CS227159B1 - Apparatus for continuously inspecting and analyzing the operation of spinning units of open-end spinning machines - Google Patents
Apparatus for continuously inspecting and analyzing the operation of spinning units of open-end spinning machines Download PDFInfo
- Publication number
- CS227159B1 CS227159B1 CS817776A CS777681A CS227159B1 CS 227159 B1 CS227159 B1 CS 227159B1 CS 817776 A CS817776 A CS 817776A CS 777681 A CS777681 A CS 777681A CS 227159 B1 CS227159 B1 CS 227159B1
- Authority
- CS
- Czechoslovakia
- Prior art keywords
- spinning
- machine
- spinning units
- units
- monitor
- Prior art date
Links
Classifications
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D01—NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
- D01H—SPINNING OR TWISTING
- D01H13/00—Other common constructional features, details or accessories
- D01H13/32—Counting, measuring, recording or registering devices
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Textile Engineering (AREA)
- Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
Description
(54) Zařízení pro průběžné sledování a analýzu provozní činnosti spřádacích jednotek bez vřetenového dopřádacího stroje
Předmětem, vynálezu je zařízení · pro průběžné sledování a- · analýzu provozní · -činnosti spřádacích jednotek uspořádaných · na · bezvřetenovérn dopřádacím· stroji a opatřených podávacím, · a· rozvolňovacíin · ústrojím pro podávání a rozvolňování vláken ·z vlákenného pramene, jakož · i spřádacím ústrojím pro vypořádání vláken na ·přízi, · která · je pak odtahovými válci odtahována a navíjecími válci navíjena na cívku.
Při provozu · bezvřetenových dopřádacích strojů dochází při používané zvýšené rychlosti · · předení též i k rostoucímu absolutnímu počtu přetrhů příze nia · jednotlivých spřádacích jednotkách.· Ukazuje · se, · že zvyšující se produkce zvyšuje též náročnost na sledování stupně · přetrhovosti na spřádacích jednotkách obsluhovaných · strojů a· · na jejich kontrolu, tj. kolik jednotek je vyřazeno· z provozu a· 'jak velká produkce byla · dosažena za danou časovou · jednotku například za směnu, · takže při větším počtu strojů · přidělených k · obsluze stává se situace nepřehlednou ai na jedné straně dochází pak k výpadkům produkce u · poruchových · spřádacích jednotek, či k výpředům cívek s příliš velkým počtem· zápředků, cívek o nestejné velikosti atd., takže je nutno cívky přesoukávat, i když je známo, že většina, z nich by přesoukávání nepotřebovala, kdyby bylo «9 ·>
možno- přízi · již· během^ předení podrobit analýze a · klasifikovat ji · s ohledem na · počet zjištěných zápředků.
Pro klasifikaci příze během předení byla vyvinuta· řada různých měřicích přístrojů, které je · · možno přiřadit · ke · · spřádacím jednotkám a které · reagují na výskyt· nerovnoměrností v přízi od · · předem · určené tolerance. V · praxi však · bylo· · zjištěno-, že vybavení všech spřádacích jednotek na stroji takovýmito přístroji · by bylo velmi nákladné a proto· jejich používání se omezilo· na následné zpracovatelské postupy.
Píro sledování přetrhu na jednotlivých pracovních · místech je · známé kontrolní zařízení · (CH · 603 841), kterým se · zjišťuje stupeň přetrhovosti při různých provozních rychlostech za účelem· zjištění · optimální rychlosti z hlediska obsluhovosti. Jeho· ' podstata spočívá ve vysílání signálů · v · minutových intervalech obíhajícím čítačem pozic · v okružním· · vedení · · podél stroje, přičemž ke každému pracovnímu místu je připařezno měřicí místo- a vyhodnocovací · centrále · se hlásí pouze · ta · pracovní místa, na · · kterých došlo k přetrhu. V praxi se však toto· zařízení neuplatnilo· vzhledem, k přílišné složitosti a nákladnosti a dává · se · přednost známému postupu při zjišťování · přetrhovosti · za daný časový úsek na vybraném stroji, kdy obslu ha zaznamenává každý přetrh a výsledek přepočte' na 1000 vřetenohodin.
Jiný postup ke zjišťování nadměrné přetrhovosti spřádacích míst používá pomocného ' pojízdného zařízení (FR 2 360 697), které při pojezdu kolem spřádacích míst, jež musí být vybavena individuálními počitadly pro sledování počtu přetrhů, zjišťuje, na kterých místech došlo k překročení předem určené tolerance. Rovněž tento jednoúčelový systém byl 'shledán příliš nákladným pro' praktické použití.
Úkolem vynálezu je nalézt vhodné ekonomické řešení pro získávání informací o provozní činnosti spřádacích jednotek na bezvřetenových dopřádacích strojích průběžným sledováním· a analýzou této činnosti.
Podle vynálezu je tento úkol řešen zařízením pro' průběžné sledování a analýzu provozní činnosti spřádacích jednotek bezvřetenového dopřádacího stroje' vybavených podávácím ústrojím' s elektrickým obvodem pro zapínání a vypínání elektromagnetické spojky podávání ovládané čidlem' přetrhu, kde podstata řešení spočívá v tom, že na elektrické obvody podávačích ústrojí dílčí skupiny spřádacích jednotek je provedeno skupinové vstupní napojení adresní sběrnice s výběrovými vodiči, zatímco výstupní napojení je provedeno na individuální elektrické obvody podávačích ústrojí spřádacích jednotek každé dílčí ' skupiny pomocí datové sběrnice, přičemž obě sběrnice jsou přes modul styku se strojem a obousměrnou centrální sběrnicí spojeny s monitorem.
Podle vynálezu je výhodné, aby tento monitor sestával z řídicí centrály, z paměťových registrů, z taktovacího' generátoru a ' z. periferních zařízení. Dále je podle vynálezu výhodný modul styku se strojemi, sestávající z dekodéru adres a z registru adres pro vstupní zapojení daného' stroje a dané dílčí skupiny na monitor, jakož i z hradlového obvodu pro výstupní zapojení ' jednotlivých elektrických obvodů podávacího ústrojí dané dílčí skupiny přes obousměrnou centrální sběrnici na monitor.
Takto' upravený monitorovací systém umožňuje průběžné sledování a analýzu provozní činnosti spřádacích 'Jednotek bezvřetenového' dopřádacího stroje, kdy činný či nečinný stav jednotlivých spřádacích jednotek se sleduje krátkodobým, předem' určeným intervalovým· napojením systému na elektrický obvod podávacího' ústrojí a kdy takto' získané ověřovací signály se načítají pro' následnou analýzu.
Analýza získaných 'načítaných' ' ověřovacích signálů o činném stavu spřádací jednotky pak sípočívá v průběžném' porovnávání doby, po kterou je spřádací jednotka v činnosti, s časovým limitem nutným pro dosažení plného návinu na vypřádané cívce, přičemž dosažení tohoto limitu se monitorovacím systémem signalizuje.
Analýzou ověřovacích signálů je rovněž možno porovnávat načítané ověřovací signály o' nečinném, stavu spřádací jednotky v důsledku přetrhu s povoleným limitem počtu přetrhů, přičemž překročení tohoto' limitu lze monitorovacím systémem signalizovat.
Rovněž je možno' monitorovacím. systémem sčítat průběžně na každé straně stroje ověřovací signály o právě nečinných spřádacích jednotkách a signalizovat separátně za každou stranu stroje jejich počet.
Monitorovací systém konečně též umožňuje průběžné sledování a analýzu provozní činnosti spřádacích jednotek bezvřetonového· dopřádacího· 'stroje, kdy ověřovací signály ' o' čiccých spřádacích jednotkách se načítají a jejich výkon porovnává s cílovými ukazateli výkonnostních parametrů stroje.
Systémem podle vynálezu se značně zjednodušuje ' princip sledování činnosti spřádacích jednotek, neboť odpadá nákladná instalace počitadel na jednotlivých spřádacích jednotkách, které se nahrazuje centrálně uspořádanými paměťovými 'registry. Rovněž odpadají pomocná oběžná zařízení pro oběh kolem' spřádacích jednotek ' na stroji za ' účelem zjišťování jejich provozního stavu, kterážto' zařízení se nahrazují spolehlivým stabilním zapojením monitorového' systému na některý elektrický obvod podávacího ústrojí, například elektrický obvod čidla přetrhu či na obvod elektromagnetické spojky podávání apod.
Monitorovacím· systémem se takto pomocí krátkodobých, například desetivteřinových intervalů průběžně získávají od každé spřádací jednotky na stroji dvoustavové ověřovací signály, tj. zda právě sledovaná jednotka ' je či není v činném stavu.
Příkladné provedení, které nevylučuje jiná alternativní řešení, znázorňují přiložené nákresy, kde obr. 1 je schematickým vyobrazením' spřádacího místa, •obr. 2 je schematické napojení ' dílčích skupin spřádacích jednotek na monitorovací systém, obr. 3 představuje det^^^lní zapojení 'spřádacích jednotek na modul styku se strojem.
Spřádací místo podle obr. 1 sestává ze spřádací jednotky 20, odtahového a navíjecího ' ústrojí 21, kterým' 'se příze 22 vypřádaná ve 'spřádací jednotce odtahuje a navinuje na cívku 23. Podle příkladného' provedení 'je spřádací jednotka 20 vybavena, podávacím ústrojím' 24 pro' podávání vlákenného pramene 25. Elektrický obvod podávacího ústrojí 24 sestává z ' elektromagnetické spojky podávání 26 a z čidla přetrhu 10, které zapíná a vypíná spojku podávání působením 'svého' výkyvného raménka 27. Během předení se toto raménko: opírá o odtahovanou přízi 22 a udržuje tak obvod elektromagnetické spojky podávání 26 v sepnutém stavu.
Bezvře-tenový ' dopřádací stroj 12 podle obr. 2 a 3 sestává z řady spřádacích jednotek 20, jejichž čidla přetrhu elektrického obvodu podávání 10 jsou uspořádána ve skupinách 11 napojených přes výběrové . vodiče A-H . na adresní sběrnici 8. Dále jsou čidla přetrhu elektrického obvodu 10 napojena paralelně na datovou sběrnici 9. Obě sběrnice jsou svými výstupy a-h a i-p připojeny k modulu styku 7. Jednotlivé moduly styku jsou pak . napojeny přes obousměrnou centrální sběrnici 6 na vlastní monitor 1 monitorovacího. .systému. Celý monitorovací . systém. může být uspořádán přímo na stroji 12 či . mimo stroj a může sledovat i více strojů 12, jak vyznačeno na obr. 2.
Intervalové průběžné sledování činnosti spřádacích jednotek 20 podle příkladného provedení spočívá ve vysílání ověřovacích signálů z taktovacího generátoru 4 monitoru 1 postupně na jednotlivé skupiny 11 čidel přetrhu elektrického' obvodu 10 · podávacího^ ústrojí 24 spřádacích jednotek 20 přes výběrové vodiče A-H, jakož i z · přijímání těchto, signálů přeš datovou sběrnici 9. Výhodnost zjednodušeného- · zapojení spřádacích· -jednotek na monitorovací systém je zřejmá · z obr. 3, kde pro 64 spřádacích jednotek 20 stačí pouze 16 vodičů adresní 8 . a datové 9 sběrnice.
Monitor 1 se v příkladném. provedení skládá z řídicí centrály 2, paměťových registrů 3, taktovacího. generátoru 4 a souboru periferních zařízení 5. Periferní zařízení mohou sestávat ze vstupních a výstupních zařízení pro vstup a výstup dat .z . řídicí centrály . 2 pro displej, tiskárnu, vnější paměť apod.
Prostřednictvím obousměrné centrální sběrnice. 6 je pak monitor 1 připojen na moduly styku 7, přiřazených ke každému stroji
12. Součástí modulu .styku 7 je dekodér adres 13, interní adresní . sběrnice 8, . datová sběrnice 9, registr adresy 14 tvořený klopnými obvody, a hradlovací obvod 15. Pro signalizační účely může být modul styku dále .opatřen optickými indikátory 16, 17.
Podle příkladného. provedení jsou spřádací jednotky 20 rozděleny do skupin 11, přičemž ke každé skupině je přiřazen jeden společný výběrový vodič A-H, který .má přiřazenu svoji adresu a je aktivován na základě . signálu vyslaného z monitoru 1 na adresní sběrnici 8. Jak je zřejmé z obr. 3, jšou stejnolehlé spřádací jednotky 20 svými čidly přetrhů elektrického1 obvodu 10 napojeny na týž společný vodič interní datové sběrnice 9.
V monitoru 1 jsou pro každou spřádací jednotku a·, analýzu její činnošti rezervovány 4 paměťové registry 3, z nichž registr
R-l obsahuje stav spřádací jednotky 20 v předposledním· (t-1) testovacím cyklu,
R-2 .obsahuje počet zjištěných přetrhů na každé spřádací jednotce,
R-3 obsahuje počet testovacích cyklů, při kterých byla příslušná spřádací jednotka vyhodnocena jako. pracující,
R-4 obsahuje počet testovacích cyklů, při kterých byla spřádací jednotka vyhodnocena jako předoucí. od posledního přetrhu. Po každém. nastalém přetrhu se registr R-4 vynuluje,
R-5 obsahuje počet spřádacích jednotek, zjištěných při posledním testovacím cyklu jako. nepracující . na . pravé straně stroje,
R-6 obsahuje . stejný údaj z . levé strany stroje.
Údaje v paměťových registrech se aktualizují po. . každém. testovacím cyklu.
Monitorovací systém podle příkladného provedení pracuje následovně:
1. Taktovaní generátor 4 monitoru 1 vysílá průběžně v předem . určeném intervalu, například . 0,1 . až 15 s, taktovací impulsy na řídicí centrálu 2.
2. Po. přijetí taktovacího· impulsu vyšle řídicí centrála 2 na. centrální sběrnici 6 adresu ve formě signálů, které jsou vyhodnocovány všemi moduly 7 jejich dekodéry adres
13. U tohoto modulu 7, kde dcojde ke shodě mezi adresou vyslanou . a adresou . nastavenou se . překlopí registr adresy 14, tvořený například .klopnými obvody. Tím se tento modul . stává aktivním a umožní řídicí centrále 2 adresovat jednotlivé skupiny spřádacích jednotek, resp. jednotlivé skupiny 11 jejich elektrických obvodů 10 čidel přetrhu.
3. Každá skupina 11 má přiřazenou svoji adresu, resp. svůj výběrový vodič A-H, který je aktivován vysláním příslušné adresy.
4. Aktivováním. vzniklý signál je po. tomto vodiči přiveden na celou skupinu 11 a zde se modifikuje podle stavu jednotlivých spřádacích jednotek (pracuje — nepracuje) dané skupiny, . což ovlivňuje interní datovou sběrnici 9, která přes . hradlovací obvod 15 a. centrální sběrnici 6 přivede modifikované signály na vstupní obvody řídicí centrály 2.
5. V . následném. taktu je přečten. stav skupiny 11 a v paměťových registrech 3 . porovnán, v jakém stavu byla daná skupina spřádacích jednotek v minulém testovacím cyklu.
6. U jednotlivých paměťových registrů dochází pak . k následujícím· změnám:
R-l je přepsán novým stavem příslušné spřádací jednotky 20, resp. jejího-. čidla . 10 elektrického· obvodu podávání, které tento stav transponovalo. ve formě signálu,
R-2 v . případě, že v předcházejícím. testovacím. cyklu (t-1) spřádací jednotka předla a v posledním. testovacím. cyklu (t) nepřede, je obsah registru zvýšen o +1,
R-3 v případě, . že spřádací jednotka přede, je obsah zvýšen o + 1,
R-4 v případě, že spřádací jednotka přede, je obsah zvýšen o + 1, ale v případě, že došlo. k přetrhu na spřádací jednotce, je obsah vynulován,
R-5 — obsah je zvýšen o + 1 v případě zjištění nepředoucí spřádací jednotky na pravé straně stroje,
R-6 — obsah je zvýšen v případě zjištění nepředoucí spřádací jednotky na levé straně stroje.
7. Po zjištění stavu předoucích a nepředoucích jednotek dané skupiny 11 jsou stej nýim způsobem vyhodnoceny další skupiny spřádacích jednotek příslušného stroje 12.
8. Následně řídicí centrála 2 monitoru 1 adresuje modul styku 7 dalšího stroje 12 a postupně do paměťových registrů 3 ukládá zjištěné stavu skupin 11 elektrických obvodů čidel přetrhů 10 spřádacích jednotek 20, až jsou získány informace o provozních stavech všech spřádacích jednotek sledovaných monitorovacím, systémem.
Monitorovací systém pomocí periferních zařízení 5, jakož i optickými indikátory 16 a 17 je podle příkladného provedení schopný provádět analýzu provozní činnosti spřádacích jednotek a poskytovat velmi žádoucí informace o užitkovémi výkonu sledovaných strojů, jaká je jejich produkce a jak vysoká je přetrhovost.
Zapojením paměťových registrů R-2 na vhodné periferní zařízení lze porovnávat počet přetrhů na jednotlivých spřádacích jednotkách s předenu povoleným limitem a v případě překročení tohoto limitu tuto skutečnost některými známým, způsobem signalizovat.
Optické indikátory 16, 17, zapojené na paměťové registry R-5 a R-6 umožňují signali zovat obsluze, kde na které straně stroje je v daném okamžiku největší počet spřádacích jednotek v neprovozním stavu, případně signalizovat, u kterých strojů a na kterých jejich stranách je v neprovozním stavu nadlimitní počet spřádacích jednotek. Paměťové registry R-3 umožňují zjistit počet testů, při kterých spřádací jednotka pracovala a tím v přepočtu zjištění délky návinu na cívce.
Pomiocí paměťových registrů R-4 lze u každé spřádací jednotky zjistit dobu nepřetržitého předení té které spřádací jednotky a při překročení limitu tuto skutečnost pomocí některého periferního zařízení S signalizovat.
Monitorovací systém podle vynálezu umožňuje další zvýšení produktivity u současných bezvřetenových dopřádacích strojů dílem proto, že umožňuje zefektivnit pochůzku obsluhujícího personálu kolem strojů a dílem též proto, že poskytuje průběžně řadu informací o právě docilovaných parametrech sledovaných strojů a jejich spřádacích jednotek, nehledě na další výhody uvedené v popise.
Claims (3)
- PŘEDMĚT VYNÁLEZU1. Zařízení pro průběžné sledování a analýzu provozní činnosti spřádacích jednotek bezvřetenového dopřádacího stroje vybavených podávacím ústrojím s elektrickým obvodem pro zapínání a vypínání přívodu vláken pomocí elektromagnetické spojky podávání ovládané čidlem přetrhů vypřádané příze, vyznačené tím, že na elektrické obvody podávačích ústrojí (24) dílčí skupiny (11) spřádacích jednotek (20) je provedeno skupinové vstupní napojení adresní sběrnice (8) s výběrovými vodiči (A-H), zatímco výstupní napojení je provedeno na individuální elektrické obvody podávačích ústrojí (24) spřádacích jednotek (20) každé dílčí skupiny (11) pomocí datové sběrnice (9), přičemž obě sběrnice jsou přes modul styku (7) se strojem a obousměrnou centrální sběrnicí (6) spojeny s monitorem (1).
- 2. Zařízení podle bodu 1, vyznačené tím, že monitor (1) sestává z řídicí centrály (2), paměťových registrů (3) taktovacího generátoru (4) a periferních zařízení (5).
- 3. Zařízení podle bodu 1, vyznačené tím, že modul styku (7) sestává z dekodéru adres (13) a z registru adres (14) pro· vstupní zapojení daného stroje (12) a dané dílčí skupiny (11) na monitor (1), jakož i z hradlovacího obvodu (15) pro výstupní zapojení jednotlivých elektrických obvodů podávačích ústrojí (24) dané dílčí skupiny (11) přes obousměrnou centrální sběrnici (6) na monitor (1).
Priority Applications (5)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CS817776A CS227159B1 (en) | 1981-10-24 | 1981-10-24 | Apparatus for continuously inspecting and analyzing the operation of spinning units of open-end spinning machines |
GB08221821A GB2109020B (en) | 1981-10-24 | 1982-07-28 | Monitoring and analysis of spinning units operation in an open-end spinning machine |
US06/405,927 US4534042A (en) | 1981-10-24 | 1982-08-06 | Method of and apparatus for the continuous monitoring and analysis of the operation of spinning units in an open-end spinning machine |
DE3235081A DE3235081C2 (de) | 1981-10-24 | 1982-09-22 | Überwachungsvorrichtung für eine Mehrzahl von Spinnereimaschinen |
IT23870/82A IT1191043B (it) | 1981-10-24 | 1982-10-22 | Procedimento per una sorveglianza continua ed analisi continua dell'attivita' d'esercizio delle unita' di filatura delle macchine di filatura "open end" e dispositivo per effettuare tale procedimento |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CS817776A CS227159B1 (en) | 1981-10-24 | 1981-10-24 | Apparatus for continuously inspecting and analyzing the operation of spinning units of open-end spinning machines |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CS227159B1 true CS227159B1 (en) | 1984-04-16 |
Family
ID=5427485
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CS817776A CS227159B1 (en) | 1981-10-24 | 1981-10-24 | Apparatus for continuously inspecting and analyzing the operation of spinning units of open-end spinning machines |
Country Status (5)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US4534042A (cs) |
CS (1) | CS227159B1 (cs) |
DE (1) | DE3235081C2 (cs) |
GB (1) | GB2109020B (cs) |
IT (1) | IT1191043B (cs) |
Families Citing this family (12)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
CS249066B1 (en) * | 1984-01-24 | 1987-03-12 | Jiri Sloupensky | Spindleless spinning frame device |
EP0155472B1 (de) * | 1984-03-12 | 1989-05-03 | BBC Brown Boveri AG | Antriebssteuerung für elektrische Maschinen |
DE3716829C2 (de) * | 1986-07-03 | 1994-12-15 | Zinser Textilmaschinen Gmbh | Verfahren und Einrichtung zum Verringern der Ausfallquote von Stoppvorrichtungen an einer Spinnereimaschine |
DD260297A1 (de) * | 1987-05-06 | 1988-09-21 | Textima Veb K | Datenleitung fuer spinn- und zwirnmaschinen |
US4916625A (en) * | 1988-09-08 | 1990-04-10 | E. I. Du Pont De Nemours And Company | Inferential time-optimized operation of a fiber producing spinning machine by computerized knowledge based system |
US5258916A (en) * | 1990-04-16 | 1993-11-02 | W. Schlafhorst & Co. | Method for selecting rotor spinning device components and their operational characteristics |
US5347449A (en) * | 1990-04-24 | 1994-09-13 | Maschinenfabrik Rieter Ag | Method for eliminating malfunctions, in particular in spinning machines |
US5515266A (en) * | 1992-01-12 | 1996-05-07 | Meyer; Urs | Textile spinning machine management system |
DE4335459C2 (de) * | 1993-10-18 | 1999-12-02 | Rieter Ingolstadt Spinnerei | Spinnstellenstörmelder und -qualifizierer |
JPH07138822A (ja) * | 1993-11-10 | 1995-05-30 | Murata Mach Ltd | 繊維機械におけるスライバ良否判定方法 |
EP1106557B1 (de) * | 1999-12-09 | 2004-05-19 | Saurer GmbH & Co. KG | Aufspulmaschine und Verfahren zur Steuerung einer Aufspulmaschine |
WO2016016739A1 (en) * | 2014-07-31 | 2016-02-04 | MARZOLI MACHINES TEXTILE S.r.l. | System for monitoring physical parameters of textile machinery and method of predictive maintenance |
Family Cites Families (15)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US3660972A (en) * | 1970-01-09 | 1972-05-09 | Burlington Industries Inc | Operation monitoring system |
US3832531A (en) * | 1970-01-09 | 1974-08-27 | Burlington Industries Inc | Operation monitoring system |
DE2202110B2 (de) * | 1972-01-18 | 1974-03-21 | Gerhard Dr.-Ing. 8000 Muenchen Gruenberger | Einrichtung zum Überwachen einer Anzahl von Meldestellen |
CH540848A (de) * | 1972-01-24 | 1973-08-31 | Zellweger Uster Ag | Verfahren und Vorrichtung zur Beurteilung der Laufeigenschaften von mittels Spindeln arbeitenden Textilmaschinen |
US4030082A (en) * | 1972-03-24 | 1977-06-14 | Asahi Kasei Kogyo Kabushiki Kaisha | Apparatus for the treatment of yarn thickness variation signals |
DE2334389A1 (de) * | 1973-07-06 | 1975-01-23 | Leuze Electronic Kg | Anordnung an verarbeitungsmaschinen von faeden und fasern zur beeinflussung der liefergeschwindigkeit |
DE2351239A1 (de) * | 1973-10-12 | 1975-04-17 | Krupp Gmbh | Verfahren und vorrichtung an spinnmaschinen zur regulierung der fadenlaenge einer spule |
US3899665A (en) * | 1974-01-18 | 1975-08-12 | Gte Automatic Electric Lab Inc | Timing error detection circuit |
DE2460252C2 (de) * | 1974-12-19 | 1986-09-04 | W. Schlafhorst & Co, 4050 Mönchengladbach | Verfahren zum Herstellen von Textilspulen vorgegebener Fadenlänge |
DE2528475A1 (de) * | 1975-06-26 | 1977-01-20 | Schlafhorst & Co W | Verfahren und vorrichtung zur gemeinsamen laufenden ueberwachung der arbeitsstellen einer oder mehrerer textilmaschinen |
DE2605736C3 (de) * | 1976-02-13 | 1981-07-30 | Schubert & Salzer Maschinenfabrik Ag, 8070 Ingolstadt | Verfahren und Vorrichtung zum Erkennen des fehlerhaften Arbeitens von Spinnaggregaten von Offen-End-Spinnmaschinen |
DE2635714C2 (de) * | 1976-08-07 | 1986-05-15 | W. Schlafhorst & Co, 4050 Mönchengladbach | Vorrichtung zum Ermitteln fehlerhaft arbeitender Spinnstellen |
CH618476A5 (cs) * | 1977-06-09 | 1980-07-31 | Luwa Ag | |
US4180724A (en) * | 1978-03-31 | 1979-12-25 | E-Systems, Inc. | Solid state digital running time indicator |
CS201779B1 (en) * | 1978-09-06 | 1980-11-28 | Jiri Sloupensky | Method of and apparatus for controlling the operation of open-end spinning machines |
-
1981
- 1981-10-24 CS CS817776A patent/CS227159B1/cs unknown
-
1982
- 1982-07-28 GB GB08221821A patent/GB2109020B/en not_active Expired
- 1982-08-06 US US06/405,927 patent/US4534042A/en not_active Expired - Fee Related
- 1982-09-22 DE DE3235081A patent/DE3235081C2/de not_active Expired
- 1982-10-22 IT IT23870/82A patent/IT1191043B/it active
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
US4534042A (en) | 1985-08-06 |
GB2109020B (en) | 1985-05-30 |
IT8223870A0 (it) | 1982-10-22 |
DE3235081C2 (de) | 1987-03-19 |
DE3235081A1 (de) | 1983-05-05 |
IT1191043B (it) | 1988-02-24 |
GB2109020A (en) | 1983-05-25 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CS227159B1 (en) | Apparatus for continuously inspecting and analyzing the operation of spinning units of open-end spinning machines | |
EP0156153B1 (en) | Yarn quality monitoring system | |
US4408447A (en) | Method of and system for controlling the operation of open-end spinning machines | |
US4267554A (en) | Electronic device for monitoring a plurality of running threads on a textile machine | |
US6381511B1 (en) | Textile machine with individual work station processors | |
US5590045A (en) | Control system for a production machine, especially a ring-spinning machine | |
US4774673A (en) | Method for monitoring yarn quality on a textile machine | |
CS72190A3 (en) | Device for control of textile machine especially a loom | |
US3621267A (en) | Method and apparatus for detecting a break in longitudinally moving yarn | |
US4192129A (en) | Movable servicing device for a spinning machine, especially an open end spinning machine | |
JPS6127492B2 (cs) | ||
US3287887A (en) | Detecting apparatus for strands | |
CA1154942A (en) | Roving frame stop apparatus | |
SU786922A3 (ru) | Устройство дл контрол обрывов и сращивани нитей к пр дильным и крутильным машинам | |
US4472932A (en) | Thread guard for spinning or twisting machine | |
CN1840756B (zh) | 经轴架·整经机装置 | |
EP0296298B1 (en) | System for controlling displacing motion of wagon type working machines | |
GB2085930A (en) | Thread-monitoring device | |
CZ285599B6 (cs) | Způsob sledování příze na pracovním místě dopřádacího stroje a zařízení k provádění tohoto způsobu | |
JPS63182451A (ja) | 織機の制御表示装置 | |
JPS63270823A (ja) | 多錘型繊維機械の生産ポイントを監視する装置 | |
EP1184493A2 (en) | Motor controlling system for individual-spindle-drive type textile machine | |
US4989402A (en) | Method of, and device for, a secured control of spinning units of a spinning machine, especially of an open-end spinning machine | |
JPS6353815A (ja) | ケ−ブル撚合機の送出心線断線検出方法 | |
CS222909B1 (en) | Apparatus for rational remedy of non-stationary state of open-end spinning units |