CS220791B2 - Facility for regular taking off the cross-wound bobbins - Google Patents

Facility for regular taking off the cross-wound bobbins Download PDF

Info

Publication number
CS220791B2
CS220791B2 CS795596A CS559679A CS220791B2 CS 220791 B2 CS220791 B2 CS 220791B2 CS 795596 A CS795596 A CS 795596A CS 559679 A CS559679 A CS 559679A CS 220791 B2 CS220791 B2 CS 220791B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
drop shaft
conveyor belt
cross
shaft
transport
Prior art date
Application number
CS795596A
Other languages
English (en)
Inventor
Hermann Brandstetter
Heinz-Jurgen Lohmann
Original Assignee
Schubert & Salzer Maschinen
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Schubert & Salzer Maschinen filed Critical Schubert & Salzer Maschinen
Publication of CS220791B2 publication Critical patent/CS220791B2/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65BMACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
    • B65B5/00Packaging individual articles in containers or receptacles, e.g. bags, sacks, boxes, cartons, cans, jars
    • B65B5/10Filling containers or receptacles progressively or in stages by introducing successive articles, or layers of articles
    • B65B5/101Filling containers or receptacles progressively or in stages by introducing successive articles, or layers of articles by gravity
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H67/00Replacing or removing cores, receptacles, or completed packages at paying-out, winding, or depositing stations
    • B65H67/06Supplying cores, receptacles, or packages to, or transporting from, winding or depositing stations
    • B65H67/064Supplying or transporting cross-wound packages, also combined with transporting the empty core
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H2701/00Handled material; Storage means
    • B65H2701/30Handled filamentary material
    • B65H2701/31Textiles threads or artificial strands of filaments
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S414/00Material or article handling
    • Y10S414/124Roll handlers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Replacing, Conveying, And Pick-Finding For Filamentary Materials (AREA)
  • Container Filling Or Packaging Operations (AREA)
  • Packaging Of Special Articles (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
  • Warehouses Or Storage Devices (AREA)

Description

Vynález se týká zařízení na pravidelné a uspořádané odkládání křížových cívek do· přepravní skříně.
Manipulace s křížovými cívkami a jejich ukládání v navzájem rovnoběžné poloze a v řadách za sebou do přepravní skříně je v důsledku velkých rozměrů a z toho· plynoucí značné hmotnosti křížových cívek velice náročné na fyzickou práci a namáhavé do té míry, že ohrožuje zdraví pracovníků; navíc taková manipulace představuje operaci velmi náročnou na spotřebu pracovního času. Proto se již dříve objevovala řešení, kterými mělo být odkládání plných křížových cívek do přepravní skříně nebo na vozík mechanizováno, přičemž byl kladen důraz na to, aby ukládání cívek probíhalo· současně s jejich správnou orientací, podobnou jaká je prováděno při ručním provádění těchto prací.
U jednoho ze známých zařízení pro třídění, dopravu a odkládání přízových návinů se navinuté mvky po; průchedu třídicí stanicí odhazují na šikmý dopravník, který je přepravuje dále k uchopovacímu ústrojí, upevněnému na nekonečných obíhajících řetězech, které zachycují dutinky cívek, jak je podrobněji popsáno ve spisu NSR DOS č. 2 637 998. 'Cívky jsou potom uchopovači vedeny na nosné trny, upevněné na paletě, na které se navlečou po uvolnění uchopovačů. Nasazením cívek na řadu tonů je sice dosaženo uspořádaného a orientovaného odložení cívek, avšak zařízení je konstrukčně složité a v důsledku toho také nákladné. Vyžaduje navíc použití speciálních palet nebo dopravních vozíků s nosnými trny, jejichž vzájemný odstup ' musí odpovídat vnějším průměrům daných cívek, má-li být plně využito dopravní kapacity palety, což je vždy náročné a obtížné. Navíc se u tohoto známého zařízení vyskytuje nebezpečí, že se návin může při nárazu cívkové 'dutinky na základovou desku palety nebo na dutinku spodní, již uložené cívky, posune a dutinka se poškodí, takže po krátké době je nepoužitelná a při odvíjení příze z cívky dochází k poruchám.
Dále je · známo zařízení, u něhož jsou cívky ze svého uložení odebírány shazovacím kterým jsou potom ve správném polohovém natočení dopravovány, popřípadě shazovány k dalším částem zařízení nebo na dopravní vozík se šachtičkami pro cívky; shazo.vací ústrojí je opatřeno dopravním pásem a kluznou deskou a je podrobněji popsáno v patentním spisu Spoj. st am. č. 3 906 712.
Také toto řešení vyžaduje speciálně řešené dopravní vozíky, jejichž skladovací šachty musí mít pro plné využití ložné kapacity vozíku průměr, odpovídající průměru cívek, přicházejících ze stroje. Protože cívky jsou u tohoto zařízení odhazovány stejně jako u prvmho· známého· zanzern ve vodorovné poloze, ve které jsou osy dutinek svislé, může také v tomto případě · do cházet k poškozování dutinek a posouvání návinu. Navíc je u tohoto známého· zařízení na odkládání dutinek nezbytné posouvání dopravního vozíku po naplnění každé šachty ručně, nebo pomocí dalšího· přídavného ústrojí o· rozteč sousedních šachet, takže zařízení musí obsluhovat pracovník, který musí stále sledovat jeho činnost, popřípadě při použití mechanizovaného posuvu se pořizovací náklady zvyšují o cenu dalšího· ústrojí.
Úkotém vynálezu je vyřešit zanzení na pravidelné a orientované odkládání křížových cívek na dopravní vozík nebo do dopravní skříně, které by odstraňovalo nedostatky těchto známých zařízení a provádělo odebírání cívek a jejich ukládání do běžných dopravrnch skriní nebo vozí jednoduchým a zejména šetrným způsobem při využití pokud možno plné dopravní kapacity vozíků.
Tento· úkol je ·vyřešen zařízením · pro ·pravidelné a orientoval odkládám mvek .s •křížovým návinem do přepravní skříně, jehož podstata spočívá v tom, že je opatřeno svislou padací šachtou, jejíž světlá šířka ve směru posuvu přepravní skříně odpovídá délce cívkové dutinky.
Tímto· řešením je možné dopravovat cívky · v přepravních skříních ve . stojaté poloze, v níž se mohou odvalováním samy · poskládat těsně vedle sebe. Odkládání cívek je u takov^o řešern nezávislé na průměru cívky a nemůže zde docMzet k poskození dutinky.
Podle konkrétního výhodného provedení zařízení podle vynálezu je padací šachta opatřena svislými vodícími prvky pro její spouštění z horní polohy do· dopravní skříně. Cívky potom mají spolehlivé vedení až k · dopadnutí na dno přepravní skříně a nemohou se zpřeházet. · Toto, vedení je ještě zlepšeno tím, že padací šachtu je možno spustit až na dno přepravní _ skříně. Pro snížení nebezpečí nehod a poškození padací šachty se šachta spou^tí pouze působením vlastní tíže · a její pohyb je přitom · ještě brzděn.
Padací šachta je podle dalšího konkrétního provedení vynálezu opatřena posuvným ústrojím pro· její posuv ve spuštěné poloze o více než jednu délku dutinky. Tím se · dosáhne dostatečně velkého posuvu přepravní skříně bez ručního zásahu nebo bez zvláštního pohonného ústrojí. Přitom jsou jednak jednotlivé řady cívek stěsnány k sobě, jednak může být padací šachta spuštěna do přepravní skříně v dostatečně velkém odstupu od poslední řady cívek, takže nedochází k poškozování již uložených cívek a dutinek spouštěnou padací šachtou.
Přizpůsobení vodorovného posuvu padací šachty délce cívkových dutinek se dosáhne tím, že horizontální posuv padací šachty je nastavitelný v důsledku nastavitelného a ovládaného pohybu pákových soustav a li220791 5 neárních motorů. Aby se zabránilo poškození cívek při větších výškách pádu, je podle jiného význaku vynálezu zadní stěna padací šachty elasticky deformovatelná směrem dovnitř. Tím působí jako brzdicí prostředek pro padající cívky a zpomaluje jejich pád. Zadní stěna sestává s výhodou ze dvou stěn, umístěných v odstupu za sebou, z nichž vnitřní stěna je deformovatelná směrem dovnitř šachty. Takové řešení má výhodu spočívající v tom, že vnější stěna působí jako nosná část pro prvky, vyvolávající deformaci vnitřní stěny, takže i při posuvu celé zadní stěny zachovává stálý odstup od vnitřní stěny.
Podle jiného výhodného provedení vynálezu je zadní stěna tlačena dovnitř nejméně jedním, elastickou deformaci vyvolávajícím pístem. Aby se snížila rychlost pádu těchto cívek, které mají dlouhou dráhu pádu, nachází se deformovatelné místo v odstupu od spodního konce padací šachty, který odpovídá nejméně poloměru cívky. Správný rytmus brzdicího účinku pro brzdění padající cívky a opětné uvolňování cívky je regulován tím, že deformace stěny je ovládána snímacím ústrojím pro registrování průchodu cívky, nacházejícím se v blízkosti plnicího otvoru padací šachty.
Podle dalšího výhodného provedení vynálezu odpovídá světlá šířka padací šachty délce dutinky cívek a je nastavitelná, takže padací šachta je použitelná pro křížové cívky různé šířky. Aby se plně využila přepravní kapacita přepravní skříně, odpovídá výška padací šachty plnicí výšce nejširšího přepravního vozíku nebo přepravní skříně. Použitelnost přepravních skříní různých šířek je umožněna dalším znakem zařízení podle vynálezu, spočívajícím v tom, že šířka padací šachty je menší než šířka nejužší :z dopravních skříní, které mohou být к dispozici.
Zadní stěna padací šachty je podle jiného znaku vynálezu v horní části výkyvná, takže padací šachta se může zvedat ze spodní polohy do horní koncové polohy i kolem případně se vyskytující překážky. V nejjednodušším provedení je výkyvný pohyb zadní stěny ovládán vačkou. Bezporuchový přívod i .cívek s malým vnějším průměrem do padací šachty je umožněn úpravou plnicího otvoru padací šachty, jehož šířka je měnitelná, přičemž nejjednodušším prostředkem, zmenšujícím šířku otvoru, je vodicí tyč pro vedení cívek, zasahující do plnicího otvoru padací šachty.
Pro kontinuální přivádění cívek do padací šachty je к padací šachtě přiřazen podle dalšího výhodného provedení vynálezu dopravní pás. Je výhodné, jsou-li po obou stranách dopravního pásu umístěny vodicí prostředky pro vedení -cívek v průběhu pohybu po dopravním pásu ve správně orientované poloze. Cívky jsou vedeny к jedné [ straně padací šachty a přitom je rovnoměr-Ди né plnění přepravní skříně umožněno tím,fžíg
Q že jeden z vodicích prostředků pro vedení cívek je pružně pohyblivý ve směru příčném ke směru pohybu cívek.
Aby se padací šachta mohla přesouvat do různých míst použití, je uspořádána spolu s dopravním pásem na pojízdném vozíku. Aretace vozíku na jeho místě nasazení je nejjednodušeji provedena tím, že přepravní skříň je zasunutelná do podstavce, vedoucího padací šachtu, ve směru kolmém na směr pojezdu vozíku. Pro zajištění přepravní skříně ve směru a proti směru jejího zasunutí je přepravní skříň na vozíku' přesuvně zablokována.
Zablokování může být provedeno kladičkami, pružně uloženými na vozíku, které jsou opřeny o přepravní skříň. Poškození přepravního vozíku při jeho posuvu po uložení řady cívek při tomto řešení nehrozí.
Podle dalšího výhodného provedení vynálezu může být zařízení opatřeno druhým dopravním pásem, přiřazeným к prvnímu dopravnímu pásu, přivádějícímu cívky к padací šachtě, přičemž dopravní rychlost prvního dopravního pásu, vedoucího к padací šachtě, je větší než dopravní rychlost druhého dopravního pásu. Tím je při odpovídající délce druhého dopravního pásu umožněno jednak dopravovat к padací šachtě cívky i ze vzdálenějších míst, a jednak je v důsledku různé dopravní rychlosti obou dopravních pásů umožněno zajistit vyrovnávání cívek do vzájemně rovnoběžných poloh, takže se natáčejí také rovnoběžně se šachtou. Snížení vzájemné vzdálenosti obou dopravních pásů a tím také bezvadný přechod cívek z jednoho dopravního pásu na druhy a z druhého dopravního pásu do padací šachty je umožněn tím, že větev dopravního pásu, ústícího do padací šachty, která je přivrácena к druhému dopravnímu pásu, je vedena přes nožovou hranu.
Příklady provedení zařízení pro odkládání plných cívek .s křížovým návinem podle vynálezu jsou zobrazeny na výkresech, kde značí obr. 1 axonometrický pohled na zařízení pro odebírání cívek podle vynálezu, vytvořené jako pojízdná jednotka, obr. 2 boční pohled na zařízení z obr. 1, cbr. 3 půdorysný pohled na zařízení z obr. 1, obr. 4 půdorysný pohled na padací šachtu se schématem -zapojení, obr. 5 přední pohled na padací šachtu s vodicím a hnacím ústrojím pro svislý posuv, obr. 6 pohled na zařízení z obr. 2 s posuvně upnutým dopravním vozíkem nebo dopravní skříní.
Zařízení podle vynálezu může být použito и různých textilních strojů, navíjejících cívky s křížovým návinem, pro odebírání plných cívek, přičemž může být pojízdné nebo nepohyblivé. Může být však také používáno samostatně, nezávisle na těchto textilních strojích, například v balírnách pro orientované a uspořádané ukládání cívek s křížovým návinem do kartónů pro odeslání.
Příklady provedení obsahují zařízení v •pojízdném provedení, použité jako, odebírací zařízení pro odebírání plných cívek s křížovým návinem, vyhořených na dopřádacích Strojích pro předení s otevřeným koncem. Obr. 1 znázorňuje částečný pohled na takový dopřádací stroj 1 pro předení s otevřeným koncem, opatřený koncovým stojanem 10. Křížové cívky 2, , navinuté na navíjecích místech , spřádacího stroje 1, které mají v podstatě .stejný průměr, jsou již uloženy na prvním dopravním pásu 11 (obr. 2), probíhajícím po délce dopřádacího Stroje 1 nad spřádacími místy.
Uspořádané odkládání křížových cívek 2 do přepravní -skříně 3 se uskutečňuje pomocí odkládacího zanzem . 4 pro -odebírání a odkládání křížových cívek 2, které je uspádáno na celní straně koncového stojanu 10 dopřádacího stroje 1 pro . předení s otevřeným koncem, a které je opatřeno padací šachtou 5, která je v ^dstátá sviste a je vedena v rámu 50. Rám 50 je uterán na pojízdném vozíku 6 a je s pojízdným vozíkem 6 spojen pákovými soustavami 65, 69, které jsou kryty - sktedanými měchy 51, přičemž kolečka 60 pojízdného . vozfcu 6 pojížděpo. kolejnicích 60‘, kolmých na řadu spřádacích míst stroje. Odkládací zařízení 4 pro odkládání křížových -cívek 2 tak pojíždět od jednoho dopřádacího .stroje 1 k dalším a přitom může být posouváno- ručně nebo může být opatřeno- motorovým pohonem. Rám 50 a vozík 6 vytvářejí tunel s průřezem tvaru U (obr. 1 a 2), do kterého může být vsunuta přepravní skříň 3 obvyklého· typu, používaného v textilních provozech na přepravu příze, jestliže se -padací šachta 5, otevřená nahoře i dole, vysune do své -horní koncové potehy, zobrazené na obr.
1. Po odložen 1 jedné řady křížových cívek 2 do prápravní sknně 3 se přepravrn skříň.
vysune z rámu 50 ve směru P posunu odélku, která je v^h než je d^a chovej '-^i^tinky, jak bude ještě podrobněji objasněno.
padací šactaa 5 se může spouS^ ze své horní koncové polohy do vnitřního prostoru přepravní skříně 3 (obr. 2), zejména až na - její dno, popřípadě - do bezprostřední blízkosti jejího tae i ty křížové ciívky 2, které jsou ukládány do nejspodnějších vrstev v přepravní skříni 3, mají účinné vedení až do- místa jejich uložení.
padací šachta 5 je při svých posuvech směrem nahoru nebo «dolů účinně a stále •vedena v rámu 50 dvěma vodichrn tyčemi 61, 62, které se posouvají _ mezi dvojicemi vodicích kladek 63, 64, umístěných po obou stranách padací šachty 5 (obr. 3 a 5). Vodicí tyče 61, 62 jsou -s padací šachtou -5 spojeny pevně a kloužou mezi dvojicemi vodicích kladek 63, 64, jejichž osy jsou upevněny na rámu M. padací ^chte S je ze své spodní polohy vysouvána do horní koncové polohy dvojicí pneumatických válců 7, které jsou uloženy z obou stran padací šachty 5 pevně na rámu 50, a která jsou vzduchovým potrubím 70 -s vřazeným ventilem 71 napojeny na zdroj 72 stlačeného vzduchu.
( padací šachta 5 je pohybl^ ve vodorovném směru o- dílku větší, než je délka L cívkové dutinky (obr. 2). Vodorovný pohyb je padací šachtě 5 udětáván druhým pneumatickým válcem 73, který je s výhodou pevně uložen na vozíku 6 uprostřed šířky padací šachty 5 a ovládá pákové soustavy 65, _ 69 Druhý pneumatický válec 73 je tlakovým vzduchovým potrum 74, 75, - do něhož je vřazen příslušný ventil 76, napojen na zdroj 72 -stlačeného vzduchu. Pístnice druhého pneumatického válce 73 zabírá s volným koncem pěky 66, upevněné na hřídeli. 660. Hřídel 660 je utežena otočně v pojízdném vozíku 6 a enáší pohyb prostřednictvím kyvné páky 662, umístěné po obou stranách padací šachty 5, na spojnice 67, která jsou rovněž umísny po obou stranách padací šachty 5 a jsou kloubově spojeny s kyvnými pákami 662. Spojrnce 67 jsou druhými kyvnými pákami 67‘ výkyvné spojeny s pojízdným vozíkem 6.
pohyby horm pákové soustavy 65 -se přenášejí na spodní pákovou soustavu 69 spojovacími tyčemi 68, z nichž každá spojuje jednu horm pákovou soustavu 65 s pnslusnou spodní- pákovou soustavou 69 na -stejné straně padací šachty - 5. posuv padací šachty 5 ve - vodorovném směru je nastavitelný přemístěním kloubu 661 na páce 66, takže (telka posuvu můtée být přizsobena každé délce L používané cívkové dutinky 20.
Ve směru p posuvu přepravní skhně 3 má padatí šachta 5 která je nahoře i dole otevřený sválou šířku W, která je nepatrně větší, než -délka L cívkové dutinky 20 křížové cívky 2, tae ížová c^a 2 může snadno padad sacteou 5 propadávat (ote*. 2 a 4). Protože je padací šachta 5 podle provozních podmínek a požadavků použitelná pro větší počet rázných lek L cívkových dutinek 20, je nastavitelný nejen posuv padací šachty 5, to znamená - ddka dráhy posuvu, ale také světlá šířka W padací šachty 5. K tomuto účelu je například zadrn stána 52, uvažováno ve směru p posuvu přepravní skříně 3, na obou svislých okrajích - pravoúhle přehnuta a spojena s bočními sténairn 53, 54 padací sachty 5 pomocí spojovacích šroubů 55, procházejících podlouhlými -děrami (obr. 4).
Výška H -padací šachty 5 (obr. 2} je přizpůsobena plrncí výšce nejširáí dopravrn -a přepravní skh^ - 3, která můrá být plněna odkládacím zařízením 4 podle vynálezu, takže v padací šachtě 5 je dostí místa i pro křížové cívky 2, uložené v takové přepravní skříni 3 v jedné řadě. Naproti tomu šířka В padací ^chty 5 je volena podte nejužší přepravní skříně 3, která může být k dispozici. Tím je umožněno ukládat křížové cívky 2 jak v takové úzké přepravní skříně 3, tak ta v -přepravrn skhně 3 s větš šíř220791 kou. Je výhodné, je-И šířka E padací šachty S o pnbhžně 10 % menší než šířka nejužší přepravní skříně 3, což je · dostačující k tomu, aby padací šachta 5 mohla klesat do přepravní skříně 3 s dostatečným bezpečnostním odstupem od jejích bočních stěn.
Jsou-li křížové cívky 2 odhazovány do· padací šachty S, popřípadě do přepravní skřrně 3 z ' větší výšky, vzniká nebezpečí jejich poškození. Aby se u zařízení 4 podle vynálezu takovému poškozování zabránilo, je zadní stěna ' 52 padací šachty 5 elasticky deformo-vatelná a při pádu ' křížové cívky 2 je tlačena směrem úvnitř padací šachty 5, takže· působí na padající křížovou cívku 2 brzdicím účinkem. Jak je patrno z obr. 4, sestává zadní stěna 52 ze dvou sa^mo^tra^tných v odstupu od sebe umístčných sten 520, 521, z n’chž vnitřní stěna S21 je eUslicky detormovatetoá a může být tlačena směrem dovmtř ke střeú pa^n sachty 5. Vyboulení vnitřní stěny 521 se provádí pístnicí 8* třetího pneumaticho válce 8, herý je připevněn na vnější stěně 520 a je spojen vzduchovým potrubím 89, 81, do kterého je vřazen ventil, například magnetický ventil 82, na zdroj 72 stlačeného vzduchu.
Pro deformování a vtlačování vnitřní stěny 521 dovnitř je použito nejméně jednoho třetího pneumatického válce 8, který je uspádán ta^ aby deformace vnitřm steny 521, zsobená pístním 8* třetího pneumatického válce 8 měla maximální hodnotu v odstupu od spodního konce padací šachty 5, který je roven nejméně poloměru křížové cívky 2 (obr. 2).
Elastická deformace vnitrní steny 521 může být způsobována po'ípadě i jinými vlivy a prostгedky, například vadami nebo vzduchovým polštářem, vytvořeným mezi oběma stenami S23, 52L Místo dvojité stěny může být však také použita jednoduchá, elasticky deformovatetna zadrn stěna 52, přičemž prostředky pro deformování a výboulování zadní stěny 52 jsou umístěny na pojtedném vozfcu 8. Vytvoření zadní steny 52 jako dvojité je vsak výhodnější, protože v takovém případě · je deformující prostředek upevněn na vnější steně 520 a tím i při změně světte šířky W jpadarí šachty 5, dosahované posunutím zadní steny 52, si deformačrn prostřely zachovávají stálou vzúlenost od vnitrní steny 521· ;K padací šachte 5 je porazen, první dopravrn pás 9, který je uložen na pojízdném vozíku 6 a přemosťuje mezeru a prostor mezí druhým dopravním pásem 11 píslušejícím k dopřádacímu stroji 1 pro přední s otevřeným koncem, a phimm otimem padam šachty 5 (obr. 2 a 3). Hnací kladky prvního dopravníhsu 9 jsou pohány hnacím motorem 90 takovým způsobem, že dopravní rychlost prvního dopravního páhu 9 je vtetší než rychost druho úpravního· pásu 11 dopřádacího stroje 1. Výška přepravm vhve prvního dopravnho pásu 9, dopravukřížové mvky 2 k padací šach tě 5, je přizpůsobena výšce dopravní větve druhého dopravního pásu 11. Na konci, přivráceném ke druhého· úpavrnmu su M, je prvm dopravní s · 9 veto kolem nožové hrany 91. Vzájemný odstup obou dopravních pásů 9, 11 může být při takovém opatření udržován tak malý, že je zabezpečen bezporuchový a bezvadný přechod křížových cívek 2 z druhého· dopravního pásu 11 na první dopravní pás 9.
K prvnímu dopravnímu pásu 9 jsou z obou bočních stran přiřazena vodítka, která zajtéťují usměrněrn přepravy křížových mvek 2 k padací šachte 5. V pnklaú povedení jsou vodítka tvořena dvojicí pevných vodicích lišt 92, 93, připevněných na pojhtom vozíb 6 a pohyblivým vodirnm ramenem 94, které je výkyvné kolem pevné sviste osy 95 a je taženo tažnou pudnou 96 směrem ke středu prvního dopravního pásu 9. Nad prvním dopravním pásem 9 v blízkosti plnicího otvoru padací šachty 5 je umísténo snímací ústrojí 41 tvořené například světelným paprskem a čidlem. Jak je na obr. 4 schematicky znázorněno, je magnetický ventil 82 a· tím také deformování vnitřní stěny 521, jež je částí zadní stěny 52, vyvované posuvem pístnice 8* třetího pneumatického· válce · 8 v závislosti na přicházejících impuLsech, nzen od snímacti ho ústrojí 41 přes časovači členy 42, 42*.
Snímací ústrojí 41 je kromě toho spojeno s počítacím ústrojím 43, které slouží k počítání určitého počtu křížových cívek 2, které se vejdou do jedné řady přepravní skříně 3, aby se po dosažení tohoto počtu přerušil přívod křížových cívek 2 do stejné řady. Nastavení počítacího· ústrojí 43 na určitý počet křížových cívek 2, který závisí na průměru křížových cívek 2 a na velikosti přepravní skříně 3, se provádí spínačem 44 s předvolbou, umístěným na pojízdném vozíku 6 (obr. 1). Počítací ústrojí 43 je spojeno s hnacím motorem 90 prvního dopravního pásu 9, s neznázorněným hnacím motorem úuhého dopavrnho pásu 11 a s ventilem 76 ovteďajícím přívod ttekového vzduchu ks druhému pneumatickému válci 73 pro ovládání vodorovného· posuvu padací šachty 5.
Aby se zabránilo· narážení křížových cívek 2 při sklouzávání z prvního dopravního pásu 9 do padací šachty na horní hranu zadní stěny 52, pnčemž by docházelo ke zpnčení křížových cívek 2, které by nemohly padat dolů, je zadní stěna 52 vytvořena ve své horní části 52* výkyvné a je tla&ými. pružinami 56 tlačena pod první dopravní pás 9 (ohr. 2 a 3). Výkyvne pohyby horrn rásti 52* zadrn steny 52 jsou ovteúny v závislosti na zútoových hybech padací šachty 5 zejména ovládací vačkou 58, která je umísna na kazů straú pvního úpavmho pásu 9.
Činnosti odltiáúctoo zařízern 4 pottíe vynátezu ej následupm:
Po dokončení navíjení křížového návinu na křížovou cívku 2 na dopřádacím stroji 1 pro· předení s otevřeným koncem se křížové cívky 2 odkládají nastojato a v podstatě vzájemně ro-.vnob^ně s padací šachtou 5 na druhý dopravrn pás П, protahajteí podél celé délky dopřádacího stroje · 1; · odkládací zařízení 4 podle vynálezu se například ručně přisune k příslušnému dopřádatímu stroji 1 a zastaví se před jeho koncovým stojanem 10 tak, že druhý dopravní pás 11 navazuje na první dopravrn pás 9, vedoucí j přímo k padací šachtě S.
Správná poloha odkládacího zařízení 4 může být oznámena například vzájemným dotykem koncového spínače s neznázorněnou spínací vačkou. V průběhu pojezdu odkládacího· zařízení 4 pro odebírání plných křížových cívek 2 se padací šachta 5 nachází z bezpečnostních důvodů ve spuštěné poloze. Potom se kabelovými přípojkami 45, které se zasunou do zásuvek na koncovém · stojanu 10 dopřá^mho stroje 1 a sepnutím hlavního· spínače napojí odkládací zařízení 4 na elektrickou síť a kompresor, který je zdrojem 72 stlačeného vzduchu, může být uveden v činnost. Ručním ovládáním spmače 12 na rámu 50 (obr. lj se může otevřít vzduchový ventil 71, takže se otevře cesta stlačenému vzduchu do prvního pneumatického válce · 7, ve kterém tlačí jeho pístním vzhůru a padam šachta 5 stoupá ze své spodm pololiy do horní Itoncové polohy.
V této fázi se přepravní skříň 3 zasune kolmo · ke směru pojezdu odkládacího zařízení 4 na odebírání křížových cívek 2 do· rámu 50 a do vozíku 6, až dosedne na doraz 30. Přitom je přepravní skříň 3 sevřena mezi pružně uloženými vodícími kladičkami 31 · a pevně · uloženými · vodícími kladičkami · ЗГ, pnčemž pevně uložené vodicí kladičky 31 tlačí proti přepravní · skříni · 3. Oba typy vodicích Hadiček 31, ЗГ jsou upevněny na pojízdném vozíku 6.
Svěrný tlak je nastaven tak, aby přepravní skříň 3 byla v průběhu · nakládání křížových cívek 2 ve své poloze aretována, avšak aby mohla vykonávat posuvné . pohyby. Posouváním přepravní skříně 3 kolmo na její · · s.měr pojezdu je aretováno · oďktadací zařízení 4, takže je . dosaženo jeho vazby na polohu idopřádacího stroje 1, aniž · by odkládací zařízení 4 muselo být s dopřádacím · strojem 1 přímo· spojeno. Ovládáním vypínače 50 na tómu 5° je vzduchový · ventil 71 uzavřen, takže přívod stlačeného vzduchu úo · prvního pneumatického· válce 7 se •přeruší a vzduch, zbývající v prvním pneumatickém válci 7, může uniknout potrubím vzduchového ventilu 71, vedoucím do ovzduší.
(Padací šachta 5 v sledku toho poklesne sobernm vtestní hmotností do přepravní skříně 3, přičemž však rychlost poklesu, vyvotaného vlastrn hmotností padací šachty 5 je brzděn zbývajícím vzduchem, nacháze jícím se ještě v prvním pneumatickém válrn 7 a urnkajímm jen pomalu z prostoru prvního pneumatíckého válce 7 do vzdum. Tímto opatřením se zamezí poškozování padací šachty 5 a nemůže také docházet k pracovním úrazům. Navíc může být spodní hrana padací šachty 5 opatřena neznázorněnou kontaktní lištou, která při nárazu na překážku vyvolá obrácení pohybu padací šachty 5.
Potom se snačem 44 s . pře.dvolbou, který je souč^tí ^ěítactoo ús1^rojí 43, nastaví počet křížových cívek · 2 v jedné řadě v prostoru přepravní skříně 3 a motor 99 prvního dopravního pásu · 9, a také hnací motor druhého dopravního pásu · 11 se · uvedou v činnost. Křížové cívky 2, stojící sviste na drum dopravním su И jsou tak postupně jedna za druhou přiváděny na první dopravní pás 9.
Protože rychlost prvního dopravního pásu 9 je _ vyšší než rychtest druřteho dopravního pásu H, natí se· krížové cMcy 2, pokud ještě nestály rovnoběžně s padací šachtou 5, při přechodu z druhého dopravního pásu 11 na první dopravní pás 9 do odpovídající vyrovnané polohy, ve které · jsou vzájemně rovnoběžné a ta rovnoběžné s padad šachtou 5. Křížové cívty 2 se tak přesně zorientují a nastaví a jsou potom · pevnými vodícími lištami 92, 93 a · také · výkyvným vodicím ramenem 94 přiváděny na prvním dopravním pásu 9 k plnicímu otvoru padací šachty 5, přitom tíačí pružně pohyblivé vodicí rameno 94 křížové cívky 2 k jedné straně prvního dopravního pásu 9, v daném příkladu · provedení k první vodicí · liště 92, umístěné na · levé straně · ve směru pohybu, takže křížové cívky 2 jsou přiváděny vždy na · stálé místo plnicího otvoru padací šachty 5, což zajišťuje rovnoměrně plnění přepravní skříně 3.
Podle obr. 2 se přicházející křížová cívka 2 nejprve opře svou horní částí · o přední stěnu padací · šachty 5 a · postupně · klouže za současného postrkovám prvmm dopravrnm sem 9, do padací šaclity 5, kterou klesá až ke dnu přepravní skříně 3.
Dříve, než je však křížová cívka 2 přivedena k plnicímu otvoru · padací šachty · 5, proczí kolem srnmactoo ús^rojí · 41, které zaznamenává její průchod a vysílá impuls do počítacího · ·ústrojí 43 a ta do čašovacího členu 42, 42‘, nacMzejtetoo se mezi snímacím ústrojím 41 pro zaznamenávání průchodu křížových cívek 2 a · mezi magnetickým ven tilem 82 třetího · pneumatického válce 8 a zapojeného mezi ně. První časovači člen 42 sleduje dobu, kterou křížová cívka 2 potřebuje k uražení dráhy . mezi snímamm nstrojta · 41 a místem v bhzkosti deformovaného mteta zadm steny 52, popřípa její vnitem steny 52L
Jakmile křížová cívka 2 dorazí do blízkosti tohoto místa, vyvolá první časový člen 42 otevřením magnetíckého ventilu 82 prou220791 dění stlačeného vzduchu druhým vzduchovým potrubím 81 do třetího pneumatického válce 8, jehož pístnice 8* tlačí elasticky deformovatelnou vnitřní stěnu 521 směrem dovnitř. Křížová cívka 2 je tímto zmenšením světlé šířky W padací šachty 5 při svém pádu zbrzděna. Bezprostředně na to se druhým časovacím členem 42‘ uzavře přívod stlačeného vzduchu druhým vzduchovým potrubím 81 a třetí pneumatický válec 8 se odvzdušní, takže pístnice 8‘ se pružným účinkem vnitřní stěny 521 začne zasouvat do třetího pneumatického válce 8 a křížová cívka 2 se uvolní, takže nyní již spadne jen z nepatrné výšky, která nemůže být příčinou jejího poškození v přepravní skříni 3.
Tato operace se plynule a stále opakuje, přičemž následující křížová cívka 2 spadne z malé výšky na předchozí uloženou křížovou cívku 2, odvalí se po ní a samočinně se vedle původní cívky 2 uloží v rovnoběžné poloze.
Jakmile se do padací šachty 5 uložilo tolik křížových cívek 2, kolik jich bylo nastaveno na spínači 44 s předvolbou, vypne se počítacím ústrojím 43, které vyšle příslušný impuls, hnací motor 90 prvního dopravního pásu 9 a hnací motor druhého dopravního pásu 11 a současně se otevře vzduchový ventil 76, kterým začne proudit stlačený vzduch vzduchovým potrubím 74 do druhého pneumatického válce 73. Stlačený vzduch, přicházející do druhého pneumatického válce 73, vysouvá jeho píst směrem dolů, takže pístní tyč vyvine tah na páku 66, která je v podstatě úhlovou pákou a rám 50 společně s padací šachtou 5 se posunou působením horní pákové soustavy 65 a s ní spojené spodní pákové soustavy 69 ve vodorovném směru o délku, která je o něco větší než délka L cívkové dutinky 20. Přitom se přepravní skříň 3 po překonání svěrného účinku vodicích kladicek 31, které jsou ňa ni přitlačovány, vysune od padací šachty 5 ve směru P posuvu. Jestliže je již, jak je tomu na obr. 2, v přepravní skříni 3 uložena jedna řada křížových cívek 2, pak se padací šachta 5 opře při svém vodorovném posuvu o cívkové dutinky 20 této uložené řady a posune křížové cívky 2 ve směru к přední stěně přepravní skříně 3, uvažováno proti směru P posuvu.
Tímto způsobem jsou jednotlivé a postupně ukládané řady při pokračujícím plnění přepravní -skříně 3 stále opakovaně na sebe dotlačovány a přepravní prostor přepravní skříně 3 je v nejlepší možné míře využit. Po dokončení vodorovného posuvu rámu 50 a padací šachty 5, vedené v rámu 50, se padací šachta 5 opět vysune ze své spodní polohy do horní koncové polohy a posune se zpět směrem к prvnímu dopravnímu pásu 9 do své výchozí polohy a potom se opět spustí do přepravní skříně 3.
Tyto pohyby probíhají samočinně a jsou jen ovládány příslušným ovládacím ústrojím, přičemž nejprve se padací šachta 5 v důsledku přivádění stlačeného vzduchu vzduchovým potrubím 70 do prvního hydraulického válce 7, který je zvedá nahoru, zvedne do své horní koncové polohy a potom se přiváděním stlačeného vzduchu vzduchovým potrubím 75 do druhého pneumatického válce 73 přisune směrem к prvnímu dopravnímu pásu 9. V této koncové poloze následuje spouštění padací šachty 5 přestavením vzduchového ventilu 71 a odvzdušňováním prvního pneumatického válce 7. Spouštění se může také zapínat ručně.
Je-li šířka padací šachty 5 jen nepatrně menší než šířka přepravní skříně 3, která je к dispozici, zůstávají křížové cívky 2 při zpětném pohybu padací šachty směrem nahoru v přepravní skříni 3 v uspořádaných polohách, ve kterých byly v padací šachtě S uloženy. Při použití padací šachty 5, která je naproti tomu například polovičně široká, než přepravní skříň 3, jejíž výška H je však pro .uložení všech křížových cívek 2 jedné řady v přepravní skříni 3 dostačující, uspořádávají se křížové cívky 2 po svém uvolnění z padací šachty 5 v přepravní skříni 3 automaticky, protože se odvalují po spodních křížových cívkách 2 do stran do uvolněného prostoru.
Při popisovaném spouštění padací šachty 5 působením vlastní hmotnosti a působením brzdicího účinku jsou ovládacími vačkami 58 řízeny výkyvné pohyby horní části 52‘ zadní stěny 52 v závislosti na zdvihových pohybech padací šachty 5, přičemž ovládací vačky 58 v průběhu spouštění vyvolávají nejprve vykývnutí horní části 52‘ zadní stěny 52 proti síle tlačných pružin 56 směrem dovnitř ke středu padací šachty 5 a v koncové fázi spouštění opět horní část 52‘ zadní stěny 52 uvolňují, takže horní část 52‘ je působením tlačných pružin 56 zatlačována pod první dopravní pás 9. Opětovným poklesem padací šachty 5 až na dno přepravní skříně 3 nebo do jeho blízkosti nejsou řady křížových cívek 2, které byly uloženy do přepravní skříně 3 uloženy předchozími operacemi nikterak ovlivňovány, protože, jak bylo v předchozích částech uvedeno, přepravní skříň 3 při vodorovných posuvech padací šachty 5 je posunuta o větší délku, než je délka L cívkové dutinky 28 ve směru P posuvu a padací šachta 5 je v důsledku toho vedena do odpovídajícího odistupu od řady křížových cívek 2 v přepravní skříni 3.
Na obr. 2 je znázorněna křížová cívka 2, opřená o přední stěnu, uvažováno proti směru P posuvu přepravní skříně 3, padací šachty 5 bezprostředně před jejím spadnutím do vnitřního prostoru padací šachty 5, přičemž takové opření předpokládá určitou velikost průměru křížové cívky 2. Aby však také cívky 2 s relativně menším průměrem zaujímaly při přivádění do padací šachty 5 obdobnou polohu a nemohly se převrátit a zpříčit v padací šachtě 5, je šířka plnicího otvoru padací šachty omezena. To se provádí vodicí tyčkou 21 pro křížové cívky 2 (obr. 2 a 4). Křížové cívky 2, přiváděné prvním dopravním pásem 9 se opřou o vodicí tyčku 21, upevněnou oběma svými konci v bočních stěnách 53, 54 padací šachty 5 a padají ve svislé poloze do jejího vnitřního' prostoru. Místo vodicí tyčky 21 může vstupní otvor padací šachty omezovat například vykloněná hor.ní část přední stěny padací šachty 5, která může být vytvořena jako výkyvná a aretovatelná v nastavené vykloněné poloze, odpovídající velikosti přiváděných křížových cívek 2.
Odkládací zařízení 4 pro odebírání křížových cívek 2 může být kromě uvedeného stabilního provedení vytvořeno jaště v řadě jiných příkladných obměn. Tak například může být padací šachta 5 součástí koncového stojanu 10 dopřádacího stroje 1 nebo s ním může být spojena, přičemž v takovém případě by odpadl první dopravní pás 9, přímo ústící к plnicímu otvoru padací šachty 5, jestliže je druhý dopravní pás 11, příslušející dopřádacímu stroji 1, prodloužen až к plnicímu otvoru padací šachty 5 a pokud jsou již křížové cívky 2 na druhém doPŘEDMÉT právním páísu 11 uspořádány ve vzájemně rovnoběžných polohách a jsou také rovnoběžné s padací šachtou 5, jak tomu bylo v popisovaném příkladu provedení teprve prováděno rozdílnými rychlostmi pohybu prvního dopravního pásu 9 vůči druhému dopravnímu pásu 11.
Rovněž mohou být pneumatické válce 7, 8, 73 nahrazeny jinými hnacími a posouvacími prostředky a místo pružně uložených vodicích kladiček 31, ЗГ mohou být pro přidržování přepravní skříně 3 například použity listové pružiny. Padací šachta 5 se mezi jiným nemusí snižovat pouze působením vlastní hmotnosti, ale může být spojena s příslušným pohonem.
V jiné obměně příkladného provedení vynálezu je padací šachta 5 vytvořena tak, že její šířka se směrem ke spodnímu konci zvětšuje. To je naznačeno na obr. 5 čárkovaně vyznačenými bočními stěnami 53‘, které by mohly místo švislých bočních stěn 53 ohraničovat šířku В padací šachty 5. Tímto opatřením by bylo zamezeno uváznutí většího počtu křížových cívek 2 v padací šachtě 5 při jejím zvedání do horní koncové polohy.

Claims (28)

1. Zařízení pro pravidelné odkládání křížových cívek do přepravní skříně, vyznačující se tím, že je opatřeno svislou padací šachtou (5), jejíž světlá šířka (W) ve směru (P) posuvu přepravní skříně (3) odpovídá délce (L) cívkové dutinky (20).
2. Zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že padací šachta (5) je opatřena svislými vodícími prvky pro její spouštění z horní koncové polohy do přepravní skříně (3) a zvedacími prvky pro její zvedání do horní koncové polohy.
3. Zařízení podle bodu 1 nebo 2, vyznačující se tím, že padací šachta (5) má spodní koncovou polohu na dně přepravní skříně (3).
4. Zařízení podle bodů 1 až 3, vyznačující se tím, že nejméně jeden vodicí a/nebo zvedací prvek padací šachty (5) je opatřen brzdicím ústrojím pro brzdění sestupného pohybu padací šachty (5), vyvolaného vlastní tíží.
5. Zařízení podle bodů 1 až 4, vyznačující se tím, že padací šachta (5) je spojena ;s posuvovým ústrojím pro její posouvání ve spodní koncové poloze ve vodorovném směru Oi délku, která je větší než délka (L) cívkové dutinky (20).
6. Zařízení podle bodu 5, vyznačující se tím, že posuvové ústrojí je tvořeno pákovou soustavou (65, 69], spojenou s pohonnou jednotkou s nastavitelnou délkou zdvihu.
7. Zařízení podle bodů 1 až 6, vyznačující se tím, že padací šachta (5) je opatře na zadní stěnou (52), elasticky deformovatelnou směrem dovnitř.
8. Zařízení podle bodů 1 až 7, vyznačující se tím, že zadní stěna (52) padací šachty (5) sestává ze dvou dílčích stěn (520, 521).
9. Zařízení podle bodu 7 nebo 8, vyznačující se tím, že ve vnější dílčí stěně (520) zadní stěny (52) je upevněn pneumatický válec (8), jehož prstnice (8‘) dosedá na vnitřní dílčí stěnu (521).
10. Zařízení podle bodů 7 až 9, vyznačující se tím, že deformační místo vnitřní dílčí stěny (521) zadní stěny (52) se nachází v odstupu od spodního konce padací šachty (5), který je roven nejméně poloměru křížové cívky (2).
11. Zařízení podle bodů 7 až 10, vyznačující se tím, že v blízkosti plnicího otvoru padací šachty (5) je umístěno snímací ústrojí (41) pro ovládání deformací vnitřní dílčí stěny (521) zadní stěny (52).
12. Zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že zadní stěna (52) padací šachty (5) je posuvně uložena v podélných výřezech, probíhajících ve směru dopravy křížových cívek (2).
13. Zařízení podle bodů 1 až 12, vyznačující se tím, že výška (H) padací šachty (5) odpovídá plnicí výšce nejširší přepravní skříně (3), která je к dispozici.
14. Zařízení podle bodů 1 až 13, vyznačující se tím, že šířka (B) padací šachty (5) je menší než šířka nejužší přepravní skříně (3).
15. Zařízení podle bodů 1 až 14, vyznačující se tím, že padací šachta (5) je opatřena počítacím ústrojím (43) pro počítání křížových cívek (2).
16. Zařízení podle bodů 1 až 15, vyznačující se tím, že zadní stěna (52) padací šachty (5) je ve své horní částí (52ť) vytvořena výkyvné.
17. Zařízení podle bodu 16, vyznačující se tím, že к padací šachtě (5) jsou přirazeny ovládací vačky (58) pro vykyvování horní části (52‘) zadní stěny (52).
18. Zařízení podle bodů 1 až 17, vyznačující se tím, že plnicí otvor padací šachty (5) má měnitelnou propustnou šířku.
19. Zařízení podle bodu 18, vyznačující se tím, že v oblasti plnicího otvoru padací šachty (5) je umístěna vodicí tyčka (21) pro křížové cívky (2).
20. Zařízení podle bodů 1 až 19, vyznačující se tím, že к padací šachtě (5) je přiřazen první dopravní pás (9).
21. Zařízení podle bodu 20, vyznačující se tím, že po obou bočních stranách prvního dopravního pásu (9) jsou umístěny vodicí prostředky pro vedení křížových cívek (2).
122. Zřízení podle bodu 21, vyznačující se tím, že jeden z vodicích prostředků je pružně výkyvný ve směru kolmém ke směru posuvu prvního dopravního pásu (9).
23. Zařízení podle bodů 1 až 22, vyznačující se tím, že padací šachta (5) a první do- právní pás (9) jsou uloženy na jednom pojízdném vozíku (6).
24. Zařízení podle bodu 23, vyznačující se tím, že přepravní skříň (3) je při odkládání zasunuta příčně ke směru pojezdu dopravního vozíku (6) do rámu (50), ve kterém je vedena padací šachta (5).
25. Zařízení podle bodu 24, vyznačující se tím, že přepravní skříň (3) je v pojízdném vozíku (6) sevřena ze dvou protilehlých stran při zachování možnosti pojezdu.
26. Zařízení podle bodu 25, vyznačující se tím, že pojízdný vozík (6) je opatřen pružně uloženými vodícími kladičkami (31) přitlačenými na přepravní skříň (3).
27. Zařízení podle bodů 20 až 26, vyznačující se tím, že za prvním dopravním pásem (9) je opatřeno druhým dopravním pásem (11), navazujícím na první dopravní pás (9), pro přivádění křížových cívek (2) na první dopravní pás (9), vedoucí к padací šachtě (5), přičemž dopravní rychlost prvního dopravního pásu (9), vedoucího к padací šachtě (5) je vyšší než rychlost druhého dopravního pásu (11).
28. Zařízení podle bodu 27, vyznačující se tím, že první dopravní pás (9), vedoucí к padací šachtě (5), má svou dopravní větev na konci, přivráceném к druhému dopravnímu pásu (11), vedenu přes nožovou hranu (91).
29. Zařízení podle bodů 1 až 28, vyznačující se tím, že šířka (B) padací šachty (5) se směrem к jejímu spodnímu konci zvětšuje.
CS795596A 1978-09-29 1979-08-16 Facility for regular taking off the cross-wound bobbins CS220791B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE2842432A DE2842432C2 (de) 1978-09-29 1978-09-29 Vorrichtung zum geordneten Ablegen von Kreuzspulen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS220791B2 true CS220791B2 (en) 1983-04-29

Family

ID=6050825

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS795596A CS220791B2 (en) 1978-09-29 1979-08-16 Facility for regular taking off the cross-wound bobbins

Country Status (12)

Country Link
US (1) US4396335A (cs)
JP (1) JPS5548019A (cs)
BR (1) BR7905815A (cs)
CH (1) CH639629A5 (cs)
CS (1) CS220791B2 (cs)
DE (1) DE2842432C2 (cs)
ES (1) ES484085A1 (cs)
FR (1) FR2437361A1 (cs)
GB (1) GB2031367B (cs)
IN (1) IN151481B (cs)
IT (1) IT1123333B (cs)
SU (1) SU946397A3 (cs)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0047340A1 (de) * 1980-09-10 1982-03-17 Josef Timmer GmbH Abpackmaschine für Spinnkopse
EP0099959B1 (de) * 1982-07-20 1991-02-06 Maschinenfabrik Rieter Ag Vorrichtung zum Aneinanderreihen von Kreuzspulen
IT1197717B (it) * 1982-09-27 1988-12-06 Murata Machinery Ltd Metodo ed apparecchio per il trasporto di bobine tessili dopo la levata
DE3303733A1 (de) * 1983-02-04 1984-08-09 W. Schlafhorst & Co, 4050 Mönchengladbach Verfahren und vorrichtung zum geordneten abraeumen hergestellter kreuzspulen
GB8332252D0 (en) * 1983-12-02 1984-01-11 Rieter Ag Maschf Handling of conical thread packages
NL191020C (nl) * 1984-01-06 1994-12-16 Nederland Ptt Inrichting voor het automatisch beladen van een container, meer in het bijzonder een rolcontainer.
DE3441778C2 (de) * 1984-11-15 1994-10-27 Schlafhorst & Co W Vorrichtung zum Überführen von Kreuzspulen aus der Kreuzspulenabgabestelle einer Textilmaschine an eine nachgeschaltete Spulenaufnahmeeinrichtung
DE3511816C2 (de) * 1985-03-30 1994-07-07 Schlafhorst & Co W Kreuzspulen herstellende Textilmaschine
US5269379A (en) * 1990-11-07 1993-12-14 Red Hen Turf Farm Inc. Automated sod harvesting apparatus
DE102010037625A1 (de) * 2010-09-17 2012-03-22 B & W Verpackungstechnologie Gmbh Verfahren und Vorrichtung zum Befüllen von Paketen mit einem Polstermaterial in Schüttgutform

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2647670A (en) * 1949-08-11 1953-08-04 Electric Sorting Machine Compa Lemon box loader
US3115236A (en) * 1957-01-30 1963-12-24 Anetsberger Bros Inc Dough piece separator
US2942739A (en) * 1957-08-02 1960-06-28 Continental Can Co Strip stacker
US3019581A (en) * 1958-06-20 1962-02-06 American Mach & Foundry Automatic catcher
DE1253119B (de) * 1958-12-01 1967-10-26 Reiners Walter Dr Ing Vorrichtung zum Ablegen von Spulen in Schachtmagazinen
DE1269551B (de) * 1961-07-26 1968-05-30 Reiners Walter Dr Ing Kasten mit oberer Einfuelloeffnung zum Stapeln ausgeworfener fertiger Spulen an Spulmaschinen
FR1445030A (fr) * 1965-07-26 1966-07-08 Schaerer Maschf Dispositif de réception de bobines
US3406495A (en) * 1966-01-24 1968-10-22 H G Weber And Company Inc Carton closer and sealer
US3492779A (en) * 1967-07-13 1970-02-03 Brogdex Co Apparatus and method for filling boxes with a preselected quantity of disrete artiicles
US3464529A (en) * 1968-03-04 1969-09-02 Theodore Horsky Jr Fruit handling device
US3815321A (en) * 1972-06-28 1974-06-11 C Hartman Semi-automatic packing of packages
JPS5443099B2 (cs) * 1973-06-22 1979-12-18

Also Published As

Publication number Publication date
DE2842432C2 (de) 1981-01-22
IN151481B (cs) 1983-04-30
IT1123333B (it) 1986-04-30
IT7925993A0 (it) 1979-09-25
ES484085A1 (es) 1980-05-16
FR2437361A1 (fr) 1980-04-25
GB2031367B (en) 1983-05-18
DE2842432B1 (de) 1980-04-24
US4396335A (en) 1983-08-02
GB2031367A (en) 1980-04-23
JPS5548019A (en) 1980-04-05
SU946397A3 (ru) 1982-07-23
BR7905815A (pt) 1980-05-20
CH639629A5 (de) 1983-11-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5022807A (en) Depository for accumulations of paper sheets
US5350128A (en) Apparatus for loading winding tubes
US4601434A (en) Package transporting apparatus
CS220791B2 (en) Facility for regular taking off the cross-wound bobbins
DE3334977A1 (de) Verfahren und vorrichtung zum abtransportieren von vollbewickelten spulen aus einer wickelmaschine
DE3824874A1 (de) Auflaufspulentransportvorrichtung
GB2066761A (en) Handling rod-like articles
JPH082828A (ja) ワインダの糸巻取用チューブ供給装置
DE576598C (de) Spulmaschine mit ortsfesten Spulstellen
DE4125067C2 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Transport von Spulen
NL1014057C2 (nl) Graszodenverzamelaar.
DE2637998A1 (de) Vorrichtung zur sortierung, foerderung und ablage von garnwickeln
ITMI950025A1 (it) Sistema di distribuzione e movimentazione delle spole alle stazioni di raccatura di una raccatrice automatica
DE3536869C2 (cs)
US5316126A (en) System for conveying packages
US4690342A (en) Textile machine for producing cross-wound bobbins
JPS6359674B2 (cs)
US6324820B1 (en) Spool transfer coil wrapping machine
JPH06305640A (ja) 綾巻ボビンを製造する機械から綾巻ボビンを取出しかつ当該機械に空の巻管を供給するための装置
CA2492232A1 (en) Storage unit for elongated products
US5544829A (en) Pallet transport system for a cheese-producing textile machine
US4183514A (en) System for spreading flexible material
ITMI950028A1 (it) Dispositivo per la movimentazione delle spole in una roccatrice automatica
DE4029894A1 (de) Spulmaschine, die von hand mit ablaufspulen beschickt werden kann
ITMI960878A1 (it) Macchina terssile per la produzione di bobine incrociate