CZ177099A3 - Stroj pro sklizeň sena - Google Patents

Stroj pro sklizeň sena Download PDF

Info

Publication number
CZ177099A3
CZ177099A3 CZ991770A CZ177099A CZ177099A3 CZ 177099 A3 CZ177099 A3 CZ 177099A3 CZ 991770 A CZ991770 A CZ 991770A CZ 177099 A CZ177099 A CZ 177099A CZ 177099 A3 CZ177099 A3 CZ 177099A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
side frames
rake
outer side
hay
rotors
Prior art date
Application number
CZ991770A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ294468B6 (cs
Inventor
Franz Deni
Original Assignee
Claas Saulgau Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Claas Saulgau Gmbh filed Critical Claas Saulgau Gmbh
Publication of CZ177099A3 publication Critical patent/CZ177099A3/cs
Publication of CZ294468B6 publication Critical patent/CZ294468B6/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01DHARVESTING; MOWING
    • A01D78/00Haymakers with tines moving with respect to the machine
    • A01D78/08Haymakers with tines moving with respect to the machine with tine-carrying rotary heads or wheels
    • A01D78/10Haymakers with tines moving with respect to the machine with tine-carrying rotary heads or wheels the tines rotating about a substantially vertical axis
    • A01D78/1007Arrangements to facilitate transportation specially adapted therefor
    • A01D78/1014Folding frames

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Soil Working Implements (AREA)
  • Agricultural Machines (AREA)
  • Transplanting Machines (AREA)
  • Control Of Multiple Motors (AREA)
  • Glass Compositions (AREA)
  • Paper (AREA)
  • Harvesting Machines For Specific Crops (AREA)
  • Harvester Elements (AREA)

Description

Stroj pro sklizeň sena
Oblast techniky
Vynález se týká stroje pro sklizeň sena s návěsným zařízením spojitelným s tažným vozidlem, výkyvné uspořádaným na koncové tažné části nevýkyvné střední části podélného nosníku nosného rámu stroje sestávajícího z alespoň jednoho vnitřního, prostředního a vnějšího postranního rámu uspořádaných na levé a pravé straně stroje, osazených pracovními orgány vytvořenými jako pohrabovací rotory, přičemž každý z pohrabovacích rotorů je opřen o půdu prostřednictvím alespoň jednoho pojezdového kola a vnitřní, prostřední a vnější postranní rámy jsou prostřednictvím přestavovacích prostředků vykývnutelné z pracovní polohy do přepravní polohy a naopak okolo os, uspořádaných ve směru jízdy.
Dosavadní stav techniky
Pracovní orgány těchto strojů pro sklizeň sena mohou být přestavovány z pracovní polohy do přepravní polohy a naopak vykývnutím okolo os probíhajících ve směru jízdy tak, že se v přepravní poloze otočí příčně vzhledem ke směru jízdy. Jsou také známa uspořádání, u nichž jsou pracovní orgány přídavně výkyvné okolo svislých os, čímž zaujmou přepravní polohu ve směru přepravy. U strojů pro sklizeň sena, u nichž jsou pracovní orgány, provedené jako pohrabovací rotory, výkyvné okolo os probíhajících ve směru jízdy, závisí poloha pracovních orgánů v přepravní poloze na počtu pohrabovacích rotorů a jejich velikosti. Pokud má stroj až šest pracovních orgánů, jsou tyto orgány, provedené jako vícedílné a opatřené nosnými rámy s pohrabovacími rotory, v přepravní poloze uspořádány tak, že jejich vnitřní pohrabovací rotory stojí přibližně svisle a vnější pohrabovací rotory jsou přesunuty nad prostřední nevykývnuté pohrabovací rotory, přičemž oba vnější pohrabovací rotory mohou být podle svého provedeni uspořádány nad vnitřními pohrabovacími rotory, mezi nimi nebo zčásti nad a mezi vnitřními pohrabovacími rotory. Vzhledem k tomu, že prostor nad nevykývnutelnými prostředními pohrabovacími rotory je ve vodorovném i svislém směru omezen, je pro stroje pro sklizeň sena s více než šesti pracovními orgány podle Evropského patentového spisu EP 454 602 známa přepravní poloha, ve které jsou vnitřní a prostředni výkyvné pohrabovací rotory uspořádány v přibližně svislé poloze vně prostředního rámu a kol, která podpírají tento prostřední rám stroje pro sklizeň sena na půdě, přičemž jsou oba výkyvné vnější pohrabovací rotory sklopeny do oblasti nad nevykývnutelné prostřední pohrabovací rotory. Vzhledem k tomu, že větší část výkyvných pohrabovacích rotorů je uspořádána vně dotykové plochy kol podpírajících stroj na půdě, reaguje stroj v přepravní poloze velmi citlivě na nerovnosti půdy, takže pohyb stroje je kolébavý, což může na silnici vést k omezování provozu a při převážení nerovným terénem, například při obracení na louce, může docházet i k překlopení stroje.
—· 3.- · · · « · · • · · · ·· Β · » » ·· · ·
Podstata vynálezu
Úkolem vynálezu je vytvořit stroj pro sklizeň sena, u něhož by se konstrukčně jednoduchým způsobem dosáhlo takové polohy těžiště, kterou by bylo redukováno nebezpečí překlopení stroje v přepravní poloze.
Tento úkol splňuje stroj pro sklizeň sena s návěsným zařízením spojitelným s tažným vozidlem, výkyvné uspořádaným na koncové tažné části nevýkyvné střední části podélného nosníku nosného rámu stroje, sestávajícího z alespoň jednoho vnitřního, prostředního a vnějšího postranního rámu, uspořádaných na levé a pravé straně stroje, osazených pracovními orgány vytvořenými jako pohrabovací rotory, přičemž každý z pohrabovacích rotorů je opřen o půdu prostřednictvím alespoň jednoho pojezdového kola a vnitřní, prostřední a vnější postranní rámy jsou prostřednictvím přestavovacích prostředků vykývnutelné z pracovní polohy do přepravní polohy a naopak okolo os, uspořádaných ve směru jízdy, podle vynálezu, jehož podstatou je, že vnější postranní rámy jsou výkyvné do přepravní polohy, ve které vnější postranní rámy spolu sousedí a ve které prostřední a vnitřní postranní rámy jsou kolmé na nevýkyvnou střední část a pohrabovací rotory, uspořádané na vnějších postranních rámech, jsou nastavitelné do oblasti nad nevýkyvnou střední částí, ve které pojezdová kola pohrabovacích rotorů spolu sousedících vnějších postranních rámů jsou ve svislém směru uspořádána tak, že mezi sebe střídavě zapadají.
Je výhodné, když vnitřní, prostřední a vnější postranní rámy jsou osazeny různým počtem pohrabovacích rotorů.
Použití bočních stran rámu, které jsou opatřeny rozdílným počtem pohrabovacích rotorů, umožňuje v oblasti dotykové plochy pojezdových kol pohrabovacích rotorů, které nelze vykývnout, uspořádat větší počet pohrabovacích rotorů tak, že se zčásti navzájem přesahují, čímž se v přepravní poloze kromě menšího příčného rozepnutí vzhledem ke směru jízdy dosahuje také příznivější polohy těžiště a tím i snížení nebezpečí překlopení stroje.
Podle vynálezu je výhodné, když postranní rámy mají na obou stranách spojovací prvky pro uspořádání postranních rámů ve variabilním pořadí.
Toto uspořádání umožňuje v libovolném pořadí navzájem spojovat tyto části nezávisle na tom, zda jsou uspořádány na pravé nebo na levé straně stroje, čímž vzniká modulární konstrukce .
Dále je výhodné, když postranní rámy, osazené rozdílným počtem pohrabovacích rotorů, jsou navzájem kombinovány, přičemž jeden vnější postranní rám je osazen dvěma pohrabovacími rotory a druhý vnější postranní rám je osazen jedním pohrabovacím rotorem.
Je také výhodné, když postranní rámy s rozdílným počtem pohrabovacích rotorů jsou těmito pohrabovacími rotory osazeny tak, že ve výsledné kombinaci s postranním rámem bez pohrabovacího rotoru je mezi sousedícími pohrabovacími rotory stejný rozestup.
Navzájem sladěná délka jednotlivých bočních částí a uspořádání pohrabovacích rotorů na příslušných bočních čá• ·
• · stech zajišůují ve smontovaném stavu konstantní vzájemnou vzdálenost jednotlivých rotorů.
Je výhodné, když postranní rámy každé ze stran, nosného rámu, neosazený pohrabovacím rotorem nebo osazený jedním nebo dvěma pohrabovacimi rotory, jsou pro modulární konstrukci provedeny stejně.
Podle vynálezu se jeví výhodným, když vždy vnější a prostřední postranní rámy, jsou navzájem spojeny dvojčlenným spojovacím mechanizmem, který je prostřednictvím přestavovacích prostředků spojen s nevýkyvnou střední částí nosného rámu tak, že zavedení tlaku do přestavovacího prostředku má za následek vykývnutí vnitřních a prostředních postranních rámů o přibližně 90 a vnějších postranních rámů o více než 90 .
Pokud jsou vnější boční části výhodně navzájem spojeny pomocí spojovacího členu a je-li s každým z těchto spojovacích členů v záběru přestavovací prostředek uspořádaný na konci nevýkyvné části rámu, je tak možno pomocí jednoduché konstrukce realizovat vykyvování všech pohrabovacich rotorů jedné poloviny stroje pro sklizeň sena pouze jedním přestavovacím prostředkem.
Je výhodné, když pro zajištění přizpůsobivosti prostředních a vnějších postranních rámů vzhledem k půdě jsou přestavovací prostředky spojeny s nevýkyvnou střední částí pomocí posuvného kloubu a drážky.
Pro zamezeni hrabání pojezdových kol při změně polohy postranních rámů vzhledem k nerovnostem půdy, mohou být po• · * ··« 4·· •44 4 4 · 4 · · ·4
dle vynálezu pojezdová kola alespoň zčásti vytvořena jako doběhová kola.
Přehled obrázků na výkresech
Příkladná provedení vynálezu jsou znázorněna na výkresech, kde obr. 1 představuje stroj pro sklizeň sena v pracovní poloze a v pohledu shora, obr. 2 stroj pro sklizeň sena v přepravní poloze, obr. 3 stroj pro sklizeň sena v pracovní poloze a v pohledu zezadu a obr. 4 moduly nosného rámu stroje pro sklizeň sena.
Příklady provedeni vynálezu
Stroj 1 pro sklizeň sena, znázorněný na obr. 2 v přepravní poloze a na obr. 1 a 3 v pracovní poloze, je připojitelný k tažnému vozidlu 3. pomocí návěsného zařízení 2. Je opatřen nosným rámem 10, na kterém jsou uspořádány pracovní orgány vytvořené jako pohrabovací rotory 4, a který sestává z nevýkyvné střední části 5 a z vnitřního, prostředního a vnějšího postranního rámu 7, 8 a 9, výkyvných okolo os 6 uspořádaných ve směru jízdy. Nosný rám 10 je ve své střední části spojen s podélným nosníkem 11, jehož druhý konec je výkyvné upevněn na návěsném zařízení 2. S podélným nosníkem 11 jsou spojeny o sobě známé, z hlediska tohoto vynálezu nepodstatné a proto neznázorněné mechanické a hydraulické převodové prvky, zejména kloubové hřídele a vedení, jimiž jsou prostřednictvím rovněž neznázorněných kloubových hřídelů a pohonných ústrojí poháněny pohrabovací rotory 4, a které • · · · ··· · · · · • · · · · · · · · ·· · — · 7 ·— · · · · · · · ···· · · ·♦ ·· ·· ·· dodávají do přestavovacích prostředků, provedených jako hydraulické válce 12. 12, prostředí pro přenos energie. Podle vynálezu modulárně zkonstruované vnitřní, prostřední a vnější postranní rámy 7, 8, 9 jsou osazeny rozdílným počtem pohrabovacích rotorů 4, přičemž každý z pohrabovacích rotorů 4 je opřen o půdu 15 prostřednictvím alespoň jednoho pojezdového kola 14. Na obr. 4 jsou znázorněny moduly 16, 17. 18, z nichž jsou vytvořeny vnitřní, prostřední a vnější postranní rámy 7, 8, 9. Každý modul 16, 17, 18 obsahuje profilový podpěrný nosník 19, který může mít libovolný průřez, otevřený nebo uzavřený, a v jeho vnitřním prostoru jsou uloženy neznázorněné mechanické převodové prvky, s výhodou profilové hřídele pro převádění pohonné energie, přiváděné od tažného vozidla 2 na pohrabovací rotory 4. U modulu 16 jsou na obou koncích podpěrného nosníku 19 uspořádány spojovací prvky 20 opatřené otočným kloubem 21, umožňující přenášení energie i ve vykývnuté poloze modulu 16. Podpěrný nosník 19 modulu 17 je na jednom konci rovněž opatřen spojovacím prvkem 20 s otočným kloubem 21 a na jeho druhém konci je uspořádáno o sobě známé pohonné ústrojí 22 pohrabovacího rotoru
4. Pohonné ústrojí 22 je na straně odvrácené od protilehlého spojovacího prvku 20 rovněž opatřeno otočným kloubem 21. Podpěrný nosník 19 modulu 18 je na obou koncích opatřen pohonným ústrojím 22, takže tento modul 18 může být osazen dvěma pohrabovacími rotory 4. Délka jednotlivých modulů 16, 17, 18 je vzájemně sladěna tak, aby moduly 16, 17, 18 byly navzájem kloubově spojitelné a pohrabovací rotory 4 na nich uspořádané měly konstantní rozestup. U popsaného příkladného provedení vynálezu bylo tohoto konstantního rozestupu dosaženo tak, že v pohledu ve směru FR jízdy uspořádaná levá strana 23 nosného rámu 10 má vnitřní postranní rám 7 proveden jako modul 16 f prostřední postranní rám 8 jako modul 18 a vnější postranní rám 9 jako modul 12. Na pravé straně 24 nosného rámu 10 je vnitřní postranní rám 7 proveden jako modul 17, prostřední postranní rám 8 jako modul 16 a vnější postranní rám 9 jako modul 18. Tak nesou oba vnější postranní rámy 9 rozdílný počet pohrabovacích rotorů 4. Kloubové spojení jednotlivých modulů 16, 17, 18 v otočných kloubech 21 může v nejjednodušším případě být provedeno pomocí neznázorněného čepu. Prostřední a vnější postranní rámy 7, 8 jsou přídavně navzájem spojeny prostřednictvím dvojčlenného spojovacího mechanizmu 25, který je na druhé straně napojen na kloub 26 na konci pístnice hydraulického válce 12, 13. Svou koncovou částí je každý hydraulický válec 12, 13 otočně a posuvně spojen s drážkou 27 posuvného kloubu 28 tvaru podélného otvoru, uspořádanou na nevýkyvné střední části 5 nosného rámu 10 stroje 1 pro sklizeň sena. Tato posuvnost hydraulických válců 12. 13 v příčném směru vzhledem ke směru FR jízdy umožňuje dokonalejší přizpůsobení se tvaru půdy pohrabovacimu rotoru 4, který je spojen s půdou 15 prostřednictvím alespoň jednoho pojezdového kola 14. Aby se zabránilo hrabání pojezdových kol 14 při změnách polohy postranních rámů 7, 8, 9 vyvolaných posuvnými klouby 28 při přizpůsobování zařízení změnám polohy a tvaru půdy nebo při zvedání * · · ··· ···· flz Λ · ···· · ·· · ······· · · • · · · ·· · · ·· ·· ·· modulu 18., opatřeného dvěma pohrabovacimi rotory 4., který u uvedeného příkladného provedení tvoří na levé straně 23 nosného rámu prostřední postranní rám 8 a na pravé straně 24 nosného rámu vnější postranní rám 9, přičemž pojezdová kola 14 by vykonávala hrabivý pohyb v příčném směru vzhledem ke směru FR jízdy, jsou pojezdová kola 14 alespoň zčásti vytvořena jako doběhová kola 14a. Stroj 1 pro sklizeň sena je v pracovní poloze, když je pístnice 29 vysunuta z pístu 30. Má-li být stroj 1 pro sklizeň sena uveden z pracovní polohy do přepravní polohy, je do každého hydraulického válce
12. 13 přivedeno tlakové prostředí tak, aby se pístnice 29 zasunula do pístu 30 a aby přitom prostřednictvím dvojčlenného spojovacího mechanizmu 25 vykývla vnější postranní rám 9 o více než 90 vůči prostřednímu postrannímu rámu 8 a nad otočné klouby 21 prostředních a vnitřních postranních rámů 8, 7, aby došlo k vykývnutí os 6 probíhajících ve směru jízdy do přibližně svislé polohy vzhledem k nevýkyvné střední části 5. V přepravní poloze jsou pohrabovací rotory 4 vnějších postranních rámů 9 uspořádány ve svislém směru nad nevýkyvnou střední části 5 tak, že v této poloze sousedících vnějších postranních rámů 9 pojezdová kola 14 do sebe střídavě zapadají a v oblasti dotykové plochy mezi dvěma pojezdovými koly 14 nevýkyvné střední části 5 jsou uspořádány alespoň tři pohrabovací rotory 4. Tímto způsobem se podle vynálezu vytváří přepravní poloha stroje l, který tak vzhledem k vozovce má malou příčnou přepravní šířku a polohu těžiště omezující jeho kývavý pohyb při jízdě.

Claims (10)

  1. »··· · · ··
    PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Stroj pro sklizeň sena s návěsným zařízením spojitelným s tažným vozidlem, výkyvné uspořádaným na koncové tažné části nevýkyvné střední části podélného nosníku nosného rámu stroje, sestávajícího z alespoň jednoho vnitřního, prostředního a vnějšího postranního rámu, uspořádaných na levé a pravé straně stroje, osazených pracovními orgány vytvořenými jako pohrabovací rotory, přičemž každý z pohrabovacích rotorů je opřen o půdu prostřednictvím alespoň jednoho pojezdového kola a vnitřní, prostřední a vnější postranní rámy jsou prostřednictvím přestavovacích prostředků vykývnutelné z pracovní polohy do přepravní polohy a naopak okolo os, uspořádaných ve směru jízdy, vyznačující se tím, že vnější postranní rámy (9) jsou výkyvné do přepravní polohy, ve které vnější postranní rámy (9) spolu sousedí a ve které prostřední a vnitřní postranní rámy (8, 7) jsou kolmé na nevýkyvnou střední část (5) a pohrabovací rotory (4), uspořádané na vnějších postranních rámech (9), jsou nastavitelné do oblasti nad nevýkyvnou střední částí (5), ve které pojezdová kola (14) pohrabovacích rotorů (4) spolu sousedících vnějších postranních rámů (9) jsou ve svislém směru uspořádána tak, že mezi sebe střídavě zapadají .
  2. 2. Stroj pro sklizeň sena podle nároku 1, vyznačující se tím, že vnitřní, prostřední a vnější postranní rámy (7, 8, 9) jsou osazeny různým počtem pohrabovacích rotorů (4).
  3. 3. Stroj pro sklizeň sena podle nároku 2, vyznačující se tím, že počet pohrabovacích rotorů (4) se rovná nule, jedné nebo dvěma.
  4. 4. Stroj pro sklizeň sena podle alespoň jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že postranní rámy (7, 8, 9) mají na obou stranách spojovací prvky (20) pro uspořádání postranních rámů (7, 8, 9) ve variabilním pořadí.
  5. 5. Stroj pro sklizeň sena podle alespoň jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že postranní rámy (7, 8, 9), osazené rozdílným počtem pohrabovacích rotorů (4), jsou navzájem kombinovány, přičemž jeden vnější postranní rám (9) je osazen dvěma pohrabovacími rotory (4) a druhý vnější postranní rám (9) je osazen jedním pohrabovacím rotorem (4).
  6. 6. Stroj pro sklizeň sena podle alespoň jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že postranní rámy (7, 8, 9) s rozdílným počtem pohrabovacích rotorů (4) jsou těmito pohrabovacími rotory (4) osazeny tak, že ve výsledné kombinaci s postranním rámem (7, 8) bez pohrabovacího rotoru (4) je mezi sousedícími • · · · · ···«·«· · · ······ · ♦ · · ·· ·· pohrabovacími rotory (4) stejný rozestup.
  7. 7. Stroj pro sklizeň sena podle alespoň jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že postranní rámy (7, 8, 9) každé ze stran (23, 24) nosného rámu (10), neosazený pohrabovacím rotorem (4) nebo osazený jedním nebo dvěma pohrabovacími rotory (4), jsou pro modulární konstrukci provedeny stejně.
  8. 8. Stroj pro sklizeň sena podle alespoň jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že vždy vnější a prostřední postranní rámy (8, 9) jsou navzájem spojeny dvojčlenným spojovacím mechanizmem (25), který je prostřednictvím přestavovacích prostředků (12, 13) spojen s nevýkyvnou střední částí (5) nosného rámu (10) tak, že zavedení tlaku do přestavovacího prostředku (12, 13) má za následek vykývnutí vnitřních a prostředních postranních rámů (7, 8) o přibližně 90 a vnějších postranních rámů (9) o více než 90 .
  9. 9. Stroj pro sklizeň sena podle alespoň jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že pro zajištění přizpůsobivosti prostředních a vnějších postranních rámů (8, 9) vzhledem k půdě (15) jsou přestavovací prostředky (12, 13) spojeny s nevýkyvnou střední částí (5) pomocí posuvného kloubu (28) a drážky (27).
    • · · · · · · ·, φ φ · •φφ φ «φφφ φ * φ · _* 1 ί u «φφφ · · ·φ·+ **»φ φφ «· φφ »φ
  10. 10. Stroj pro sklizeň sena podle alespoň jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že pro zamezení hrabání pojezdových kol (14) při změně polohy postranních rámů (7, 8, 9) vzhledem k nerovnostem půdy (15), jsou pojezdová kola (14) alespoň zčásti vytvořena jako doběhová kola (14a).
CZ19991770A 1998-05-27 1999-05-19 Stroj pro sklizeň sena CZ294468B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19823555A DE19823555A1 (de) 1998-05-27 1998-05-27 Heuwerbungsmaschine

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ177099A3 true CZ177099A3 (cs) 1999-12-15
CZ294468B6 CZ294468B6 (cs) 2005-01-12

Family

ID=7868996

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19991770A CZ294468B6 (cs) 1998-05-27 1999-05-19 Stroj pro sklizeň sena

Country Status (4)

Country Link
EP (1) EP0960559B1 (cs)
AT (1) ATE253810T1 (cs)
CZ (1) CZ294468B6 (cs)
DE (2) DE19823555A1 (cs)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19920755A1 (de) 1999-05-05 2000-11-09 Claas Saulgau Gmbh Heuwerbungsmaschine
DE102006058053A1 (de) 2006-12-07 2008-06-19 Claas Saulgau Gmbh Heuwerbungsmaschine
DE102007058312A1 (de) * 2007-12-04 2009-06-10 Maschinenfabrik Kemper Gmbh & Co. Kg Erntevorsatz für landwirtschaftliche Erntemaschinen zum Aufnehmen und Weiterfördern von Halmfrüchten
DE102014208071B4 (de) 2014-04-29 2018-10-25 Maschinenfabrik Kemper Gmbh & Co. Kg Zwischen einer Betriebs- und einer Transportstellung verstellbares landwirtschaftliches Arbeitsgerät

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4355690A (en) * 1980-12-18 1982-10-26 Deere & Company Stack folding outrigger system
US4615397A (en) * 1985-10-30 1986-10-07 Deutz-Allis Corporation Agricultural implement with double wing folding mechanism using toggle linkage and hydraulic actuator
FR2618045B1 (fr) * 1987-07-15 1990-06-08 Kuhn Sa Machine de fenaison munie de plusieurs roues rateleuses basculables en vue du repliement pour le transport ou le remisage
DE3827047A1 (de) * 1988-08-10 1990-02-22 Greenland Gmbh & Co Kg Kreiselheuwerbungsmaschine
FR2643783B1 (fr) * 1989-03-01 1992-01-17 Kuhn Sa Machine de fenaison comportant plusieurs rotors
FR2643940B1 (fr) * 1989-03-01 1991-05-17 Snecma Aube mobile de turbomachine a moment de pied compense
FR2661312B1 (fr) * 1990-04-27 1992-07-17 Kuhn Sa Machine de fenaison avec plusieurs rotors.
DE9100715U1 (de) * 1991-01-23 1991-04-11 H. Niemeyer Söhne GmbH & Co KG, 4446 Hörstel Heuwerbungsmaschine
NL9400133A (nl) * 1994-01-28 1995-09-01 Maasland Nv Schudmachine.
FR2754136B1 (fr) * 1996-10-03 1999-01-22 Kuhn Sa Machine de fenaison comportant un chassis compose de plusieurs troncons articules entre eux

Also Published As

Publication number Publication date
ATE253810T1 (de) 2003-11-15
EP0960559A1 (de) 1999-12-01
EP0960559B1 (de) 2003-11-12
DE59907684D1 (de) 2003-12-18
DE19823555A1 (de) 1999-12-02
CZ294468B6 (cs) 2005-01-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4619330A (en) Flexibility for wide swath agricultural implements
CN104285595B (zh) 改良型秸秆收获机
RU2305397C2 (ru) Сельскохозяйственная косилка с несущим транспортным средством и несколькими рабочими узлами
CN100384316C (zh) 用于聚集或摊开铺放在地面上的物品的农业机械
US6109012A (en) Hay-making machine
CN103607877B (zh) 带有改进型折叠装置的农业机械
US20030221401A1 (en) Agricultural implement comprising a transporting device
RU2598912C2 (ru) Поворачиваемая вперед транспортная ось
CZ279930B6 (cs) Závěsný dvoumotorový shrnovač píce
RU2758224C2 (ru) Лесозаготовительная машина
BR102017013195A2 (pt) Suporte de plataforma de colheitadeira e combinação de uma colheitadeira agrícola e um suporte de plataforma de colheitadeira
US4290733A (en) Forage stack mover
NL1003572C2 (nl) Landbouwkundig arbeidswerktuig, in het bijzonder een veelwiel-hooischudder.
CZ177099A3 (cs) Stroj pro sklizeň sena
EA016116B1 (ru) Сельскохозяйственная машина
EP0869894B1 (en) Low-lifting industrial truck
CZ281472B6 (cs) Stroj na sběr sena
RU2405301C2 (ru) Машина для заготовки сена со складными боковыми конструкциями
ITMI20100782A1 (it) Ranghinatore a pettine doppio ad andana laterale
ATE112444T1 (de) Heuwerbungsmaschine.
BR102015026718B1 (pt) sistema de colheita agrícola
NL1017549C2 (nl) Hooiverzamelinrichting
NL1027727C1 (nl) Hooibouwmachine.
CZ24451U1 (cs) Transportní vozík s reverzním natácením prední a zadní nápravy
EP1080621A1 (en) Universal tool carrier

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20070519