CS250238B2 - Device for filters' fastening to cigarettes - Google Patents
Device for filters' fastening to cigarettes Download PDFInfo
- Publication number
- CS250238B2 CS250238B2 CS839665A CS966583A CS250238B2 CS 250238 B2 CS250238 B2 CS 250238B2 CS 839665 A CS839665 A CS 839665A CS 966583 A CS966583 A CS 966583A CS 250238 B2 CS250238 B2 CS 250238B2
- Authority
- CS
- Czechoslovakia
- Prior art keywords
- wrapping
- axis
- support member
- gear
- gears
- Prior art date
Links
- 235000019504 cigarettes Nutrition 0.000 title claims abstract description 35
- 238000005096 rolling process Methods 0.000 claims abstract description 8
- 230000002452 interceptive effect Effects 0.000 claims description 3
- 230000005540 biological transmission Effects 0.000 claims 1
- 238000012986 modification Methods 0.000 claims 1
- 230000004048 modification Effects 0.000 claims 1
- 230000002093 peripheral effect Effects 0.000 abstract 1
- 238000004804 winding Methods 0.000 description 3
- 230000000903 blocking effect Effects 0.000 description 1
- 230000001627 detrimental effect Effects 0.000 description 1
- 230000000694 effects Effects 0.000 description 1
- 238000004519 manufacturing process Methods 0.000 description 1
- 238000000034 method Methods 0.000 description 1
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A24—TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
- A24C—MACHINES FOR MAKING CIGARS OR CIGARETTES
- A24C5/00—Making cigarettes; Making tipping materials for, or attaching filters or mouthpieces to, cigars or cigarettes
- A24C5/47—Attaching filters or mouthpieces to cigars or cigarettes, e.g. inserting filters into cigarettes or their mouthpieces
- A24C5/471—Attaching filters or mouthpieces to cigars or cigarettes, e.g. inserting filters into cigarettes or their mouthpieces by means of a connecting band
Landscapes
- Manufacturing Of Cigar And Cigarette Tobacco (AREA)
Description
Vynález se týká zařízení pro připevňování filtrů k cigaretám.
Ve známém stroji pro připevňování filtrů k cigaretám připevňují pomocí lepivých papírových pásků, které se ovíjejí kolem skupiny sestávající ze dvou za sebou souose uspořádaných cigaret, mezi které je vložen filtr s dvojnásobnou délkou, než je délka filtru na hotové cigaretě.
Uvedené pásky se kolem skupin cigaret obvykle ovíjejí v průběhu jejich transportu transportním válcem, v jehož obvodu jsou vytvořena axiálně probíhající lůžka, na kterých jsou cigarety přidržovány podtlakem.
U transportního válce je souose s tímto transportním válcem uspořádána oblouková deska, která je v pracovní poloze oddělena od obvodu válce mezerou, která je poněkud menší než průměr cigaret. Tato oblouková deska nutí skupiny cigaret působením . tření vystoupit z jejich lůžek a odvalovat se kolem jejich os po obvodu válce, dokud skupina cigaret nezapadne do nejbližšího sousedního -ůžka. V průběhu tohoto odvalování se kolem skupiny cigaret ovine spojovací pásek, nacházející se předtím ve styku s obvodem transportního válce v blízkosti zmíněné skupiny cigaret. Uvedená oblouková deska je nesena nosným členem otočným kolem osy a opatřeným nejméně které - jsou kolem uvedené osy rovnoměrně dvěma uvedenými obloukovými deskami, které jsou kolem uvedené osy rovnoměrně rozmístěny. Kdykoliv je třeba vyčistit nebo vyměnit ovinovací desku, postačí otočit zmíněný nosný člen, což lze provést jak při zastaveném stroji, tak i při jeho činnosti. Deska je tímto otočením vysunuta z pracovní polohy a může být nahrazena jinou. deskou.
V důsledku vysokých pracovných rychlostí dosahovaných moderními stroji pro připevňování filtrů dochází v průběhu popsaného odvalování k prokluzu uvedených skupin cigaret vůči obvodu transportního válce.
Uvedený prokluz, i když je případně velmi malý, je škodlivý zejména z toho hlediska, že může zabránit správnému samovolnému zapadnutí spojených skupin do příslušných lůžek. V zájmu vyloučení tohoto nedostatku se používá vhodný fázovací člen uspořádaný ve směru otáčení bezprostředně za ovinovacím ústrojím, který je schopen vyrovnávat chyby polohy skupin cigaret a případně je vyjímat, aby mohly být transportovány k dalšímu zpracování. Použití takového fázovacího členu, tvořeného obvykle válcem opatřeným na obvodě vhodně tvarovanými lůžky se shodnými vzájemnými odstupy, má za následek, že nelze použít ovinovací ústrojí popsaného typu nebo že použití takového ústrojí je obtížné a spojené s problémy.
V této souvislosti je pro popsané otáčení nosného členu ovinovacích desek potřeba určitý prostor, který v důsledku přítomnosti fázovacího členu není k dispozici. Je dinou možností provést ve známém žařízení uvedené otočení, je oddálit nosný člen před otáčením od transportního válce. Při tomto postupuje však vyměňování desek zdlouhavé a složité a v důsledku toho přináší značné ztráty při provozu stroje pro připevňování filtrů, protože je třeba vyřadit značný počet nespojených nebo poškozených skupin cigaret.
Úkolem vynálezu je konstrukce zařízení pro připevňování filtrů k cigaretám, ve kterém bude možno výměnu ovinovacích desek provést rychle a jednoduše, aniž by při této výměně překážel zmíněný fázovací člen.
Uvedený úkol je vyřešen zařízením pro připevňování filtrů k cigaretám, které sestává z transportního válce opatřeného řadou rovnoměrně rozložených obvodových axiálních lůžek pro uložení příslušné ' skupiny obsahující nejméně jednu cigaretu a příslušný filtrový polotovar, které jsou navzájem souosé, a ovíjecího ústrojí spolupůsobícího v ovinovací poloze s těmito skupinami za účelem odvalování skupiny po obvodu transportního válce, které se podle vy nálezu vyznačuje tím, že ovinovací ústrojí sestává z válcového nosného členu otočného kolem první osy, dutého válcového prvku uloženého na válcovém nosném členu a otočného kolem druhé osy, která je rovnoběžná s první osou a výstředná vůči válcovému nosnému členu, nejméně dvou ovinovacích desek vystupujících z dutého válcového prvku a rovnoměrně rozložených kolem druhé osy, a převodů vložených mezi první osu a druhou osu a upravených pro otáčení dutého válcového prvku kolem druhé osy v závislosti na otáčení válcového nosného členu kolem první osy, přičemž převody mají převodový poměr, jehož velikost je inverzní funkcí počtu ovinovacích desek.
Výhodné je provedení, ve kterém převody obsahují nehybné třetí ozubené kolo souosé s první osou, první ozubené kolo souosé s druhou osou a naklínované na čtvrtém hřídeli a nejméně jedno druhé ozubené kolo vložené mezi první ozubené kolo a třetí ozubené kolo.
Dále je výhodné provedení spočívající v tom, že dutý válcový prvek je opatřen kolíkem pro zablokování natáčení dutého válcového prvku vůči válcovému nosnému členu.
Nový a vyšší účinek vynálezu spočívá v tom, že výměnu ovinovacích desek lze provést rychle a jednoduše, aniž by při této výměně překážel fázovací člen, čímž se mimo jiné zamezí ztrátám, které v obdobných známých zařízeních vznikají v důsledku nezbytnosti vyřazení značného počtu skupin cigaret, které jsou buď nespojeny, nebo poškozeny.
Vynález je dále objasněn na příkladu jeho provedení, který je popsán na základě připojených výkresů, které znázorňují na obr. 1 schematický perspektivní pohled na výhodné provedení zařízení podle vynálezu a na obr. 2 schematický boční pohled na zařízení z obr. 1.
Zařízení 1 znázorněné na obr. 1 tvoří část zařízení 2 pro připevňování filtrů, na jehož svislé stěně 3 je zčásti zachyceno.
Zařízení 1 obsahuje válce 4, 5, 6 s vodorovnými osami, přičemž válce 4, 5, které se v podstatě dotýkají, jsou naklínovány na příslušných hřídelech 7, 8, které jsou poháněny ve směru, respektive proti směru otáčení hodinových ručiček. Druhý válec 5 se také v podstatě dotýká třetího válce 6, který je naklínován na třetím hřídeli 9, otáčejícím se ve směru pohybu hodinových ručiček.
V obvodech válců 4, 5, 6 jsou vytvořeny axiální drážky 10, 11, 12, které tvoří jakési lůžka pro vložení skupiny 13 dvou v axiálním směru srovnaných cigaret 14, mezi které je vložen filtrový polotovar 15, jehož délka je dvojnásobkem délky filtru na hotové cigaretě. Skupiny 13 cigaret 14 se do prvního válce 4 vkládají v neznázorněném předchozím výrobním stupni a jsou v axiálních drážkách 10, 11, 12 během jejich transportu z prvního válce 4 do druhého válce 5 a dále do třetího válce 6 přidržovány neznázorněnými přísavnými prostředky.
První válec 4 je dále na svém obvodu opatřen neznázorněnými přísavnými prostředky pro uchycení a přidržování pásu 16 papíru ve směru otáčení prvního válce 4 před jednotlivými axiálními drážkami 10. Pás 16 papíru je přiváděn neznázorněným ústrojím a slouží pro spojování cigaret 14 s filtrovými polotovary 15 v jednotlivých skupinách 13 cigaret 14.
Pod prvním válcem 4 v blízkosti druhého válce 5 v poloze označované dále jako ovinovací poloha 17 je uspořádáno ovinovací ústrojí 18 pro skupiny 13 cigaret 14, které je součástí zařízení 1. Ovinovací ústrojí 18 sestává z ovinovacího prvku 19, který obsahuje dutý válcový prvek 20 naklínovaný na čtvrtý hřídel 21, který je rovnoběžný s hřídeli 7, 8, 9.
Uvedený dutý válcový prvek 20 je na svých protilehlých stranách opatřen dvěma shodnými, v podstatě pravoúhlými ovinovacími deskami 22, 23 obloukového tvaru, na obr. 1 je první ovinovací deska 22 znázorněna nad a druhá ovinovací deska 23 pod dutým válcovým prvkem 20. Ovinovací desky 22, 23 jsou vůči dutému válcovému prvku 20 uspořádány tangenciálně a vydutými stranami směrem ven.
Ve stavu znázorněném na obr. 1 se první ovinovací deska 22 nachází v pracovní poloze, kdy je souosá s prvním válcem 4 a přivrácená k jeho obvodu, přičemž její vzdálenost od obvodu prvního válce 4 je poněkud menší než průměr skupiny 13 cigaret 14. Ovinovací desky 22, 23 jsou uspořádány asymetricky vůči rovině procháze jící osami dutého válcového prvku 29 a prvního válce 4, od které vystupují v opačných směrech. Ovinovací desky 22, 23 jsou na své vnější hraně, která je rovnoběžná s osou dutého válcového prvku 20, opatřeny řadou vedle sebe uspořádaných zubů 24, které kluzně zapadají do příslušných obvodových drážek 25 v obvod druhého válce 5, jejichž dna jsou na obr. 2 naznačena čárkovaně. První ovinovací deska 22 v poloze znázorněné na obr. 1 je vůči válcům 4, 5 uspořádána tak, že její zuby 24 zasahují do obvodových drážek 25 v druhém válci 5.
Čtvrtý hřídel 21 je výstředně otočně uložen ve válcovém nosném členu 26, který sám je otočně uložen v pouzdru 27, které prochází svislou stěnou 3. Na volném konci čtvrtého hřídele 21 je naklínováno první ozubené kolo 28, které je v záběru s druhým ozubeným kolem 29, které je naklínováno na prvním čepu 30, který je ve výstředné poloze volnoběžně uložen ve válcovém nosném členu 26, kterým souose prochází druhý čep 31 zajištěný proti otáčení, na kterém je naklínováno třetí ozubené kolo 32, které je v záběru s druhým ozubeným kolem 29. Na obvodu válcového nosného členu 26 je vytvořen ozubený věnec 33, který tvoří poslední člen soukolí sloužícího k pohonu válcového nosného členu 26 ve směru otáčení hodinových ručiček. Pouzdrem 27 příčně prochází kolík 34 směřující ke čtvrtému hřídeli 21 a zasahující do prvního otvoru 35 vytvořeného ve čtvrtém hřídeli 21 a do druhého otvoru 36 vytvořeného ve válcovém nosném členu 26.
Pro snazší pochopení činnosti zařízení podle vynálezu slouží obr. 2, kde je znázorněna dráha 37 opisovaná osou Čtvrtého hřídele 21 a dráha 38 opisovaná bodem první ovinovací desky 22 a odpovídajícím bodem druhé ovinovací desky 23 při otáčení válcového nosného členu 20. Pro body ovinovacích desek 22, 23 uvažované na obr. 2 má dráha 38 v podstatě hypocykloidní tvar se třemi body zvratu, avšak pro jiné body ovinovacích desek 22, 23 a pro jiné rozměry ovinovacího ústrojí 18 může mít tvar libovolně transcendentní křivky. Při normální činnosti zařízení 2 pro připevňování filtrů jsou skupiny 13 cigaret 14 neznázorněným ústrojím postupně vkládány do axiálních drážek 10 v prvním válci 4.
Dále se vychází ze stavu, kdy je k prvnímu válci 4 přivrácena první ovinovací deska 22 ovinovacího ústrojí 18.
Při příchodu skupiny 13 cigaret 14 do ovinovací polohy 17 je tato skupina 13 z příslušné axiální drážky 10 vytažena přední hranou, nebo ve směru přísunu skupina 13 zadní hranou, první ovinovací desky 22 a začne se otáčet mezi první ovinovací deskou 22 a obvodem prvního válce 4.
V důsledku toho dojde k ovíjení pásu 16 papíru, nacházejícího se v blízkosti skupiny 13 cigaret 14, kolem střední části skupí250238 ny 13, čímž dojde ke spojení cigaret 14 s filtrovým polotovarem 15. Po průchodu celou délkou mezery mezi první ovinovací deskou 22 a obvodem prvního válce 4 zapadne skupina 13 do axiální drážky 10 sousedící s výchozí axiální drážkou 10 a je pak vložena do axiální drážky 11 v druhém válci 5. Skupina 13 pak z této axiální drážky 11 přejde do axiální drážky 12 v třetím válci 6, odkud je к dalšímu zpracování transportována do dalšího, neznázorněného zařízení.
Kdykoliv je potřeba vyměnit nebo vyčistit první ovinovací desku 22, je třeba vytáhnout kolík 34 z prvního otvoru 35 ve čtvrtém hřídeli 21, v důsledku čehož se čtvrtý hřídel 21 může ve válcovém nosném členu 26 volně otáčet. Tato operace se samozřejmě může provést buď ručně, nebo automaticky.
Ozubený věnec 33 pracuje na základě ruční nebo automatické regulace a otáčí válcovým nosným členem 26 o 180° ve směru pohybu hodinových ručiček. Druhé ozubené kolo 29 se v důsledku toho při odvalování po nehybném třetím ozubeném kole 32 začne kolem své osy otáčet ve směru pohybu hodinových ručiček a způsobí otáčení prvního ozubeného kola 28 kolem jeho osy proti směru pohybu hodinových ručiček, přičemž tato osa opisuje dráhu 37 znázorněnou na obr. 2.
V důsledku toho dojde během otáčení válcového nosného členu 26 к výměně po-
Claims (3)
- PŘEDMĚT1. Zařízení pro připevňování filtrů к cigaretám, které sestává z transportního válce opatřeného řadou rovnoměrně rozložených obvodových axiálních lůžek pro uložení příslušné skupiny obsahující nejméně jednu cigaretu a příslušný filtrový polotovar, které jsou navzájem souosé, a ovíjecího ústrojí spolupůsobícího v ovinovací poloze s těmito skupinami za účelem odvalování skupiny po obvodu transportního válce, vyznačující se tím, že ovinovací ústrojí (18) sestává z válcového nosného členu (26) otočného kolem první osy, dutého válcového prvku (20) uloženého na válcovém nosném členu (26) a otočného kolem druhé osy, která je rovnoběžná s první osou a výstředná vůči válcovému nosnému členu (26), nejméně dvou ovinovacích desek (22. ?3) vystupujících z dutého válcového prvku (20) a rovnoměrně rozložených kolem druhé osy, a převodů vložených mezi prv loh ovinovacích desek 22, 23, které se pohybují po takových drahách, aby nepřekážely válcům 4, 5. Přesněji, první ovinovací deska 22 se pohybuje po takové dráze, že její konec, který je opatřen zuby 24, po stupně zaujímá polohy 39 až 49, dokud ne dosáhne polohy zaujímané předtím druhou ovinovací deskou 23, která mezitím postupně zaujímá polohy 50 až 60, dokud nedosáhne ovinovací polohy 17.Po otočení válcového nosného členu 26 o 180° se ozubený věnec 33 zastaví a kolík 34 opět zapadne do prvního otvoru 35 ve čtvrtém hřídeli 21.Jak již bylo uvedeno, dva navzájem si odpovídající body na ovinovacích deskách 22, 23 se v průběhu popsaného pohybu pohybují po dráze 38, ze které je patrné, jak zařízení 1 podle vynálezu umožňuje výměnu poloh ovinovacích desek 22, 23, aniž by překážely válcům 4, 5.V rámci vynálezu lze provést řadu úprav popsaného zařízení.Například, vhodnou změnou převodových poměrů, počtu a umístění ozubených kol 28, 29, 32 lze dosáhnout toho, že válcový nosný Člen 26 může nést vyšší počet ovinovacích desek 22, 23 než dvě.Dále převodové soukolí sestávající z ozubených kol 23, 29, 32 může být nahrazeno jiným druhem soukolí nebo obdobnými převody umožňujícími popsaný pohyb ovinovacích desek 22, 23.Y N Á L E Z U ní osu a druhou osu a upravených pro otáčení dutého válcového prvku (20) kolem druhé osy v závislosti na otáčení válcového nosného členu (26) kolem první osy, přičemž převody mají převodový poměr, jehož velikost je inversní funkcí počtu ovinovacích desek (22, 23).
- 2. Zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že převody obsahují nehybné třetí ozubené kolo (32) souosé s první osou, první ozubené kolo (28) souosé s druhou osou a nsklínované na čtvrtém hřídeli (21) a nejméně jedno druhé ozubené kolo (20) vložené mezi první ozubené kolo (28) a třetí ozubené kolo (32).
- 3. Zařízení podle bodu 1. vyznačující se tím, že dutý válcový prvek (20) je opatřen kolíkem (34) pro zablokování natáčení dutého válcového prvku (20) vůči válcovému nosnému členu (26).
Applications Claiming Priority (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| IT03630/82A IT1157493B (it) | 1982-12-22 | 1982-12-22 | Dispositivo per l'applicazione di filtri a sigarette |
Publications (1)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| CS250238B2 true CS250238B2 (en) | 1987-04-16 |
Family
ID=11110892
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| CS839665A CS250238B2 (en) | 1982-12-22 | 1983-12-20 | Device for filters' fastening to cigarettes |
Country Status (8)
| Country | Link |
|---|---|
| US (1) | US4519406A (cs) |
| JP (1) | JPS59132882A (cs) |
| BR (1) | BR8306857A (cs) |
| CS (1) | CS250238B2 (cs) |
| DE (1) | DE3344906C2 (cs) |
| FR (1) | FR2538224B1 (cs) |
| GB (1) | GB2132069B (cs) |
| IT (1) | IT1157493B (cs) |
Families Citing this family (2)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| US5349968A (en) * | 1992-07-22 | 1994-09-27 | G.D Societa' Per Azioni | Method of producing filter-tipped cigarettes |
| DE10060552A1 (de) | 2000-12-06 | 2002-06-13 | Hauni Maschinenbau Ag | Schneidvorrichtung und Verfahren zum Wechseln von Schneidmitteln |
Family Cites Families (4)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| DE1532288C3 (de) * | 1964-05-06 | 1972-10-26 | Zd Y V I Plzen Narodni Podnik | Anordnung zum Umwickeln von Zigaretten- und Filtermundstueck-gruppen durch ein Papierband bei der Herstellung von Filterzigaretten |
| DE2842834A1 (de) * | 1978-10-02 | 1980-04-10 | Hauni Werke Koerber & Co Kg | Vorrichtung zum herumwickeln von beleimten verbindungsblaettchen um die stosstellen von aus stabfoermigen tabakartikeln und filterstopfen oder mundstuecken gebildeten gruppen |
| IT1144071B (it) * | 1980-06-04 | 1986-10-29 | Gd Spa | Dispositivo per l'applicazione di filtri a segarette |
| IT1146133B (it) * | 1980-06-20 | 1986-11-12 | Gd Spa | Dispositivo per l'applicazione di filtri a sigarette |
-
1982
- 1982-12-22 IT IT03630/82A patent/IT1157493B/it active
-
1983
- 1983-12-06 GB GB08332510A patent/GB2132069B/en not_active Expired
- 1983-12-09 US US06/559,826 patent/US4519406A/en not_active Expired - Fee Related
- 1983-12-12 DE DE3344906A patent/DE3344906C2/de not_active Expired - Fee Related
- 1983-12-13 BR BR8306857A patent/BR8306857A/pt not_active IP Right Cessation
- 1983-12-16 JP JP58238707A patent/JPS59132882A/ja active Granted
- 1983-12-20 FR FR8320739A patent/FR2538224B1/fr not_active Expired
- 1983-12-20 CS CS839665A patent/CS250238B2/cs unknown
Also Published As
| Publication number | Publication date |
|---|---|
| US4519406A (en) | 1985-05-28 |
| FR2538224A1 (fr) | 1984-06-29 |
| GB8332510D0 (en) | 1984-01-11 |
| IT8203630A0 (it) | 1982-12-22 |
| DE3344906C2 (de) | 1994-05-11 |
| GB2132069A (en) | 1984-07-04 |
| IT1157493B (it) | 1987-02-11 |
| JPH0536023B2 (cs) | 1993-05-28 |
| BR8306857A (pt) | 1984-07-24 |
| GB2132069B (en) | 1986-03-19 |
| DE3344906A1 (de) | 1984-07-05 |
| FR2538224B1 (fr) | 1985-12-27 |
| JPS59132882A (ja) | 1984-07-31 |
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| US3016905A (en) | Method and apparatus for affixing the mouthpiece or tip on cigarettes | |
| US3665930A (en) | Double length filter plug and cigarette connector sheet applicator | |
| JP3411082B2 (ja) | チップペーパ用糊転写装置 | |
| JPH0420589B2 (cs) | ||
| EP2813153B1 (en) | Filter mounting device | |
| JPH0690726A (ja) | 2重ロッド製造機からフィルタ組付け機まで紙巻きタバコの一部分を移送するための装置 | |
| US4431010A (en) | Cigarette filters applying devices | |
| JP3368148B2 (ja) | ロッド部材の受け取り装置 | |
| RU2145177C1 (ru) | Оберточное устройство | |
| US3176694A (en) | Device for connecting aligned rod shaped objects by a wrapper | |
| JPS6258979A (ja) | フイルタ−付着機械 | |
| CS250238B2 (en) | Device for filters' fastening to cigarettes | |
| JP2005507252A (ja) | たばこ加工産業のマルチセグメントフィルタを製造するためにフィルタセグメントのグループを被覆材料で被覆する装置とマルチセグメントフィルタ製造装置 | |
| GB2092427A (en) | Method and apparatus for joining coaxial rod shaped articles | |
| US3000488A (en) | Apparatus for collecting or arranging cigarettes | |
| US5390684A (en) | Rolling device for filter assembly machines | |
| US2802470A (en) | Cigarette filter tip assembly machines | |
| US3887059A (en) | Device for aligning cylindrical articles | |
| US3367341A (en) | Apparatus for connecting aligned cigarettes and filters | |
| JP2000184876A (ja) | 棒状の物体の周りにシ―トを巻くための装置 | |
| US3712162A (en) | Filter plug offset | |
| US4020852A (en) | Apparatus for applying uniting bands to co-axial rod-shaped articles | |
| JPS59113880A (ja) | 巻たばこ反転装置 | |
| JPS5836380A (ja) | フイルタ装着機械の間隔形成装置 | |
| US3058568A (en) | Device for transferring rodshaped articles |