CZ18458U1 - Rídicí komunikacní systém pro volající s omezenousvobodou - Google Patents

Rídicí komunikacní systém pro volající s omezenousvobodou Download PDF

Info

Publication number
CZ18458U1
CZ18458U1 CZ200719203U CZ200719203U CZ18458U1 CZ 18458 U1 CZ18458 U1 CZ 18458U1 CZ 200719203 U CZ200719203 U CZ 200719203U CZ 200719203 U CZ200719203 U CZ 200719203U CZ 18458 U1 CZ18458 U1 CZ 18458U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
call
caller
communication server
communication system
control
Prior art date
Application number
CZ200719203U
Other languages
English (en)
Inventor
Csabai@Barnabás
Kató@Csaba
Josepovits@László
Original Assignee
Alin Anstalt
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Alin Anstalt filed Critical Alin Anstalt
Publication of CZ18458U1 publication Critical patent/CZ18458U1/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04MTELEPHONIC COMMUNICATION
    • H04M3/00Automatic or semi-automatic exchanges
    • H04M3/38Graded-service arrangements, i.e. some subscribers prevented from establishing certain connections
    • H04M3/387Graded-service arrangements, i.e. some subscribers prevented from establishing certain connections using subscriber identification cards
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04MTELEPHONIC COMMUNICATION
    • H04M3/00Automatic or semi-automatic exchanges
    • H04M3/38Graded-service arrangements, i.e. some subscribers prevented from establishing certain connections
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04MTELEPHONIC COMMUNICATION
    • H04M3/00Automatic or semi-automatic exchanges
    • H04M3/22Arrangements for supervision, monitoring or testing
    • H04M3/2281Call monitoring, e.g. for law enforcement purposes; Call tracing; Detection or prevention of malicious calls
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04MTELEPHONIC COMMUNICATION
    • H04M3/00Automatic or semi-automatic exchanges
    • H04M3/42Systems providing special services or facilities to subscribers
    • H04M3/42025Calling or Called party identification service
    • H04M3/42034Calling party identification service
    • H04M3/42042Notifying the called party of information on the calling party
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04QSELECTING
    • H04Q1/00Details of selecting apparatus or arrangements
    • H04Q1/18Electrical details
    • H04Q1/30Signalling arrangements; Manipulation of signalling currents
    • H04Q1/44Signalling arrangements; Manipulation of signalling currents using alternate current
    • H04Q1/444Signalling arrangements; Manipulation of signalling currents using alternate current with voice-band signalling frequencies
    • H04Q1/45Signalling arrangements; Manipulation of signalling currents using alternate current with voice-band signalling frequencies using multi-frequency signalling

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Telephonic Communication Services (AREA)

Description

svobodou a který je připojen k místní telefonní ústředně a k místní počítačové síti, která obsahuje databázi, v níž jsou uložena příslušná data, týkající se každého případného volajícího.
Dosavadní stav techniky
S rozvojem lidských práv se zvyšují možnosti uvězněných osob, což zahrnuje i omezenou svobodu při provádění telefonních hovorů s okolním světem. Osoby, které jsou uvězněny nebo jsou ve vazbě, mohou být rozděleny do několika kategorií, přičemž není úkolem tohoto technického řešení definovat tyto kategorie, neboť jeho úkolem je poskytnout telefonní služby všem případným volajícím, kterým je volání povoleno. Za účelem zjednodušení budou dále používány výrazy „vězeň“ nebo „volající“ pro označení subjektů, které jsou uvězněny a tráví svůj čas ve věznici. Rovněž termínem „věznice“jsou označeny všechny případné instituce nebo tábory, kde vězňové tráví svůj čas.
Vězňové jsou identifikováni svým jménem a osobními identifikačními daty, která obvykle představují zakódované číslo, pod kterým jsou zaregistrováni. Každý vězen má specifický záznam, který obsahuje údaje o tom, jaká omezení se na něj vztahují. Tato omezení zahrnují více méně omezený pohyb v různých částech věznice, osoby, kterým mohou volat (a jejich telefonní čísla), časové rozpětí povoleného volání a dobu, během které musejí ukončit hovor atd. Další omezení mohou zahrnovat nezbytnost stálého prověřování každého odcházejícího hovoru, takže se konverzace nemůže týkat určitých skutečností. Obecně pouze malý zlomek vězňů má taková omezení, přičemž ostatní mohou uskutečňovat hovory s vyšším stupněm volnosti.
V moderních věznicích vězňové pracují a dostávají peníze, přičemž mohou utrácet peníze, dostupné na jejich účtu, pro nákupy a pro pokrytí nákladů na telefonní hovory, které uskutečnili.
Stejně jako veškeré běžné úřady jsou rovněž věznice vybaveny místní telefonní sítí, obsluhovanou místní ústřednou, přičemž pro úřední zaměstnance je přístupná místní počítačová síť, připojená často k internetu.
V patentovém spise US 5 655 013 je popisován vězeňský volací systém, přičemž specifický odpovídací kód je sdělen potenciálním volaným osobám, které se identifikují využitím tohoto kódu a spojení, zahájené subjektem ve věznici může být udržováno pouze tehdy, pokud volaná osoba využívá svůj speciálně přidělený kód.
Systém nezabraňuje vytáčení jakéhokoliv čísla subjektem, přičemž jedinou podmínkou pro provedení hovoru je, zda volaná osoba zná nebo nezná svůj kód. Takový systém může být oklamán například tehdy, pokud oprávněná volaná osoba sdělí tajný kód jakékoliv třetí neoprávněné osobě. Subjekty mohou volně vytáčet a provádět telefonní spojení, což snižuje úroveň zabezpečení.
V patentovém spise EP 0 989 720 je popsán volací systém, využitelný ve věznicích, přičemž vězni jsou zařazeni do jedné z pěti kategorií. Pro každou z těchto kategorií jsou definována omezení, přičemž méně omezená kategorie umožňuje volné volání a nejvíce omezená kategorie umožňuje volání pouze pod kontinuálním dohledem. Každá z těchto kategorií vyžaduje odlišné zpracování daným systémem.
V patentovém spise není zmínka identifikace subjektů a způsobu jakým může být hovor nebo volající zařazen do vhodné kategorie a jak se provádí zpracování hovoru v závislosti na omezeních pro danou kategorii. Systém nenavrhuje žádné prostředky, s jejichž pomocí by bylo možno prověřit osobní identitu volajícího před zahájením a během hovoru, kromě využívání chytré karty nebo zařízení. Bez osobní prověrky může být karta využita jinými osobami, než je vlastník karty.
-1 CZ 18458 Ul
Kromě toho pět odlišných volacích systémů nemá žádné společné dohlížecí vybavení, přičemž dohled zahrnuje nahrávání konverzace na pásek (což je v rozporu s principy lidských práv) a možnost pro dohlížejícího sledovat hovory a přerušit spojení nebo použít mikrofonu pro vydání ústních pokynů.
Osobní práva vězňů musejí být dodržována, takže není povoleno, aby personál věznice mohl nahrávat hovory vězňů, přičemž však určitá opatření musejí být prováděna pro zabránění tomu, aby volající vytáčel čísla podle svého přání a aby měl korespondenci bez jakéhokoliv záznamu.
Podstata technického řešení
Úkolem tohoto technického řešení je vyvinout řídicí dohlížecí komunikační systém, sloužící volajícím s omezenou svobodou, přičemž je prováděna pouze minimální vyžadovaná kontrola, která využívá dostupnou dobu dohlížecího personálů s nejvyšší účinností, přičemž žádné podstatné rozdíly nejsou prováděny mezi vězni kromě těch, které jsou definovány v rozsudku, přičemž systém lze snadno nainstalovat v každé věznici.
Těchto úkolů bylo dosaženo vyvinutím řídicího dohlížecího komunikačního systému, sloužícího volajícím s omezenou svobodou, který je připojen k lokální telefonní ústředně a k lokální počítačové síti a obsahuje databázi s uloženými relevantními daty, týkajícími se každého případného volajícího, přičemž tento systém obsahuje:
- množinu volacích jednotek, uspořádaných tak, že jsou přístupné pro volající, přičemž každá obsahuje telefonní sluchátka pro provádění hovorů, osobní identifikační prostředky pro identifikaci jakéhokoliv volajícího a kameru, umožňující sledování volajících,
- spínací jednotku, připojenou ke každé z volacích jednotek,
- komunikační server, mající paměť a připojený ke spínací jednotce,
- řídicí dohlížecí terminály, uspořádané na vhodných místech a obsluhované dohlížecím personálem, přičemž každý z terminálů má obrazovku s množinou polí, reproduktor, mikrofon a klávesnici,
- komunikační server je připojen k lokální síti pro volitelné přijímání informací z databáze, týkajících se volajících při zahájení využívání systému a přenášení informací, týkajících se údajů, sdružených s každým hovorem, přičemž komunikační server je připojen prostřednictvím spínací jednotky k volacím jednotkám na začátku každého hovoru, volací jednotky jsou aktivovány volajícím, pokud se identifikuje, a zajišťují spojení s jedním z volných dohlížecích terminálů, přijímají a prověřují telefonní číslo, vytočené volajícím, zdaje uvedeno na seznamu povolených čísel, po úspěšném prověření se volí číslo prostřednictvím lokální telefonní ústředny, přičemž po úspěšném dosažení spojení s volanou osobou se aktivuje spínací jednotka pro propojení linky volajícího s linkou volané osoby, přičemž dále ve spojitosti s každým hovorem komunikační server ukládá vzorky informací o hovoru v centrální databázi, přičemž uložená data jsou přístupná prostřednictvím lokální sítě pro úředníky, používající vhodný opravňující kód.
U výhodného provedení je osobními identifikačními prostředky přístupová karta, obsahující čárový kód, vytvořený na základě osobních identifikačních údajů o volajícím s využitím kódového expanzního algoritmu, přičemž volací jednotky obsahují příslušné čtečky čárového kódu pro čtení čárového kódu.
Identifikace volajícího je mnohem snadnější, pokud na obrazovce dohlížecích terminálů je příslušné jedno z polí sdruženo se zobrazením uložených obrázků volajícího a se zobrazením obrázku, snímaného momentálně kamerou, a textové pole obsahuje předem stanovené informace, týkající se hovoru.
Pohyb a instalace volacích jednotek bude snadnější, pokud veškeré informace z volacích jednotek mohou být převáděny na informace na audiové frekvenci.
-2CZ 18458 Ul
Za tím účelem volací jednotky obsahují příslušné převodníky, převádějící digitální hodnoty čtečky čárového kódu na tóny DTMF, a multiplexor pro sdružování výstupů převodníku, telefonního sluchátka a kamery do kabelu, vedoucího do spínací jednotky.
Je výhodné, pokud komunikační server obsahuje hlasový generátor, připojený prostřednictvím spínací jednotky k telefonnímu sluchátku pro oznamování volajícímu lidským hlasem určité informace, týkající se hovoru, na základě řízení komunikačního serveru.
U dalšího výhodného provedení jsou dohlížecí terminály uspořádány pro obsluhu předem stanoveného počtu hovorů současně, přičemž v textovém poli obrazovky jsou příslušné oblasti přidruženy ke každému z prováděných hovorů, přičemž dohlížející může použít klávesnici pro zvolení kteréhokoliv z těchto hovorů, přičemž odpovídající uložené a momentálně provedené obrázky volajícího pro zvolený hovor se zobrazí na obrazových polích obrazovky, přičemž reproduktor je připojen k tomuto zvolenému hovoru.
Je výhodné, pokud dohlížecí terminály obsahují tlačítko, pro signalizaci, že dohlížející obsluhuje tento terminál, přičemž dohlížecí terminály jsou naprogramovány tak, že dohlížející může pro15 střednictvím mikrofonu vstoupit do jakéhokoliv zvoleného hovoru pro vydávání přímých instrukcí a může přerušit jakýkoliv zvolený hovor.
V takovém případě je dále výhodné, pokud u dohlížecích terminálů je speciální zobrazovací signál a popřípadě tónový signál sdružen s jakýmkoliv novým hovorem, který vyžaduje permanentní inspekci, přičemž komunikační server je naprogramován pro připojení jediného takového hovoru k jakémukoliv z dohlížecích terminálů, které vyžadují permanentní inspekci.
Další využívání systému je možné tehdy, pokud tábor obsahuje alespoň jeden obchod, přístupný pro volající, přičemž alespoň jedna volací jednotka je uspořádána v tomto obchodě a obsahuje čtečku čárového kódu, přičemž jakýkoliv nákup jakéhokoliv volajícího může být zaplacen z účtu volajícího po identifikaci prostřednictvím komunikačního serveru s využitím přístupové karty.
Řídicí dohlížecí komunikační systém podle tohoto technického řešení splňuje všechny vytyčené úkony, může být snadno nainstalován, přičemž kontrola hovorů představuje minimální zátěž pro volajícího, avšak poskytuje požadovanou bezpečnost a kontrolu každého hovoru. Systém využívá čas dohlížecího personálu s maximální efektivitou, přičemž přistupuje ke každému volajícímu bez jakéhokoliv subjektivního postoje.
Přehled obrázků na výkresech
Řídicí dohlížecí komunikační systém podle tohoto technického řešení bude nyní popsán ve spojitosti s jeho výhodnými provedeními a s odkazem na přiložené obrázky výkresů, kde:
obr. 1 znázorňuje, jak může být předmět tohoto technického řešení nainstalován do stávajícího systému;
obr. 2 znázorňuje blokové schéma výhodného provedení; a obr. 3 znázorňuje obchod, vybavený speciální volací jednotkou.
Příklady provedení technického řešení
Na obr. 1 je znázorněno jak může být řídicí komunikační systém 10 podle tohoto technického řešení funkčně přizpůsoben ke stávajícímu komunikačnímu a telefonnímu systému, instalova40 nému ve věznici.
Většina věznic je vybavena lokálním datovým komunikačním systémem 20, to znamená lokální sítí, obsahující množinu uživatelských terminálů 21a až 21n a centrální databázi 22. V databázi 22 jsou uloženy příslušné informace, týkající se všech uvězněných subjektů (v následujícím: vězňové nebo volající).
Ve vězení je lokální telefonní ústředna 30, obsahující množinu lokálních linek 32, určených pro potřeby personálu věznice, přičemž skupina 31 lokálních linek je určena k využívání pro vězně.
-3 CZ 18458 Ul
Lokální telefonní ústředna 30 obsahuje množinu dálkových linek 33, připojených k veřejné telefonní ústředně (neznázoměno).
Řídicí komunikační systém 10 podle tohoto technického řešení je uzpůsoben pro poskytování telefonních služeb pro vězně takovým způsobem, že služby budou vždy v souladu s příslušnými předpisy, platícími pro každého z vězňů, který má přístup k telefonním službám, jak bude dále podrobněji vysvětleno.
Za tím účelem je množina volacích jednotek 11a až liz uspořádána na různých místech v určených oblastech věznice, do kterých mohou mít vězňové přístup.
Každá z volacích jednotek 11a až liz je připojena k řídicímu komunikačnímu systému 10. a to s výhodou prostřednictvím zákaznických telefonních linek, jako jsou připojeni běžní uživatelé lokální telefonní ústředny 30.
Na obr. 2 je schematicky znázorněno zajištění spojení mezi volací jednotkou llk a lokální linkou 31a.
Volací jednotka 1 lk je provedena jako na stěně upevněný telefonní přístroj, obsahující běžné telefonní sluchátko 12, zavěšené na přední desce volací jednotky llk. kameru 13 (kterou je běžně využívaná kamera), která je zapuštěna do přední desky a nasměrována pro snímání obrazu subjektu, využívajícího jednotku, a čtečku 14 čárového kódu, která je rovněž uspořádána ve vyznačené oblasti přední desky.
Každý vězeň má jednoznačný osobní kód, přičemž využívání systému vyžaduje, aby uživatel měl přístupovou kartu 15, opatřenou čárovým kódem se zakódovanými daty, nezbytnými pro jeho nebo její osobní identifikaci.
Vzhledem ke skutečnosti, že volací jednotka llk může být uspořádána kdekoliv ve věznici, tak může být její uspořádání buď stacionární nebo může mít přenosnou formu, umožňující její pohyb do přísně střežené cely, takže připojení jednotky 1 lk může být velice flexibilní.
Je známo, že dráty s vysokou šířkou pásma, schopné přenášet informace vysokou rychlostí, jsou neskladné a nemohou být provedeny jako flexibilní dráty.
Jednotka llk s výhodou obsahuje převodník 16, který převádí proud nul a jedniček, získaný od čtečky 14 čárového kódu na standardní tóny DTMF, vyžadované pro volbu u telefonních systémů. Multiplexor 17 je rovněž využíván pro připojení audiové linky, vycházející z telefonního sluchátka 12, videové linky, vycházející z kamery 13, a tónové signální posloupnosti DTMF převodníku 16 ke kabelu 18.
Kabelem 18 je s výhodou standardní vícepramenný vodič, přenášející pouze signály na audiové frekvenci, takže jeho délka se může volně měnit v širokém rozmezí. Kabel 18 je připojen ke spínací jednotce 19 řídicího komunikačního systému 10. Spínací jednotkou 19 je vícekanálové řízené spínací ústrojí, přičemž počet kanálů odpovídá počtu volacích jednotek 11a až liz.
Schematický pohled na obr. 2 znázorňuje pouze jediný kanál, který je sdružen s kabelem 18. přiřazeným volací jednotce llk. Spínací jednotka 19 přijímá rovněž jednu z lokálních linek, a to u příkladného případu lokální linku 31a, která je připojena k lokální telefonní ústředně 30 (viz obr. 1).
Lokální síť 20 obsahuje komunikační server 40, který je propojen se spínací jednotkou 19. Komunikační server 40 má vlastní paměť 50, přičemž server 40 je připojen k množině řídicích terminálů 41, přičemž počet řídicích terminálů 41 je podstatně menší, než počet volacích jednotek 11a až liz. Počet řídicích terminálů 41 stanovuje, kolik sledovaných hovorů je povoleno v systému v jakémkoliv okamžiku.
Na obr. 2 je znázorněn pouze jediný řídicí terminál 40, který je postačující pro sledování hovorů, vedených z volací jednotky llk. Spínací jednotka 19 je připojena ke komunikačnímu serveru 40 tak, že komunikační server 40 přijímá lokální linku 31a, přijímá kabel 18 volací jednotky llk. avšak kabel 1_8 volací jednotky llk není nikdy připojen přímo k lokální lince 31a, dokud komu-4CZ 18458 Ul nikační server 40 nevydá povel k tomuto připojení. Toto opatření zajišťuje požadovanou bezpečnost, že volající z volací jednotky llk nemůže s jednotkou manipulovat tak, aby bez příslušné kontroly hovor přešel do lokální telefonní ústředny 30.
Komunikační server 40 je připojen k lokální síti 20 a má omezený přístup do databáze 22.
Řídicí dohlížecí terminál 41 je obsluhován profesionálním personálem věznice, kterým jsou strážci nebo inspektoři, kteří osobně znají vězně, kteří mohou uskutečňovat hovory. Tato podmínka může být splněna správným přidružením volacích jednotek k předem stanovenému počtu řídicích dohlížecích terminálů.
Funkce systému podle tohoto technického řešení je následující.
ío Každý vězeň, kterému je povoleno zahájení telefonního hovoru, je vybaven kartou 15, opatřenou jeho nebo jejími identifikačními daty v zakódované formě, uloženými v čárovém kódu. Namísto čárového kódu může být využito jakéhokoliv vhodného nosiče (magnetická páska, trojrozměrný kód nebo jmenovka RFID).
Z důvodů zjednodušení budou zobrazovány čárové kódy. Kódování identifikačních dat může být prováděno s využitím jakéhokoliv vhodného expanzního algoritmu, s jehož pomocí budou kódována identifikační čísla, následující za sebou v posloupnosti, takže sousední čísla budou mít velmi odlišné kódy. Tímto způsobem pokud je narušena operace čtení čárového kódu nebo se někdo snaží s ním manipulovat, tak je prakticky nemožné se dostat ze zaznamenaného kódu k zaznamenanému kódu jiné osoby, neboť takto zakódovaná čísla budou od sebe velice vzdálena.
Při jakékoliv chybě při čtení bude proto velice nepravděpodobné, že by došlo k identifikaci nesprávné osoby.
V souvislosti s každým vězněm, přebývajícím v táboře, je celá řada relevantních informací uložena v centrální databázi 22. Jde například o fotografii z různých pohledů, časové období, kdy je povoleno zahajovat telefonní hovory, maximální doba volání v daném období (například týdně), trvání jakéhokoliv individuálního hovoru, telefonní čísla, na která je povoleno volat, přípustná finanční částka, která může být vynaložena na telefonní hovory nebo na jiné výdaje, jakož i určitá omezení, týkající se volnosti hovoru.
Nejvyšší omezení spočívá v tom, že lze hovořit pouze tehdy, pokud inspektor naslouchá vedené konverzaci. Uložená data volajícího, která jsou obecně získána z centrální databáze 22 prostřed30 nictvím komunikačního serveru 40 v odezvě na použití karty 15. jsou sumarizována v tabulce 1.
Pokud volající přijde (nebo je mu povoleno přijít) k volací jednotce l_lk, tak musí přejet ID kartou 15 před čtečkou 14 čárového kódu, přičemž musí zdvihnout telefonní sluchátko 12 z jeho závěsu.
Spínací jednotka 19 je poté v počáteční poloze, přičemž kabel 18 volací jednotky llk je připojen přímo ke komunikačnímu serveru 40. Server 40 zaznamená, že telefonní sluchátko 12 bylo zdviženo a čárový kód byl přečten. Na základě čárového kódu je daný subjekt identifikován, přičemž komunikační server 40 vyvolává příslušné informace (sumarizované v postatě v tabulce 1) z centrální databáze 22, ukládá je dočasně do lokální paměti 50 a poskytuje tyto informace do řídicího dohlížecího terminálu 41.
Tabulka 1
Data, která mohou být vyvolána z centrální databáze 52 Uložený obrázek Stav účtu volajícího
Telefonní čísla, na která je volajícímu povoleno volat
Maximální trvání hovoru
Celková doba volání v období
Zdaje či není vyžadován neustálý dohled
Jiná omezení.
-5CZ 18458 Ul
Řídicí dohlížecí terminál 41 má obrazovku 42 rozdělenu na několik polí. Na poli 43 se zobrazí obrázek nebo obrázky daného subjektu, zatímco na poli 44 se znázorní obrázek, sejmutý kamerou 13. Úředník nebo inspektor, sedící před obrazovkou 42, může identifikovat, zda skutečný subjekt je stejný, jako osoba, jejíž karta 15 byla použita. Skutečnost, že inspektor aktivně využívá řídicí dohlížecí terminál 41, je sdělována do komunikačního serveru 40 tím, že inspektor stlačí tlačítko „připraven“ na klávesnici 47.
Komunikační server 40 kontaktuje pouze ty řídicí dohlížecí terminály 41, které jsou ve stavu „připraven“. Po provedení identifikace volajícího a po vyvolání relevantních informací potom komunikační server 40 aktivuje generátor 49 hlasového kódu, který informuje volajícího o částce, dostupné na jeho účtu, přičemž pokud je tato částka postačující, tak umožní pokračování hovoru. Volající může nyní vytáčet číslo, při čemž komunikační server 40 prověřuje, zda vytáčení číslo je mezi uloženými čísly, na které je konkrétnímu subjektu povoleno volat. Vytočené číslo je dočasně uloženo do paměti.
Jako další opatření systém stanovuje požadovaný stupen dohledu. V tom nejjednodušším případě jsou povoleny dva stupně dohledu:
- pokud volaným číslem je jedno z uložených a povolených čísel, může volající volat, přičemž ho není nutno odposlouchávat; a
- pokud subjekt vykonává těžký trest, je volání povoleno pouze tehdy, pokud úředník odposlouchává.
Pokud není odposlouchávání vyžadováno, tak komunikační server 40 aktivuje spojení směrem k lokální lince 31a a vytáčí dočasně uložené číslo. Pokud je spojení provedeno, tak komunikační server 40 mění polohu spínačů ve spínací jednotce 19 tak, že kabel 18 je propojen s lokální linkou 31a avšak spojení s komunikačním serverem 40 a s řídicím dohlížecím terminálem 41 zůstává zachováno.
Na obrazovce 42 dohlížecího terminálu 41 je v následujícím textovém poli 45 zobrazena řádka, která obsahuje jméno a/nebo ID kód volajícího a další údaje o omezení hovoru, pokud taková omezení existují.
Případně mohou být zobrazeny čas počátku hovoru, jméno volající osoby a další informace. Dohlížecí terminál 41 má reproduktor 46 (nebo náhlavní sluchátko), klávesnici 47 a mikrofon 48.
Řídicí dohlížecí terminál 41 může zpracovávat a povolovat předem stanovený počet hovorů současně, přičemž každý hovor je představován jednou řádkou na textovém poli 45.
Inspektor může zvolit s pomocí klávesnice 47 kterýkoliv z pokračujících hovorů prostřednictvím kliknutí na příslušnou řádku na textovém poli 45, přičemž poté bude konverzace zvoleného hovoru přenášena do reproduktoru 46 a na polích 43 a 44 se zobrazí uložené a skutečné vyobrazení volajícího pro zvolený hovor.
V případě nutnosti může inspektor použít mikrofon 48 pro vstup do pokračující konverzace, například pro upozornění, že se konverzace týká předmětů, které nejsou pro volajícího povoleny. Inspektor může rovněž přerušit pokračující hovor pokud zjistí, že pokračování konverzace by bylo proti předepsaným pravidlům.
Jelikož je řídicí dohlížecí terminál 41 schopen umožnit předem stanovený počet hovorů současně, tak z těchto hovorů může být pouze jeden, který vyžaduje kontinuální dohled.
Hovory, vyžadující permanentní dohled, jsou zpracovávány speciálním způsobem. Pokud je novým volajícím osoba, jejíž konverzace musí podléhat dohledu, tak komunikační server 40 nasměruje takový hovor do dohlížecího terminálu, který nemá žádný probíhající hovor, vyžadující permanentní inspekci, nebo do volného dohlížecího terminálu.
V prvním případě (kdy již probíhá několik hovorů prostřednictvím dohlížecího terminálu) je požadavek na permanentní dohled zobrazen při zahájení hovoru, přičemž inspektor musí poslouchat a obsluhovat tento hovor. Pokud je inspektor nedostupný nebo je zaměstnán různými hovo-6CZ 18458 Ul ry, tak komunikační server 40 přepojí úkol odposlouchávání tohoto konkrétního hovoru do jiného dohlížecího terminálu, přičemž úředník, sedící u tohoto terminálu, bude hovor odposlouchávat.
V případě, kdy není žádný volný dohlížecí terminál s dostupným inspektorem, tak komunikační server 40 informuje volajícího, že hovor nemůže být uskutečněn, takže volající se musí pokusit o hovor později. Tímto způsobem je vždy zajištěno, že hovory, vyžadující permanentní dohled, mohou být uskutečněny pouze tehdy, pokud je skutečně volný dohlížecí terminál s příslušným inspektorem.
V souladu se základním znakem tohoto technického řešení se volající dostane na lokální linku ío pouze tehdy, pokud bylo volané číslo identifikováno a nalezeno, pokud byl identifikován volající a spojení směrem k volajícímu bylo zajištěno. Neexistuje zde žádné přímé spojení mezi linkou 18 volajícího a lokální linkou 31a, pokud nebyla komunikační dráha ustavena, takže volající nemůže volat na nepovolené číslo, nemůže obdržet vyzváněcí tón a nemůže přímo vytáčet.
Kromě velice pečlivého zprostředkování probíhajícího hovoru rovněž řídicí dohlížecí komuni15 kační systém 10 podle tohoto technického řešení provádí celou řadu dalších operací, které slouží pro záznamové účely. Pokud si vězeň přeje uskutečnit ven vedoucí hovor, tak systém ukládá jeho obrázek, snímaný kamerou 13, jeho identifikační data (jméno a číslo), volané číslo (i když bylo chybné), datum a čas hovoru, trvání a cenu hovoru.
Během konverzace jsou ukládány krátké úryvky konverzace, postačující pro analýzu hlasu vola20 jícího a volané osoby, avšak příliš krátké k tomu, aby bylo možno rozumět, co bylo řečeno (pro zachování osobních práv volajícího), několik obrázků volajícího, sdružených s časovými údaji, a další informace naprogramované předem.
V tabulce 2 je uveden seznam informací, které jsou ukládány pro každý hovor (i v případě neustavených úryvků hovoru).
Tabulka 2
Seznam ukládaných informací, týkajících se každého hovoru
ID volajícího Volané číslo
Doba zahájení a ukončení hovoru
Datum hovoru Trvání hovoru Cena hovoru
Vzorky obrázků z kamery v předem stanovených intervalech Krátké vzorky konverzace s příslušnými časovými údaji
Jakákoliv chyba nebo násilné přerušení hovoru Jakékoliv selhání při ustavení hovoru Informace o nakoupených položkách.
V důsledku skutečnosti, ze každý majitel ID karty 15 se může identifikovat použitím této karty 15, přičemž systém podle tohoto technického řešení může získat informace z lokální sítě 20, týkající se dostupné částky na účtu majitele karty, tak systém může být využíván nejenom pro umožnění telefonních hovorů, ale rovněž pro kontrolované výdaje v jakémkoliv obchodě v rámci omezené oblasti. Takovými obchody jsou obecně bufety, občerstvení nebo obchody se smíšeným zbožím, jak je označenou vztahovo značkou 52 na obr. 3.
V obchodě může být uspořádána speciální jednotka llx, která může být obdobná, jako jsou vo45 lácí jednotky 11a až Hz, přičemž však nemusí obsahovat telefonní sluchátko 12 nebo dokonce kameru 13, ale pouze čtečku 14 čárového kódu. Nákup může být proveden prostřednictvím pohybu karty 15 před čtečkou 14 čárového kódu, přičemž nákup bude uskutečněn, pokud účet zajistí pokrytí pro zvolené položky.
-7CZ 18458 Ul
V případě, kdy skutečná volací jednotka 11 je uspořádána v obchodě 52, může být telefonní sluchátko 12 využito pro informování nakupujícího o transakci a o stavu jeho účtu po provedení této transakce. U výhodného provedení může systém rovněž ukládat data, týkající se nakoupených položek, a datum a čas každé transakce přičemž může být shromažďován mnohem přesnější profil informací, týkajícího se chování při nákupech v jakékoliv věznici s dozorem.
Systém ukládá podstatné množství informací, týkajících se každého uživatele systému. Tyto informace jsou uloženy v centrální databázi 22 lokální sítě 20. Přístup k těmto údajům je umožněn pro úředníky nebo jiné vysoce postavené osoby věznice, přičemž každá osoba, pro kterou je přístup umožněn, obdrží opravňující kód, který stanovuje osobní omezení takového přístupu.
Jak již bylo shora uvedeno, tak lokální síť 20 má množinu uživatelských terminálů 21a až 21n v různých úřadovnách v táboře, přičemž každý z těchto uživatelských terminálů 21a až 21n může být využit pro získání informací po použití opravňujícího kódu. Lze získat informace, týkající se profilu volání jakéhokoliv zvoleného vězně, nebo mohou být určité standardní tištěné výstupy prováděny v pravidelných intervalech.
Systém může být naprogramován tak, aby oznamoval podezřelé události, například pokud někdo volal číslo, pro které není oprávněn, nebo pokud hovory osoby musely být často přerušovány dohlížecím personálem.
Systém podle tohoto technického řešení byl popsán ve spojitosti s jeho výhodným provedením. Bylo vysvětleno, že identifikace volajícího se provádí použitím karty 15 a porovnáním uloženého obrázku s obrázkem, sejmutým kamerou 13. Je pochopitelné, že několik dalších prostředků pro osobní identifikaci může být rovněž využito a to včetně snímačů otisků prstů, hlasových analyzátorů a dalších mnohem složitějších identifikačních postupů, takže předmět tohoto technického řešení není nikterak omezen pouze na postup, jak je identifikace volajícího řešena.
Znázorněný systém má určité výhody, které spočívají v jeho jednoduché konstrukci, v možnosti využívám běžné telefonní linky 18 mezi volacími jednotkami 11 a spínací jednotkou 19. Velice důležité je, že volající není spojen s linkami 31 lokální telefonní ústředny, pokud není zajištěno spojení směrem k volané osobě, jejíž číslo bylo prověřeno, přičemž volající nemůže přímo vytáčet číslo.
Dohled je řešen jednoduchým způsobem, přičemž ve většině případů může dohlížející obsluhovat více volání nebo hovorů, přičemž musí odposlouchávat hovor pouze tehdy, pokud má volající takové omezení.
Další výhoda systému spočívá v jeho jednoduché instalaci v jakékoliv lokální síti a lokální telefonní ústředně, přičemž systém zůstává organizován zcela nezávisle.
NÁROKY NA OCHRANU

Claims (12)

1. Řídicí dohlížecí komunikační systém, sloužící volajícím s omezenou svobodou, připojený k lokální telefonní ústředně a k lokální počítačové síti, obsahující databázi s uloženými relevantními daty, týkajícími se každého případného volajícího, vyznačující se tím, že obsahuje:
- množinu volacích jednotek (11a až liz), uspořádaných tak, že jsou přístupné pro volající, přičemž každá obsahuje telefonní sluchátko (12) pro provádění hovorů, osobní identifikační prostředky pro identifikaci jakéhokoliv volajícího a kameru (13), umožňující sledování volajících,
- spínací jednotku (19), připojenou ke každé z volacích jednotek (1 la až 1 lz),
- komunikační server (40), mající paměť (50) a připojený ke spínací jednotce (19),
-8CZ 18458 Ul
- řídicí dohlížecí terminály (41), uspořádané na vhodných místech a obsluhované dohlížecím personálem, přičemž každý z terminálů (41) má obrazovku (42) s množinou polí (43 až 45), reproduktor (46), mikrofon (48) a klávesnici (47),
- řečený komunikační server (40) je připojen k lokální síti (20) pro volitelné přijímání informací
5 z databáze (22), týkajících se volajících při zahájení využívání systému a přenášení informací, týkajících se údajů, sdružených s každým hovorem, přičemž komunikační server (40) je připojen prostřednictvím spínací jednotky (19) k volacím jednotkám (1 la až 1 lz) na začátku každého hovoru, volací jednotky (11 a až 11 z) jsou aktivovány volajícím, pokud se identifikuje, a zajišťují spojení s jedním z volných dohlížecích terminálů ío (41), přijímají a prověřují telefonní číslo, vytočené volajícím, zda je uvedeno na seznamu povolených čísel, po úspěšném prověření se volí číslo prostřednictvím lokální telefonní ústředny (30), přičemž po úspěšném dosažení spojení s volanou osobou se aktivuje spínací jednotka (9) pro propojení linky (18) volajícího s linkou (31) volané osoby, přičemž dále ve spojitosti s každým hovorem komunikační server (40) ukládá vzorky informací o hovoru v centrální databázi (22),
15 přičemž uložená data jsou přístupná prostřednictvím lokální sítě (20) pro úředníky, používající vhodný opravňující kód.
2. Řídicí dohlížecí komunikační systém podle nároku 1, vyznačující se tím, že osobními identifikačními prostředky je přístupová karta (15), obsahující čárový kód, vytvořený na základě osobních identifikačních údajů o volajícím s využitím kódového expanzního algo20 ritmu, přičemž volací jednotky (11a až liz) obsahují příslušné čtečky (14) čárového kódu pro čtení čárového kódu.
3. Řídicí dohlížecí komunikační systém podle nároku 1, vyznačující se tím, že na obrazovce (42) dohlížecích terminálů (41) je příslušné jedno z polí (43) sdruženo se zobrazením uložených obrázků volajícího a se zobrazením obrázku, snímaného momentálně kamerou (13), a
25 textové pole (45) obsahuje předem stanovené informace, týkající se hovoru.
4. Řídicí dohlížecí komunikační systém podle nároku 1, vyznačující se tím, že volací jednotky (11a až liz) obsahují příslušné převodníky (16), převádějící digitální hodnoty čtečky (14) čárového kódu na tóny DTMF, a multiplexor (17) pro sdružování výstupů převodníku (16), telefonního sluchátka (12) a kamery (13) do kabelu (18), vedoucího do spínací jed30 notky(19).
5. Řídicí dohlížecí komunikační systém podle nároku 1, vyznačující se tím, že komunikační server (40) obsahuje hlasový generátor (49), připojený prostřednictvím spínací jednotky (19) k telefonnímu sluchátku (12) pro oznamování volajícímu lidským hlasem určité informace, týkající se hovoru, na základě řízení komunikačního serveru (40).
35
6. Řídicí dohlížecí komunikační systém podle nároku 1, vyznačující se tím, že dohlížecí terminály (41) jsou uspořádány pro obsluhu předem stanoveného počtu hovorů současně, přičemž v textovém poli (45) obrazovky (42) jsou příslušné oblasti přidruženy ke každému z prováděných hovorů, přičemž dohlížející může použít klávesnici (47) pro zvolení kteréhokoliv z těchto hovorů, přičemž odpovídající uložené a momentálně provedené obrázky volají40 čího pro zvolený hovor se zobrazí na obrazových polích (43, 44) obrazovky (42), přičemž reproduktor (46) je připojen k tomuto zvolenému hovoru.
7. Řídicí dohlížecí komunikační systém podle nároku 6, vyznačující se tím, že dohlížecí terminály (41) obsahují tlačítko, pro signalizaci, že dohlížející obsluhuje tento terminál (41), přičemž dohlížecí terminály (41) jsou naprogramovány tak, že dohlížející může prostřed45 nictvím mikrofonu (48) vstoupit do jakéhokoliv zvoleného hovoru pro vydávání přímých instrukcí a může přerušit jakýkoliv zvolený hovor.
-9CZ 18458 Ul
8. Řídicí dohlížecí komunikační systém podle nároku 1, vyznačující se tím, žeu dohlížecích terminálů (41) je speciální zobrazovací signál a popřípadě tónový signál sdružen s jakýmkoliv novým hovorem, který vyžaduje permanentní inspekci, přičemž komunikační server (40) je naprogramován pro připojení jediného takového hovoru k jakémukoliv z dohlížecích terminálů (41), které vyžadují permanentní inspekci.
9. Řídicí dohlížecí komunikační systém podle nároku 1, vyznačující se tím, že obsahuje alespoň jeden obchod (52), přístupný pro volající, přičemž alespoň jedna volací jednotka (1 lx) je uspořádána v tomto obchodě (52) a obsahuje čtečku (14) čárového kódu, přičemž jakýkoliv nákup jakéhokoliv volajícího může být zaplacen z účtu volajícího po identifikaci prostřednictvím komunikačního serveru s využitím přístupové karty (15).
2 výkresy
Seznam vztahových značek:
10 - řídicí komunikační systém
11a- liz - volací jednotka
12 - telefonní sluchátko
CZ200719203U 2005-03-18 2005-07-21 Rídicí komunikacní systém pro volající s omezenousvobodou CZ18458U1 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU0500314A HU0500314D0 (en) 2005-03-18 2005-03-18 Method and device for achieving and checking telephone calls, in particular to penitentiaries, prisons

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ18458U1 true CZ18458U1 (cs) 2008-04-21

Family

ID=89985891

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ200719203U CZ18458U1 (cs) 2005-03-18 2005-07-21 Rídicí komunikacní systém pro volající s omezenousvobodou

Country Status (11)

Country Link
US (1) US7499534B2 (cs)
EP (1) EP1859607A1 (cs)
AT (1) AT10413U1 (cs)
CZ (1) CZ18458U1 (cs)
DE (1) DE212005000077U1 (cs)
EA (1) EA010602B1 (cs)
ES (1) ES1066976Y (cs)
HU (2) HU0500314D0 (cs)
IL (1) IL171532A0 (cs)
UA (1) UA91702C2 (cs)
WO (1) WO2006097775A1 (cs)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US8031052B2 (en) * 2006-11-22 2011-10-04 Securus Technologies, Inc. Systems and methods for radio frequency identification
US7953216B2 (en) 2007-05-04 2011-05-31 3V Technologies Incorporated Systems and methods for RFID-based access management of electronic devices
CN104168356B (zh) * 2014-08-25 2015-08-05 小米科技有限责任公司 处理通讯标识的方法及装置
US9565283B2 (en) 2014-08-25 2017-02-07 Xiaomi Inc. Method and apparatus for processing communication identification
US10616234B2 (en) 2017-11-17 2020-04-07 Inmate Text Service, Llc System and method for facilitating communications between inmates and non-inmates
US10567929B2 (en) * 2017-11-17 2020-02-18 Inmate Text Service, Llc System and method for facilitating communications between inmates and non-inmates
US10574811B2 (en) 2017-11-17 2020-02-25 Inmate Text Service, Llc System and method for facilitating communications between inmates and non-inmates

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5655013A (en) 1994-04-19 1997-08-05 Gainsboro; Jay L. Computer-based method and apparatus for controlling, monitoring, recording and reporting telephone access
USH1714H (en) * 1995-05-03 1998-03-03 Lucent Technologies Inc. Automatic still image transmission upon call connection
US6604085B1 (en) 1998-07-20 2003-08-05 Usa Technologies, Inc. Universal interactive advertising and payment system network for public access electronic commerce and business related products and services
AU704431B3 (en) * 1998-08-11 1999-04-22 Taleb Ibrahim Telephone communication apparatus
FR2782875B1 (fr) * 1998-08-27 2000-11-03 France Telecom Dispositif telephonique destine au milieu carceral
GB0027280D0 (en) * 2000-11-08 2000-12-27 Malcolm Peter An information management system
US7142230B2 (en) * 2001-08-22 2006-11-28 Digeo, Inc. System and method for screening incoming and outgoing video communications within an interactive television system
WO2003075119A2 (en) * 2002-03-07 2003-09-12 Nice Systems Ltd. A system and method for traveler interactions management

Also Published As

Publication number Publication date
EA200701698A1 (ru) 2008-02-28
US7499534B2 (en) 2009-03-03
HUP0700716A2 (en) 2008-03-28
US20070116211A1 (en) 2007-05-24
DE212005000077U1 (de) 2007-12-13
EP1859607A1 (en) 2007-11-28
IL171532A0 (en) 2008-02-09
HU0500314D0 (en) 2005-05-30
UA91702C2 (ru) 2010-08-25
ES1066976Y (es) 2008-07-01
WO2006097775A1 (en) 2006-09-21
AT10413U1 (de) 2009-02-15
ES1066976U (es) 2008-04-01
EA010602B1 (ru) 2008-10-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11496621B2 (en) Telecommunication call management and monitoring system with voiceprint verification
US5596633A (en) Charger/detector for cordless telephones
US8107594B2 (en) Security system with call management functionality
US5170426A (en) Method and system for home incarceration
US7460859B2 (en) System and method for obtaining a status of an authorization device over a network for administration of theatrical performances
US8031850B2 (en) Systems and methods for visitation terminal user identification
CA2180991C (en) Intelligent cordless telephone interface device
US20030048879A1 (en) School observation and supervisory system
US20060193456A1 (en) System and method for obtaining equipment status data over a network
CZ18458U1 (cs) Rídicí komunikacní systém pro volající s omezenousvobodou
CA2195899C (en) Video switching system, video communications system and method for automatically establishing video communications using a telephonic switch
CN100438525C (zh) 具有电话功能的信息装置,振铃历史处理方法与程序
US20020094800A1 (en) Paging system with 'calling party pays' and other advanced features
JPH0935133A (ja) 非常通報機能を有した自動販売機及びこれを用いた通信警備システム
US5457731A (en) Emergency telecommunications device for the disabled
US7734018B2 (en) System and method for establishing a call between a calling party and a called party over a wired network
JP2017086446A (ja) 遊技場用システム
US20030043990A1 (en) Method and system for putting a telephone call on hold and determining called party presence
US20240314243A1 (en) Reception control apparatus, reception system, control method, and control program
FI86231C (fi) Fjaerroevervakningssystem.
KR100717723B1 (ko) 종합민원 시스템 및 그 방법
US20070033412A1 (en) Communications device
JPS62117452A (ja) ペ−ジング装置
Mandell Electronic watchdogs for calls and copies
JPS62179254A (ja) 留守番電話装置

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20080421

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20090618

MK1K Utility model expired

Effective date: 20120721