CS260819B1 - Závěsné vedení elektrického kabelu napájení elektrickýqh spotřebičů na jeřábovém mostu - Google Patents
Závěsné vedení elektrického kabelu napájení elektrickýqh spotřebičů na jeřábovém mostu Download PDFInfo
- Publication number
- CS260819B1 CS260819B1 CS868279A CS827986A CS260819B1 CS 260819 B1 CS260819 B1 CS 260819B1 CS 868279 A CS868279 A CS 868279A CS 827986 A CS827986 A CS 827986A CS 260819 B1 CS260819 B1 CS 260819B1
- Authority
- CS
- Czechoslovakia
- Prior art keywords
- cable
- crane
- clamps
- clamp
- console
- Prior art date
Links
Landscapes
- Carriers, Traveling Bodies, And Overhead Traveling Cranes (AREA)
Abstract
Závěsné vedení elektrického kabelu napájejícího elektrické spotřebiče mostového jeřábu, například světelný displej vážného systému, sestává z pevné kabelové svěrky upevněné na horním konci konzoly . jeřábové kočky a z volných kabelových svěsek zavěšených na nosném lanu, kde pevná kabelová svěrka sestává ze dvou dvojic lanových kladek uložených otočně na čepech upevněných letmo ve svislé nosné desce konzoly a kde volná kabelová svěrka je tvořena třmenem ve tvaru Uj v němž je otočně, na čepu uložena lanová kladka, přičemž v horní části konzoly je ve svislé nosné desce připevněna vodorovná konzolka s otvorem a ve stojině třmenu je vytvořen otvor, přičemž v obou otvorech je usazený svislý čep, na němž je otočně uložena dvojice čelistí stažených šroubem, v nichž jsou vytvořeny půlkruhové zářezy pro elektrický kabel. Volné kabelové svěrky jsou spolu spojeny flexibilním úvazkem, například ocelovým lankem nebo řetězem, jehož délka je menší, než délka kabelu upnutého v čelistech dvou sousedních volných kabelových svěrek.
Description
Vynález řeší konstrukci závěsného vedení elektrického kabelu napájejícího elektrické spotřebiče mostového jeřábu, například světelný displej vážného systému. Přívod elektrického proudu ze sběračů trolejového vedení jeřábové dráhy k elektrickým spotřebičům lze obstarávat bu5 příčnou trolejí instalovanou na jeřábovém mostu,nebo samoodvíjejícím kabelovým bubnem. První
V řešení zatěžuje konstrukci mostu, zneprůchodnuje jeřábový most a dojezd jakož i rozjezd jeřábu způsobuje rozkyv trolejového · vedení, čímž se zmenšuje adheze sběračů k trolejím. U druhého případu dochází k poruchám a nepravidelnostem navíjení a častý ohyb způsobuje předčasné opotřebení vodiče. Je nutno se zmínit o třetím způsobu, kdy kabel prochází závěsnými oky a při pojezdu kočky mé docházet k vytváření smyček nebo naopak k jejich natahování. Ohyb a smýkání vodiče v okách je však nekontrolovatelné a neovladatelné a proto dochází k.vytváření velkých ne- pravidelností při tvorbě smyček, nebo naopak, při natahování dochází při průchodu okem k nadměrnému tahu a poškozování kabelu.
Uvedené nedostatky odstraňuje závěsné vedení elektrického kabelu,sestávájící ze dvou vzpěr instalovaných na obou koncích jeřábového mostu, mezi nimiž je napjato nosné lano a podstata vynálezu spočívá v tom, že toto zařízení sestává z pevné kabelové svěrky ustavené svěrky, umístěné na horním konci konzoly jeřábové kočky a z volných kabelových svěrek zavěšených na nosném lanu, kde pevná kabelová svěrka sestává ze dvou dvojic lanových kladek uložených otočně na čepech upevněných letmo ve svislé nosné desce konzoly a kde volná kabelová svěrka je tvořena třmenem ve tvaru U,v němž je otočně na čepu uložena lanová kladka, přičemž v horní části konzoly je ke svislé
260 819 nosné desce připevněna vodorovná konzolka s otvorem a ve stojině třmenu je vytvořen otvor, přičemž v obou otvorech je usazen svislý čep, na kterém je otočně uložena dvojice čelistí stažených šroubem, v nichž jsou vytvořeny půlkruhové zářezy pro kabel. Jednotlivé volné kabelové svěrky jsou k sobě připojeny fle xibilním úvazkem, například ocelovým lankem nebo řetězem, jehož délka je menší, než délka kabelu upnutého v čelistech.dvou sousedních volných kabelových svěrek.
Vynález značně zjednodušuje systém napájení spotřebičů na jeřábovém mostu vytváří pravidelné kabelové smyčky a zajištuje jejich šetrné rozvinování.
Vynález je v příkladu provedení znázorněn na připojených výkresech, kde obr. 1 představuje schematický pohled na- jeřábový most s kočkou, obr. 2 je zvětšeným pootočeným pohledem na pevnou kabelovou svěrku s částí konzoly a obr* 3 je zvětšeným pootočeným pohledem na volnou kabelovou svěrku.
Na jeřábovém mostu 1 je mezi jeho koncovými svislými vzpěrami 2, 2. napnuto nosné ocelové lano 4· Jeřábová kočka· nese svislou konzolu 6 na jejíž horní Části je upevněna pevné kabelová svěrka 2 a na nosném ocelovém lanu 4 jsou dále zavěšeny volné kabelové svěrky 8. Pevné kabelové svěrka 2 sestává ze dvou dvojic lanových kladek 2,niezi nimiž probíhá nosné lano 4 a které jsou otočně uloženy na čepech 10 připevněných ke svislé nosné desce 11 konzoly 6. Spodní část svislé nosné desky 11 je opatřeno vodorovnou konzolkou 12 v níž je vytvořen otvor Xl· Volná kabelová svěrka 8 je tvořena třmenem 14 s čepem i2 na němž je otočně uložena lanová kladka 16 usazená na nosném lanu 4· V® stojině 17 třmenu 14 je vytvořen otvor 18.
Jak v otvoru 13 vodorovné konzolky 12, tak i v otvoru 18 třmenu 14 jsou otočně uloženy svislé čepy 19, na nichž je uložena, dvojice čelistí 20, 21 stažených navzájem šrouby 26 a v, nichž jsou vytvořeny půlkruhové zářezy 22, 23 pro sevření kabelu 24. Volné kabelové svěrky 8 jsou mezi sebou spojeny řetězy 25. jejichž délka je kratší, než délka příslušné kabelové smyčky mezi dvěma volnými kabelovými svěrkami 8. Účelem tohoto řešení je, aby při rozvinování kabelových smyček se tahová složka síly přenášela flexibilním úvazkem 25 a nenamáhal se tahem elektrický kabel 24.
Umístění kabelu 24 na poměrně vysoko uloženém nosném lanu
- 3 260 819 £ má dále ten význam, aby se ve smyčkách kabelu 24 neindukovalo přídavné napětí od okolních elektrických vodičů, zejména ze závitů elektrického kabelového bubnu, napájejícího motory pojezdu a zdvihu jeřábové kočky protože elektrické signály vedené k světelnému displeji musí být izolovány od napěťových špiček.
pSedmSt v y n ál ez u
Claims (2)
1. Závěsné vedení elektrického kabelu napájení elektrických spotřebičů na jeřábovém mostu}po němž pojíždí jeřábové kočka, sestávající ze dvou svislých vzpěr, instalovaných na.
obou koncích jeřábového mostu, mezi nimiž je napjato nosné la- , no, vyznačené tím, že sestává z pevné kabelové svěrky (7) upevněné na horním konci konzoly (6) jeřábové kočky (5) a z volných kabelových svěrek (8) zavěšených na nosném lanu (4), kde pevná kabelová svěrka (7) sestává ze dvou dvojic lanových kladek (9) uložených otočně na čepech (10) upevněných letmo ve svislé nosné desce (11) konzoly (6) a kde volná kabelová svěrka (8) je tvořena'třmenem (14) ve tvaru U, v němž je otočně, na Čepu (15) uložena lanová kladka (16), přiěemž v horní části Konzoly (6) je ke svislé nosné desce (11) připevněna vodorovná konzolka (12) s otvorem (13) a ve stojině (17) třmenu (14) je vytvořen otvor (18), přičemž v obou otvorech (13, 18) je usazen svislý Čep (19), na němž je otočně uložena dvojice čelistí (21, 22) stažených šroubem (26), v nichž jsou vytvořeny půlkruhové zářezy (22, 23) pro elektrický kabel (24).
2. Závěsné vedení podle bodu 1, vyznačené tím, že volné kabelové svěrky (.8) jsou spolu spojeny flexibilním úvazkem (25), například ocelovým lankem nebo řetězem, jehož délka je menší, než délka kabelu (24) upnutého v Čelistech (20, 21) dvou sousedních volných kabelových svěrek (8).
Priority Applications (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| CS868279A CS260819B1 (cs) | 1986-11-14 | 1986-11-14 | Závěsné vedení elektrického kabelu napájení elektrickýqh spotřebičů na jeřábovém mostu |
Applications Claiming Priority (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| CS868279A CS260819B1 (cs) | 1986-11-14 | 1986-11-14 | Závěsné vedení elektrického kabelu napájení elektrickýqh spotřebičů na jeřábovém mostu |
Publications (2)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| CS827986A1 CS827986A1 (en) | 1988-06-15 |
| CS260819B1 true CS260819B1 (cs) | 1989-01-12 |
Family
ID=5433170
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| CS868279A CS260819B1 (cs) | 1986-11-14 | 1986-11-14 | Závěsné vedení elektrického kabelu napájení elektrickýqh spotřebičů na jeřábovém mostu |
Country Status (1)
| Country | Link |
|---|---|
| CS (1) | CS260819B1 (cs) |
-
1986
- 1986-11-14 CS CS868279A patent/CS260819B1/cs unknown
Also Published As
| Publication number | Publication date |
|---|---|
| CS827986A1 (en) | 1988-06-15 |
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| CS260819B1 (cs) | Závěsné vedení elektrického kabelu napájení elektrickýqh spotřebičů na jeřábovém mostu | |
| PL176651B1 (pl) | Maszyna do ciągłego montażu przewodu jezdnego górnej elektrycznej sieci trakcyjnej | |
| CN215772266U (zh) | 电力线路放线及紧线用防滑线滑轮装置 | |
| CA2004976A1 (en) | Anti-sway crane reeving apparatus | |
| US5221074A (en) | Device to suspend and string conductors on low, medium, high and extra high transmission lines | |
| CZ291263B6 (cs) | Zařízení k zavěąení alespoň jedné vodivé troleje pro sběrač trolejbusu nebo tramvaje | |
| JP2005333789A (ja) | ネット形設による吊金式移線工法 | |
| CA2004973A1 (en) | Anti-sway crane reeving apparatus | |
| JPS6429505A (en) | Method of adjusting catwalk at time of erection of suspension bridge cable through method of air spinning construction | |
| CN119171344A (zh) | 一种适用于输电线路架线施工的防夹线放线装置 | |
| CN102208777A (zh) | V形串导线滑车并列悬挂施工方法 | |
| CZ292514B6 (cs) | Stroj pro montáž trolejového vedení | |
| KR101104807B1 (ko) | 루프방식 가선공법 | |
| RU2040094C1 (ru) | Устройство для подвески проводов и тросов воздушных линий электропередачи | |
| CZ126099A3 (cs) | Způsob a zařízení pro upevňování vodičů vysokonapěťových otevřených kabelů, zejména optických zemnících vodičů na pro ně připravené závěsy | |
| SU1617513A1 (ru) | Переход воздушной линии электропередачи через преп тстви | |
| SU1318461A1 (ru) | Монорельсова транспортна система | |
| CN222953616U (zh) | 一种一牵二放线走板防脱装置 | |
| SU982128A1 (ru) | Устройство дл транспонировани проводов | |
| SU663009A1 (ru) | Устройство дл монтажа проводов воздушной линии электропередачи | |
| PL63969B1 (cs) | ||
| CN120109699A (zh) | 一种可视化组合式架线滑车 | |
| CN110077287B (zh) | 用于有色矿山地面窄轨牵引供电线路的架设装置 | |
| CN223072321U (zh) | 一种简单悬挂移动接触网吊索装置 | |
| CN217230015U (zh) | 一种拖链电缆式桥式起重机 |