CS219285B2 - Respinning device for the spindleless afterspinning machine - Google Patents

Respinning device for the spindleless afterspinning machine Download PDF

Info

Publication number
CS219285B2
CS219285B2 CS804440A CS444080A CS219285B2 CS 219285 B2 CS219285 B2 CS 219285B2 CS 804440 A CS804440 A CS 804440A CS 444080 A CS444080 A CS 444080A CS 219285 B2 CS219285 B2 CS 219285B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
yarn
roller
suction line
take
spinning
Prior art date
Application number
CS804440A
Other languages
English (en)
Inventor
Hermann Pfeifer
Original Assignee
Savio Spa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Savio Spa filed Critical Savio Spa
Publication of CS219285B2 publication Critical patent/CS219285B2/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H4/00Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques
    • D01H4/48Piecing arrangements; Control therefor
    • D01H4/50Piecing arrangements; Control therefor for rotor spinning

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
  • Replacing, Conveying, And Pick-Finding For Filamentary Materials (AREA)

Description

Vynález se týká znovuzapřádacího zařízení pro bezvřetenuvé dopřádací stroje, které je oproti doposud známým zařízením tohoto druhu rychlejší, spolehlivější a méně nákladné v důsledku odstranění nutnosti přemísťování příze a zjednodušení konstrukce snížením počtu součástí, přičemž některé z- orgánů vykonávají více funkcí. Podstata zařízení podle vynálezu přitom spočívá zejména v tom, že jeden z odtahových válečků je otočně uspořádán nad výstupem odtahové trubky příze, druhý váleček je v pracovním styku s perforovaným válečkem, a je spojen s hnacím motorem, přičemž vstupní část části sacího potrubí, umístěná v blízkosti perforovaného válečku, je uspořádána otočně pomocí pastorku motoru do dvou úhlových poloh, vzájemně přesazených o 180° kolem podélné osy sacího . potrubí, uvnitř části sacího potrubí jsou uspořádány řezné břity k odstřihování příze, a. kromě toho je část sacího potrubí u své vstupní části pevně spojena s přemisťovacím prostředkem perforovaného válečku z první polohy ležící vedle .navíjecí cívky v jedné z úhlových poloh vstupní části sacího potrubí do druhé polohy, ležící vedle odtahového válečku ve druhé úhlové poloze vstupní části sacího potrubí.
Vynález se týká znovuzapřádacího zařízení pro bezvřetenový dopřádací stroj.
Problém automatického znovuzapřádání příze, vyráběné na bezvřetenovém doprádacím stroji, je předmětem mnoha zkoumání a existuje mnoho řešení k jeho· překonávání. Takovéto zařízení musí být natolik spolehlivé, aby mohlo provést stovky znovuzapředení denně s téměř 100% úspěchem. Dále musí pracovat tak rychle, aby mohlo tuto obslužnou činnost spolehlivě zajišťovat pro· co největší počet spřádacích jednotek. A nakonec jeho cena musí být slučitelná s jeho výkonem.
Britský patent, spis č. 1 247 234 popisuje řešení k zadržení příze v okamžiku jejího· přetrhu, k jejímu opětnému zavedení do spřádacího rotoru pomocí proudu vzduchu, k současnému přivedení určitého množství vláken do téhož rotoru tak, aby se konec; přetržené příze mohl napojit na prstenec vláken přivedených do· rotoru, načež je proud vzduchu přerušen, aby bylo opět možno zahájit předení za odtahování příze z rotoru.
Takovéto· jednoduché řešení sebou přináší dva nedostatky; neumožňuje vyčištění rotoru, ani neumožňuje odstranění určitého úseku příze v blízkosti jejího odděleného konce, jestliže je považován · za vadný.
Je známo, že se příze přetrhne v důsledku nahromadění nečistot v rotoru, a že příze, vyráběná za těchto podmínek, nemá dobrou jakost. Proto je důležité, aby operace znovuzapřádání umožňovala vyčištění rotoru, a aby bylo počítáno s odstraněním určitého úseku příze tak, aby znovuzapředení mohlo· být provedeno· s úsekem příze dobré jakosti.
Toto odstraňování úseku příze činí znovuzapřádací zařízení značně složitějším. Zmíněné odstraňování předpokládá odvinutí určité délky příze z navíjecí cívky a tudíž vysunutí této cívky ze záběru s hnacím hřídelem dopřádacího stroje a její otáčení ve smyslu odvíjení.
Odstřižení příze všeobecně vyžaduje přemístění samotné příze, jakož i prostředky k uchopení nového konce odstřižené příze, aby jej bylo možno zavést do spřádacího rotoru. Přízi není nutno· jen zavést do rotoru, nýbrž musí být z něho také odtahována takovým způsobem, aby odtažený usek mohl být spolehlivě zaveden k odtahovým válečkům dopřádacího· stroje.
Čím je zařízení složitější, tím větší jsou obtíže při provádění těchto operací.
Byly již navrženy různé typy automatu, schopného provádět tyto , různé funkce. Jako příklad je možno uvést francouzský patent, spis č. 2 370 807, který popisuje orgán k vysunutí navíjecí cívky ze záběru s hnacím1 hřídelem, převod pro· záběr s navíjecí cívkou a hnacím hřídelem, aby se cívka otáčela ve smyslu odvíjení, a prostředek k nasátí konce přetržené příze.
Po odvinutí je příze ve dvou operacích přemístěna a umístěna u výstupu spřádacího zařízení, přičemž je po přemístění opět uchopena pomocí polohovacího a stříhacího orgánu. Její zavedení do spřádacího zařízení je prováděno hnacím válečkem, který přízí přitlačí k přítlačnému válečku stroje po· jeho vyvedení ze záběru s odtahovým hřídelem příze.
I když zmíněný automat přinesl určité· slibné výsledky, zahrnuje poměrně velký počet orgánů, které jej činí poměrně složitějším, a které způsobují, že operace znovuzapřádání jsou při jejich provádění podstatně choulostivější.
Proto je hlavním účelem vynálezu zjednodušení znovuzapřádacího zařízení pro bezvřetenový dopřádací stroj tak, aby bylo spolehlivější, rychlejší a méně nákladné než zařízení, navržená podle současného stavu techniky. S tímto záměrem na zřeteli zahrnuje zařízení podle vynálezu shodně s výše zmíněným francouzským patentem číslo 2 370 807; rostredek pro zvedání ke zdvihání navíjecí cívky od hnacího hřídele, prostředek k pohonu této navíjecí cívky ve smyslu odvíjení příze k ní, sací potrubí k sejmutí a nasátí konce příze s obvodu navíjecí cívky v blízkosti odtahového válečku, uloženého osou napříč ke vstupnímu konci sacího potrubí, prostředek k přemisťování příze mezi nevíjecí cívkou a odtahovou trubkou příze ze spřádací jednotky, orgán k odstřihování příze a dvojici válečků, spojených s hnacím orgánem s měnitelným smyslem otáčení.
Podstata zařízení podle vynálezu spočívá v tom, že; jeden ze zmíněných válečků je otočně uspořádán nad výstupem odtahové trubky, druhý váleček je v pracovním styku s perforovaným válečkem a je spojen hnacím motorem, přičemž vstupní část části sacího potrubí umístěná v blízkosti perforovaného válečku j’e uspořádána otočně pomocí pastorku motoru do dvou úhlových poloh vzájemně přesazených o 180° kolem podélné osy sacího potrubí, uvnitř sacího potrubí jsou uspořádány řezné brity k odstřihování příze a kromě toho je část sacího potrubí ve své vstupní části pevně spojena s přemlsťovacím prostředkem perforovaného válečku z první polohy ležící vedle navíjecí cívky v jedné z úhlových poloh vstupní části sacího potrubí do druhé polohy ležící vedle odtahovacího válečku ve druhé úhlové poloze vstupní části sacího potrubí.
Zařízení podle vynálezu je popsáno v následujícím popisu a schematicky znázorněno ve formě příkladného provedení na výkresech, kde značí obr. 1 boční pohled na zařízení podle vynálezu v první poloze, obr. 2 podobný pohled jako na obr. 1, avšak se zařízením podle vynálezu ve druhé poloze, obr. 3 dílčí pohled na detail v řezu podél! čáry III—III na obr. 1, obr. 4 pohled v řezu podél čáry IV—IV na obr. 3, obr. 5 pohled v řezu podél čáry V—V na obr. 4, obr. 6 svislý řez zvětšeným detailem spřádacího β
zařízení, obr. 7 diagramy časových rozdílů mezi různými vykonávanými funkcemi, obr. 8 elektrické schéma řídícího obvodu ústrojí pro přivádění vláken do rotoru, obr. 9 řez představující variantu obr. 4, obr. 10 pohled podél čáry X—X na obr. 9, obr. 11 pohled ze strany na variantu zařízení v mezipoloze, obr. 12 pohled podél čáry XII—XII na detail na obr. 11, obr. 13 variantu elektrického schématu na obr. 8.
Obr. 1 ukazuje některé části spřádací jednotky bezvřetenového dopřádacího stroje, které jsou nutné pro pochopení vynálezu. Zejména ukazuje spřádací zařízení 1 s odtahovací trubkou 2 příze, odtahové válečky 3 a 4 příze, rozváděč 5 určený k rozvádění příze po navíjecí cívce 6 a hnací hřídel 7 k pohonu navíjecí cívky B.
Znovuzapřádací zařízení podle vynálezu zahrnuje kryt 8, tvořený dvěma rovnoběžnými deskami. Na obr. 1 a 2 není čelní deska znázorněna. Při pohledu ze strany se zmíněné desky vzájemně kryjí, jako· na obr. 1 a 2. Kryt 8 je uložen na dopřádacím stroji pomocí vodicí kolejnice R a odvalovacích orgánů O, přiřazených ke zmíněné kolejnici tak, aby mohl být naprogramovaným způsobem dopraven před každou spřádací jednotku.
Zařízení podle vynálezu zahrnuje dvě oddělené soustavy výkyvných ramen. Skupina A zahrnuje čtyři ramena 9,10,11 a 12, z nichž dvě, a to rameno· 10 a 11 jsou na jednom konci vzájemně přikloubena. Rameno 9 je na jednom konci otočně upevněno na části krytu 8 a na druhém přikloubeno k volnému konci ramena 10, zatímco· rameno 12 je na jednom konci otočně upevněno na krytu 8 a na druhém konci přikloubeno ke středu ramena 11. Na konci ramena 11 je uspořádána kladička 13, schopná spolupracovat s čelně umístěným klínem 72, případně může být klínem 72 nahrazena.
Tato skupina je uváděna v činnost dvěma ovládači 14 a 15, z nichž ovládač 14 je otočně upevněn jednak ke krytu 8 a jednak k nálitku 9a na konci ramena 9, přikloubeného k ramenu 10, zatímco ovládač 15 je otočně upevněn k nálitku 9b na druhém konci ramena 9 a ke středu ramena 10. Tato skloubená skupina je uspořádána na vnější ploše krytu 8.
Druhá skupina 6 je umístěna mezi rovnoběžnými deskami, tvořící kryt 8, a stestává z dvojité konstrukce, která je symetrická vzhledem ke svislé rovině, procházející mezi oběma rovnoběžnými deskami, tvořícími kryt
8. Obě poloviny zmíněné konstrukce jsou vzájemně kinematicky spřaženy. Na bokorysných pohledech (obr. 1 a 2) je vidět jen jedna z těchto dvou konstrukcí. Tato· konstrukce zahrnuje první dvojici rovnoběžných ramen 16 a 17, která jsou obě jedním koncem otočně upevněna na vložené výkyvné desce 18, a druhou dvojici rovnoběžných ramen 19 a 20, otočně upevněných jejich příslušnými konci tak, že spojují výkyvnou desku 18 s držákem 21 znovuzapřádací hlavy 22.
První ovládač 24 je upevněn jednak na vložené desce 18 a jednak je přiklouben k ramenu 19.
Znovuzapřádací hlava 22 vykonává téměř všechny funkce potřebné ke znovuzapředení s výjimkou přemisťování mezi navíjecí cívkou. 6 a spřádacím zařízením 1, které je prováděno ústrojím 6 přikloubených ramen 16 až 20 a s výjimkou zdvihání .navíjecí cívky 6, které je prováděno přikloubenými rameny 9 a 12. Znovuzapřádací hlava 22 je podrobněji znázorněna na obr. 3, 4 a 5. Zahrnuje dvě části 25 a 26, z nichž zadní část sestává z trubkového orgánu, spojeného se sacím potrubím 26 s přívodním kanálem '27 (obr. 1 a 2). Přívodní kanál 27, který se prostírá po celé délce dopřádacího stroje, je napojen na neznázorněný hlavní zdroj sání dopřádacího stroje. V kanálu 27 jsou vytvořeny otvory, umístěné tak, aby se shodovaly s každou spřádací jednotkou, a jsou uzavírány a otvírány ventily 27a, ovládanými elektromagnetem 28a, přiřazeným k sacímu potrubí 28. Vstupní část 26 je uspořádána tak, aby se otáčela na zadní části 25 kolem její podélné osy. Na vstupní části 26 je upevněn ozubený věnec 29, který v záběru s pastorkem motoru 30 (obr. 1 a 2), upevněného na zadní části 25, zakotvené na držáku 21, a sloužícího· k natáčení v-stupní části 26 o 180° vzhledem k zadní části 25.
Z konstrukčního hlediska je vstupní část zploštělá a postupně se směrem dopředu rozšiřuje, přičemž na předním konci nese perforovaný váleček 31, jehož podélná osa se prostírá napříč k podélné ose zadní části 25 znovuzapřádací hlavy 22.
Perforovaný váleček 31 je uložen tak, aby se otáčel kolem své podélné osy, přičemž na jednom z jeho konců nese ozubené kolo 32, spojené převodovým řemenem 33 s hnacím motorem 34. Uvnitř válečku 31 je umístěn půlválcový štít 35.
Uložení druhého válečku 36 je možno uvažovat tak, aby se otáčel kolem podélné osy, rovnoběžné s podélnou osou perforovaného válečku 31, a aby se pružným stykem opíral o perforovaný váleček 31. Perforovaný váleček 31 je uspořádán v blízkosti podlouhlého otvoru 37 (obr. 4), nacházejícího se na předním konci vstupní částí 26. Otvor 37 se nachází v části sacího potrubí 38, která má · pravoúhlý průřez, a která tvoří přední konec zapřádací hlavy 22.
Otvor 37 je spojovací částí 39 spojen s trubkovým orgánem, tvořícím zadní část 25 znovuzapřádací hlavy 22. Průřez spojovací části 39 nabývá postupně kruhový tvar, aby se přizpůsobil konci trubkového orgánu zadní části 25.
Část sacího potrubí 38 obsahuje stříhací ústrojí příze, které zahrnuje první nehybné těleso 40, opatřené vodicím kanálem 41, ve směru podélné osy části 38 sacího potrubí.
Kanál 41 je propojen s vodicím kanálem 42 druhého přestavitelného nosného tělesa 43, které je schopno klouzat příčně к podélné ose znovuzapřádací hlavy 22 a je připojen к ovládači 44. К tělesům 40 a 43· vodícího a stříhacího ústrojí příze jsou příslušně upevněny dva řezné břity 45 a 48, vyrobené z tvrdého materiálu a uložené ve volných· vybráních, ve styku s plochami či stranami, přiléhajícími v prostoru vodicích kanálů 41 a·. 42 к tělesům 40 a 43.
Kluzný pohyb, druhého přestavitelného nosného tělesa 43 vzhledem к prvnímu nehybnému tělesu 40 způsobí, že se protilehlá ústí vodicích kanálů 41 a· 42 vzájemně přesadí a příze, která jimi prochází, je· přestřižena.
Druhý kanál 42a, rovnoběžný s vodicím kanálem 42 (obr.. 5)’ je určen к nastavení jako prodloužení vodícího kanálu 41 poté, kdy bylo druhé přestavitelné nosné, těleso 43 ovládačem 44 kluzně přestaveno,
Do. kanálu 42a ústí boční kanál 47, napojený na neznázorněný zdroj stlačeného vzduchu dopřádacího stroje.
Obr,. 6 znázorňuje orgán 48 к zavádění příze, který je umístěn· na výstupu odtahové trubky 2 příze a zahrnuje kanál 49, umístěný v prodloužení výstupního otvoru odtahové trubky 2.
Povrch orgánu 48. к zavádění příze sestává ze. dvou konkávních ploch 51 a 52. První koakávní plocha 52. je souosá s odtahovým válečkem 53, uloženým otočně na dvou nosných ramenech 54. Ve. středu zakřivení druhé konkávní plochy 51 se nachází osa perforovaného válečku 31 (obr. 2).
Drážka 55, vytvořená v orgánu 48,. umožňuje vykyvování dotykače 56 příze spřádacího zařízení 1 kolem jeho svislé osy.
Elektrický obvod na- obr. 8· znázorňuje řízení přivádění vláken do- rotoru a zejména prostředky, které umožňují neutralizování dkotykače 56 příze.
Zmíněný elektrický obvod obsahuje jazýčkové. relé 57, které je uváděno v činnost pernamentním magnetem 56a, upevněným· к dotýkači. 56 příze známého typu spřádacího zařízení 1, a které je zapojené v sérii se žárovkou 58, působící jako výstražné světlo, mezi dvěma svorkami zdroje proudu. Žárovka 55 je. paralelně zapojena s relé 54, diodou 60. a elektromagnetickou spojkou 61 ústrojí pro přivádění vláken do rotoru. Cívka 62 je zapojena v sérii s diodou 63. a se spínačem 64. Mezi spojkou 61 a spínačem 64 je umístěna dioda.
Spínač. 64 je ovládán válcem 65, upevněným, na držáku 21 (obr. 2j.
Rozdíly v časování různých funkcí jsou znázorněny diagramy na obr. 7. Diagramy jednotlivých funkcí se týkají výlučně funkcí vlastního, znovuzapřádání.
Operace znovu zapřádání je spojena s operací čištění rotoru, která je prováděna v téže. době, zařízením, které zde· není po.psár no, poněvadž je známo ze zveřejněné švý carské přihlášky 5935/79. Kromě toho· není toto zařízen·! a způsob jeho činnosti· potřebné (nezbytné.) к pochopení vynálezu·..
Jednotlivé funkce popsaného· zařízení jsou na obr. 7 označeny písmeny ,,д/’ až ,,j?’ a každé se vztahuje к jednomu z hnacích orgánů bez ohledu na to, zda tento vykonává v průběhu jednoho cyklu jednu nebo více různých- funkcí.
Funkce označená „a” v okamžiku to. odpovídá současnému přestavování ovládačů 14 a 15 ze zatažené polohy (obr. 2.) do vysunuté polohy (obr. 1). Tato poloha (obr. 1) zůstává zachována až do skončení znovuzapředení a odpovídá zrušení styku či vysunutí navíjecí cívky 6 ze záběru s hnacím hřídelem· 7 pomocí válečku 13.
Funkce označená ,,b?’ v okamžiku ti se týká zatažení pístu ovládače: 24, který unáší ramena 19 a 20.
Po funkci „b” následuje ihned.1 v okamžiku t2 funkce označená „c!'r která se týká vysunutí pístnice 22 ovládače,, která působí na ramena 16 a 17,. takže se z-aprádací hlava 22 dostane do polohy, znázorněné na- obr. 1..
Funkce označená „d” v okamžiku ta edpavídá spuštění motoru 34 se smyslem· otáčení vhodným pro pohon perforovaného· válečku 31 ve smyslu odvíjení navíjecí cívky 6.
Funkce označená- „e” v okamžiku ta odpovídá otevření ventilu 27a elektrcHnaghetem 28a a tudíž odsávání sacím; potrubím 28 a perforovaným válečkem 31..
V okamžiku ts jsou současně zastaveny funkce označené· „jí” a
Konec příze, nacházející se na. obvodu, navíjecí cívky 6,. je nasát vzduchem·,, pmoházejícím sacím potrubím 28· a zapřádací hlavou 22, zatímco perforovaný váleček 31 otáčel cívkou 6 ve· smyslu odvíjení příze·.
Nyní se určitá délka příze nachází v sacím potrubí 28 a. je pevně- sevřena, mez-i perforovaným válečkem 31 a· válečkem 36.
Během- odsávání příze,, která je- na cívce 6 navinuta ve střídavých spirálách s opačným sklonem, je tato odvíjena· za· střídajícího- se vratného; pohybu od· jedsrotoo kraje cívky 6 ke druhému. Příze je zavedena d·®.· části 38 sacího potrubí 28 následkem otáčení perforovaného válečku 31 (obr. 4) proti smyslu otáčení hodinových ručiček a nasátá db sacího potrubí 28. Tímto způsobem je příze natažena mezi perforovaný váleček 31 a váleček 36, a je jí· konec je odsáván.
Vratný pohyb· příze.· ze strany na stranu vede к jejímu automatickému vniknutí do vodicích kanálů 41 a 42; takže· je držena přesně uprostřed délky perforovaného· válečku 31.
V okamžiku ts je ovládač 23 zatažen a způsobí zpětný pohyb zapřád-acíí hlavy 22 vzhledem к navíjecí cívce 6·, která zůstává mimo záběr s. hnacím hřídelem 7 v důsledku kladičky 13t umístěné na konci ramena 11.
V okamžiku tz natačí motor 30 vstupní část 26 částí 38 sacího· potrubí 28 o 180°, takže příze, pevně držená mezi válečky 31 a 36, vznikne do otvoru 37 na předním konci zapřádací hlavy 22 a otočí se asi o 180° kolem perforovaného válečku 31.
Na konci natáčení přední vstupní části 26 části 38 sacího potrubí 28 je v okamžiku ts ovládač 24 přestaven ze zatažené do· vysunuté polohy a unáší sebou ramena 19 a 20. V okamžiku t9 se ovládač 23 vrátí do vysunuté polohy, takže se zapřádací hlava 22 nachází v poloze, znázorněné na obr. 2.
Perforovaný váleček 31 je přitlačen na odtahový váleček 53 (obr. 6), takže příze je sevřena perforovaným válečkem 31 a odtahovým válečkem 53.
V okamžiku tio jsou současně zahájeny čtyři funkce, označené ,,d”, ,,e”, „g”, a „i”.
Funkce ,,g” odpovídá operaci provedené druhým přestavitelným novým tělesem 43 pro odstřih příze působením ovládače 44, který přestaví kanál 42a tak, že se stane prodloužením kanálu 41.
Funkce „d” odpovídá spuštění motoru 34 ve smyslu odvíjení příze.
Funkce „e” odpovídá odsávání, následkem něhož vnikne odstřižený konec příze do kanálu 42a.
Funkce „i” odpovídá sepnutí spínače 64 působením ovládače 65. V důsledku přítomnosti diod 60 a 63 způsobí sepnutí zmíněného spínače 64 (obr. 8) napájení relé 59, které drží elektromagnetickou spojku 61 pod napětím a tudíž ve vypnutém stavu; způsobí také přiložení napětí na cívku 62 a tato pak způsobí odpojení permanentního magnetu 56a a rozpojení iazýčkovélio relé 57. '
Zůstane-li však relé 59 pod napětím v důsledku sepnutí spínače 64, zůstane rozpojení jazýčkového relé 57 bez jakýchkoliv následků v elektrickém obvodu.
To umožňuje zavést dotykač 56 příze do spřádací polohy pouhým působením na jeho permanentní magnet, aniž by do spřádacího rotoru byla také přiváděna vlákna. To umožňuje zavést přízi ' do odtahové trubky 2 spřádacího zařízení 1, aniž by dotykač 56 příze musel být napřed přestaven; toto· přestavení by bylo- zapotřebí, kdyby byl dotykač 56 příze v poloze, kterou obvykle zaujímá, není-li příze na výstupu trubky 2.
V okamžiku tu je do kanálu 47 přiváděn stlačený vzduch, současně s obrácením smyslu otáčení motoru 34, čímž je vytahována zpět příze, která byla předtím zavedena do kanálu 42a po jejím odstřižení.
Zmíněný proud vzduchu má -také za následek rozvolnění konce příze a odstranění nejkratších vláken, vzniklých odstřižením příze.
V okamžiku ti2 je příze sevřena mezi perforovaným válečkem 31 a odtahovým válečkem 53. Smysl otáčení motoru 34 je pak opět obrácen a příze je opět odvíjena z cívky 6.
Otáčení rotoru -spřádací turbiny způsobí vznik sacího účinku v odtahové trubce 2, takže příze, stisknutá mezi perforovaným válečkem 31 a odtahovým válečkem 53, je zavedena přes mezeru 51 do odtahové trubky 2 a odtud pak do neznázorněného- rotoru. V okamžiku ti3, kdy motor 34 zahájí obrácený pohyb, je přerušeno sání v sacím potrubí 28 (funkce označená druhé přestavitelné nosné těleso 43 příze je zavedeno zpět do polohy znázorněné na obr. 5 (funkce označená „g”) a proud vzduchu v kanálu 47 je přerušen (funkce označená „h”).
V okamžiku tu je smysl otáčení motoru 34 opět obrácen (funkce označená „d”) a současně válec 65 uvolní spínač 64. Rozpojením spínače 64 je přerušeno napájení cívky 62 a cívky relé 59 a současně jsou uvolněny dotykač 56 a spojka 61. Do turbiny jsou zaváděna vlákna, kde se setkají s rozvolněným koncem příze.
Cívkou 62 uvolněný dotykač 56 příze nalezne tuto nataženou, takže magnet 56a zůstane oddělen od jazýčkového relé 57, toto nesepne, a proto již nenapájí relé 59, ovládací spojku 61.
Jakmile v okamžiku tis dosáhne motor 34 normální rychlosti, jsou ovládače 14 a 15 zavedeny do jejich výchozích poloh (funkce označená „a”), takže navíjecí cívka 6 dosedne na hnací hřídel 7 a může jím tedy být poháněna.
V okamžiku ti6 jsou zahájeny dvě funkce, totiž zatažení pístu - ovládače 23, čímž je zapřádací hlava 22 zavedena zpět (funkce označená ,,c”), a zastavení motoru 34 (funkce označená „b”). Vyráběná příze je z turbiny odtahována perforovaným válečkem 53 a držena rozváděčem 5, který ji vodí od jednoho okraje navíjecí cívky 6 a odtahových válečků 3 a 4 ke druhému okraji.
V okraji válečku 3 je známým způsobem vytvořen zářez, takže, setká-li se příze ' s tímto zářezem, je jím zachycena a zavedena mezi odtahové válečky 3 a 4. V tomto okamžiku je perforovaný váleček 31 odtažen a znovuzapředení je skončeno.
Poslední operace (funkce označená ,,f”) spočívá v natočení vstupní části 26 části 38 sacího potrubí 28 o 180° tak, aby byla nastavena do polohy další znovuzaprádání.
Popsané zařízení má různé charakteristické podrobnosti. Zejména je nutno si povšimnout, že téměř všechny funkce jsou prováděny zapřádací hlavou 22 takovým způsobem, že příze není podrobena žádnému přemisťování, jako je tomu u známých zařízení. Tento zvláštní význak má za následek menší počet orgánů, z nichž některé vykonávají rozmanité funkce, jako v případě ústrojí pro vedení a odstřihování příze, motoru 34 a perforovaného válečku 31, které slouží k odtahování příze s navíjecí cívky 6 k odvinutí určité délky příze, k zavedení odstřiženého konce příze před proud -vzduchu, aby se tento konec rozvolnil, a aby byla od straněna krátká vlákna, k zavedení příze do turbiny -a - potom k jejímu - vytahování zpět, až je normálně odtahována válečky 3 a 4.
Také natáčení přední vstupní části 26 části 38 sacího potrubí představuje velmi zajímavý inovační prvek, poněvadž umožňuje průchod příze kolem spodní poloviny perforovaného válečku 31 a tím její sevření mezi tímto perforovaným - válečkem 31 a odtahovým válečkem 53. Tím je umožněno, že když konec příze opustí perforovaný váleček 31 a případně i druhý váleček 36, je příze stále ještě natažena mezi perforovanými válečky 31 -a odtahovým válečkem 53 v důsledku kknkávní plochy 51 v blízkosti perforovaného válečku 31 a je vystavena sacímu účinku rotoru. Výsledkem toho je, že - při -obrácení smyslu -otáčení motoru 34 vznikne konec příze nutně odtahovou trubkou 2 do rotoru.
Další inovační skutečností je spolehlivost funkcí, která je přímo podmíněna jednoduchostí zařízení, dále tím, že není zapotřebí přízi -přemisťovat od jednoho orgánu ke druhému, a tím, že příze - je nepřerušené sevřena mezi perforovaným válečkem 31 a případně druhým - válečkem 36.
Tato spolehlivost je také ovlivněna -docílením přechodu příze z perforovaného válečku 31 a druhého válečku 36 k perforovanému válečku 31 a odtahovému válečku 53 natočení přední vstupní části 26 částí 38 sacího potrubí 28 a přemístěním perforovaného válečku 31, který je zaveden do styku s odtahovým válečkem 53.
U jedné zde neznázorněné varianty je možno uvažovat úpravu ústrojí k vedení a odstřihování příze, znázorněného na obr. 5, odstraněním řezných břitů 45 a -46, kanálu 42a a kanálu 47. U této varianty bude zdvih ovládače 44 zkrácen tak, aby se oba -kanály 41 a 42 kluzně vzájemně přesunuly, až se jejich protilehlé okraje setkají, aby přízi sevřely.
Podle této varianty je úsek příze držen perforovaným válečkem 31 a druhým válečkem 36 v sacím potrubí 28, kde je zmíněný úsek zachycen ve víření, vyvolaném změnami průřezu a směru části kanálu, procházejícího zapřádací hlavou 22. Zmíněné víření rozvolní vlákna v přízi. Potom je úsek příze vytažen zpět ze -sacího potrubí 28 obrácením smyslu otáčení perforovaného válečku 31 a druhého válečku 36 a příze je nyní zachycena mezi protilehlými okraji kanálů 41 a -42, takže při pokračujícím tahu perforovaným -válečkem 31 a druhým válečkem 36 přízi přetrhnou, s jejími vlákny přerušenými především účinkem víření vzduchu v části, nacházející se u spojovací části 39 zapřádací hlavy 22. Příze je takto připravena -ke znovuzapředení.
Varianta zapřádací hlavy 22, znázorněná na -obr. 9, zahrnuje váleček 66, který nahrazuje perforovaný váleček - 31 a je spojen s hnacím -motorem 34 (obr. 1 a 2) stejným způsobem, jako perforovaný váleček 31. Konec části 38 sacího potrubí 28 v blízkosti válečku 66 je opatřen příčkou -38a, která spolu s válečkem 66 -vymezuje vstupní kanál 38b.
Stejně jako u předcházejícího- případu jsou zde uspořádány vodicí kanály 41 a 42, jejichž způsob činnosti -byl již popsán. Sekundární část vedení 67, napojená na - sací potrubí 28 - (obr. 11) ohebnou hadicí 68, je zakončeno podlouhlým sacím otvorem 69, přiléhajícím k válečku 66 a uspořádaným — vzhledem k tomuto válečku 66 — - diametrálně protilehle k otvoru vstupního - kanálu 38b části 38 sacího potrubí 28.
Strana, na níž zmíněný sací otvor -69 -vyúsťuje, má dvě plochy, které jsou symetrické vzhledem k podélné ose sekundární části 67 vedení, a které -spolu svírají -úhel menší než 180° (obr. 10). Tento úhel je umístěn tak, aby odpovídal polovině délky válečku 66 a slouží k vyřizování příze, jak bude vysvětleno v následujícím.
Pravý úsek sekundární části 67 vedení sestává ze svislého otvoru, určeného k -usměrňování nasáté smyčky příze tak, -aby byla vytvořena záloha -příze, která je k dispozici v době vlastního znovuzapřádání, jak bude vysvětleno v následujícím.
Obr. 12 znázorňuje variantu ramena 11, určeného ke zdvihání navíjecí cívky -6. Tato varianta spočívá především v přidání -motoru 70 s možností obracení smyslu otáčení a spojeného -s válečkem 13 pomocí hnacího řemene 71. Př-ed válečkem 13 vyčnívá dopředu lišta- 72 klínového tvaru, upevněná k ramenu 11, která slouží k usnadnění zdvihání navíjecí cívky 6 jejím zavedením mezi navíjecí cívku 6 a hnací hřídel 7.
Na obr. 11 je znázorněna - mezipoloha -přestavovacího ramena, prikloubeného na znovuzapřádací hlavě 22, aby - bylo usnadněno pochopení činnosti, na němž -jsou provedeny výše - popsané úpravy. Vysvětlení - činnosti bude provedeno- s odkazy -na -diagramy - na obr. 7, kde jsou změny činnosti znázorněny přerušovanými čarami. -Poněvadž velmi podrobný popis činnosti byl - uveden -již - v .souvislosti s -příkladným provedením, znázorněným na obr. 1 až 8, budou v -následujícím popsány jen sledy, lišící -se od již popsaných.
Je nutno se předem povšimnout, že sání sacího potrubí - 28 (funkce - označená „e”·) je nepřerušené od -okamžiku t4 -do okamžiku tio.
Píst válce 24 (funkce - označená „b”) zůstává v zatažené poloze do okamžiku 19. Takto se zařízení nachází v poloze, -znázorněné na obr. 11, od okamžitku t6 do okamžiku t9.
Funkce označená ,,j”, která odpovídá spuštění hnacího motoru 70 kladičky 13, aby se tato otáčela ve smyslu odvíjení příze z cívky 6, je zahájena brzo po - okamžiku tz, což odpovídá natočení -vstupní části -26 části 38 sacího potrubí -28 o 180°, -takže otvor kanálu 38b se v - tomto okamžiku nachází pod válečkem 66. Tak, jak je příze kladičkou 13 odvíjena, je nasávána do sacího potrubí 26 přes osově vyřízené kanály 41 a 42. Smysl otáčení motoru 70 je potom obrácen, takže určitá délka příze je ze sacího potrubí 28 opět vytažena a navinuta na střed navíjecí cívky 6. Toto ustředění příze je užitečné z toho důvodu, že odstraňuje jakékoliv nebezpečí zachycení příze na orgánech znovuzapřádacího zařízení, protože drží přízi uprostřed.
Po okamžitku t9, jakmile se zapřádací hlava - 22 přemístila z polohy na obr. 11 do polohy na obr. 2, kde je příze sevřena (držena) mezi odtahovým válečkem 53 a válečkem 53 a válečkem 66 (tento je ekvivalentní perforovanému válečku 31, znázorněnému na obr. 2), motor 34 odtáhne vleček 66 ve směru, v němž tento vytahuje přízi z části 38 sacího potrubí 28 k navíjecí cívce 6. Když -příze nyní vytvoří smyčku, poněvadž se navíjecí cívka 6 neotáčí a vzduch je nasáván otvorem 69 sekundární části 67, je tato smyčka nasáta do zmíněného otvoru a je uložena v sekundární části 67, jejíž úsek je vytvořen -svislým otvorem, jak bylo výše uvedeno. Tata smyčka příze je použita jako záloha a její délka je zvolena tak, aby později mohla dosáhnout středu turbiny, bez nutnosti otáčet navíjecí cívkou 6, jejíž setrvačnost je velká.
Následující -operace je stejná, jak bylo již popsáno, takže je možné -se odvolat na dřívější příslušnou část popisu.
V elektrickém schématu řízení předení, upraveném podle obr. 13, nacházíme při srovnání s předcházejícím -schématem následující prvky: jazýčkové relé 57, permanentní magnet 56a upevněný na dotykači 56 příze, elektromagnetickou spojku 61 ústrojí pro přivádění vláken do spřádací

Claims (10)

  1. PŘEDMĚT
    1. Znovuzapřádací zařízení pro bezvřetenový dopřádací stroj, zahrnující prostředek pro zvedání navíjecí cívky od hnacího- hřídele, prostředek k pohonu této navíjecí cívky ve smyslu odvíjení příze z ní, sací potrubí k sejmutí a odsávání konce příze s obvodu navíjecí cívky v blízkosti odtahového válečku, uloženého osou napříč ke vstupnímu konci sacího potrubí, prostředek k přemisťování příze mezi navíjecí cívkou a odtahovou trubkou příze ze spřádací jednotky, orgán k odstřihování příze a dvojici odtahových válečků, spojených s hnacím orgánem s měnitelným smyslem otáčení, vyznačující se tím, že jeden z odtahových válečků (53) je otočně uspořádán nad výstupem odtahové trubky (2) příze, druhý váleček (36) je v pracovním styku -s perforovaným válečkem (31) a je -spojen s hnacím motorem (34), přičemž vstupní část (26) části (38) sacího potrubí (23]\ umístěná v blízkosti perforovaného válečku (31) je u turbiny, výstražnou žárovku 58 a -cívku 62, která zajišťuje odpuzování magnetu 56a.
    Je nutno sí povšimnout, že u tohoto pozměněného elektrického schématu je válec 65 k ovládání spínače 64, nesený zapřádací hlavou 22, nahrazen bleskovou žárovkou 73 a spínač 64 je nahrazen fototranzistorem 74.
    Jazýčkové relé 57 je zapojeno do zpožďovacího- obvodu 75 se dvěma -signály hodin prostřednictvím linky 76.
    Výstup tohoto zpožďovacího obvodu 75 je napojen na bistabilní multivibrátor 77, jehož výstup- je napojen jednak na bázi tranzistoru 78, ovládajícího spojku 61, a jednak na druhý zpožďovací obvod 79, který řídí cívku 62 prostřednictvím tranzistoru 80.
    Uvedení jazýčkového relé 57 v činnost, když je přetrhem příze vypnuta spojka 61, je provedeno se zpožděním několika vteřin, aby bylo umožněno vyčištění, jak je popsáno ve švýcarské přihlášce 5935/79. V okamžiku ti4, kdy blesk -zapálí tranzistor 74, bistabilní multivibrátor 77 přepne a uvede spojku 61 opět v činnost. Zpožďovací obvod 79 slouží ke zpožďování zastavení buzení cívky 62, která odpuzuje magnet 21 o několik desetin vteřiny. Účelem toho je zabránit -dotykači 56 příze (obr. 6)' aby se opřel o přízi před úplným skončením procesu znovuzapřádání.
    Popsána byla dvě výhodná řešení, avšak pro odborníka v tomto oboru jsou zřejmé i další varianty. Tak například je možno měnit poměry a velikosti a je možno doplnit, odstranit nebo sloučit díly nebo prvky dílů a tak dále. Tyto i další varianty jsou všechny proveditelné v rozsahu řešení podle tohoto vynálezu.
    VYNÁLEZU spořádána otočně pomocí pastorku motoru (30) do dvou úhlových poloh, vzájemně přesazených o 180° kolem podélné osy -sacího potrubí (28), uvnitř části (38) sacího potrubí (28) jsou uspořádány řezné břity (45, 46) k odstřihování příze, a kromě toho je část (38) sacího- potrubí (28) u -své vstupní části (26) - pevně spojena s přemísťovacím prostředkem perforovaného válečku (31) -z první polohy ležící vedle navíjecí cívky (6) v jedné z úhlových poloh vstupní části (26) části (38) - -sacího potrubí (28) do druhé polohy ležící vedle odtahového válečku (53) ve druhé úhlové poloze vstupní části (26) části (38) sacího potrubí (28).
  2. 2. Znovuzapřddací zřřízení podle bouu 1, vyznačující se tím, že část (38} sacího potrubí (28) obsahuje -střihači ústrojí příze, které tvoří první nehybné nosné těleso (40), opatřené vodicím kanálem (41), umístěným podél podélné osy části (38) sacího potrubí, druhé přestavitelné nosné těleso (43), uspořádané vedle prvního nehybného nosného tělesa (40), napříč к podélné ose části (38) sacího potrubí (28), opatřené vodicím kanálem (42) rovnoběžným s podélnou osou části (38) sacího potrubí (28) a ovládač (44) к přestavování druhého přestavitelného nosného tělesa (43) z polohy, v níž vodicí kanály (41, 42) tvoří vzájemné prodloužení, do polohy, v níž jsou kluzným pohybem vzájemně přesazeny.
  3. 3. Znovuzapřádací zařízení podle bodu 2, vyznačující se tím, že řeznými břity (45, 46) jsou opatřeny sousedící konce vodicích kanálů (41, 42), přičemž zdvih druhého přestavitelného nosného tělesa (43) se rovná alespoň průměru vodicích kanálů (41, 42).
  4. 4. Znovuzapřádací zařízení podle bodu 2, vyznačující se tím, že zdvih druhého přestavíte lného nosného tělesa (43)’ zajišťuje čelní styk protilehlých krajů vodicích kanálů (41, 42) pro sevření příze.
  5. 5. Znovuzapřádací zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že mezi navíjecí cívkou (6) a odtahovou trubkou (2) příze ze spřádací jednotky, je umístěn přemisťovací prostředek pro přízi, který obsahuje dvě dvojice rovnoběžných ramen (16, 17; 19, 20), které mohou být přetvářeny, z nichž jedna dvojice (16, 17) zahrnuje nehybnou část, a její protilehlá část je spojena přes vloženou desku (18) s druhou dvojicí rovnoběžných ramen (19, 20), přičemž každá z obou dvojic různoběžných ramen (16, 17; 19, 20) je spojena s ovládačem (23, 24).
  6. 6. Znovuzapřádací zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že u odtahové trubky (2) příze je umístěn orgán (48) к vedení příze, vymezený v jeho horní části jednak první konkávní plochou (52) v blízkosti odtahového válečku (53) uloženého těsně u výstupu (49) odtahové trubky (2) příze a jednak druhou konkávní plochou (51) v blízkosti perforovaného válečku (31).
  7. 7. Znovuzapřádací zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že navíjecí cívka (6) je při činnosti spojena s hnacím hřídelem (7) a mimo činné spojení se zvedacím prostředkem obsahujícím rameno (11), spojené s ovládači (14, 15) a ramena (9, 10, 12) к vymezování dráhy ramena (11) mezi navíjecí cívkou (6) a hnacím hřídelem (7), přičemž konec ramena (11) nese kladičku (13), jejíž osa je rovnoběžná s osami navíjecí cívky (6) a hnacího hřídele (7), sniž je spojen motor (70) se dvěma smysly otáčení, přičemž rameno (11) je axiálně prodlouženo mimo kladičku (13) lištou (72) klínového tvaru.
  8. 8. Znovuzapřádací zařízení podle bodu 2, vyznačující se tím, že otočná část (2'6) sacího potrubí (38) je uspořádána rovnoběžně se sekundární částí (67) sacího potrubí (38), spojeného s otvorem (69) к napřímení příze, přičemž otvory (38b, 69 J obou částí sacího potrubí jsou přilehlé dvěma zónám, úhlově vzdáleným od obvodu válečku (66), protilehlého к části (38) sacího potrubí (28), a otvor (38b) vstupní části (26) přiléhá v jedné z úhlových poloch к navíjecí cívce (6), zatímco otvor (69) sekundární části (67) přiléhá ve druhé z úhlových poloh к přízi, natažené mezi navíjecí cívkou (6) a vstupní částí (26p částí (38) sacího potrubí (28) ve druhé poloze válečku (66).
  9. 9. Znovuzapřádací zařízení podle bodu 8, vyznačující se tím, že váleček (66) přilehlý к sacímu potrubí (38), se nachází v mezipoloze mezi první a druhou polohou, přičemž váleček (13), spojený s prostředkem pro zvedání navíjecí cívky (6), má směr otáčení ve směru hodinových ručiček, zatímco směr otáčení válečku (66) přilehlého částí (38) к sacímu potrubí (2i8)' je opačný.
  10. 10. Znovuzapřádací zařízení podle bodu 8, vyznačující se tím, že váleček (66), přilehlý к části (38) sacího potrubí (28) se nachází ve druhé z jeho úhlových poloh a přiléhá к odtahovému válečku (53), uspořádanému těsně u výstupu odtahové trubky (2) příze, přičemž směr jeho otáčení je proti směru hodinových ručiček.
CS804440A 1979-06-26 1980-06-24 Respinning device for the spindleless afterspinning machine CS219285B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH593679 1979-06-26

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS219285B2 true CS219285B2 (en) 1983-03-25

Family

ID=4301772

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS804440A CS219285B2 (en) 1979-06-26 1980-06-24 Respinning device for the spindleless afterspinning machine

Country Status (5)

Country Link
US (1) US4295330A (cs)
EP (1) EP0022092B1 (cs)
JP (1) JPS5637324A (cs)
CS (1) CS219285B2 (cs)
DE (1) DE3065271D1 (cs)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5930922A (ja) * 1982-08-12 1984-02-18 Toyoda Autom Loom Works Ltd オ−プンエンド精紡機における糸継方法
IT1210503B (it) * 1982-10-12 1989-09-14 Savio Spa Filatoi di tipo open-end.dispositivo perfezionato di riattacco filo e levata rocche per
DE3246993A1 (de) * 1982-12-18 1984-06-20 Schubert & Salzer Maschinen Verfahren und vorrichtung zum anspinnen eines fadens in einer offenend-spinnvorrichtung
JP2911593B2 (ja) * 1989-12-19 1999-06-23 マシーネンフアブリーク・リーテル・アクチエンゲゼルシヤフト 繊維機械の開口に糸を通すための装置
JPH03269118A (ja) * 1990-03-14 1991-11-29 Nippon Yakin Kogyo Co Ltd 短繊維の分散・切出し装置
DE9317052U1 (de) * 1993-11-08 1994-01-13 Schlafhorst & Co W Antriebsrolle für den rotatorischen Friktionsantrieb einer Textilspule
DE19625090A1 (de) * 1996-06-24 1998-01-02 Schlafhorst & Co W Vorrichtung zum Lösen der Hinterwindung von der Oberfläche eines Spinnkopses
DE19634300A1 (de) * 1996-08-24 1998-02-26 Rieter Ingolstadt Spinnerei Verfahren und Vorrichtung zum Anspinnen eines Fadens an einer Offenend-Spinnvorrichtung

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH508745A (de) * 1969-02-25 1971-06-15 Toyoda Automatic Loom Works Verfahren zum automatischen Anspinnen eines Fadens nach einem Fadenbruch an einer Spinnstelle einer ringlosen Spinnmaschine und Spinnmaschine zu dessen Durchführung
CS167565B1 (cs) * 1972-09-25 1976-04-29
GB1474571A (en) * 1973-04-16 1977-05-25 Daiwa Spinning Co Ltd Handling yarn ends during doffing and donning in a yarn winder
DE2361787C3 (de) * 1973-12-12 1981-05-27 Stahlecker, Fritz, 7347 Bad Überkingen Entlang einer Offenend-Spinnmaschine verfahrbare Vorrichtung zum Anspinnen
DE2506362C2 (de) * 1975-02-14 1992-01-02 Stahlecker, Fritz, 7347 Bad Überkingen Offenend-Spinnmaschine
DE2620806C2 (de) * 1976-05-11 1986-04-17 Fritz 7347 Bad Überkingen Stahlecker Verfahren zum Übergeben eines laufenden Fadens von einer Anspinnvorrichtung an ein Spinnaggregat
CH610019A5 (cs) * 1976-11-11 1979-03-30 Battelle Memorial Institute

Also Published As

Publication number Publication date
JPS5637324A (en) 1981-04-11
US4295330A (en) 1981-10-20
DE3065271D1 (en) 1983-11-17
EP0022092B1 (en) 1983-10-12
EP0022092A1 (en) 1981-01-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4083171A (en) Method and apparatus for eliminating an abnormality in a thread to be wound onto the bobbin of an open-end spinning device
US4041684A (en) Device for automatically joining a thread for spinning
KR20000016242A (ko) 실 보빈을 자동 교체하기 위한 방법 및 교체 유닛을 가진 스풀장치
CZ20002735A3 (cs) Způsob zapřádání příze na pracovním místě rotorového dopřádacího stroje a zařízení k jeho provádění
CZ675988A3 (en) Process and apparatus for open spinning of yarn
CZ304396B6 (cs) Způsob a zařízení k individuálnímu zapřádání příze na pracovním místě rotorového dopřádacího stroje
CZ277680B6 (en) Process and apparatus for spinning yarn on open-end spinning machine
JPH026640A (ja) 紡績運転を迅速に再開する方法と装置
US5115629A (en) Method and apparatus for preparing yarn ends to be spliced
CS219285B2 (en) Respinning device for the spindleless afterspinning machine
CS275675B6 (en) Process for removing spots of a yarn extensions and apparatus for making the same
CZ284295B6 (cs) Způsob individuálního zapřádání příze na pracovním místě rotorového dopřádacího stroje a zařízení k provádění tohoto způsobu
US4541235A (en) Method and device for starting the operation of a friction-spinning unit
CZ269495A3 (en) Process and apparatus for for spinning yarn on a rotor spinning machine
US4089155A (en) Open-end spinning machine with facilities and method for the simultaneous piecing of all spinning units
CZ281023B6 (cs) Způsob opětovného zapředení na bezvřetenových dopřádacích strojích a zařízení k provádění tohoto způsobu
JP3283578B2 (ja) 操作オートマトンとエアージェット紡績機の紡績ステーションとの間の動作シーケンスの制御方法および制御装置
CZ2007637A3 (cs) Obslužné zarízení tryskového doprádacího stroje a zpusoby manipulace s prízí na pracovním míste tryskového doprádacího stroje
CS214750B2 (en) Facility for spinning over the yearn on the spindleless afterspinning machine
JPH07111010B2 (ja) 作動しているドラフト機構内に粗糸を導入するための方法および装置
CN106400216B (zh) 在开放端纺纱机的工作站处纺入纱线的方法及其执行装置
CZ108083A3 (en) Open-end spinning machine
CZ2006507A3 (cs) Zpusob zaprádání príze na bezvretenovém doprádacím stroji a sprádní místo k jeho provádení
CZ2019390A3 (cs) Obslužný robot prstencového spřádacího stroje, prstencový spřádací stroj a způsob činnosti obslužného robota
CZ9901925A3 (en) Semiautomatic spinning apparatus of spindleless spinning machine working station