CZ105193A3 - Process and apparatus for separating a fiber sliver transported to a can on a drawing machine - Google Patents

Process and apparatus for separating a fiber sliver transported to a can on a drawing machine Download PDF

Info

Publication number
CZ105193A3
CZ105193A3 CZ931051A CZ105193A CZ105193A3 CZ 105193 A3 CZ105193 A3 CZ 105193A3 CZ 931051 A CZ931051 A CZ 931051A CZ 105193 A CZ105193 A CZ 105193A CZ 105193 A3 CZ105193 A3 CZ 105193A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
strand
fiber
compressed air
fiber strand
sliver
Prior art date
Application number
CZ931051A
Other languages
English (en)
Inventor
Michael Strobel
Albert Kriegler
Alfons Zehndbauer
Original Assignee
Rieter Ingolstadt Spinnerei
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rieter Ingolstadt Spinnerei filed Critical Rieter Ingolstadt Spinnerei
Publication of CZ105193A3 publication Critical patent/CZ105193A3/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H67/00Replacing or removing cores, receptacles, or completed packages at paying-out, winding, or depositing stations
    • B65H67/04Arrangements for removing completed take-up packages and or replacing by cores, formers, or empty receptacles at winding or depositing stations; Transferring material between adjacent full and empty take-up elements
    • B65H67/0428Arrangements for removing completed take-up packages and or replacing by cores, formers, or empty receptacles at winding or depositing stations; Transferring material between adjacent full and empty take-up elements for cans, boxes and other receptacles
    • B65H67/0434Transferring material devices between full and empty cans
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H2701/00Handled material; Storage means
    • B65H2701/30Handled filamentary material
    • B65H2701/31Textiles threads or artificial strands of filaments

Landscapes

  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
  • Coiling Of Filamentary Materials In General (AREA)
  • Preliminary Treatment Of Fibers (AREA)

Description

Vynález se týká způsobu a zařízení pro děleni pramene vláken, obsahujícího vlákna s krátkou délkou staplu, dopravovaného od průtažného stroje a ukládaného do konve. Dělicí místo se nachází mezi dvojicí lisovacích kalandrů (odtahových válečků) a oblasti přívodního kanálu pramene vláken. Jestliže se konev zcela naplnila pramenem vláken, musí se přiváděný pramen spolehlivé přerušit a oddělit.
Dosavadní stav techniky
DE-OS 29 47 343 popisuje zařízeni pro dělení textilního pramene vláken, které je opatřeno otočným talířem, pod kterým je umístěna plněná konev. Děleni pramene vláken se provádí paprskem tlakového vzduchu, přiváděným tryskou. Tryska je spojena přes uzavírací ventil se zásobníkem tlakového vzduchu a je směrována na výstup dvojice odtahových válečků. Ventil se při každé výměně konví ovládá a krátkodobé se otevírá tak, že tlakový vzduch vystupující z trysky je přiváděn do vstupního otvoru přívodního kanálu pramene vláken.
Při plnění konví je snaha o co néjvětší využití vnitřního prostoru bez ponechání prázdných prostorů. Obvykle používané konve jsou opatřeny pružně přítlačným talířem s tlačnou pružinou, který je umístěn na dně konví a který se při pokračujícím plněni konve pramenem vláken postupně stlačuje ke dnu. Působením tlačné pružiny přitlačuje přítlačný talíř ukládaný pramen vláken na otočný talíř. Vrstvy pramene vláken, uložené v prostoru mezi horním okrajem konve a otočným talířem, se nazývají konvovým hříbkem a tlačí na otočný talíř, přičemž ústi otočného talíře je tímto konvovým hříbkem uzavřeno.
To je příčinou neuspokojivé funkce zařízeni podle DE-PS
47 342, protože proud tlakového vzduchu nemůže procházet volně přívodním kanálem pro přívod pramene vláken a je v něm zadržován, takže nemůže docházet k dostatečnému rozvlákňování pramene vláken. K přerušení pramene vláken dochází v tomto případě teprve v průběhu výměny konví, při kterém se do pramene vláken vnáší napětí. Toto náhlé napnutí pramene vláken při posouváni vyměňované konve však může vést k tomu, že pramen vláken odkloněný, v místě ústí přívodního kanálu, se přeruší i na jiném místě, kde to není žádoucí.
Další nevýhoda tohoto známého řešení spočívá v tom, že potřebného napětí se dosáhne jen u .zcela naplněných konvi, kde je výplňový materiál, tvořený pramenem vláken, pevně přitlačen na otočný talíř. Jestliže se stupeň naplnění konve mění, dochází k obtížím při dělení pramene vláken.
Spolehlivost dělení pramene vláken je dále snížena tím, že poloha pramene vláken na vstupním otvoru přívodního kanálu pramene vláken není vždy centrální, ale může být přesazena do strany, takže paprsek tlakového vzduchu, směrovaný na střed vstupního otvoru přívodního kanálku, se nemusí vždy plné střetnout s_ pramenem yláken_. ...... .. ............
Úkolem vynálezu je proto zlepšit spolehlivost dělení pramene vláken při výměně konvi na průtažném stroji, prováděného tlakovým vzduchem v oblasti přívodního kanálu.
Podstata vynálezu
Tento úkol je vyřešen způsobem dělení pramene vláken podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že nejprve se zastaví přívod pramene vláken do konve, ústí přívodního kanálu pramene vláken v otočném talíři se posuvem konve uvolni a potom se do vstupního otvoru přívodního kanálu-usměrní silnější proud tlakového vzduchu tak, že tento proud tlakového vzduchu rozdělí pohybovou energií 'proudu vzduchu uvnitř pří-·3:vodního kanálu pramen vláken. Po uvolněni ústí přívodního kanálu pramene vláken může proud tlakového vzduchu volně proudit přívodním kanálem a spolehlivé rozvláknit pramen a přerušit jej.
Ve výhodném provedení způsobu podle vynálezu je možno již bezprostředné potom, kdy konev opustí okraj otočného talíře afkdy je tedy poprvé při přesouváni konve spolehlivě uvolněno ústí přívodního kanálu pramene vláken od vrstev pramene vláken, proud tlakového vzduchu přivést do vstupního otvoru přívodního kanálu pramene vláken. Při dalším posuvu konve až do její koncové polohy se může méně rozvlákněný pramen vláken takto vytvořeným napětím oddělit v přívodním kanálu. To je výhodné zejména v takovém případě, kdy ještě nedošlo k. úplnému oddělení pramene, -což se může stát při zpracováváni některých druhů vláknitého materiálu pramene.
,1V dalším výhodném provedeni způsobu podle vynálezu se proud tlakového vzduchu se rozdělí do'několika dílčích proudů tlakového vzduchu. Toto rozdělení se může uskutečnit tím, že se vede několik dílčích proudů tlakového vzduchu paralelně vedle sebe nebo se vytvoří několik dílčích proudů v kruhovitém uspořádání a dílčí proudy se směrují do vnitřního prostoru přívodního kanálu pro přívod pramene vláken. Tím še dosahuje výhodného účinku spočívajícího v tom, že dílčí proudy vzduchu jsou v souvislosti s dělením také vystřeďovány, takže se zvyšuje spolehlivost Oddělení pramene.
Při vedení proudů tlakového vzduchu v paralelním uspořádáni se dosahuje vystředěni pramene tím, že vnější dílčí proudy se přivádějí s určitým časovým předstihem před středními dílčími proudy tlakového vzduchu.
Aby bylo možno stanovit místo děleni- pramene vláken v závislosti na druhu materiálu pramene s větší přesností, jsou dílčí proudy tlakového vzduchu výškové přestavitelné ve vztahu ke vstupnímu otvoru přívodního kanálu pramene a jejich poloha se může fixovat. Při zrněné délky staplu pramene vláken při změně partie je přitom možno změnou výšky přívodních trysek pro přívod tlakového vzduchu korigovat polohu místa oddělení, takže pramen vláken se stále odděluje v odstupu rovném přibližně délce staplu pod svěrným bodem dvojice odtahových válečků. Při tomto uspořádání se dále dosahuje té výhody, že oddělený konec pramene je zúžený do špičky. Zašpičatělý konec pramene usnadňuje zavádění pramene vláken do přívodního kanálu vláken při rozběhu průtažného stroje.
♦·
Tím je odstraněna nevýhoda, která byla důvodem výhrad proti místu děleni pramene vláken mezi dvojicí kalandrových válců a přívodním kanálem pro přívod pramene vláken, uvedených v DE-ÓS 15 10 428, str. 2, odst. 1.
Další výhodou způsobu podle vynálezu je skutečnost, že pramen vláken získává při tomto dělení definovanou délku a zůstává viset přes okraj konve.
^yska uinistěná_b^pxostředné_u y^upniho ^tvoru_přívodního kanálu pro přívod pramene vláken přivádí proud tlakového vzduchu do přívodního kanálu pro přívod pramene vláken, takže pramen vláken se spolehlivě rozvlákní a přetrhne.
Proud tlakového vzduchu se může rozdělit na několik dílčích proudů nebo paprsků tlakového vzduchu, které jsou vyfukovány s časovým posunem, takže se dosáhne vystředění pramene vláken v přívodním kanálu před vlastni dělicí operaci.
Podstata zařízeni k provádění způsobu podle vynálezu spočívá v tom, že na okraji vstupního otvoru přívodního kanálu pro přívod pramene vláken je umístěna nejméně jedna tryska a směr vyfukování vzduchu z této ' trysky je skloněn v úhlu
->5ιpřibližné', -.45° k/Ůpraménu „vlákenbíá’· jé; . směřován ϊ/do- vstupního · t otvoruéj přívodního.: kanálu uprořpřivodét pramene .vláken1. 'VTrysky ς jsou,^uspořádány..vkřadětvédleísebe, nebo ..dob kruhu/át jsou/ořiěnf;;:,tóvány?isvýmyLvyfukpvacím'ťsméremdtdó;;přívodníhO'..kaňáluťpřoApři'.vódj‘Xpraměne’i^.vláken‘A_1'Jednotlivéfhitrýsky/ škůpihý^sHkruhovým j uspořádáním^-j'sou;’dstéjné cj’akóvtryškybumíštěhév v* řadé/uloženy v ; j édně:; rov i né a X j s ou<v> tétor. rov i rtěiulo ženyc výky vříé ý v'5 r ó z ša h'u t 90% ,±ο Hzhamená <móhou/se wykývovatí' i mé z íjí po lóhóůř rovnoběžnou ’ Sfcptameněwra2'sdo' 3polóhy.rkorlmé.. kprámenúbvlákený/PoČlret da 1 s'iho .výhodného*.provedení Xfzaři.zení.xjsou-dáiel ϊ<kruhovité'/ušpóřádahé «třyškyůpřés tavitelné'vůčibh.tvs.tupnímužótvóřúýpříýóďníhó/-káňál.u pro/ přívod; pramene/vláken? do?: různých výsek1.* Kruhoví té*Úspóřář 7 dané·, < trysky/ jsóu^tjpódlě ^jinéhoh výhóďriéhóiýpřovedéni -Vynáležu ^upevněny na*,tryskovémdesce,<:která -je spojena~s přestavitélnou Akulisok^Trysková-Hdeška/ můžeybýtí -výškově/přestaví te-l-hát-vůčiuvýšce| vstupního'lotvořuipřivpdniho . kanálu’ -přóípríýÓd?‘prámě:ň“é pvlákeniiiai v·: nastavénétvýšcě upevněna .XZařízení .ták přináší -tu * výhodutý žé ^spolěhlivostmpneumáťickéKo-déleníCý přáměne^vlákěh
j.e~ znátělněi zvýšena . něžávislě-háb stávui náplriěnib konve·?' :-«>'· .. > bh- réř&W·Τ**#
Přehled obrázků na výkresech
I»* l ».··'· u - ~ —
0* , .Vynález bude blíže „ objasněn, pomocí.„ příkladů-provedeni
Gv Ϊ ' J r.«> v M í*ídf>W -j. , y* 1**.» zobrazených ne,. výkresech,- kdevznázorňují-„ - obr. l,schematický
-t i Wi| A Wiai / 4-^*4* ’·' *w -vJl, «Mi *·. A +iS X*·' '-k ' 4' · ’* #;*·.*- ·♦ ' ' '* ·Ήν ‘ boční pohled,na ořivadění_ pramene. do,přádní ,konve a»,na.dělicí *1 j^·’ .«wkW Lj. .*< ‘•S ♦«***«.-*., Wj. ... ».*»· » V .· * , -Ι». .Μ.' a , ústro jí s. tryskou pro. děleni, pramene, „obr .„.2 „pohledána „řadové
- i · J-SSí··.,. 1 · >1,^·'! ’*<' .*·- ' ,v J :/. ****·> - ·£**χ *» >,*»·.-·**· r uspořádání čtyř trysek,na„vstupu, do kanálu, přo, vedení.práme„ne,„ obr. „3„pohled;na·.konvergentně»orientované trysky,-uspořá1 ··-.·/-** w-·/ '/ťb* *· <ί£ · Μγ·* *-ιλ%· Ar+ p >** ί »*·. j \· ·— * .*1· ,,, * K, -**--*·’ Ά ^dané^dOgkřuhu, - obr.. 4 čelní,pohled; na .tryskovou^ desku .osa zenou sbíhavé orientovanými, tryskami* a»* obr.. 5.,osový.,řez- pohyb-;
>-·-< ¥: / !' * *n é -1 -ΐ ',r * * '*t '-1 h·' '* '·«· i·’ *** ** >»— · *» - >. ·'-*·*- -··' '*· „livé uloženou trýskou.
us,X\nyv áífcoa /ím-Iu/S o4>iw€ři»ířv oíílHsb slbdS ΐa-r^-of .1^ λZařízeni*.zobrazené.,ná,,obr.rř/,li„obsahuje^přívodnL·nálevku . 2, dvojici .odtahových/válečků 3, otočný, „talíř, ,5.¾ s „přívodním ř- K ** s Λ.ν'7 ·· íjfcíy ''--hií*. JA*· ·>- · / a*».* .Mi I ( .kanálem 4 pro přívod*pramene 1 .vláken,„plnicí stůl 8 . a konev δ
vině . 'přičemž^trýsky/6.5 až 6.101 jsou uspořádány” verstejné výšce’nad ústím-přívodní ho kanálu-4 pro-vedení ' pramene *1 vláken T střední trysky*'6.6 ,‘6.9 ' jsou-umístěny-proti’ sobě .na'myš“ lene/ose souměrnosti obou tryskových ú*desek 11 .á-vedle těchto, středních· trýsek -6/ 6> —g. gr-jsou '8 umístěny-pó óbouí štřánách kra jniitr.ysky 6.5/ 6:76.8, >6.'10; které-jsou-na-každe· tryš. rťv'-*LcI kovéřdesce' 1Γ přesazeny o'’uhel-'56° «· Λ .· * 8: ' K’ / .χΚ >4 v 5J
V3i
K b Trýsky/6Ϊ5'áž 6í loMsou -ná/trýskových-deskách lKosazený tak; žel' paprsky -tlakového» vzduchu které--z 'nich K výstupu ji 7 jsou směrovány vř ostrémř úhlu(¾ na .prámen:71 vláken Λ Přívod' tlakového-vzduchu·je- * připojen“k?nátrubku' 1'4 t?na.>Xkterý *múžě být připojena“ přívodní7Fhádičová^příp'o jká>;í. ‘kťérOúK se'^tlakovývzduch přivádí! » Obr .í 3Ídále/ znázorňuje^ žě -zobrazená-třyskčvá deskaill· neLupevněna1;na„držáku!*' 12, který je spo jen“súpřesuv* nou·' kulisou-13. ’ Stéjhé-uspořádání 'a'upevněníf je uplatněno i' ú'druhé tryskové desky lf \ ná > protilehlé'· straně 5 ’ Kulisy/13 jsouúčposuvné-ve- svislém směru, ’/ takže-poloha 1 trysek.675 ‘'až :6710/vúčiúokřáji vstupního'otvoru“- přívodního#kanáluje»plyňule'nastavitelná. iTato nastavitelnósťítryskovýcriCdesekill\ve svislém směru umožňuje optimální nastaveni!/výšky^trysek/6 f5 až -β.ΊΟί.νύάί Jokraji vstupního otvoru přívodního''kanálu'4.
Nastavěni*výškově’polohy máT význam takě-ζΐ následujících hledisek ihpřotožě^pramenil vlákenje’sevřen/mezi^dvo jiďneznáň 'zorněných#* Odtahových * válečků^ /je u zařízení podle'vynálezú pramenili vláken/oddělován'v ú místě; které, je vzdálenoíd/štaplovou' délku*od-svěrněhóAbodú7dvp jice odtahových válečků Ó,Při', změně v délky štaplú“pramene i 1 c vlákenpři ” změně partie ' jě tedy možno#výškovýmtbtpřes-tavenimltrvsek . 675' ažA”*6. IQ ^dosáhnout -ko-f rekce přetrhověho bodu tak, že k oddělení£pramene£f*T vláken dojde opět v 'odstupu‘od svěrného bodu*mezi' dvojicí odtahových válečků*£který4jelrovén:v^podstatě/délceístáplu.xTím šé získává -výhodá/spočíva jíqiDtý^tom, 1- že 'sevřený konec -pramene‘V •vlaken' 4se/zužujeKdo-špičky/Ktakže tento· konec se*může#při* opétnémoi spuštění £prútažnéhovr,ústró j.ia snadno·#/vpravit«dovnitř přívodního kanálu 4.
Obr. 5 zobrazuje další možné příkladné provedení zařízeni podle vynálezu, které je opatřeno dvěma vnějšími tryskami 6.11, 6.12 a jednou mezi nimi umístěnou pohyblivou střední tryskou 6.13, přičemž místo jedné střední trysky 6.13 může být zařízení opatřeno v jiném příkladném provedení dvěma středními tryskami. Do trysek může být přiváděn tlakový vzduch· v časovém'odstupu, to znamenám, že do vnějších trysek 6.11, 6.12 je přiveden prvním přívodním potrubím 21 tlakový vzduch o něco dříve než do pohyblivé střední trysky 6.13, do které je tlakový vzduch přiváděn druhým přívodním potrubím
20. Při vyfukování tlakového vzduchu vystřelují vzduchové paprsky z obou vnějších trysek 6.11, 6.12 pramen 1 vláken do středové polohy. 0 určitý časový interval později, to znamená o někol.id desetin sekundy později, se začne přivádět tlakový vzduch do střední trysky 6.13.
Střední tryska 6.13 je vytvořena ve formě přemístitelné trysky a je posuvná ze své výchozí polohy v axiálním směru k pramenu 1 vláken. Posouvání je možné i v případě, kdy je střední tryska 6.13 zásobována tlakovým vzduchem. Pohyblivé těleso 16 je opřeno o prstencovou pružinu 17, takže posuvná střední tryska 6.13, která je v podstatě prodloužením posuvného tělesa 16, je tlačena do bezprostřední blízkosti pramene, i vláken a v této poloze je držena. Pohyblivé těleso 16 je vedeno ve vodítku 15. Z posuvné střední trysky 6.13 je vyfukován paprsek tlakového vzduchu v průběhu přibližování trysky
6.13 k pramenu 1 vláken. Posuvná střední tryska 6,13 je přídavné opatřena na svém předním konci třmenem 18., aby při případném kontaktu s pramenem 1 vláken mohl být pramen 1 jako celek tímto třmenem 18 zachycen a nemohlo tak dojit k částečnému zaboření posuvné střední trysky 6.13 do pramene 1 vláken. Po ukončení přívodu tlakového vzduchu do posuvné střední trysky 6.13 se tato tryska 6.13 vrátí vratnou přestavovaci silou prstencové pružiny 17 do své výchozí polohy. Přívod tlakového vzduchu do všech trysek 6.11, 6.12, 6.13 je potom ukončen.
Toto příkladné provedeni zařízení podle vynálezu zvyšuje spolehlivost dělení pramene 1_ vláken snížením dosažitelné blízkosti’trysek od pramene 1 vláken, takže je možno přivádět tlakový vzduch s nižším tlakem a dosahuje se snížení provozních nákladů.

Claims (20)

1. Způsob děleni pramene vláken, dopravovaného ke konvi, na protahovacim stroji, při kterém se naplněné konve vyměňuji za prázdné a při kterém se pro ukládáni pramene do konve používá otočného talíře s přívodním kanálem pramene, přičemž dělení pramene se provádí tlakovým vzduchem, vyznačující se tím, že přívod pramene vláken do konve se zastaví, ústi přívodního kanálu (4). pramene (1) vláken v otočném talíři (5) se posuvem konve (10) uvolní a potom se do vstupního otvoru přívodního kanálu (4) usměrní silnější proud tlakového vzduchu tak, že tento proud tlakového vzduchu přeruší uvnitř přívodního kanálu (4) pramen (1) vláken.
2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím , že proud tlakového vzduchu se přivede do vstupního otvoru přívodního kanálu (4) pramene (1) vláken bezprostředné po odsunutí konve (10) přes okraj otočného talíře (5).
3. Způsob podle nároku 2, vyznačující se tím, že při dalším posuvu konve (10) do její koncové polohy se napnutím pramene (1) vláken oddělí méně rozvlákněný pramen (1) vláken v přívodním kanálu (4). ,
4. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím , že proud tlakového vzduchu se rozdělí do několika dílčích proudů tlakového vzduchu.
5. Způsob podle nejméně jednoho z nároků 1 až 4, vyznačující se tím,,že proudy tlakového vzduchu se vedou vedle sebe od okraje vstupního otvoru přívodního kanálu (4) pramene (1) vláken do vnitřku přívodního kanálu (4).
6. Způsob podle jednoho z nároků 4a5, vyznačující se tím, že vnější proudy tlakového vzduchu se přivádějí v časovém předstihu a pramen (1) vláken se vystřed'uje v přívodním kanálu (4), přičemž s časovým zpožděním přiváděné střední proudy tlakového vzduchu se bezpečně střetávají s pramenem (1) vláken, který se uvnitř přívodního kanálu (4) rozvlákňuje a tak se'přetrhne.
7. Způsob podle nejméně jednoho z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že se přivádějí proudy tlakového vzduchu, rozmístěné kruhovitě kolem vstupního otvoru do přívodního kanálu (4), které se v důsledku svého skloněni k pramenu (1) vláken přivádějí dovnitř do středu přívodního kanálu (4) pramene (1) vláken.
8. Způsob podle nejméně jednoho z nároků 5 až 7, vyznačující se tím, že proudy tlakového vzduchu se mohou společné nebo samostatně zvednout nebo spustit vůči vstupnímu otvoru přívodního kanálu (4) pramene (1) vláken, aby se mohl korigovat přetrhóvý bod v pramenu (1) vláken v závislosti na délce staplu použitého pramene (1) vláken.
9. Způsob podle nároku 8, vyznačující se tím, že pramen (1) vláken se oddělí o délku staplu pod svěrným bodem dvojice odtahových válečků (3) tak, že konec pramene (l), který zůstal za dvojici odtahových válečků (3), se zúží do špičky.
10. Způsob podle nejméně jednoho z nároků 1 až 4, vyzná čují cíše tím, že spodní konec pramene {1) vláken se vytlačí tlakovým vzduchem z přívodního kanálu (4) pramene (l) vláken a přivede se do visící polohy přes okraj konve (10).
11. Způsob podle nejméně jednoho z nároků 5 až 6, vyznačující se tím, že tryska, která se profukuje s časovým zpožděním proudem tlakového vzduchu, je středově umístěnou tryskou (6.13), uspořádanou mezi vnějšími tryskami (6.11, 6.12), která se od počátku svého profukování přemisťuje ze své výchozí polohy v axiálním směru k pramenu (1) vláken a po ukončení profukování se vrací do své výchozí polohy.
12. Zařízeni pro oddělováni pramene vláken, přiváděného do konve na průtažném stroji, způsobem podle nejméně jednoho z nároků 1 až 11, přičemž k odtahovým válečkům je přiřazena nejméně jedna tryska, jejíž směr vyfukování je orientován k pramenu vláken, vyznačující se tím, že trysky (6.1 až 6.13) jsou umístěny na vstupním otvoru přívodního kanálu (4) pramene (1) vláken a vyfukovací směr trysek (6.1 áž 6.13) je směrován do přívodního kanálu (4) pramene (1) vláken.
13. Zařízení podle nároku 12,vy značující s.e t i m , že foukací směr trysek (6.1 až 6.13) je směrován do otvoru přívodního kanálu (4) pramene (1) vláken v úhlu přibližné 45° k pramenu (1) vláken.
14. Zařízeni podle nejméně jednoho z nároků 12 a 13, vyznačující se tím, že trysky (6.1 až 6.13) jsou výkyvné uloženy v rovině v úhlové oblasti 90°. '
15. Zařízení podle nejméně jednoho z nároků 12 a 13, vyznačující se tím, že trysky (6.1, 6,2, 6.3, 6.4) jsou umístěny vedle sebe a jejich foukací směry jsou vzájemné rovnoběžné a směrované do otvoru přívodního kanálu (4) pramene (1) vláken.
16. Zařízení podle nejméně jednoho z nároků 12 a 13, v yznačující se tim,. že kolem otvoru přívodního kanálu (4) pramene (1) vláken jsou do kruhu rozmístěny konvergentní trysky (6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 6.10).
17. Zařízení podle nároku 16,vyznačuj ící se tím , že trysky (6.5 až 6.10) jsou umístěny na tryskové desce (11).
18. Zařízení podle nároku' 16, v y z n á č u j í'c i' s e tím , že trysková deska (11) je upevněna na držáku (12), který je spojen s přestavítelnou kulisou (13).
1.9. Zařízeni podle nároku 17, vyznačující se tím, že trysková deska (11) je výškově přestavitelná vůči okraji přívodního kanálu (4) pramene (1) vláken a upevnitelná v nastavené výšce.
20. Zařízení podle nároku 12,vyznačující se tím, že uprostřed mezi dvěma vnějšími tryskami (6.11, 6.12) -je umístěna střední tryska (6,13), posuvná ve svém podélném směru k pramenu (1) vláken.
21. Zařízení podle nároku 20, vyznačující se tím, že posuvná tryska (6.13) je spojena s pohyblivým tělesem (16), které je uloženo ve vodítku (15) a drženo prstencovou pružinou (17) ve své výchozí poloze_.
CZ931051A 1992-06-17 1993-06-02 Process and apparatus for separating a fiber sliver transported to a can on a drawing machine CZ105193A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4219845A DE4219845A1 (de) 1992-06-17 1992-06-17 Verfahren und Vorrichtung zur Trennung eines Faserbandes

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ105193A3 true CZ105193A3 (en) 1994-02-16

Family

ID=6461227

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ931051A CZ105193A3 (en) 1992-06-17 1993-06-02 Process and apparatus for separating a fiber sliver transported to a can on a drawing machine

Country Status (5)

Country Link
EP (1) EP0574659B1 (cs)
JP (1) JPH06294026A (cs)
CZ (1) CZ105193A3 (cs)
DE (2) DE4219845A1 (cs)
ES (1) ES2075737T3 (cs)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE59406073D1 (de) * 1993-07-24 1998-07-02 Rieter Ingolstadt Spinnerei Verfahren zur Ablage des Faserbandendes an einer Flachkanne und Vorrichtung zur Durchführung
EP0681983B1 (de) * 1994-05-13 1998-06-24 Rieter Ingolstadt Spinnereimaschinenbau AG Verfahren zum Positionieren eines Faserbandendes an einer befüllten Flachkanne und Vorrichtung zur Durchführung
DE19936703A1 (de) * 1999-08-04 2001-02-08 Truetzschler Gmbh & Co Kg Vorrichtung zur Ablage des Faserbandes an einer Faserbandkanne, insbesondere Kanne mit länglichem Querschnitt
CN104593913B (zh) * 2015-01-09 2017-08-25 经纬纺织机械股份有限公司 一种棉网吸嘴及其应用的精梳机
CN105297205B (zh) * 2015-11-30 2017-12-12 沈阳宏大纺织机械有限责任公司 并条机自动断条装置及使用该装置的断条方法
CN110304493A (zh) * 2019-07-03 2019-10-08 安徽宏润工业设备安装有限公司 一种纱线卷绕装置
CN111893606B (zh) * 2020-08-31 2021-07-20 安徽新虹纺织有限公司 一种纺织纱线断线监测装置

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL120023C (cs) * 1960-09-22
DE2947342A1 (de) * 1979-01-03 1980-07-17 Heberlein Hispano Sa Vorrichtung zum abtrennen eines faserbandes

Also Published As

Publication number Publication date
DE59300278D1 (de) 1995-07-27
DE4219845A1 (de) 1993-12-23
JPH06294026A (ja) 1994-10-21
ES2075737T3 (es) 1995-10-01
EP0574659A1 (de) 1993-12-22
EP0574659B1 (de) 1995-06-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5105614A (en) Method and apparatus for supplying reserve feed stock to a spinning machine
KR100263104B1 (ko) 신장재료의 코팅장치
JP2848684B2 (ja) よこ糸分配機構
US9238881B2 (en) Roving machine for producing a roving and method for piecing a fiber sliver
CZ281399B6 (cs) Odváděcí ústrojí pro navíjené nitě
CZ105193A3 (en) Process and apparatus for separating a fiber sliver transported to a can on a drawing machine
KR102355964B1 (ko) 섬유 재료의 튜브들을 형성하기 위한 방법들 및 장비
US5016322A (en) Funnel arrangement at the outlet of a card machine
US5666698A (en) Air-assisted introduction of fiber sliver before the nip of calender disks
US4575999A (en) Pneumatic nozzle utilized in the process of producing a fasciated yarn
US20020150643A1 (en) Spinning device
US4754527A (en) Apparatus for entwining fiber strands
EP1272696A1 (de) Verfahren und vorrichtung zur herstellung eines garnes mit ringgarnähnlichem charakter
US5343598A (en) Device to process a plurality of fiber slivers
GB1390822A (en) Rotating thread clamp
CZ284254B6 (cs) Způsob a zařízení pro pneumatické zavádění pramene vláken do přádelnického stroje
US4829758A (en) Apparatus for splicing and entwining fiber slivers
CZ20022553A3 (cs) Linka na výrobu řezaných termoplastických vláken
US5680678A (en) Process and guide system for the introduction of a fiber sliver into the nip line of calender disks of a fiber processing textile machine
US4553383A (en) Method of and apparatus for spinning yarn from staple fibers in an air vortex
JPH0987934A (ja) 案内管なしで繊維テ−プを案内するための揺動可能なフリ−スホッパ−及びその運転のための方法
US20020180253A1 (en) Method and apparatus for producing a brush
CN102573533A (zh) 丝束切削机
US2768688A (en) Apparatus for cutting a roving of fibrous material
US3310933A (en) Method and apparatus for making a decorative yarn with slubs therein