že uzavírací těleso 4 ventilu je drženo v těsném dotyku na isedle 6. ventilu. Při aktivaci: magnetové cívky 10 se vytváří magnetické pole, které pohybuje kotvou 20 ve směru zdvihu proti síle vratné pružiny 23., přičemž zdvih je dán pracovní štěrbinou 27, nacházející se mezi vnitřním pólem 12 a kotvou 20, -Kotva 20 unáší přírubu 21, která je svařena s jehlou 3. ventilu, rovněž ve směru zdvihu. Uzavírací těleso 4 ventilu, které je ve spojení s jehlou 3. ventilu, se zvedá od dosedací plochy 6. ventilu a palivo je odstřikoýáno odstřikovacím otvorem ]_.
Ί
Je-li proud do cívky vypnut, odpadá kotva 20 po dostatečném zániku magnetického pole díky tlaku vratné pružiny 23 od vnitřního pólu 13, takže se příruba 21, spojená s jehlou 3_ ventilu, pohybuje proti směru zdvihu. Jehla 3. ventilu se tak pohybuje ve stejném směru, takže uzavírací těleso 4 ventilu dosedá na dosedací-plochu 6. ventilu a vstřikovací ventil 1_ paliva uzavírá.
Obr. 2 znázorňuje v částečném řezu zvětšený pohled na oblast II z obr. 1. .
Znázorněna je část jehly 3_ ventilu, s jehlou svářená příruba 2Γ, pouzdro 31 a tlumicí element 32 vytvořený podle vynálezu, vložený ~ do vybrání 35 kotvy 20.
Při montáži konstrukčního dílu, sestávajícího z kotvy 20 a z jehly 3. ventilu, je nejprve svarovým švem 22 svářená příruba 21. s jehlou 3. ventilu. Tlumicí element 32 je vložen do vybrání 35 vytvořeného na čelní straně 34. kotvy 20 po směru proudění. Potom je kotva 20 s vloženým tlumicím elementem 32 nasazena na jehlu 3. ventilu. Následně je pouzdro 31. vyrobené * přednostně hlubokým tažením, které má pro vedení paliva zejména ražené průtočné otvory 32, nasunuto na jehlu 3. ventilu a rozšířením 36 ve formě osazení je přitlačí na tlumicí element 32. Pouzdro 31, které je tímto způsobem předepjato, je rovněž spojeno s jehlou ventilu svarovým švem. 33.· »
Při provozu vstřikovacího ventilu i. paliva zajišťuje tlumicí element 32 při otevírání otevírací * pohyb téměř bez zpožďování, protože kotva 20 s sebou při přitahování v magnetickém poli magnetové cívky 10 unáší pouzdro 31 přes předepnutý těsnicí element 32 velmi rychle. '
Při uzavírání vstřikovacího ventilu £ paliva odpadá kotva 20 po dostatečném zániku magnetického pole od vnitřního pólu 13. takže pouzdro 3 1. spojené se silovým stykem s jehlou 3. ventilu, se rovněž ihned pohybuje přes předepnutý tlumicí element 32 v uzavíracím směru.
Díky předepnutí tlumicího elementu 32 je po uzavření vstřikovacího ventilu £ paliva zajištěno, že odrazy kotvy 20 jsou absorbovány na dorazové ploše kotvy vytvořené pouzdrem 31 bez opětovného nežádoucího otevírání vstřikovacího ventilu £. K tomuto účelu je axiální poloha pouzdra 31 zvolena tak, že mezi kotvou 20. a pouzdrem 31 ιό upravena štěrbina 3 8. která dovoluje nepatrné . prohnutí kotvy 20. ’
Jak už bylo výše krátce popsáno, je tlumicí element 32. vytvořen například jako kroužek O. S tlumicími elementy 32 tohoto druhu lze snadno manipulovat a lze je jednoduše montovat jako například tlumicí membrány, přičemž jejich výroba je výhodná. Membrány mají často trhliny, otřepy .nebo nečisté střižné hrany a při provozu vstřikovacího ventilu £ navíc často tendenci k bočnímu bobtnání a následné vadné funkci. Tlumicí element 32 ve tvaru kroužku O je ‘ naproti tomu uzavřen v daném prostoru a nemůže se tedy ani při ; nabobtnání deformovat. J
Umístění tlumicího elementu 32 ve vybrání 35 v čelní straně 3 4 *
kotvy 20 po směru proudění může navíc1'díky montáži s předpětím ť zabraňovat kroucení kotvy 20 a z toho 'vyplývajícím změnám zdvihu. Chování vstřikovacího ventilu £ paliva při trvalém chodu je tím pozitivně ovlivňováno. l·
Obr. 3 znázorňuje ve stejném pohledu jako obr. 2 dílčí schématický řez druhým příkladem provedení vstřikovacího ventilu £ ·« · · * · paliva podle vynálezu. Totožné- konstrukční prvky jsou označeny stejnými vztahovými značkami,
V předkládaném příkladu provedení je tlumicí element 32 proveden jako tvarový kroužek, který je přizpůsoben geometrii vybrání 35 v čelní straně 34 kotvy 20 po směru proudění. Rozšíření 3 6 pouzdra 31 ve formě osazení přiléhá lépe na tlumicí element 32. takže tvarový styk je lepší a tlumicí chování vstřikovacího ventilu 1_ paliva může být cíleně ovlivňováno. >
Tlumicí element 32 může být alternativně vyroben také jako tvarový díl s obdélníkovým průřezem, například ve formě úseku......
hadice. Tento tvar je možné - realizovat zvlášť jednoduše a cenově příznivě.
Obr. 4 znázorňuje schématický . pohled na pouzdro . 31 vstřikovacího ventilu X paliva provedeného podlé vynálezu ve směru proudění podle obr. 2 nebo obr. 3.'
Rozšíření 36 pouzdra 31 ve formě osazení může být přitom provedeno ve více vrstvách, jak vyznačují šrafované oblasti 3 9. Také pomocí těchto opatření může být cíleně ovlivňováno tlumicí chování, 7 například hloubkou a počtem osazených úseků. . 7
Dorazová plocha tlumicího elementu 32 může mít alternativně místo rozšíření 36 pouzdra 3 1 ve formě osázení také prohloubené oblasti a může přiléhat na dorazové plochý pouzdra.
Vynález není omezen na znázorněný příklad provedení a je vhodný například také pro vstřikovací ventily X paliva otevírající směrem ven nebo pro jiné tvary kotev, například pro ploché kotvy.

Claims (10)

1. Vstřikovací ventil (1) paliva pro vstřikovací zařízení paliva spalovacích motorů s jehlou (3) ventilu, která spolupůsobí s dosedací plochpu (6) ventilu tak, že vytvářejí těsnicí sedlo, a s kotvou ,(20) dotýkající se jehly (3) ventilu, přičemž kotva (20) je na jehle (3)? ventilu axiálně pohyblivá a je tlumena tlumicím elementem (32) sestávajícím z elastomeru,, přičemž tlumicí element (32) doléhá na pouzdro (31) spojené s jehlou (3) ventilu se silovým stykem, vyznačující se tím, že tlumicí element (32) je uspořádán ve vybrání (3 5), které je vytvořeno.,-sv čelní straně (34) kotvy (20) po směru proudů.
2. Vstřikovací ventil podle nároku 1, vyznačující se tím, že pouzdro (31) se rozšířením (36) ve formě osazení opírá o tlumicí element (32). . . . - -—
3. Vstřikovací ventil paliva podle nároku 2, vyznačující se tím, že tlumicí element (32) je pouzdrem (31) předepjat. .....
4. Vstřikovací ventil paliva podle jednoho z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že tlumicí element (32) je vytvořen jako kroužek O. ‘
5. Vstřikovací ventil paliva podle jednoho z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že tlumicí element (32) má obdélníkový průřez.
6. Vstřikovací ventil paliva podle jednoho ? z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že tlumicí element (32) má tvar, přizpůsobený vybrání (35) kotvy (20).
• 9 · · ·· ···
7. Vstřikovací ventil paliva podle jednoho z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že pouzdro (31) je vyrobeno hlubokým tažením.
.
8. Vstřikovací ventil paliva podle jednoho z nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že pouzdro (31) má průtokové otvory (37) pro palivo.
9. Vstřikovací ventil paliva podle jednoho z nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že mezi kotvou (20) a pouzdrem (31) je vytvořena štěrbina (38). :
10. Vstřikovací ventil přaliva podle jednoho z nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že tlumicí element (32) a/nebo pouzdro (31.) mají větší počet zahloubených oblastí (39) na dosedací ploše (40), přivrácené k rozšíření (36) pouzdra (31) ve formě osazení a /nebo na rozšíření (36) pouzdra ve formě osazení;
CZ20023957A 2001-04-11 2002-04-09 Fuel injection valve comprising a damping element between the armature and the valve needle CZ20023957A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10118162A DE10118162B9 (de) 2001-04-11 2001-04-11 Brennstoffeinspritzventil

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20023957A3 true CZ20023957A3 (en) 2004-07-14

Family

ID=7681274

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20023957A CZ20023957A3 (en) 2001-04-11 2002-04-09 Fuel injection valve comprising a damping element between the armature and the valve needle

Country Status (5)

Country Link
EP (1) EP1387941B1 (cs)
JP (1) JP4210523B2 (cs)
CZ (1) CZ20023957A3 (cs)
DE (2) DE10118162B9 (cs)
WO (1) WO2002084102A1 (cs)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10208224A1 (de) * 2002-02-26 2003-09-11 Bosch Gmbh Robert Brennstoffeinspritzventil
DE10345967B4 (de) * 2003-10-02 2014-02-27 Robert Bosch Gmbh Brennstoffeinspritzventil
DE102004024533A1 (de) 2004-05-18 2005-12-15 Robert Bosch Gmbh Brennstoffeinspritzventil
CN100389258C (zh) * 2004-06-02 2008-05-21 株式会社电装 燃料喷射阀
JP2006017101A (ja) * 2004-06-02 2006-01-19 Denso Corp 燃料噴射弁
DE102005030957B4 (de) 2005-06-30 2024-01-18 Robert Bosch Gmbh Einrichtung zur Dämpfung des Ankerhubs in Magnetventilen
EP2166220B1 (en) * 2008-09-19 2012-02-29 Continental Automotive GmbH Injection valve
CN102671795A (zh) * 2011-03-07 2012-09-19 傅伟淇 一种喷水蜡器
JP5965253B2 (ja) 2012-02-20 2016-08-03 株式会社デンソー 燃料噴射弁
WO2013167597A1 (en) * 2012-05-08 2013-11-14 Continental Automotive Gmbh Valve assembly for an injection valve and injection valve
DE102013206600B4 (de) 2013-04-12 2015-08-06 Continental Automotive Gmbh Einspritzsystem zum Einspritzen von Kraftstoff in eine Brennkraftmaschine und Regelverfahren für ein solches Einspritzsystem
DE102013207555B3 (de) 2013-04-25 2014-10-09 Continental Automotive Gmbh Verfahren zur Einspritzmengenadaption
EP2796703B1 (en) * 2013-04-26 2016-07-20 Continental Automotive GmbH Valve assembly for an injection valve and injection valve
EP3009663B1 (en) * 2014-10-15 2020-06-24 Vitesco Technologies GmbH Valve assembly and fluid injector
DE102015226181A1 (de) * 2015-12-21 2017-06-22 Robert Bosch Gmbh Ventil zum Zumessen eines Fluids
DE102016218515A1 (de) * 2016-09-27 2018-03-29 Robert Bosch Gmbh Verfahren zur Steuerung von schaltbaren Ventilen, insbesondere von Einspritzventilen einer Brennkraftmaschine eines Kraftfahrzeugs

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4766405A (en) * 1987-04-14 1988-08-23 Allied Corporation Dynamic energy absorber
US4978074A (en) * 1989-06-21 1990-12-18 General Motors Corporation Solenoid actuated valve assembly
US5299776A (en) * 1993-03-26 1994-04-05 Siemens Automotive L.P. Impact dampened armature and needle valve assembly
DE19849210A1 (de) * 1998-10-26 2000-04-27 Bosch Gmbh Robert Brennstoffeinspritzventil
DE19927900A1 (de) * 1999-06-18 2000-12-21 Bosch Gmbh Robert Brennstoffeinspritzventil
DE19950761A1 (de) * 1999-10-21 2001-04-26 Bosch Gmbh Robert Brennstoffeinspritzventil

Also Published As

Publication number Publication date
JP4210523B2 (ja) 2009-01-21
EP1387941B1 (de) 2005-07-13
JP2004518902A (ja) 2004-06-24
DE10118162B9 (de) 2004-09-09
WO2002084102A1 (de) 2002-10-24
DE10118162A1 (de) 2002-10-24
EP1387941A1 (de) 2004-02-11
DE10118162C2 (de) 2003-04-24
DE50203624D1 (de) 2005-08-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ20023957A3 (en) Fuel injection valve comprising a damping element between the armature and the valve needle
US9664161B2 (en) Valve assembly for an injection valve and injection valve
JP4483940B2 (ja) 燃料噴射弁
EP2535552B1 (en) Valve assembly for an injection valve and injection valve
US9316191B2 (en) Valve assembly for an injection valve and injection valve
EP2852753B1 (en) Valve assembly for an injection valve and injection valve
US20130277460A1 (en) Valve Assembly for an Injection Valve and Injection Valve
JP2003502573A (ja) 燃料噴射弁
US6742726B2 (en) Fuel Injection valve
KR20150136581A (ko) 연료 분사기
CZ20021505A3 (cs) Vstřikovací ventil paliva
US6994281B2 (en) Fuel injector
US6857584B2 (en) Fuel injection valve
EP2597296B1 (en) Valve assembly for an injection valve and injection valve
KR102288005B1 (ko) 밸브 바디 및 밸브 볼을 포함하는 배출 밸브를 구비한 고압 연료 펌프
JP6272893B2 (ja) 弁装置
KR101869148B1 (ko) 가이드 부재를 갖는 밸브 조립체
US6869034B2 (en) Fuel injector valve
JP4120632B2 (ja) 燃料噴射弁
US20040026541A1 (en) Fuel injection valve
JP5101705B2 (ja) 燃料噴射弁
EP3156638B1 (en) Fuel injector
CN113423985B (zh) 燃料泵
CN112867861B (zh) 高压燃料泵
US20220381212A1 (en) Fuel injector