CS212283B2 - Damage resistant electrochemical cell - Google Patents

Damage resistant electrochemical cell Download PDF

Info

Publication number
CS212283B2
CS212283B2 CS806329A CS632980A CS212283B2 CS 212283 B2 CS212283 B2 CS 212283B2 CS 806329 A CS806329 A CS 806329A CS 632980 A CS632980 A CS 632980A CS 212283 B2 CS212283 B2 CS 212283B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
cathode
electrochemical cell
depolarizer
damage
inert
Prior art date
Application number
CS806329A
Other languages
English (en)
Inventor
Arabinda N Dey
William L Bowden
Original Assignee
Duracell Int
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Duracell Int filed Critical Duracell Int
Publication of CS212283B2 publication Critical patent/CS212283B2/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01MPROCESSES OR MEANS, e.g. BATTERIES, FOR THE DIRECT CONVERSION OF CHEMICAL ENERGY INTO ELECTRICAL ENERGY
    • H01M4/00Electrodes
    • H01M4/02Electrodes composed of, or comprising, active material
    • H01M4/64Carriers or collectors
    • H01M4/66Selection of materials
    • H01M4/661Metal or alloys, e.g. alloy coatings
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01MPROCESSES OR MEANS, e.g. BATTERIES, FOR THE DIRECT CONVERSION OF CHEMICAL ENERGY INTO ELECTRICAL ENERGY
    • H01M6/00Primary cells; Manufacture thereof
    • H01M6/14Cells with non-aqueous electrolyte

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Electrochemistry (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Primary Cells (AREA)
  • Battery Electrode And Active Subsutance (AREA)
  • Inert Electrodes (AREA)
  • Cell Electrode Carriers And Collectors (AREA)
  • Electrically Operated Instructional Devices (AREA)

Description

Vynález se týká proti poškození odolných elektrochemických článků, obsahujících anodu z aktivního kovu, tekutý katodový depolarizátor a inertní katodu.
Jednou z největších hustot energie se vyznačuje takový systém elektrochemického článku, kde katodový depolarizátor je v tekuté formě a během vybíjení Článku reaguje na inertní, obyčejně uhlíkové katodě. Příklady nejběžnějších tekutých depolarizátorů zahrnují kysličník siřičitý SO2 a thionylchlorid SOCl^· Takové depolarizátory jsou pro maximální hustotu energie v článcích používány s anodami z aktivních kovů, nahrazujících vodík v kyselinách, jako jsou lithium, sodík, draslík, hořčík a vápník. Tyto články mají sice vysokou hustotu energie, napětí a proudu, zvláště pokud se používá lithiových anod, ovšem na druhé straně mají i vážné nevýhody· Největší nevýhodou, zvláště u článků obsahujících thyolinchlorid, je malá bezpečnost. Pokud se takové Články poškodí, například zkratováním článku nebo nuceným vybitím nebo přepólováním článku, vyvstává nebezpečí nepředvídatelného výbuchu. Aby se tomu zabránilo, bylo navrženo zmenšení vodivosti elektrolytu, ovšem zmenšení vodivosti sice nebezpečí výbuchu snižuje, má však za následek snížení výkonu článku.
Účelem vynálezu je vytvořit mokrý depolarizovaný Článek, zvláště takový, který obsahuje thyonilchlorid, který by byl odolný vůči poškození, ale byl by zároveň schopen dávat veliké proudy a měl vysokou výkonnost.
Dalším cílem vynálezu je takový vůči poškození odolný článek, s velkým výstupním proudem, který je schopen dodávat větší proud než vůči poškození neodolný článek podle současného stavu techniky.
Daných cílů je dosaženo, při současné eliminaci uvedených nevýhod, v elektrochemickém článku podle vynálezu, jehož podstatou je, že inertní katoda obsahuje v ní rozptýlený kovový prášek, který je v podstatě nereaktivní s produkty reakce katodového depolarizátorů, ale je katalyzátorem pro reakce přeměny nestabilních produktů reakce katodového depolarizátoru na stabilnější látky.
Výhodné je, tvoří-li kovový prášek 1 až 60 % hmotnosti inertní katody, nepřeaahuje-li velikost částic kovového prášku 305 mikrometrů a zejména Je-li velikost částic kovového prášku asi 5 mikrometrů.
Výhodné dále je, je-li kov vybrán ze skupiny, zahrnující nikl, kobalt, chróm a mangan.
Dále bylo zjištěno, Že obsahuje-li článek podle vynálezu lithiovou anodu, thiony1chloridový katodový depolarizátor a inertní uhlíkovou katodu, je výhodné, obsahuje-li inertní katoda niklový prášek v ní rozptýlený.
Výhodný pak je i to, je-li tekutý katodový depolarizátor vybrán z tekutých oxyhalogenidů, oxidů nekovových prvků, halogenidů nekovů a jejich směsí, zejména obsáhuje-li katodový depolarizátor thionylchlorid a anoda aktivního kovu je složena z lithia.
Kovový prášek se přitom nachází v celé (s vhodným pojidlem) nebo v části inertní katody, s výhodou tvoří 1 % až 60 % hmotnosti katody. Katoda, kde obsah kovového prášku převyšuje 60 %, obyčejně vyžaduje přídavná pojivá pro strukturální integritu, čímž se kapacita katody snižuje. Taková množství, i když podle vynálezu je možné je použít, jsou méně výhodná.
Výhodou vynálezu pak je, že jednotlivé kovy používané pro kovové prášky jsou takové, které jsou slučitelné se složkami článku a které katalyzují reakci nestabilních produktů rozkladu kapalného depolarizátorů, které se vytvářejí na inertní katodě, na stabilnější druhy. Je zřejmé, že zmenšení přítomnosti takových nestabilních produktů rozkladu má za následek zvýšení bezpečnosti Článku při různých podmínkách poškození. Přidání kovového prášku do inertní katody navíc zvyšuje vodivost katody oproti obvykle používané uhlíkové katodě, čímž se zvýší nejvyšší proud, který je článek schopen dodávat.
Nejvýhodnějším kovem je nikl. Dalšími vodivost zvyšujícími katalyzačními kovy jsou například kobalt, mangan a chróm.
Ačkoliv se obecně jako materiálu pro inertní katodu dává přednost poréznímu aktivovanému uhlíku, jako jsou Shawiniganovy saze, v mokrých depolarizovaných článcích například podle USA patentu č. 3 926 669 se jako katody používá kovů. Takové kovy jsou ovšem popisovány jako pevné, což - naznačuje jejich použití ve formě fólií apod. V takové konfiguraci nejsou obecně schopny působit katalyticky nebo zvýšenou vodivostí, jako je tomu v článku podle vynálezu.
V patentové literatuře se popisuje využití mědi jako přídavku do katody článku, v němž je jako katodového depolarizátoru použito thionylchloridu, sulfurylchloridu nebo oxychloridu fosforu. ₽řidaná měň ovšem podle popisu pracuje jako reaktivní mat-ertel sše než jako katalyzátor podle vynálezu. Výsledkem je, že vlastnosti kovových prášků podle vynálezu přinášejí další výhody, které přídavek mědi podle britské přihlášky vynálezu neměl. Takto například podléhají mokré depolarizované články ' běžně napětovému zpoždění (doba nutná pro počáteční vybití článku). S kovovými prášky podle vynálezu, jako je například nikl, nejsou články natovými zpožděními poškozeny tak; jako články, do kterých byla přidána měá. Nav^ po něvadž pracují jako katalyzátory, nejsou kovové prášky podle vynálezu reaktivní s produkty reakcí v článku a zachovávají si svůj kovový, vodivý stav v průběhu celé doby vybíjení, aniž by ve většíře katodu pasivova].y. Katoáy článků obsahující reakcí měc^ mají ten^nci reagovat s produkty reakcí a vyteářet na kat,odě nevodivé produkty, jako je sirník mědi, a tem ve zvětšené míře pasivovat katodu a zmenšovat výkonnost a životnost článku.
Jako příklad účinků katalýzy podle vynálezu se udává, že základní reakce v článku lithium/thionylchlorid je
Li + socij---> 2 Lid + so
Produkt této reakce kysličník -.sirnatý SO je nestabilní látka, a proto je také vysoce reaktivní, čímž poškození článku může mít za následek explozi nebo požár. Kovový prášek podle vynálezu však působí jako katalyzátor na kysličník sirnatý SO tak, Že dochází k další reakci
Ni
SO----> SO2 + S Jak kysličník siřičitý SO2> tak síra S jsou relatevně bezpečnější než nestabilní kysličník sirnatý SO, čímž se odolnost vůči poškození a bezpečnost článku zvyšuje.
Kapalné depolarizátory užívané v článcích podle vynálezu zahrnují už zmíněné sloučeniny jako thionylchlorid, kysličník siřičitý a další tekuté oxyhalogeny, nekovové oxidy, nekovové halogeny a jejich směsi jako oxylchlorid fosforečný POCl^, oxylchlorid seleničitý SeOCl^, kysličník sírový SOp oxylchlorid vanadu VOCj, chromylchlorid CrO2Cl2, sulfurylchlorid SO2C12, nitrylchlorid NOjSl, nitrosylchlorid NOCI, kysličník dusičitý NOg, chlorid sirný S2C12 a bromid sirný ^Вг2· Každý z nich lze použít spolu s tMonytedoridem SC^(^:i2 buá jako tekutý katodový depolarizátor, nebo odděleně. Kapalné katodové depolarizátory mohou také pracovat jako elektrolytická rozpouštědla nebo je lze použít v článcích majících jiná nevodná rozpouštědla, jako jsou organická rozpouštědla zahrnující propylenkarbonát, acetonitryl, mravenčen methylnatý, tetrahydrofuran apod., která se užívají v nevodných článcích lithium a lithium/kysličník siřičitý s vysokou hustotou energie.
Ke kovovému prášku a uhlíkovému materiálu vyžadují obvykle katody pojidlo, které by prášky spojilo a vytvořilo jednotnou strukturu. Taková pojidla jsou v podstatě inertní a obvykle obsahují polymerické materiály, z nichž nejběžnější je polytetrafluoretylén (PTFE). Pojidla obvykle tvoří 5 až 10 % hmotnosti práškové katody.
Ve výhodném provedení by elektrolytická sůl nebo soli používané v článcích podle vyná212283 lezu měly zajistit měrnou vodivost převyšující 1 S.m”1 při pokojové teplotě. Příklady elektrolytických solí majících požadovanou vodivost a slučitelnost, které se obvykle používají v článcích obsahujících tekuté depolarizátory, zahrnují hydroxidy a halogenidy kovů alkalických zemin, tetrahaloeliunináty, tetrahaloboráty, clovoboráty, hexafluorofosfáty, hexafluoroarzeničany, chloristany a další elektrolytické soli uvedené v USA patentech č. 3 926 669 a 4 020 240. '
Následující příklady demonstrují užitečnost a účinnost vynálezu ve srovnání se současným stavem techniky. Tyto příklady jsou však pouze ilustrativní a v nich obsažené detaily nelze považovat za omezující podmínky vynálezu. Pokud není stanoveno jinak, představují uváděná procenta koncentraci hmotnostní.
Příklad 1
Současný stav techniky
Dva spirálovitě vinuté články velikosti D byly umístěny paralelně, přičemž každý článek měl lithiovou anodu, thionylchloridový katodový depolarizátor a uhlíkovou katodu. Lithiová anoda měla rozměry 660,4 mm x 47,6 mm x 0,3 mm a uhlíková katoda měla rozměry 635 mm x 44,4 milimetrů x 3,3 mm a obsahovala 90 % Shawiniganových sazí a 10 % polytetrafluorethylenu jako pojivá na mřížce z niklového mřížkového plechu. Elektrolyt byl asi 49 gramů 1,8 molárního roztoku chloridu hlinitolithného LiAlCl^ v thionylchloridu SOClg. Paralelní články byly opakované pulsně' vybíjeny proudem 17,5 A po dobu 35,5 milisekund a pak proudem 1,8 A po dobu 14,5 milisekund, a to v tříminutových cylQech opakovaných po 27 mi.nut.éícři. Články pola rizovaly v sedmnáctém cyklu. Po vybití byly články nuceny do reverzace proudem 2 A (1 A na článek). Při nulovém napětí články explodovaly.
Příklad 2
Dva články velikosti D byly konstruovány stejně jako v příkladu 1, ale s katodou skládající se z 35 % niklového prášku, tvořeného kuličkami 5 mikrometrů, 10 % polytetrafluorethylenu a 55 % uhlíku. Články byly paralelně spojeny a cyklovány stejně jako v příkladu 1. Polarizovaly po 22 cyklech. Po ' vybití byly články nuceny do reverzace proudem 2 A (1 A na článek) , a to po . dobu 16 hod^, po které bylo reverzovéM zastaveno. Žádné nepříznivé účinky takové reverzace se neprojevily.
Příklad 3
Dva články o velikosti D byly konstruovány stejně jako v příkladu 1, ale s katodou skládající se z 55,% niklového prášku, 10 % polytetrafluorethylenového pojidla a 35 % uhlíku. Články byly zapojeny paralelně a cyklovány jako v příkladu 1. Polarizovaly po 19 cyklech. Po vybití byly články nuceny do reverzace jako v příkladu 1 a 2 po dobu 19 hodin, aniž se projevily nějaké nepříznivé účinky.
Příklad 4
Dva články o velikosti D byly konstruovány jako v příkladu 2, ale s katodou skládající 8e z 30 % kobdltového prášky 1° % polytetrafluorethylenu a 60 % uhlíku. Články byly zapo jeny paralelně a cyklovány jako v předešlýchíkladech. К polarizací došlo po 19 cyklech. Při reverzaci jako v předchozích příkladech se po 16 hodinách neprojevily žádné nepříznivé účinky.
Příklad 5
Současný stav techniky
Paralelně spojené články jako v předchozích příkladech, ale mající katody sestávající z 10 % prášku mědi, 10 % polytetrafluorethylénu a 80 % uhlíku, když jsou podobně cyklovány, polarizují při 17 cyklech.
P ř í k l*a d 6
Současný stav techniky
Paralelně spojené články jako v předchozích příkladech, ale s katodou složenou z 50 % měděného prášku, 10 % polytetrafluorethylénu a 40 %'uhlíku, polarizovaly po 24 cyklech, ale napětí na zátěži se zmenšilo na 2,2 až 2,4 voltů. Napětí na zátěži v příkladech 2 až 4 bylo 2,8 voltů. Soudí se, že pokles napětí článku z příkladu 6 bylo způsobeno vnitřním odporem, který se zvětšil · vytvořením produktů reakce mědi v průběhu vybíjení. To, že se u článků, jejichž katody obsahují niklový nebo kobaltový prášek, tento pokles napětí neobjevuje, nasvědčuje tomu, že tyto kovové prášky mají v článku funkci katalyzátoru.
Je zřejmé, že uvedené příklady byly pouze ilustrativní, a že modifikaci složek článku a jejich konstrukčního uspořádání lze provést, aniž se opustí rozsah vynálezu, jak je definován v předmětu vynálezu.
PŘEDMĚT VYNÁLEZU

Claims (10)

1. Proti poškození odolný elektrochemický článek obsahující anodu z aktivního kovu, tekutý katodový depolarizátor a inertní katodu, vyznačující se tím, že inertní katoda obsahuje v ní rozptýlený kovový prášek, který je v podstatě nereaktivní s produkty reakce katodového depolarizátoru, ale je katalyzátorem pro reakce přeměny nestabilních produktů reakce katodového depolarizátoru na stabilnější látky.
2. Proti poškození odolný elektrochemický článek podle bodu 1, vyznačující se tím, že kovový prášek tvoří i až 60 % hmotnosti inertní katody.
3. Proti poškození odolný elektrochemický článek podle bodu 1 nebo 2, vyznačující se tím, že kovový prášek je tvořen částicemi o velikosti nepřesahující 305 mikrometrů.
4. Proti poškození odolný elektrochemický článek podle bodu 3, vyznačující se tím, že velikost částic kovového prášku je asi 5 mikrometrů.
5. Proti poškození odolný elektrochemický článek podle bodů 1, ' 2, 3 nebo 4, vyznačující se ^m, že kov je vybrán ze skupiny, zahrnující nikl, tobalt, chróm a mangan.
6. Proti poškození odolný elektrochemický článek podle bodu 5, vyznačující se tím, že kovem je nikl.
7. Proti poškození odolný elektrochemický článek podle bodů 1, 2, 3 nebo 4, obsahující lithiovou anodu, thionylchloridový katodový depolarizátor a inertní uhlíkovou katodu, vyznačující se tím, že inertní katoda obsahuje niklový prášek v ní rozptýlený.
8. Proti poškození odolný elektrochemický článek podle kteréhokoliv z bodů 1 až 6, vyznačující se tím, že tekutý katodový depolarizátor je vybrán z tekutých oxyhalogenidů, nekovových oxidů, nekovových halogenidů a jejich směsí.
9. Proti poškození odolný elektrochemický Článek podle bodu 8, vyznačující se tím, že katodový depolarizátor obsahuje thiony1chlorid.
10. Proti poškození odolný elektrochemický článek podle bodu 9, vyznačující se tím, že anoda z aktivního kovu se skládá z lithia.
CS806329A 1979-09-24 1980-09-19 Damage resistant electrochemical cell CS212283B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US06/078,120 US4264687A (en) 1979-09-24 1979-09-24 Fluid depolarized cell

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS212283B2 true CS212283B2 (en) 1982-03-26

Family

ID=22142020

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS806329A CS212283B2 (en) 1979-09-24 1980-09-19 Damage resistant electrochemical cell

Country Status (22)

Country Link
US (1) US4264687A (cs)
JP (1) JPS5652878A (cs)
AR (1) AR229155A1 (cs)
AU (1) AU530124B2 (cs)
BE (1) BE885334A (cs)
BR (1) BR8005585A (cs)
CA (1) CA1152147A (cs)
CS (1) CS212283B2 (cs)
DD (1) DD153284A5 (cs)
DE (1) DE3034783A1 (cs)
DK (1) DK401880A (cs)
ES (1) ES8200515A1 (cs)
FR (1) FR2466106B1 (cs)
GB (1) GB2061603B (cs)
HK (1) HK57188A (cs)
IL (1) IL60778A (cs)
IT (1) IT1141079B (cs)
NL (1) NL8005074A (cs)
NO (1) NO802807L (cs)
PL (1) PL226874A1 (cs)
SE (1) SE8006616L (cs)
ZA (1) ZA805535B (cs)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4366212A (en) * 1981-02-09 1982-12-28 Duracell International Inc. Non-aqueous cell with fluid cathode depolarizer and corrodible cathode
IL63336A (en) * 1981-07-16 1984-03-30 Univ Ramot Electrochemical cell
US4384028A (en) * 1981-08-06 1983-05-17 Joseph Surprenant Liquid cathode electrochemical cell additives
US4383012A (en) * 1981-08-06 1983-05-10 Altus Corporation Liquid cathode electrochemical cell with improved geometry and containing a high efficiency cathode current collector
US4619874A (en) * 1982-05-06 1986-10-28 Medtronic, Inc. Electrochemical cells with end-of-life indicator
GB8300793D0 (en) * 1983-01-12 1983-02-16 Marconi Co Ltd Liquid cathode primary cell
DE3318981A1 (de) * 1983-05-25 1984-11-29 Duracell International Inc., Tarrytown, N.Y. Nichtwaessrige elektrochemische zelle
JPS62226576A (ja) * 1986-03-26 1987-10-05 Japan Storage Battery Co Ltd 円筒形液状オキシハロゲン化物−リチウム電池

Family Cites Families (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3073884A (en) * 1959-08-03 1963-01-15 Ethyl Corp High energy batteries
NL130849C (cs) * 1959-08-21
FR1541885A (fr) * 1967-10-25 1968-10-11 American Cyanamid Co Pile électrochimique
FR2079744A5 (en) * 1970-02-11 1971-11-12 Accumulateurs Fixes Non aqueous electrolyte for lithium halide cells - contg tetrachloraluminate and quaternary ammonium aluminate in thiony
CA976230A (en) * 1971-12-02 1975-10-14 Martin G. Rosansky Non-aqueous electric current-producing primary and secondary cells
US3926669A (en) * 1972-11-13 1975-12-16 Gte Laboratories Inc Electrochemical cells having an electrolytic solution comprising a covalent inorganic oxyhalide solvent
US3922174A (en) * 1973-01-22 1975-11-25 Gte Laboratories Inc Electrochemical cell
FR2220883A1 (en) * 1973-03-09 1974-10-04 Mallory & Co Inc P R Galvanic cell - contg negative active-metal electrode and positive electrode depolarised with nitrogen dioxide
US4012564A (en) * 1973-08-02 1977-03-15 Gte Laboratories Incorporated Electrochemical cells having an electrolytic solution comprising a covalent inorganic oxyhalide solvent
US3982960A (en) * 1973-09-19 1976-09-28 Ppg Industries, Inc. Secondary electrochemical cell having non-consumable silicon cathode
US4048389A (en) * 1976-02-18 1977-09-13 Union Carbide Corporation Cathode or cathode collector arcuate bodies for use in various cell systems
US4167608A (en) * 1977-08-29 1979-09-11 Vincent Owen Catanzarite Additive for lithium anode, thionyl chloride active cathode electrochemical cell
IL55428A0 (en) * 1977-08-29 1978-10-31 Catanzarite Vincent Owen High energy electro-chemical power cells
US4170693A (en) * 1977-10-11 1979-10-09 Catanzarite Vincent Owen Coating for lithium anode, thionyl chloride active cathode electrochemical cell
US4150198A (en) * 1978-06-23 1979-04-17 Gte Laboratories Incorporated High discharge rate reserve cell and electrolyte
JPS5559667A (en) * 1978-08-29 1980-05-06 Binsento Oouen Kaatanzaraito Adder to lithium cathode and chionyl chloride active positive electrode battery
US4219443A (en) * 1978-12-20 1980-08-26 Gte Laboratories Incorporated Method of preparing a cathode current collector for use in an electrochemical cell
US4367266A (en) * 1979-06-28 1983-01-04 Union Carbide Corporation Cathode collectors for nonaqueous cell having a metal oxide catalyst

Also Published As

Publication number Publication date
IT8024854A0 (it) 1980-09-23
CA1152147A (en) 1983-08-16
IT1141079B (it) 1986-10-01
ES495281A0 (es) 1981-11-01
NL8005074A (nl) 1981-03-26
BE885334A (fr) 1981-01-16
ES8200515A1 (es) 1981-11-01
HK57188A (en) 1988-08-05
NO802807L (no) 1981-03-25
US4264687A (en) 1981-04-28
GB2061603B (en) 1983-05-05
IL60778A (en) 1983-11-30
ZA805535B (en) 1981-09-30
GB2061603A (en) 1981-05-13
AU6212680A (en) 1981-04-02
DK401880A (da) 1981-03-25
FR2466106B1 (fr) 1986-08-22
DE3034783A1 (de) 1981-04-02
SE8006616L (sv) 1981-03-25
BR8005585A (pt) 1981-03-24
FR2466106A1 (fr) 1981-03-27
JPS5652878A (en) 1981-05-12
DD153284A5 (de) 1981-12-30
AR229155A1 (es) 1983-06-30
AU530124B2 (en) 1983-06-30
PL226874A1 (cs) 1981-07-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
NL7905804A (nl) Herlaadbare chalogenidecellen.
US3891458A (en) Electric current producing galvanic cell
GB2139409A (en) Nonaqueous cell
US4379815A (en) Cell having mixed solid cathode materials for controlling cell expansion on discharge
US4177329A (en) Electrolyte salts for non aqueous electrochemical cells
GB2060242A (en) Rechargeable nonaqueous silver alloy anode cell
US3945848A (en) Lithium-metal oxide organic electrolyte systems
CS212283B2 (en) Damage resistant electrochemical cell
GB2046506A (en) Non-aqueous battery
US4167608A (en) Additive for lithium anode, thionyl chloride active cathode electrochemical cell
CA1188360A (en) Inorganic rechargeable non-aqueous cell
US4456665A (en) Calcium electrochemical reserve cell
US3508966A (en) Electrochemical cell with non-aqueous electrolyte
US4515875A (en) Inorganic rechargeable non-aqueous cell
US3681143A (en) Lithium-metal vanadate organic electrolyte cell
US4049892A (en) Non-aqueous cell having as cathode a mixture of lead dioxide and lead monoxide and/or lead particles
US4397924A (en) High temperature solid state storage cell
US4510220A (en) Cell with PbCl2 cathode
US4409303A (en) Catalytic cathode for primary and secondary fluid cathode depolarized cells
US5238761A (en) Cathode material for electrochemical cells
US5151335A (en) Cathode material for electrochemical cells
US20140239907A1 (en) Rechargeable Metal-Ion Battery with Non-Aqueous Hybrid Ion Electrolyte
US3660162A (en) Galvanic cell
USH1397H (en) Cathode material for use in a high temperature rechargeable molten salt cell and high temperature rechargeable molten salt cell including the cathode material
US4508800A (en) Cell with FeBr3 cathode