CS213313B2 - Tunnel furnace for annealing the steel charges particularly the silicon steel - Google Patents

Tunnel furnace for annealing the steel charges particularly the silicon steel Download PDF

Info

Publication number
CS213313B2
CS213313B2 CS792554A CS255479A CS213313B2 CS 213313 B2 CS213313 B2 CS 213313B2 CS 792554 A CS792554 A CS 792554A CS 255479 A CS255479 A CS 255479A CS 213313 B2 CS213313 B2 CS 213313B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
hydrogen
chamber
annealing
tunnel furnace
main
Prior art date
Application number
CS792554A
Other languages
English (en)
Inventor
Ralph E Snyder
Philip R Robinson
Original Assignee
Allegheny Ludlum Steel
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Allegheny Ludlum Steel filed Critical Allegheny Ludlum Steel
Publication of CS213313B2 publication Critical patent/CS213313B2/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C21METALLURGY OF IRON
    • C21DMODIFYING THE PHYSICAL STRUCTURE OF FERROUS METALS; GENERAL DEVICES FOR HEAT TREATMENT OF FERROUS OR NON-FERROUS METALS OR ALLOYS; MAKING METAL MALLEABLE, e.g. BY DECARBURISATION OR TEMPERING
    • C21D9/00Heat treatment, e.g. annealing, hardening, quenching or tempering, adapted for particular articles; Furnaces therefor
    • C21D9/52Heat treatment, e.g. annealing, hardening, quenching or tempering, adapted for particular articles; Furnaces therefor for wires; for strips ; for rods of unlimited length
    • C21D9/54Furnaces for treating strips or wire
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C21METALLURGY OF IRON
    • C21DMODIFYING THE PHYSICAL STRUCTURE OF FERROUS METALS; GENERAL DEVICES FOR HEAT TREATMENT OF FERROUS OR NON-FERROUS METALS OR ALLOYS; MAKING METAL MALLEABLE, e.g. BY DECARBURISATION OR TEMPERING
    • C21D1/00General methods or devices for heat treatment, e.g. annealing, hardening, quenching or tempering
    • C21D1/74Methods of treatment in inert gas, controlled atmosphere, vacuum or pulverulent material

Description

Vynález se týká tunelové pece k žíhání vsázek . oceli, zejména křemíkové oceli. Jednotlivé svitky z křemíkové oceli se ukládají na samostatné vozíky, na kterých se dopravují do vstupní komory, z ní potom do tunelové pece a do výstupní komory, přičemž jednotlivé vdzíky za sebou následují v časovém intervalu asi sedmdesáti minut. Křemíková ocel se žíhá ve vodíkové atmosféře, ve které se zahřívá na teplotu až 635 °C, přičemž použitý vodík se potom regeneruje v cirkulační soustavě. Pro správný průběh žíhacího procesu je nezbytné pročistit, odvzdušnit vstupní komoru tím, že · se z ní vzduch vytlačí dusíkovou atmosférou, která se potom nahradí vodíkovou atmosférou. Tento úkon se musí opakovat při každém zavážení dalšího· vozíku, přičemž výměna plynů trvá vždy deset až dvanáct minut, takže celkem je třeba k nahrazení vzduchu vodíkem dvaceti čtyř minut. U dosud známých pecí tohoto druhu, které se používají již řadu let, se přivádí do vstupní komory přímo vodík z běžných zdrojů plynného vodíku, kterým se vytlačuje vzduch a vytváří se vodíková atmosféra, přičemž· použitý vodík se potom vypouští do atmosféry. Zařízení k provádění takového známého postupu je velmi jednoduché, protože nejsou kladeny žádné · velké nároky na přesné ovládání a vstup2 ní atmosféra se příliš · neliší od atmosféry v tunelové pecí. Avšak již dříve bylo zjištěno, že při tomto známém postupu dochází v některých případech k vytváření a hromadění kysličníku uhelnatého, který má za následek snížení kvality žíhaných předmětů.
U tunelové pece podle vynálezu se odebírá vodík z cirkulující atmosféry a k této cirkulující atmosféře se přidává vodík ze zdroje vodíku. U příkladného · provedení zařízení na žíhání oceli, opatřeného oběhovou soustavou, dosahuje · množství cirkulujícího plynu 1132,7 metrů krychlových za hodinu, přičemž množství vodíku · potřebného k pročišťování činí asi 142 m3, · ' které se · přivádí rychlostí asi 680 m3 za hodinu v časovém intervalu asi dvanácti minut. To vyvolává určité problémy, protože současně je · třeba zajistit stálý tlak v tunelové peci. Avšak podle vynálezu je i přes nutnost rychlého · odvádění. vodíku ze soustavy tento problém vyřešen.
Tunelová pec k · žíhání vsázek oceli, zejména křemíkové oceli, ve vodíkové atmosféře, na niž se vynález vztahuje, obsahuje vstupní komoru s vnitřními dveřmi k jejímu uzavření oproti hlavní žíhací komoře a s vnějšími dveřmi k jejímu uzavření oproti vnějšímu ovzduší, dále výstupní komoru · s vnitřními dveřmi k jejímu uzavření oproti hlavní žíhací komoře a s vnějšími dveřmi k jejímu uzavření oproti vnějšímu ovzduší, ojgány k pohybu jednotlivých · vsázek periodický·· těmito komorami a hlavní žíhací komorou, cirkulační vodíkovou soustavu k cirkulování vodíku touto pecí, kterážto soustava obsahuje zdroj vodíku, regenerační-ústrojí k regeneraci vodíku, orgán k dodávání vodíku z tohoto zdroje do hlavní žíhací komory a tlaková čidla k řízení proudu vodíku z jeho zdroje do hlavní žíhací komory, jakož i orgány ke spojení hlavní žíhací komory s regeneračním ústrojím. Podstata vynálezu pak spočívá v tom, že k tunelové peci jsou připojena potrubí, vedoucí z místa před výstupním koncem regeneračního ústrojí, uvažováno ve směru pohybu vsázek, ke vstupní komoře a výstupní komoře a tato potrubí jsou opatřena orgány k řízení proudu vodíku k příslušným komorám.
Tyto orgány v každém potrubí k řízení proudu vodíku do příslušných komor obsahují výhodně dmychadlo, průtokoměr a orgán k udržování dané rychlosti proudu.
Nový účinek vynálezu spočívá kromě jiného především v tom, že zdrojem vodíku, užívaného· k pročišťování komor, je recirkulovaný vodík ze žíhací atmosféry a · nikoli zvláštní zdroj vodíku, jak tomu je u známých zařízení.
Dosud nebylo· známo, že · by bylo možno· . použít částečně znečištěného pecního plynu jako zdroje vodíku k pročišťování komor, aniž by se porušila tlaková rovnováha v hlavní žíhací komoře tunelové peci. Podle vynálezu je vodík přiváděný do komor alespoň částečně znečištěn. To je zcela nová a důležitá okolnost, která nebyla nasnadě z dále uvedených důvodů.
V· hlavní komoře nebo v žíhací části tunelové pece podle vynálezu · se tedy používá vodíkové atmosféry. Je známo, že takováto · atmosféra se znečistí například vlhkostí · ze svitků oceli, kysličníkem uhelnatým a jinými kysličníky ze svitků jakož i z· povlakových látek na svitcích oceli. Dovolí-li se, aby se znečišťující látky hromadily v žíhací atmosféře, .bude žíhání neúplné, což může mít za následek . horší jakost výrobku. Tak například převýší-li znečištění kysličníkem uhelnatým asi 1,5 °/o, nastane nepříznivý růst zrn a výrobek zkřehne.
Z těchto· důvodů musí být atmosféra hlavní · komory pece plynule cirkulována regeneračním orgánem, v němž se plyn nejen čistí, ale kde se též suší, což je nákladnější.
Jakožto alternativa k regeneraci přichází v · úvahu přivádění čistého, suchého vodíku z alternativního zdroje. Zkušenost však ukázala, že i když regenerace, zejména sušení, je nákladné, je přece jen regenerace · méně nákladná než opatření a · dodávání čistého suchého vodíku do hlavní žíhací komory tunelové pece. Nutno · totiž uvážit, že žádná pec není plynotěsná, takže je třeba předpokládat určitý · únik atmosféry z pecí. Takovýto únik musí · být kompensován a pro · tuto kompenzaci lze použít pouze čistého vodíku ze zvláštního zdroje. V souvislosti s tímto únikem vzniká však požadavek, že tlak v tunelové peci musí být udržován na konstantní hodnotě, například 75 mm vodního sloupce. Protože pokles tlaku v peci je ukazatelem úniku plynu, je třeba odpovídajícího přívodu čistého suchého vodíku, aby se tlak v peci udržoval na konstantní hodnotě a tím vyrovnal únik plynu.
Se zřetelem k požadavku, že tlak v peci musí být udržován na relativně konstantní výši, nenapadlo· by žádného odborníka záměrně porušit rovnováhu soustavy. Podle vynálezu se však odvádí v určitých intervalech značné množství částečně znečištěného cirkulujícího plynu z tlakově vyvážené soustavy v · místě ležícím před výstupním koncem regeneračního · ústrojí, uvažováno ve směru pohybu vsázek, a tohoto plynu se používá k pročišťování vstupní a výstupní komory pece.
Zařízení znázorněné na výkrese, jež zobrazuje výhodné provedení vynálezu, naznačuje odebírání částečně znečištěného vodíku z cirkulační soustavy v místě ležícím před orgánem provádějícím nákladné sušení.
Jak již bylo· uvedeno, cirkuluje v uvažovaném příkladě 1132,7 m3 vodíku za hodinu, kdežto množství vodíku potřebného k pročišťování činí téměř 142 m3, · a . ten se · přivádí rychlostí asi 680 m3 za hodinu po· dobu asi 12 minut. Je tedy zřejmé, že podle vynálezu se odstraní značné množství znečištěného pecního plynu z recirkulační soustavy v poměrně krátké době, aniž se sníží konstantní tlak v peci.
Tento· tlak v peci se udržuje tím, že se současně přivádí stejné množství čistého suchého vodíku do cirkulující vodíkové atmosféry, tj. do hlavní komory tunelové peci ze zvláštního zdroje vodíku, jak bude podrobněji popsáno v dalším.
Pročišťování znečištěným plynem a nikoliv čistým suchým vodíkem přináší podstatné úspory. Protože pročišťovací plyn se vypouští do ovzduší, je výhodnější vypouštět do ovzduší znečištěný plyn a přivádět do recirkulační plynové soustavy, která musí být udržována čistá, čistý, suchý vodík. Vynálezem se tedy značně sníží celkové náklady na čištění plynu a zejména sušení. Tímto způsobem se vyloučí náklady na čistý suchý vodík pro účely pročišťování a, což je velmi důležité, neporuší se žádaná tlaková rovnováha v hlavní žíhací komoře, přestože recirkulující plyn se po přítržích odchyluje do komor. Protože se komor nepoužívá k žíhání, předehřívání a podobně, nemá pročišťování částečně znečištěným vodíkem žádné nepříznivé účinky, ba naopak, ve srovnání s použitím čistého· vodíku k pročišťování má využití znečištěného vodíku, který je k dispozici, za následek takové úspory, jež opodstatňují změnu existující tunelové pece ve smyslu vynálezu.
Podle vynálezu je jednak dosahováno· vyš213313 ší kvality oceli u vyžíhaných předmětů a jednak- je také snižována spotřeba vodíku.
Příklad provedení zařízení podle vynálezu je schematicky zobrazen na výkrese, znázorňujícím ' zařízení ve schematickém podélném svislém řezu.
Zařízení podle vynálezu sestává z tunelové pece 2, která má vstupní komory 4, hlavní komoru 6 a výstupní komoru 8. V-stupní komora 4 je opatřena vnějšími dveřmi 10 a vnitřními dveřmi 12, které ji odděluj . od hlavní komory 6. Výstupní komora 8 je rovněž opatřena vnějšími dveřmi 14 a vnitřními · dveřmi 16, které ji oddělují od hlavní komory 6. Celou tunelovou pecí 2 je vedena kolejová dráha 18, která pokračuje ještě na obou stranách za vnějšími dveřmi 10, 14 vstupní komory 4 a výstupní komory 8. Po kolejové dráze 18 pojíždějí dopravní vozíky C, na kterých jsou uloženy svitky S pásové křemíkové oceli. Dopravní vozíky C jsou zasouvány do vstupní komory 4 tunelové pece 2 první pístnicí 20 prvního hydraulického válce 22, přičemž ze vstupní komory 4 do hlavní komory 6 tunelové pece 2 jsou vozíky C zasouvány pomocí druhé pístnice 24 druhého hydraulického válce 26. Z výstupní komory 8 jsou dopravní vozíky C vysouvány pomocí třetí pístnice 28 třetího hydraulického válce 30. Hlavní komora 6 tunelové pece 2 je vyhřívána některým ze známých topných ústrojí.
Vodík je přiváděn do hlavní komory 6 tunelové pece 2 ze zdroje 32 vodíku přívodním potrubím 34, do kterého je vřazen první redukční ventil 36 prd regulaci tlaku přiváděného vodíku. Do prvního· redukčního ventilu 36 ještě vede z hlavní komory 6 pomocné potrubí 38, aby se tlak v hlavní komoře 6 udržovat mírně nad hodnotou okolního · atmosférického tlaku, · přibližně o 750 Pa. Vodík je odebírán z hlavní komory 6 a veden chladicím a · Čisticím ústrojím 40 a sušicím ústrojím 42 a vrací se zpět do hlavní komory 6 tunelové pece 2. Dusík pro odvzdušňování tunelové pece 2 je přiváděn ze zdroje 44 dusíku druhým přívodním potrubím 46 s ventilem 48, přičemž do vstupní komory 4 je přiváděn třetím přívodním potrubím 50 s ventilem 52 a do výstupní komory 8 je přiváděn čtvrtým přívodním potrubím 54 s ventilem 56. Tyto části zařízení jsou známé a používané a také způsob žíhání oceli v těchto částech zařízení je běžný.
Zařízení je podle vynálezu zdokonaleno tím, že na cirkulační soustavu s chladicím a čisticím ústrojím 40 a také se sušicím ústrojím 42 je napojeno odebírací potrubí 58, které se dělí do dvou větví, z nichž první větev 60 je vedena do vstupní komory 4 a druhá větev 62 je vedena do výstupní komory 8. První větev 60 obsahuje dva ventily 64, 65, první dmychadlo 66 a první průtokoměr 68; podobně druhá větev 62 obsahuje dva ventily 70, 71, druhé dmychadlo 72 a druhý průtokoměr 74. Obě dmychadla mohou být libovolného druhu, avšak při zkouškách se., nejlépe osvědčila Ro-ots XA Gas Pumps, vyrábě ná firmou Dresser Iindustríes lne. Také průtokoměry 68, 74 mohou být libovolného typu, ale pro dané účely se osvědčil Waukee Flo-Meter, vyráběný firmou VaukeeEnginnering Cornpany.
Při provozu · zařízení podle vynálezu se nejprve za nepřítomnosti vsázky a při uzavřených vnitřních dveřích 12, 16 naplní hlavní komora 6 nejprve dusíkem a potom vodíkem, přičemž při prvním plnění dusíkem se v podstatě provede odvzdušnění vnitřního prostoru. Po otevření vnějších dveří 10 vstupní komory 4 je uveden v činnost první hydraulický válec 22, .aby posunul dopravní vozík C se svitkem S plechu z křemíkové oceli do vstupní komory 4. Vstupní vnější dveře 10 se potom · zavřou, otevře se · ventil 52 a třetím přívodním potrubím 50 se provede odvzdušnění vstupní komory 4, v níž vzduch je nahrazen a vytlačen dusíkem, . načež se ventil 52 třetího přívodního potrubí 50 uzavře. První průtokoměr 68 v první větvi 60 se nastaví na požadovaný průtok vodíku a po otevření ventilů 64, 65 a uvedení dmychadla 66 do činnosti se začne přivádět · do vstupní komory 4 vodík, který z ní vytlačí dusík. Protože tento· vodík je přiváděn z oběhové soustavy, jejíž součástí je také hlavní komora 6 tunelové pece 2, musí být do oběhové soustavy opět ve stejném množství přiváděn další vodík, což je umožněno schopností prvního· redukčního ventilu 36 reagovat na změny tlaku a otevřít se, jakmile tlak- · v . hlavní . · komoře 6 poklesne. Jekmile je odvzdušňování dokončeno, první dmychadlo 66 se zastaví a oba ventily 64, 65 se zavřou. Potom se otevřou vnitřní dveře 12 a dopravní vozík C se pomocí druhého hydraulického válce 26 zasune do hlavní komory 6 tunelové pece 2. Po zasunutí vozíku C se vnitřní dveře 12 zavřou a vnější dveře 10 se znovu otevřou, aby se do vstupní komory 10 mohl dopravit další dopravní vozík C, po jehož umístění uvnitř vstupní komory 4 se vnější dveře 10 zavřou. Operace se stále opakuje, dokud není hlavní komora 6 tunelové pece 2 zaplněna dopravními vozíky C, přičemž po zasunutí posouvá * poslední dopravní vozík C předchozí dopravní vozíky C směrem k přednímu konci hlavní komory 6 tunelové pece 2.
Po naplnění hlavní komory 6 dopravními vozíky C se dosáhl normální provozní polohy v tunelové peci 2 1 při přerušení provozu tunelové pece 2 zůstává její hlavní komora 6 naplněna dopravními vozíky C. V další fázi procesu se otevřou alespoň vnější dveře 10 a další dopravní vozík C se dopraví do vstupní komory 4. Po uzavření vnějších dveří a vnitřních dveří 12 vstupní komory 4 a také vnitřních dveří 16 a vnějších dveří 14 výstupní komory 8 se otevřou ventily 52, 58, aby se vzduch ve vstupní komoře 4 · a ve výstupní komoře 8 nahradil přiváděným dusíkem, přičemž po provedeném odvzdušnění se oba ventily 52, 56 opět zavřou. Dalším úkonem je otevření ventilů 64, 65, 70, 71 při současném nastavení průtokoměrů 68, 74 na požadovaný průtok a uvedení obou dmycha213313 del 66, 72 v činnost, takže obě komory 4, 8 se naplní vodíkem. Po snížení tlaku v hlavní komoře 6 tunelové pece 2, způsobeném odebráním části vodíku z oběhové soustavy, otevře první redukční ventil 36 přívod čerstvého vodíku do oběhové soustavy, přičemž vodík je přiváděn ve stejném množství a stejnou rychlostí jako je odváděn do vstupní komory 4 a do výstupní komory 8. Vnitřní dveře 12 vstupní komory 4 a vnitřní dveře 16 výstupní komory 8 se potom otevřou a dopravní vozík C ze vstupní komory 4 je zasunut do hlavní komory 6, čímž se současně vysune nejpřednější dopravní vozík C s vyžíhaným svitkem S plechu do výstupní komory 8. Vnitřní dveře 12 vstupní komory 4 a vnitrní dveře 16 výstupní komory 8 se pak opět zavřou a vstupní komora 4 i výstupní komora 8 se naplní dusíkem. Po otevření vnějších dveří 14 výstupní komory 8 se z ní vysune dopravní vozík C pomocí třetího hydraulického válce 30, zatímco na opačné straně se po otevření vnějších dveří 10 zasune do vstupní komory 4 další dopravní vozík C. Tento cyklus jednotlivých úkonů se potom opakuje.
Vodík procházející chladicím a čisticím ústrojím 46 a také sušicím ústrojím 42 se chladí, čistí a také suší podobně jako před obvyklým použitím. V příkladném provedení zařízení podle vynálezu se nová vsázka ukládá na dopravní vozík C každých přibližně sedmdesát minut a výměna vzduchu za dusík a dusíku za vodík trvá v obou komorách přibližně deset až dvanáct minut, přičemž množství vodíku spotřebovaného pro každé vytvoření vodíkové atmosféry v obou komorách 4, 8 činí asi nejméně 5 % cirkulujícího množství vodíku. Zatímco činnost zařízení podle vynálezu byla popisována pro ruční ovládání celého procesu, je pochopitelné, že v praktickém provedení jsou ovládací prvky upraveny pro automatický provoz. Protože však ovládání zařízení není vynálezem řešeno, není podrobněji popisováno ani zobrazováno. Ostatní žíhací operace zůstávají stejné jako u dosud známých postupů.
Popsaný příklad provedení zařízení podle vynálezu může být ještě v rozsahu předmětu vynálezu obměňován.

Claims (2)

1, Tunelová pec к žíhání vsázek oceli, zejména křemíkové ocelí ve vodíkové atmosféře, obsahující vstupní komoru s vnitřními dveřmi к jejímu uzavření oproti hlavní žíhací komoře a s vnějšími dveřmi к jejímu uzavření oproti vnějšímu ovzduší, dále výstupní komoru s vnitřními dveřmi к jejímu uzavření oproti hlavní žíhací komoře a s vnějšími dveřmi к jejímu uzavření oproti vnějšímu ovzduší, orgány к pohybu jednotlivých vsázek periodicky těmito komorami a hlavní žíhací komorou, cirkulační vodíkovou soustavu к cirkulování vodíku touto pecí, kterážto soustava obsahuje zdroj vodíku, regenerační ústrojí к regeneraci vodíku, orgán к dodávání vodíku z tohoto zdroje do hlavní žíhací komory a tlaková čidla к řízení proudu vodíku z jeho zdroje do hlavVYNÁLEZU ní žíhací komory, jakož i orgány ke spojení hlavní žíhací komory s regeneračním ústrojím, vyznačená tím, že к tunelové peci jsou připojena potrubí (58, 60, 62), vedoucí z místa ležícího před výstupním koncem chladicího a čisticího ústrojí (40) a sušicího ústrtojí (42) uvažováno ve směru pohybu vsázek, ke vstupní komoře (4) a výstupní komoře (8) a tato potrubí jsou opatřena orgány (64, 55, 66, 68; 70, 71, 72, 74) к řízení proudu vodíku к příslušným komorám (4, 8).
2. Tunelová pec podle bodu 1, vyznačená tím, že orgány v každém potrubí první a druhé větve (60, 62) к řízení proudu vodíku do příslušných komor (4, 8) obsahují dmychadlo (66, 72), průtokoměr (68, 74) a orgán к udržování dané rychlosti proudu.
1 list výkresů
CS792554A 1978-04-20 1979-04-13 Tunnel furnace for annealing the steel charges particularly the silicon steel CS213313B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US05/898,010 US4167426A (en) 1978-04-20 1978-04-20 Method for annealing silicon steel

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS213313B2 true CS213313B2 (en) 1982-04-09

Family

ID=25408792

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS792554A CS213313B2 (en) 1978-04-20 1979-04-13 Tunnel furnace for annealing the steel charges particularly the silicon steel

Country Status (19)

Country Link
US (1) US4167426A (cs)
JP (1) JPS54145320A (cs)
AR (1) AR217745A1 (cs)
AT (1) AT381958B (cs)
AU (1) AU528303B2 (cs)
BE (1) BE875753A (cs)
BR (1) BR7902314A (cs)
CA (1) CA1122887A (cs)
CS (1) CS213313B2 (cs)
DE (1) DE2916151A1 (cs)
ES (1) ES479747A1 (cs)
FR (1) FR2423544B1 (cs)
GB (1) GB2029455B (cs)
HU (1) HU179104B (cs)
IT (1) IT1115133B (cs)
MX (1) MX6054E (cs)
PL (1) PL118136B1 (cs)
SE (1) SE446274B (cs)
YU (1) YU72779A (cs)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3105064C2 (de) * 1981-02-12 1983-07-07 Thyssen Grillo Funke GmbH, 4650 Gelsenkirchen Verfahren zur Wärmebehandlung von zu Bunden (Coils) aufgehaspeltem Metallband
US4398971A (en) * 1981-12-31 1983-08-16 Aga Aktiebolag Method of heating, holding or heat treatment of metal material
US4540363A (en) * 1984-03-01 1985-09-10 Seco/Warwick Corporation Ingot pusher furnace
US4596526A (en) * 1985-03-04 1986-06-24 Worthington Industries, Inc. Batch coil annealing furnace and method
DE3736501C1 (de) * 1987-10-28 1988-06-09 Degussa Verfahren zur Waermebehandlung metallischer Werkstuecke
DE4428614C2 (de) * 1994-08-12 1999-07-01 Loi Thermprocess Gmbh Verfahren zum Glühen von Metallteilen
US5143558A (en) * 1991-03-11 1992-09-01 Thermo Process Systems Inc. Method of heat treating metal parts in an integrated continuous and batch furnace system
ES2188401B1 (es) * 2001-10-10 2004-03-01 Linares Fernanda Ruiz Acero en su composicion hidrogeno
CN113654350A (zh) * 2021-08-17 2021-11-16 浙江科奥陶业有限公司 一种高温纯氢气保护气氛推舟炉设备及其工艺方法

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR55831E (fr) * 1943-02-02 1952-09-08 Perfectionnements aux procédés et dispositifs pour le revêtement d'objets en métal par des couches protectrices d'un métal différent
US2955062A (en) * 1952-02-27 1960-10-04 Midland Ross Corp Method for carburizing in a continuous furnace
GB947437A (en) * 1962-01-24 1964-01-22 Ass Elect Ind Improvements relating to the control of the supply of process gas to a furnace
US3606289A (en) * 1969-02-26 1971-09-20 Allegheny Ludlum Steel Apparatus for annealing steel coils
US3778221A (en) * 1969-02-26 1973-12-11 Allegheny Ludlum Ind Inc Annealing furnace and method for its operation
BE788908A (fr) * 1971-09-17 1973-03-15 Allegheny Ludlum Ind Inc Four a recuire les bobines de feuillard et son procede d'exploitation
SE364729B (cs) * 1972-11-06 1974-03-04 Graenges Eng Ab

Also Published As

Publication number Publication date
ATA301079A (de) 1986-05-15
US4167426A (en) 1979-09-11
JPS54145320A (en) 1979-11-13
DE2916151C2 (cs) 1987-04-09
MX6054E (es) 1984-10-16
FR2423544B1 (fr) 1987-06-19
CA1122887A (en) 1982-05-04
PL118136B1 (en) 1981-09-30
IT7948791A0 (it) 1979-04-19
IT1115133B (it) 1986-02-03
PL215034A1 (cs) 1980-01-14
SE446274B (sv) 1986-08-25
BR7902314A (pt) 1979-10-23
AT381958B (de) 1986-12-29
ES479747A1 (es) 1980-07-01
BE875753A (fr) 1979-10-22
GB2029455B (en) 1982-12-22
YU72779A (en) 1983-02-28
DE2916151A1 (de) 1979-10-31
AR217745A1 (es) 1980-04-15
SE7903414L (sv) 1979-10-21
GB2029455A (en) 1980-03-19
AU4541379A (en) 1979-11-29
HU179104B (en) 1982-08-28
AU528303B2 (en) 1983-04-21
FR2423544A1 (fr) 1979-11-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4582301A (en) Pass-through furnace for heat recovery in the heat treatment of aggregates of metallic articles or parts
CS213313B2 (en) Tunnel furnace for annealing the steel charges particularly the silicon steel
US5263265A (en) Convection/radiation material treatment oven
US4238122A (en) Apparatus for annealing steel
CN110681521A (zh) 用于处理工件的处理设备和方法
USRE29528E (en) Jet fired zonal lehr for applying treating medium inside and outside of glass containers simultaneously
US4053993A (en) Oven for a procession of containers
CA1225552A (en) Arrangement for operating a chicken-hatching installation
CN104949499B (zh) 辅助燃烧器
US2253897A (en) Contrivance for treating materials within a gas atmosphere of increased pressure
US3598381A (en) Continuous carburizing furnace
US528496A (en) Method of drying articles
US4449923A (en) Continuous heat-treating furnace
CN103109148A (zh) 矿物材料连续烧结方法和烧结设备
US1594549A (en) Method of and apparatus for drying and conditioning materials
JPH0456707A (ja) 連続式真空炉
US11634809B2 (en) Method and apparatus for coating plastic bottles
US2550807A (en) Tunnel kiln
JP2005326108A (ja) 熱処理装置
JP7196447B2 (ja) 連続式雰囲気熱処理炉
US3089254A (en) Oven for treating articles
US1960808A (en) Method and apparatus for heat treating
US2160610A (en) Metallurgical furnace
US826886A (en) Malt-house and apparatus.
US1799957A (en) Apparatus for heat treatment