CZ20014654A3 - Zajią»ovací zařízení pro kola vozidla - Google Patents

Zajią»ovací zařízení pro kola vozidla Download PDF

Info

Publication number
CZ20014654A3
CZ20014654A3 CZ20014654A CZ20014654A CZ20014654A3 CZ 20014654 A3 CZ20014654 A3 CZ 20014654A3 CZ 20014654 A CZ20014654 A CZ 20014654A CZ 20014654 A CZ20014654 A CZ 20014654A CZ 20014654 A3 CZ20014654 A3 CZ 20014654A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
motors
ramp
tube
carriage
brake
Prior art date
Application number
CZ20014654A
Other languages
English (en)
Inventor
Reinhard Mögele
Original Assignee
Van Wijk Nederland Bv
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Van Wijk Nederland Bv filed Critical Van Wijk Nederland Bv
Publication of CZ20014654A3 publication Critical patent/CZ20014654A3/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G69/00Auxiliary measures taken, or devices used, in connection with loading or unloading
    • B65G69/003Restraining movement of a vehicle at a loading station using means not being part of the vehicle
    • B65G69/005Restraining movement of a vehicle at a loading station using means not being part of the vehicle the means engaging at least one wheel of the vehicle

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Handcart (AREA)
  • Tires In General (AREA)

Description

Zajišťovací zařízení pro kola vozidla
Oblast techniky
Předmětem vynálezu je zajišťovací zařízení pro dvě zadní kola vozidel, zahrnující jednak základovou desku s na ní upevněnými bočními vodícími kolejnicemi, a jednak trubku, která je vedena po obou stranách v pojízdných saních podél vodicích kolejnic a pomocí náhonů je přes obíhající tažné prvky posuvná směrem k rampě a směrem od ní.
Dosavadní stav techniky
Aby se zabránilo sjetí vozidla z rampy během nakládacího procesu, existují zařízení, která vozidlo, stojící na rampě, zajistí.
Spisy EP-B 0452519 a EP-0548633 popisují závěs, který zajišťuje ochranu proti podjetí vozidla. Nevýhodou tohoto systému je to, že ne všechna vozidla mají ochranu proti podjetí, nebo je volný prostor, který je potřebný pro vytočení závěsu do výšky, příliš malý.
Spis EP-A 0609049 má tu nevýhodu, že vlivy počasí, jako je led a sníh, mohou snadno omezovat působení dotyčného zařízení. Spis EP-A 0580415 má zase nevýhodu, že uvedené zařízení musí být vestavěno do země, což sebou přináší vysoké náklady.
Spisy PCT/US95/24353, PCT/US96/18863, PCT/US95/13098 a DE-GM
29610922 používají systém, u kterého kolo vozidla ovládá unašeč, který je pomocí elastického prvku spojen s vlastním blokovacím mechanismem. Pomocí tohoto prvku se blokovací zařízení táhne za kolem. Nevýhodou tohoto systému je, že * ·
vlivem různých průměrů kol je síla, kterou tlačí blokovací mechanismus při najíždění proti kolu, vždy různá, a při znečištění nebo zledovatění kol to může vést k problémům.
Všechny známé systémy mají nevýhodu, že potřebují drahé náhony, a odklízení sněhu a ledu je problematické.
Dále byl ve spisu PCT/EP98/02105 popsán systém, který sice výše popsané nevýhody odstraňuje, avšak tento systém má dvě značné nevýhody:
Jestliže blokující trubka při vjíždění vozidla narazí na překážky, umístěné pod vozidlem, jako jsou pružiny, nízko ležící osy a obdobné části, nemůže se již vozidlo dostat k rampě. Tuto nevýhodu mají i ostatní uvedené systémy.
Vlivem napnutého pružinového mechanismu se na blokující trubku vykonává neustále síla, což platí především pro klidový stav. Tento silový potenciál se při odblokování náhle uvolní. Toto náhlé stažení trubky může vést k nebezpečným situacím.
Úkolem vynálezu je zlepšení systému podle spisu PCT/EP98/02105 takovým způsobem, že je síla, působící na trubku při odblokování, kontrolovatelná, a že i vozidla, která mají jen velmi malou světlou výšku nad zemí, i když nemohou být zablokovaná, se pak mohou dostat k rampě alespoň nezablokována.
Podstata vynálezu
Tento úkol se řeší zajišťovacím zařízením pro dvě zadní kola vozidel, zahrnujícím základovou desku s na ní upevněnými bočními vodícími kolejnicemi, a trubku, která je vedena po obou stranách v pojízdných saních podél vodicích kolejnic, a pomocí náhonů je přes obíhající tažné prvky posuvná směrem k rampě a směrem od ní, podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že náhony jsou opatřeny iniciátorem pro spouštění náhonů při najíždění nejzadnějších kol vozidla, přičemž trubka je v saních uložena natočitelně. Náhony mohou po dlouhý čas vyvozovat na saně konstantní sílu a saně jsou v koncové poloze ze strany rampy zablokovatelné.
Hnací zařízení mají tu zvláštnost, že vyvozovaná síla může být po dlouhý čas udržována konstantní, což může působit jako lineární tažná pružina. Velkou výhodou je přitom to, že se tažná síla zavede teprve tehdy, když nejzadnější kola přešla přes trubku, a že je tažná síla v celé zajišťované oblasti konstantní.
Obě části zajišťovacího zařízení mají vlastní zajišťovací brzdu, čímž může být trubka při zaparkovaném vozidle fixována v koncové poloze.
Základová deska sestává výhodně ze dvou dílčích desek, které v podélném směru pokrývají oblast projížděnou koly vozidla, a na svých koncích jsou spojeny napříč probíhajícími příčkami. Protože je celý systém namontován na této základové desce, na které stojí kola určená k zablokování, udržují tato celé zařízení vlastní hmotností na místě. Drahá ukotvení a základny jsou tedy nadbytečné.
Přehled obrázků na výkrese
Vynález je dále blíže popsán a objasněn na příkladu jeho provedení podle připojeného výkresu, který znázorňuje na obr. 1 půdorysný pohled na zajišťovací zařízení, na obr. 2 boční pohled na jednu část zařízení, bez kola, na obr. 3 čelní pohled na část zařízení s trubkou v její horní poloze, na obr. 4 čelní pohled na část zařízení s trubkou ve výchozí poloze, na obr. 5 hnací zařízení, na obr. 6a najížděcí
’ zešikmení s vodicí kladkou v horní poloze, na obr. 6b saně s natáčecí deskou v její horní poloze, na obr. 7a najížděcí zešikmení s vodicí kladkou na začátku odvalování nahoru, na obr. 7b řez obr. 7a, na obr. 8a najížděcí zešikmení v případě odporu proti zvednutí trubky, na obr. 8b saně k obr. 8a, a na obr. 9 jiné provedení najížděcího zešikmení.
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 je znázorněna základová deska 1, která také může sestávat ze dvou, na svých koncích pomocí příček spojených dílčích desek, a na které jsou rovnoběžně s podélnou osou vozidla, bočně od zde neznázorněného vozidla, upevněny vodicí kolejnice 2. Na konci základové desky 1 ze strany rampy je na každé vodicí kolejnici 2 uspořádáno hnací zařízení 10, protilehlý konec je před trubkou 3, nacházející se ve výchozím stavu, opatřen najížděcím plechem 20 pro přejíždění trubky 3.
V každé z vodicích kolejnic 2, které mohou mít otevřený profil tvaru písmene U nebo profil tvaru dvojitého písmene T, se pohybují saně 7 s kladkami
8. Saně 7 se mohou pomocí obíhajících tažných prvků 9, které na konci ze strany rampy obíhají přes hnací zařízení 10 a na konci vzdáleném od rampy přes vratné kladky 11. pohybovat v obou směrech. Vratné kladky H se mohou výhodně působením síly pružiny lineárně posouvat směrem od rampy, aby udržely tažné prvky 9 napnuté. Na saních 7 jsou výhodně otočně kolem osy 5 uloženy trojúhelníkovité natáčecí desky 4, které na druhém konci své základny uchycují trubku 3 a na špičce trojúhelníka vodicí kladku 6. Trubka 3 je ve své střední části výhodně zalomena ve tvaru písmene U, aby zajistila více světlé výšky pro najíždějící vozidla. Ve svých vnějších oblastech, které přicházejí do kontaktu s koly vozidla, je opatřena kolem trubky 3 otočnými blokovacími válečky 18, a ve svém středu pojezdovou kladkou 19.
• ♦ · • ·
Vodicí kladka 6 leží ve výchozím stavu, tak jak je to znázorněno na obr. 9, na horní straně vodicí kolejnice 2. Na vnějších dílech 16 zařízení je uspořádáno směrem nahoru natočitelné najížděcí zešikmení 12, které ve výchozím stavu dosedá svým koncem ve směru k rampě před vodicí kladkou 6 na vodicí kolejnici
2. Nad tímto najížděcím zešikmením 12 je v odstupu o něco větším než je průměr vodicí kladky 6 upevněn na vnějším dílu 16 vodicí plech 17. Místo provedení najížděcího zešikmení 12, znázorněného na obr. 9, je možné provedení, znázorněné zejména na obr. 6a, obr. 6b, obr. 7a, obr. 7b, u kterého je toto najížděcí zešikmení 12 upevněno na natáčecím členu 13 ve tvaru písmene L, který je otočný proti síle pružiny 14 kolem osy 15, uložené na vnějších dílech 16. Otočný bod je přitom třeba zvolit tak, aby mezi najížděcím zešikmením 12 na spodním konci a vodicí kolejnicí 2 vznikl při natáčení otvor, který odpovídá alespoň průměru vodicí kladky 6.
Hnací zařízení W sestávají z motoru 21 a jím poháněného hnacího bubnu 22. Mají jednu zvláštnost. Jsou provedeny tak, že vynakládaná síla je stále konstantní, a tedy trubka 3 tlačí přes blokovací válečky 18 stále stejnou silou proti kolům vozidla. Také rychlost nebo klidový stav vozidla během vjíždění nehrají žádnou roli. Rozběhová rychlost hnacích zařízení W je tak velká, že je bezpečně větší než vjížděcí rychlost vozidla, a konstantní síla může být udržována po dlouhou dobu i v klidovém stavu vozidla. Hnací zařízení W tedy mají, jakmile se rozběhla, přibližně chování lineární pružiny. Toho může být dosaženo pomocí frekvenčního regulátoru, pomocí speciálních reakčních motorů nebo pomocí jiných, odborníkovi známých opatření, jako je například elektronické řízení. Obzvláště výhodné pro motory 21 je použití tak zvaných motorů s klidovým stavem.
• ·
Hnací bubny 22 pro tažné prvky 9 jsou opatřeny zajišťovacími brzdami 23, které zabezpečují blokování systému u vozidla, stojícího na rampě. Zajišťovací brzdy 23 mohou ale také zabírat na motoru 21 nebo působit přímo na tažné prvky
9. Druh a uvádění těchto brzd 23 v činnost není rozhodující. Výhodně se mohou použít třecí brzdy, blokování může být ale také dosahováno kupříkladu západkami, zabírajícími do ozubeného věnce. Uvádění brzd v činnost může být provedeno způsobem, který je pro každého odborníka běžný, jako kupříkladu hydraulicky, pneumaticky nebo pomocí elektrického lineárního náhonu. Brzdný proces může být zaváděn ručně pomocí obsluhujícího personálu, ale i pomocí vhodných jiných zařízení.
Jako obíhajících tažných prvků 9 se může použít ocelových lan, ale i řetězů nebo řemenů.
Funkce zajišťovacího zařízení se nyní dále blížeji vysvětluje pomocí výkresů na jednom příkladu provedení: Nejzadnější kola vozidla, najíždějícího na rampu couváním, se odvalují přes trubku 3 a působí na iniciátor, zde neznázorněný, který je proveden jako kupříkladu tlakový spínač pod najížděcími plechy 20, jako světelná závora mezi vodicími kolejnicemi 2 nebo obdobným způsobem. Tento iniciátor aktivuje hnací zařízení 10, které se pomocí obíhajících tažných prvků 9 pokouší saně 7, a tedy i trubku 3 ihned táhnout ve směru rampy. Obě vodicí kladky 6 se tedy přitlačí na najížděcí zešikmení 12 a způsobí tím otáčení natáčecích desek 4 kolem os 5. Tím se trubka 3 natočí směrem nahoru. V této nahoru vyklopené poloze následuje nyní trubka 3 přes blokovací válečky 18, přilehlé na nejzadnější kola, vozidlo ve směru rampy. Rychlost a eventuální zastavení vozidla nemají žádný vliv, protože konstantní síla hnacího zařízení 10 zabezpečuje stálé přilehnutí blokovacích válečků 18 na kola.
«•fcfc · ·
Jestliže se u vozidla nastaví na rampě jeho poloha, tak se hnací zařízení 10 odpojí a aktivují se zajišťovací brzdy 23 hnacích bubnů 22 pro tažné prvky 9. Vozidlo je nyní zablokováno. Zablokování samotné se může realizovat pomocí detekce určitých poloh, ale také se zejména provádí pomocí vědomého jednání obsluhujícího personálu rampy.
Jestliže obsluhující personál rampy opět zajišťovací zařízení odblokuje, tak se zajišťovací brzdy 23 zase uvolní. Hnací zařízení 10 táhnou saně 7 s trubkou 3 od rampy pryč, natáčecí desky 4 s trubkou 3 se opět překlopí na zem a odtáhnou od rampy. Přitom vodicí kladky 6 pojíždějí na vodicích kolejnicích 2 a v daném okamžiku natočí najížděcí zešikmení 12, až jsou tato ve výchozím stavu. V případě, že zpět se odvalující kolo vozidla neumožní sklopení trubky 3, postarají se vodicí plechy 17 o to, aby se vodicí kladky 6 vedly dolů a trubka 3 se tím vrátila do výchozího stavu.
Provedení najížděcího zešikmení 12 druhu, znázorněného na obr. 6 a obr. 7, jak ukazují obr. 8a a obr. 8b, má tu přednost, že, jestliže trubka 3 při vyklopení natáčení desky 4 nahoru narazí na odpor, tak se najížděcí zešikmení 12 pomocí vodicí kladky 6, jak je to naznačeno šipkou na obr. 8b, přitlačí dolů, a tím se trubka 3 vrátí zpět do svého výchozího stavu. Najížděcí zešikmení 12 se potom sklopí zpět do své výchozí polohy, a ještě otáčející se hnací zařízení 10 se nyní opět pokoušejí zatáhnout saně 7, a sklopit natáčecí desku 4 a tím trubku 3 za následujícími koly do horní polohy. Tato zvláštnost poskytuje možnost, že nejen nejzadnější pár kol, nýbrž i jeden z nejbližších párů kol může být zablokován.
Zařízením podle tohoto vynálezu je také možné vhodným nastavením kroutícího momentu hnacích zařízení 10 táhnout na rampu nezabržděná vozidla. Dále je také možné provést popsané zařízení jen jako jednostranné zajišťovací • ·
zařízení, tedy jen s jednou vodicí kolejnicí a jedněmi saněmi s natáčecí deskou, k čemuž musí být provedeno pouze přizpůsobení statickým požadavkům.
?V ZOod- hbSt-i

Claims (26)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY f 4 1
    Q · · · y 11
    1 · • · 914 1 11
    1. Zajišťovací zařízení pro dvě zadní kola vozidel, zahrnující základovou desku (1) s na ní upevněnými bočními vodícími kolejnicemi (2), a trubku (3), která je vedena po obou stranách v pojízdných saních (7) podél vodicích kolejnic (2), a pomocí náhonů (10) je přes obíhající tažné prvky (9) posuvná směrem k rampě a směrem od ní, vyznačující se tím, že náhony (10) jsou opatřeny iniciátorem pro spouštění náhonů (10) při najíždění nejzadnějších kol vozidla, přičemž trubka (3) je v saních (7) uložena natočitelně, náhony (10) mohou po dlouhý čas vyvozovat na saně (7) konstantní sílu a saně (7) jsou v koncové poloze ze strany rampy zablokovatelné.
  2. 2. Zajišťovací zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že (a) trubka (3) je na obou stranách uložena v jedné koncové oblasti základny trojúhelníkovité natáčecí desky (4), která je v druhé koncové oblasti základny této natáčecí desky (4) natočitelná kolem osy (5), uložené v saních (7), a v koncové oblasti ležící proti základně je opatřena vodicí kladkou (6), (b) nad vodícími kolejnicemi (2) jsou v blízkost výchozí polohy saní (7), vzdálené od rampy, umístěna na vnějších dílech (16) zařízení natočitelná najížděcí zešikmení (12) pro vodicí kladky (6).
  3. 3. Zařízení podle nároku 2, vyznačující se tím, že najížděcí zešikmení (12) jsou upevněna na natáčecím členu (13) tvaru písmene L, který je natočitelný proti síle pružiny (14) kolem osy (15), která je uložena na vnějších dílech (16).
  4. 4. Zařízení podle některého z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že nad najížděcími zešikmeními (12) a rovnoběžně s nimi jsou v odstupu o něco větším než je průměr vodicích kladek (6) uspořádány vodicí plechy (17).
    ·· ·· • · · · · • · · • · • ·· · ·«
  5. 5. Zařízení podle některého z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že osa vratných kladek (11) pro obíhající pružné prvky (9) je lineárně posunutelná proti síle pružiny, směrované od rampy.
  6. 6. Zařízení podle některého z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že trubka (3) je ve své střední části zalomená do tvaru písmene U.
  7. 7. Zařízení podle některého z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že trubka (3) je na kontaktních oblastech ke kolu, blízkých natáčecím deskám (4), opatřena blokovacími válečky (18), které jsou otočné kolem trubky (3), a/nebo ve střední části pojezdovou kladkou (19).
  8. 8. Zařízení podle některého z nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že na základové desce (1) jsou v oblasti před blokovacími válečky (18) uspořádány ve výchozí poloze najížděcí plechy (20).
  9. 9. Zařízení podle některého z nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že hnací zařízení (10) sestávají z motoru (21) a jím poháněného hnacího bubnu (22).
  10. 10. Zařízení podle některého z nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že hnací bubny (22) nebo motory (21) jsou zajistitelné pomocí brzdy (23).
  11. 11. Zařízení podle některého z nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že brzda (23) blokuje obíhající tažné prvky (9).
  12. 12. Zařízení podle některého z nároků 1 až 11, vyznačující se tím, že motory (21) jsou elektromotory s frekvenčními regulátory.
    >· ·« • 9 9 9 • · 9
    9 9 9
    9 9 9
    9999 99
    9 99 99 9
    99 9 9 9 999
    9 9 9 9 9
    9 9 9 9 9 9
    9 9 9 9 9
    999 9999 99 999
  13. 13. Zařízení podle některého z nároků 1 až 11, vyznačující se tím, že motory (21) jsou reakční motory.
  14. 14. Zařízení podle některého z nároků 1 až 11, vyznačující se tím, že pro regulaci jsou motory (21) opatřeny elektronickým řízením.
  15. 15. Zařízení podle některého z nároků 1 až 11, vyznačující se tím, že síla motorů (21) je elektricky regulovatelná.
  16. 16. Zařízení podle některého z nároků 1 až 11, vyznačující se tím, že motory (21) jsou motory s klidovým stavem.
  17. 17. Zařízení podle některého z nároků 1 až 16, vyznačující se tím, že motory (21) jsou rychlospouštěče.
  18. 18. Zařízení podle některého z nároků 1 až 17, vyznačující se tím, že brzdou (23) je třecí brzda.
  19. 19. Zařízení podle některého z nároků 1 až 17, vyznačující se tím, že se brzda (23) uvádí v činnost pomocí elektrického lineárního náhonu.
  20. 20. Zařízení podle některého z nároků 1 až 17, vyznačující se tím, že se brzda (23) uvádí v činnost hydraulicky.
  21. 21. Zařízení podle některého z nároků 1 až 17, vyznačující se tím, že se brzda (23) uvádí v činnost pneumaticky.
  22. 22. Zařízení podle některého z nároků 1 až 21, vyznačující se tím, že obíhajícími tažnými prvky (9) jsou ocelová lana.
    99 ·9 • · « « • · · • « · ·
    9 9 9 • 99 · ·· • · • ·
    9 9
    99 4
  23. 23. Zařízení podle některého z nároků 1 až 21, vyznačující se tím, že obíhajícími tažnými prvky (9) jsou řetězy.
  24. 24. Zařízení podle některého z nároků 1 až 21, vyznačující se tím, že obíhajícími tažnými prvky (9) jsou řemeny.
  25. 25. Zařízení podle některého z nároků 1 až 24, vyznačující se tím, že iniciátorem je tlakový spínač v najížděcích plechách (20) nebo pod nimi.
  26. 26. Zařízení podle některého z nároků 1 až 24, vyznačující se tím, že iniciátorem je světelná závora, umístěná na konci zařízení vzdáleném od rampy.
CZ20014654A 1999-07-14 2000-05-19 Zajią»ovací zařízení pro kola vozidla CZ20014654A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE29912260U DE29912260U1 (de) 1999-07-14 1999-07-14 Festhaltevorrichtung für Räder eines Fahrzeugs

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20014654A3 true CZ20014654A3 (cs) 2002-05-15

Family

ID=8076108

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20014654A CZ20014654A3 (cs) 1999-07-14 2000-05-19 Zajią»ovací zařízení pro kola vozidla

Country Status (7)

Country Link
EP (1) EP1194356A1 (cs)
CZ (1) CZ20014654A3 (cs)
DE (1) DE29912260U1 (cs)
NO (1) NO20016122D0 (cs)
PL (1) PL353179A1 (cs)
SK (1) SK19282001A3 (cs)
WO (1) WO2001005693A1 (cs)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE29912260U1 (de) * 1999-07-14 1999-09-30 Wijk Nederland Festhaltevorrichtung für Räder eines Fahrzeugs

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4343441A (en) 1980-12-24 1982-08-10 International Business Machines Corporation Magnetic tape reel clamp with extended center pole
ATE95794T1 (de) 1990-04-14 1993-10-15 Wijk Nederland Vorrichtung zum festhalten eines fahrzeuges an einer rampe.
US5249905A (en) 1992-07-22 1993-10-05 Kelley Company, Inc. Automatic wheel chocking apparatus having an improved drive mechanism
US5375965C1 (en) 1993-01-25 2001-09-11 Rite Hite Holding Corp Vehicle restraining device
DE29610922U1 (de) 1996-06-21 1996-09-05 Van Wijk Nederland B.V., Lelystad Festhaltevorrichtung für Räder eines Fahrzeuges
DE29715777U1 (de) * 1997-09-03 1997-10-30 Van Wijk Nederland B.V., Lelystad Festhaltevorrichtung für Räder eines Fahrzeuges
DE29912260U1 (de) * 1999-07-14 1999-09-30 Wijk Nederland Festhaltevorrichtung für Räder eines Fahrzeugs
US9524353B2 (en) 2007-02-09 2016-12-20 Nokia Technologies Oy Method and system for providing portions of information content to a client device
US9395168B2 (en) 2013-03-06 2016-07-19 Matrix X, Llc Explosive matrix assembly
JP6471460B2 (ja) 2014-11-04 2019-02-20 株式会社リコー トナー及びトナー製造方法

Also Published As

Publication number Publication date
NO20016122L (no) 2001-12-14
SK19282001A3 (sk) 2002-05-09
NO20016122D0 (no) 2001-12-14
PL353179A1 (en) 2003-11-03
DE29912260U1 (de) 1999-09-30
EP1194356A1 (de) 2002-04-10
WO2001005693A1 (de) 2001-01-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6773221B2 (en) Positive locking mechanism for a wheel-activated vehicle restraint
CA2157833C (en) Transporting apparatus and method
CA2512909C (en) Chocking apparatus
US20040146384A1 (en) Method and apparatus for moving a vehicle
US4261682A (en) Loading and unloading of vehicles
JPH09323812A (ja) 搬送装置
US20060056949A1 (en) Transport vehicle for aircraft
US3110466A (en) Apparatus for conveying or handling vehicles and the like
EP2293961B1 (en) Demountable vehicle body system
US4391343A (en) Retractable tracted cart
US5332249A (en) Trailer device
US20100272549A1 (en) Motorized Cable-Hoisted Loading Platform and Railed Trailer
US5366171A (en) Vehicle mounted reel lifting, driving and braking apparatus
EP1120371B1 (en) Device for blocking a vehicle
US6857840B2 (en) Removable load bed for a vehicle
CZ20014654A3 (cs) Zajią»ovací zařízení pro kola vozidla
CA2179838A1 (en) Safety device for the manoeuvring and auxiliary winching of self-propelled vehicles
US3861324A (en) Conveyor assembly
US2169661A (en) Tipping load-carrying platform
JP4526009B2 (ja) 索条牽引式輸送設備の台車牽引構造
NL8602207A (nl) Verbetering van een verplaatsbaar platformhefwerktuig met een dubbele telescopische arm.
GB2317872A (en) Vehicle battery changeover apparatus
KR20030039887A (ko) 차량견인용 대차
AT411826B (de) Gleitschutzvorrichtung für kraftfahrzeuge
RU2233752C1 (ru) Транспортное средство для перевозки аварийных транспортных средств