CS252824B2 - Optocoupler,method of its production and equipment for realization of this method - Google Patents

Optocoupler,method of its production and equipment for realization of this method Download PDF

Info

Publication number
CS252824B2
CS252824B2 CS85285A CS28585A CS252824B2 CS 252824 B2 CS252824 B2 CS 252824B2 CS 85285 A CS85285 A CS 85285A CS 28585 A CS28585 A CS 28585A CS 252824 B2 CS252824 B2 CS 252824B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
substrate
synthetic resin
matrix
inflection points
curvature
Prior art date
Application number
CS85285A
Other languages
English (en)
Other versions
CS28585A2 (en
Inventor
Johannes M G Verhoeven
Albert Smid
Hermann M A Amendt
Original Assignee
Philips Nv
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Philips Nv filed Critical Philips Nv
Publication of CS28585A2 publication Critical patent/CS28585A2/cs
Publication of CS252824B2 publication Critical patent/CS252824B2/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B29WORKING OF PLASTICS; WORKING OF SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE IN GENERAL
    • B29DPRODUCING PARTICULAR ARTICLES FROM PLASTICS OR FROM SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE
    • B29D11/00Producing optical elements, e.g. lenses or prisms
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B29WORKING OF PLASTICS; WORKING OF SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE IN GENERAL
    • B29DPRODUCING PARTICULAR ARTICLES FROM PLASTICS OR FROM SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE
    • B29D11/00Producing optical elements, e.g. lenses or prisms
    • B29D11/00009Production of simple or compound lenses
    • B29D11/00019Production of simple or compound lenses with non-spherical faces, e.g. toric faces
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S425/00Plastic article or earthenware shaping or treating: apparatus
    • Y10S425/808Lens mold

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Ophthalmology & Optometry (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Casting Or Compression Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)

Description

Vynález se týká optického členu s průhledným podkladem majícím přibližně kulový povrch, na kterém je umístěna vrstva syntetické pryskyřice, jejíž volný povrch je vypoukle asférický a obsahuje souhrn inflexních bodů umístěných přibližně na kruhu.
Vynález se také týká způsobu výroby takového optického členu, jakož i zařízení к provádění tohoto způsobu.
Britský pat. spis č. 1 301 551 popisuje způsob výroby optického členu shora popsaného druhu, při kterém se vychází od plochého nebo kulového podkladu, na kterém je upravena teplem tvrdnoucí vrstva syntetické pryskyřice, například pro korekci aberrace. Průběh tloušťky vrstvy syntetické pryskyřice musí být v souhlasu se žádartou korekcí. Positivní zakřivení může být nutné ve středu optického členu a negativní zakřivení může být nutné na okraji. Mezi nimi je v povrchu korekční vrstvy upraven soubor inflexních bodů.
Příliš velká tloušťka vrstvy syntetické pryskyřice působí nepřesnosti v důsledku smršťování při vytvrzování syntetické pryskyřice. Malá tloušťka korekční vrstvy je možná tím, že podklad opatří povrchem, který se blíží žádanému průběhu tvaru povrchu korekční vrstvy, avšak podklad mající přibližně kulový povrch může být vyroben jednodušeji a přesněji než podklad mající povrch s předepsaným asférickým charakterem.
Když se užije kulového podkladu, je zapotřebí, aby matrice, která má vytvořit reprodukci korekční vrstvy, a podklady byly přesně ustředěny vůči sobě navzájem před vytvrzením syntetické pryskyřice. Za tím účelem lze užít například vodícího mechanismu, který udržuje matrici a podklad v žádané poloze.
Ve shora uvedeném britském pat, spisu je užito tepiem tvrdnoucí pryskyřice. Popsaného postupu lze také užít, když se užije soustavy syntetické pryskyřice, která se vytvrdí vlivem světla, jak je například popsáno v DAS Č. 2 637 257.
Účelem vynálezu je vytvořit se žádanou přesností optické členy shora uvedeného druhu, které mají nejméně jeden konversní asférický povrch, jako jsou například mono-asférické čočky
Vynález spočívá v tom, že u shora uvedeného optického členu má vrstva syntetické pryskyřice minimální tloušťku v blízkosti souhrnu inflexních bodů.
Způsob výroby tohoto nového optického členu vychází z postupu, z kterého se podklad umístí v odstupu proti rotačně souměrné matrici, která má vypouklý asférický povrch se souhrnem inflexních bodů umístěných přibližně na kruhu, mezi matrici a podklad se uloží tvrditelná kapalná syntetická pryskyřice, vzdálenost mezi matricí a podkladem se zmenší na žádanou konečnou polohu, syntetická pryskyřice se vytvrdí a podklad společně s korekční vrstvou vytvrzené syntetické pryskyřice s ním spojenou se matrice odstraní.
Podle vynálezu se velikost poloměru zakřivení kulového povrchu podkladu zvolí pro vytvoření minimální tloušťky vrstvy syntetické pryskyřice, v sousedství souhrnu inflexních bodů.
Zařízení к provádění shora uvedeného způsobu obsahuje podle vynálezu podpěru a desku pro místění zadních povrchů matrice, popřípadě podkladu rovnoběžně vůči sobě, přič mž podpěra deska jsou к sobě přitlačitelné nastavitelnu o silou zátěže po zavedení syntetické pryskyřic?,
Vynález je založen na seznání skutečnosti, že pcdoměr křivosti kulového podkladu; posř( píúé jeho povrchu může být svolen volně v urč.U.ýďh přičemž korekční vrstva také -slvu :.:’ korekci ohniskové vzdálenosti, Kd/ž polo^iěr křivoX-i jvolí podle vynálezu, pxib?. - :
<v.·.· podkl.-id a к sobě, η ί.ч г :ijm ло jtésně i í v blízko· о Λ ..toubrnu bodů, které jsou inui o..
ла -wiícXra л· ·_ ·:<ϋ3 r, takže je možné dosažení přesné polohy. do-.'.'.?:.· jo . i ··*. ' ,· křivostí kulového jovrdiu podkladu ju tak .·;?
ί i ί tu tri o ·.* -ω к 'ύ ..г:· 1 i ž i ύ o.l. ť z !<<?;!’ i j. кН. cr-rio bodu přibli ix . ι.; .··;[.< и
.. ? X 1 . .· I X.,!,!
tomto případě se tedy tooušťka korekční vrstvy na vnějším okraji stane nežádoucně a v důsledku toho iznikají problémy při vytvrzování v důsledku smršťování. Jestliže je poloměr zakřivení kulového povrchu podkladu tak nejvíce přiblíží poblíže vnějšího okraje podkladu,
V velkou naopak k sobě , polohy, avšak tooušťka korekční vrstvy je pak nepřípustně k probimrnům spojeným se smršťováním.
velký, že podklad a matrice se pak je možné dosažení přesné velká uprostřed. To opět vede
Způsobem podle vynálezu je možné dobré ustředění bez vodícího mmchanismu. Kromě toho jsou rozdíly v tooušťce korekční vrstvy dostatečně mmlé, takže zabraňují vadám způsobeným smrštěním po vytvrzení vrstvy pryskyřice.
Vynález příkaadech v bude nyní podrobněji popsán na případech jeho provedení a na srovnávacích souuiilosSi s výkresem.
Obr.
je pohled průřezu na podklad a matici podle vynálezu.
Obr.
pooiee průřeuu na podklad s korekční vrstvou podle vynálezu.
ábr.
je ppulee eeuu na po^^]^ad a matoici neod^v^dá^í vynálezu.
Obr.
jj ppohe^ei ‘ v eeuu na podklad a maaríci neodíoui<ííjjcí vynálezu.
Obr.
jj ppohee v eeuu na podklad a zařízení podle vynálezu.
Obr.
je průřez maaticí _1 , nappíkltí ze skla nebo z kovu, jejíž povrch 2 je doplUkový k žádanému povrchu korekční vrstvy. Podklad 3, který může být' zhotoven napoíkltí ze skla nebo z průhledné syntetické pryskyřice, má ořiblirnt kulový povrch j4. Meei povrchy 2 a 4, se upraví ^írč^Lt^é mnnožsví tvrdi-tenné kapalné syntetické pryskyřice, načež se vzdálenost meei maaricí a podkladem sníží na nejmenší míru, a pak se tvrdíte!^ syntetická pryskyřic vytvrdí. Tvrditelrá kapalná syntetická pryskyřice může být umístěna mezi maarici a podklad poaá, když byly umíšeny prooi sobě, avšak je účinné umísU-t ^rdiee^ou syntetickou prysskřici v podobě kapky na podklad nebo na matíi^i., načež se mařice popřípadě podklad položí na tuto kapku kapaainy a vystaví se malé taakové síle.
Volba t.iríLternl syntetické pryskyřice je určena požadavky, které jsou kladeny na korekční vrstvu, nappíkltí pokud jde o tvrdost, přenos světla a index lomu. Vhodné výchozí mаtrřiál·y jsou monorneení nebo oligomerní akryláty, nappíklaí d^g^ci^i-ether bisfenolu A, se kterým lze jako iniciátoru uží-t pryskyřice se může vytvrdit pod světlu rtuťové lampy o středním
s.
alfa,aftaídiIřethuxy-altafřnnytccefřnnonů. Tato syntetická vlíeem ultPtitiUivélo světla, tlaku s vlnovou délkou jí60 nm nappíklad po dobu 1 tím, že se vystaví minuty, popřípadě
Obr. 2 je v průřezu pohled na podklad 2 nesoucí korekční vrstvu 5, jejíž volný povrch jeví žádaný asférický tvar. Průměr podkladu 1 může být napoíkltí 5 nm. JesUi^ se v tomto případě ponu^je zátěže 30 pondů pro stlačení podkladu 2 a maarice _1 při tvrzení vrstvy syntetické pryskyřice, bude nejmenší tooušťka korekční vrstvy 5, po tvrzení přiblinně /um (v blízkostmi v podstatě kruhového souhrnu infřexnícl bodů) jako výsledek kapilárních sil. V tomto případě je největší tooušťka uprostřed 7 až 15 j^m a v^ěší okraj je ořLblirnt 15 /Um.
Žádný poloměr křivosai kulového povrchu ,4 podkladu 2 podle vynálezu může být určen prostě z výkresu nebo pomocí někooika málo pokusů, ve kterých je zapotřebí ořřlnousi ně^oi-ka málo mikromeerů. Z jištění místa, kde vrstva syntetické pryskyřice má nejmenší tooušťku, je možné nappíkltí měřením intřreeřenčnícl kroužků.
Obr. 3, který neodpovídá vynálezu, je průřez matricí 2 a podkladem 1_, který má povrch o tak malém poloměru křivosti, že matrice 2 a podklad 2 se к sobě nejtěsněji přibližují poblíže středu matrice 2 a podkladu 2· Tloušťka korekční vrstvy na vnějším okraji je přibližně tak velká jako u příkladu podle vynálezu. Vzájemná poloha matrice 2 a podkladu 7_ není určena přesně, jelikož je možné boční posunutí podkladu 1_ vůči matrici 2* ledaže by oba členy byly vystaveny velmi velké kompresní síle.
Obr. 4, který také neodpovídá vynálezu, je pohled v průřezu na matrici 2 a podklad 2, přičemž podklad 2 niá povrch s tak velkým poloměrem křivosti, že matrice 2 a podklad 2 se navzájem přiblíží nej těsněji v blízkosti vnějšího okraje podkladu 2· Tloušťka korekční vrstvy 2 ve středu je přibližně dvakrát tak velká jako u příkladu podle vynálezu, v důsledku čehož se vrstva 5 syntetické pryskyřice po vytvrzení značně smrští uprostřed, čímž mohou také nastat nepravidelnosti povrchu.
Obr. 5, odpovídající vynálezu, je pohled v řezu (nikoliv ve správném měřítku) na podklad a zařízení podle vynálezu. Matrice 2 propouštějící světlo spočívá na prstencové podpěře 10. Jak podklad _3, tak i matrice 2 mají ploché zadní strany. Podklad 2 má povrch s poloměrem křivosti podle vynálezu a je umístěn nad matricí 2· Určité množství tvrditelné kapalné syntetické pryskyřice 5 je přítomno mezi matricí 2 a podkladem 2· Podklad 2 Je tlačen deskou 22./ která je rovnoběžná s podpěrou 10 a může být pohybována mezi vodítky 12 vůči podpěře 10. Deska 1_1 se přitlačí proti podkladu 3 silou přesně určenou, například pomocí závaží 13. Tvrditelná kapalná syntetická pryskyřice 2 může být vytvrzena vystavením světlu ultrafialové lampy 14, přičemž světlo je vedeno matricí 2·
Užije-li se způsobu podle vynálezu, je také možné použít matrice, která není propustná pro světlo. V tomto případě světlo může být vedeno skrze podklad к syntetické pryskyřici. Kromě toho je možné užít syntetické pryskyřice, která může být vytvrzena vlivem tepla.

Claims (3)

  1. PŘEDMĚT VYNÁLEZU
    1. Optický člen s průhledným podkladem, majícím přibližně kulový povrch, na kterém je umístěna vrstva syntetické pryskyřice, jejíž volný povrch je vypoukle asférický a obsahuje souhrn inflexních bodů umístěných přibližně na kruhu, vyznačující se tím, že vrstva (5) syntetické pryskyřice má minimální tloušťku v blízkosti souhrnu inflexních bodů.
  2. 2. Způsob výroby optického členu podle bodu 1, u kteréhožto způsobu se podklad umístí v odstupu proti rotačně souměrné matrici, která má vypouklý asférický povrch se souhrnem inflexních bodů umístěných přibližně na kruhu, mezi matricí a podkladem se uloží tvrditelná kapalná syntetická pryskyřice, vzdálenost mezi matricí a podkladem se zmenší na žádanou konečnou polohu, syntetická pryskyřice se vytvrdí a podklad společně s korekční vrstvou vytvrzené syntetické pryskyřice s ním spojenou se matrice odstraní, vyznačující se tím, že velikost poloměru zakřivení kulového povrchu podkladu se zvolí pro vytvoření minimální tloušťky vrstvy syntetické pryskyřice v sousedství souhrnu inflexních bodů.
  3. 3. Zařízení к provádění způsobu podle bodu 2, vyznačující se tím, že obsahuje podpěru (10) a desku (11) pro umístění zadních povrchů matrice (9) popřípadě podkladu (3) rovnoběžně vůči sobě, přičemž podpěra (10) a deska (11) jsou к sobě přitlačitelné nastavitelnou silou zátěže (13) po‘zavedení syntetické pryskyřice.
CS85285A 1984-01-18 1985-01-15 Optocoupler,method of its production and equipment for realization of this method CS252824B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL8400152A NL8400152A (nl) 1984-01-18 1984-01-18 Werkwijze voor de vervaardiging van een optisch element, inrichting voor toepassing van de werkwijze en optisch element vervaardigd met de werkwijze.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS28585A2 CS28585A2 (en) 1987-03-12
CS252824B2 true CS252824B2 (en) 1987-10-15

Family

ID=19843342

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS85285A CS252824B2 (en) 1984-01-18 1985-01-15 Optocoupler,method of its production and equipment for realization of this method

Country Status (8)

Country Link
US (2) US4623496A (cs)
EP (1) EP0150537B1 (cs)
JP (1) JPS60154014A (cs)
KR (1) KR850005324A (cs)
CS (1) CS252824B2 (cs)
DD (1) DD231315A5 (cs)
DE (1) DE3470686D1 (cs)
NL (1) NL8400152A (cs)

Families Citing this family (42)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB8507007D0 (en) * 1985-03-19 1985-04-24 Coopervision Optics Casting lenses
US5178800A (en) * 1990-10-10 1993-01-12 Innotech, Inc. Method for forming plastic optical quality spectacle lenses
US5147585A (en) * 1987-10-30 1992-09-15 Blum Ronald D Method for forming plastic optical quality spectacle lenses
US5219497A (en) * 1987-10-30 1993-06-15 Innotech, Inc. Method for manufacturing lenses using thin coatings
JP2777371B2 (ja) * 1988-04-08 1998-07-16 大日本印刷株式会社 固体撮像素子におけるマイクロ集光レンズ形成方法
FR2638391B1 (fr) * 1988-10-27 1991-01-25 Essilor Int Procede pour le formage d'une lentille ophtalmique a partir d'un palet en matiere synthetique
WO1991008104A1 (en) * 1989-12-05 1991-06-13 Vision Science, Inc. Method for forming plastic optical quality spectacle
JPH0416910A (ja) * 1990-05-11 1992-01-21 Omron Corp 光学レンズ
US5264160A (en) * 1991-04-30 1993-11-23 Canon Kabushiki Kaisha Method of molding optical elements
US5290488A (en) * 1991-04-30 1994-03-01 Canon Kabushiki Kaisha Method for molding optical elements
JP2854456B2 (ja) * 1991-04-30 1999-02-03 キヤノン株式会社 光学素子の成形方法及び成形装置
US5361168A (en) * 1991-04-30 1994-11-01 Canon Kabushiki Kaisha Lens element and lens barrel
JPH0534509A (ja) * 1991-05-21 1993-02-12 Asahi Optical Co Ltd 非球面光学素子及びその製造方法
JP2898122B2 (ja) * 1991-06-07 1999-05-31 キヤノン株式会社 光学素子及びその成形方法及び成形装置
GB9125480D0 (en) * 1991-11-29 1992-01-29 Pilkington Visioncare Holdings Polymeric bifocal lens production process
US5470892A (en) * 1992-05-01 1995-11-28 Innotech, Inc. Polymerizable resin for forming clear, hard plastics
US5358672A (en) * 1992-06-08 1994-10-25 Innotech, Inc. Method for removing finished articles from glass, plastic or metallic molds
US5316702A (en) * 1992-07-20 1994-05-31 Innotech, Inc. Method of producing durable bonds between an optical preform and an optical resin layer cast on the preform surface
JP2898197B2 (ja) * 1993-06-18 1999-05-31 キヤノン株式会社 光学素子及びその成形方法及びレーザー走査光学系
JPH07191207A (ja) * 1993-11-17 1995-07-28 Asahi Optical Co Ltd 反射型複合光学素子
US5745286A (en) * 1995-10-13 1998-04-28 Regents Of The University Of California Forming aspheric optics by controlled deposition
DE69838936T2 (de) * 1997-08-19 2008-12-11 Koninklijke Philips Electronics N.V. Ein aberrationen begrenzendes optisches system innerhalb des maximalen abzubildenden volumens
JP2000030278A (ja) * 1998-07-09 2000-01-28 Sony Corp 光学レンズとこれを使用した光学ピックアップ及び光ディスク装置
US6936197B1 (en) 1998-07-24 2005-08-30 Duane L. Wires Method and compositions for manufacturing coated photochromatic articles
EP1107860A1 (en) * 1998-07-24 2001-06-20 Optical Molding Systems, Inc. Method and compositions for manufacturing coated photochromatic articles
JP2001300944A (ja) * 2000-04-20 2001-10-30 Sony Corp 複合レンズの成形方法及び複合レンズ
US6649092B2 (en) 2001-04-04 2003-11-18 Lockheed Martin Corporation Plastic laminated infrared optical element
JP2003159719A (ja) * 2001-11-27 2003-06-03 Fuji Photo Optical Co Ltd 複合非球面レンズの製造方法
WO2004015701A1 (en) * 2002-08-05 2004-02-19 Koninklijke Philips Electronics N.V. Scanning device including an objective lens formed of two materials
US6765731B1 (en) * 2003-03-28 2004-07-20 3M Innovative Properties Company Low element count projection lenses for use with pixelized panels
KR20040094064A (ko) * 2003-05-01 2004-11-09 삼성전자주식회사 비구면 하이브리드 렌즈 제조방법
CN1715980A (zh) * 2004-07-02 2006-01-04 鸿富锦精密工业(深圳)有限公司 非球面镜片及其制造方法
CN100426005C (zh) * 2004-07-05 2008-10-15 鸿富锦精密工业(深圳)有限公司 眼镜片设计方法
JP4569365B2 (ja) * 2005-04-14 2010-10-27 コニカミノルタオプト株式会社 ビーム整形素子の製造方法、該方法により得られるビーム整形素子
JP4238898B2 (ja) * 2006-08-30 2009-03-18 ソニー株式会社 光学素子の製造装置
JP3926380B1 (ja) * 2006-12-07 2007-06-06 マイルストーン株式会社 撮像レンズ
US20080290435A1 (en) * 2007-05-21 2008-11-27 Micron Technology, Inc. Wafer level lens arrays for image sensor packages and the like, image sensor packages, and related methods
US9217854B2 (en) * 2009-04-28 2015-12-22 Cree, Inc. Lens with controlled light refraction
US10119662B2 (en) 2009-04-28 2018-11-06 Cree, Inc. Lens with controlled light refraction
US9416926B2 (en) 2009-04-28 2016-08-16 Cree, Inc. Lens with inner-cavity surface shaped for controlled light refraction
US9255686B2 (en) 2009-05-29 2016-02-09 Cree, Inc. Multi-lens LED-array optic system
US9757912B2 (en) 2014-08-27 2017-09-12 Cree, Inc. One-piece multi-lens optical member with ultraviolet inhibitor and method of manufacture

Family Cites Families (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL277195A (cs) *
US2253697A (en) * 1938-07-11 1941-08-26 Jenkel Davidson Optical Compan Die for molding or casting optical lenses
US2332930A (en) * 1939-10-21 1943-10-26 Rinia Herre Optical element
US2332674A (en) * 1940-08-12 1943-10-26 Univis Lens Co Method of and means for forming unbreakable lenses
US2298429A (en) * 1940-08-23 1942-10-13 Univis Lens Co Method and apparatus for automatic pressure control in molding of synthetic resinousmaterials
GB550645A (en) * 1941-07-09 1943-01-18 Philips Nv Improvements in or relating to optical elements
US2544413A (en) * 1942-09-05 1951-03-06 Optische Ind De Oude Deift Nv Optical lens system comprising one or more aspherical refracting surfaces
FR1024794A (fr) * 1949-09-23 1953-04-07 Philips Nv Procédé de fabrication d'éléments optiques
US2789318A (en) * 1950-11-13 1957-04-23 Philips Corp Method of manufacturing optical, aspherical correction elements
US2890486A (en) * 1955-08-29 1959-06-16 American Optical Corp Mold for producing lens of any shape from a polymerizable material
GB1301551A (cs) * 1970-03-06 1972-12-29
DE2133983A1 (de) * 1971-07-08 1973-01-18 Zeiss Carl Fa Asphaeren-linse
GB1362993A (en) * 1971-08-09 1974-08-14 Mullard Ltd Manufacture of optical elements
GB1362380A (en) * 1971-11-25 1974-08-07 Mullard Ltd Manufacture of optical elements
FR2177600A1 (en) * 1972-03-31 1973-11-09 Bonnet Roger Thermoforming process - using a cavity mould with line contact faces to control profile development
JPS5225651A (en) * 1975-08-22 1977-02-25 Olympus Optical Co Ltd Process for fabricating an optical curved surface using a photopolymer izable adhesive
GB2040785B (en) * 1978-12-28 1983-01-26 Philips Electronic Associated Producing polymer glass asherical optical elements
US4432832A (en) * 1982-08-26 1984-02-21 Polaroid Corporation Method of forming contoured optical layers on glass elements
NL8304212A (nl) * 1983-12-07 1984-10-01 Philips Nv Enkelvoudige collimatorlens met een asferisch oppervlak.

Also Published As

Publication number Publication date
EP0150537A3 (en) 1985-08-14
JPS60154014A (ja) 1985-08-13
NL8400152A (nl) 1984-10-01
US4623496A (en) 1986-11-18
EP0150537B1 (en) 1988-04-27
EP0150537A2 (en) 1985-08-07
US4738516A (en) 1988-04-19
DD231315A5 (de) 1985-12-24
DE3470686D1 (en) 1988-06-01
KR850005324A (ko) 1985-08-24
CS28585A2 (en) 1987-03-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS252824B2 (en) Optocoupler,method of its production and equipment for realization of this method
EP0156430B1 (en) Laminated optical component
DE102007037204B4 (de) Verfahren zum Herstellen eines optischen Linsenelementes, insbesondere einer Scheinwerferlinse für einen Kraftfahrzeugscheinwerfer sowie Charge von hintereinander hergestellten Scheinwerferlinsen
US4440699A (en) Method and device for moulding a transparent object
US9011742B2 (en) Manufacturing micro-structured elements
US4432832A (en) Method of forming contoured optical layers on glass elements
US9696469B2 (en) Multilayer diffractive optical element
JPS62901A (ja) レプリカレンズおよびその製造方法
EP0234632B1 (en) Matrix for use in a replica process
EP0206397B1 (en) Replica lens
EP0260742A1 (en) Optical transmission fibre having a tapered end portion provided with a lens
AU648209B2 (en) Polymer bifocal lens production process
JP2002372603A (ja) 光通信用光学部品及びその製造方法
US4844594A (en) Replica lens having a glass lens body
RU2634078C1 (ru) Способ центрирования в оправе линз, работающих в инфракрасной области спектра
JPH0482112B2 (cs)
US2575998A (en) Optical element of polymerized methacrylate resin coated with thin film of thermoset resin
JPH03200106A (ja) 光導波路レンズ
CN115755321A (zh) 一种凹非球面镜片的加工方法
JPH05150196A (ja) コンタクトレンズ
KR100282534B1 (ko) 렌즈제조방법
JPS62144914A (ja) 光学部品の成型装置
JPH04138401A (ja) 複合型光学素子