CZ20023840A3 - Prostředek pro nesení zátěže pro lanové výtahy s integrovaným zařízením na měření zátěže - Google Patents

Prostředek pro nesení zátěže pro lanové výtahy s integrovaným zařízením na měření zátěže Download PDF

Info

Publication number
CZ20023840A3
CZ20023840A3 CZ20023840A CZ20023840A CZ20023840A3 CZ 20023840 A3 CZ20023840 A3 CZ 20023840A3 CZ 20023840 A CZ20023840 A CZ 20023840A CZ 20023840 A CZ20023840 A CZ 20023840A CZ 20023840 A3 CZ20023840 A3 CZ 20023840A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
load
carrying means
support structure
load carrying
rope
Prior art date
Application number
CZ20023840A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ298166B6 (cs
Inventor
Denis Sittler
Urs Baumgartner
Original Assignee
Inventio Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Inventio Ag filed Critical Inventio Ag
Publication of CZ20023840A3 publication Critical patent/CZ20023840A3/cs
Publication of CZ298166B6 publication Critical patent/CZ298166B6/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66BELEVATORS; ESCALATORS OR MOVING WALKWAYS
    • B66B1/00Control systems of elevators in general
    • B66B1/34Details, e.g. call counting devices, data transmission from car to control system, devices giving information to the control system
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66BELEVATORS; ESCALATORS OR MOVING WALKWAYS
    • B66B1/00Control systems of elevators in general
    • B66B1/34Details, e.g. call counting devices, data transmission from car to control system, devices giving information to the control system
    • B66B1/3476Load weighing or car passenger counting devices
    • B66B1/3484Load weighing or car passenger counting devices using load cells

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Automation & Control Theory (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Maintenance And Inspection Apparatuses For Elevators (AREA)
  • Elevator Control (AREA)
  • Lift-Guide Devices, And Elevator Ropes And Cables (AREA)
  • Cage And Drive Apparatuses For Elevators (AREA)
  • Force Measurement Appropriate To Specific Purposes (AREA)
  • Grinding Of Cylindrical And Plane Surfaces (AREA)
  • Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)
  • Forklifts And Lifting Vehicles (AREA)

Description

PROSTŘEDEK PRO NESENÍ ZÁTĚŽE PRO LANOVÉ VÝTAHY S INTEGROVANÝM ZAŘÍZENÍM NA MĚŘENÍ ZÁTĚŽE
Oblast techniky
Vynález se týká prostředku pro nesení zátěže pro lanové výtahy s integrovaným zařízením měřícím zátěž, u něhož hmotnostní síla prostředku pro nesení zátěže a užitečná zátěž ovlivňuje zátěži úměrnou deformaci alespoň jednoho elastického elementu, přičemž alespoň jeden senzor tuto deformaci zachycuje a produkuje pro řídící systém výtahu signál, reprezentující velikost deformace a tím i zátěž.
Dosavadní stav techniky
..Zařízení na měření zátěže pro prostředky pro nesení zátěže výtahů mají tu úlohu, aby zabraňovaly jízdě výtahu s nedovoleně vysokou zátěží, a aby dodávaly systému řízení výtahu informace, které systému řízení umožňují reagovat vhodným způsobem v závislosti na momentálním stavu zatížení prostředku pro nesení zátěže na volací povely dané uživatelem výtahu.
EP 0 151 949 zveřejňuje zařízení na měření zátěže pro výtahovou zdviž , spočívající na principu, při němž se celá výtahová kabina tohoto druhu opírá minimálně o čtyři nosníky namáhané ohybem, které horizontálně obklopují podlahový rám výtahu tak, aby tyto nosníky namáhané ohybem způsobovaly prohnutí úměrné zátěži. Prohnutí každého jednotlivého ohybem namáhaného nosníku se zachycuje pomocí tenzometrického čidla. Všechna tenzometrická čidla tvoří společně měřicí můstek, který dodává zátěži úměrný analogový signál do řídicího systému výtahu.
Popsané zařízení na měření zátěže má některé nevýhody.
• · · · · · · • ·· · · · · · • · · · · · · • ······ · · ·· · · • · · ··· ····
Princip měření vyžaduje čtyři ohybem namáhané nosníky, vybavené pokaždé jedním nebo dvěma tenzometrickými čidly, přičemž mechanické tolerance ohybem namáhaných nosníků jakož i odporové tolerance a tolerance umístění tenzometrických čidel jsou omezeny takovým způsobem, aby všechny čtyři senzory ohybu při stejných zatíženích vykazovaly stejné hodnoty odporu. Všechny čtyři nebo osm tenzometrických čidel jsou - každý jednotlivě - spojeny s centrálním vyhodnocovacím vypínačem, což vede ke značným nákladům. Kromě toho se při montáži nastavují vertikálně čtyři vstupní místa sil mezi podlahou kabiny výtahu a ohybem namáhanými nosníky tak, aby zaručovala přijatelné rozdělení sil.
Předkládaný vynález si klade za úkol poskytnout jednoduché a z hlediska nákladů výhodně zařízení na měření zátěže pro prostředek pro nesení zátěže při pohonu lanových výtahů s dolní smyčkou, který nevykazuje výše jmenované nevýhody.
Podstata vynálezu
Řešení vytyčeného úkolu je reprodukováno ve vyznačích patentového nároku 1 pokud jde o jeho podstatné charakteristiky, a v následujících patentových nárocích pokud jde o další výhodná provedení.
Prostředek pro nesení zátěže pro lanové výtahy s integrovaným zařízením na měření zátěže podle vynálezu vykazuje značné výhody. Zjištění celkové hmotnosti prostředku pro nesení zátěže a tím také užitečné zátěže se provádí prostřednictvím jednoho jediného senzoru, přičemž také excentricky umístěné užitečné zátěže jím lze korektně podchycovat. Tím se ušetří náklady na další senzory, na jejich zapojování a jejich komplikovanější vyhodnocování signálu. Elastický element, jehož deformace způsobená hmotností prostředku pro nesení zátěže je zachycována senzorem, je částí podpěrné konstrukce, se kterou jsou pevně spojeny lanové kladky na prostředku pro nesení zátěže. Proto nejsou pro prostředek pro nesení zátěže zapotřebí v podstatě žádné přídatné konstrukční prvky a žádný další vestavbový prostor.
Elastický element, jehož deformace závisející na zátěži je zachycována jedním senzorem, může být koncipován pro různé druhy nároků, tj . může být vytvořen například jako nosník namáhaný ohybem, jako tažná/tlaková tyč, jako torsní tyč nebo - k dosažení větší dráhy deformace - jako tlačná pružina, tažná pružina, nebo zkrutová pružina. Tím se dají k různým provedením prostředků pro nesení zátěže konstruovat optimálně přizpůsobená zařízení na měření zátěže.
Výhodných a z hlediska nákladů příznivých provedení prostředků pro nesení zátěže s integrovaným zařízením na měření zátěže lze docílit použitím geometrických poměrů, vlivů okolí a zejména senzorovými principy přizpůsobenými přesným nárokům. Vynález dovoluje použití nejrůznějších senzorů pro zjišťování deformace, jako je např. piezoelektrický tenzometr ve tvaru pásky, vibrační strunové senzory, optoelektrické distanční nebo úhlové senzory a indukčně nebo kapacitně působící distanční senzory.
V závislosti na provedení prostředku pro nesení zátěže může být výhodné, nechat obě lanové kladky umístěné pod prostředkem pro nesení zátěže přímo působit na společný elastický element. Symetrické, jednoduché provedení podpěrné konstrukce mezi lanovými kladkami a prostředkem pro nesení zátěže nebo zlepšené možnosti měření deformování mohou být výhodou.
Při omezených geometrických poměrech v oblasti dole umístěných lanových kladek nebo v případu volby určitých provedení senzorů může být výhodné, nechat působit na elastický element jenom jednu z obou lanových kladek.
Podpěrné konstrukce pro obě lanové kladky mohou přitom být provedeny jako oddělené a různě vytvořené jednotky a nejsou zapotřebí žádná mechanická spojení mezi těmito jednotkami. Taková provedení jsou umožněna skutečností, že při uspořádání nosného lana s dolní smyčkou podle vynálezu doznávají obě lanové kladky stále stejného zatížení.
Prostředky pro nesení zátěže pro větší náklady jsou obvykle vybaveny nosným rámem. U takových provedení je většinou výhodou, aby podpěrná konstrukce (podpěrné konstrukce) obsahující elastický element, která nese lanové kladky, byla připevněna na tomto nosném rámu.
V případě prostředků pro nesení zátěže pro menší užitečné zátěže mohou být tyto provedeny jako samonosná jednotka. Jedna nebo více podpěrných konstrukcí, obsahujících elastický element, jež nesou lanové kladky, jsou přitom výhodným způsobem upevněny přímo na podlažní konstrukci prostředku pro nesení zátěže.
Aby se redukoval přenos vibrací a zvukových vln nosných lan na prostředek pro nesení zátěže, je účelné zařadit mezi prostředek pro nesení zátěže a podpěrnou konstrukci (podpěrné konstrukce) pro lanové kladky isolační elementy.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže konkrétních příkladů provedení až 3, na kterých představuje vysvětlen prostřednictvím znázorněných na výkresech 1
obr. 1 schéma konstrukční sestavy podle vynálezu pro
prostředek pro nesení zátěže bez nosného rámu
s první variantou měření zátěže, integrovaného zařízení na
obr. 2 ukazuje prostředek pro nesení zátěže podle vynálezu bez nosného rámu s druhou variantou integrovaného zařízení na měření zátěže, obr. 3 ukazuje prostředek pro nesení zátěže podle vynálezu bez nosného rámu s třetí variantou integrovaného zařízení na měření zátěže.
Příklady provedení vynálezu
Na obrázku 1 je znázorněn prostředek pro nesení zátěže 1 podle vynálezu bez nosného rámu s jeho, pro jeho funkci nejdůležitějšími, komponentami. Dvojkou 2 jsou označeny dvě vodicí kolejnice, na kterých je vertikálně veden pomocí smykových nebo válečkových vodítek 3 prostředek pro nesení zátěže. Ten se v podstatě skládá z podlahového rámu 4 s podlahovou deskou 5, na ní vybudované kabině 6, ze jmenovaných smykových nebo válečkových vodítek 3, jakož i ze dvou lanových kladek 9, které jsou pomocí podpěrné konstrukce 7 přes elastické izolační elementy 8 upevněny na podlahovém rámu 4. Podpěrná konstrukce 7 sestává z ohybem namáhaného nosníku 7.1 a dvou držáků lanových kladek 7.2. Zřejmé je také nosné lano 10, které je vedeno z fixního bodu lana 11 z vertikálního směru dolů, potom horizontálně pod lanovými kladkami 9 prostředkem pro nesení zátěže 1 a potom vertikálně nahoru k hnacímu kolu 12 výtahového hnacího stroje 13. Není zde zobrazen další průběh nosného lana 10 od hnacího kola 12 dolů k vratnému kolu přidanému na vyrovnání váhy a odtud nahoru k druhému fixnímu bodu lana.
Na obě lanové kladky 9 působí pokaždé vertikální a horizontální zátěži úměrná tažná síla lana. Šipky 14 symbolizují výsledné zatížení lanových kladek z tažných sil • · · · · · •» ·· · · ··· · · · · nosných lan, které působí na lanové kladky 9 a tím na podpěrnou konstrukci 7. Lze snadno poznat, že výslednice těchto sil produkují v ohybem namáhaném nosníku 7.1 podpěrné konstrukce 7 ohybový moment a tím prohnutí. Toto prohnutí se zachycuje zde blíže nevysvětlovaným senzorem deformace 15, například piezotenzometrickým čidlem ve tvaru pásky, který produkuje signál odpovídající velikosti prohnutí a tím celkové hmotnosti prostředku pro nesení zátěže 1 jako vstup pro řízení výtahu.
Na obrázku 2 je druhá varianta prostředku pro nesení zátěže podle vynálezu s integrovaným zařízením na měření zátěže. Lze poznat prostředek pro nesení zátěže 1 s podlahovým rámem 4, podlahovou deskou 5 a kabinou 6, kterýžto je veden pomocí smykových nebo válečkových vodítek 3 na vodicích kolejnicích 2. Podpěrná konstrukce 7, která nese lanové kladky 9, je v podstatě složena z upevňovacího nosníku 17 namontovaného přes elastický izolační element 8 na podlahovém rámu 4 a ze dvou držáků lanových kladek 18. Zde není představen vpravo umístěný držák lanové kladky odpovídající držákům lanových kladek podle obrázku 1. Levostranný držák lanové kladky 18 je pomocí ohybového elementu 19 ohebně připevněn na upevňovacím nosníku 17 a podepřen přes tlakový senzor 16 proti němu. Samozřejmě lze ohebného umístění držáků lanových kladek 18 dosáhnout také kloubovou nápravou. Výsledné zatížení lanových kladek 14, které je výsledkem tažných sil nosného lana, působí tlakovou silou úměrnou zátěži na tlakový senzor 16, který také tvoří elastický element, a produkuje signál odpovídající celkové hmotnosti prostředku pro nesení zátěže 1 jako vstup pro řízení výtahu. Tlakový senzor může být proveden například jako piezoelektrický element, jako kapacitní senzor nebo jako element s piezotenzometrickým čidlem ve tvaru pásky.
Obrázek 3 ukazuje třetí variantu prostředku pro nesení zátěže podle vynálezu s integrovaným zařízením na měření zátěže. Lze opět poznat prostředek pro nesení zátěže 1 s podlahovým rámem 4, podlahovou deskou 5 a kabinou 6, kterýžto je veden pomocí smykových nebo válečkových vodítek 3 na vodicích kolejnicích 2. Podpěrná konstrukce 7, která nese lanové kladky 9, se skládá v podstatě z jednoho, přes elastické izolační elementy 8 na podlahovém rámu 4 umístěného ložiska s levostranným suportem 20, a dvou držáků lanové kladky. Není zde znázorněn vpravo umístěný držák lanové kladky, který odpovídá držákům lanových kladek podle obrázku 1. Zde ukázaný levostranný držák lanové kladky 21, konstruovaný jako výkyvná páka, je připevněn na otáčivé tyči 22 a je přes tuto tyč otočně uložen v držáku ložiska 20 spojeném s upevňovacím nosníkem 17. Doraz 23 zabraňuje přetížení otáčivé tyče 22. Ta je prodloužena přes suport ložiska 20 ven dozadu (v rovině obrázku dovnitř) a na jeho zadním konci je spojena s upevňovacím nosníkem 17, aby se nemohla otáčet.
Vznikající zatížení lanových kladek 14 z lanových tažných sil nosného lana způsobuje přes tyto držáky lanových kladek 21 vytvořené jako výkyvná páka zátěži úměrný točivý moment, který otáčí otáčivou tyčí 22 a vyvolává v ní příslušná zátěži úměrná točivá napětí. V její volně ležící oblasti, to znamená mezi suportem ložiska 20 a jeho zadním upevněním je otáčivá tyč na svém povrchu opatřena senzorem točivého napětí ve formě piezoelektrického tenzometru ve tvaru pásky, s jehož pomocí se zachycují točivá napětí a tím i točivý moment a produkuje se signál odpovídající celkové zátěži prostředku pro nesení zátěže 1 jako vstup pro řízení výtahu. Jako senzor točivého momentu mohou být použity samozřejmě také komerční, na jiných měřicích principech založené měřicí přístroje pro točivý moment.

Claims (6)

PATENTOVÉ NÁROKY έ·,’. W 2e?e>2. - J íř/o FA • 9 «·· I
1. Prostředek pro neseni zátěže (1) pro lanové výtahy s integrovaným zařízením na měření zátěže, přičemž prostředek pro nesení zátěže (1) je veden na vertikálních vodících kolejnicích (2) a visí na nosných lánech (10), která jsou uspořádána formou dolní smyčky, to znamená, jsou vedena skrz pod prostředkem pro nesení zátěže (1), a tento prostředek nesou, zdvihají a snižují přes dvě lanové kladky (9), umístěné pod prostředkem pro nesení zátěže (1), přičemž lanové kladky (9), ukotvené na nápravách, jsou spolu navzájem svázány pomocí podpěrné konstrukce (7) a jsou upevněny na prostředku pro nesení zátěže, přičemž síla hmotnosti prostředku pro nesení zátěže (1) a užitečná zátěž způsobuje na zátěži závislou deformaci elastického elementu a alespoň jedno zachycuje a produkuje signál reprezentující velikost deformace a tím i signál, který je vstupem pro řízení výtahu, vyznačující se tím, že podpěrná konstrukce (7) sama tvoří elastický element a deformuje se působícími, na zátěži závislými tažnými lanovými silami (14) přes lanové kladky (9) a nápravy podpěrné konstrukce (7) .
2. Prostředek pro nesení zátěže (1) podle nároku 1, vyznačující se tím, že podpěrná konstrukce (7) má tvar horizontálního U-profilu se stojinou a dvěma dolů směřujícími rameny, přičemž na koncích ramen je přes nápravy ukotvena lanová kladka (9), přes kterou na zátěži závislé lanové síly (14) působí na podpěrnou konstrukci (7) tak, že v této stojině dochází k ohybu, závislém na zátěži.
alespoň jednoho čidlo deformaci
3. Prostředek pro nesení zátěže (1) podle nároku 2, vyznačující se tím, že na stojině podpěrné konstrukce (7) je umístěn senzor (15), který zachycuje ohyb závislý na zátěži.
4. Prostředek pro nesení zátěže (1) podle některého z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že podpěrná konstrukce (7) nesoucí lanové kladky je upevněna na nosném rámu (rámu kabiny) prostředku pro nesení zátěže.
5. Prostředek pro nesení zátěže (1) podle některého z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že to je samonosný prostředek pro nesení zátěže, a že podpěrná konstrukce (7) nesoucí lanové kladky je upevněna na podlaze tohoto samonosného prostředku pro nesení zátěže.
6. Prostředek pro nesení zátěže (1) podle kteréhokoli z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že spojení mezi podpěrnou konstrukcí (7), nesoucí lanové kladky (9), a nosným rámem nebo podlahou prostředku pro nesení zátěže se provádí pomocí pružných prvků isolujících vibrace
CZ20023840A 2000-05-01 2001-04-26 Prostredek zachycující zatízení pro lanové výtahys integrovaným zarízením na merení záteze CZ298166B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP00810371 2000-05-01

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20023840A3 true CZ20023840A3 (cs) 2004-06-16
CZ298166B6 CZ298166B6 (cs) 2007-07-11

Family

ID=8174674

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20023840A CZ298166B6 (cs) 2000-05-01 2001-04-26 Prostredek zachycující zatízení pro lanové výtahys integrovaným zarízením na merení záteze

Country Status (19)

Country Link
US (1) US6715587B2 (cs)
EP (1) EP1278694B1 (cs)
JP (1) JP5044079B2 (cs)
KR (1) KR20030003269A (cs)
CN (1) CN1218864C (cs)
AU (1) AU784531B2 (cs)
BR (1) BR0110436B1 (cs)
CA (1) CA2406896C (cs)
CZ (1) CZ298166B6 (cs)
ES (1) ES2401773T3 (cs)
HK (1) HK1055590B (cs)
HU (1) HU226605B1 (cs)
MX (1) MXPA02010660A (cs)
NO (1) NO322985B1 (cs)
PL (1) PL205025B1 (cs)
RU (1) RU2271327C2 (cs)
SK (1) SK286344B6 (cs)
WO (1) WO2001083350A1 (cs)
ZA (1) ZA200208701B (cs)

Families Citing this family (34)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SG123668A1 (en) * 2004-12-10 2006-07-26 Inventio Ag Pulley arrangement for elevators
FI120763B (fi) 2006-06-05 2010-02-26 Kone Corp Menetelmä kuorman mittaamiseksi hississä ja hissi
US7784589B2 (en) * 2006-07-10 2010-08-31 Inventio Ag Elevator lift cage load measuring assembly
TWI394705B (zh) * 2007-02-02 2013-05-01 Inventio Ag 升降機及監視此升降機之方法
CN101298307B (zh) * 2007-05-03 2010-06-23 因温特奥股份公司 电梯设备,电梯设备用转向辊,和设置负载传感器的方法
ES2409169T3 (es) * 2007-06-08 2013-06-25 Otis Elevator Company Sistema de ascensor con eje guía alineado con elemento de tracción
FI20070539L (fi) * 2007-07-09 2009-01-10 Kone Corp Hissijärjestelmä
US8162110B2 (en) * 2008-06-19 2012-04-24 Thyssenkrupp Elevator Capital Corporation Rope tension equalizer and load monitor
BRPI1009909B1 (pt) * 2009-04-20 2019-10-29 Inventio Ag instalação de elevador com no mínimo uma cabine de elevador e com no mínimo um contrapeso
EP2560909B1 (de) * 2010-04-19 2014-08-20 Inventio AG Betriebszustandsüberwachung von tragmitteln in einer aufzugsanlage
CH703134A2 (it) * 2010-05-14 2011-11-15 Kone Corp Sistema per la rilevazione del carico nella cabina di un ascensore.
WO2012031961A1 (de) 2010-09-09 2012-03-15 Inventio Ag Lastmesseinrichtung für eine aufzugsanlage
JP5776424B2 (ja) * 2011-08-03 2015-09-09 フジテック株式会社 エレベータ装置
US9522806B2 (en) * 2012-06-29 2016-12-20 Inventio Ag Deflection pulley cover for monitoring elevator car support
CN102910514B (zh) * 2012-11-01 2015-03-04 日立电梯(中国)有限公司 一种电梯轿厢称重系统及称重方法
CN103342273A (zh) * 2013-07-11 2013-10-09 上海振华重工(集团)股份有限公司 多倍率滑轮组的秤重装置
DE112013007291T5 (de) * 2013-08-02 2016-04-21 Mitsubishi Electric Corporation Unterbauaufzug
CN103552894B (zh) * 2013-11-14 2016-08-17 日立电梯(中国)有限公司 轿底称重结构及包含该轿底称重结构的电梯
EP3000758B1 (en) * 2014-09-25 2019-04-17 KONE Corporation Method for balancing an elevator car
DE102014220445B4 (de) * 2014-10-09 2017-06-08 Thyssenkrupp Ag Vorrichtung zur Überprüfung von Führungen
WO2016096731A1 (en) * 2014-12-18 2016-06-23 Inventio Ag Electrical energy generation within an elevator installation
CN104528497B (zh) * 2014-12-23 2016-11-02 林肯电梯(中国)有限公司 一种高压曳引机
CN105984773B (zh) * 2015-02-28 2020-06-12 通力股份公司 用于检测多个电梯绳索的总载荷的绳索载荷检测装置
JP6224643B2 (ja) * 2015-03-26 2017-11-01 日本碍子株式会社 棚板割れ検知方法、ハニカム構造体の搬送方法、棚板割れ検知装置、及び棚板搬送装置
RU2618862C2 (ru) * 2015-10-12 2017-05-11 Общество с ограниченной ответственностью "ФИРМА ПОДИЙ" ООО "ФИРМА ПОДИЙ" Способ контроля параметров движения подъемного устройства
EP3601131B1 (en) * 2017-03-31 2022-05-11 Inventio AG Elevator car load measurement system and method for determining a load of an elevator car
DE102017219304A1 (de) * 2017-10-27 2019-05-02 Contitech Antriebssysteme Gmbh Verfahren und Vorrichtung zur Bestimmung der Zugkraft in einem Trag-, Förder- oder Zugmittel
EP3705435B1 (en) * 2019-03-05 2021-09-15 KONE Corporation A combined elevator vibration isolation and load measurement element
CN109795928A (zh) * 2019-03-13 2019-05-24 日立电梯(中国)有限公司 电梯轿厢、运行控制方法和电梯
CN110626907B (zh) * 2019-07-25 2023-07-25 山东奔速电梯股份有限公司 室内电梯的超载检测装置及使用该装置控制电梯的方法
CN110697548B (zh) * 2019-08-31 2021-04-06 上海汉神机电股份有限公司 一种阻止电梯轿厢体振动的减振系统及其工作方法
US11772933B2 (en) 2019-10-31 2023-10-03 Inventio Ag Brake device for an elevator car, comprising an integrated load measuring device, use thereof in an elevator system, and method
EP4271640A1 (de) 2020-12-31 2023-11-08 Inventio Ag Aufhängevorrichtung und deren verwendung in einer aufzugsanlage und verfahren
WO2023117773A1 (de) 2021-12-23 2023-06-29 Inventio Ag Bremsvorrichtung für eine aufzugkabine und deren verwendung in einer aufzuganlage und verfahren

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5344737B2 (cs) * 1972-12-01 1978-12-01
CH663949A5 (de) 1984-02-14 1988-01-29 Inventio Ag Lastmesseinrichtung fuer eine aufzugskabine.
JP3300061B2 (ja) * 1991-11-15 2002-07-08 オーチス エレベータ カンパニー エレベータ車両の負荷計測用組立体
JPH11314868A (ja) * 1998-04-28 1999-11-16 Toshiba Elevator Co Ltd 昇降機のかご荷重検出装置
JP4131764B2 (ja) * 1998-09-01 2008-08-13 東芝エレベータ株式会社 エレベータ装置
US6483047B1 (en) * 2000-09-13 2002-11-19 Otis Elevator Company Elevator brake load weighing system

Also Published As

Publication number Publication date
JP2004520243A (ja) 2004-07-08
MXPA02010660A (es) 2003-03-10
SK14762002A3 (sk) 2003-03-04
US6715587B2 (en) 2004-04-06
BR0110436B1 (pt) 2009-08-11
NO20025257D0 (no) 2002-11-01
PL205025B1 (pl) 2010-03-31
CA2406896A1 (en) 2001-11-08
CA2406896C (en) 2010-01-26
HK1055590B (zh) 2013-06-14
CZ298166B6 (cs) 2007-07-11
CN1218864C (zh) 2005-09-14
NO20025257L (no) 2002-11-01
AU4821701A (en) 2001-11-12
HK1055590A1 (en) 2004-01-16
ES2401773T3 (es) 2013-04-24
HUP0300349A2 (en) 2003-06-28
US20030111301A1 (en) 2003-06-19
EP1278694B1 (de) 2012-12-26
CN1427798A (zh) 2003-07-02
AU784531B2 (en) 2006-04-27
BR0110436A (pt) 2003-04-01
EP1278694A1 (de) 2003-01-29
NO322985B1 (no) 2006-12-18
PL358217A1 (en) 2004-08-09
SK286344B6 (en) 2008-07-07
WO2001083350A1 (de) 2001-11-08
ZA200208701B (en) 2003-10-28
RU2271327C2 (ru) 2006-03-10
JP5044079B2 (ja) 2012-10-10
HU226605B1 (en) 2009-04-28
KR20030003269A (ko) 2003-01-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ20023840A3 (cs) Prostředek pro nesení zátěže pro lanové výtahy s integrovaným zařízením na měření zátěže
RU2002132265A (ru) Грузоподъемное приспособление для канатных лифтов со встроенным грузоизмерительным устройством
CA2224027C (en) Procedure and apparatus for the measurement of elevator load
US7631731B2 (en) Elevator
CN100366519C (zh) 电梯载荷测量装置及电梯系统
US6401873B1 (en) Elevator arrangement for setting the starting torque of the motor of an elevator machinery which uses at least one sensor for determining the imbalance moment of car load
FI84105C (fi) Foerfarande och anordning foer att bilda belastningsdata i en hiss.
AU773086B2 (en) Load-measuring device for a load-bearing element of an elevator
JPS61277577A (ja) エレベ−タの秤装置
JPS632869B2 (cs)
JPS6114069B2 (cs)

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20200426