CS215058B2 - Casing for the sensor of the yearn breakage provided by the feeler - Google Patents

Casing for the sensor of the yearn breakage provided by the feeler Download PDF

Info

Publication number
CS215058B2
CS215058B2 CS802928A CS292880A CS215058B2 CS 215058 B2 CS215058 B2 CS 215058B2 CS 802928 A CS802928 A CS 802928A CS 292880 A CS292880 A CS 292880A CS 215058 B2 CS215058 B2 CS 215058B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
housing
sensor
contact
projection
ribs
Prior art date
Application number
CS802928A
Other languages
English (en)
Inventor
Hans Pozzo
Original Assignee
Schubert & Salzer Maschinen
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Schubert & Salzer Maschinen filed Critical Schubert & Salzer Maschinen
Publication of CS215058B2 publication Critical patent/CS215058B2/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H13/00Other common constructional features, details or accessories
    • D01H13/14Warning or safety devices, e.g. automatic fault detectors, stop motions ; Monitoring the entanglement of slivers in drafting arrangements
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H2301/00Handling processes for sheets or webs
    • B65H2301/50Auxiliary process performed during handling process
    • B65H2301/53Auxiliary process performed during handling process for acting on performance of handling machine
    • B65H2301/5305Cooling parts or areas of handling machine

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
  • Force Measurement Appropriate To Specific Purposes (AREA)

Description

Vynález se týká skříně pro čidlo přetrhu příze, opatřené dotykačem a spínacím orgánem pro ovládání přívodu vlákenného pramene к dopřádací jednotce pro předení s otevřeným koncem.
U známých zařízení pro předení s otevřeným koncem je dopřádací jednotka zakryta krytem, ve kterém je vytvořen průchod pro odtah příze, vyrobené ve spřádací jednotce, jak je například popsáno V DOS 28 11 960 nebo ve firemním prospektu firmy Schubert a Salzer Rotorspinner RU 11/RU 80”. Ve vybrání nebo v průchodu vytvořené v krytu spřádací jednotky je uložen dotykač čidla přetrhu, který ovládá elektromagnetické prvky pro ovládání přívodu vlákenného pramene do ojednocovacího ústrojí dopřádací jednotky. Čidlo je přitom přímo nebo prostřednictvím desky, která tvoří víko skříně, obsahující dopřádací jednotku, upevněno ke krytu. Podávači ústrojí pro ovládání přívodu vlákenného pramené do ojednocovacího ústrojí může být také ovládáno tlačítkem, které může být upevněno na čidle a může jím být vykláněno. Toto tlačítko je buS neseno čidlem nebo je nezávisle na čidle upevněno na krytu. Všechny tyto díly jsou upevněny pomocí většího počtu šroubků. Montáž čídla je proto náročná na čas, protože kromě šroubování většího počtu Šroubků je třeba přesně nastavit vzájemnou polohu spojovaných součástí, což bývá při malých otvorech dosti obtížné·
Úkolem vynálezu je vyřešit konstrukci skříně čidla, která by měla snadnější ukládání a upevňování na krytu. Pro vyřešení tohoto úkolu iná být jak kryt, tak také skříň opatřena tvarovými úpravami, které jsou vzájemně upraveny pro usnadnění montáže a sestavování.
Tento úkol je vyřešen skříní podle vynálezu, jejíž podstata spočívá v tom, že skříň je opatřena prvním výstupkem, ve kterém je uložen spínací orgán, a druhým výstupkem pro stabilizaci polohy skříně na držáku. Oba výstupky jsou přitom vloženy do odpovídajících vybrání krytu, takže výstupky slouží jako stabilizační a polohovací prvky, které fixují skříň jak co do její polohy, tak také co do orientace. Připevnění skříně přímo nebo nepřímo prostřednictvím spojovacího kusu nečiní tedy ani nejménší potíže a provádí se velmi rychle.
Pro ochranu dotykače čidle přetrhu je druhý výstupek podle výhodného provedení vynálezu vytvořen ve formě dvou vzájemně rovnoběžných žeber, mezi nimiž je Uloženo čidlo přetrhu příze.
Prostorově úsporná konstrukce čidla je vytvořena v případě, kdy je dotykač otočný kolem své osy a má po.dobu tyčky, na konci zahnuté. Pro vytvoření koncové zarážky, která by omezovala otáčivý pohyb dotykaČe, přesahují obrysy žeber dráhu pohybu dotykače čidla a obě žebra jsou umístěna vedle sebe ve vzájemném odstupu, přičemž jejich vzájemná vzdálenost vymezuje dráhu pohybu přehnutého konce dotykače.
Pro zjednodušení upevnění skříně na kryt je první výstupek vytvořen ve formě šroubového spoje, kterým se skříň připevní na kryt. Další přídavné spojení skříně s krytem již není nutné.
Příklady provedení skříně podle vynálezu jsou zobrazeny na výkresech, kde představuje obr. 1 axonometrický pohled na část krytu, zakrývajícího skříň, a obr. 2 boční pohled na skříň s odebranou boční stěnou.
Dopřádací jednotka obvyklé konstrukce, z níž je na výkresech zobrazena jen koncová část odtahové trubice J. pro odtah vyrobené příze je v průběhu hotovení příze J zakryta odklopným krytem 2· Kryt 2 je opatřen otvorem 20. kterým procházejí dvě vzájemně rovnoběžná žebra 60, která jsou umístěna po obou stranách dráhy odtahované příze J, přičemž jejich boční plochy jsou těsně obklopeny okrajovými hranami 22 otvorů 20.
Žebra 60 tvoří nedílnou část skříně 4» která nese na svém povrchu spínací orgán sloužící známým způsobem pro ovládání neznázorněného podávání vlákenného pramene do ojednocovacího ústrojí dopřádací jednotky. Spínací orgán i prochází druhým otvorem 2_1. vytvořeným ve stěně krytu 2, který je tak malý, že těsně obklopuje spínací orgán £. Pomocí prvního otvoru 20 a druhého otvoru 21 je skříň fixována, takže je těmito prostředky zajištěna jak poloha, tak také orientace skříně zcela spolehlivě· To má zásadní význam pro správnou funkci čidla 6 přetrhu příze J, aby síly přenášené z napnuté příze £ na dotykač 61 a z něj potom na čidlo 6, měly správnou velikost a smysl a mohly správně ovládat funkci čidla 6 přetrhu. Pro správnou funkci čidla 6 přetrhu je totiž také důležité, aby síly, vyvozované napnutou přízí £ na dotykač 61. na něj působily správným směrem.
U dosud známých konstrukcí bylo upevňování skříně 1 na odklopný kryt 2 poměrně obtížné, protože závitové otvory na skříni a odpovídající otvory pro Sroubky na krytu byly relativně malé a přitom skříň £ musela přesně dosednout na kryt 2 ve správné poloze, aniž by však pro nastavení polohy obou těchto součástí byly к dispozici nějaké orientační body nebo pomůcky, popřípadě vodicí prostředky. U řešení podle vynálezu se však nastavování polohy provádí pomocí dvojice žeber £0, která musí zapadnout do prvního otvoru 20 na krytu a která mají dostatečně velký rozměr, aby vzájemné sesazování obou součástí proběhlo bez nejmenších potíží. Připojení skříně £ na kryt 2 nečiní rovněž žádné potíže, protože závitové otvory skříně a otvory pro šroubky na krytu 2 jsou přivedeny nucené do správné vzájemné polohy pomocí polohovacích výstupků, tvořených jednak žebry 60 a jednak spínacím orgánem 2· Zapadnutím žeber 60 do přesně vytvořeného prvního otvoru 20 a zapadnutím spínacího orgánu 2 do rovněž přesně vytvořeného druhého otvoru 21 je skříň £ přesně uložena na krytu 2, tvořícím její držák.
Ve znázorněném příkladném provedení je první polohovací výstupek tvořen dvojicí vzájemně rovnoběžných žeber 60. vytvořených na skříni £ a vystupujících z jejího povrchu, mezi nimiž se nachází dotykač 61 čidla 6 přetrhu. Dotykač 61. tvořený přehnutou tyčkou, je tak chráněn proti vnějším vlivům, takže je vyloučeno nežádoucí pootočení dotykače ££, které by vyvolalo nežádoucí zastavení přívodu vláken.
Dotykač 61 je ve znázorněném příkladu provedení tvořen tyčkou s přehnutou koncovou částí, která je otočná kolem osy 62, přičemž dotykač 61 je tlačen proti směru působení napnuté příze £. Proto je otočná osa 6^ umístěna v blízkosti jednoho žebra 60, zatímco volný konec dotykače 61 při přetrhu příze £ dosedá na plochu protějšího žebra 60. Toto protější žebro 60 tedy působí jako koncová zarážka pro omezení dráhy pohybu dotykače 61.
Pro zapřádání příze £ se dotykač 61 přemístí do pohotovostní polohy, ve které dosedne na žebro 60. v jehož blízkosti je umístěna otočná osa 62, takže se uvolní přístup к ústí odtahové trubice’1 a zavádění příze £ do odtahové trubice £ se podstatně ulehčí. Také toto první žebro 60 slouží jako koncová zarážka pro omezení dráhy pohybu dotykače 61.
V průběhu předení se dotykač 61 čidla £ nachází ve své střední poloze, ve které se nedotýká žádného z žeber 60.
Aby Žebra 60 skutečně mohla účinně působit jako koncové zarážky, musí přesahovat přes dráhu pohybu dotykače 61 a musí být umístěny dostatečně blízko u sebe.
Protože zpravidla bývá požadováno pro spínací orgán £ kromě prvního vedení, vytvořeného na skříni £, ještě druhé vedení, které by zajištovalo správnou orientaci součástí, je v příkladném provedení zobrazeném na výkresech, vytvořen první výstupek nebo nástavec pro spínací orgán £ tak, že je doplněn Šroubovým spojem £0, který prochází krytem 2 a je vytvořen natolik robustně, Že pomocí tohoto šroubového spoje 50 je skříň spolehlivě upevněna ňa kryt 2· šroubovým spojem 50 se také zajistí dokonalé umístění skříně £ vůči krytu 2, takže poloha dodatečných závitových děr a otvorů pro dodatečné šroubové spoje mezi skříní £ a krytem 2 je dokonale nastavena, takže opatřením spínacího orgánu šroubovým spojem £0 je vytvořeno další funkční slícování skříně £ s krytem 2.
Předmět vynálezu bude objasněn na příkladu provedení skříně 1 čidla £ přetrhu příze J, umístěné na krytu 2 dopřádací jednotky stroje pro předení s otevřeným koncem. Místo krytu může být použito i jiného držáku skříně 4» jehož konstrukce je závislá na konstrukci dopřádací ho Ustrojí a stroje·
V tomto příkladném provedení (obr. 1) je druhý polohovací výstupek tvořen dvěma vzájemně rovnoběžnými žebry 60, mezi nimiž je uložen dotykač 61 čidla 6 přetrhu. Takové provedení je sice mimořádně výhodné, avšak není jedině možné, je možno použít dvojice výstupků jiného tělesného vytvoření, majících například tvar válcových nebo jinak tvarovaných nástavců.
V zájmu jednoduchého a hospodárného hotovení skříně 1 podle vynálezu je možno skříň vyrobit z plastické hmoty. Její výroba obvykle nepřináší žádné potíže a také při použití nevznikají žádné problémy, protože ani spínací orgán £, ani čidlo 6 přetrhu se při provozu nezahřívají, takže uvnitř skříně 4 nedochází к hromadění tepla a zvyšování teploty·
Ve skříni 4 však může být kromě čidla 6 přetrhu s dotykačem 61 ve formě tyčky a spínacího orgánu £ pro ovládání neznázorněného podávačiho ústrojí pro podávání vláken do ojednocovacího ústrojí umístěno také ovládací ústrojí X s dalšími elektrickými prvky, z nichž nejméně jeden vyvíjí při svém provozu poměrně značné množství tepla. Skříň 1 může být opa* třena například odtlačovacím magnetem 70. který působí na raménko 63 dotykače 61. které se к magnetu 70 při přetrhu přiblíží. Tím se také sepne bezdotykový spínač 71 · který přeruší přívod vlákenného pramene a nabudí odtlačovací magnet 70. který okamžitě po odstranění přetrhu vykloní nebo pootočí dotykač 6χ až к dosednutí na jedno z žeber 60, přičemž tím se dostane dotykač 61 do polohy, ve které uvolní ústí odtahové trubice 1·
Odtlačovací magnet 70 vyvíjí po dobu svého buzení teplo, kterým se ohřívá vnitřní prostor skříně 4 a nadměrné zahřátí by mohlo vést к poškození adtlačovacího magnetu 70 nebo jiného elektrického prvku 12., umístěného ve skříni 4.
Aby se takovému poškození elektrických prvků 72 zabránilo, vytváří se sice skříň £ z dílu 40 z plastické hmoty, který je opatřen vnitřním prostorem 41 pro uložení ovládacího ústrojí X, tento díl 40 Je však opatřen kovovým nosičem, spojeným s dílem 40 z plastické hmoty, který nese alespoň elementy a elektrické prvky 72« vyvíjející teplo, například odtlačovací magnet 70. Ve znázorněném příkladu provedení je kovový nosič vytvořen ve formě kovového víka 42. které je celistvou součástí skříně 4. Vznikající teplo je ihned odváděno do kovového víka 42. které pohlcené teplo vyzařuje do okolního ovzduší· Pro zlepšení takového vyzařování může být kovové víko 42 na své vnější straně opatřeno soustavou lamel 43 (obr. 1).
Dalšího zlepšení odvádění tepla se dosáhne, jestliže je držák skříně 4» tvořený například krytem 2, vyroben z kovu, přičemž kovové víko 42 je opatřeno úsekem 44. který dosedá na kryt 2.
Pro zvláště dokonalé dosednutí úseku 44 na kovový držák a pro dokonalé odvádění tepla krytem 2 je ještě Šroubový spoj 50 spínacího orgánu 2 vytvořen alespoň částečně z kovu, přičemž kovová část šroubového spoje 50 je přes kovový můstek 45 spojena a kovovým víkem 42. Zlepšeného odvodu tepla je přitom dosaženo zlepšeným kontaktem me2i úsekem 44 kovového víka 42 a držákem a také mezi částí šroubového spoje 50. spojenou s kovovým víkem 42 a držákem. Také v tomto případě je dosaženo dokonalejšího slícování skříně 4 8 držákem.
Ovládací ústrojí X může obsahovat ještě jiné prvky, vyvíjející teplo, například tyristorem 12, který je v zájmu kompaktní konstrukce skříně 4 umístěn v jiné úrovni skříně 4 než odtlačovací magnet 70 (obr. 2). Skříň 4 je v takovém případě opatřena mezilehlou deskou
46, která je výhodně opatřena tištěnými spoji pro osazené elektrické prvky 12 ® tyristor
73. S kovovým víkem 42 je spojena upevňovací deska 47 pro tyristor 73 prostřednictvím stojiny 48 z kovu, která je ve znázorněném příkladném provedení vytvořena vcelku s kovovým víkem 42. avšak může být vytvořena samostatně a oddělitelně od kovového víka 42 a/nebo upevňovací desky £2· Teplo vyvíjené tyristorem 73 se tak odvádí přes upevňovací desku 47 a kovovou stojinu 48 na kovové víko 42. které teplo vyzařuje do ovzduší nebo ho odvádí do jiné Části stroje.
Jak je z předchozího popisu patrno, může být předmět vynálezu vytvářen v různých kont· strukčních obměnách. Pro zajištění polohy skříně ± a tím také dotykače 61 čidla 6 přetrhu příze J slouží oba výstupky. Jestliže spínací orgán £ současně obsahuje Šroubový spoj 50. pak je možno využít Šroubového spoje 50 jednak jako prostředku к nastavení vzájemné polohy, jednak jako spojovacího prostředku skříně Д. Opatření spínacího orgánu £ Šroubovým spojem 50 zlepšuje dosednutí a upevnění skříně 4 na držáku. Je-li skříň £ opatřena kovovým víkem 42 a je-li navíc držák vytvořen z kovu, pak poskytuje tato konstrukční úprava velmi dobrou možnost odvádění tepla, ačkoliv vlastní skříň £ je opatřena dílem 40 z plastické hmoty, opatřeným vnitřním prostorem 41. Ve všech popsaných případech je dosaženo funkčního sesazení a slícování skříně £ na držáku, který je například tvořen krytem 2.
Podle výhodného příkladného provedení vynálezu je boční stěna 49 skříně 4 vytvořena ve formě kovového víka, které může být uspořádáno místo kovového víka 42 nebo společně s ním. Také tato boční stěna 49 je spojena s nosiči elektrických elementů, například magnetů 70 nebo tyristorů 73. vyvíjejících teplo. Takové provedení má tu výhodu, že vzduch po straně boční stěny 49 se ohřívá vyzařováním tepla z boční stěny 49 a rychleji stoupá, takže zrychleným pohybem vzduchu se dosahuje zvláště účinného odebírání teplá. Odvod tepla se ještě urychlí, opatří-li se boční stěna 49 lamelami 43.

Claims (5)

1. Skříň pro čidlo přetrhu příze, opatřené dotykačem a spínacím orgánem pro ovládání přívodního ústrojí pro podávání vlákenného pramene do dopřádací jednotky pro předení s otevřeným koncem, vyznačující se tím, že je opatřena prvním výstupkem, obsahujícím spínací orgán (5), a druhým výstupkem pro rektifikování skříně (4) na krytu (2).
2. Skříň podle bodu 1, vyznačující se tím, že druhý výstupek obklopuje dotykač (61) čidla (6) přetrhu příze (3).
3. Skříň podle bodu 2, vyznačující se tím, že druhý výstupek je vytvořen ve formě dvou vzájemně rovnoběžných žeber (60), mezi nimiž je uložen dotykač (61) čidla (6) přetrhu.
4. Skříň podle bodu 3, vyznačující se tím, že obrys žeber (60) přesahuje dráhu pohybu dotykače (61), tvořeného tyčkovým dotykačem otočným kolem jedné osy, přičemž dvojice žeber (60) je umístěna v odstupu od sebe a každé z žeber (60) je jedním koncovým dorazem pro dotykač (61).
5. Skříň podle bodů 1 až 4, vyznačující se tím, že první výstupek je tvořen šroubovým spojem (50) pro připevnění skříně (4) na držák, zejména na kryt (2).
CS802928A 1979-04-26 1980-04-25 Casing for the sensor of the yearn breakage provided by the feeler CS215058B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19797912192U DE7912192U1 (de) 1979-04-26 1979-04-26 Gehaeuse zur aufnahme eines einen fadenspannungsfuehler aufweisenden fadenwaechters

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS215058B2 true CS215058B2 (en) 1982-07-30

Family

ID=6703493

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS802928A CS215058B2 (en) 1979-04-26 1980-04-25 Casing for the sensor of the yearn breakage provided by the feeler

Country Status (9)

Country Link
US (1) US4300340A (cs)
CH (1) CH644160A5 (cs)
CS (1) CS215058B2 (cs)
DE (1) DE7912192U1 (cs)
FR (1) FR2455103A1 (cs)
GB (1) GB2047283B (cs)
HK (1) HK42383A (cs)
IN (1) IN152558B (cs)
IT (1) IT1130560B (cs)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6773678B2 (en) 2000-03-20 2004-08-10 Endress + Hauser Conducta Gesellschaft Fur Mess Und Regeltechnik Mbh + Co. Mounting system and retractable sensor holder for analytical sensors
DE10333202A1 (de) * 2003-07-22 2005-03-03 Hottinger Baldwin Messtechnik Gmbh Gehäuse für einen Fadenspannungsaufnehmer
US10570533B1 (en) * 2016-11-21 2020-02-25 American Linc, Llc Safety guard for textile machines

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT268941B (de) * 1966-03-19 1969-02-25 Vyzk Ustav Bavlnarsky Fadenbruch-Wächtereinrichtung
FR2041553A5 (cs) * 1969-04-29 1971-01-29 Telemecanique Electrique
DE2516488A1 (de) * 1975-04-15 1976-10-21 Evolution Sa Einrichtung zur bruchueberwachung eines fadens oder garnes
US4112661A (en) * 1977-04-15 1978-09-12 Kabushiki Kaisha Toyoda Jidoshokki Seisakusho Open-end spinning machine and a method of stopping the same
US4100722A (en) * 1977-04-18 1978-07-18 Kabushiki Kaisha Toyoda Jidoshokki Seisakusho Method of automatically piecing up a yarn in an open-end spinning machine and an open-end spinning machine for carrying out the same

Also Published As

Publication number Publication date
FR2455103A1 (fr) 1980-11-21
GB2047283B (en) 1983-02-16
GB2047283A (en) 1980-11-26
US4300340A (en) 1981-11-17
CH644160A5 (de) 1984-07-13
IT8020759A0 (it) 1980-03-19
IN152558B (cs) 1984-02-11
DE7912192U1 (de) 1979-07-26
HK42383A (en) 1983-10-21
FR2455103B1 (cs) 1984-08-10
IT1130560B (it) 1986-06-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JPH11197333A (ja) パチンコ機
CS215058B2 (en) Casing for the sensor of the yearn breakage provided by the feeler
KR900007459Y1 (ko) 인자장치
US2946994A (en) Signal lamp and holder therefor
US4300341A (en) Housing for holding a control device with heat-generating elements for a thread monitor of an open-end spinning station
CH681155A5 (cs)
US5160206A (en) Holder of a ribbon with supply and take-up spools for typewriters or similar machines
KR930004781B1 (ko) 병용성 카세트들의 조합체와 그를 사용하는 타자기
US4655523A (en) Stand for cordless electric appliance
US5860298A (en) Thread feeder with thread-twisting preventive device for knitting machines
CA2055209A1 (en) Electronic typewriter
TW200302808A (en) Dispensing machine for wipe material and similar products
KR100208313B1 (ko) 사상물의 절단장치
ES2270560T3 (es) Sistema para soportar un aparato en un cuadro electrico.
JP3664936B2 (ja) 測定プローブ装置
GB2143258A (en) Threading arrangement for a sewing machine
JP3287388B2 (ja) プリンタ
US20010026207A1 (en) Thermally controlled, electrical switching device
JP2017209823A (ja) プリンタ
US3972298A (en) Pretension threading device
KR200162002Y1 (ko) 프린터의 전원차단 장치
KR930004609Y1 (ko) 복사기의 안전스위치 장치
KR880000525Y1 (ko) 전자기기용 콘트롤 박스의 도어 개폐장치
US4132875A (en) Yarn detector switch with snap-on trapper
KR20000052376A (ko) 배선기구용 플레이트