CS216231B2 - Method of making the esters of the n-substituted acid of the 9,10-dihydrolysergic - Google Patents

Method of making the esters of the n-substituted acid of the 9,10-dihydrolysergic Download PDF

Info

Publication number
CS216231B2
CS216231B2 CS784790A CS479078A CS216231B2 CS 216231 B2 CS216231 B2 CS 216231B2 CS 784790 A CS784790 A CS 784790A CS 479078 A CS479078 A CS 479078A CS 216231 B2 CS216231 B2 CS 216231B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
mmol
dihydrolysergic
formula
benzene
hydrogen
Prior art date
Application number
CS784790A
Other languages
English (en)
Inventor
Rudolf Rucman
Original Assignee
Lek Tovarna Farmacevtskih
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lek Tovarna Farmacevtskih filed Critical Lek Tovarna Farmacevtskih
Publication of CS216231B2 publication Critical patent/CS216231B2/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D457/00Heterocyclic compounds containing indolo [4, 3-f, g] quinoline ring systems, e.g. derivatives of ergoline, of the formula:, e.g. lysergic acid
    • C07D457/04Heterocyclic compounds containing indolo [4, 3-f, g] quinoline ring systems, e.g. derivatives of ergoline, of the formula:, e.g. lysergic acid with carbon atoms having three bonds to hetero atoms with at the most one bond to halogen, e.g. ester or nitrile radicals, directly attached in position 8

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Nitrogen Condensed Heterocyclic Rings (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Description

Předmětem vynálezu je způsob výroby esterů N-substituované kyseliny 9,10-dihydrolysergové obecného vzorce I
Sloučeniny, vyrobené způsobem podle vynálezu, jsou důležitými - meziprodukty pro synthezu therapeuticky vysoce účinných sloučenin.
Dosud známý - způsob N-alkylace kyselin lysergových nebo jiných sloučenin této základní struktury spočívá v methalaci indolového dusíku draslíkem nebo lithiem v kapalném čpavku při teplotě —50 °C s následným zavedením alkylové skupiny. Podle tohoto způsobu se alkylová skupina zavádí jen do polohy 1. Poněvadž tato- reakce není obzvlášť selektivní, je doprovázena, zejména při nezbytném nadbytku alkylhalogenidu, i substitucí aktivovaného vodíku v centru 8 chirality alkylovým zbytkem, takže se výtěžek N-alkylové sloučeniny snižuje (F. Troxler a A. Hofmann, Helv. chim. Acta, 40, str. 1721, 1957 j. Postup za uvedených reakčních podmínek je nákladný, je zapotřebí bezvodých rozpouštědel a za nepříznivých podmínek může dojít i k výbuchům. Reakční produkt se musí čistit chromatograficky v koloně.
Způsob podle vynálezu k výrobě esterů N-alkylované 9,10-dihydrolysergové kyseliny obecného vzorce I, se vyznačuje tím, že se popřípadě zesterifikované estery kyselin
9,10-dihydrolysergové obecného vzorce II kde
Rj. znamená alkylový zbytek s 1 až 5 - atomy uhlíku, alkenylový zbytek se 2 až 5' atomy uhlíku nebo cykloalkylový zbytek se ' 3 až 5 atomy uhlíku,
R2 znamená vodík nebo alkoxyskupinu s 1 až 3 atomy uhlíku a
X znamená vodík nebo halogen, s výjimkou sloučenin, kde Rj znamená methylový nebo- ethylový zbytek a R2 a X znamenají vodík, jakož i sloučenin, kde fy znamená methylový zbytek, R2 - znamená methoxyskupinu a X znamená vodík.
kde
R znamená vodík neebo organický zbytek, hydrolyzovatelný v alkalickém prostředí, a
X a R2 mají význam uvedený pod vzorcem I, nechají reagovat se sloučeninou obecného vzorce III
RiY (III), kde
Rt má význam uvedený pod vzorcem I a
Y znamená halogen nebo sulfát, v přítomnosti katalyzátoru fázového přenosu, inertního organického, s vodou nemísitelného rozpouštědla a vodné alkalické fáze.
Při způsobu podle vynálezu se do polohy 1 sloučeniny obecného vzorce II současně zavádí alkylová skupina a skupina v poloze 8 se toutéž alkylovou skupinou, která byla zavedena do polohy I, esterifikuje.
Ve sloučenině obecného vzorce II znamená symbol R vodík nebo organický zbytek, hydrolyzovatelný v alkalickém prostředí. Proto mohou být při způsobu podle vynálezu použity i estery kyseliny 9,10-dihydrolysergové, v nichž symbol R znamená některý organický zbytek, který je vyšší, než zavedená skupina R(. Tento organický zbytek R se při intermediární alkalické hydrolýze nahradí nižší skupinou R(.
Sloučeniny obecných vzorů II а III jsou známy a popsány v literatuře nebo je možno je připravit známými postupy.
Výchozí látky obecného vzorce II se alkylují sloučeninami obecného vzorce III v přítomnosti katalyzátoru fázového přenosu. Tímto katalyzátorem je amoniová nebo fosfoniová sloučenina obecného vzorce
Zz-Q-A, kde
Z znamená stejné nebo různé alkylové, cykloalkylové, arylové, arylalkylové nebo alkylarylové skupiny s 1 až 16 atomy uhlíku, Q znamená kvartérní atom dusíku nebo fosforu a A znamená anion, jako je například chlorid, bromid, jodid, kyselý síran, acetát, tosylát atd. Jako katalyzátoru fázového přenosu je tedy možno použít například tetrabutylamoniumbromidu, tetrabutylamoniumhydrogensulfátu, triethylbenzylamoniumchlorid, trikaprylylmethylamoniumchlorid, tetrabutylfosfoniumbromid atd.
Katalyzátoru fázového přenosu se používá v množství 0,1 až 3 molů na 1 mol kyseliny 9,10-dihydrolysergové. Množství katalyzátoru v tomto rozmezí velice ovlivňuje reakční rychlost. Poněvadž kyselina 9,10-dihydrolysergová a její deriváty jsou velmi citlivými sloučeninami, je žádoucí rychlý průběh reakce. Proto je výhodné, použít katalyzátoru v takovém množství, které se blíží uvedené horní hranici.
Inertním organickým, s vodou se nemísícím rozopuštědlem může být například benzen, toluen, xylen nebo nasycený uhlovodík, jako je pentan, hexan, heptan nebo cyklohexan.
Alkalickou vodnou fází je 20 až 50% vodný roztok hydroxidu alkalického kovu, například roztok hydroxidu sodného.
Způsob podle vynálezu se provádí při teplotě místnosti nebo za mírně zvýšené teploty.
Substituce kyselin 9,10-dihydrolysergových v poloze 8 probíhá rychleji než v poloze 1. Proto je možno na začátku reakce izolovat z reakční směsi ester a N-substituovaný ester. V dalším průběhu reakce se koncentrace esteru snižuje, až na konci reakce ester zcela zmizí a získá se jen N-substituovaný ester. Proto lze při zavádění alkylové, popřípadě alkenylové a cykloalkylové skupiny do alkylesterů, popřípadě alkenylesteru a cykloalkylesteru kyseliny 9,10-dihydrolysergové získat alkylester, alkenylester nebo cykloalkylester kyseliny l-(alkyl nebo alkenyl nebo cykloalkyl) -9,10-dihydrolysergové ve vysokém výtěžku.
Výhodami způsobu podle vynálezu oproti známému způsobu jsou dobrá selektivita, jednoduchý a rychlý průběh reakce, přičemž je reakci možno snadno ovládat, použití běžných rozpouštědel, z nichž není nutno odstraňovat vodu, především však reakční podmínky, které umožňují bezpečnou práci.
Sloučeniny, vyrobené způsobem podle vynálezu jsou důležitými meziprodukty pro synthezu therapeuticky vysoce účinných sloučenin s N-substituovanou skupinou v poloze 1. Další reakce synthezy probíhají především ve směru redukce esterové skupiny v poloze 8 v primárně alkoholovou skupinu, na kterou se pak váže vhodný zbytek, například zbytek kyseliny 5-bromnikotinové. Proto je současné zavedení skupiny Ri do polohy 1 a esterifikace karboxylové skupiny v poloze 8, která se tím stane dostupnější pro redukci v alkoholovou skupinu,velmi výhodné.
Způsob podle vynálezu je blíže objasněn dále uvedenými příklady provedení.
S
Příklad 1
Ve 200 ml 45% roztoku hydroxidu sodného se suspenduje 2,7 g (10 mmolů) kyseliny 9,10-dihydrolysergové a 7 g (20 mmolů) tetrabutylamoniumhydrogensulfátu. K suspenzi se přidá roztok 4,2 g (30 mmolů) methyljodidu ve 300 ml benzenu a směs se důkladně míchá 1 hodinu. Vzniklá organická fáze se pak oddělí a vodná fáze se pak ještě dvakrát stejným způsobem extrahuje vždy 150 ml benzenu, v nichž je rozpuštěno 2,1 g [15 mmolů) methyljodidu. Benzenové etxrakty se spojí, promyjí vodou až do neutrální reakce a rozpouštědlo se pak odpaří. Získá se 2,62 g (88 % ' teorie) krystalického methylesteru kyseliny l-methyl-9,10-dihydrolysergové o teplotě tání v rozmezí 116 až 119 °C a o specifické otáčivosti [«jD20 == —61,1° (c = 0,5 v chloroformu).
Příklad 2
K dvoufázové soustavě, sestávající ze 200 ml 50% roztoku ' hydroxidu sodného, 7 g (20 mmi^lů) tetrabutylamoniumhydrogensulfátu, 2,8 g (20 mmolů) methyljodidu a 300 ml benzenu, se za intenzivního míchání přidá 2,84 g (10 mmolů) methylesteru kyseliny 9,10-dihydrolysergové. Směs se míchá 30 minut, načež se vzniklé fáze od sebe oddělí. K vodné fázi se přidá 200 ml benzenu obsahujících 2,1 g (15 mmolů) methyljodidu a směs se míchá dále po 30 minut. Pak se obě fáze oddělí . a vodná fáze se ještě dvakrát etxrahuje vždy 150 ml benzenu. Všechny čtyři benzenové extrakty se promyjí vodou až do neutrální reakce, načež se odpaří. Získá se tím 2,7 g (91 % teorie) čistého krystalického methylesteru kyseliny 1-methyl-9,10-dihydrolysergové. Získaná sloučenina má stejné vlastnosti jako sloučenina, vyrobená postupem popsaným v příkladu 1.
Příklad 3
Ve 200 ml 45% roztoku hydroxidu sodného se suspenduje 2,7 g (10 mmolů) kyseliny 9,10-dihydrolysergové a 6,44 g (20 mmolů) tetrabutylamornumbromidu. K suspenzi se přidá roztok 3,78 · g (30 mmolů) dimethylsulfátu ve 300 ml benzenu a vzniklá směs se důkladně míchá · 1 hodinu. Pak se organická fáze oddělí a vodná fáze se stejným způsobem ještě dvakrát extrahuje vždy 150 ml benzenu a 2,1 g (15 mmolů) methyljodidu. Benzenové etxrakty se spojí, promyjí vodou až do neutrální reakce a odpaří do· sucha za sníženého tlaku. Tím se získá 2,36 g (82,6 % teorie) čistého krystalického methylesteru kyseliny l-methyl-9,10-dihydrolysergové. Získaná sloučenina má stejné vlastnosti jako sloučenina, připravená postupem popsaným v příkladu 1.
Příklad 4
Ve 200 ml 45%· roztoku hydroxidu sodného se suspenduje 2,7 g · (10 mmolů) kyseliny 9,10-dihydrolysergové a 7 g (20 mmolů) tetrabutylamomumhydrogensulfátu a ke vzniklé suspenzi se přidá roztok 4,62 g (30 mmolů) diethylsulfátu ve 300 ml toluenu. Směs se míchá intenzívně po 8 hodin při teplotě místnosti. Pak se organická fáze oddělí a vodná fáze se stejným způsobem extrahuje ještě 4 hodiny 300 ml toluenu a 1,54 g (10 mmolů) · diethylsulfátu. Toluenové etxrakty se spojí, promyjí vodou až do neutrální reakce a odpaří do sucha za sníženého tlaku. Tím se získá 2,15 g (68,7 % teorie) čistého krystalického ethylesteru kyseliny l-ethyl-9,10-dihydro-lysergové o teplotě tání v rozmezí 80 až 82 °C a specifické otáčivosti [ajo20 — —70,6° (c= 0,5 v chloroformu).
Příklad 5
Ve 200 ml 45% roztoku hydroxidu sodného se suspenduje 2,7 g (10 mmolů) kyseliny 9,10-dihydrolysergové a 7 g (20 mmolů) tetrabutylamoniumhydrogensulfátu. K suspenzi se přidá roztok 4,85 g (40 mmolů) allylbromidu ve 300 ml benzenu a · směs se důkladně míchá 2 hodiny. Pak se vzniklé fáze od sebe oddělí a vodná fáze se stejným způsobem ještě dvakrát etxrahuje vždy 200 ml benzenu a 2,42 g (20 mmoly) allylbromidu. Benzenové etxrakty se spojí, promyjí vodou až do neutrální reakce a odpaří do sucha za sníženého tlaku. Tím se získá 2,3 g (66 % teorie) allylesteru kyseliny l-allyl-9,10-dihydrolysergové v podobě bezbarvé pryskyřice o specifické otáčivosti [«Jd*20 = —69,9° [c = 0,5 v chloroformu).
Příklad 6
Ve 20 ml · 45% hydroxidu sodného se suspenduje 0,3 g (1 mmol) kyseliny 10a-methoxylumilysergové a · 0,7 g (2 mmoly) tetrabutylamoniumhydrogensulfátu a vzniklá suspenze se třikrát etxrahuje vždy 30 ml benzenu a · 0,42 g (3 mmoly) methyljodidu, přičemž se vždy intenzívně míchá 1 hodinu. Spojené benzenové etxrakty se promyjí vodou a odpaří za sníženého tlaku. Získá se 0,25 g (77 % · teorie) · methylesteru kyseliny l-methyl-1Oa-methoxy-lumilysergové v podobě bezbarvé pryskyřice o specifické otáčivosti (α)ο20 = +9° (c = 0,5 v chloroformu).
Příklad 7
Směs, sestávající z 4,5 g (13,22 mmolů) methylesteru kyseliny ΙΟα-methoxy-lumilysergové, 8,67 g (26,44 minolu) tetrabutylamomuinhydrogensulfátii, 200 ml 45% roztoku hydroxidu sodného, 300 ml toluenu a
3,33 g (26,44 mmolů) dimethylsulfátu, se intenzívně míchá 20 minut při teplotě 30 °C.
Pak se toluenová fáze oddělí -od vodně fáze a vodná fáze se ještě třikrát extrahuje vždy 200 ml toluenu a 1,66 g (13,22 mmolu) dimethylsulfátu, přičemž se vždy míchá 20 minut při teplotě 30 °C. Po intenzívním . míchání se toluenové extrakty spojí, promyjí vodou a odpaří za sníženého tlaku. Tím se získá 3,8 g methylesteru kyseliny 1-methyl-ΙΟα-methoxylumilysergové v podobě bezbarvé pryskyřice o specifické otáčivosti [,a]D2o — +8,7° (c = 0,5 v chloroformu).
Příklad 8
K suspenzi 4,87 g (14,3 mmolu) tetrabutylamoniumhydrogensulfátu, 250 ml benzenu a 3 g (21,5 mmolu) methyljodidu ve 140 ml 45'% roztoku hydroxidu sodného se za intenzivního míchání při teplotě 35 °C přidá 2,6 g (7,16 mmolu) methylesteru kyseliny 2-brom-9,10-dihydro-lysergové v 65 ml benzenu. Roztok se míchá 30 minut, načež se organická fáze oddělí od vodné fáze. Vodná fáze se ještě dvakrát extrahuje vždy 150 ml benzenu ' a 1,5 g (10,7 mmolu] methyljodidu. Spojené benzenové extrakty se promyjí vodou a odpaří za sníženého tlaku. Suchý zbytek se překrystaluje z methanolu, čímž se získá 2,42 g (90 % teorie) krystalického methylesteru kyseliny 1-methyl-2-brom-9,10-dihydro-lysergové o teplotě tání v rozmezí 167 až 168 °C a o specifické otáčivosti [ajo20 — —94,2° (c = 0,5, v methanolu).
Příkladů
K suspenzi 3,5 g (10 mmolu) tetrabutyl amoniumhydrogensulfátu, 200 ml cyklohexanu a 3,51 g (22,5 mmolu) ethyljodidu - v 80 ml 45%. roztoku hydroxidu sodného se za míchání přidá 1,45 g (5 mmolů) ethylesteru kyseliny 9,10-dihydrolysergové. Suspenze - se intenzívně míchá 18 hodin při teplotě 60 °C. Po oddělení obou fází od sebe se vodná fáze ještě jednou extrahuje 150 ml cyklohexanu a 1,56 g (10 mmoly) ethyljodidu. Cykolhexanové frakce se spojí, promyjí vodou a odpaří. Získá se 1,22 g (80 % teorie) ethylesteru kyseliny l-ethy--9,10-dihydrolysergové o teplotě tání v rozmezí 80 až 83 °C a o specifické otáčivosti [«Jd20 = — —70° (c — 0,5, v chloroformu).
Příklad 10
Ke dvoufázové soustavě, sestávající ze 200 ml 45% roztoku hydroxidu sodného, 7 g (20 mmolů) tetrabutylamoniumhydrogensulfátu, 200 ml toluenu a 2,52 g (20 mmolů) dimethylsulfátu, se za intenzivního míchání přidá roztok 3,16 g (10 mmolů) 2‘-fluorethylesteru kyseliny 9,10-dihydrolysergové ve 100 ml toluenu a reakční směs se pak 2 hodiny míchá. Pak se toluenový extrakt oddělí od vodného roztoku a vodný roztok se pak ještě dvakrát extrahuje vždy 200 ml toluenu - a 0,63 g (5 mmoly) dimethylsulfátu. Spojené toluenové etxrakty se promyjí vodou a odpaří do sucha za sníženého- tlaku. Tím se získá 214 g (71,8 % teorie) - krystalického methylesteru kyseliny 1-methyl-9,10-dihydrolysergové. Získaná sloučenina má vlastnosti stejné jako sloučenina, - připravená způsobem popsaným v příkladu 1.
PŘEDMĚT vynálezu

Claims (3)

  1. Způsob výroby esterů N-substituované kyseliny 9,10-dihydrolysergové obecného vzorce I čující se tím, že se popřípadě zesterifikováné kyseliny 9,10-‘dihydrolysergové obec ného vzorce II kde kde
    Rj znamená alkylový zbytek s 1 až 5 atomy uhlíku, alkenylový zbytek se
  2. 2 až 5 atomy uhlíku nebo cykloalkylový zbytek se
  3. 3 až 5 atomy uhlíku,
    R2 znamená vodík nebo alkoxyskupinu s
    1 až 3 atomy uhlíku a
    X znamená vodík nebo halogen, vyznaR znamená vodík nebo organický zbytek, hydrolyzovatelný v alkalickém prostředí a
    X a R2 mají - význam uvedený pod vzorcem
    I, nechají reagovat se sloučeninou obecného vzorce III
    R1Y (III), kde
    Rj má význam uvedený pod vzorcem I a
    Y znamená halogen nebo síran, v přítomnosti katalyzátoru fázového přenosu, inertního organického, .s vodou se nemísicího rozpouštědla, a alkalické vodné fáze.
CS784790A 1977-07-21 1978-07-18 Method of making the esters of the n-substituted acid of the 9,10-dihydrolysergic CS216231B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
YU1819/77A YU40004B (en) 1977-07-21 1977-07-21 Praocess for preparing n-substituted esters of 9,10-dihydrlysergic acid

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS216231B2 true CS216231B2 (en) 1982-10-29

Family

ID=25555705

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS784790A CS216231B2 (en) 1977-07-21 1978-07-18 Method of making the esters of the n-substituted acid of the 9,10-dihydrolysergic

Country Status (11)

Country Link
US (1) US4230859A (cs)
EP (1) EP0000533B1 (cs)
JP (1) JPS5436296A (cs)
AT (1) AT363195B (cs)
CS (1) CS216231B2 (cs)
DE (1) DE2860896D1 (cs)
ES (1) ES471716A1 (cs)
FI (1) FI64369C (cs)
PT (1) PT68278A (cs)
SU (1) SU784775A3 (cs)
YU (1) YU40004B (cs)

Families Citing this family (26)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4563461A (en) * 1983-03-10 1986-01-07 Eli Lilly And Company Selective method for blocking 5HT2 receptors
FR2584721B1 (fr) * 1985-07-11 1987-10-02 Rhone Poulenc Sante Procede de preparation des derives n-methyles du dihydrolysergate de methyle ou du methoxylumilysergate de methyle
FR2584720B1 (fr) * 1985-07-11 1987-10-02 Rhone Poulenc Sante Procede de preparation de derives n-methyles de l'ergoline
US4762842A (en) * 1985-10-01 1988-08-09 Eli Lilly And Company Selective method for blocking 5HT2 receptors
US4734501A (en) * 1985-10-01 1988-03-29 Eli Lilly And Company N-alkylation of dihydrolysergic acid
US4713385A (en) * 1985-10-01 1987-12-15 Eli Lilly And Company Alkoxy and dialkoxyalkyl esters of dihydrolysergic acid and related compounds useful as 5HT receptor antagonists
US4683236A (en) * 1985-10-01 1987-07-28 Eli Lilly And Company Cycloalkanol esters of dihydrolysergic acid useful as 5Ht2 receptor antagonists
US4939258A (en) * 1985-10-01 1990-07-03 Eli Lilly And Company Cycloalkanol esters of dihydrolysergic acid
US4968802A (en) * 1985-10-01 1990-11-06 Eli Lilly And Company Process of making alkoxy cycloalkanol esters of dihydrolysergic acid
US4845224A (en) * 1985-10-01 1989-07-04 Eli Lilly And Company Cycloalkanol esters of dihydrolysergic acid having peripheral serotonin antagonist properties
US4820713A (en) * 1985-10-01 1989-04-11 Eli Lilly And Company Ketoalkanol esters of dihydrolysergic acid useful as 5HT receptor antagonists
US4714704A (en) * 1985-10-01 1987-12-22 Eli Lilly And Company Alkoxy cycloalkanol esters of dihydrolysergic acid useful as 5HT receptor antagonists
US4906639A (en) * 1985-10-01 1990-03-06 Eli Lilly And Company Cycloalkanol esters of dihydrolysergic acid
US4713384A (en) * 1985-10-01 1987-12-15 Eli Lilly And Company Selective method for blocking 5HT2 receptors
US4810710A (en) * 1985-10-01 1989-03-07 Eli Lilly And Company 4-hydroxycyclohexyl 1-isopropyl-9,10-dihydro-lysergate for the treatment of migraine
US4847261A (en) * 1985-10-01 1989-07-11 Eli Lilly And Company Alkoxy cycloalkanol esters of dihydrolysergic acid having peripheral serotonin antagonists properties
US4772709A (en) * 1985-10-01 1988-09-20 Eli Lilly And Company Process of making ketoalkanol esters of dihydrolysergic acid
US4704396A (en) * 1985-12-20 1987-11-03 Eli Lilly And Company Phenacyl esters of 1-substituted-6-(substituted and unsubstituted) dihydrolysergic acids useful as 5HT receptor antagonists
US4704395A (en) * 1985-12-20 1987-11-03 Eli Lilly And Company Cyclic ether esters of 2-substituted-6-(substituted and unsubstituted) dihydrolysergic acid useful as 5HT receptor antagonists
US4683237A (en) * 1985-12-20 1987-07-28 Eli Lilly And Company Fluoroalkyl esters of dihydrolysergic acid useful as 5HT2 receptor antagonists
US4835159A (en) * 1987-05-11 1989-05-30 Eli Lilly And Company Ergoline esters useful as serotonin antagonists
US4782063A (en) * 1987-05-11 1988-11-01 Eli Lilly And Company Ergoline esters useful as serotonin antagonists
US4981859A (en) * 1987-06-15 1991-01-01 Cycloalkylamides of (8 beta )-1-alkyl-6-(substituted)ergolines
US4931447A (en) * 1987-06-15 1990-06-05 Eli Lilly And Company Cycloalkylamides of (8β)-1-alkyl-6-(substituted) ergolines
JPH01106511U (cs) * 1988-01-02 1989-07-18
JPH02125915U (cs) * 1989-03-29 1990-10-17

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CA631701A (en) * 1961-11-28 Sandoz A.G. Compounds of the lysergic acid series alkylated at the indol nitrogen atom
CH344731A (de) * 1956-05-18 1960-02-29 Sandoz Ag Verfahren zur Herstellung von neuen, am Indolstickstoff alkylierten Derivaten der Lysergsäure-Reihe
FR1175276A (fr) * 1956-05-18 1959-03-23 Sandoz Ag Nouveaux dérivés de la série de l'acide lysergique et leur préparation
US3228943A (en) * 1962-06-11 1966-01-11 Lumilysergol derivatives
US3232942A (en) * 1964-06-02 1966-02-01 Sandoz Ltd 1-substituted (+)-lysergol
GB1298277A (en) * 1969-04-18 1972-11-29 Sandoz Ltd Preparation of ergot peptide alkaloids
US3879554A (en) * 1970-03-20 1975-04-22 Farmaceutici Italia Use of 1,6-dimethyl-8-{62 -(5-bromonicotinoyloxymethyl)-10 {60 -methoxyergoline in treating cerebral and peripheral metabolic vascular disorders
NL159384B (nl) * 1971-03-13 1979-02-15 Farmaceutici Italia Werkwijze voor het bereiden van een geneesmiddel met een adrenolytische activiteit, alsmede werkwijze voor het bereiden van een ester van 1-methyl-10-methoxylumilysergol.
FR2189046B1 (cs) * 1972-06-22 1978-07-28 Farmaceutici Italia

Also Published As

Publication number Publication date
US4230859A (en) 1980-10-28
FI64369B (fi) 1983-07-29
EP0000533B1 (de) 1981-08-05
YU40004B (en) 1985-06-30
ATA490078A (de) 1980-12-15
EP0000533A1 (de) 1979-02-07
ES471716A1 (es) 1979-10-01
YU181977A (en) 1983-01-21
DE2860896D1 (en) 1981-11-05
AT363195B (de) 1981-07-10
FI64369C (fi) 1983-11-10
PT68278A (en) 1978-08-01
JPS5436296A (en) 1979-03-16
JPS5648512B2 (cs) 1981-11-16
FI782081A (fi) 1979-01-22
SU784775A3 (ru) 1980-11-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS216231B2 (en) Method of making the esters of the n-substituted acid of the 9,10-dihydrolysergic
US4232157A (en) Process for preparing lysergol derivatives
Schaffer et al. Structure of 5-Aldo-1, 2-O-isopropylidene-D-xylo-pentofuranose1
NO752493L (cs)
US3846455A (en) Process for the preparation of 25-hydroxy-cholesterol and esters thereof
NO128533B (cs)
US2933510A (en) 3-keto-4-halo-delta 4, 5 steroid
Toke et al. Synthesis of yohimbines. I. Total synthesis of alloyohimbine and. alpha.-yohimbine and their epimers. Revised structure of natural alloyohimbine
EP0171988B1 (en) A process for preparing lysergol derivatives
JPH07121944B2 (ja) N▲下1▼‐メチル‐10α‐メトキシルミリセルゴールの製造方法
Hanson et al. Neighbouring group participation in the allylic oxidation of a Δ 5-steroid
US2740781A (en) 3, 26-dihydroxy-16, 22-imino-5-cholestenes, 3, 26-dihydroxy-16, 22-imino-5, 16, 20(22)-cholestatrienes and derivatives thereof
SE421005B (sv) Triepoxiandrostanderivat till anvendning som utgangsmaterial for framstellning av kurareaktigt verkande steroidforeningar och forfarande for framstellning derav
US3025294A (en) New quaternary nu-(substituted-aminoalkyl)-tetrachloroisoindolines
EP0050492B1 (en) 1,1-disubstituted-hexahydro-indolo(2,3-a)quinolizine derivatives and their use in the enantioselective synthesis of optically active 14-oxo-e-homo-eburnane derivatives
US3966720A (en) Process for producing desacetoxy cephalosporanic acid compound
JPS6053039B2 (ja) N−アセチル/イラミン酸誘導体およびその製造方法
US3578670A (en) Nicotinamide intermediates and process for preparing same
US3697510A (en) Novel preparation of pregnanes
CN113045568A (zh) 一种制备γ-eudistomin U的方法
GB2099812A (en) Process for the preparation of benz (e) indolines
Druzgala et al. Selective 17α-alkylation of cortienic acid derivatives in a solid-liquid biphasic system
CS247570B1 (cs) Způsob přípravy N, alkylovaných derivátů dihydrolysergolu
CS205041B2 (en) Process for preparing 2-hydroxymethyl-3-hydroxy-6-/1-hydroxy-2-terc.butylaminomethyl/pyridine
KR820001238B1 (ko) 리세르골 유도체의 제조방법