CS233375B1 - Oděvní výrobek - Google Patents

Oděvní výrobek Download PDF

Info

Publication number
CS233375B1
CS233375B1 CS831731A CS173183A CS233375B1 CS 233375 B1 CS233375 B1 CS 233375B1 CS 831731 A CS831731 A CS 831731A CS 173183 A CS173183 A CS 173183A CS 233375 B1 CS233375 B1 CS 233375B1
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
garment
fibers
reinforced
layer
web
Prior art date
Application number
CS831731A
Other languages
English (en)
Inventor
Bohumil Piller
Zdenek Kochta
Josef Kyral
Ladislav Duben
Miroslav Beran
Peter Rosik
Original Assignee
Bohumil Piller
Zdenek Kochta
Josef Kyral
Ladislav Duben
Miroslav Beran
Peter Rosik
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bohumil Piller, Zdenek Kochta, Josef Kyral, Ladislav Duben, Miroslav Beran, Peter Rosik filed Critical Bohumil Piller
Priority to CS831731A priority Critical patent/CS233375B1/cs
Publication of CS233375B1 publication Critical patent/CS233375B1/cs

Links

Landscapes

  • Gloves (AREA)

Abstract

Oděvní výrobek, zejména rukavice, sestává z textilní podložky vytvořená z vlákenného rouna zpevněného proplétajícími se nitmi a/nebo některými rounovými vlákny seskupenými do svazků vláken provazujících tloušlku rouna a tato textilní podložka je na jedné straně povlečená vrstvou po.ymerní ohebné hmoty, která je spojena s textilní podložkou částečnou penetraci vrstvy do části tloušlky zpevněného rouna. Oděvní výrobek je pružně roztažný a tvarově stálý. Rouno je zpevněno například proplétáním na stroji ARACHNE a/nebo vpichováním.

Description

Vynález se týká oděvního výrobku, zejména rukavic, sestávajícího z textilní podložky povlečené na jedné straně polymerní ohebnou hmotou·
Tyto výrobky a z nich zejména rukavice, často zvané máčené rukavice, jsou známé a běžně se vyrábějí v různém složení a provedení, přičemž se zpravidla používá plošná textilie na vytvoření podložky, která se povléká polymerní ohebnou hmotou.
Plošnou textilií bývá především tkanina nebo pletenina, zhotovená z bavlny, vlny, viskózových vláken, nebo ze směsi viskózových vláken a vlnou či bavlnou$ v poslední době se používají i syntetická vlákna, alespoň jako příměs. Uvedená textilní vlákna se někdy kombinuji s elastomerovými vlákny, například polyuretanovými, aby podložka byla pružnější.
Dokladem toho je početná řada vynálezů· Například podle britského patentového spisu č. 869 918 a® máčené rukavice vyrábějí tak, že se pletená podložka navleče na formu, na ní se stříká směsí metylalkoholu a pak se s formou namočí do disperze polyvinylchloridu nebo polyakrylnitrilu.
Britský patentový spis č. 681 558 se vztahuje na zdokonalený způsob výroby rukavic a jiných výrobků z tkaninové podložky povrstvené nebo impregnované syntetickou pryskyřicí, jako je polyvinylchlorid. Tkaninová podložka, navlečená na formě, se napřed namočí do pasty nebo roztoku pryskyřice, pak se nechá odkapat přebytek pryskyřioe, načež se máčená rukavice navlečená 4UX/ formě zahřívá, aby se pryskyřice vytvrdila nebo zpolymerovala a nakonec se výrobek ochlazuje.
Další britský patentový spis č. 940 602 popisuje výrobu ochranných rukavic z textilní podložky potažené termoplastem nebo textilem a.obsahující termoplastickou nebo netermoplastic2 „ 233 375 kou přízi a dielektricky svařenými švy mezi dlaní a její zadní stranou·
Podle britského patentového spisu δ, 964 635 se rukavice zhotovují z nepropustného, zde polyvinylchloridového materiálu, podloženého úpletem z přírodních, syntetických nebo směnových vláken. V normálně nepropustném materiálu se zhotoví otvory o velikosti propouštějící vzduch nikoli však kapalinu.
Britský patentový spis č. 998 433 se týká máčených rukavic, jejichž podložka je z osnovní pleteniny. Podle britského vynálezu č. 1,160 423 se rukavice zhotovují z tepelně svařitelného tkaného materiálu. Také pozdější britské vynálezy, například č. 1,176 957,.1,235 282 a 1,443 417» popisují rukavice z polymerů nanesených na podložce z tkaniny nebo pleteniny obsahující příze z bavlny nebo ze směsi bavlny s termoplastickými vlákny. Na podobném principu spočívají australské vynálezy č.
240 994 a 259 936» švýcarský patentový spis č. 423 674» jakož vynálezy NSR č. 827 036,’ 1,034 114, 1,142 832, 2,627 289 a
654 578.
Rovněž rukavice podle USP č. 3,151 333 používají na podložku tkaninu nebo pleteninu, které vykazují velkou pružnost a nízké tření·
USP č. 4,089 069 popisuje rukavice, jejichž textilní podložka obsahuje na jednom povrchu počesanou vrstvu, v níž délka vlasu je v rozmezí od 3 do 25 mm· Rukavice se strukturálním povrchem obsahuje jako podložku pleteninu, k níž může být vpichováním připevněno vlákenné rouno. Vnější povrch podložky je alespoň částečně povlečen elastomerovou pryskyřicí.
Také sovětský vynález podle 10 č. 711 051 popisuje zlepšenou pletenou podložku vyrobenou z elastických polyamidových nití v interlokové vazbě.
Z francouzského patentového spisu č. 2,448 307 je známa oohranná rukavice se zdokonalenými dielektriokými vlastnostmi, která obsahuje kombinaci nejméně tří vrstev: alespoň jednu vnější vrstvu ze syntetického elastomeru, zajištující velkou odolnost vůči agresivním chemikáliím a ultrafialovému záření, nejméně jednu střední vrstvu z přírodních nebo syntetických elastomerů, anebo ze směsi elastomerů schopných zajistit elektrickou
233 375
- 3 izolaci při zkušebním napětí nejméně 5000 Y a konečně vnitřní vrstvu z přírodních nebo syntetických textilních vláken nanesených povločkováním na povrch střední vrstvy nebo jedné vrstvy obrácené do vnitřku rukavice. Vnitřní vrstva vykazuje dobré vlastnosti z hlediska komfortu nošení a tepelné izolace.
Z uvedených patentových spisů a z mnoha dalších vynálezů je zřejmé, že do oděvních výrobků povlečených na jedné straně polymerní ohebnou hmotou, jako jsou například rukavice, boty, zástěry, se na textilní podložku používá tkanina, pletenina nebo vrstvená textilie sestávající z pleteniny, na níž je vpichováním připevněné vlákenné rouno. Nevýhoda tkané podložky je zejména v tom, že je velmi obtížné vyrobit tkaninu o potřebné roztažnosti a pružnosti. Ani přidáním pružných elastomerových vláken se nedosáhne uspokojivých vlastností. Pletené podložky jsou výhodnější než tkané, protože jsou roztažnějáí a pružnější, ale přesto mají jednu nevýhodu: ve Spojení s vrstvou polymerů při máčení se nadměrně snižuje tloušíka vlákenné vrstvy, která je však nezbytná pro komfort nošení a hygienické vlastnosti zejména u pracovních nebo ochranných rukavic. Další nevýhoda tkané či pletené podložky je v oblasti ekonomiky a efektivnosti její výroby. Výroba přízí předením a výroba hedvábí je pracovně i energeticky náročná.
Uvedené nevýhody odstraňuje oděvní výrobek, zejména rukavice, sestávající z textilní podložky povlečené na jedné straně vrstvou polymerní ohebné hmoty a jeho podstata spočívá podle vynálezu v tom, že textilní podložka je vytvořena z vlákenného rouna zpevněného ve své tloušice a na celé své ploše proplétajícími se nitmi a/nebo některými rounovými vlákny seskupenými do svazků vláken provazujících tlouěíku rouna a že vrstva polymerní ohebné hmoty je s textilní podložkou spojena částečnou penetrací vrstvy do části tloušíky zpevněného rouna, přičemž oděvní výrobek je pružně roztažný a tvarově stálý.
Hlavní výhoda vynálezu spočívá v tom, že do skupiny tak zva ných máčených oděvních výrobků přináší výrobek, jehož textilní podložka obsahuje velký počet volných vláken, zejména konců vláken, které na jedné straně podložky zlepšují uchycení vrstvy polymerní hmoty a na drdhé straně podložky zvyšují komfort nošení a hygienické vlastnosti oděvního výrobku.
- 4 233 375
Zpevňováním rouna proplétajícími se nitmi se zde rozumí proplétání rouna na strojích typu ARACHNE, MALIWAT, nebo na prošívacích strojích. Zpevňováním pomocí některých rounových vláken nutno zde rozumět zpevňování provedené technikou vpichování nebo technikou ARABEVA» což je proplétání rouna bez použití vazných nití·
Podle povahy oděvního výrobku se na zhotovení podložky použije rouno jednovrstvé nebo vícevrstvé a jeho užitné vlast* nosti nebo funkční vlastnosti se ovlivňují volbou druhu vlá* ken· Například jednovrstvé rouno je obzvláště výhodné připravit ze směsi hydrofilních vláken, jako jsou vlákna bavlněná a/nebo viskozová a/nebo vlněná, alespoň s 5# hmot. syntetických vláken, zejména polyesterových a/nebo polypropylenových. Syntetická vlákna umožňují spojovat textilní podložky vysokofrekvenčním ohřevem nebo ultrazvukem.
Na zhotovení textilní, podložky lze použít i vícevrstvé rouno, je-li třeba výrazně zvýšit komfort nošení oděvního výrobku.· Například dvouvřstvé rouno vytvořené z jedné vrstvy alespoň jednoho druhu výše uvedených hydrofilních vláken a z jedné vrstvy hydrofóbních syntetických vláken, zejména vláken polypropylenových a/nebo polyesterových· Povlak polymerní ohebné hmoty může být vytvořen na kterékoliv straně textilní podložky zhotovené ze zpevněného právě popsaného dvouvrstvého rouna, avšak komfort nošení oděvního výrobku je poněkud rozdílný. Vrstva hydrofilních vláken v oděvním výrobku ve tvaru rukavice v každém případě nasává pot, avšak dotýká-li se pokožky, pak po nasáknutí potem může vyvolávat na pokožce nepříjemný pocit mokra, lépe je tomu, je-li hydrofilní vrstva oddělena od styku s pokožkou vrstvou hydrofóbních, zejména polypropylenových vláken. Pak toto uspořádání plní funkci tak zvané suché pleny, pot pronikne skrze vrstvu vysoce hydrofóbních vláken do vrstvy hydrofilních vláken, takže*ja izolován vrstvou hydrofóbních vláken od pokožky, která má pocit sucha.
Ke zpevnění rouna proplétajícími se nitmi je obzvláště vhodné použit hladké nebo tvarované syntetické hedvábí, například polyesterové nebo polyamidové.
Pro některé oděvní výrobky, jako jsou například ochranné zástěry, postačí zpevnit rouno buí vpichováním, anebo proplétáním bez vazných nití, oož jev obou případech zpevňování
233 375
- 5 rouna pouze některými jeho vlákny seskupenými do vaznýcn svazků, které procházejí tloušťkou rouna.
U jiných oděvních výrobků, jako jsou například ochranné rukavice, haleny nebo,boty, se může vlákenné rouno napřed předzpevnit mírným vpichováním, například 10 až 40 vpichy/cm^, nebo průchodem horkým kalandrem, aby se usnadnila manipulace s rounem, a teprve potom se předzpevněné rouno předává ke konečnému zpevnění, prováděnému na vhodném stroji, kterým je například stroj ARACHNE nebo proáívací stroj.
Textilní podložka vytvořená ze zpevněného rouna se může alespoň na jednom povrchu počesat, aby se bučí zlepšilo uchycení polymerní ohebné hmoty na podložce, nebo se zpříjemnil dotyk textilní podložky s pokožkou. Je-li tato podložka počesaná na obou stranách, pak se projeví obě právě zmíněná zlepšení.
Při zpevňování rouna na proplétacím stroji, jakým je například stroj ARACHNE nebo MALIWAT, lze použít různých vazeb, z nichž je obzvláště vhodná základní jednolícni vazba jednoduchá nebo dvojitá nebo jejich kombinace, nebo se při proplétání vytvářejí z nití sloupky oček, které jsou vazbou vzájemně vázané v každém řádku. Tyto vazby umožňují dosáhnout u výrobku potřebnou pružnou průtažnost.
Na jedné straně textilní podložky lzě na uvedených proplétacích strojích vazebně vytvořit smyčkový, tak zvaný plyšový povrch, což je obzvláště výhodné u textilní podložky zhotovené z jednovrstvého rouna sestávajícího alespoň převážně z hydroíilníoh vláken, protože smyčkový povrch obrácený k pokožce nositele oděvního výrobku izoluje hydrofilní vrstvu od pokožky a textilní podložka tak plní funkci suché pleny. Odpadá tím výše zmíněná výroba dvouvrstvého rouna, v němž jedna vrstva je ze syntetických vláken a druhá z hydrofilních vláken.
Jedno z možných provedení textilní podložky do dutých oděvních výrobků, jako jsou například rukavice, se vytvoří ze dvou zpevněných roun, která se na sebe položí, pak se z nich vysekne dvouvrstvý polotovar požadovaného tvaru, například rukavice, a kraje obou vrstev se na stanovených místech spolu spojí šicími nitmi nebo svarem vytvořeným vysokofrekvenčním ohřevem či ultrazvukem.
6 233 378
Oděvní výrobek podle vynálezu lze zhotovit i tak, že z pásu zpevněného rouna potaženého na jedné straně vrstvou polymerní ohebné hmoty ee vystřihnou nebo vyseknou dílce požadovaného tvaru, z nichž se pak ušije oděvní výrobek·
Jako polymerní ohebnou hmotu na povlečení jedné strany textilní podložky lze použít zejména pólyvinylchlorid nebo kopolymér vinylchloridu, přírodní či syntetický kaučuk, nebo jinou vhodnou hmotu, která nepropouští kapalinu a je ohebná a pružně průtažná·
Další výhody oděvního výrobku podle vynálezu vyniknou z popisu příkladů jeho provedení.
Příklad 1
Oděvní výrobek, zde rukavice, se vyrobí tak, že se nejo prve vyrobí vlákenné rouno o hmotnosti 80 až 200 g/m . zde 90 g/m , ze směsi sestávající ze 70 £ hmot. bavlny a 30 $ hmot. viskozových vláken.
Pak se rouno zpevní propletením na stroji ARACHNE vysoce roztažným tvarovaným polyesterovým hedvábím vazbou vytvářející na jedné straně rouna smyčkový, tak zvaný plyšový povrch.
Při následující úpravě zpevněného rouna se provede jeho tepelné formování za současného jeho protažení a zúžení šířky a tepelného vysrážení vysooe roztažného hedvábí, aby se dosáhlo jednak 13 až 70^, zde 30$ roztažnosti zpevněného rouna v požadovaném směru a jednak tvarové stálosti.
Potom se z takte upraveného zpevněného rouna dva stejné díly položí na sebe tak, že se dotýkají svými plyšovými povrchy. Pak se z dílů položených na sobě vysekne stanovená velikost a tvar rukavice a vyseknutím vytvořené kraje obou dílů se spojí na stanovených místech šicími nitmi, čímž vznikne textilní podložka rukavice.
Tato rukavicová textilní podložka se navleče na formu tva ru ruky a namočí doplastisolu PVC. Pak se forma s textilní pod· ložkou povlečenou vrstvou plastisolu PVC zahřeje a nános měkčeného PVC se zželatinuje.
Struktura povrchu zpevněného rouna umožňuje částečnému vniknutí polymerní hmoty, zde plastisolu PVC, do menší části
233 375
- 7 tloušťky rouna, takže je zajištěna dokonalá soudržnost polymerní hmoty s textilní podložkou. Větší část tloušťky rouna je bez polymerní hmoty, proto vnitřek oděvního výrobku vykazuje textilní vlastnosti, které jsou zlepšeny plyšovým povrchem tvořeným smyčkami syntetického hedvábí, takže tato část textilie plní funkci suché pleny.
Místo polyvinylchloridu lze použít kopolymér vinylchloridu nebo přírodní či syntetický kaučuk.
Příklad 2
Oděvní výrobek, zde rukavice, se vyrobí podle příkladu 1 s těmito rozdíly: Rouno je dvouvrstvě, a to z vrstvy syntetiekých vláken o hmotnosti 40 g/m a obsahující 70 # polyesterových vláken a 30 i» polyamidových vláken a z vrstvy viskozových vláken o hmotnosti 70 g/m . Rouno se proplete základní jednoduchou osnovní lícní vazbou a pak počeše na straně viskosových vláken. Dva díly rouna se položí na sebe polyamidovými stranami a při vyseknutí stanovené velikosti a tvaru rukavice ee současně spojí vysokofrekvenčním ohřevem kra je rukavice. Ostatní postup je stejný jako v příkladu 1. Vrstva syntetických vláken nahrazuje plyšový povrch z příkladu 1.
Povlak polymerní ohebné hmoty se vytvoří na počesaném povrchu textilní podložky, kde volné konce počesaných vláken zajišťují pevné spojení polymerní hmoty s textilní podložkou.
Příklad 3
Oděvní výrobek, zde rukavice, se zhotoví podle příkladu 1, ale s těmito rozdíly: Rouno o hmotnosti 100 se připraví ze směsi obsahující 40 i» hmot. bavlny, 50 hmot. viskosových vláken a 10 hmot. směsi druhotných syntetických vláken, zde polyesterových a polypropylenových. Rouno se zpevní na stroji ARACHNE hladkým polyamidovým hedvábími tak, že se vytvářejí sloupky oček, které jsou vazbou vzájemně vázané v každém řádku. Dvě na sobě položená stejná rouna se vysekávají do tvaru rukavice za současného svaření stanovených míst kraje vysokofrekvenčním ohřevem nebo ultrazvukem nebo současným působením tlaku a tepla.
Příklad 4
Oděvní výrobek, zde rukavice, se vyrobí podle příkladu 1 a tím rozdílem, že upravené zpevněné rouno se před vysekáváním
233 3X5 — 8 — a spojováním opatří běžným způsobem nánosem polymerní ohebné hmoty, kterou je zde lehčený měkčený polyvinylohlorid nanesený technologií nepřímého nanášení na separační podložku s následující laminaci upraveného zpevněného rouna.
Příklad 5
Oděvní výrobek, zde rukavice nebo podšívka rukavice, se vyrobí podle příkladu 4 e tím rozdílem, že nánosované upravené zpevněné rouno se po vyseknutí a spojení bez následujícího máčení do plastisolu PVC použije přímo jako ochranná pracovní ru kavice nebo podšívka rukavice.
Uvedené příklady nevyčerpávají všechny možnosti využití vynálezu, které však vyplývají z výše uvedeného popisu podatarty vynálezu vztahujícího se na oděvní výrobek, kterým se rozumí nejen rukavice, ale i boty, zástěra, halena a jiné.
Vynález se vztahuje i na takový oděvní výrobek, u něhož vrstva polymerní ohebné hmoty povléká jen část jedné strany oděvního výrobku, například jen dlaňovou část, anebo jen hřbetovou část ochranné rukavice.

Claims (12)

1. Oděvní výrobek, zejména rukavice, sestávající z textilní podložky povlečené alespoň na některých místech jedné její strany vrstvou polymerní ohebné hmoty, vyznačený tím, že textilní podložka je vytvořena z vlákenného rouna, zpevněného ve své tloušťce a na celé své ploše proplétáním buň nitmi a/nebo vlastními rounovými vlákny seskupenými do svazků vláken provazujících tloušťku rouna a že vrstva polymerní ohebné hmoty je s textilní podložkou spojena částečnou penetrací vrstvy do části tloušťky zpevněného rouna, přičemž oděvní výrobek je pružně roztažný a tvarově stálý.
2. Oděvní výrobek podle bodu 1, vyznačující se tím, že vlákenné rouno sestává z jedné vrstvy obsahující hydrofilní vlákna bavlněná a/nebo viskózová a/nebo vlněná a vlákna syntetická, zejména polyesterová a/nebo polypropylenová·
3. Oděvní výrobek podle bodu 1, vyznačující se tím, že vlákenné rouno sestává ze dvou vrstev, z nichž jedna je vytvořená z hydrofilních vláken bavlněných a/nebo viskozových a/nebo vlněných, kdežto druhá vrstva sestává z hydrofóbních syntetických vláken, zejména z vláken polyesterových a/nebo polypropylenových·
4. Oděvní výrobek podle bodu 1, vyznačující se tím, že vlákenné rouno je zpevněné proplétacími nitmi tvořenými syntetickým hladkým nebo tvarovaným hedvábím, například polyesterovým nebo polyamidovým·
5. Oděvní vlákenné rouno nimi rounovými výrobek podle bodu 1, vyznačující se tím, že je zpevněné vpichováním nebo proplétáním vlastvlákny.
6. Oděvní výrobek podle bodu 1, vyznačující se tím, že vlákenné rouno je jednak předzpevněné vpichováním nebo kalandrováním a jednak zpevněné proplétacími nitmi.
7. Oděvní výrobek podle bodu 1, vyznačující se tím, že zpevněně vlákenné rouno je alespoň na jedné straně počesané.
8. Oděvní výrobek podle bodu 1, vyznačující se 1řím, že proplétací niti jsou provázané v základní jednolícní vazbě, jednoduché nebo dvojité nebo jejich kombinací.
233 378
9· Oděvní výrobek podle bodu 1, vyznačující ae tím, že proplétající ae niti vytvářejí aloupky oček, které jaou vazbou vzájemně vázané v každém řádku.
10· Oděvní výrobek podle bodu 1, vyznačující ae tím, že na jedné straně textilní podložky je vazebně vytvořen smyčkový, tak zvaný plyšový povrch, přičemž tento plyšový povrch je na opačné atraně textilní podložky než je povlak polymerní ohebné hmoty·
11· Oděvní výrobek podle bodu 1, vyznačující se tím, že textilní podložka ve tvaru rukavio, halen nebo jiných dutých výrobků je vytvořená ze dvou zpevněných vlákenných roun, kte rá jaou na sobě položená a spolu spojená na stanovených místech svýoh krajů například nitmi, anebo svarem vytvořeným vy sokofrekvenčním ohřevem nebo ultrazvukem nebo současným půso bením tlaku a tepla·
12· Oděvní výrobek podle bodu 1, vyznačující se tím, že polymerní ohebná hmota je polyvinylohlorid nebo kopolymér vinylchloridu nebo přírodní či syntetický kaučuk·
Vytiskly Moravské tiskařské závody, Gene: 2,40 K £ s provoz 12, Leninova 21, Olomouc
CS831731A 1983-03-14 1983-03-14 Oděvní výrobek CS233375B1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS831731A CS233375B1 (cs) 1983-03-14 1983-03-14 Oděvní výrobek

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS831731A CS233375B1 (cs) 1983-03-14 1983-03-14 Oděvní výrobek

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS233375B1 true CS233375B1 (cs) 1985-03-14

Family

ID=5352417

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS831731A CS233375B1 (cs) 1983-03-14 1983-03-14 Oděvní výrobek

Country Status (1)

Country Link
CS (1) CS233375B1 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5153056A (en) Textile for linings and method of manufacturing same
US4089069A (en) Wearing apparel and method of manufacture
US4172293A (en) Wearing apparel and method of manufacture
CN102656305B (zh) 纹理化的热塑性无纺元件
KR19980032043A (ko) 일래스틱 심
US4696850A (en) Iron-on interlining composite of knit layer and nonwoven layer of similar structure
CS246166B1 (en) Integrated textile showing a higher perspiration transportation
US4174542A (en) Textured apron
PL186140B1 (pl) Wielowarstwowy materiał z włókniny, sposób jego wytwarzania i jego zastosowanie
JPH1143812A (ja) 安定性が改良された布芯地
RU98110805A (ru) Прокладочный текстильный материал, содержащий пряжу с большой нумерацией
CN216585498U (zh) 具有不同旦数的可回收的非对称饰面的复合非织造织物
US20240158984A1 (en) Textile fabric-elastomer composite
KR101441405B1 (ko) 세팅 인터라이닝
US2774074A (en) Garments with interlinings
PL189693B1 (pl) Wspornik włókienniczy do wzmacniania odzieży lub części odzieży i sposób wytwarzania wspornika włókienniczego do wzmacniania odzieży lub części odzieży i zastosowanie wspornika włókienniczego do wzmacniania odzieży lub części odzieży
CS233375B1 (cs) Oděvní výrobek
JP2012172276A (ja) 防寒衣服
KR100336430B1 (ko) 3층 구조를 갖는 의류용 섬유 시이트 및 그의 제조 방법
JP2001001437A (ja) 不織布複合体およびその製造方法
JPH0340802A (ja) 補強用布帛体並びにその製造方法
JPH0130957B2 (cs)
KR100295576B1 (ko) 3-톤효과가발현되는섬유시이트.
KR100278868B1 (ko) 3-톤 효과가 발현되는 섬유 시이트
JPH0579223B2 (cs)