CS207360B2 - Regulation mechanism for supply of fuel of the combustion engines with the fuel injection - Google Patents

Regulation mechanism for supply of fuel of the combustion engines with the fuel injection Download PDF

Info

Publication number
CS207360B2
CS207360B2 CS763738A CS373876A CS207360B2 CS 207360 B2 CS207360 B2 CS 207360B2 CS 763738 A CS763738 A CS 763738A CS 373876 A CS373876 A CS 373876A CS 207360 B2 CS207360 B2 CS 207360B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
pin
fuel
adjusting member
control
curve
Prior art date
Application number
CS763738A
Other languages
English (en)
Inventor
Ilija Djordjevic
Hans-Juergen Jaenke
Ernst Ritter
Heinrich Staudt
Original Assignee
Bosch Gmbh Robert
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bosch Gmbh Robert filed Critical Bosch Gmbh Robert
Publication of CS207360B2 publication Critical patent/CS207360B2/cs

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F02COMBUSTION ENGINES; HOT-GAS OR COMBUSTION-PRODUCT ENGINE PLANTS
    • F02DCONTROLLING COMBUSTION ENGINES
    • F02D1/00Controlling fuel-injection pumps, e.g. of high pressure injection type
    • F02D1/02Controlling fuel-injection pumps, e.g. of high pressure injection type not restricted to adjustment of injection timing, e.g. varying amount of fuel delivered
    • F02D1/08Transmission of control impulse to pump control, e.g. with power drive or power assistance
    • F02D1/10Transmission of control impulse to pump control, e.g. with power drive or power assistance mechanical

Description

Vynález se týká regulačního ústrojí pro přívod paliva u spalovacích motorů se vstřikováním paliva, které má jednak například v závislosti na.otáčkách pracující přestavný člen, který přes vloženou páku přesouvá přestavný člen pro řízení dopravovaného minoství paliva dávkovacího ústrojí paliva, přičemž tato vložená páka je uložena ne čepu seřizovacího členu, který slouží pro pohyb přestavného členu pro řízení dopravovaného шlnžstyí paliva nezávisle na pohybu přestavného členu, a jednak korekční ústrojí, kterém je přídavně ke změně polohy, způsobené přestvvným členem, měěntelná poloha čepu, a tím i poloha přestavného členu pro řízení dopravovaného mnžžtví paliva v závvslosti na alespoň jedné provozní veličině, například na barometrickém tlaku vzduchu.
Spalovací motory se vstřikováním paliva, ·zejména dieselový motory pro pohon motorových vozidel, pracují, například při jízdě průsmyky v horách, v různých nadmořských výškách, tzn. při různém barometrickém tlaku.
Protože vstřikovací čerpadla použžtá u těchto motorů jsou opatřena regulátory, omezuje se množství paliva dodávané při plném zatížení motoru tak, jak je to stanoveno s ohledem na zatížení a kouřivost motoru.
Tyto regulátory bývají často vytvořeny také tak, že přídavně k omezování mnnožtví paliva při plném zatížení mění nejvyšší množtví paliva nastavené pro provoz při plném zatížení v pokud možno největším rozsahu otáček, aby se získal buň přesně nebo alespoň velmi přibližně takový průběh v dodávce množiv! paliva, který je vhodný pro požadavky motoru, a který zajišTuje bezkouřové spalování. V takových případech se zpravidla hovoří o přizpůsobení dodávky paliva režimu moooru.
Tyto regulátory bývají .opatřeny korekčním.ústrojím pro provoz'motoru ve velkých výškách, které, tak jak to odpovídá řídkému vzduchu v dané výšce, popřípadě sníženému tisku vzduchu na regulátor, zajišťují snížení mmožsSví paliva.vstřkkovíméhp čerpadlem.
Tak některá známá ’ regulační úsSrojí popsaného druhu maaí pro.přizpůsobení dávkovacího ústroj paliva na požadované ·maximáání moksSví dodávaného paliva při . změněném baromeerickém tlaku vzduchu korekční ústrojí, které má řadu známých - dóz nebo krabic, mezi které je vestavěno tyčoví mezi přestavnou pákou a vloženou pákou regulačního ústroojí, které způsobuje při změně tlaku vzduchu změnu . polohy čepu, na kterém je uložena vložená páka, a tím i změnu polohy přestavného členu pro řízení dopravovaného množ tví paliva. .
Hlavní nevýhoda tohoto známého regulačního ústrojí spočívá v tom, že korekční ústrojí provádí vždy stejnou korekci dopravovaného množstv, a to nezávisle na okamásté poloze seřizovacího členu, ' popřípadě přestavného členu pro řízení dopravovaného množsví paliva.
U tohoto uspořádání korekčního se však v omasti volnoběhu motoru a při -provozu motoru s částečným zatížením, vstřikuje tak málo pajiva, že se motor zastaví nebo pracuje nepravidelně, to znamená, že vynechává.
.
Jsou známa rovněž taková regulační úst.ro j pro vstřikovací čerpadla, u kterých po přizpůsobení požadovaného ánokžSví paliva na změněný barometrický tlak vzduchu zabírá korektní ús^ojí s přestavnou pátou ra^látor^ toerá je uložena · voě, je spojena se seřizova^m * členem, řídí dodávané ánokžSví paliva a má zarážkový kotouč, který je posuvný membránovými krabicemi, a který vytváří pevný doraz pro výchylku přístavné páky.
Hlavní nevýhoda tohoto korekčního spočívá v tom, ěe potřebné výškové přestavování lze uskutečňovat toliko stupňooítě. Mimoto lze m^ě^nt polohu zarážkového kotouče korekčního ústrojí jen tehdy,. když je přestavná páka ubráním plynu odtažena od dorazu. ,
Při novém přidání plynu a dosednnuí přestavná páky na zarážkový kotouč, dosedne tato páka do příslušné nově nastavené zarážky.
Jsou známa rovněž taková korekční ústrooí, která zai^íx^i^jí přímo s regulační tyčí vstřikovacího čerpadla, která slouží jako přestavný člen pro řízení dopravovaného mlokžSví paaiva, a která vymeeují její polohu, určující max^mání eeoksSví paliva.
Taková ústrooí jsou nevýhodná v tom případě, pokud mmaí regulátory, které' jsou zabudovány u těchto vstřikovacích čerpadel, přizpůsobovací ústrooí, které·koriguje dráhu · regulační objímky, a tím i polohu regulační tyče, kterým se přestavuje největší množ tví paliva pro provoz při plném zatížení a pro otáčky při plném zatížení při klesajícím počtu otáček ve směru většího mnokžSví vstřkoovimého paliva.
Popsané korekční ústrooí, piůsoobcí na regulační tyč, zmenšuje toliko maximminí množství paliva a nebere - zřetel na požadované přizpůsobenn, takže v horní·ob.asti otáček'se vstřikuje příliš velké mlokžSví paliva a motor koi^í a nebo je přetížen.
Vynález si klade za úkol zdoko^ait regulační ústroj v úvodu popsaného druhu tak, že výšková korekce vstřkoovmého eeokžtví při · plném zatížení se projevuje jen nepatrně ne- í bo vůbec ne při ovládání vstřktovιoléhk enoksSví paliva při volnoběhu, přičemž .u regulačních s přizpůsobováním mlokžSví paliva při . plném zatížení přestálým členem, ovládaným · v. závislosti na otáčkách, musí zůstat zachováno toto přizpůsobování i při výškové korekci nebo na jiné provozní veličině, . například na tlaku plnicího vzduchu závislé korekci torekčního ústrooí.
Výše uvedené nedostatky odstraňuje regulační ústrooí pro přívod paliva u spalovacích motorů se vstřikováním paliva podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že čep seřlzova3 čího členu je uspořádán kluzně v kulisovém vedení vložené páky, druhý čep, který je spojen s prvním Čepem, je veden v zakřivené dráze křivkové destičky, výkyvné na čepu uloženém v tělese regulátoru, a první Čep i druhý čep jsou přes kloubový kus kloubově spojeny se seřlzovacím Členem, a Že korekční ústrojí je přikloubeno v odstupu od čepu na křivkové destičce.
Přikloubením korekčního ústrojí prostřednictvím křivkové destičky na čepu seřizovacího členu, které je uspořádáno podle vynálezu, působí na korekční ústrojí 8 výhodou tolikó nepatrné vratné síly, popřípadě uspořádané s přestavným členem regulátoru ovládané přizpůsobování množství paliva při plném zatížení na kouřivost, popřípadě charakteristiku kroutícího momentu motoru zůstává ve svém průběhu v závislosti na otáčkách zachována a výkyvná křivková destička umožňuje zmenšit vliv korekčního ústrojí v poloze seřizovacího členu pro volnoběh vzhledem ke korekci v poloze při plném zatížení libovolně silně, to znamená až na nulovou hodnotu, takže se například odstraní nebezpečí, Že motor při takovém zmenšení vstřikovaného množství paliva, které je potřebné z hlediska dané výškové korekce, zůstane stát.
Zvláště výhodného konstrukčního vytvoření předmětu vynálezu se dosáhne tak, že křivková destička je výkyvná kolem čepu spojeného pevně s tělesem regulátoru, který je rovnoběžný i s čepem výkyvu seřizovacího členu a je» uspořádaný u toho konce zakřivené dráhy, v němž je druhý čep seřizovacího členu v poloze pro volnoběh.
Úplného nebo téměř úplného vyřazení vlivu korekčního ústrojí v oblasti volnoběhu re- * gulačního ústrojí se dosáhne tím, že ta oblast kulisového vedení, ve které je první čep v poloze pro volnoběh, má poloměr zakřivení, jehož střed je v podstatě v ose Čepu kloubu kloubového kusu, na kterém jsou první čep i druhý čep uchyceny.
Zvláště výhodné vytvoření předmětu vynálezu spočívá v tom, že zakřivená dráha křivkové destičky má tvar kruhového oblouku o poloměru, jehož střed se ve výchozí poloze křivkové destičky kryje se středem v čepu výkyvu výkyvného seřizovacího členu pro pohyb přestavného členu pro řízení dopravovaného množství paliva.
Tím působí seřizovači člen, ač je u něho použita kloubová část, jako velmi často použité pákové vodítko, s pevnou roztečí mezi středem čepu pákového hřídele a mezi středem čepu zabírajícího s vloženou pákou.
Podle dalšího vytvoření je výhodné, když je křivková destička držen© ve výchozí poloze vratnou pružinou na dorazu, pevně spojeném s tělesem regulátoru. Tím je jednoznačně definována její poloha.
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na dvou příkladech provedení ve spojení s výkresovou částí, kde na obr. 1 jsou znázorněny v příčném řezu podstatné části prvního příkladu provedení regulačního ústrojí podle vynálezu, vytvořeného jako odstředivý regulátor, na obr. 2 a 3 je znázorněno zjednodušené uspořádání prvního příkladu provedení s konstrukčními součástkami v poloze pro volnoběh, a to bez, popřípadě s ovládáním křivkového kotouče výškovým dorazem, na obr. 4 a 5 je znázorněno stejné zjednodušené uspořádání jako na obr. 2 a 3, avšak jednotlivé konstrukční součásti jsou v poloze pro plné zatížení, na obr. 6 a 7 jsou znázorněny regulační charakteristiky pro příklad provedení, který je znázorněn na obr. 1 až 5, na obr. 8 je znázorněno zjednodušené uspořádání druhého příkladu provedení, * které odpovídá obr. 4, avšak je zde znázorněn odstředivý regulátor s korekčním ústrojím, které pracuje v závislosti na plnicím tlaku, a na obr. 9 je znázorněn diagram regulační charakteristiky regulátoru podle obr. 8.
Na obr. 1 znázorněný příklad provedení regulačního ústrojí podle vynálezu je odstředivý regulátor otáček s tělesem 10 regulátoru^ Na hnacím hřídeli 11 je upraveno toliko čerchovaně vyznačené, známé a jako dávkovači ústrojí paliva působící vstřikovací čerpadlo 12.
Na hnacím hřídeli 11 tohoto vstřikovacího Čerpadla 12 je upevněn odstředivý regulátor
13. který má odstředivá závažíčka 14» která se známým způsobem působením odstředivé síly vzdaaují proti síle regulačních pružin 15 od osy hnacího hřídele 11. přičemž tyto -regulační · pohyby se přej^t^Ž^^ezí přes úhlové páky - 16 na regulační objímku 12, která pracuje jako přestavný Člen.
S regulační objímkou ' 17'je přes smmkadlo 18 a jeho úložný čep 19 spojená vložná páka
21. · která je vytvořena jako dvouramenná páka a jejíž první rameno 21a je kloubově spojeno s regulační objímkou 17 a· - jejíž druhé rameno - 21b je kloubově -spojeno přes spojovací - část
22. která je vytvořena jako -pružná spojka nebo akimulátoo-síly, - s přestavným členem 23 pro řízení dopravovaného miožžsví paliva vstřikovacího čerpadla 12, který může být vytvořen jako regulační tyč.
Vložená páka 21 mé kulisové vedení 24 a první čep 25 který je kluzně veden v tomto kuisoovém vedení 24 a vytváří jeho úložný, popřípadě otočný bod. Část - tohoto prvního čepu 25 zasahuje do kulisového vedení ' 24 a druhá část tohoto prvního - čepu 25 je upevněna spolu s druhým čepem 26 na kloubovém kusu. 27. - který je prostřednictvím čepu 28 kloubu, který vytváří rovněž osu kloubu, kloubově spojen se seřizovacím členem 29. který je -sám o sobě - * upevněn na čepu 31 výkyvu, uloženém v tělese 10 regulátoru.
Na tomto čepu 31 výkyvu je upevněna o sobě známá a proto blíže neznázorněné, vně tělesa 10 regulátoru uložena přestavná pálka, takže oba tyto - prvky, to je přestavná páka a se- * řizovací člen 2^> mohou být ovládány obsluhou a slouží pro libovolné, to znamená- na regulační objímce 17 nezávislé pohybování přestawýfa členem 23 pro řízení dopravovaného množství paliva, to je regulační tyče.
Druhý čep 26, který je prostřednictvím kloubového kusu 27 pevně spojen s prvním čepem 25. je veden v zakřivené dráze 32 křivkové destičky U. výkyvné v tělese 10 reguLátoru.
Osu výkyvu křivkové destičky -33 tvoří čep 34 spojený pevně s tělesem 10 regulátoru, jehož osa je rovnoběžné s - osou -čepu 31 - výkyvu, a který je přiřazen k tomu konci 32a zakřivené dráhy 12, jak je to patino z obr. 1, ve kterém je druhý čep 26 seřizovacího členu 22 v poloze pro volnoběh.
Poloha konstrukčních - souččssí regulátoru při volnoběhu je znázorněna na obr. 2 a 3 a je blíže popsána v souuissosti s popisem těchto obrázků. Na obr. 1 jsou všechny konstrukční souučssí regulátoru zakresleny při zastaveném motoru a v klidové poloze hnacího hřídele 41> přičemž poloha přeslavného členu-23. pro řízení - dopravovaného množsSví paliva, to je v - daném případě regulační tyče, je označena jako poloha S.
Křivková destička 33 je ve své výchozí poloze, která je znázorněna na obr. 1, - zadržována vratnou pružinou 35 a opírá se o doraz 36 pevně spojený s tělesem 10 regulátoru.
Páková čás-t 33a křivkové destičky 33 je spojena spojovacím plechem 37 s pákou 38. kte- * rá je vytvořena jako jednorEmenná páka, je uložena na čepu 39 v tělese 10 regulátoru a je ovladatelná tlačným kolíkem 41 korekčního ústrojí 42» které pracuje v závislosti na barometrickém tlaku vzduchu.
t
Toto- výškové korekční ústrooí 42 je opatřeno známým způsobem krabicemi 43-s membránou, která se ve větších výškách působením nižšího tlaku vzduchu ržzpP.nnEí, a tak přes tlačný kolík 41, páku 38 a spojovací plech 37 vylývují křivkovou destičkou 33 ve omylu hodinových ručiček, čímž jak bude dále podrobně uvedeno v toujisSo8ti s obr. -5, se - uskutečňuje v poloze seřizovacího členu 29 pro plné za'tížení korekce minossví paliva dodávaného přestavím členem 23 pro řízení dopravovaného paliva ze vstřikovacího čerpadla 12.
Zakřivená dráha 32. která je vytvořena v křivkové destičce 33. má tvar kruhového oblou5 ku, jehož poloměr RI mě svůj střed ve výchozí poloze, zakreslené na obr. 1, 2 a 4, ve středu čepu 31 výkyvu, který ' tvoří osu výkyvu seřizovacího členu 29· Z toho důvodu pracuje v této poloze seřizovači člen 29. opatřený kloubovým kusem 22. jako známá pevná, to je bez kloubového kusu vytvořená páka nebo výstředník, u kterého je rozteč mezi čepem Л výkyvu a čepem 25 a 26 neustále stejná.
Zakřivená dráha 32 však může také mít, pokud je to nutné, jiný tvar. Kulisové vedení 24 vložené páky 21 má v oblasti 24a· ve které je první čep 25 seřizovacího členu 2J ve své volnoběžné poloze (obr. 2·a 3), poloměr R2 zakřivení, jehož střed je ve středu čepu 28 kloubu kloubového kusu 27.
Tato poloha poloměru R2 zakřivení zajišťuje, že ve volnoběžné poloze seřizovacího · ·členu 29 a odstředivého regulátoru 13 s regulační objímkou'17 nedojde ani při vykývnutí křivkové destičky 33 ke změně polohy vložené páky 21. a tak ani ke změně polohy·přestavného členu 23 pro řízení dopravovaného množství paliva, to je regulační tyče, a tím ani ke změně vstřikovaného mnnožtví paliva při volnoběhu.
Vzhledem k polohám bodů otáčení a pákových převodů vložené páky 21, které jsou u příkladu provedení zvoleny, jsou na kloubovém kusu 27 uspořádány dva čepy 25 a 26. Je věak bez dalších úprav možné při příslunném přeložení kulisového vedení 24 uspooit druhý čep 26·a % předat·jeho činnost té části prvního čepu 25. která zasahuje do zakřivené dráhy 32. Tato varianta provedení je dosažitelná jednoduchými konstrukčními opatřeními a proto není zakreslena.
Maximální možná dráha přestavného členu 23 pro řízení dopravovaného' ·m^ož^í paliva, ’ to je u daného příkladu provedení regulační tyče, je ommzena dorazem 4,4. vytvořeným jako dutý šroub, přičemž nejdelší možná· regulační dráha se nastavuje buá různěrhlubokými vybráními 45 v dorazu ,44. nebo různě silnými podložkami 46 nebo jinými známými prostředky, jako jsou seřizovači šrouby a podobně. .
První příkladчprovedení odstředivého regulátoru otáček s korekčním ústrojím 42. které pracuje v závislosti na barometrickém tlaku vzduchu, znázorněný na obr. 1, je zjednodušeně a v menším mmřítku znázorněn na obr. 2 až 5 ve čtyřech provozních ·polohách, podstatných pro vysvvtlení vynálezu.
Na obr. 2 a 3 je seřizovači člen 29 s kloubovým kusem 27 a čepy 25 a 26, které jsou na něm upevněny, v poloze pro volnoběh nastavené obsluhou, přičemž odstředivá závažíčka 14 odstředivého regulátoru 13 a regulační objímka 17 jsou zakresleny v poloze, jakou zaujmou při volnoběhu mot-oru.
Na obr. 2 je křivková destička 33 ve své výchozí poloze, kde ji vratná pružina 35 udržuje na dorazu 36 pevně spojeném s těleeem 10 regulátoru. Tuto polohu zachovává křivková destička 33 tak dlouho, pokud korekční ústrojí 42 nevykoná nějaký přestavný pohyb, což je * například při provozu spalovacího motoru v poddtatě ve výšce mořské hladiny. Vzhledem ke stanoveným rozměrům regulačních konstrukčních částí je přioom přestavný člen 23 pro řízení dopravovaného ááu0žtví paliva v poloze L pro volnoběh.
Na obir. 3 je křivková destička 33 vykývnuta kolem čepu 34. spojeného pevně s těleeem JO regulátoru, ve směru proti · smmylu hodinových ručiček působením tlačného kolíku 41 korekčního ústrojí 42 přes vloženou páku 38 a spojovací plech 37 od dorazu 36 pevně spojeného s těleeem 10 regulátoru.
PMtom se přemístěním zakřiveně dráhy 32 pootočí ve směru hodinových ručiček o něco kloubový kus 27 seřizovacího členu £2» ' který je dále v poloze pro volnoběh, . takže i'čepy 25 a 26 tohoto kloubového kusu 27 mají nepatrně větěí vzdálenost od čepu Ji, spojeného pevně s tělesem 10 regulátoru.
Poloha přestavného členu - 23 * pro řízení dopravovaného možství paliva, jak je ' ' to patrno z obr. 3, se vzhledem k poloze znázorněné na obr. 2 nezměnnia a regulační tyč zůstává i nadále v poloze L pro volnoběh, - protože v tomto případě, kdy se nemá uskutečnit žádná - korekce volnoběžné polohy regulátoru, má poloměr R2 zakřivení oblast 24a kulisového vedení 24 svůj střed přesně v ose čepu 28 kloubu, který vytváří také osu * kloubového kusu - 27.
Na obr. 3 je původní poloha.tlačného kolíku 41 korekčního ústrojí 42a. to je poloha, jakou zaujímal na obr. 2, vyznačena ' čerchováně. Plně vyznačenou polohu zaujme - tlačný kolík 41 například tehdy, praacjjeli regulátor ve výšce 2 000 - m nad mořskou hladinou, jako tomu je při jízdě horským průsmykem u motorového vozidla vybaveného tímto regulátorem.
Na obr. 2 a 5 jsou mimo polohu L pro volnoběh vyznačena ještě poloha S pro zastavení, poloha V pro plné zatížení a poloha H, která ukazuje položku přestavného členu 23 pro řízení dopravovaného mnc^^í paliva při plném zatížení motoru pracujícího ve velkých výškách. Směr . pohybu přestavného členu 23 pro řízení dopravovaného mložství paliva při uvádění . motoru do klidu je zakreslen šipkou s nápisem STOP.
Na ob]?. 4 a 5 je znázorněna taková poloha konstrukčních částí regulátoru, která pokud jde o polohu křivkové destičky 33 a tlačného kolíku 41 korekčního ústrojí 42 odpovídá přesně zobrazení na obr. 2 a 3, avšak ostatní konstrukční části regulátoru jsou zakresleny v poloze, kterou zaujímají v poloze regulátoru pro provoz při plném zatížení.
Tak odstředivá závažíčka 14 odstředivého regulátoru 13-mm jí vzhledem k působění větších odstředivých - sil větší vzdálenost od hnacího hřídele 11 a svými úhlovými pákami 16 vtahují regulační objímku 17. více do odstředivého regulátoru .13. čímž se ve srovnání s polohou zakreslenou na obr. 2 a 3 přemístá v rovině nákresny doprava také úložný čep 19 vložené pá-r ky 21Seřizovači člen 29 je přesunut obsluhou z polohy pro volnoběh, zakreslené na obr. 2 a 3, ve směru hodinových ručiček do polohy pro plné zatížení, znázorněné na obr. 4 a 5, čímž působením nuceného vedení zakřivené dráhy 32 křivkové destičky 33 zaujme druhý čep 26 polohu více vzdálenou od čepu 34 *spojeného pevně s tělesem . 10 regulátoru.
Obdobně se změní i poloha prvního čepu 25 a jeho vedením v ^Hoovém vedení 24 i poloha vložené páky 21 a přestavného členu 23 pro řízení dopravovaného ěnožství - paliva, to je regulační tyče.
Reg^átor znázorněný. na obr. 4 pracuje v úrovni mořské hladiny, poloha křivkové destičky 33 odpovídá poloze znázorněné na obr. 2 a přestavný člen 23 pro řízení dopravovaného mn^ž^í paliva je v poloze V pro plné zatížení.
Na obr. 5 je, obdobně jako tomu bylo na obr. 3, křivková destička 33 působením výškové korekce tlačným kolíkem 41 korekčního ússro j 42 vykýwiute, přičemž přemístěním zakřivené dráhy 32 vzhledem k čepu 31 výkyvu se kloubový kus 27 pootočí tak, že se druhý čep 26, a tím i s ním spojený první čep 25. pohne doleva směrem k čepu 31 výkyvu.
Přioom první čep 25 yzhledem k pevnému úložnému čepu .19 vykývne prostřednictvím kiu.isového vedení - 24 vloženou páku 21 proti smyslu hodinových ručiček. Vložená páka 21 přesune přes spojovací část 22 přestavný člen 23 pro řízeni dopravovaného mюžžSví paliva z polohy
V pro plné zatížení, znázorněné na obr. 4, do polohy H, která je znázorněna na obr. 5 a představuje polohu pro plné zatížení s výškovou korekcí.
Této funkce se mimo jiné dosáhne proto, že poloměrem R2 zakřivení je opatřena toliko oblast 24a (viz obr. 2), zatímco zbytek kulisového vedení 24 má podstatně větší poloměr nebo má dokonce přímý průběh.
Diagramy na obr. 6 a 7 slouží pro vysvětlení funkce prvního příkladu provedení, znázorněného na obr. 1 až-5. Na znázorněných regulačních křivkách je zobrazena regulační dráha přestavného členu 23 pro'řízení dopravovaného moožtví paliva, to je regulační tyče, nad počtem otáček n.
Pro - polohu V plného zatížení je označena příslušná regulační dráha RWV a příslušný počet otáček nV. Bodem polohy V procházzjící křivka a platí pro normální provoz regulátoru na - mořské hladině, to je v nulové výšce.
Křivky b, c a d představují . příslušně korigované křivky plného zatížení pro provoz regulátoru ve výšce 1 000, 2 000 a 3 000 metrů nad mořem, - a bod H na křivce d odpovídá poloze přestavného členu 23 pro řízení dopravovaného mnnžžtví paliva znázorněné ma .obr. 5, to je regulační tyče podle prvního příkladu provedení s příslušnou regulační dráhou RWH.při počtu otáček nV.
Reegilační křivka volnoběhu e má na sobě bod L, které zaujímá přestavný člen 23 pro ří‘zení dopravovaného mnc)žžtví paliva ve své poloze při volnoběhu při volnoběžném počtu . otáček nL a při regulační - dráze RWl.
Čárkovaně pod regulační křivkou e volnoběhu zakreslené regulační křivky f volnoběhu představují tyto křivky u regulátoru, u kterého není vynález upraven a u - kterého pracuje . výšková korektura i v oblasti volnoběhu.
Tak by byla v souladu s výškovou korekturou z křivky a plného zatížení na korigovanou křivku b plného zatížení stlačena křivka -e na nejvíce vespod upravenou čárkovanou křivku £ s bodem P volnoběhu, což znamená, že při počtu otáček nL volnoběhu by měl - motor příliš málo paliva a zastavil by se.
Části křivek b, c a d, které poblíž počtu otáček nL volnoběhu stoupaaí ve směru křivky a, vzniknou tím, že při klesajícím počtu otáček pružiny volnoběhu odstředivého regulátoru 13 zatlačují odstředivá závažíčka £4 dovvntř k hnacímu hřídeli Ц, čímž se regulační objímka 17. a tím - i vložená páka 21 a přestavný člen 2J pro řízení dopravovaného množUÍ paliva přesunou ve směru dodávky většího mnoasvíj až přestavený člen 23 pro řízení dopravovaného mnnožsví paliva, to je regulační tyč, dosedne na pevný doraz .14, jak je to- patrno z obr. - 1.
Průběh křivek a až d je až k počtu otáček nV plného zatížení u regulátoru bez přizpůsobení vodorovný. Pokud však má odstředivý regulátor - otáček ústrojí pro přizpůsobení charakteristiky dopravovaného mK)ožtví koiuivooti nebo charakkterstice kroutícího mommntu motoru, mění se - regulační křivky a až d plného zatížení z obr. 6 na regulační křivky g, h, jak plného zatížení, znázorněné na obr. 7·
Polohy bodů V a H plného zatížení při počtu otáček nV odppoídaaí polohám na obr. 6, avšak křivky g až k stoupají při klesajícím počtu otáček až k přizpůsobovacímu počtu otáček nA a teprve odtud jsou vodorovné.
Vyyházímeeli z bodu V plného zatížení, stoupá regulační křivka g plného zatížení až -do do bodu A při přizpůsobovacím počtu otáček nA a odtud prochází vodorovně. Re^gilační křivka e volnoběhu odpovídá téže křivce z obr. 6. Čárkovaně znázorněná pokračování při výškové korekci činných regulačních křivek h, 2 a k znázorňuj regulační křivky tak, jak by vypadaly, kdyby se msto korekčního ústrojí 42. působícího na křivkovou destičku -33. použilo korekčního ústrojí působícího přímo na přestainý člen 23 pro řízení dopravovaného mooství paliva, to je ηε regulační tyč, které by podle měnící se výšky přestavovalo doraz pro maximální polohu přestálého členu 23 pro řízení dopravovaného mmnoství paliva.
V takovém případě by například nepůsobilo u regulační křivky 2 přizpůsobení mezi počtem otlček nV a místo na bod H by se regulační tyč při počtu otlček nV přesunula toliko z bodu V do bodu Hx. čímž by dostával motor příliš mnoho paliva, a to by vedlo ke vzniku nadměrného mnnžství kouře.
Pokud by se takový přímo na regulační tyč působící výškový doraz nastavoval nikoli z bodu A, ale z bodu V, snižovalo by se mnžssví paliva spíše na mnnžství odppvvdající bodu H, avšak nedosahovalo by se žádného přizpůsobení a regulační křivky by probíhaly jako na obr. 6, to znamená potřebný vzestup kroutícího momentu by při malých počtech otlček nebyl k dispozici.
U příkladů provedení, které jsou zjednodušeně znázorněny na obr. 1 až 5 a 8, se jedná u odstředivého regulátoru otáček, vhodného pro použžtí podle vynálezu, o volnoběžný a koncový regulátor otáček typu RQ popsaný například v tiskovině VDT-UBP 211/3,a sady pružin, obsažené v odstředivých závažíčkách 14 odstředivého regulátoru 13 mohou být uspořádány s nebo bez částí pro přizpůsobovací ústrojí, takže se získají regulační křivky podle obr. 6 nebo 7, popřípadě 9.
Na obr. 8 je znázorněn druhý příklad provedení, který má místo korekčního ústrojí 42, závislého na výšce, korekční ústrojí 51. které je závislé na plnicím tlaku, jaký panuje v sacím potrubí moooru, například dieselová mmtoru s plnicím dmychadlem, poháněným výfukovými plyny.
Tento plnicí tlak, který panuje v sacím 'potrubí, se přivádí ^znázorněným potrubím do přípojky 52 trubky a do tlakové komory 54. která je oddělena od druhé komory £6. obsah^ící vratnou pružinu 55 a spojené s okolní atmosférou t^ku^anou me^^ránou £7.
Seřizovacím šroubem £9. který se zajišťuje zajišťovací maticí £8. se seřídí zakreslená výchozípoloha tlačného kolíku 52 korekčního ústrojí £1, která panuje při sacím provozu motoru, to je bez zvýšeného tlaku v sacím potrubí, který vytvoří turbodmychadlo na výfukové plyny·
Všechny části regulátoru, znázorněné na obr. 8, jsou zakresleny v té poloze, kterou zaujímají při provozu motoru na plné zatížení bez zvýšeného tlaku v sacím potrubí, tak, jak to odpovídá obr. 4 u prvního příkladu provedení, přičemžsoučasně jsou všechny části regulátoru převzaté beze změny z prvního příkladu provedení také označeny shodnými vztahovými znaky.
Přestavný člen 23 pro řízení dopravovaného mužství paliva je stejně jako na obr. 4 v poloze V pro plné zatížení, stejně tak.jako seřizovači člen 29. Rovněž odstředivá závažíčka 14 odstředivého regulátoru 13 zaujímají jako na obr. 4 polohu odpoovídajcí otáčkám hnacího hřídele 11 při plném zatížení. Stejnou polohu má i regulační objímka 17 a vložená páka 21 .
Stavěcí pohyby tlačného kolíku 52 se přenášejí přes páku 62. uloženou na pevném čepu 61. a spojovací plech 37 na křivkovou destičku 63. výkyvnou kolem čepu 34 spojeného pevně s tnleeee 10 regulátoru, přičemž křivkovádestička 63 se od křivkové destičky 33 prvního příkladu provedení liší toliko j-inou polohou vratné pružiny 35 , a dorazu 36 pevně spojeného s těleeem 10.regulátoru.
Zakřivená dráha 32 je shodná jako u prvního příkladu provedenn, avšak křivková destička 63 je tlačena pozměněným směrem působení vratné pružiny'35 ve směru hodinových ručiček proti dorazu ,36. pevně spojenému s tnleeee 10 regulátoru a stavěči pohyb korekčního ústro^ jí 51» vycházející z tlačného kolíku 52 přes páku 62 a spojovací plech 37 se přenáší tak, íe by vykyvoval křivkovou destičku 63 proti smyslu hodinových ručiček kolem čepu 34 spojeného pevné s tělesem 10 regulátoru, takže by se prostřednictvím čepů 26 a 25 kloubového kusu 27 pohybovala při pevně stojící regulační objímce 17 regulační tyč, to je přestavný člen 2J pro řízení dopravovaného mnooství paliva od vložené páky 21 do polohy pro větší mooství M, která je za polohou V pro plné zatížení.
Právě popsaný výkyvný pohyb křivkové destičky 63 umooňuje podélný otvor 64, jehož jedna vnitřní hrana v poloze, která je znázorněna na obr. 8, dosedá na doraz 36. pevně spojený s tělesem 10 regulátoru a při výkyvném pohybu křivkové destičky 63 se od tohoto dorazu 36 pohybuje pryč.
Kulisové vedení 24 vložené páky 21 je stejné jako u prvního . příkladu provedení, takže i když se uskutečňuje korekce dopravovaného množní paliva při plném zatížení v závislosti na plnicím tlaku, ani u tohoto příkladu provedení nedochází k ovlivňování regulační křivky při volnoběhu.
* Na obr. 9 jsou znázorněny regulační křivky pro druhý příklad provedení podle obr. 8.
R^eg^u|ač)^^í křivka e volnoběhu s bodem L volnoběhu a k tomu příslušejícím počtem otáček nL při volnoběhu, jakož i příslušná regulační dráha RWL jsou stejné jako v diagramech na obr.
a 7 pro první příklad provedení.
Dále je zde patrna regulační křivka m plného zatížení s body A a V, křivka 2, která obsahuje bod M většího mnnožsvv, ovládaného korekčním ústrojím 21» a konečně křivka 2, která odpovídá bodu A při otáčkách nA s regulační dráhou MA.
Křivka m odpovídá v podstatě křivce g na obr. 7, avšak v obb&sILi. otáček nL při volnoběhu docHází ke vzrůstu na nejvyšší regulační bod, obdobně jako u křivek h, j a k na obr. 7.
Jak je patrno ze srovnání křivky 2 s křivkou m, zůstává i při ovládání většího množství zachováno přizpůsobení mezi otáčkami nA a nV. K*ivka 2 je zakreslena zjednodušeně pro konstantní mmximmání plnicí tlak. Plnicí tlak, vytvářený turbodmychadlem na výfukové plyny, klesá se snižujícími se otáčkami, takže msto vodorovného průběhu křivky 2 dochází pod otáčkami nA k tak zvanému negatiwiímu přizpůsobování, to znamená ke zmenšování ·vstřikovaného mnnožtví, jak je to vyznačeno na obr. £ čárkovaně zakreslenou částí křivky £.
V dalším je v souuvilosti s obrázky vysvětlena činnost vynálezu. Při zastaveném motoru, a tím i stojícím hnacím hřídeli 11. a seřizovacím členu 29 přestrnutém do·polohy STOP, jakož i,při výchozí poloze korekčního ústrojí 42. a · tím i křivkové destičky JJ, jsou všechny části regulátoru v poloze STOP, která je znázorněna na obr. 1 prvního příkladu provedení.
Jakmile se vyckýlí seřizovači člen 29 do polohy pro volnoběh a hnací·hřídel 11 · se otáčí otáčkami odpoovdajícími · otáčkám motoru při volnoběhu, zaujmou všechny části regulátoru > polohu znázorněnou na obr. 2 a regulační páka, to je přestavný člen 23 pro řízení dopravovaného mnnožtví paliva je v poloze L.
Při provozu ve velkých výškách vykývne korekční ústrojí 42 křivkovou destičku JJ do po* lohy znázorněné na obr. 3, přičemž, jak již bylo dříve blíže vysvětleno, nedojde k žádné změně polohy přestavného členu 23 pro řízení dopravovaného mnnožtví paliva.
Jakmile se seřizovači člen 29 vykývne do polohy při plném zatížení, a hnací hřídel JJ se otáčí otáčkami nV odpoovúdjícími otáčkím při plném zatížení, zaujmou čáslti regulátoru polohu zakreslenou na obr. 4 a přestavný člen 23 pro řízení dopravovaného mnnžžtví paliva je v poloze V.
Při výškové korektuře korekčním ústrojím 42 ' a jeho tlanrým kolíkem 41 se vykývne křiv ková destička 33 do polohy zakreslené na obr. 5 a jak již bylo popsáno, vzhledem ke geometrii částí regulátoru se dostane přestavný člen 23 pro řízení dopravovaného množství paliva zpět do polohy H, jak je to patrno také z obr. 6 a 7.
Přizpůsobení ovládané odstředivým regulátorem 13 přitom zůstane zachováno, jak je to patrno z obr. 7.
U korekce v závislosti na plnicím tlaku, která je provedena u druhého příkladu provedení, je korekční pohyb regulační tyče, to je přestavného členu 23 pro řízení dopravovaného množství paliva v opačném směru, to je od bodu V pro plné zatížení к bodu M, ovládajícímu přídavné množství, jak to již bylo vysvětleno u obr. 8 a 9. Také u tohoto příkladu provedení zůstává zachováno ovládané přizpůsobování odstředivým regulátorem 13 mezi otáčkami nA a nV (viz obr. 9).
Korekci ve směru většího vstřikovaného množství, například korekci závislou na plnicím tlaku podle druhého příkladu provedení podle obr. 8 a 9, lze ovládat i uspořádáním podle obr. 1 až 5, pokud je křivková destička 33 při sacím provozu v poloze znázorněné na obr. 3 nebo 5 a při přeplňovaném motoru v poloze zakreslené na obr. 1, 2 nebo 4. я
Lze rovněž zachovat vytvoření jednoramenné páky 38. pokud se uskuteční obrácení pohybu uvnitř korekčního ústrojí. Je rovněž možné přímé přikloubení spojovacího plechu 37 na tlačný kolík 41 korekčního ústrojí 42. popřípadě na tlačný kolík 52 korekčního ústrojí 51·. *
Místo uvedených korekčních ústrojí 42. popřípadě 51. lze využít i korekční ústrojí závislá na jiných provozních veličinách, jako například korekční ústrojí působící jako ochrana proti přetížení, voskovou patronu nebo jiné tepelné čidlo ovládané teplotou výfukových spalin nebo ručně ovládané dorazy na křivkové destičce 33 (viz obr. 1 až 5), popřípadě 63 (viz obr. 8) pro přídavné nebo snížené množství.
Regulační ústrojí lze výhodně využít u dieselových motorů motorových vozidel, na které působí různé provozní podmínky ovlivňující potřebné množství paliva při plném zatížení, jako je tomu například u vlivu měnícího se barometrického tlaku při jízdě v horských průsmycích.
Přikloubení regulačního ústrojí na výkyvné křivkové destičce umožňuje takové vytvoření křivek, že nutná korekce množství paliva při plném zatížení neovlivňuje bud vůbec, nebo jen nepatrně množství paliva vstřikované při volnoběhu.

Claims (5)

1. Regulační ústrojí pro přívod paliva u spalovacích motorů se vstřikováním paliva, které má jednak například v závislosti na otáčkách pracující přestavný člen, který přes vloženou páku přesouvá přestavný člen pro řízení dopravovaného množství paliva dávkovacího ústrojí paliva, přičemž tato vložená páka je uložena na čepu seřlzovacího členu, který slou- ť ží pro pohyb přestavného členu pro řízení dopravovaného množství paliva nezávisle na pohybu přestavného členu, a jednak korekční ústrojí, kterým je přídavně ke změně polohy, způsobené přestavným členem, měnitelná poloha čepu, a tím i poloha přestavného členu pro řízení dopravovaného množství paliva v závislosti na alespoň jedné provozní veličině> například na barometrickém tlaku vzduchu, vyznačené tím, že první čep (25) seřlzovacího členu (29) je uspořádán kluzně v kulisovém vedení (24) vložené páky (21), druhý čep (26), který je spojen s prvním čepem (25)., já veden v zakřivené dráze (32) křivkové destičky (33, 63), výkyvné na čepu (34) uloženém v tělese (10) regulátoru, a první čep (25) i druhý čep (26) jsou přes kloubový kus (27) kloubově spojeny se eeřizovacím členem (29), a Že korekční ústrojí (42,
51) je přikloubeno v odstupu od čepu (34) na křivkové destičce (33, 63)·
11 ,207360
2. Regulační ústrojí podle bodu 1, vyznačené tím, že křivková destička (33, 63) je výkyvná kolem čepu (34) spojeného pevně s tělesem (10) regulátoru, který je rovnoběžný s čepem (31) výkyvu seřizovecího Členu (29) a je uspořádaný u toho konce (32a) zakřivené dráhy (32), v němž je druhý čep (26) seřizovacího členu (29) v poloze pro volnoběh.
3. Regulační ústrojí podle bodu 2, vyznačené tím, že oblast (24a) kulisového vedení (24) , ve které je první čep (25) v poloze pro volnoběh, má poloměr (R2) zakřivení, jehož střed je v podstatě v ose čepu (28) kloubu kloubového kusu (27), na kterém jsou první čep (25) i druhý Čep (26) uchyceny.
4. Regulační ústrojí podle jednoho z bodů 1 až 3, vyznačené tím, že zakřivená dráha (32) křivkové destičky (33, 63) má tvar kruhového oblouku o poloměru (Rl), jehož střed se ve výchozí poloze křivkové destičky (33, 63) kryje se středem čepu (31) výkyvu výkyvného seřizovacího Členu (29) pro pohyb přestavného členu (23) pro řízení dopravovaného množství paliva.
5. Regulační ústrojí podle jednoho z předcházejících bodů, vyznačené tím, že křivková destička (33, 63) je držena ve výchozí poloze vratnou pružinou (35) na dorazu (36), pevně spojeném s tělesem (10) regulátoru.
CS763738A 1975-06-12 1976-06-07 Regulation mechanism for supply of fuel of the combustion engines with the fuel injection CS207360B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE2526148A DE2526148C2 (de) 1975-06-12 1975-06-12 Regeleinrichtung für die Kraftstoffzufuhr von Einspritzbrennkraftmaschinen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS207360B2 true CS207360B2 (en) 1981-07-31

Family

ID=5948860

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS763738A CS207360B2 (en) 1975-06-12 1976-06-07 Regulation mechanism for supply of fuel of the combustion engines with the fuel injection

Country Status (9)

Country Link
US (1) US4085724A (cs)
JP (1) JPS6042336B2 (cs)
BR (1) BR7603773A (cs)
CS (1) CS207360B2 (cs)
DE (1) DE2526148C2 (cs)
ES (1) ES448797A1 (cs)
FR (1) FR2314364A1 (cs)
GB (1) GB1543241A (cs)
IT (1) IT1063978B (cs)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE7717931U1 (de) * 1977-06-07 1978-11-23 Robert Bosch Gmbh, 7000 Stuttgart Steuereinrichtung fuer einspritzbrennkraftmaschinen
DE2747083A1 (de) * 1977-10-20 1979-05-03 Bosch Gmbh Robert Vorrichtung zur begrenzung der vollasteinspritzmenge bei einer aufgeladenen luftverdichtenden einspritzbrennkraftmaschine
JPS5836830Y2 (ja) * 1977-11-23 1983-08-19 株式会社デンソー 燃料噴射ポンプ用遠心力式調速機
JPS5537572A (en) * 1978-09-09 1980-03-15 Diesel Kiki Co Ltd Distribution type fuel injection pump with compensation of atmospheric pressure, temperature, etc.
DE3236586C2 (de) * 1982-10-02 1999-08-12 Bosch Gmbh Robert Kraftstoffzumeßsystem für eine Brennkraftmaschine
DE3418174A1 (de) * 1984-05-16 1985-11-21 Robert Bosch Gmbh, 7000 Stuttgart Kraftstoffeinspritzpumpe fuer brennkraftmaschinen
DE3439277A1 (de) * 1984-10-26 1986-04-30 Robert Bosch Gmbh, 7000 Stuttgart Drehzahlregler fuer kraftstoffeinspritzpumpen
ES540158A0 (es) * 1985-02-06 1985-11-16 Cav Condiesel Sa Aparato regulador centrifugo para bombas de inyeccion en mo-tores diesel
DE3523095A1 (de) * 1985-06-28 1986-06-05 Daimler-Benz Ag, 7000 Stuttgart An der einspritzpumpe einer luftverdichtenden einspritzbrennkraftmaschine angeschlossener mechanischer drehzahlregler mit einem atmosphaerendruckabhaengigen vollastanschlag
GB8718853D0 (en) * 1987-08-08 1987-09-16 Lucas Ind Plc Fuel injection pumping apparatus
DE3911145C1 (cs) * 1989-04-06 1990-04-26 Daimler-Benz Aktiengesellschaft, 7000 Stuttgart, De
GB2389198A (en) * 2002-06-01 2003-12-03 Seneca Tech Ltd A governor for a diesel engine
RU2639402C2 (ru) * 2016-04-08 2017-12-21 Игорь Владимирович Леонов Способ управления дизеля с турбонаддувом и устройство его осуществления
RU2639401C1 (ru) * 2016-09-02 2017-12-21 Игорь Владимирович Леонов Способ автоматического управления топливоподачей дизеля с турбонаддувом и устройство его осуществления
RU2680286C1 (ru) * 2017-08-14 2019-02-19 Игорь Владимирович Леонов Способ управления топливоподдачей дизельного двигателя с турбонаддувом и устройство его осуществления
RU2684042C1 (ru) * 2018-04-12 2019-04-03 Игорь Владимирович Леонов Способ управления дизелем с турбонаддувом и устройство для его реализации

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE896275C (de) * 1936-07-11 1953-11-09 Bosch Gmbh Robert Einrichtung zum Regeln der Brennstoffmenge fuer bei gleichem und stark wechselndem aeusserem Luftdruck arbeitende Einspritz-brennkraftmaschinen
US2758584A (en) * 1951-10-03 1956-08-14 Bosch Arma Corp Fuel control system
FR1218400A (fr) * 1958-04-12 1960-05-10 Daimler Benz Ag Régulateur pour pompes à injection de carburant
DE1171201B (de) * 1960-10-14 1964-05-27 Bosch Gmbh Robert Regeleinrichtung fuer das Kraftstoffluftgemisch bei mit Fremdzuendung arbeitenden Einspritzbrennkraftmaschinen
DE1900675C3 (de) * 1969-01-08 1975-06-12 Robert Bosch Gmbh, 7000 Stuttgart Fliehkraftregler zur Drehzahlregelung von Einspritzbrennkraftmaschinen
DE2003927A1 (de) * 1970-01-29 1971-08-12 Bosch Gmbh Robert Regeleinrichtung fuer das Kraftstoffluftgemisch bei mit Fremdzuendung arbeitenden Einspritzbrennkraftmaschinen
DE2224757A1 (de) * 1972-05-20 1973-12-13 Bosch Gmbh Robert Kliehkraftdrehzahlregler fuer einspritzbrennkraftmaschinen
DE2224755C3 (de) * 1972-05-20 1978-12-07 Robert Bosch Gmbh, 7000 Stuttgart Fliehkraftdrehzahlregler für Einspritzbrennkraftmaschinen
DE2239372A1 (de) * 1972-08-10 1974-02-28 Bosch Gmbh Robert Fliehkraftdrehzahlregler fuer einspritzbrennkraftmaschinen

Also Published As

Publication number Publication date
ES448797A1 (es) 1977-07-16
FR2314364A1 (fr) 1977-01-07
BR7603773A (pt) 1977-02-08
JPS51151426A (en) 1976-12-25
IT1063978B (it) 1985-02-18
GB1543241A (en) 1979-03-28
FR2314364B1 (cs) 1982-10-08
JPS6042336B2 (ja) 1985-09-21
DE2526148C2 (de) 1983-08-25
DE2526148A1 (de) 1977-01-13
US4085724A (en) 1978-04-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS207360B2 (en) Regulation mechanism for supply of fuel of the combustion engines with the fuel injection
US3577968A (en) Centrifugal r.p.m. regulator for internal combustion engines
US3884205A (en) Centrifugal RPM governor for fuel injected internal combustion engines
US4286558A (en) Centrifugal rpm governor for fuel injected internal combustion engines, especially an idling and final rpm governor for diesel vehicle engines
US3672343A (en) Centrifugal regulator system for fuel-injection combustion engines
US3983848A (en) Fuel injection system
US5503125A (en) Air vane governor with improved droop characteristics
US3946715A (en) Centrifugal rpm governor for fuel injected internal combustion engines
US3613651A (en) Minimum-maximum governor with full load torque control
CS213308B2 (en) Regulation facility for the supercharged igniting injection motors
GB1592586A (en) Centrifugal speed governor for fuel-injection internal combustion engines
US4513715A (en) Distributor injection pump for internal combustion engines
US3577962A (en) Throttle blade control system for minimizing variations in idling speed
US4479474A (en) Rpm Governor for fuel-injected internal combustion engines, in particular a final idling rpm governor of an injection pump for diesel vehicle engines
US4104337A (en) Mixture feed regulation device for an internal-combustion engine
US2821184A (en) Idling-speed control arrangment for internal combustion engines
US4920938A (en) Governor for fuel injection pumps
JPS5943931A (ja) 内燃機関用調速装置
GB2033106A (en) Centrifugal speed governor for fuel injection internal combustion engines
US3003489A (en) Fuel injection pump control
JPS6050972B2 (ja) 内燃機関の燃焼室内へ入れられる可燃性混合物の空気対燃料の量比を調整する調整装置
US5307775A (en) Speed governor for internal combustion engines
GB2119962A (en) Governor mechanism for a fuel pumping apparatus
GB2043296A (en) Speed governors for fuel injection type internal combustion engines
US4100890A (en) Mechanical governor for internal combustion engine