CZ199198A3 - Spřádací stroj - Google Patents

Spřádací stroj Download PDF

Info

Publication number
CZ199198A3
CZ199198A3 CZ19981991A CZ199198A CZ199198A3 CZ 199198 A3 CZ199198 A3 CZ 199198A3 CZ 19981991 A CZ19981991 A CZ 19981991A CZ 199198 A CZ199198 A CZ 199198A CZ 199198 A3 CZ199198 A3 CZ 199198A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
spindle
carrier
support
spinning machine
guide
Prior art date
Application number
CZ19981991A
Other languages
English (en)
Inventor
Stanislav Ing. Dídek
Petr Blažek
Josef Doležal
Václav Ing. Kubový
Luboš Ing. Pavlíček
Agaton Plaňanský
Alois Ing. Stejskal
Jaroslav Šlingr
Original Assignee
Výzkumný Ústav Bavlnářský A. S.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Výzkumný Ústav Bavlnářský A. S. filed Critical Výzkumný Ústav Bavlnářský A. S.
Priority to CZ19981991A priority Critical patent/CZ199198A3/cs
Priority to EP99109699A priority patent/EP0967308A1/de
Publication of CZ199198A3 publication Critical patent/CZ199198A3/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H7/00Spinning or twisting arrangements
    • D01H7/02Spinning or twisting arrangements for imparting permanent twist
    • D01H7/66Cap arrangements
    • D01H7/70Arrangements for supporting caps on spindles
    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H1/00Spinning or twisting machines in which the product is wound-up continuously
    • D01H1/06Spinning or twisting machines in which the product is wound-up continuously cap type

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)

Description

Vynález se týká spřádacího stroje patentového nároku 1.
V\06/96/2ll
CZ:V
PVXL991-98 /4.06λ^ 8 podle úvodní části děného provedení jsou a příze namontovány na tzn. neměnné pozici, ého pohonu, zpravidla se vřetenová lavice vby přízového návinu. tí u velkého počtu
Dosavadní stav techniky
U známých spřádacích strojů výše uve nosná tělesa vřeten a orgánů pro vedení příslušných lavicích zpravidla v pevné,
Během provozu dostávají vřetena pomocí sv hnacího řemene, otáčivý pohyb, přičemž přesouvá nahoru a dolů podle očekávané sta Vznikne-li nyní za těchto okolnos pracovních míst potřeba nějakého obslužného nebo údržbářského zásahu, který vyžaduje, aby byla vřetena v klidu a vyjeta z orgánů pro vedení příze, jednoduše se vypnou příslušné pohony a s vřetenovou lavicí se sjede do nejspodnější polohy. Toto jednoduché opatření však musí být provedeno také v případech, kdy uvedená potřeba vzniká, převážně náhodně, u malého počtu respektive u jednotlivých pracovních míst, zatímco ostatní pracovní místa normálně běží nebo mohou normálně běžet dál. Tím ovšem dochází k prostojům, které jsou tím větší, čím častěji a čím větší počet normálně běžících pracovních míst musí být takto neúčelně odstaveno.
Podobný problém existoval také u OE-rotorových spřádacích «Γ r *· r strojů, což vedlo k dnes již všeobecně známému řešení, podle něhož jsou vždy spřádací rotor a příslušný vyčesávací válec, jakožto součásti příslušných pracovních míst, uloženy ve svých nosných tělesech, respektive skříních, které jsou uspořádány výkyvné směrem ven z pracovního místa do tzv. otevřené polohy, ve které jsou spřádací rotor a vyčesávací válec odpojeny od svých hnacích řemenů, které probíhají v podélném směru stroje, a zpřístupněn jak spřádací rotor, tak i vyčesávací válec. Dík tomuto řešení lze na jednotlivých pracovních místech provádět různé obslužné nebo údržbářské zásahy příze spojené s vyčištěním spřádacího např. odstranění přetrhu rotoru, bez toho, aby byl přerušován provoz u ostatních pracovních míst. Takové řešení se stroj úvodem popsaného nosnými tělesy spřádacího však vůbec nehodí pro spřádací provedení, neboť během pohybování rotoru a vyčesávacího válce není, ale ani nemusí být zajištěna vzájemná souosost spřádacího rotoru a vyčesávacího válce, jak to naopak vyžaduje vřeteno a příslušný orgán pro vedení příze. U spřádacího rotoru a vyčesávacího válce jde pouze o to, dostat je z dosahu průběžných hnacích řei vhodné pro obsluhu nebo údržbu, a vzájemné postavení. Naopak u vřetena musí být vzhledem k stálému šanžía z lavic stále udržován jejich vzájemný menů a umístit do polohy to bez ohledu na jejich a orgánu pro vedení příze rovacímu pohybu některé koaxiální vztah.
Podstata vynálezu
Vynález si klade za úkol vytvořil zmíněného provedení tak, že je umožněn:
pracovních míst obslužné nebo údržbářské zásahy, aniž je nutné it spřádací stroj úvodem ,o provádět u jednotlivých
Γ Γ
Γ · pomocí význaků uvedených přerušovat provoz u ostatních pracovních míst a aniž je nutné zároveň s tím zastavovat šanžírovací pohyb příslušné lavice a sjíždět s ní do nejspodnější polohy.
Tento úkol je v podstatě vyřešen v patentovém nároku 1. Další účelná a konkrétní vytvoření vynálezu jsou patrná z podnároků.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je blíže objasněn a popsán spolu š příkladem provedení, který je schematicky znázorněn ha výkresech, kde značí:
obr. 1 boční pohled na pracovní místo spřádacího stroje s nosnými tělesy v první poloze, obr. 2 boční pohled na nosná tělesa v druhé poloze, obr. 3 boční pohled na nosná tělesa v třetí poloze a obr. 4 pohled ve směru šipky P na obr. 1 (ve zvětšeném měřítku).
Příklad provedeni vynálezu
Na obr. 1 je znázorněno jedno pracovní místo spřádacího stroje, který je zde jako celek naznačen vertikální čerchovanou čarou a, která představuje jeho podé rovinu. Spřádací stroj sestává z lnou vertikální středovou většího počtu takových pracovních míst, přičemž tato pracovní místa jsou uspořádána ch stroje a vždy v jedné ár podávačích válečků 1, vedle sebe, přednostně na obou straná řadě. Každé pracovní místo obsahuje p kterými je podávána stužka vláken o jemnosti požadované příze.
Pokud je spřádací stroj používán jako skácí stroj, párem podávačích válečků jsou podávány niti určené ke skaní.
Podle obr. 1 každé pracovní místo dále obsahuje vertikálně stojící vřeteno 2 a s vřetenem 2 koaxiální, jako zvonek tvarovaný orgán 3. pro vedení příze, který během normálního provozu obklopuje vřeteno 2. Vřeteno 2 je otočně uloženo v jednom nosném tělese 4 a orgán 3 pro vedení příze je otočně uložen v druhém nosném tělese 5. Nosné těleso 5 orgánu 3 pro vedení příze je prostřednictvím kyvné osy 6 a odpovídajících ramen 7a 8 výkyvné zavěšeno na nehybné vodičově lavici 9, která se rozprostírá přes všechna pracovní místa a která je součástí nehybného rámu 10 spřádacího stroje. Přitom výkyvná linie leží nad orgánem 2 pro vedení příze a rovina kývání je v podstatě kolmá k podélné vertikální středové rovině spřádacího stroje.
Nosné těleso 4 vřetena 2 má vykazuje dvě ramena 11 a 12, která výbíhají horizontálně jedno nad druhým vždy z jednoho konce vertikálně postavené mezilehlé spojovací části 13 směrem do vnitřku pracovního místa, přičemž hřídel 14 vřetena 2 prochází oběma rameny 11 a 12 podél zmíněné v řadě se nacházející podkovovitý tvar, takže spojovací části 13. Na volném konci horního ramena 11 nosného tělesa 4 je upevněna, např. nalisováním, vodicí tyč 15. která ční rovnoběžně s vřetenem 2 směrem nahoru, přičemž je zasunuta do vodícího otvoru 16, který je proveden protilehle ve spodní, podél vodicí tyče 15 protáhlé části 1 2 pro vedení příze. Lícování mezi v otvorem 16 je přitom takové, že u nosn pouze vzájemný pohyb podél osy otáčení
Spodní rameno 12 nosného těles nosného tělesa 5 orgánu odicí tyčí 15 a vodicím ých těles 4, 5 je dovolen vřetena 2.
a 4 vřetena 2 je oproti na něm vytvořeného ovídajícího průchozího vé lavice 21 a kluzným ý vyčnívá jako konzola zasouvání nástavce 18.
všechna v řadě stojící
Vertikálně přesuvně pohonem. Následkem 5 pomocí vodicí tyče ί* Ρ hornímu ramenu 11 prodlouženo pomocí nástavce 18, který je zasunut do odp otvoru 19 ve vertikální stěně 20 vřeteno způsobem sedí na podpěrném členu 22, kter ze zmíněné vertikální stěny 20 ve směru Vřetenová lavice 21 se rozprostírá přes pracovní místa, je na stroji uložena a opatřena neznázorněným přesuvným kinematického^ spřažení nosných těles 4., a vodícího otvoru 16 může být nyní pohybováno oběma nosnými tělesy 4., 5 současně v jedné a téže pohybové rovině, a sice kolem výkyvné linie nosného tělesa 5 orgánu 3. pro vedení příze. Přitom nosné těleso 4 vřetena 2 prostřednictvím nástavce 18 klouže po podpěrném členu 22. Tedy tímto způsobem se mohou nosná tělesa 4, 5 pohybovat ze své první polohy, která odpovídá běžné provozní poloze vřetena 2 a orgánu 3 pro vedení příze, do své druhé polohy. Běžnou provozní polohou vřetena 2 a orgánu 3. pro vedení příze se přitom rozumí taková jejich poloha na stroji, při které je vřetenu 2. a také orgánu 3 pro vedení příze udílen otáčivý pohyb za účelem zkrucování obr. 1 je znázorněna mimo jiné právě takc příkladu provedení vynálezu je vřetenu 2 prostřednictvím prvního hnacího řemene 23, na vřetenové lavici 21 tak, že probít vřetenové lavice 21 přes všechna v řadě se místa, a prostřednictvím přeslenu 24, který je uspořádán na hřídeli 14. vřetena 2 v oblasti mezi rameny 11 a 12. nosného tělesa 4. vřetena 2. Podobně je udílen otáčivý pohyb orgánu 3.
a navíjení příze.(Na ová poloha.) V daném udílen otáčivý pohyb který je uspořádán há v podélném směru nacházející pracovní pro vedení příze, a sice prostřednict 25, který probíhá v podélném směru s vím druhého hnacího řemene troje přes všechna v řadě se nacházející pracovní místa, avša^ k vždy v oblasti volného (obr. 2). Nosné těleso konce hřídele 26 orgánu 2 pro vedení příze. To mimo jiné znamená, že běžná provozní poloha 'zřetena 2 a orgánu 3 pro vedení příze je také taková jejich poloha na stroji, při které jsou přeslen 24 vřetena 2 a hřídel 26 orgánu 2 Pro vedení příze v třecím záběru se svými hnacími řemeny 23. 25.
Druhá poloha nosných těles 4, 5 pak za těchto okolností znamená především takovou jejich polohu, při které jsou nosná tělesa 4, 5 vykývnuta kolem výkyvné linie směrem ven ze spřádacího místa a vřeteno 2 a orgán 3 pro vedení příze tím odpojeny od svých hnacích řemenů 23.,
4. vřetena 2 však ještě prostřednictvím nástavce 18 sedl ha podpěrném členu 22.
Třetí poloha nosných těles 4, 5, která následuje ve stejném smyslu vykývnutí po druhé poloze, přichází v úvahu tehdy, když je zapotřebí vyjet s vřetenem 2 z orgánu 3 pro vedení příze do té míry, že u vřetena 2 je vždy odkryta alespoň délka, která odpovídá šířce plného přízového návinu. To je například případ, kdy je nutno kdykoliv během provozu spřádacího stroje vyhledat přetržený konec přízového návinu a provést jeho navázání. V této třetí poloze (obr. 3) je nástavec 18 již zcela vysunut z průchozího otvoru 19 zpět a nesedí 22, ale je přemístěn na druhý podpě podpěrný člen 27 je uspořádán rovně v pohybové rovině nosných těles 4, 5, tudíž na podpěrném členu rný člen 27. Tento druhý ž na vřetenové lavici 21 je však umístěn v nižší poloze a dál od středu stroje než podpěrný člen 22.
Při přemisťování nástavce 18, tzn r C r Γ r r · . nosného tělesa 4 vřetena
2, z podpěrného členu 22 na druhý podpěrný člen 27 je nutno dát pozor, aby se volný konec horníh kontaktu s běžícím prvním hnacím ř o ramena 12 nedostal do amenem 23. Proto je mezi podpěrným členem 22 a druhým podpěrným členem 27 upravená vodicí stěna 28. kterou může být při přemisťování nástavce 18 z podpěrného členu 22 na přičemž první vybrání 30 tzn. nosného tělesa 4 vřetena 2, z podpěrného členu 22 na druhý podpěrný člen 27 a zpět tento nástávec tak veden, že volný konec horního ramena 12 první hnací řemen 23 obchází. Vzhledem k existujícímu šikmému sklonu vodicí stěny 28 může přitom tato vodicí stěna zároveň působit jako brzda a tím umožnit nástavci 18 beznárazové dosednutí na druhý podpěrný člen 27.
Aby bylo přemisťování nástavce 18 druhý podpěrný člen 27 a zpět bezpečné a také, aby bylo těleso 4 vřetena 2 stále udržováno v poloze vyrovnané s pohybovou rovinou nosných těles 4, 5, je podpěrným členům 22, 27 přiřazeno postranní vedení 29 pro boční stěny nástavce 18.
Aretační prostředky (obr. 1) sestávají ze dvou rohatkových vybrání 30 a 31, která jsou vytvořena jedno za druhým na spodní, kluzné straně nástavce 18.
odpovídá první poloze a druhé vybrání 31 druhé poloze nosných těles 4, 5. Aretační prostředky dále sestávají z elektromagneticky ovládané odpružené západky 32., která je místně pevně uspořádaná na vřetenové lavici 21. Konkrétněji je odpružená západka 32 umístěna na podpěrném členu 22., kterým proniká směrem ke kluzné straně nástavce 18 a podle potřeby zapadá do jednoho z uvedených vybrání .30, čímž fixuje nosná tělesa 4, 5 v příslušné poloze. V této souvislosti je účelné e i“ vybavit druhý podpěrný člen 27 podložkou 33 pro koncovou část nástavce 18, jejíž tvar je alespoň přibližně přizpůsoben tvaru činného konce odpružené západky 32. Tím je totiž zajištěno bezpečné zachycení a uložení nástavce 18 na tomto druhém podpěrném členu 27. V této souvislos:x je rovněž účelné předem provést spodní, kluznou plochu nástavce 18, která přichází do styku s podpěrným členem 22. jako odpovídající část válcové plochy, jejíž geometrická osa je shodná s výkyvnou linií nosného tělesa 5 orgánu 2 pro vedení příze. Usnadní se tím pohybování nosnými tělesy mezi první polohou a druhou polohou.
Podle opatření, které je na obr. 1 zakresleno čárkovanými čarami, se může nosné těleso 5 orgánu 3 pro vedení příze v první poloze ještě opírat o podélný nosník 101 rámu 10 spřádacího stroje, což přispívá ke klidnému chodu orgánu 3 pro vedení příze. Popřípadě může být toto nosné těleso 5 na tomto nosníku 101 uvolnitelně přidržováno pomocí neznázorněného uzávorovacího ústrojí.
Pružinový akumulátor 34 (obr. 1, 2 a 4) slouží k tomu, aby se nosná tělesa 4, 5, například při dostala ze své první polohy do své druhé polohy a tím vřeteno 2 a orgán 3 pro vedení příze odpojily od svých hnacích řemenů
23. 25. V souhlase s tím tento pružinový akumulátor 34 sestává z válcové tlakové pružiny 35. přizpůsobeného slepého otvoru 36 v která je vložena do nástavci 18. Tento slepý otvor 36 je axiálně zakryt víčkem 37. Otvor 36. včetně víčka
37. je však podélně otevřen, takže směru vnikat zahnutý konec 38 háku do něho může v podélném 39. jehož druhý konec je upevněn na vřetenové lavici 21. Když se potom nosným tělesem polohy (obr. 2).
vřetena 2 pohybuje z druhé polohy zpět do první polohy, tlaková pružina 35 se na jednom konci ojbírá o dno otvoru 36 a na druhém konci o zahnutý konec 38 háku 39 a získává potřebnou energii. Když jsou potom nosná tělesa 4, 5 v první poloze a na předem daný signál je odjištěna západka 32., tlaková pružina odtlačí nástavec 18., tzn. nosné těleso 4 vřetena 2, proti zahnutému konci 38 háku 39 do druhé
Výše popsaný příklad provedení vynálezu může být různě obměněn. Například namísto vřetenové lavice může být vertikálně přesuvná a příslušným vertikálním pohonem opatřená vodičová lavice. Rovněž k pohonu vřetena a/nebo Orgánu pro vedení příze může být použit jednotkový motor resp. jednotkové motory. Žádná z těchto obměn není znázorněna.
Rovněž nejsou znározněny ani blíže popsány další příklady provedení vynálezu, neboť zásadní konstrukční přepokládají pouze v konkrétních změny se jednotlivostech.

Claims (3)

  1. Spřádací stroj, vy-ka-zuj1 ící v řadě vedle sebe uspořádaná pracovní místa, z nichž každé obsahuje vřeteno, jehož nosné těleso je uspořádáno na vřetenové lavici, jakož i vřeteno obklopující orgán pro vedení příze, jehož nosné těleso je uspořádáno na vodičové lavici, přičemž zmíněné lavice jsou společné pro všechna pracovní místa stojící v řadě, vyznačující se tím, že nosné těleso (5) orgánu (3) pro vedení příze, výkyvné uložené na vodičové lavici (9) a nosné těleso (4) vřetena (2) kluzně uložené na vřetenové kinematicky spřažena pro pohyb z lavici (21), jsou první polohy, která odpovídá běžné provozní poloze vřetena (2) a orgánu (3) situované směrem ven při vzáj emném pohybu pro vedení příze, do druhé polohy, z odpovídáj ícího pracovního místa, těchto nosných těles (4,5) podél spólečné osy vřetena (2) a orgánu (3) pro vedení příze, přičemž pracovní místo zahrnuje řízené aretační prostředky pro fixaci nosných těles (4,5) v uvedených polohách.
  2. 2. Spřádací stroj podle nároku 1, vyznačující se tím, že /
    m c?
    nosná tělesa (4, 5) vykázuj-í třetí piolohu, která navazuje na druhou polohu ve směru pohybu nosných těles (4, 5) z první polohy do druhé polohy, přič vřetena (2) je v této třetí poloze emž nosné těleso (4) axiálně vzdáleno od nosného tělesa (5) orgánu (3) pro vedení příze tak, že je vždy zcela odkryta alespoň délka vřetena (2) , která řetenu (2).
    , vyznačující se tím, poň jedné vodicí tyče nosného tělesa (4) =ho v druhém nosném
  3. 3.
    odpovídá plnému přízovému návinu na v
    Spřádací stroj podle nároku 1 nebo 2 že vodicí prostředky sestávají z ales (15) pevně vetknuté do jednoho a z vodícího otvoru (16), upraven tělese (5).
    Spřádací stroj podle kteréhokoliv z nároků l až 3, vyznačující se tím, že nosné těleso (5) orgánu (3) pro vedení příze je výkyvné kolem výkyvné linie, která je položena nad orgán (3) pro vedení příze, přičemž rovina kývání je v podstatě kolmá k podélnému směru spřádacího stroje.
    Spřádací stroj podle nároku 4, vyznačující se tím, že nosné těleso (4) vřetena (2) je kluzně usazeno na podpěrném členu (22), který je výtvořen na vřetenové lavici (21)
    Spřádací stroj podle nároku 5, vyznačující se tím, že vřetenová lavice (21) vykazuje druhý podpěrný člen (27) pro vymezení třetí polohy nosného tělesa (4) vřetena (2).
    jící se tím, že mezi rným členem (27) je nosného tělesa (4) zi těmito podpěrnými
    Spřádací stroj podle nároku 6, vyznaču podpěrným členem (22) a druhým podpě upravena vodicí stěna (28) pro vedení vřetena (2) při jeho přemisťování me
    7.
    ’, vyznačující se tím, vřetenové lavici (21) pro nosné těleso (4) eho tělesa (5) orgánu
    8.
    9.
    členy (22, 27).
    Spřádací stroj podle nároku 6 nebo že podpěrným členům (22^ 27) je na přiřazeno postranní vedení (29) vřetena (2) v pohybové rovině nosn<
    (3) pro vedení příze.
    Spřádací stroj podle kteréhokoliv vyznačující se tím, že aretační jednak ze dvou rohatkových vybrání z nároků 1 až 8, prostředky sestávají (30, 31), která jsou vytvořena jedno za druhým v nosném tělese (4) vřetena (2), přičemž vždy jedno vybrání (30) odpovídá první poloze a druhé vybrání (31) druhé poloze nosných těles (4, 5), a jednak z elektromagneticky ovládc.né odpružené západky (32), uchycené na vřetenové lavici (21).
    10.
    Spřádací stroj podle kteréhokoli vyznačující se tím, že mezí nosnýii (2) a vřetenovou lavicí (21) je akumulátor (34) pro posunutí z arete.
    tělesa (4) vřetena (2) z první polohy z nároků 1 až 9, tělesem (4) Vřetena uspořádán pružinový ce uvolněného nosného do druhé polohy.
CZ19981991A 1998-06-24 1998-06-24 Spřádací stroj CZ199198A3 (cs)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ19981991A CZ199198A3 (cs) 1998-06-24 1998-06-24 Spřádací stroj
EP99109699A EP0967308A1 (de) 1998-06-24 1999-05-17 Spinnmaschine

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ19981991A CZ199198A3 (cs) 1998-06-24 1998-06-24 Spřádací stroj

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ199198A3 true CZ199198A3 (cs) 2000-04-12

Family

ID=5464166

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19981991A CZ199198A3 (cs) 1998-06-24 1998-06-24 Spřádací stroj

Country Status (2)

Country Link
EP (1) EP0967308A1 (cs)
CZ (1) CZ199198A3 (cs)

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3400327A1 (de) * 1984-01-07 1985-07-18 Zinser Textilmaschinen Gmbh, 7333 Ebersbach Glockenspinnvorrichtung
WO1997032065A1 (de) * 1996-02-28 1997-09-04 Vyzkumny Ústav Bavlnár^¿Sky A.S. Spindelspinn- oder spindelzwirnverfahren und die arbeitseinheit zur durchführung des verfahrens

Also Published As

Publication number Publication date
EP0967308A1 (de) 1999-12-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS368290A2 (en) Method and device for automatized bobbins especially cross-wound bobbins with doubled yarn for empty bobbins
TWI810473B (zh) 合成纖維紗用接線系統
CS202099B2 (en) Doubling or spinning machine
CZ199198A3 (cs) Spřádací stroj
US3599413A (en) Apparatus on a double twist spindle frame for supplying the spindles with bobbins and for carrying away the empty yarn carriers
US4464891A (en) Yarn processing machine and creel assembly
CZ9521U1 (cs) Spřádací stroj
US4240594A (en) Creel
CS264580B1 (en) Equipment for textile machine tube supply
US20050082404A1 (en) Creel for textile machines
TWI810472B (zh) 合成纖維紗用接線系統
JP2009523682A (ja) クリールにおける、又はクリールに関する改良
US4681272A (en) Arrangement for positive supply of elastomer filaments in textile machines
JPH0718549A (ja) ブレイダー
JP2005048312A (ja) 撚糸機
CN220034828U (zh) 一种大圆机用的喂纱装置
JP2973652B2 (ja) 精紡機のロービングガイドへの粗糸掛け方法
US4418522A (en) Knockoff control system and apparatus for textile strand twist frames
JP2694760B2 (ja) 粗糸ボビンの粗糸端処理装置
SU1514837A1 (ru) Уборочное устройство кокономотального автомата
CZ258697A3 (cs) Způsob a zařízení pro zapřádání příze na bezvřetenovém dopřádacím zařízení
JPH06316377A (ja) 粗糸ボビン搬送装置
JP2859727B2 (ja) 天井コンベアシステムを備えた紡績装置
SU1043201A1 (ru) Приспособление дл нат жени нити на веретене с рычажным тормозом пр дильно-крутильной машины
JPH05263326A (ja) 一方の機械側に一列に並置された精紡ポジションを具備した精紡機

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic