CZ139797A3 - Adapter for locating groove of electric conductors - Google Patents

Adapter for locating groove of electric conductors Download PDF

Info

Publication number
CZ139797A3
CZ139797A3 CZ971397A CZ139797A CZ139797A3 CZ 139797 A3 CZ139797 A3 CZ 139797A3 CZ 971397 A CZ971397 A CZ 971397A CZ 139797 A CZ139797 A CZ 139797A CZ 139797 A3 CZ139797 A3 CZ 139797A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
groove
wall
piece according
mounting position
head
Prior art date
Application number
CZ971397A
Other languages
English (en)
Inventor
Regis Coutant
Jean Laigle
Marc Destruel
Original Assignee
Planet Wattohm Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Planet Wattohm Sa filed Critical Planet Wattohm Sa
Publication of CZ139797A3 publication Critical patent/CZ139797A3/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02GINSTALLATION OF ELECTRIC CABLES OR LINES, OR OF COMBINED OPTICAL AND ELECTRIC CABLES OR LINES
    • H02G3/00Installations of electric cables or lines or protective tubing therefor in or on buildings, equivalent structures or vehicles
    • H02G3/02Details
    • H02G3/04Protective tubing or conduits, e.g. cable ladders or cable troughs
    • H02G3/0406Details thereof
    • H02G3/0418Covers or lids; Their fastenings
    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02GINSTALLATION OF ELECTRIC CABLES OR LINES, OR OF COMBINED OPTICAL AND ELECTRIC CABLES OR LINES
    • H02G3/00Installations of electric cables or lines or protective tubing therefor in or on buildings, equivalent structures or vehicles
    • H02G3/02Details
    • H02G3/04Protective tubing or conduits, e.g. cable ladders or cable troughs
    • H02G3/0431Wall trunking

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Connector Housings Or Holding Contact Members (AREA)
  • Details Of Indoor Wiring (AREA)
  • Ladders (AREA)
  • Road Signs Or Road Markings (AREA)
  • Laying Of Electric Cables Or Lines Outside (AREA)
  • Chutes (AREA)
  • Extrusion Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Insulating Bodies (AREA)
  • Cable Accessories (AREA)
  • Insulated Conductors (AREA)

Description

Koncovka pro vodicí drážku elektrických vodiči i
D
Xlt
Ό
ZO o>
> cz> s —I -<
tr>
—i < m ze
-< o
G ,Λ >
O
^Oblast techniky
Vynález se týká koncovky pro vodicí drážku elektrických vodičů, určené k uzavření konce drážky, upevněné na podklad, zejména zeď nebo svislou stěnu, přičemž vnější povrch této koncovky je upraven pro spojení s povrchem drážky k zajištění přechodu k upevňovacímu podkladu drážky.
. Takováto koncovka je určena k ochraně konce drážky před nárazy a zejména k ochraně osob vůči elektrickému proudu, procházejícímu vodiči v drážce. Jinak se obě funkce kombinují, má-li se zabránit zanesení cizích těles (vláken, špendlíků, šroubováků), zejména vodivých cizích těles, poté, co bylo vedení podrobeno nárazu. Kromě toho zajišťuje tato koncovka estetickou funkci, zejména harmonickým přechodem mezi vnějším povrchem drážky a upevňovacího podkladu.
Dosavadní stav techniky
Klasicky jsou koncovky tvořeny součástmi upevněnými na drážkových profilech různými prostředky, jako je lepení, upínací zasunutí, kovový zub pronikající plastovým materiálem drážky a koncovky, našroubování na drážku.
Protože musí koncovka zajistit funkci zahrazení drážky a současně estetickou funkci, vede to k někdy protichůdným požadavkům. Dosud je konkrétně nutno mít dva typy koncovky, jednu pro montáž na levý a druhou na pravý konec drážky.
Účelem vynálezu je zejména nalézt koncovku, která by umožnila lépe uspokojovat požadavky, kladené zahrazovací a estetickou funkcí, a která by mohla být montována na levý i pravý konec.
Účelem vynálezu je rovněž nalézt koncovku, která by měla ekonomickou výrobu a jejíž montáž by byla jednoduchá a rychlá.
Podstata vynálezu
Podle vynálezu spočívá výše definovaná koncovka pro vodicí drážku elektrických vodičů v tom, že má dvě části, tj.
' - první uzavírací část pro uzavření vnitřního prostoru drážky, přičemž tato část má vrchol a základnu a může být montována bez rozlišení na pravý nebo levý konec drážky, přičemž se přechodu z jedné montážní polohy do druhé dosáhne otočením této první části s výměnou polohy vrcholu a základny, _
- druhou krycí část, upravenou k upevnění na první část a k zajištění spojení s vnějším povrchem drážky, přičemž tato druhá část má hlavu a patu a může přecházet z montážní polohy vpravo do montážní polohy vlevo otočením kolem osy, v podstatě rovnoběžné se směrem hlava/pata, bez výměny vzájemných poloh hlavy a paty.
přičemž díky kombinaci těchto dvou částí je koncovka oboustranná.
Při otočení první části s výměnou polohy základny a vrcholu se obecně jedná o půl otáčky, zatímco při otočení druhé části pro přechod z montážní polohy vlevo do montážní polohy vpravo se jedná o čtvrt otáčky.
r\ r .
Koncovka, je-li instalována, má obvykle vrchní okraj rozdílného tvaru od spodního okraje; podle vynálezu má vrchol i základna první uzavírací části koncovky stejný tvar, zatímco hlava a pata druhé krycí části mají různé tvary, přizpůsobené tvaru vrchního a spodního okraje.
Výhodně je krycí část obsažena mezi dvěma rovinami, svírajícími mezi sebou úhel alespoň 90 °, a její vnější povrch představuje sektor válcového povrchu, uzavřený v horní části řezem konvexního povrchu tvořícím hlavu a otevřený v dolní části na úrovni paty.
Vrchní okraj drážky má obecně válcový tvar, s vodorovnými tvořícími přímkami, je-li koncovka na místě, s příčným řezem tvaru kruhového oblouku; hlava _________= _ krycí části koncovky je tvořena konvexním kloboučkem, obsaženým mezi povrchy .
alespoň přímého diedru, přičemž tento klobouček má vrchol určený k umístění proti upevňovacímu podkladu drážky.
Uzavírací část obsahuje čelo, tvořící uzávěr drážky, a stěnu kolmou k čelu, tvořící s ním přímý diedr, jehož dutina je určena k otočení směrem k vnějšku drážky, přičemž vnější povrch této stěny je rovinný, aby mohl být umístěn proti upevňovacímu podkladu drážky, zatímco vnější povrch cela je opatřen vystupujícími .patkami,, zejména s podlouhlými otvory, pro upevnění koncovky; tyto vystupující patky jsou obecně zasunuty do vnitřního prostoru drážky.
Čelo a stěna tvořící diedr jsou přednostně spojeny žebry, majícími středovou rovinu kolmou k hraně diedru a umístěnými v dutině diedru.
Čelo uzavírací části je výhodně opatřeno středícími a vodícími patkami pro montáž, které jsou upraveny zejména v sousedství vrcholu a základy a ve středu čela.
Obě části koncovky, tj. krycí a. uzavírací, jsou opatřeny sdruženými spojovacími prostředky pro zajištění upevnění krycí části na uzavírací část.
Φ
Tyto spojovací prostředky mohou zahrnovat ze strany uzavírací části alespoň jeden válcový sektor konvexní směrem ven, umístěný v dutině přímého diedru, jehož středová část je upravena ve tvaru spojovacího jazýčku, zatímco krycí část zahrnuje uvnitř patku konkávního tvaru sdruženého s tvarem tohoto sektoru, upravenou pro západkové spojení s tímto sektorem.
Spojovací prostředky, upravené na uzavírací části, jsou upraveny symetricky vzhledem ke středu této části, takže v montážní poloze vpravo nebo vlevo zaujímají spojovací prostředky tutéž polohu ve svislém směru.
Výhodně jsou výztužná žebra uzavírací části upravena v polovině výšky válcového sektoru nebo sektorů, tvořících spojovací prostředky pro uzavírací část.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude dále popsána v souvislosti s konkrétním příkladem provedení a s odkazem na připojené výkresy. Popsaný příklad však nijak neomezuje rozsah vynálezu.
Obr. 1 představuje perspektivní pohled na drážku a koncovku podle vynálezu v průběhu montáže na pravý konec drážky.
Obr. 2 je perspektivní pohled na drážku a koncovku podle obr. 1 pod jiným úhlem.
Obr. 3 je perspektivní pohled zpředu na uzavírací část koncovky.
Obr. 4 je perspektivní pohled zezadu na uzavírací část podle obr. 3.
Obr. 5 je perspektivní pohled zezadu na krycí část koncovky.
Obr. 6 představuje částečný svislý řez uzavírací a krycí částí koncovky v úrovni sdružených spojovacích prostředků.
Obr. 7 je analogický obr. 6, přičemž obě části jsou znázorněny sestavené.
Příklad provedení vynálezu
Na obr. 1 a 2 je možno vidět drážku 1_, určenou k vedení elektrických vodičů, na výkrese neznázorněných. Tato drážka 1. má vodicí dno 2, které má směrem dozadu stěnu určenou ke svislému upevnění na zeď a směrem dopředu rovnoběžné vodorovné žlábky, tvořící dráhy 3 pro vodiče nebo elektrické kabely. Příčný řez vodicích drah 3 má v podstatě tvar U otevřeného směrem vzhůru, přičemž stěna dna 2 tvoří jednu jeho větev. Vodicí dráhy 3 mohou být rozmístěny v různých výškách podle typu drážky 1_; počet drah 3 se může měnit podle typu drážky. Ve znázorněném příkladu jsou upraveny dvě dráhy 3. Horní dráha, umístěná v podstatě v polovině výšky drážky, je upravena nad podélným průchodem 4 pravoúhlého průřezu, uzavřeným ze všech stran a ústícím pouze na svých podélných koncích. Tento průchod 4 je umístěn v polovině výšky dna 2.
Drážka 2 je dále opatřena krytem 5, upraveným pro západkové upevnění na spodní a horní podélný okraj dna 2. Je-li drážka umístěna ve svislé rovině vůči zdi a je-li nasazen i kryt 5, je horní, resp. spodní okraj drážky tvořen horním okrajem 6, resp. spodním okrajem 7 krytu 5. Horní okraj 6 má rozdílný tvar oproti spodnímu okraji 7; ve znázorněném příkladu je horní okraj 6 tvořen částí'válcového povrchu s vodorovnými tvořícími přímkami, je-li nasazen kryt 5, s příčným řezem křivkového oblouku, jehož vypuklost je otočena směrem ven; jsou samozřejmě možné jakékoli jiné tvary, například tvar hranolu. Svislá plochá stěna 8 zajišťuje spojení mezi horním okrajem 6 a spodním okrajem 7, umístěným ve vodorovné rovině s pravým úhlem vůči stěně 8. '
Na obr. 1 a 2 má drážka 1. ve vodorovném směru pro potřeby znázornění sníženou délku. Je jasné, že drážka 1 má obecně mnohem větší délku než jaká je znázorněna na obrázcích.
Uzavření drážky 1 na jejích koncích, zejména na pravém konci podle obr. 1 a 2, je zajištěno koncovkou E, obsahující dvě části A a B.
První čili uzavírací část A je určena k uzavření vnitřního prostoru drážky. Tato část A je upravena přednostně pro použití na několika různě přehrazených modelech dna 2 drážky.
Tato první část A má vrchol 9 a základnu 10 a může být montována bez rozdílu na pravý nebo levý konec drážky 1_. Přechodu z jedné montážní polohy do druhé se dosáhne otočením této části A, při němž dojde k výměně poloh vrcholu 9 a základny 10; jinak řečeno, podle znázornění na obrázcích se jedná o otočení o půl _ otáčky (180 °), uskutečněné kolem vodorovné osy, kolmé ke stěně dna 2 drážky a ' umístěné v polovině výšky části A.
Část A má čelo 11, tvořící uzávěr vedení drážky 1 a bránicí proniknutí cizích těles. Toto čelo 11 je tvořeno plochou stěnou, jejíž obrys v podstatě odpovídá vnitřnímu obrysu krytu 5. Nicméně zatímco spodní okraj 7 krytu 5 má rozdílný tvar od spodního okraje 6, má základna 10 čela 11 tentýž tvar křivkového oblouku jako vrchol 9, kterýžto tvar odpovídá vnitřní ploše horního-okraje 6 krytu 5,-Je tedy možno v horní části vnitřního prostoru drážky 1 vytvořit relativně přesný uzávěr v oblasti, kde je možný přístup k elektrickým vodičům. Naopak ve spodní části krytu 5, i když přetrvává relativně velká vůle mezi základnou 10 a spodním okrajem 7 krytu, tento problém není, protože není prakticky možné na vodiče dosáhnout zdola, protože spočívají v kabelových drahách 3, ve spodní partii uzavřených.
Čelo 11, jehož tloušťka může být relativně malá, neposkytuje příliš záběru během nárazu. Je opatřeno vystupujícími patkami 12, 12’ vodorovného středového směru, kolmého k rovině čela 11. V uvažovaném příkladu jsou provedeny dvě patky 12, 12’, ale jejich počet může být různý. Patky 12, 12’ jsou vytvořeny symetricky vzhledem ke středu části A, aby bylo možno najít relativně stejnou polohu pro montáž vpravo i montáž vlevo. Tyto patky 12, 12’ mají svislou středovou rovinu a jsou ,5 vyztuženy vodorovnými žebry, tvořícími podpěry 13 mezi čelem 11 a přidruženou patkou. Patky 12, 12’ jsou ve středové oblasti opatřeny podlouhlými otvory 14 pro bf V , upevnem na zeď pomocí šroubů, které procházejí rovněž vodicím dnem 2.
Středící patky 15, 15’ jsou upraveny v sousedství základny, resp. vrcholu čela 11 a spolupracují s vybráními 16, 16’, tvořenými žlábky určitého typu, upravenými na zadní ploše dna, pro zajištění správného uložení části A a spolupráci na jejím spojení se dnem 2. Dále je čelo 11 v polovině výšky opatřeno výstupkem S pravoúhlého průřezu, sdruženým s průchodovou sekcí 4 a určeným k zasunutí do tohoto průchodu. Celek výstupku S a patek 15, 15’ je upraven stejně, aby bylo zachováno stejné uspořádání vzhledem k drážce 1 při montování části A vpravo i vlevo.
Čelo 11 je nerozebratelně spojeno se stěnou 17, tvořící s ním přímý diedr 18 ♦ (viz obr. 3 a 4), jehož dutina je určena k otočení směrem ven. Vnější plocha stěny 17, jak je patrné na obr. 4, je rovinná, aby mohla být umístěna proti zdi, na niž se upevňuje drážka 1_. Je nutno poznamenat, že rovina patek 12, 12' je posunuta směrem dopředu vůči stěně 17, zatímco patky 15, 15’ mají stejnou středovou rovinu jako stěna 17.
Druhá čili krycí část B koncovky E je upravena pro upevnění na první část A a k zajištění spojení s vnějším povrchem drážky, tj. s vnějším povrchem krytu 5.
Tato druhá část B je v podstatě tvořena sektorem 19 válcového povrchu (obr. 2), jehož tvořící přímky jsou svislé, je-li tato část umístěna na konci drážky 1_ upevněné na zeď. Řez sektoru 19 rovinou kolmou k tvořícím přímkám je tvořen obloukem o obvodu mírně větším než 90 °. Sektor 19 je omezen dvěma svislými okraji 20, 21, jejichž zadní plochy tvoří zóny R, R’ překrývání, viditelné na obr. 5. Svislý okraj 20 sektoru 19 na straně drážky dosedá na konec svislé stěny 8 a překrývá ji, zatímco druhý svislý okraj 21 sektoru 19 je opřen o zeď, na níž je upevněna drážka T
Část B obsahuje hlavu 22, tvořenou konvexním kloboučkem, vymezeným obrysem křivočarého trojúhelníku, obsaženým mezi plochami diedru, mírně otevřenějšího než přímý diedr. Okraj 23 hlavy 22, otočený k drážce 1_, překrývá konec horní části 6 krytu 5. Druhý okraj 24 hlavy 22 se opírá o upevňovací zeď drážky 1_. Hlava 22 je zakončena vrcholem 25, opírajícím se o zeď. Zóny R, R’ překrývání jsou výhodně prodlouženy na úroveň okrajů 23, 24 tak, že okraj 23 mírně překrývá sousední okraj části 6 krytu.
Část B obsahuje patu 26, jejíž tvar je odlišný od hlavy 22. Jak je patrné na obr. 5, má pata 26 volný prostor omezený dolním průřezem sektoru 19.
Je zřejmé, že tato část B může být montována na drážku 1 vpravo i vlevo, přičemž přechod z polohy vpravo, znázorněné na obr. 1 a 2, do polohy vlevo probíhá _ otočením o čtvrt otáčky (90 °) kolem svislé osy, v podstatě rovnoběžné se směrem ’ hlava 22/pata 26. Okraj 23, který je v pravé poloze v kontaktu s koncem horního okraje 6 drážky, se pak v poloze vlevo opírá o zeď, na niž je upevněna drážka, zatímco okraj 24 se opírá o levý horní okraj drážky.
Sdružené spojovací prostředky 27, 28 (obr. 6) jsou upraveny na obou částech A a B pro zajištění jejich upevnění, výhodně uložením části B směrem shora dolů na část A. . . . _ - ...
Spojovací prostředky 27 na části A jsou upraveny tak, že zaujímají ve vztahu k drážce 1_ relativně stejnou polohu při montáži vpravo i vlevo na kusu A.
V uvažovaném případě jsou upraveny dva spojovací prostředky 27 symetricky vzhledem k středové vodorovné rovině části A takovým způsobem, že během převrácení části A dojde k výměně mezi horním a dolním spojovacím prostředkem 27. Kromě toho je každý spojovací prostředek 27 symetrický vzhledem ke středové vodorovné rovině.
Každý spojovací prostředek 27 obsahuje dva jazýčky 29, symetrické vůči vyztužovacímu žebru 30, jehož středová rovina je kolmá vůči hraně diedru 18.
Z obou stran tohoto žebra 30 jsou ve stěně 17 upraveny dva pravoúhlé otvory 31, zejména pro usnadnění formování. Vnitřní konec jazýčků 29, vzdálený od žebra 30, je opatřen háčkem 32. Jazýčky 29 ukotvené na žebru 30 vykazují určitou pružnost v ohybu; jsou symetrické vůči rovině půlící diedr 18.
Přednostně jsou jazýčky 29 vymezeny ve válcovém sektoru 33. spojujícím koncové okraje čela 11 a stěny 17, svislými zářezy 34 po každé straně jazýčku 29. Žebro 30 je umístěno v polovině výšky sektoru 33.
Válcové sektory 33 mají takový poloměr zakřivení, že při vložení části B na místo odpovídají jejímu vnitřnímu povrchu.
Spojovací prostředky 28 části B obsahují alespoň jednu patku 35, vzniklou lisováním s částí B, mající určitou elasticitu a zakřivenou směrem dolů, jak je patrné — - na výkresech. Tato patka 35 má konkávní tvar, odpovídající tvaru patky 29 a sektoru 33, takže zapadá do vnitřního povrchu sektoru 33. Patka 35 má pravoúhlý otvor 36, jehož velké strany jsou umístěny v rovině kolmé k tvořícím přímkám povrchu 19. Během uložení na místo háčky 32 zapadají do otvorů 36 s určitou úhlovou volností, usnadňující uložení. Spodní konec patky 35, jak je patrné na obr. 6, je mírně zakřiven na straně opačné k sektoru 19, aby se usnadnilo uložení na patku 29.
V uvažovaném případě jsou ve vnitřku části B v příslušných polohách upraveny dva spojovací prostředky 28, sdružené s dvěma spojovacími prostředky 27.
Části A a B jsou výhodně provedeny z plastu a tvarovány z jednoho kusu.
Z předchozího vysvětlení tedy vyplývá použití a uložení koncovky E podle vynálezu.
Pro montáž vpravo, obr. 1 a 2, se část A uloží na konec drážky zasunutím patek 15, 15' do středících vybrání 16, 16’ a výstupku S do vybrání 4. Jestliže je vystředění správné, zajistí se upevnění části A na zeď pomocí šroubu procházejícího otvory 14.
« Pak se část B nasadí shora dolů na část A takovým způsobem, aby se zajistilo zachycení patek 35 na háčcích 32 jazýčků 29.
‘i
Jakmile je část B na místě, spojí se její vnější povrchy 19 a 22 s vnějšími povrchy drážky a zajistí uzavření této drážky estetickým způsobem.
Žebra 30 zajišťují tuhost celku čela 11 a stěny 17 a zamezují tak tomu, aby se při nárazu čelo 11 odchýlilo od konce drážky.
Část Β navíc esteticky zajišťuje roli nárazníků a díky zóně překrývání R, R’ přináší navíc bezpečnost z hlediska pronikání předmětů.
Směr upevnění shora dolů byl zvolen proto, že je výhodný vzhledem k trajektorii nárazů, ke kterým dochází v případě podlažní lišty.
Montáž koncovky E podle vynálezu na levý konec drážky 1_ probíhá následujícím způsobem. Část A se otočí o půl otáčky kolem vodorovné osy procházející v polovině výšky tak, že se vymění polohy vrcholu 9 a základny 1_0 a tím i patek 15, 15’ a 12, 12’. Část A se nasadí do drážky a upevní, jak výše uvedeno.·
Část B se otočí o čtvrt otáčky kolem svislé osy tak, že se vymění polohy okrajů 23 a 24 hlavy 22, která leží v horní části. Část B se pak nasadí a upevní na část A směrem shora dolů.
Koncovka E podle vynálezu je tedy oboustranná, tzn. že vyhovuje stejně dobře pro pravý i levý konec. Umožňuje spojit uzavírací funkci, zajišťovanou částí A, a estetické funkce a odolnost proti nárazům, zajišťované částí B.

Claims (10)

1. Koncovka pro vodicí drážku (1) elektrických vodičů, určená k uzavření konce drážky (1), upevněné na podklad, zejména zeď nebo svislou stěnu, přičemž vnější povrch této koncovky je upraven pro spojení s povrchy (5, 6, 7) drážky k zajištění přechodu drážky k upevňovacímu podkladu, vyznačující se tím, že obsahuje dvě části (A, B), kterými jsou
- první uzavírací část (A) pro uzavření vnitřního prostoru drážky (1), přičemž tato první část (A) má vrchol (9) a základnu (10) a.může být montována bez rozlišení na pravý nebo levý konec drážky (1), přičemž se přechodu z jedné montážní polohy do druhé dosáhne otočením této první části (A) s výměnou polohy vrcholu (9) a základny (10),
- druhá krycí část (B), upravená k upevnění na první část (A) a k zajištění spojení s vnějším povrchem (5, 6) drážky, přičemž tato druhá část má hlavu (22) a patu (26) a může přecházet z montážní polohy vpravo do montážní polohy vlevo otočením kolem osy, v podstatě rovnoběžné se směrem hlava/pata, bez výměny vzájemných poloh hlavy (22) a paty (26), přičemž díky kombinaci těchto dvou částí (A, B) je koncovka (E) oboustranná.
2. Koncovka podle nároku 1, vyznačující se tím, že první krycí část (A) je upravena pro přechod z montážní polohy vpravo do montážní polohy vlevo otočením o půl otáčky s výměnou poloh vrcholu a základny, zatímco druhá krycí část (B) je upravena pro přechod z montážní polohy vpravo do montážní polohy vlevo otočením o čtvrt otáčky kolem uvedené osy, v podstatě rovnoběžné se směrem hlava/pata.
3. Koncovka podle nároku 1 nebo 2 pro drážku, jejíž horní okraj (6) má rozdílný tvar od spodního okraje (7), vyznačující se tím, že vrchol (9) a základna (10) první uzavírací části (A) mají stejný tvar, zatímco hlava (22) a pata (26) druhé krycí části (B) mají různý tvar, přizpůsobený hornímu, resp. spodnímu okraji drážky.
4. Koncovka podle jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se t í m , že uzavírací část (A) obsahuje čelo (11), tvořící uzávěr, a stěnu (17) v pravém úhlu ktomuto čelu (10), tvořící sním přímý diedr (18), jehož dutina je určena k otočení k vnějšku drážky, přičemž stěna (17) má rovinnou vnější plochu pro umístění proti upevňovacímu podkladu drážky, zatímco Čelo (11) je na opačné straně od stěny (17) vybaveno vyčnívajícími patkami (12, 12’) s podlouhlými otvory (14) pro upevnění koncovky.
5. Koncovka podle nároku 4, vyznačující s e t í m , že čelo (11) a stěna (17), tvořící diedr (18), jsou spojeny žebry (30) v dutině diedru, majícími středovou rovinu kolmou ke hraně diedru.
6. Koncovka podle kteréhokoli z předcházejících nároků, vyznačující s e t í m , že krycí část (B) má jednu stěnu ve formě válcového sektoru (19) se svislými tvořícími přímkami, je-li část (B) umístěna na drážce, upevněné na zeď, přičemž příčný řez sektoru (19) rovinou kolmou k tvořícím přímkám je tvořen obloukem o obvodu mírně větším než 90 °.
7. Koncovka podle kteréhokoli z předcházejících nároků pro drážku, jejíž horní okraj (6) má válcový tvar, vyznačující se tím, že hlava (22) druhé části (B) je tvořena konvexním kloboučkem, zahrnutým mezi plochami diedru, mírně otevřenějšího než přímý diedr, s vrcholem (25), určeným k umístění proti zdi, zatímco pata (26) osahuje volný prostor.
8. Koncovka podle kteréhokoli z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že uzavírací část (A) a krycí část (B) obsahují sdružené spojovací prostředky (27, 28) pro zajištění upevnění druhé části (B) na první část (A).
9. Koncovka podle nároku 8, vyznačující se tím, že sdružené spojovací prostředky (27, 28) jsou upraveny pro uložení krycí části (B) shora dolů na uzavírací část (A).
10. Koncovka podle nároku 8 nebo 9, vyznačující se tím, že spojovací prostředky (27) uzavírací části (A) obsahují alespoň jeden jazýček (29), určený zářezy (34), upravenými ve válcovém sektoru (33), probíhajícím od jedné plochy ke druhé v dutině přímého diedru (18), zatímco krycí část (B) má uvnitř alespoň jednu patku (35) konkávního tvaru, odpovídajícího tvaru patky (29) a válcového sektoru první části (A), upravenou pro zapadnutí na háček (32) uvedeného jazýčku (29).
CZ971397A 1995-09-18 1996-09-16 Adapter for locating groove of electric conductors CZ139797A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9510916A FR2738960B1 (fr) 1995-09-18 1995-09-18 Embout, pour goulotte de cheminement de conducteurs electriques

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ139797A3 true CZ139797A3 (en) 1997-08-13

Family

ID=9482654

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ971397A CZ139797A3 (en) 1995-09-18 1996-09-16 Adapter for locating groove of electric conductors

Country Status (13)

Country Link
EP (1) EP0792532B1 (cs)
AT (1) ATE188072T1 (cs)
CZ (1) CZ139797A3 (cs)
DE (2) DE69605764T2 (cs)
ES (1) ES2106713T3 (cs)
FR (1) FR2738960B1 (cs)
GR (1) GR3032895T3 (cs)
HU (1) HUP9702390A2 (cs)
PL (1) PL180893B1 (cs)
PT (1) PT792532E (cs)
SK (1) SK35197A3 (cs)
TR (1) TR199700203T1 (cs)
WO (1) WO1997011519A1 (cs)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2805672B1 (fr) * 2000-02-24 2002-05-31 Legrand Sa Embout pour goulotte de cheminement de cables ou de conducteurs electriques
DE202004018974U1 (de) * 2004-12-08 2006-04-13 Tehalit Gmbh Endplatte für Leitungsführungskanäle
US7459633B2 (en) 2006-07-11 2008-12-02 Vantage Point Products Corp. Wire management system
FR2973596B1 (fr) * 2011-03-31 2013-05-17 Legrand France Enveloppe allongee pour appareillages et/ou conducteurs electriques comportant un accessoire d'extremite

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3840140A (en) * 1972-08-31 1974-10-08 C Tisbo Cable closure
DK84787D0 (da) * 1987-02-19 1987-02-19 Axel Olsen Listesystem til foering af elektriske stroemforsynings- og/eller svagstroemsledere

Also Published As

Publication number Publication date
EP0792532A1 (fr) 1997-09-03
WO1997011519A1 (fr) 1997-03-27
ES2106713T3 (es) 2000-02-16
PL320200A1 (en) 1997-09-15
DE69605764D1 (de) 2000-01-27
TR199700203T1 (tr) 1997-08-21
SK35197A3 (en) 1997-09-10
DE792532T1 (de) 1998-01-15
EP0792532B1 (fr) 1999-12-22
PT792532E (pt) 2000-06-30
ATE188072T1 (de) 2000-01-15
FR2738960B1 (fr) 1997-11-28
PL180893B1 (pl) 2001-04-30
ES2106713T1 (es) 1997-11-16
HUP9702390A2 (hu) 1998-03-30
DE69605764T2 (de) 2000-04-27
GR3032895T3 (en) 2000-07-31
FR2738960A1 (fr) 1997-03-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4099293A (en) Cabinet hinge
US6513289B1 (en) Retaining clip for trunking, in particular trunking for electrical devices
KR100884717B1 (ko) 배선 몰드 연결부의 마감구
US7332675B2 (en) Elbow assembly for use with divided raceway having T-shaped base
JP3010539B2 (ja) エネルギ導体用鎖状案内装置
KR101962549B1 (ko) 안내 장치
SK279584B6 (sk) Súprava blokov na murovanie
CZ139797A3 (en) Adapter for locating groove of electric conductors
US8517626B2 (en) Reflective road marker
KR20210117328A (ko) 에너지 유도 체인을 위한 분리기, 횡단 웹, 및 구획 최하부
US4553357A (en) Adjustable rainwater gutter mounting arrangement
CN101960066A (zh) 洗衣机的滚筒
ES2326805T3 (es) Accesorio de angulo para canaletas que comprende dos aletas ensambladas al bies.
US20010025716A1 (en) End cap for closing trunking for routing electrical conductors or cables
EP1219839B1 (en) System for fixing fences or panels to support structure posts
US5620711A (en) Mold for forming a waterproof cable
RU2251774C2 (ru) Приборный монтажный кронштейн, в частности электромонтажный кронштейн, устанавливаемый на цоколе лотка
GB2282160A (en) Joining guttering sections
US5944140A (en) Foothold provided with reflectors
JP3751172B2 (ja) 配線用床材
IE49014B1 (en) Guttering
PL192980B1 (pl) Zespół łączący dla korytka kablowego
GB2130290A (en) Cable clip
KR102497009B1 (ko) 앵커
KR890001524Y1 (ko) 전선부설용 홈통