CS239921B2 - Fixing device for treatment of dysplasis and distorsion of hip joint - Google Patents

Fixing device for treatment of dysplasis and distorsion of hip joint Download PDF

Info

Publication number
CS239921B2
CS239921B2 CS822351A CS235182A CS239921B2 CS 239921 B2 CS239921 B2 CS 239921B2 CS 822351 A CS822351 A CS 822351A CS 235182 A CS235182 A CS 235182A CS 239921 B2 CS239921 B2 CS 239921B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
thigh
fixing device
guide plate
basket
joint
Prior art date
Application number
CS822351A
Other languages
English (en)
Inventor
Ewald Fettweis
Wolfgang Kindler
Original Assignee
Bock Orthopaed Ind
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bock Orthopaed Ind filed Critical Bock Orthopaed Ind
Publication of CS239921B2 publication Critical patent/CS239921B2/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61FFILTERS IMPLANTABLE INTO BLOOD VESSELS; PROSTHESES; DEVICES PROVIDING PATENCY TO, OR PREVENTING COLLAPSING OF, TUBULAR STRUCTURES OF THE BODY, e.g. STENTS; ORTHOPAEDIC, NURSING OR CONTRACEPTIVE DEVICES; FOMENTATION; TREATMENT OR PROTECTION OF EYES OR EARS; BANDAGES, DRESSINGS OR ABSORBENT PADS; FIRST-AID KITS
    • A61F5/00Orthopaedic methods or devices for non-surgical treatment of bones or joints; Nursing devices; Anti-rape devices
    • A61F5/01Orthopaedic devices, e.g. splints, casts or braces
    • A61F5/0102Orthopaedic devices, e.g. splints, casts or braces specially adapted for correcting deformities of the limbs or for supporting them; Ortheses, e.g. with articulations
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61FFILTERS IMPLANTABLE INTO BLOOD VESSELS; PROSTHESES; DEVICES PROVIDING PATENCY TO, OR PREVENTING COLLAPSING OF, TUBULAR STRUCTURES OF THE BODY, e.g. STENTS; ORTHOPAEDIC, NURSING OR CONTRACEPTIVE DEVICES; FOMENTATION; TREATMENT OR PROTECTION OF EYES OR EARS; BANDAGES, DRESSINGS OR ABSORBENT PADS; FIRST-AID KITS
    • A61F5/00Orthopaedic methods or devices for non-surgical treatment of bones or joints; Nursing devices; Anti-rape devices
    • A61F5/01Orthopaedic devices, e.g. splints, casts or braces
    • A61F5/0193Apparatus specially adapted for treating hip dislocation; Abduction splints

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Nursing (AREA)
  • Orthopedic Medicine & Surgery (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • Heart & Thoracic Surgery (AREA)
  • Vascular Medicine (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Orthopedics, Nursing, And Contraception (AREA)
  • Prostheses (AREA)

Description

Vynález se týká fixačního zařízení (citésy) pro léčení poruchy vývoje nebo růstu (dysplesie) kyčli a vykloubení kyyčf) sestávajícího z pánevního koše a dvou držáků stehen, které jsou upevněny vždy na jednom konci jedné ze stehenních dlah, jejichž druhý konec je upevněn výkyvně na pánevním koši.
Teto formě provedení je popsána v DE-AS 27 14 272. Pánevní koš je zde poměrně daleko vytažen do oblasti stran e má na svém dolním konci rozpínecí můůtek, který je opatřen smírem vzhůru Čnícím nástavcem ve tvaru třmene. Tím se v dolní oblasti pánevního koše vytvoří otvory pro sl^ehnu. Na horním konci je s pánevním košem spojen pánevní popruh s posuvným uzávěrem.
Na obou stranách pánevního koše jsou stehenní vodicí dlahy upevněny výkyvně pomocí šroubu, který tvoří současně osu otáčení stehenní vodicí dlahy. S ohledem na toto výkyvné uspořádání může dítě dostat nohy do polohy potřebné pro chůzi, ležení a lezení.
Stehenní vodicí dlahy sestávající ze dvou ocelových pásů, posouvatelných vzájemně v podélném směru a zakotvitelných na sobě plynule pomocí sešroubování, takže stehenní vodicí dlahy jsou podélně plynule přestavitelné a mohou se přizpůsobit délce stehen pacientů.
Upevnění stehenních vodicích dlah, a tedy i jejich osy otáčení, leží nad uvedenými otvory pro stehna, přičemž obě osy otáčení spolu přibližně lícují.
Stehenní vodicí dlahy jsou odkloněny pod tupým úhlem asi 150°, takže přímka proložená v klidovém stavu podélnou osou stehenních vodicích dlah protíná sagitální rovinu (předzadní rovinu) pánevního koše pod úhlem alfa, odpovídajícím asi 35°. Rozppnací výchylka udržuje při ohýbání nohy z 0 až ne 90° abdukci 35°.
Léčení dyfi.plaeie kyčli a vykloubení kyčli, vznikaaících u novorozeňat, se provádí ve dvou fázích. První fáze spočívá v repozici hlavice ky čelního kloubu nebo jádra hlavice (hlavice kloubu postiženého poruchou vývoje) do pánve. Druhá fáze má zabezppččt retenci, tj. udržení roponované hlavice kloubu v poloze co nejp^zrávější pro dozrání kloubu. Retence se provádí nejčastěji fixací nohou . sádrovým obvazem v poloze doporučené ošetřujícím lékařem.
Již dlouhou dobu se odborné kruhy snaží zjistit optimální pozici pro dozrání kyčelního kloubu, uvedenou v úhlových stupních. Přes obsáhlá klinická a experimeenální zkoumání je ještě daleko k jednotné technice léčení. Stále stejně jsou sporné velikosti úhlových stupňů, používané při retenci, jakož i repozici nohou.
Výzkumy ukázaly, že po delší fixaci končetiny v sádrovém obvazu vznikají nevratné škody míjen na kostech, ale i na svalech, žílách a vazech. Stále yíce se ovšem prosazuje poznatek, že tyto škody nezáleží ani tak na pouští sádrového obvazu, ale spíše na tom, jakou pozici zaujmou nohy v sádrovém obvazu a zejména pak ne mohutném rozpínání. Nectyběly proto snahy zkrátit při repozici a retenci kyčelního kloubu dobu, po kterou je noha v sádrovém obvazu a zmeenit tuhost fixace, která je sádrovému obvazu vlastní.
Pro tento účel byl vyvinut velký počet dlah a bandáží. Všichni komtruktéři a ošetřující lékaři podali zprávu o výsledcích. Z těchto lze učinit pouze ten závěr, že správná poloha nohy jak při repozici, tak i při retenci se případ od případu liší, takže se léčení musí provádět ne a nějakou normovanou polohou, ale s individuální polohou nohy. Avšak všechny až dosud známé dlahy a bandáže připouutějí jen více méně určitou ošetřovací polohu a zužuj tím pracovní prostor lékaře ve s^elu nepříznivém pro pacienta.
Tak USP 3 068 862 ukazuu· rozpírací zařízení, které připouští pouze jedinou lékařem nezrnmnntelnou a nadto velmi silnou rozpínací polohu nohou dítěte. Srovnatelnou formu provedení ukazuje DE-AS 12 63 219.
Poněkud ohebnnjěí korntrukci ukazuje.DE-OS 20 18 240.
Vyirález vychází ' ale od jednoho řeáein, známého ze stavu techniky, jak je lze seznat ze shora zmíněného DE-AS 27 14 272. Zde jsou sice stehenní vodicí dlahy upevněny výkyvné na pánevním koši, ale vychýlení se provádí výlučně okolo pevných, vzájemně lícujících os ot^en^ t^ae je vždy todrženz shora uvedená zMukce 35°. .
OSettující lékař nemá tedy žádnou moonoot měnnt plynule (během léčení) polohu rozpínán. Dále je nevýhodné, že stehenní voddcí dlahy Jsou zřejmě volně v/echH-telné; aretace a/nebo o^e^e^z^xní výkyvného pohybu ne určité'. rozmezí úhlu zde není možné otáčení, zařízení
Dále se zdá'být nevýhodné uspořádání obou os v o^l^l^í^s^ti přirozeného kyčelního kloubu. Rozpínací řádání stehenních vodicích dlah s odpoovídaícími stehenními držáky. Vzhledem k vysoko vytažené oblasti stran pánevního koSe, jakož i vzhledem k rozpínacímu můtku, uspořádanému na jeho přední straně, Je značně ztíženo vkládání léčeného dítěte, zejména ale je ztížena výměna plenek, popřípadě částí oděvu.
neboť tyto se nenacřrázzjí nepřipouští dále žádné uspoVzhledem k rozpínacímu můůtku, uspořádanému na přední straně pánevního koté je ale také již předem u tohoto rozpínacího zařízení sta novena určitá poloha rozpínání nohou pacientů, takže se toto zařízení s ohledem na tento poddtatný nedootatek neliSÍ od vpředu uvedených zveřejněná
Srovnávacími pokusy bylo zjištěno, že u zvířat - i u savců - jsou dvě skupiny porodních případů ptáci krmiví* tatá&ata přicházeeí na svět málo vyvinutá bez péče rodičů neschopná ž^otz, nepř. z^vinC ptáci, králíci, liěky) a ptáci nekrmiv^ (přicházeeí na svět plně vyvinuta mláSatz, schopná samootatného života, např. práci kuroovií, polní zaZíci, antilopy). Ptáci krmiví patří k nižšímu stupni organismů, ptáci nekrmiví j^seu výte organizovaní savci, Jejichž mozek je Шíohhstrznně vyvinut.
Vzhledem ke svému vysoce vyvinutému mozku se člověk muael nezrodt jako nekrmivý pták. To se zle tohoto případu netýká. Zz příčinu se pokládá to, že ne porod po 9 měsicích je nutné poohížet jako nz fyziologicky raný porod, z že dítě dozrává teprve během následnících 12 měsíců nz pravého nekrmivého ptáka1*. Tedy po porodu tvoří matka z dítě dále stejnou biologickou Jednotku jako během těhotenství.
Z toho vyplývá, že orgány, které nedoosěěí v těle matky (tedy například kyčelní klouby) se musí po porodu stavět do polohy podobné předporodnímu stavu, aby se proces dozrávání mohl nerušeně dokoončt. Jestliže se to nestane, mohou se, zejména při výrazné nezzelooti kyčelních kloubů, tyto v důsledku vnějších mechhan.ckých vlivů vyklou^t.
Pro tento názor mluví i výsledky antropologických výzkumů Tyto dokazzjí, že u historických předků lidí nosSly matky své děti obkročmo nz těle, tak jak je to ještě i dnes obvyklé u mnoha primitivních národů; vykloubení íe tzm nanejvýš řídké. Vzhledem' k tomu, že ze přirozzných předpokladů představuje v kojeneckém věku jediné okooí pro dítě matka z ne postel vnucená kojenci proti jeho vůli, musí být pasivní fixovzcí přístroje pro nohy přizpůsobeny životu na těle matky. Tato poloha označovaná dr. Fettweisem jako poloha sezení na bobku, je jím použita pro léčení dysplzsie kyčli z vykloubení kyčli ve spooení se sádrovým obvazem.
V'
I
Vynález si klade nyní ze základní úlohu zlepšit shora uvedenou ortézu tak, aby ošetřující lékař získal značné větší prostor pro léčení·
Tato úloha je podle vynálezu vyřešena tím, že kloub, uspořádaný v oblasti přirozeného kyčelního kloubu, je vytvořen mezi pánevním košem a stehenní vodicí dlahou jako kulový kloub, jehož pohyblivá kloubová část je aretovetelná vůči krytu kulového kloubu v každé poloze úhlu nastavení.
Přitom je výhodné, když je mezi pohyblivým kloubním dílem kulového kloubu a stehenní vodicí dlahou uspořádán otočný kloub· Při zaaretovaném kulovém kloubu je stehenní vodicí dlaha volně výkyvná okolo osy otáčení o rozsah úhlu alfa otáčení do 90°·
Kryt kulového kloubu, ve kterém je uložen pohyblivý kloubní díl sestává z rotačně symetrického pouzdra, které je upevněno svou úložnou plochou, probíhající šikmo к ose pouzdra na pánevním koši. Osy pouzde'r obou krytů kulových kloubů svírají úhel beta 90°,
Na stehenní vodicí dlaze je rozebíratelně připevněna bércová vodicí dlaha s bércovým držákem. Stehenní držáky a bércové držáky jsou upevněny na vodicích dlahách posuvně v podélném směru. Pánevní koš a držáky stehen a bércové držáky jsou vytvořeny ve tvaru poloskořepiny. Pánevní koš je uzavíratelný na něm připevněnou břišní deskou·
V protikladu ke všem známým ortézám je tedy u ortézy podle vynálezu umělý kýčelni kloub uspořádán v oblasti přirozeného kyčelního klorbu a jako tento vytvořen kulovitý· Tvar a uspořádání umělého kyčelního kloubu dovolují nastavit plynule každou polohu nohy, potřebnou pro léčení. Ošetřující lékař není Již tedy omezen na Jednu zcela určitou rozpínecí polohu nohou pacienta, předem stanovenou rozpínacím zařízením·
Kulový kloub, kombinovaný s přídavným otočným kloubem, umožňuje kromě toho uvolnění pohybu v kyčelnici kloubu v poloze pod úhlem stanoveným předem kulovým kloubem· Přitom Je zejména výhodné, když je při zaaretovaném kloubu stehenní vodicí dlaha volně vychýlitelná okolo osy otáčení otočného kloubu Jen o omezený rozsah pootočení úhlu· Tím se dosáhne stupňovitého uvolnění pohybu kyčelního kloubu· Přitom je výhodné, když Je velikost uvedeného úhlu pootočení nastavitelná.
Vhodná konstrukce se dosáhne tehdy, když kryt kulového kloubu, uchycující pohyblivou část kloubu, sestává z rotačně symetrického pouzdra, které Je upevněno na pánevním koši úložnou plochou, probíhající Šikmo к ose pouzdra· Aby bylo možno Ještě i dodatečně měnit úhel kulového kloubu a tím i otočného kloubu vůči pánevnímu koši, Je výhodné, když kryt kulového kloubu je možné vzhledem к ose Jeho pouzdra upevnit! v různých polohách otáčení na pánevním koši.
Aby bylo možné přizpůsobit průběh pohybu při použití ortézy co nejvíce přirozeným pohybům, Je výhodné, když oba kryty kulových kloubů svírají úhel asi 90°· Přitom se hlavně požaduje, aby se střed otáčení výkyvných pohybů stehenních vodicích dlah promítal do přirozeného kyčelního kloubu.
Na stehenní vodicí dlaze může být připevněna uvolnitelně stehenní vodicí dlaha s držákem stehna. Místo připojení přitom leží ve výšce kolenního kloubu. Protažením stehenních vodicích dlah, popřípadě stehenních držáků se dá vyvodit tlak na kyčelní klouby.
Pro přizpůsobení ortézy pacientů je výhodné, když jsou držáky stehen a držáky bérců upevněny na svých vodicích dlahách v podélném směru posuvně·
Vkládání léčeného dítěte do ortézy se zjednoduší tehdy, když je pánevní koš, stejně tak jako držáky stehen a držáky bérců, vytvořen ve tvaru poloskořepiny a když se pánevní koš dá uzavírat pomocí břišní desky, položené na něj. Pánevní koš je možné vytvooit jako poměrná plochou poloskořepinu, která dovolí i snadnější výměnu plenek.
Otvory pro stehna, jimiž se musí proosrdit nohy dítěte, při konstrukci podle vynálezu, úplnj odpadnou. Břišní deska, která se dá uzavvrat s výhodou posuvným uzávěrem apod. se může vyrobbt dostatečně široká, aby zajistila bezpečnou a jednoznačně st^abi^liovi^j^r^ou ( polohu dítěte v ortéze.
Posléze je výhodné vyrobit všechny stavební prvky z mattriálů, které neyyvooávejí na rentgenovém snímku žádné změ^ny, takže je možné použít při repozici stínicí kryt a převaděč obrazů. Toto opět dovolí v protikladu k sádrovému obvazu pouužt v organicky citlivé oblasti těla dítěte (pacienta) měkké záření.
Nové ortézy se hodí především pro léčení dysplasie kyčli v pozici sezení na bobku - poloha podle dr. Fettweise. Kromě toho se ale nové zařízení hodí i -pro provádění všech ostatních metod léčení. S ohledem na kointrukci se lékaři nepředepisuje žádná metoda léčení. Konntrukce sama může být provedena tak, aby ošetřující lékař mohl provést nastavení ortézy bez pomoci ortopedického meehanika.
Pánevní koš stejně tak jako i držáky stehen a držáky bérců jsou s výhodou sešroubovány s. mechanickými klouby, popřípadě vodícími dlahami, takže se tyto díly, vytvořené s výhodou ve tvaru poloskořepiny dají snadno vyměnnt a tedy jednoduueei přizpůsobit! tomu kterému z pacientů.
Na výkrese je znázorněna jedna foíma provedení vynálezu, sloužící jako příklad. Na obir. 1 je znázorněna ortéze při pohledu zpředu, na ob]?. 2 ortéza podle ob]?. 1 v podhledu, na obr. 3 výřez ortézou podle obr. 1 v bokoryse a na obr. 4 ve zvětšeném mměltku kloub mezi pánevním košem a stehenní vodicí 'dlahou.
Podle obr. 1 sestává zde znázorněná ortéza v poddtatě z pánevního koše £ a dvou stehenních držáků £, které jsou upevněny vždy na jednom. - konci jedné ze stehenních vodicích! dlah 3· Druhý konec těchto stehenních vodicích dlah £ je výkyvné připevněn ne pánevním koši £, a to pomocí kloubu £, ktterý je uspořádán v ' oblasti přirozeného kyčelního kloubu a je vytvořen jako kulový kloub.
Na stehenní vodicí dlaze i je rozebíratelně upevněna bércová vodicí dlaha % s bércovým držákem 6.· Pánevní koš £ jakož i stehenní držáky 2. a bércové držáky 6. jsou vytvořeny přibližně ve tvaru poloskořepin. Pánevní koš £ je ži8vírttelný břišní deskou, která je na něm připevněna.
Ve stehenních vodicích dlahách £ jsou vytvořeny podélné štěrbiny 8, jimiž jsou vedeny šrouby £, pomocí nichž se stehenní držáky 2 udržuuí poltybiivj vůči stehenním vodicím dlahám £ a v nichž jsou aretcvány v požadované poloze. Bércové vodicí dlahy £ vykazují různá vrtání £0, jimiž jsou vedeny neznázorněné upevňovací prostředky pro připevňování bércových držáků 6·
Tato vrtání 10 umožn^í rovněž vyltvoořt- podélně posouvvtelné uspořádání bércových držáků £ vůči jejich bércovým vodicím dlahám £. Bércové držáky £ jsou upevněny ještě pomocí pásu 11 na příslušných stehenních držácích 2, Podélná štěrbina 12 vytvořená v pásu 11 umožňuje vyclýlení bércových držáků já vůči stehenním držákům 2·
239921 б
Kloub £ sestává z krytu ££ kulového kloubu, ve kterém je uložen pohyblivý kloubní díl Ц, přičemž kryt 14 sestává z rotačně symetrického pouzdra, které je upevněno úložnou plochou £b, probíhájící šikmo vůči ose 1 ý pouzdra na pánevním koši £. 2 obr. 1 lze seznat, že upevnění je provedeno pomocí napínacího kotouče 17 uspořádaného na vnitřní straně pánevního koše £, přičemž s tímto napínacím kotoučem .1_7_ otočně zabírá kryt ££ kulového kloubu se středovým čepem £6 procházejícím stěnou pánevního koše £.
Upevnění se provádí pomocí tří upínacích šroubů 19. Po uvolnění těchto šroubů 1 9 je možné otočit krytem £4 kulového kloubu o 120° e v požadované poloze otočení upevnit pomocí upínacích šroubů _9 na pánevním koši £. Tím je možné měnit úhel piřiřezení kulového kloubu k pánevnímu koši £. Obr. 2 ukazuje, osy 15 pouzder obou krytů 14 kulových kloubů mohou svírat úhel beta asi 90°.
Mezi pohyblivým kloubním dílem 13 kloubu £ e stehenní vodicí dlahou 2 je uspořádán ještě Jeden otočný kloub £0. okolo Jehož osy otáčení 2_ je výkyvné a v požadované poloze vyčíslení aretovatelná stehenní vodicí dlaha 2 nezávisle ne poloze, popřípadě aretaci kulového'kloubu. Osa 21 otáčení je vytvořena šroubem, který je prostrčen až do pohyblivého kloubního dílu 13 a tam spolupracuje s blíže ^znázornětým upínacím zařízením.
Utažením šroubu, tvořícího osu 21 otáčení se aretuje poltyblivý kloubní díl 13 uvnntř krytu .14 kulového kloubu, a to v každé požadované úhlové poloze. Neeávvsle na aretaci pohyblivého kloubního dílu 13 se ale daaí vydýlit stehenní vodicí dlahy 2 okolo osy 21 otáčení otočného kloubu 20. a to o omezený rozsah pootočení úhlu alfa (viz obr. 3).
Omezení rozmezí pootočení úhlu alfa se provádí obloukovitě probíhajícími Štěrbinami 22 (viz. obr. 4),.které jsou uspořádány v kotouč i 23 pevně spojeném s pohyblivým kloubním dílem £2· S těmito štěrbnaemi 22 zaMraJí vodicí · vačky 2£, které jsou usazeny na vnitřní straně stehenních vodicích dlah 2· Kotouč 23 může být sešroubován například s pohyblivým kloubním dílem £3; výměnou tohoto kotouče 23 za kotouč s delšími nebo kratšími štěrbnnami ££ se dá přestavit velikost uvedeného rozsahu úhlu alfa pootočení.

Claims (9)

1. Fixační zařízení pro léčení dysplasie a vykloubení kyčelních kloubů, sestáváJící z pánevního koše a dvou stehenních držáků, které jsou upevněny vždy na jednom konci jedné stehenní vodicí dlahy θ jejichž druhý konec je výkyvné upevněn na pánevním koši, vyznačující se tím, že kloub (4), uspořádaný v objati přirozeného kyčelního kloubu, mezi pánevním košem (1) a stehenní vodicí dlahou (3) je vytvořen . jako kulový kloub (4), Jehož polhyblivý kloubní díl (13) Je eretovatelný vůCi krytu (14) kulového kloubu v každé poloze úhlu nastavení,
2. Fixační zařízení podle bodu 1 , v^J^r^E^a^u^jjíc.í se tím, že mezi pohyblivým kloubním dílem (13) kulového kloubu (4) a stehenní vodicí dlahou (3) Je uspořádán otočný kloub (20).
3. Fixační zařízení podle bodu 2, vyznnJuuicí se tím, že při zaaretovaném kulovém kloubu (4) je stehenní vodicí dlaha (3) volně výkyvná okolo osy (21) otáčení o rozsah úhlu alfa otáčení do 90o.
4. Fixační zařízení podle-Jednoho z předeházzjících bodů 1 až 3, vyznnččuící se tím, že kryt (14) kulového kloubu, ve kterém Je uložen pohyblivý kloubní díl (13) sestává z rotačně symeerického pouzdra, které je upevněno svou úložnou plochou (16), ^^o^b^l^aJící šikmo k ose (15) pouzdra na pánevním koši (1).
5. Fixační zařízení podle bodu 4, vyznačující se tím, že osy (15) pouzder obou krytů (14) kulových kloubů (4) svírají úhel beta 90°.
6. Fixační zařízení podle jednoho z předcházejících bodů 1 až 5, Vznač^ící se tím, že na stehenní vodicí dlaze (3) je rozjbbratjlně připevněna bércová vodicí dlaha (5) s bércovým držákem (6).
7. Fixační zařízení pódle bodu 6, vyznaaující se tím, že stehenní držáky (2) a bércové držáky (ó) jsou upevněny na svých vodicích dlahách (3, 5) posuvně v podélném sm^i'u.
8. Fixační zařízení podle jednoho z předcházejících bodů 1 až 7, vyz^a^ící se tím, že pánevní koš (1) a držáky (2) stehen a·bércové držáky (6) jsou vytvořeny ve tvaru poloskořepiny. .
9. Fixační zařízení podle jednoho z přjdcházejících bodů 1 až 8, vyznaaující se tím, že pánevní koš (1) je uzavíratelný na něm připevněnou břišní deskou (7).
CS822351A 1981-04-07 1982-04-01 Fixing device for treatment of dysplasis and distorsion of hip joint CS239921B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3113981A DE3113981C1 (de) 1981-04-07 1981-04-07 Orthese zur Behandlung der Hüftdysplasie und der Luxationshüfte

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS239921B2 true CS239921B2 (en) 1986-01-16

Family

ID=6129557

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS822351A CS239921B2 (en) 1981-04-07 1982-04-01 Fixing device for treatment of dysplasis and distorsion of hip joint

Country Status (9)

Country Link
US (1) US4497315A (cs)
JP (1) JPS57183849A (cs)
CA (1) CA1182364A (cs)
CS (1) CS239921B2 (cs)
DE (1) DE3113981C1 (cs)
ES (1) ES264383Y (cs)
FR (1) FR2502941A1 (cs)
IT (1) IT1150788B (cs)
YU (1) YU76082A (cs)

Families Citing this family (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4574790A (en) * 1983-07-09 1986-03-11 Otto Bock Orthopadische Industrie Kg Orthopedic device for treating hip dysplasia and hip dislocation
GB8605472D0 (en) * 1986-03-05 1986-04-09 Meyer Paul A R Leg restraint
US4709692A (en) * 1986-07-02 1987-12-01 Kirschenberg Bruce H Thigh mounted lower back support belt
FR2618325B1 (fr) * 1987-07-21 1989-10-27 Regnier Ste Nouvelle Prothese de posture formant coquille de stabilisation
US4913136A (en) * 1988-08-02 1990-04-03 Chong Andrew K Harness for the treatment of congenital hip dislocation in infants
US5425702A (en) * 1989-11-20 1995-06-20 Sunmed, Inc. Soft tissue support for hip and shoulder
DE4205716A1 (de) * 1992-02-25 1993-08-26 Trimborn Maschinen Und Apparat Spreizschiene
US5295947A (en) * 1992-04-29 1994-03-22 H.E. Stanley Laboratories Chiropractic brace
US5344391A (en) * 1992-07-10 1994-09-06 National Orthotic Laboratories Hip abduction system
US5320590A (en) * 1992-12-15 1994-06-14 Christopher Poplawski Orthopedic bracing mechanism for facilitating hip reciprocation
US5681270A (en) * 1995-09-27 1997-10-28 Therapy Concepts, Inc. Orthotic apparatus for providing abduction a pateint's legs
DE19539680A1 (de) * 1995-10-25 1997-04-30 Peter Halsig Kinetische Möbel, - Trainingsgeräte, sowie Körperkorrekturbewegungssysteme
CA2241575A1 (en) 1998-06-23 1999-12-23 Devin J. Ostrom Coupling and orthotic brace incorporating the coupling
DE10133299B4 (de) * 2000-07-14 2006-07-27 Ströhlein, Bernd Orthese zur Behandlung der Hüftdysplasie und der Luxationshüfte
GB2425960A (en) * 2005-05-12 2006-11-15 Ali Bajwa Adjustable splint
US10842653B2 (en) 2007-09-19 2020-11-24 Ability Dynamics, Llc Vacuum system for a prosthetic foot
GB2467940A (en) 2009-02-20 2010-08-25 Cambfix Fixator
DE102012002552A1 (de) * 2012-02-09 2013-08-14 Pohlig Gmbh Orthese
FR3034659B1 (fr) * 2015-04-07 2022-06-10 Wandercraft Exosquelette comprenant des coques connectees avec des degres de mobilite passifs
US10561516B2 (en) * 2016-09-12 2020-02-18 Jeffrey Ray Palmer Removable pediatric hip orthotic
RS57988B1 (sr) 2016-12-19 2019-01-31 Georgijevic Ljubomir Pamučne gaćice sa segmentom za naduvavanje za prevenciju razvoja displazije kukova kod novorođenčadi
US11053077B2 (en) * 2018-06-08 2021-07-06 Maria Gaudio Pelvic braces and methods for using same

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE283544C (cs) *
US1975040A (en) * 1932-03-05 1934-09-25 Desoutter Swain Inc Joint for artificial limbs
US3068862A (en) * 1959-01-07 1962-12-18 Robert J Fuzere Abduction splint
US3260259A (en) * 1962-10-08 1966-07-12 S H Camp & Company Abduction splint
DE1263219B (de) * 1962-10-08 1968-03-14 S H Camp & Company Abspreizschiene zur Behandlung der Praeluxation bei Kindern
US3274997A (en) * 1963-09-23 1966-09-27 St Luke S Hospital Ct Braces for correcting hip dislocation
DE2018240A1 (de) * 1970-04-16 1971-10-28 Thum, Oskar, 2000 Hamburg Spreizbandage für Kinder mit Hüftverrenkung
US3730177A (en) * 1971-06-02 1973-05-01 O Thum Spreading bandage for children having dislocated hip bones
SU665905A1 (ru) * 1974-01-08 1979-06-05 Харьковский Научно-Исследовательский Институт Протезирования,Ортопедии И Травматологии Им.Проф. М.И.Ситенко Эндопротез
DE2610669C2 (de) * 1976-03-13 1985-12-19 Fa. Wilhelm Julius Teufel, 7000 Stuttgart Spreizschiene
US4088129A (en) * 1976-11-15 1978-05-09 Digiulio Mario Appliance for foot orthosis
US4108168A (en) * 1977-02-10 1978-08-22 Craig William A Hip splint device
DE2714272C3 (de) * 1977-03-31 1980-08-14 Joachim Prof. Dr.Med. 6200 Wiesbaden Eichler Spreizvorrichtung zur Behandlung von Hüftdysplasie

Also Published As

Publication number Publication date
YU76082A (en) 1985-03-20
IT1150788B (it) 1986-12-17
ES264383Y (es) 1983-05-16
JPS57183849A (en) 1982-11-12
FR2502941A1 (fr) 1982-10-08
IT8220618A0 (it) 1982-04-06
ES264383U (es) 1982-11-16
US4497315A (en) 1985-02-05
CA1182364A (en) 1985-02-12
DE3113981C1 (de) 1982-11-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS239921B2 (en) Fixing device for treatment of dysplasis and distorsion of hip joint
US4807605A (en) Halo traction brace
US5376091A (en) Dynamic finger support
US5782785A (en) Knee brace
US4913135A (en) Cervical brace
US5344391A (en) Hip abduction system
US4481941A (en) Universal hip stabilization device
AU2006245521B2 (en) Fixator or splint
US6540703B1 (en) Post-operative hip abduction orthosis
US6110138A (en) Stance-correcting knee brace
US5102411A (en) Dynamic elbow support
US4981132A (en) Orthosis for the treatment of tibial torsion in children
JP2003526470A (ja) 回内/回外・屈曲両用治療運動装置
JPS62253053A (ja) 整形装置
JPH01121048A (ja) 筋肉外転のための調節をもたらす整形外科用腰部ヒンジ装置
WO2015135377A1 (zh) 缓慢牵张三维髋关节复位运动治疗装置
AU660309B2 (en) Dynamic joint support
US3815589A (en) Brace assembly for controlling the hip position in a child
US4576153A (en) Bowed upper arm brace
US5002046A (en) Balanced skeletal traction apparatus
US3848589A (en) Traction splint
WO2018117888A1 (en) Diapers with inflatable segment for the prevention of hip displasia in newborn infants
JP7397013B2 (ja) 整形外科用ブレースの偏心および多中心連結張力ジョイント
US3274997A (en) Braces for correcting hip dislocation
US1479535A (en) Fracture-setting apparatus and splint