CS224604B2 - Packing machine for steepers,particularly for packing railway points - Google Patents

Packing machine for steepers,particularly for packing railway points Download PDF

Info

Publication number
CS224604B2
CS224604B2 CS825777A CS825777A CS224604B2 CS 224604 B2 CS224604 B2 CS 224604B2 CS 825777 A CS825777 A CS 825777A CS 825777 A CS825777 A CS 825777A CS 224604 B2 CS224604 B2 CS 224604B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
tamping
machine
rail
tool
longitudinal direction
Prior art date
Application number
CS825777A
Other languages
English (en)
Inventor
Josef Ing Theurer
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of CS224604B2 publication Critical patent/CS224604B2/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/12Packing sleepers, with or without concurrent work on the track; Compacting track-carrying ballast
    • E01B27/13Packing sleepers, with or without concurrent work on the track
    • E01B27/16Sleeper-tamping machines

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)

Description

Vynález se týká podbíječky pražců, zejména pro podbíjení kolejových výhybek, křižovatek nebo podobně s alespoň jedním agregltem podbíjecích náltrojů, uspořádaným s možnnstí zdvihání a spouštění prostřednictvím pohonu výškového přestavení na rámu stroje, u něhož jsou podbíjecí násíroje, uspořádané vždy ve stejné příčné rovině, určené k zavádění po obou stranách kolejncoového pásu do stejné přihrady mezi pražci, uspořádány na nástrooovém držáku, otočném okolo příčné osy kooeeí v podélném směru stroje a spojeném s přistavovacími jakož i vibračními pohony.
Podbíječky pražců, určené pro převážné užití na volné trati,'jsou obecně jen omezeně vhodné pro zpracování štěrkového lože v oblasti rozdvojení kooejí, jelikož práce podtbjecích nástrojů je ztěžována, resp. mařena konstrukčními součástmi k^l^i^^^ží, jako jsou jazyky výhybek, srdcovky výhybek, vodiče kol a podobně.
Pro meehaanzaci podbbjecího. pochodu i v obbassi výhybek a křižovatek byla již navržena různá konstrukční řešení, která se však prakticky mohla osvěddčt jen částečně. Rozhooduícího pokroku bylo dosaženo podbiječem pražců podle rakouského patentu číslo 236 434, jehož, kmitačem buzené podtbjecí náslroje, přistavíelné v podélném směru kooeeí, jsou ve své dolní čássi, nesoucí poadjecí Špičák, bočně výkyvné kolmo k podélnému směru kooeeí. Toto uspořádáni umooňuue, vyhýbat se překážkám, ' ležícím v pracovní oblassi. .podbíjecích nástrojů, bočním vychýlením stávajícího, pod^jec^o Špičáku, aniž by bylo nutno upuusit od poodbií přísuušného pražce. Podobné uspořádání bočně výkyvného podbbjecího nástroje, zhotoveného jako dvooitý nássroj se dvěma pod^ob^cími Špičáky, je známo z rakouského patentu č. 247 403·
Delších pokroků bylo dosaženo podbíječkou více . pražců podle rakouského patentu číslo
303 795, u něhož jsou alespoň dvě skupiny podbíjecích nástrojů uspořádány za sebou na příčně přestavitelně čássi rámu stroje.’Podbíjecí nástroje, určené k zavádění vždy vlevo a vpravo od kolejového pásu do téže přihrady meei pražci jsou přioom uloženy na držáku, uspořádaném nad koledovým pásem a spojeném ' s pohony pro výěkové přestavení, - pristavování, jakož i vibračními pohony, přččemž každý z nástrojů - je jednoolivě bočně výkyvný.
Tímto strojm je možno se nejen vyhýbat práci zaneezjícím konstrukčním částem koleje prostřednictvím vydělení stávajících podtbjecích nássTojů, - nýbrž je možno podtbjet i pražce, ležící v těchto oblastech, bočním - podsunutím bočně vychýlených pod^je^ch nástrojů pod stávaa^í konstrukční součást koleje. P^c^tjbj^eče více pražců této známé konstrukce - se v praxi nejlépe osvěddčly jak v ob^asi nádraží, tak i na volné trati.
U další podbbječký pražců podle patentu č. NSR 2 013 991 jsou navzájem nezááisle výškově přestavitelné pod^jecí agregáty uspořádány po obou stranách téhož kolejncoového - pásu. Každý pod^jecí agregát vykazuje pár pod^je^ch n^s^f^trojů, ρ^itttiitelIý/ch k - sobě v podélném směru koleje. Horní konec každého agregátu pod^jec^h nástrojů je uchycen na přečnívající. - - čáási střechy stroje a jeho dolní konec je veden posuvně napříč směru kooejí. Vzhledem k této schopnoosi výkyvu pod^jec^h agregátů je dána možnost alespoň částečného bočního vyhnití překážkám, ležícím v pracovní Zbašti pod^jec^h - nástrojů.
Vzhledem k tomu však, že pod^jecí nástroje podtajecího agregátu mohou být bočně vychylovány stále jen společně, není možno brát individuálně v úvahu všechny konstrukční části koleje, zamez^cí pod^jecí - práci. Dále dochází vzhledem k existenci četných výkyvných ložisek, zhotovených částečně jako Karbanovy klouby, a relativně složitých vodicích zařízení ke vzniku značných УdImtrtУČoíCh nákladů, jakož i nákladů na údržbu a opravy. Kromě - toho vede uspořádání pod^jec^h agregátů, značně vyd^v^ící oprooi ústrojím pro výškové a boční vedení, k nepříznvééniu namáhání vodicích konstrukčních součásSí a k poměrně značné vůli p^<^t^b;jecích - ^^í^l^trojů oproti pevné čússí rámu stroje.
Úkolem vynálezu je vybaaí't podbíječku pražců pro normmání tratovdt službu - - s vynaložením co možná nejnižších nákladů tak, aby mohla při potužtí u kolejových výhybek, křižovatek nebo podobně podejet jejich - daleko - větší ob^asi, než je možné pomocí známých podbíječů pražců. Přitom- má být individuálním uplatněním pod^jedch nástrojů zaručeno respektování konstrukčních s^i^í^č^ssi kdoceí, bránících práci, - vyskytuuících se v těchto oblastech. Kromě toho má být, zejména opro^ podbíeečům pražců, určeným speciálně pro užití u iozívojení kooeeí, dosaženo zjednodušené konstrukce ^^<^t^b;jecích agregátů, vykaazuící lepší úsporu váhy a prostoru, jakož i obzvláště oevyžaabtjcí údržby. ,
Tento úkol je podle vynálezu řešen tím, že alespoň jeden pod^jecí nástroj resp. pár ^^<^t^b;jecích ^^e^s^trojů, určený k zavádění na jedné straně kolejnic, je přídavně k raodnodti výkyvu v podélném -směru stroje zhotoven bočně výkyvný okolo osy, rovnoběžné s podélným směrem stroje. - Takový podbbječ prahů dovoluje průběžné zpracovávání štěrkového lože jak na volné trati, tak i v důležitých oblastech rozdvojení kdoejí při plném respektování stávajících požadavků v těchto rozdílech oblastech kdoceí. Přitom - je dosahováno jakdssi p^<^t^b;je^jí, rovnoměrné po celé délce - zpracovávaných úseků - trati, přčeemž případně se vyskytující maanuání p^<^t^b;Je^:í práce v oblas-si kolejových výhybek, křižovatek nebo podobně jsou eliminovány nebo sníženy na minimum.
Kdontrukce podle vynálezu respektuje okolnost, že konstrukční tduččsti kdoceí, zabraňuuící pod^jecí práci, se vy sty taj většinou na stejné straně koledového pásu přiazeeného jednomu agregátu p^<^t^b^ecích nástrojů, takže přídavné posty tnutí modnooSi bočního výkyvu nástrojů je nutné - vždy jen na této straně agregátu p^t^t^bíjecích n^s^i^trojů.
I
Vzhledem к tomu, že tyto podbíjecí nástroje, resp. páry podbíjecích nástrojů, určené pro zavádění nalevo nebo napravo od kolejnice, jsou ve svých nástrojových držácích uspořádány vzájemně nezávisle s možností bočního výkyvu, existuje možnost, vyhýbat se bočně konstrukčním částem kolejí, zabraňujícím práci, při respektování jejich průběhu a jejich rozměrů jak v podélném směru, tak i v příčném směru kolejnice individuálním upotřebením přídavně bočně výkyvných podbíjecích nástrojů vždy jen v požadované míře. Příkladně existuje při existenci nucené kolejnice možnost, bočně vychýlit požadovanou měrou jen jeden podbíjecí nástroj páru podbíjecích nástrojů, nacházejících se již v oblasti nucené kolejnice, a druhý bočně výkyvný podbíjecí nástroj tohoto páru ponechat však v jeho nevychýlené normální poloze.
Vynález umožňuje oproti známým strojům, vybaveným výlučně bočně výkyvnými podbíjecími Bástroji jeětě jednodušší a kompaktnější konstrukci podbíjecích agregátů. Agregáty podbíjecích nástrojů, zhotovené podle vynálezu, se též skvěle hodí к dodatečné montáži na již existující podbíjeČe prahů bez jejich větších konstrukčních změn.
Podle výhodné formy provedení vynálezu je na držáku nástrojů, zhotoveném v podstatě ve tvaru vidlice netro obráceného písmene T, určeném ke středovému uspořádání v rovině souměrnosti kolejnic, který je s výhodou posuvný kolmo к podélné ose stroje prostřednictvím pohonu, ňa jednom bočním rameni uspořádán podbíjecí nástroj resp. pár podbíjecích nástrojů, pohyblivý pouze v podélném směru stroje a na druhém bočním rameni, směřujícím do středu kolejnic, je uspořádán podbíjecí nástroj nebo pár podbíjecích nástrojů, výkyvný přídavně i bočně.
Užití držáků nástrojů ve tvaru vidlice nebo obráceného písmene T je v předkládaném případě obzvláště výhodné, jelikož takové držáky mohou být bez dalšího zhotoveny dostatečně pevné, aby kompenzovaly i nesouměrná namáhání, která se mohou vyskytovat při podbíjecí práci v oblasti výhybek a křižovatek. Tver držáků nástrojů ve formě vidlice nebo obráceného písmene T ovlivňuje kromě toho příznivě i volný průhled na podbíjecí nástroje při kontrole pochodu zavádění osobou, obsluhující stroj, což je při podbíjecí práci v oblasti výhybek a křižovatek obzvláště důležité.
Obzvláště výhodné je uspořádání, u něhož je přídavně bočně výkyvný podbíjecí nástroj, resp. pár podbíjecích nástrojů, to jest podbíjecích Špičáků, rozebíratelně upevněn na přídržné botce, uspořádané na příčné ose držáku probíhající rovnoběžně s podélným směrem stroje, přičemž na přídržné botce je za účelem bočního výkyvu uspořádáno hydraulické ústrojí s válcem a pístem. Toto ústrojí umožňuje užít pro·přídavně bočně výkyvné podbíjecí nástroje stejných podbíjecích Špičáků, resp. Špičáků stejného druhu, jako pro podbíjecí nástroje, pohyblivé jen v podélném směru kolejnic a použít pro rozebíratelné uspořádání podbíjecích Špičáků ва přídržných botkách téhož způsobu upevnění jako pro podbíjecí nástroje, pohyblivé jen v podélném směru kolejnice, na jednom bočním ram,eni držáku nástroje.
U provedení podbíjeČe pražců se dvěma agregáty podbíjecích nástrojů, přiřazenými vždy jedné kolejnici a zejména přestavitelnými kolmo к podélnému směru stroje spočívají další výhody podle vynálezu v tom, že oba agregáty podbíjecích nástrojů jsou zhotoveny, resp. opatřeny vzájemně souměrně vždy podbíjecími nástroji, resp. páry podbíjecích nástrojů, směřujícími do středu kolejnic, zhotovenými přídavně s možností bočního výkyvu. Pomocí takového stroje je možno plynule podbíjet obě kolejnice jedné výhybky nebo křižovatky, aniž by musel být stroj obrácen, přičemž vzhledem к souměrnému uspořádání agregátů podbíjecí ch nástrojů a s ním spojenému vyrovnání váhy je dosahováno vyšší stability stroje a do značné míry souměrného namáhání rámu stroje silami reakce štěrku během podbíjecího pochodu.
Jako obzvláště výhodné se ukazuje provedení podbíjeČe pražců, u něhož jsou podle vynálezu na držáku podbíjecího nástroje ze účelem zavádění do štěrkového lože ve stávající vněj ší oblasti obou kolejnicových pásů uspořádány rozebíratelně upevněné dva podbíjecí Špičáky a ve stejné příčné rovině kolejnic ve stávající vnitřní oblosti obou kolejnicových pásů, to jest mezi kolejnicemi, vždy jen jeden bočně výkyvný podbíjecí Špičák, resp. jeden pár podbíjecích Špičáků.
Toto uspořádání respektuje zvláštním způsobem požadavek účinného podbíjení pražců především ve vnější oblasti, probíhající mezi kolejnicovým pásem a koncem pražce, čímž je lépe zabraňováno tak zvanému pojíždění” pražců po oblasti štěrkového lože, ležící mezi kolejnicovými pásy. Toto vytvoření podkladu pražců je právě tak důležité na volné trati, jako v oblasti kolejových výhybek, křižovatek nebo podobně a je v zájmu zvýšení povolených maximálních rychlostí na trati samotné, jakož i v oblasti nádraží. Kromě toho je dosahováno větší tvarové pevnosti polohy kolejnic v úsecích trati, zpracovávaných podbíječem pražců.
Obzvláště účelná aplikace vynálezu spočívá v tom, jsou-li podbíjecí nástroje, pohyblivé pouze v podélném směru kolejnice, jakož i přídavně bočně výkyvné podbíjecí nástroje uspořádány obkročně n-d podbíjeným pražcem a prostřednictvím přistavovacího pohonu, uchyceného na každém z držáků nástrojů ve formě vidlice, resp. obráceného písmene T, spojeny se společným, s výhodou centrálně uspořádaným vibračním pohonem agregátu podbíjecích nástrojů. Dále se tím dosahuje vysokého zhutnění štěrku v oblasti konců pražců, rovnoměrného v celém průběhu zpracovávaného úseku trati pouze prostřednictvím párů podbíjecích nástrojů, pohyblivých v podélném směru kolejnice, podsunutých na způsob kleští pod konce pražců, a na nich nezávislého individuálního podbíjení pražců v oblasti, ležící uvnitř kolejnicového pásu, prostřednictvím rovněž v párech uspořádaných párů podbíjecích nástrojů, podsouvaných na způsob kleští pod pražce, avšak vhodných i pro jejich jednostranné podbíjení, které jsou bočně výkyvné.
Vynález je v následujícím textu blíže vysvětlen na příkladech provedení, znázorněných na výkresech, na nichž znázorňuje obr. 1 bokorys agregátu podbíjecích nástrojů podbíječe pražců podle vynálezu, v pohledu z vnější strany kolejnic, obr. 2 pohled na agregát podbíjecích nástrojů podle obr. 1 zepředu ve směru podélného průběhu kolejnic, částečně v řezu podél linie II-II na obr. 1, obr. 3 schematický pohled zepředu na jinou formu provedení podbíječe pražců podle vynálezu, obr. 4 půdorys dílčí oblasti kolejové výhybky se schematickým znázorněním pochodu zavádění agregátu podbíjecích nástrojů podle obr. 1 a 2, obr. 5 schematický pohled zepředu na agregát podbíjecích nástrojů v oblasti V-V kolejové výhybky podle obr. 4, obr. 6 stejné zobrazení agregátu podbíjecích nástrojů v oblasti VI-VI kolejové výhybky podle obr. 4 a obr. 7 schematický pohled zepředu na další příklad provedení agregátu podbíjecích nástrojů podbíječky pražců podle vynálezu.
Podbíječka pražců, znázorněná na obr. 1 a 2, pojízdná po kolejnicích £ koleje, má jen částečně znázorněný rám 2 stroje, který je za účelem uložení jednoho nebo více agregátů £ pobíjecích nástrojů tvořen v této oblasti dvěma rámovými traverzami 5, spočívajícími ve výšce a probíhajícími v podélném směru £ stroje, z nichž je na výkrese patrná pouze jedna. Na každé rámové traverse £ jsou upevněny, například přivařeny, dvě konsole £, směřující na vnější stranu kolejnice dolů. Mezi konzolemi £, vždy vzájemně protilehlými v příčném směru kolejnice, se táhne vždy jeden vodorovný vodicí sloupek 2, pevně spojený 8 konzolemi 6r.
Na obou těchto vodicích sloupcích 7 je s možností posuvu napříč podélného směru £ stroje prostřednictvím dvou vodicích pouzder 8 uložen alespoň jeden agregát £ podbíjecích nástrojů. 6 vodícími pouzdry 8 je spojeno nahoru vyčnívající rameno £, ne němž je uchycen jeden konec hydraulické jednotky 10 s pístem a válcem, jejíž druhý konec je způsobem, který není patrný z výkresu, kloubovitě spojen s rámem 2 stroje. V oblasti mezi oběma vodícími pouzdry 8 je uspořádán s nimi spojený svislý vodicí sloupek 11. na němž je výškově prestavitelně prostřednictvím pouzdra 13 uspořádán nástrojový nosič 12 agregátu £ podbíjecích nástrojů.
Na vnitřní straně nástrojového nosiče £.2, směřující ke středu stroje, jsou uloženy celkem Čtyři vodicí kladky 1 4. otočné okolo navzájem rovnoběžných os, probíhajících kolmo к podélnému směru stroje. Vodicí kladky 14 se odvalují po navzájem protilehlých běžných plochách svislé vodicí kolejničky 15. spojené s vodicími pouzdry 8. Pro výškové přestavování nástrojového nosiče 12 slouží hydraulická jednotka 16 s pístem a válcem, která je svým dolním koncem uchycena na rameni 17 nástrojového nosiče 12 a svým horním koncem na rameni 2 obou vodicích pouzder 8.
Nástrojový nosič 12 sestává v podstatě ze dvou distančních desek £9. rovnoběžných navzájem i se svislou podélnou rovinou 18 kolejnic, na nichž jsou uloženy dva držáky 20 nástrojů v souměrném uspořádání vzhledem ke svislé středové rovině 21 agregátu J, výkyvné vždy okolo osy 22. probíhající kolmo к podélnému směru £ stroje.
• Každý držák 20 nástroje je zhotoven jako v podstatě vidlicová kyvná páka s kyvným ložiskem 23. s vidlicovitým pohonným ramenem 24. probíhajícím od ložiska směrem vzhůru, a dvěma bočními rameny 25 a 26, probíhající pod kyvným ložiskem 23 kolmo к podélnému směru 4 stroje na protilehlých stranách svislé podélné roviny 18 kolejnic. Na vnějších bočních ramenech 25 obou držáků 20 nástrojů jsou uspořádány podbíjecí nástroje, pohyblivé pouze v podélném směru kolejnic, určené к zavádění do sousedních příhrad 27, 28 pražců mimo kolejnicový pás J_, které společně tvoří pár 2» podbíjecích nástrojů.
Na vnitřních bočních ramenech 26 držáků nástrojů jsou uspořádány přídavně bočně výkyvné podbíjecí nástroje, určené к zavádění do příhrad 27. 28 pražců uvnitř kolejnicového pásu 1, které navzájem tvoří další pár 30 podbíjecích nástrojů.
Podbíjecí nástroje prvního páru 30 podbíjecích nástrojů sestávají vždy ze dvou podbíjecích Špičáků 22» 32 resp. 33. uspořádaných vedle sebe v příčném směru stroje a rozebíratelně upevněných bezprostředně na vnějěím bočním rameni 25 držáku 20 nástroje, které nesou vždy na svém dolním konci podbíjecí desku 35»
Další pár 30 podbíjecích nástrojů je tvořen dvěma podbíjecími Špičáky 36 resp. 37» které jsou uvolnitělně upevněny na přídržné botce 39. výkyvné na vnitřním bočním rameni Ž6 příslušného držáku 20 nástroje okolo osy 3Q. probíhající v podélném směru kolejnice, a vykazují vždy na dolním konci podbíjecí desku 40. která má větší šířku resp. plochu než podbíjecí deska 35 každého podbíjecího Špičáku 31. 32. 33. 21·
Na přídržné botce 39 je uchycena hydraulická jednotka 41 s pístem a válcem, jejíž druhý konec je kloubovitě spojen s ramenem 42. spojeným s pohonným ramenem 24 držáku 20, nástroje. Prostřednictvím jednotky 41 s pístem a válcem může být přídržná botka 39 s podbíječím Špičákem 36 resp. 37 přídavně ke svému pohybu v podélném směru kolejnice bočně vychýlena kolmo к tomuto směru. Na obr. 2 jsou dvě různé polohy výkyvu podbíjecího Špičáku 26 resp. 37 vyznačeny čerchovanými čarami. Samozřejmě může být odpovídajícím zhotovením výkyvného pohonu předem zadána libovolně velká oblast výkyvu podbíjecího Špičáku 36 resp. 37 směrem na obě strany.
Na pohonném rameni 24 každého držáku 20 nástroje je jako přistavovací pohon uchycena hydraulická jednotka 43 a pístem a válcem, jejíž druhý konec je uložen na excentrické hřídeli 44 společného vibračního pohonu 45. například hydraulického motoru, uspořádaného uprostřed nosiče 12 nástroje.
Obr. 1 a 2 znázorňují pár 29 podbíjecích nástrojů, tvořený podbíjecími nástroji 21 až 34. pohyblivými jen v podélném směru kolejnice, jakož i pár 30 podbíjecích nástrojů, sestávající z přídavně bočně výkyvných podbíjecích nástrojů 36, 37 v obkročném uspořádání nad podbíjeným pražcem 46. Agregát 2 podbíjecích nástrojů se nalézá se svými držáky 20 nástroje v poloze, souměrné vzhledem ke svislé podélné rovině 18 kolejnic a je v podélném směru kolejnic vyřízen na střed podbíjeného pražce 46. Při spuštění agregátu 2 podbíjecích nástrojů prostřednictvím jednotky 16 s pístem a válcem se ponoří podbíjecí Špičáky 31 až
34. resp. 36, 37 párů 22» resp. 30 podbíjecích nástrojů, buzené kmitavým pohybem vibračního
pohonu 45. na vnějáí, resp. vnitřní straně kolejnicového pásu v příhradách 27. 28 pražců, sousedících s pražcem £6, do štěrkového lože.
Prostřednictvím přistavovacích pohonů 43 je přitom podbíjecím nástroji každého páru
29. 3-0. poddíjecích nástrojů vždy udílen přistavcvtií pohyb, směřující k pražci 46. a štěrk z obou příhrad 27. 28 pražců je podsunut pod pražec 46 a odpo^ídíaícím způsobem upřchován. Vzhledem k tomu, že pár 29 loddíjeiíih nástrcjů, používaný na vnější straně kolejnice,· je tvořen vždy dvěma vedle sebe uspořádanými poddíjecími špiCáky 311 32 resp. 33. 34 s relativně velkou úCinou plochou obou poddíjecích desek ,35» nastává v dasU konců pražců obzvláště úCimé , upěchování štěrkového lože pod pražcem ,46. Zhotovení boCně výkyvného páru J0 podh^jecích nástrojů, používaného na vd-třní straně kolejnice, s jednotivvými podbbjecími ŠpiCáky 36. 37. jejtohž podtbjecí deska 40 vykazuje menší úCimou plochu než obě podtbjecí desky ,35 pod^jedch špiCáků 31. ,32. resp. ,33, ,34. pů80bbcích vždy v téže pří hradě 26, resp. 27 pražců, respektuje tu okolnost, že štěrk má být v obbaas!, ležící mezi oběma kdejdoovými pásy 1» upěchován méně intenzívně, aby bylo zabráněno , tak zvanému pojíždění pražce.
Z obr. 3 je patrno provedení jen schemaaicky znázorněného podbbjeCe 47 pražců, který vykazuje dva agregáty 48 a 49 pod^jedch nástrojů, přiaazené vždy jedné koCejriii 1 koleje, které jsou navzájem nezáávsle přestavitelné podél vodorovného vedení 50 prostřednictvím přestavov^ího pohonu 51 kolmo k podélnému směru £ stroje ve smfilu vyznaCené dvc^lté, šipky. Každý agregát 48. 49 pod^jedch nástrojů je zhotoven s moonnosí odděleného výškového přestavení podél svislého vedení ,52. Držáky 53 násSгcjů, uváděné do kmitového pohybu neznázorněným vibraCním pohonem jsou u těchto , agregátů poddbjecích nástrojů zhotoveny ve tvaru obráceného písmene T.
Na nosném rameni 54 ' ‘ každého z obou držáků 53 ^^s^Ť^trojů, táhnoucích se v příčném směru kolejnice, je na vaější straně koleje uspřádán poddbjecí špiCák ,55, pohydbivý pouze v podélném směru kolejnice, na vrttřní straně koleje je uspořádán přídavně boCně výkyvný pod^jecí špiCák 56 s odpovídajícím kyvným pohonem, který není na výkrese znázorněn. Takový poddíjeC 47 pražců se dvěma navzájem souměrně zhotovenými a uspořádanými agregáty 48, a 49. podbbjecích násSrc;jů, se nehodí jen pro normáání aplikaci na trati, nýbrž především též , pro plynulé zpracovávání téměř celého štěrkového lože v o^bafi^si obou kdejdcových pásů u výhybek, křižovatek, a , podobně při indivdduálním pouužtí boCně výkyvných p^c^t^bjjecích špiCáků ,56, resp. párů loddíjecíih špiCáků v odladi konstrukCních ^onuCás! kdejnice, zadírajících p^o^t^bíj^^zí práci.
Obr. 4 znázorňuje výřez kdejové výhybky 57. přCčemž je vyznaCen pouze jeden průběžný vnější kdejnicový pás 58' hlavní kdeje a od něho odboo^ící kdejnicový pás 59 na vnější straně oblouku veddejší koleje, vedoucí do odbočky. Při po sobě následujícím loddOjení pražců 60 až 63 výhybky 57 agregátem 64 ^dbjecích náástrojů, odpoovdajícím z hlediska uspořádání pod^jedch nástrojů a pohonů provedení podle obr. 1 a 2, znázorněným na obr. 5 a 6 jen sihemattcky, dochází k následujícímu způsobu CimouSi loddOjecích , ^^j^s^trojů 31 až 34 resp. 36, 37 uváděných do vibraCního pohybu a uspořádaných na obou držácích 20 náátrojů.
Zatímco pár 29 ooddíjecíih nástrojů, tvořený ooddOjeiími špiCáky 31 až 34. pohydlivými pouze v podélném směru kolejnice, zůstává při poddbjení konců veškerých pražců 60 až 53 v téže boCní pdoze vzhledem ke kderduíéému pásu 53. vyžaduje kdejnicový pás 59 ležící v pracovní oblttSi boCně výkyvného páru 30 loddOjeiích nástrojů boCní výkyv loddí3ecích špiCáků 56. , 37 smírem ke středu kolejnice, aby bylo možno tento střed při spuštění agregátu 64 p^t^^bíjecích nástrojů zappustt na vdtřní straně kdejnCuovéhu pásu 59 do štěrkového lože. Tentýž pochod se opakuje při ooddíзení pražce 6£, přCeemž však oba poddbjeCÍ -.špiCáky 36, ,37 jsou způsobem, udpooídatiíiím zakřivení kdejnioovéhu , pásu , 59 boCnš vychylovény o různě velké úhly.
V pražce 62 je vzdálenost obou kdejdcových pásů 58 a 59 již tak velká, že podbíjecí Špičáky .36, 37 mohou být pod lehkým úhlem nastavení směrem k vnější střené koleje spuštěny meei oběma kolejnicemi . pásy 58 a 59 do štěrkového lože. Výkyvem podbíjecích Špičáků .36, 37 pod kolejnicové pásy 58 resp. 59 může být pražec 62 podbbt účinně i v této oblasti (srovnej obr. 6). Poobíjení pražce 63 Probíhá již bez jakékooiv překážky podbíjecích pástrojů, jako při použití stroje na normální trati.
Obr. 7 znázorňuje další formu provedení agregátu 65 podbíjecích nástrojů podle vynálezu, u něhož jsou na každém z obou bočních ramen držáku 66 ' přiblžžně ve tvaru obráceného písmene T uspořábány vedle sebe vžby dva podtbjecí Špičáky 67. 68 resp. 69. 70. Zatímco jsou podtbjecí Špičáky .67. 68 uvoonitelně upevněny bezprostředně na bočním rameni 71 a jsou tubíž pohybové jen v pobélném směru kooejí, jsou poddíjecí Špičáky .69. 70 . uložené na vnitrní straně kolejnice, uspořábány na společné přídržné botce .73» která je uložena na·bočním rameni 72 s moonnoVí výkyvu okolo osy .74. rovnoběžné s podélným směrem kolejnice, a která je prostřednictvím přestavovacího pohonu 75 · bočně vychylovateloá spolu s · poddíjecímí Špičáky .69. 70. Vžby dva takové bržáky 66 nástrojů ve tvaru obráceného písmene T jsou nezoázorněiým způsobem prostřednictvím obbělených přisaavovacích pohonů spojeny se společrým vibračním pohonem agregátu 65.
V rámci vynálezu jsou možné četné další konstrukce agregátů podbíjecích nástrojů, oběhylné ob znázorněných příkladů provedení·. Účelně může být princip odděleného zhutňování štěrkového lože nalevo, resp. napravo · ob kolejnice za účelem zabránění pojíždění pražce realizován jak počtem, resp. rozložením pobbíjecích nástrojů, odchylným od příklabů provedení, tak i při steíném počtu prostřednictvím obppovdbaícího sladění šířek,. resp. účinných ploch jednotlivých, k zavedení do téže příhraby pražců nalevo, resp. napravo od kooejoicového pásu určených podbíjecích oáásrojů, částečně pohyHivých jen v podélném směru kolejnice, částečně přídavně bočně výkyvných. Volná volba vždy oe jpřízoivějšího počtu, tvaru a poměrů účinných ploch podbíjecích nássrojů, uspořádaných nalevo a napravo od kolejnicového pásu poskytuje konduktérovi moonoot, přizpůsobít. osazi^i^^ Оз^о^! do značné míry speciálním požadavkům stávajícího stroje.

Claims (2)

1. Podbíječka pažců, zejména pro podbíjení kolejových výhybek, křižovatek nebo podobně s alespoň jedním agregátem podbíjecích оЬз^с^Ь., uspořádaným s moomoosí zdvihání a spouštění prostřednictvím pohonu výškového přestavení oa rámu stroje, u něhož jsou podbbjecí nás^oje, uspořádané ·vždy ve stejné příčné rovině, určené k zavádění po obou stranách koleinioového pásu do stejné příhrady mezi pražci, uspořádány oa držáku obstoje, otočném okolo příčné osy kolejí v podélném směru stroje a spojeném s přisaavovacími, jakož i vibračními pohony, vyznačená tím, že alespoň jebeo podbbjecí oásSгoj resp. pár (30) podbíjecích oássrojů, určený k zavádění oa jedné str^ě kooeeí, je přídavně k moomoosi výkyvu v podélném směru (4) stroje zhotoven bočoě výkyvný okolo osy (38, 74), rovnoběžné s podélným směrem (4) stroje-
2. Poddíječka pražců podle bodu 1, vyznačená tím, že oa držáku (20, 53, 66) oáátroje. zhotoveném v podstatě ve formě vidlice oebo obráceného písmene T, určeném ke steddovému uspořádání v rovině (18) soumměnnosi kolejnic, který je prostřednictvím pohonu (10, 51) posuvný s výhodou kolmo k podélné ose stroje, je oc jednom bočoím rameni (25, 71) uspořádán podbíjecí o^fi^si^<^;j, resp. pár (29) poddíjjiích nástrojů, pohyt)íivý pouze v podélném směru (4) stroje, a oa druhém bočním rameni (26, 72), směěřjícím do středu koleje, je uspořádán podbíjecí o^s^s^iro;) resp. pár (30) podbíjecích oássrojů, přídavně výkyvný i bočoě.
CS825777A 1976-12-14 1977-12-09 Packing machine for steepers,particularly for packing railway points CS224604B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT925676A AT348571B (de) 1976-12-14 1976-12-14 Gleisstopfmaschine, insbesondere zum unterstopfen von gleis-weichen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS224604B2 true CS224604B2 (en) 1984-01-16

Family

ID=3612566

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS825777A CS224604B2 (en) 1976-12-14 1977-12-09 Packing machine for steepers,particularly for packing railway points

Country Status (10)

Country Link
JP (1) JPS5932601B2 (cs)
AT (1) AT348571B (cs)
CH (1) CH622302A5 (cs)
CS (1) CS224604B2 (cs)
DE (1) DE2737778A1 (cs)
ES (1) ES465043A1 (cs)
FR (1) FR2374470A1 (cs)
GB (1) GB1571868A (cs)
PL (1) PL116477B1 (cs)
SE (1) SE434071B (cs)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5530009A (en) * 1978-08-18 1980-03-03 Tokyo Shibaura Electric Co Flexibleejoint branching device for normally electroconductive magnetically buoyeddup vehicle
JPS5532854A (en) * 1978-08-31 1980-03-07 Tokyo Shibaura Electric Co Cross branching device with flexible branching track for normally electroconductive magnetically buoyeddup vehicle
JPS5532855A (en) * 1978-08-31 1980-03-07 Tokyo Shibaura Electric Co Crossing device for normally electroconductive magnetically buoyeddup vehicle
CH632027A5 (fr) * 1979-10-05 1982-09-15 Sig Schweiz Industrieges Bourreuse de voies ferrees.
CH640027A5 (fr) * 1980-11-24 1983-12-15 Sig Schweiz Industrieges Bourreuse de voie ferree.
CH640286A5 (fr) * 1981-02-24 1983-12-30 Sig Schweiz Industrieges Bourreuse de voie ferree.
CH640901A5 (fr) * 1981-02-24 1984-01-31 Sig Schweiz Industrieges Bourreuse de voie ferree.
CH646220A5 (fr) * 1981-12-10 1984-11-15 Sig Schweiz Industrieges Bourreuse de voies ferrees.
AT379178B (de) * 1983-05-04 1985-11-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfwerkzeugaggregat
AT380281B (de) * 1983-10-05 1986-05-12 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare gleisstopf-nivellier- und richtmaschine
ATE36567T1 (de) * 1985-03-25 1988-09-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfmaschine mit strecken-stopfaggregat.
CH658482A5 (fr) * 1986-02-18 1986-11-14 Kershaw Mfg Bourreuse de voie ferree.
CH658689A5 (fr) * 1986-02-27 1986-11-28 Kershaw Mfg Bourreuse de voie ferree.
AT400337B (de) * 1990-05-02 1995-12-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfmaschine mit in gleisquerrichtung verstellbaren stopfeinheiten
AT521008B1 (de) * 2018-03-02 2020-02-15 Hp3 Real Gmbh Stopfaggregat für eine Gleisstopfmaschine
CN118241526B (zh) * 2024-05-30 2024-09-06 中铁九局集团第一建设有限公司 一种道路路基施工用夯实设备

Also Published As

Publication number Publication date
CH622302A5 (en) 1981-03-31
ATA925676A (de) 1978-07-15
AT348571B (de) 1979-02-26
ES465043A1 (es) 1978-09-01
SE434071B (sv) 1984-07-02
JPS5932601B2 (ja) 1984-08-09
FR2374470A1 (fr) 1978-07-13
SE7710193L (sv) 1978-06-15
PL116477B1 (en) 1981-06-30
PL201733A1 (pl) 1978-06-19
DE2737778A1 (de) 1978-06-15
JPS5375605A (en) 1978-07-05
GB1571868A (en) 1980-07-23
FR2374470B1 (cs) 1983-01-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS224604B2 (en) Packing machine for steepers,particularly for packing railway points
CS227657B2 (en) Mobile sleeper-laying machine
CZ278674B6 (en) Method of track ballast consolidating and packing machine for making the same
CZ294183A3 (en) Mobile packing machine with two bogie frames interconnected by means of a joint
CA2010853A1 (en) Universal mobile track leveling, lining and tamping machine
JP2574415B2 (ja) 連続的に走行可能な軌道工事機
CA1224973A (en) Mobile track leveling, lining and tamping machine
CZ728088A3 (en) Mobile track packing machine
US5007349A (en) Mobile track leveling, lining and tamping machine
JP2653701B2 (ja) 軌道安定化装置を備えた軌道保守機械
CZ278536B6 (en) Sleeper-tamping set
CS216514B2 (en) Machine for constructing the railway
US4644868A (en) Continuously advancing track leveling, lining and tamping machine
US4066020A (en) Mobile track tamping and track position correction machine
CZ278660B6 (en) Track packing machine tamping device
CZ286462B6 (en) Track tamping unit
CA1109734A (en) Track tamper
CA1046850A (en) Track ballast tamping unit
CZ285437B6 (cs) Stroj pro demontáž staré koleje a pokládání nové koleje
CZ279363B6 (cs) Pojízdná podbíječka koleje
CS264278B2 (en) Tamping aggregate for a packing machine
RU2225908C2 (ru) Способ и машина для подбивки шпал рельсового пути
CA2103613C (en) Continuously mobile track tamping machine
EP0786556B1 (en) Self-propelled machine for stabilizing by hammering and compacting, tracks laid on ballast
RU52404U1 (ru) Шпалоподбивочная машина для подбивки шпал рельсового пути