CS251087B2 - Způsob výroby ethoxykarbonyloxyethylesteru kyseliny 6- [D-(—) -ar-amino-a-fenylacetamido)penicilanové - Google Patents

Způsob výroby ethoxykarbonyloxyethylesteru kyseliny 6- [D-(—) -ar-amino-a-fenylacetamido)penicilanové Download PDF

Info

Publication number
CS251087B2
CS251087B2 CS849086A CS908684A CS251087B2 CS 251087 B2 CS251087 B2 CS 251087B2 CS 849086 A CS849086 A CS 849086A CS 908684 A CS908684 A CS 908684A CS 251087 B2 CS251087 B2 CS 251087B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
formula
alpha
amino
alkali metal
alkyl
Prior art date
Application number
CS849086A
Other languages
English (en)
Inventor
Luigi Ratti
Derek R Palmer
Robert G Tyson
Original Assignee
Astra Laekemedel Ab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from IT22141/82A external-priority patent/IT1190897B/it
Application filed by Astra Laekemedel Ab filed Critical Astra Laekemedel Ab
Publication of CS251087B2 publication Critical patent/CS251087B2/cs

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Tento vynález se týká nového způsobu výroby 1-ethoxykarbonyloxyethylesteru kyseli2 ny 6-[ D-( — )-«-ammo-a-fenylacetamidojpenicilanové vzorce I

Description

Tento vynález se týká nového způsobu výroby 1-ethoxykarbonyloxyethylesteru kyseli2 ny 6-[ D-( — )-«-ammo-a-f enylacetamido jpenicilanové vzorce I oCH-CO-NW-Cp coch-coo-ch~o-cooczh£
CH(I)
Sloučenina vzorce I je ester ampicilinu, který je mimořádně důležitý z terapeutického hlediska, protože se dobře absorbuje, pokud je podána orálně, a poskytuje mnohem vyšší hladinu ampicilinu v krvi, než samotný ampicilin.
Tento ester se izoluje ve formě hydrochloridu a je znám jako hydrochlorid bakampicilinu.
Na základě již dříve známých postupů (srov. belgický patent č. 772 723) se hydrochlorid bakampicilinu může syntetizovat těmito dvěma metodami:
A)
Kaliumbenzylpenicilin se nechá reagovat s α-chlordiethylkarbonátem v organických rozpouštědlech nebo· ve vodném roztoku 70% dioxanu v přítomnosti hydrogenuhličitanu sodného. Získaný 1-ethoxykarbonyloxyethylester benzylpenicilinu se podrobí reakci k odstranění fenylacetátového řetězce přes iminochlorid-iminoether za účelem získání 1-ethoxykarbonyloxyethylesteru kyseliny 6-¾ minopenicifilanové, který se izoluje jako hydrochlorid.
Následující kondenzací tohoto posledně uvedeného meziproduktu s D-(—)-a-fenylglycinem se získá sloučenina vzorce I.
Β)
Kyselina 6- [ D- (- -) -α-azido-a-fenylacetamidojpenicilanová se podrobí esterifikační reakci s α-chlordiethylkarbonátem v polárním rozpouštědle.
Následující katalytickou hydrogenací 1-ethoxykarbonyloxyethylesteru kyseliny 6-[D-(— )-a-azido-a-fenylacetamido]penicilanové se získá sloučenina vzorce I.
Jak je zřejmé, tyto metody jsou příliš složité, ježto zahrnují použití řady surovin a výrobní postup je dlouhý.
Prvním cílem tohoto vynálezu je vypracovat způsob výroby účinné látky, který je snáze proveditelný a průmyslově výhodnější. Specifickým cílem tohoto vynálezu je vypracování způsobu výroby bakampicilinu za použití ampicilinu jako výchozí látky, čímž se značně zjednoduší uvedený způsob a získá se požadovaný produkt o vysoké stupni čistoty.
Prvního cíle tohoto vynálezu, spočívajícího ve výrobě 1-ethoxykarbonyloxyethylesteru kyseliny 6-[D-( — )-a-amino-a-fenylacetamidojpenicilanové vzorce I se podle vynálezu dá dosáhnout tím, že se
a) nechá reagovat ampicilin, s výhodou ve formě alkalické soli, s reaktivním derivátem kyseliny acetooctové za vzniku odpovídajícího enaminu obecného vzorce II
r
- ČH—C(ť I I
CO— N CH—COOX fH) kde
R1 znamená alkylovou skupinu s 1 až 4 atomy uhlíku, popřípadě substituovanou arylovou nebo aralkylovou skupinu,
R2 znamená vodík, alkylovou skupinu s 1 až 4 atomy uhlíku, popřípadě substituovanou arylovou nebo aralkylovou skupinu,
R3 znamená alkylovou skupinu s 1 až 4 atomy uhlíku, popřípadě substituovanou arylovou nebo aralkylovou skupinu, alkoxyskupinu s 1 až 4 atomy uhlíku, aryloxyskupinu nebo aminoskupinu a
X znamená alkalický kov, kov alkalické zeminy nebo zbytek organické báze, v aprotickém polárním rozpouštědle za teploty 0 až 60 °C po dobu 2 až 8 hodin, v přítomnosti organické báze nebo uhličitanu -alkalického kovu, výsledný meziprodukt se nechá reagovat s a-halogendiethylkarbonátem obecného vzorce III
Z—CH—O—COOC2H5
CH3 (IIIJ kde
Z znamená chlor nebo jod, v přítomnosti 0,005 až 0,10 dílu molárního, s výhodou 0,01 až 0,10 dílu molárního katalyzátoru zvoleného ze souboru zahrnujícího kvartérní amoniové soli, bromidy alkalických kovů, jodidy alkalických kovů a cyklické ethery, vztaženo na 1 molární díl sloučeniny obecného vzorce III, za vzniku odpovídajícího esteru obecného vzorce IV // \^ch-co-nh-ch—ch W I I I , A co^/Γ“ •Sx | \ CH3
- CH-CQO~ CH~O~CQOCoHt;
CH~ (iv) kde
R1, R2 a R3 mají význam uvedený výše, a získaná sloučenina se hydrolyzuje za mírných podmínek v kyselém prostředí na sloučeninu obecného vzorce I.
Přídavek katalyzátoru ve stupni b) značně zkracuje reakční dobu a poskytuje vyšší výtěžek produktu o vyšším stupni čistoty.
Katalyzátor se může používat v množství, které se mění od 0,005 až 0,10 dílu molárního na 1 díl molární sloučeniny vzorce III do množství rovného množství sloučeniny vzorce III. Při výhodném provedení se tetrabutylamoniumbromid používá v množství od 0,01 do 0,10 dílu molárního na 1 díl molární sloučeniny vzorce III.
Příklady ilustrující skupiny R1, R2 a R3 jsou: alkyl:
CH3, C2H5, n-C3H7, I-C3H7, 11-C4H9, alkoxyskuplna (R3 pouze):
OCH3, OC2H5, OCH2CH2CH3, OCH(CH3)2,
O(CH2)3CH3.
Skupina X je zvolena ze skupin dobře známých v· oboru, například ji tvoří: alkalický kov:
draslík, sodík, kov alkalické zeminy:
vápník, hořčík, zbytek organické báze:
zbytky, které jsou dobře známé při syntéze penicilinu, například terciární aminoskupina nebo zbytek triethylaminu, ethylpiperidinu a methylmorfolinu.
Při výhodném provedení vynálezu, skupinou chránící příslušnou skupinu ampicilinu je l-methoxykarbonylpropen-2-ylová nebo 1-ethoxykarbonylpropen-2-ylová skupina, pro kterou výhodným meziproduktem je sodná nebo draselná sůl kyseliny N-{l-methoxykarbonyopropen-2-yl)-penicilanové nebo Nkarbonylpropen-2-yl)-penicilanové nebo N-(l-ethoxykarbonylpropen-2-yl J-penicilanové obecného vzorce II (R1 znamená methyl, R2 znamená methyl, R3 znamená methoxyskupinu nebo ethoxyskupinu a X znamená sodík nebo draslík).
Meziprodukt obecného vzorce IV je stabilní v neutrálním nebo alkalickém prostředí, zatím co v kyselém prostředí je možné jednoduše, rychle a selektivně odstranit skupinu, která chrání aminoskupinu.
Skupina chránící aminoskupinu ampicilinu se může zvolit například ze skupin zmíněných v britském patentu č. 991 5®6 a z jiných skupin, které jsou známé v oboru.
Způsob výroby podle výhodného provedení tohoto vynálezu zahrnuje tyto stupně:
— převedení trlhydrátu ampicilinu v polárním rozpouštědle, například v N,N-dimethylformamidu, na jeho sůl, například draselnou, a potom tvorbu odpovídajícího enaminu obecného vzorce II reakcí s derivátem kyseliny acetoctové, například methylacetoacetátem, — přidání esterifikačního katalyzátoru s výhodou tetrabutylamoniumbromidu, — přidání «-chlor- nebo· a-joddiethylkarbonátu do reakční směsi za vzniku 1-ethoxykarbonyloxyethylesteru ampicilinu ve formě anaminu obecného vzorce IV, — hydrolýzu chránící skupiny působením zředěné kyseliny chlorovodíkové v organickém rozpouštědle, například n-butylacetátu a vodě, — získání hydrochloridu bakampicilinu nasycením vodné fáze, například chloridem sodným a extrakci vhodným rozpouštědlem, například n-butylacetátem, — odpaření roztoku za nízkého tlaku v n-butylacetátu pro krystalizaci produktu o vysokém stupni čistoty, přičemž produkt se potom izoluje filtrací.
Mezi hlavními výhodami způsobu podle vynálezu je nejdůležitější výhodou to, že tímto postupem je možné získat hydrochlorid bakampicilinu prakticky v jediné operaci a o vysokém stupni čistoty.
Ve skutečnosti nečistoty, přítomné v produktu získaném způsobem podle tohoto vynálezu jsou zanedbatelné ve srovnání se známými postupy podle dosavadního stavu techniky.
Jiná rovněž tak důležitá výhoda spočívá v tom, že se jako výchozí látky používá trihydrátu ampicilinu, který je známé antibiotikum, jež lze snadno získat v čisté formě a s nízkými náklady.
Meziprodukt obecného vzorce II se může snadno vyrobit, jak je například popsána v britském patentu č. 991 586 s výtěžkem překračujícím 95 %, reakcí trihydrátu ampicilinu s methylacetoacetátem nebo ethylacetoacetátem v množství překračujícím o 10 až 50 % stechiometrický poměr, v přítomnosti organické báze nebo uhličitanu alkalického kovu, například uhličitanu draselného.
Meziprodukt obecného vzorce II se může izolovat a při esterlfikační reakci přidat v pevné formě. Tento meziprodukt se může bez izolace použít k esterifikael ve stejném rozpouštědle, ve kterém probíhala reakce vedoucí ke vzniku enaminu obecného vzorce II.
Reakce vedoucí ke vzniku enaminu ampicilinu obecného vzorce II se provádí v aprotickém polárním rozpouštědle, jako v N,N-dimethylacetamidu, N,N-dimethylformamidu, dimethoxyethanu, dimethylsulfoxidu, tetrahydrofuranu nebo dioxanu.
K ukončení reakce postačí ponechat složky směsi ve styku za teploty mezi 0 a 60 °C, s výhodou mezi 20 a 30 °C, po dobu 2 až 8 hodin, s výhodou 3 hodiny.
Sloučenina obecného vzorce II se může vyrábět acylocí kyseliny 6-aminopenicilanové odpovídajícím enaminovým derivátem fenylglycinu za vzniku sloučeniny obecného vzorce II, která se potom může přímo esterlfikovat a převést na bakampicilin.
Esterifikační reakce po přidání a-chlornebo a-joddimethylkarbonátu k uvedené směsi probíhá za teploty mezi 15 a 80 °C, s výhodou mezi 45 a 55 °C, po dobu 1 až 24 hodin, s výhodou 5 až 10 hodin.
Esterifikace se s výhodou provádí v organickém rozpouštědle, jako methylenchloridu nebo acetonu, dimethylacetamidu, dimethylformamidu a dimethylsulfoxidu nebo ve směsi organických rozpouštědel. Je také možné použít organického rozpouštědla, které obsahuje vodu.
Pro nejsnadnější a nejvhodnější podmínky pro průmyslové účely se esterlfikovaný enamin obecného vzorce IV izoluje tím, že se reakční směs zředí vodou a potom extrahuje vhodným s vodou neutišitelným rozpouštědlem, například n-butylacetátem.
Acetátová fáze se míchá se zředěným 0,2 až 0,3 N roztokem kyseliny chlorovodíkové, dokud se chránicí skupina úplně nehydrolyzuje. Toto se dosahuje za dobu styku 2 až 8 hodin, s výhodou 4 až 5 hodin, při běžné teplotě.
Přidáním chloridu sodného se sloučenina obecného vzorce I oddělí od vodné fáze ve formě hydrochloridu, který se extrahuje vhodným rozpouštědlem, například n-butylacetátem.
Odpařováním organické fáze za sníženého tlaku při teplotě 40 °C až na malý objem odparku a krystalizací se dostane sloučenina obecného vzorce I.
Krystalický produkt se odfiltruje, promyje a suší za sníženého tlaku.
Následující příklady ilustrují tento vynález, aniž by jej jakkoli omezovaly.
Přikladl
36,4 g (0,075 molu) draselné soli kyseliny N- (l-methoxykarbonyl-2-propenyl j -6- [ Ο’ί—j-K-amino-a-fenylacetamidojpenicilanové se přidá k roztoku 17,8 g (0,116 molu j a-chlordiethylkarbonátu a 3g (0,01 molu) tetrabutylamoniumbromidu ve 150 ml N,N-dimethylformamidu. Za míchání teplota vy8 stoupí na 45 °C a udržuje se v rozmezí 45 až 50 °C po dobu 5 hodin.
Jakmile je zahřívání ukončeno, reakční směs se vylije do směsi tvořené 200 ml 14% vodného roztoku chloridu sodného a 600 ml n-butylacetátu. Směs se míchá 10 minut, potom se organická fáze oddělí a vodná fáze se extrahuje 100 ml n-butylacetátu. Spojené organické fáze se po dvojnásobném promytí 75 ml 14% vodného' roztoku chloridu sodného' odpařují za nízkého tlaku, až se získá olej.
Olej se míchá s 200 ml tetrahydrofuranu a 100 ml vody a získaný roztok o pH 4,8 se za míchání upraví na pH 1,5 přidáním celkem 12 ml 6 N kyseliny chlorovodíkové během hodiny.
Poté se roztok nechá stát další hodinu za teploty místnosti, tetrahydrofuran se odstraní při nízkém tlaku za teploty 40 °C, přidá se 150 ml n-butylacetátu ke zbývající vodné fázi o objemu 150 ml a potom se přidá 15 g chloridu sodného.
Organická fáze se oddělí a vodná fáze se extrahuje 100 ml n-butylacetátu. Spojené organické fáze se odpaří při sníženém tlaku za teploty 40 °C na objem 120 ml. Produkt se nechá krystalovat 15 hodin za teploty 5 stupňů Celsia. Produkt se poté filtruje, promyje 50 ml n-butylacetátu a 50 ml ethylacetátu. Sušení se provádí při sníženém tlaku za teploty 40 °C.
ridu 1-ethoxykarbonyloxyethylesteru kyseliny 6- [ D- (—) -α-amino-a-f enylacetamido ] penicilanové o teplotě tání 160 až 162 °C. Analytické stanovení:
Titr:
97,82 %, úhel optické otáčivosti:
+166,3 ° (c = 1, C2H5OH 95 °j, pH:
4,05 (2% vodný roztok], obsah vlhkosti:
0,82 %, zbytková rozpouštědla:
0,45 % ethylacetátu, 0,98 % n-butylacetátu,
IČ a NMR spektra jsou standardní, zbytkový ampicilin:
0,06 %.
Příklad 2
16,2 ml (0,15 molu) methylacetoacetátu a
30,2 (0,075 molu) trihydrátu ampicilinu se přidá k suspenzi 12,54 g (0,0907 molu) jemně práškovitého bezvodého uhličitanu draselného ve 100 ml N,N-dimethylformamidu.
Směs se udržuje za míchání 3 hodiny za teploty 22 až 23 °C a po této době se může pozorovat značná fluidizace hmoty.
Nyní se přidá 17,8 g (0,117 molu) a-chlordiethylkarbonátu, 3g (0,01 molu) tetrabutylamoniumbromidu a 50 ml Ν,Ν-dimethylformamidu v uvedeném pořadí.
Směs se zahřívá za mícéhání 5 hodin na teplotu 45 až 50 °C a potom se nechá stát 15 hodin za teploty +5 °C.
Reakční hmota se vylije na směs sestávající z 600 ml vody a 200 ml n-butylacetátu a míchá se až se získá roztok. Vodná fáze se oddělí a extrahuje dalšími 5-0 ml n-butylacetátu.
Opět spojené organické fáze se dvakrát promyjí vždy 50 ml vody. K míchaná organické fázi se přidá 75 ml 1 N kyseliny chlorovodíkové a 185 ml vody a nechá se míchat 4 hodiny za teploty 22 až 23 °C.
Vodná fáze se oddělí a organická fáze extrahuje 50 ml vody. Spojené vodné fáze se upraví na pH 4 pomocí 10% vodného roztoku uhličitanu sodného-, poté se přidá uhlí jako bělicí činidlo a provede se filtrace.
K vodnému filtrátu se přidá 150 ml n-butylacetátu a 40 g chloridu sodného. Organická fáze se oddělí a vodná fáze extrahuje 100 ml n-butylacetátu. Spojené butylacetáíové fáze se odpaří při nízkém tlaku za teploty 40 °C na objem přibližně 150 ml. Produkt se nechá krystalovat 15 hodin při teplotě +5 QC. Potom se provede filtrace a promytí 50 ml n-butylacetátu a 50 ml ethyl,acetátu.
Vlhký produkt se suší za nízkého tlaku 1 330 Pa, poté se v sušení pokračuje za teploty 25 °C 24 hodin.
Výtěžek činí 20,8 g (55 %) hydrochloridu 1-ethQxykarbonyloxyethylesteru kyseliny 6- [ D- (—) -a-amino-a-f enylacetamido ] penicilanové o teplotě tání 159 až 161 °C a charakteristických parametrech potvrzených autentickým vzorkem.
Esterifikací soli ampicilinu ethylacetoacetátem se získává bílý krystalický produkt o teplotě tání 144 až 148 °C. Infračervená analýza a chromatografie na tenké vrstvě potvrzují očekávanou strukturu, 2% vodný roztok vykazuje pH 3,55. Celkový zbytek rozpouštědel činí 3,5 %
Přídavek chlordiethylkarbonátu, provedený ve 2 dávkách vždy po 2 hodinách z,a teploty 45 °C vede ke krystalickému bělavému produktu o teplotě tání 143 až 146 °C. Infračervená analýza a chromatografie na tenké vrstvě potvrzují očekávanou strukturu. 2% vodný roztok vykazuje pH 3,43. Celkový zbytek rozpouštědel činí 2,6 %.

Claims (5)

  1. PREDMET vynálezu
    1. Způsob výroby 1-ethoxykarboiiyloxye-thylesteru kyseliny 6-[D-( — )-a-amino-«-fenylacetamidojpenicilanové vzorce I /—.
    ξ Λ- C H~C O-N H - C /-/ C NH- CU • C H r Ί 5
    N—CH-CÓb-CH-O-COOCH,
    Cri (I) vyznačující se tím, že se nechá reagovat ampicilin, s výhodou ve formě alkalické soli, s reaktivním derivátem kyseliny acetooctové za vzniku odpovídajícího aminu obec ného vzorce II
    -NH
    CH~
    I coCH'
    I
    -N'S\ / c' ch3
    I x-CH3 CH-COOX (») kde
    R1 znamená alkylovou skupinu s 1 až 4 atomy uhlíku, popřípadě substituovanou arylovou nebo alkylovou skupinu,
    R2 znamená vodík, alkylovou skupinu s 1 až 4 atomy uhlíku, popřípadě substituovanou arylovou nebo aralkylovou skupinu,
    R3 znamená alkylovou skupinu s 1 až 4 atomy uhlíku, popřípadě substituovanou arylovou nebo aralkylovou skupinu, alkoxyskupinu s 1 až 4 atomy uhlíku, aryloxyskupinu nebo aminoskupinu a
    X znamená alkalický kov, kov alkalické zeminy nebo zbytek arganické báze, v aprotickém polárním rozpouštědle za teploty 0 až 60 °C po dobu 2 až 8 hodin, v přítomnosti organické báze nebo uhličitanu alkalického kovu, výsledný meziprodukt se nechá reagovat s a-halogendlethylkarbonátem obecného vzorce III
    Z—CH—- O—COOC2H5
    I
    I
    GH3 (III) kde
    Z znamená chlor nebo jod, v přítomnosti 0,005 až 0,10 dílu molárního, s výhodou 0,01 až 0,10 dílu molárního- katalyzátoru zvoleného ze souboru zahrnujícího kvartérní amoniové soli, bromidy alkalických kovů, jodidy alkalických kovů a cyklické ethery, vztaženo na 1 molární díl sloučeniny obecného vzorce III, za vzniku odpovídajícího esteru obecného- vzorce IV rf-f.
    ''K.Crí<O--NH--CH—Cti 'A.,, \.,J I I I I '-» C0 N
    X -í) a .0
    CA
    CCI-COÚ~CH-O--CC
    I ch3 (IV) kde
    R1, R2 a R3 mají význam uvedený výše, a získaná sloučenina se hydrolyzuje za mírných podmínek v kyselém prostředí na sloučeninu obecného vzorce I.
  2. 2. Způsob podle bodu 1, vyznačující se tím, že se jako alkylacetoacetátu použije methylacetoacetátu nebo ethylacetoacetátu v množství o 10 až 50 % větším, než je stechiometrický poměr.
  3. 3. Způsob podle bodu 1, vyznačující se tím, že se použije polárního aprotického rozpouštědla zvoleného ze souboru zahrnujícího Ν,Ν-dimethylacetamid, N,N-dimethylformamid, dimethoxyethan, dimethylsulfoxid, tetrahydrofuran a dio-xan.
  4. 4. Způsob podle bodu 1, vyznačující se tím, že se reakce ampicilinu, popřípadě ve formě alkalické soli s reaktivním derivátem kyseliny acetooctové provádí za teploty 20 až 30 °C, po dobu 3 hodin.
  5. 5. Způsob podle bodu 1, vyznačující se tím, že se jako katalyzátoru použije tetrabutylamoniumbromidu.
CS849086A 1982-06-29 1984-11-27 Způsob výroby ethoxykarbonyloxyethylesteru kyseliny 6- [D-(—) -ar-amino-a-fenylacetamido)penicilanové CS251087B2 (cs)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT22141/82A IT1190897B (it) 1982-06-29 1982-06-29 Procedimento per la preparazione dell'estere 1-etossicarbonilossietilico dell'acido 6-(d(-)-alfa aminoalfa fenilacetamido)-penicillanico
CS834857A CS240966B2 (en) 1982-06-29 1983-06-29 Preparation method of 1-ethoxycarbonyloxyethylester of 6-(d-(-)-alfa-amino-phenylacetoamido)penicilane acid

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS251087B2 true CS251087B2 (cs) 1987-06-11

Family

ID=25746073

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS849086A CS251087B2 (cs) 1982-06-29 1984-11-27 Způsob výroby ethoxykarbonyloxyethylesteru kyseliny 6- [D-(—) -ar-amino-a-fenylacetamido)penicilanové

Country Status (1)

Country Link
CS (1) CS251087B2 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP3421354B2 (ja) 結晶性セフジニルアミン塩
RU2394026C2 (ru) Способ оптического разделения амлодипина
KR101313842B1 (ko) 에스-암로디핀 베실레이트 및 그 수화물의 제조방법
US4619785A (en) Novel synthesis route for bacampicillin
CS251087B2 (cs) Způsob výroby ethoxykarbonyloxyethylesteru kyseliny 6- [D-(—) -ar-amino-a-fenylacetamido)penicilanové
US20040242878A1 (en) Method for separating methyl 4-(2-chloro-4-fluorophenyl)-2-(3,5-difluoro-2-pyridinyl)-6-methyl-1,4-dihydro-5-pyrimidine-carboxylate-racemate
KR20050035178A (ko) 알킬- 또는 아릴-술포네이트를 경유한 세픽심의 제조방법
US5378845A (en) Process for the production of 2-halo-4,6-dialkoxy pyrimidines
KR101125123B1 (ko) 높은 광학적 순도의 s-(-)-암로디핀을 제조하는 방법 및 그 중간생성 화합물
DK167807B1 (da) Fremgangsmaade til fremstilling af 1-ethoxycarbonyloxyethylesteren af 6-(d-(-)-alfa-amino-alfa-phenylacetamido)-penicillansyre
JPS61134351A (ja) 4‐アシルオキシ‐3‐オキソ‐酪酸エステル類の製造方法
US11518771B2 (en) Process for manufacturing alkyl 7-amino-5-methyl-[1,2,5]oxadiazolo[3,4-b]pyridine-carboxylate
LU84882A1 (fr) Perfectionnements apportes a la preparation d&#39;antibiotiques
JPH06104670B2 (ja) 化学化合物の新規製法
JPS6225145B2 (cs)
KR100868160B1 (ko) S-(-)-암로디핀 또는 이의 염의 제조방법 및 이에사용되는 중간체
KR100453379B1 (ko) 피페리딘 유도체의 제조방법
FR2532933A1 (fr) Perfectionnements apportes a la preparation d&#39;antibiotiques
SE500109C2 (sv) Förfarande för framställning av 1-etoxikarbonyloxietylestern av 6-(D(-)-2-amino-a-fenylacetamido)-penicillansyra
KR940005019B1 (ko) 피리딘 유도체의 제조방법
EA008746B1 (ru) Новый промежуточный продукт для получения терапевтически активных имидазопиридинов
US6506907B1 (en) Process
SE503843C3 (sv) Förfarande för framställning av 1-etoxikarbonyloxietylestern av 6-(D(-)-alfa-amino-alfa-fenyl-acetamido)-penicillansyra
NZ216265A (en) Alpha-bromodiethylcarbonate and its manufacture
GB2177698A (en) Improvements in the preparation of antibiotics