CS202569B2 - Storage facility - Google Patents

Storage facility Download PDF

Info

Publication number
CS202569B2
CS202569B2 CS772384A CS238477A CS202569B2 CS 202569 B2 CS202569 B2 CS 202569B2 CS 772384 A CS772384 A CS 772384A CS 238477 A CS238477 A CS 238477A CS 202569 B2 CS202569 B2 CS 202569B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
guide channel
storage
housing
cigarette
guide
Prior art date
Application number
CS772384A
Other languages
English (en)
Inventor
Enzo Seragnoli
Original Assignee
Gd Spa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Gd Spa filed Critical Gd Spa
Publication of CS202569B2 publication Critical patent/CS202569B2/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24CMACHINES FOR MAKING CIGARS OR CIGARETTES
    • A24C5/00Making cigarettes; Making tipping materials for, or attaching filters or mouthpieces to, cigars or cigarettes
    • A24C5/35Adaptations of conveying apparatus for transporting cigarettes from making machine to packaging machine

Landscapes

  • Manufacturing Of Cigar And Cigarette Tobacco (AREA)
  • Wrapping Of Specific Fragile Articles (AREA)

Description

Vynález se týká zásobních zařízení ve výrobních linkách na výrobu cigaret pro· spojení výstupu alespoň jednoho stroje na výrobu cigaret se vstupní násypkou balicího stroje za účelem vyrovnávání nerovnovážných stavů mezi výkony balicích a ' výrobních strojů.
Je známo, že u výrobních linek na výrobu cigaret, u nichž jsou z výrobních strojů spojitě dopravovány cigarety do balicího stroje, je nutno se zabývat nerovnovážnými stavy mezi výkony obou základních strojů linky, které mohou vést na jedné straně k nežádoucímu nahromadění cigaret v množství přesahujícím v daném okamžiku kapacitu balicího stroje, a v opačném případě k nespojitému zásobení tohoto balicího· stroje při výpadcích v činnosti strojů na výrobu cigaret.
Ve vývoji známých zásobních zařízení se ukázalo·, že· nevýhodná jsou taková zařízení, u nichž jsou cigarety seskupovány ve větším množství jedna vedle druhé, takže v důsledku vzájemného tření a hmotnosti vrstvy cigaret dochází k poškozování kvality výrobků. Ukázalo se, že s ohledem na zachování kvality cigaret je výhodné řešit zásobní zařízení na vyrovnávání nerovnovážných stavů tak, aby cigarety . byly shromažďovány ve sloupcích nebo· řadách po· jedné cigaretě na2 přič dráhy jejich dopravy. Nedochází tak ke vzájemnému tření cigaret o· sebe a· ke vzniku nežádoucích namáhání, která by mohla porušit jejich tvarovou stálost. Taková řešení jsou například popsána v čs. patentech č. 195 514, 195 515, 195 516 a 195· 517. Zásobník sestává ze svislého válcového bubnu, otáčivého· okolo své osy, a opatřeného řadou radiálně upravených a axiálně probíhajících oddělení, jejichž průřez odpovídá rozměrům jedné cigarety. Každé z těchto oddělení je určeno k pojmutí · sloupce cigaret, radiálně uspořádaného vzhledem k ose· bubnu. Délka, tohoto· sloupce je rovněž nastavitelná. Při určité úhlové poloze bubnu je tak příslušné oddělení schopno pojmout nebo vypustit potřebné množství cigaret.
Takové zařízení v zásadě řeší problémy vyskytující se při dopravě cigaret, avšak je technicky i · . výrobně poměrně náročné a klade požadavky na vysokou přesnost práce přidružených částí linlky. Výrobní linky vybavené tímto zásobním zařízením jsou proto poměrně drahé.
Vynález si klade za úkol zjednodušit zásobní zařízení podle známého· stavu techniky a navrhnout ho tak, aby bylo levné, provozně jednoduché a spolehlivé, a přesto zajišťovalo tvarovou stálost cigaret.
Tento- úkol je podle vynálezu řešen zásobním zařízením pro spojení výstupu alespoň jednoho 'Stroje na výrobu cigaret se vstupní násypkou balicího- stroje pro ^použití Ve výrobních linkách na výrobu cigaret za- účelem vyrovnávání nerovnovážných' stavů mezi výkonem balicích a výrobních strojů, které podle vynálezu sestává ze šikmo nakloněného vodícího kanálu ' o šířce rovné délce cigarety, a z hranolovitého- zásobního- pouzdra, vybíhajícího ze spodní části vodícího· kanálu kolmo- na něj a majícího stejnou šířku, přičemž toto zásobní pouzdro -zahrnuje alespoň dvě zásobní komory, uspořádané za sebou ve směru délky vodícího· kanálu a orientované kolmo na něj, přičemž každá z těchto- zásobních komor je ve směru délky vodícího kanálu vymezena na každé straně nekonečným dopravníkovým členem, ovinutým okolo spodního vodícího válečku u dna zásobního- pouzdra -a okolo- vrchního vodícího válečku v místě napojení zásobního- pouzdra na vodicí kanál, -navzájem přivrácené -větve každé dvojice dopravníkových členů, -vymezující příslušnou zásobní -komoru jsou -souhlasně pohyblivé, -a nesou pohyblivé dno příslušné zásobní komory, přičemž proti každé zásobní komoře je - -ve vodicím kanále umístěno čidlo pro snímání tlaku - -ha stěny vodícího- ' kanálu, spojené - ' s příslušným poháněcím prostředkem dopravníkových členů -odpovídající zásobní komory.
Takto řešené zásobní zařízení spojuje výhody známých zařízení, shromažďujících -cigarety v řadách nad sebou, -s jednoduchostí hromadných zásobníků, v nichž jsou cigarety -nahodTe - seskupovány vedle sebe. Tvar zásobních komor -zařízení podle vynálezu umožňuje uskladnění - více než jediné cigarety vedle sebe, - ' avšak nevýhody známých hromadných -zásobníků jsou ehminovány - šikmým uspořádáním, těchto zásobních komor, čímž - je - v podstatě -sníženo namáhání cigaret jejich vlastní hmotností při naplněných komorách.- Zařízení je přitom provozně podstatně jednodušší, než jsou zmíněná zařízení - -s -otáčivým- svislým bubnem, klade značně menší - nároky na -sladění funkce navazujících prvků výrobní linky, a - vzhledem k podélnému uspořádání komor - podél vodícího kanálu- je málo náročné na prostor.
Tím, že se při vyprazdňování nebo plnění zásobních - komor posouvá nejen pohyblivé dno, ale i - boky tvořené dopravníkovými členy, je zabráněno jakémukoli převalování cigaret a jejich tření o sebe. -Nemůže tak dojít -k poruchám- soudržnosti tabáku, které se vyskytují všude tam, kde převalování cigaret ne-ní zabráněno.
Podle dalšího znaku vynálezu jsou ve vodicím' kanálu dále umístěny horní koncové vypínače- poháněčích prostředků dopravníkových členů, zasahující do úrovně- odpovídající horní krajní poloze pohyblivého dna, a - u - dna zásobní ho· pouzdra jsou píro každou zásobní komoru umístěny dolní -koncové vy pínače poháněčích prostředků dopravníkových členů.
Dopravníkové členy zařízení podle vynálezu jsou s výhodou tvořeny nekonečnými pásy. Poháněči prostředky jsou s výhodou elektromotory s měnitelným smyslem -otáčení.
Podle dalšího znaku vynálezu mají podélné osy - zásobních komor, kolmé na osu vodícího kanálu, vůči vodorovné rovině sklon od 40 do 46°. Tím je -podstatně snížena svislá -složka - zatížení cigaret.
Vynález - je - blíže vysvětlen v -následujícím popise na příkladě provedení -s odvoláním nla připojené výkresy, ve kterých značí:
obr. 1 - celkové schéma zařízení podle vynálezu -v řezu spolu s blokovým schématem prvního uspořádání jeho -napájecích a řídicích obvodů, obr. 2, 3 a 4 bloková schémata tří variant uspořádání řídicích - -a napájecích obvodů zařízení podle vynálezu, obr. '5 a 6 perspektivní pohledy například provedení -zásobního zařízení - podle vynálezu, obr. 7 zvětšený detail uložení dopravníkových čleinů vymezujících zásobní -komory zařízení z- - obr. '5 a 6, a to v perspektivě, obr. 8 zvětšený detail dopravníkových členů mezi - dvěma sousedními zásobními - komorami zařízení z obr. 5 a -6, -a to- rovněž v perspektivě, a obr. 9 zvětšený - detail čidla pro snímání •tlaku cigaret na -stěny vodícího- kanálu, a to· v bočním pohledu.
Jak je patrno -z obr. 1, je na výrobní lince 1 vřazeno- zásobní zařízení 10 podle vynálezu mezi stroj - 2 - na výrobu cigaret a -balicí stroj 4. Vstup do balicího- stroje 4 je tvořen násypkou 5, ve které jsou - cigarety - 3 uspořádávány do - - předem - stanovených dávek, které potom- přecházejí na balicí linku - - 6 balicího stroje 4.
K výstupu stroje 2 - na výrobu cigaret je připojen nekonečný dopravní pás 7,- na - kterém jsou vytvořena - lůžka pro jednotlivé cigarety. - Tento- dopravní pás 7 - se - obrací zpět okolo vodicí kladky 8 a dopravní dráha cigaret pokračuje - šikmo - směrem dolů - vodicím kanálem 9. -Spodní .. konec -v.ddicího kanálu 9 končí u horního okraje násypky- 5, jejichž šířka je rovna šířce vodicího.... kanálu 9 měřené ve směru kolmém- k rovině obr. 1. Tato šířka je současně přibližně rovna - délce cigarety 3, takže cigarety 3 jsou -boky vodícího· -kanálu 9 vedeny. Vodicí kanál 9- tvoří současně součást zásobního zařízení - 10 podle vynálezu.
Jak je patrné z obr. - 1, vybíhá z vodícího kanálu -směrem dolů a -kolmo- nia - něj hranolovité zásobní pouzdro 11. · Toto zásobní pouzdro· 11 je ve směru délky vodicího kanálu 9 přepaženo třemi dvojicemi - dopravníkových členů 12, 13, vymezujících čtyři zásobní komory 16, 17, 18, 19. Každý z těchto dopravníkových členů 12, 13 je veden dvěma kladkami' 14, 15, z nichž jedna je umiste na u vodícího kanálu 9 a druhá u dna zásobního pouzdra 11. - U horní koncové -stěny zásobního· pouzdra je dále - umístěn další - dopravníkový člen 12 a stejně -tak - u dolní - koncové stěny pouzdra dopravníkový člen 13. Každá ze zásobních komor 16, 17,. 18, 19 je tak ve - -směru kolmém na vodicí kanál 9 vymezována navzájem k sobě přivrácenými větvemi dopravníkových členů 12, 13 vedených - okolo- vodicích -válečků 14 a 15.
Vždy dva dopravníkové členy 12, 13, vymezující příslušnou zásobní komoru 16, 17, 18, 19, - nesou -svými -navzájem -přivrácenými větvemi pohyblivé -dno· 24, 25, - 26, -27, vymezující svou polohou hloubku -příslušné- zásobní komory. Se spodními vodícími - válečky 15, ležícími u dna zásobního· pouzdra 11, jsou spojeny čtyři samostatné elektromotory 20, 21 22 - - a- 23 s měnitelným směrem- otáčení. Jak je - patrné z obr. 1, -jsou s příslušnými elektromotory spojeny přímo- vždy vodicí -válečky 15 prvních -dopravníkových členů 12, -zatímco - vodicí válečky 15 druhých dopravníkových členů 13 jsou mechanicky spojeny s vodícími - válečky 15 prvních dopravníkových - členů 12 tak, že se otáčejí stejnou - rychlostí, avšak v opačném- směru. Tím -se dosáhne toho, že navzájem přivrácené větve příslušné dvojice dopravníkových členů 12, - - 13 -se - pohybují -stejnou rychlostí a ve stejném směru - a mohou tak při uvedení - příslušného elektromotoru 20, - 21, 22, 23 přibližovat -nebo- vzdalovat - příslušné pohyblivé dno- 24, 25, 26,· -27’ vůči vodícímu kanálu 9. jak je·· z O'br.-- 1 zřejmé,· může' -se pohyblivé dno· - 24 - 25, 26, 27 vratně pohybovat mezi spodní krajní polohou, ve které je u dna hranolovitého· - pouzdrě 11, - a horní krajní polohou, ve které je hloubka příslušné zásobní komory - 16, - 17, 18, - 19 nulová -a v níž pohyblivé dno 24, 25, 26, 27 tvoří současně dno vodícího kanálu 9.
Elektromotory 20, 21, 22 a 23 jsou spojeny s řídicím obvodem 28, sestávajícím ze čtyř dvojic koncových vypínačů 29 -a 30, 31 a 32, -33 a 34 35 a 36, jejichž účelem. - je zastavit příslušné - - -elektromotory- -120, 21, 22 a 23, jestliže pohyblivá - dna - 24, 25, 26, - 27 dosáhnou svých - 'krajních poloh. - - Řídicí - obvod 28 -sestává - dále ze čtyř čidel - 37, 38, 39 - - a 40 na -snímání tlaku na stěny vodícího kanálu 9. Tato· č’dla mají po dvou - -výstupech a jejich úkolem je obracet směr- - otáčení příslušných elektromotorů 20, 21, 22 a - 23 v - - závislosti na - tlaku působícím uvnitř vodícího kanálu 9, - tj. při horních koncích zásobních komor 16, 17, 18 a 19.
Každé z čidel 37 38, 39 a 40 je konstruováno - tak, aby - vyslalo na svém prvém výstupu prvý signál, jestliže tlak dosáhne - prvé předem dané hodnoty v - příslušném místě - uvnitř vodícího- kanálu 9, - zatímc-o - druhý signál - se na druhém výstupu objeví tehdy, jestliže tlak v - daném místě poklesne - - pod předem stanovenou druhou hodnotu, která je menší než uvedená prvá hodnota.
Řídicí - signál - vyvolaný jednotlivými čidly
37, '38- - 39 a 40 je přiváděn do třp^c^ooi^iov^é přepínací - - skříně 41, jejíž jedna strana je spojena se dvěma hlavními vodiči 42, zatímco opačná strana - je spojena -se svorkami příslušných elektromotorů 20, 21, 22, - 23. Uvedená přepínací skříň 41 je konstruována - tak, že- připojuje- motor k hlavnímu vodiči 42 a uvádí motor do pohybu -v některém ze směrů jeho otáčení podle toho, zda obdrží prvý nebo druhý přepínací signál. Uvedené dva signály jsou k přepínací skříni - 41 přiváděny dvěma vodiči přes dvě součinová hradla - 43 -a 44 z ricOž'prvé je připojeno k příslušným -koncovým, vypínačům
30, 32, 34 a 36, zatímco' druhé součinové hradlo- je spojeno s koncovými vypínači 29,
31, 33, 35, takže řídicí signál nemůže příslušnými hradly 43 a 44 projít, jestliže- je na ně přiveden příslušným čidlem blokovací s'gnál. Tento blokovací -signál je koncovými vypínači vyslán pouze tehdy, jestliže jsou uvedeny v - činnost příslušnými pohyblivými dný 24, 25/ -26 a 27. S:gnály vyvolané koncovými vypínači 30 -a 35 jsou přiváděny nejen na součinová hradla 43 a 44, ale prostřednictvím vod - čů - 45 - a 46 také -do stroje 2 na výrobu cigaret a do balicího· stroje 4 a vyvolávají jejich zastavení.
Zařízení podle vynálezu pracuje - následovně: Před spuštěním -strojů 2 a 4 - se vodicí kanál 9, násypka 5 - a obvykle -dvě ze zásobních komor 16, 17, - 18 a 19 s - - výhodou komory 18 -a 19 -ručně naplní - cigaretami 3. Pohyblivá - dna 24, 25, 26 - a 27 se - - za tímto účele-m -před zahájením provozu - uvedou do krajních -poloh znázorněných na obr. 1.
Nyní se spustí - stroje 2 a - 4 a - jejich - výrobní kapacita je řízena- takovým způsobem, aby množství cigaret 3 dopravovaných - přepravníkem 7 do vodícího kanálu 9 bylo vždy rovno - - počtu cigaret - zpracovávaných balicím strojem 4, to je množství cigaret 3 zaváděnému do násypky 5.
Protože výkon stroje 4 je obvykle větší než výkon stroje 2, - je - obvykle možné instalovat paralelně více než -jeden balicí stroj a tím - i více zásobních zařízení - podle vynálezu. Při správně nastaveném výkonu prochází vodicím- - kanálem 9 plynulý proud - cigaret 3 - a tlak ve - vodicím- - kanále 9 - . u čidel a 38- se udržuje - v podstatě - na - konstantní úrovni, která leží mezi uvedenou, předem stanovenou prvou a druhou hodnotou tlaku.
Jestliže -se v určitém, okamžiku pracovního procesu zpounalí činnost balicího stroje 4 nebo ise - stroj 4 dokonce zastaví, bude se tlak uvnitř vodícího- kanálu 9 zvyšovat, neboť - ze stroje 2 na výrobu cigaret 3 bude nadále -vystupovat s-pojitý proud cigaret 3.
Jakmile hodnota tlaku působícího na č:dlo dosáhne prvé uvedené hodnoty, je na prvém výstupu tohoto čidla 38 vyvolán signál, kteirý je -přiveden do vstupu příslušné přepínací - --skříně - 41 a spustí -elektromotor 21, který spouští -pohyblivé dno 25 zásobní komory 17 směrem ke dnu - zásobního- pouzdra . - 11.
Cigarety 3, dále vstupující . do- . vodícího ka nálu 9, potom vyplňují uvedenou zásobní komoru 17, jejíž objem se postupně zvětšuje.
Jestliže uvedené snížení výkonu nebo zastavení balicího stroje 4 trvá, je pohyblivé dino 25 posouváno· směrem dolů tak dlouho, doku!d neiní uveden v činnost koncový vypínač 22. Tento koncový vypínač 32 potom vyvolá signál, kterým je neutralizován blokovací signál zamezující průchodu signálu vysílaného čidlem 38 přes příslušné hradlo 43. Tím je přepnuta příslušná přepínací skříň 41 do své neutrální polohy a elektromotor 21 se zastaví.
Naplnění zásobní komory 17 má za následek zvýšení tlaku působícího na čidlo 37, v důsledku čehož se spustí elektromotor 20, který spouští pohyblivé dno 24 směrem dolů, čímž se zvětšuje objem komory 16.
Když se přesunem pohyblivého dna 24 do jeho spodní krajní polohy uvede v činnost koncový vypínač 30, je vyslaným signálem jednaík zamezeno průchodu signálu vyvolaného čidlem 37 přes hradlo 43, v důsledku čehož se zastaví elektromotor 20. Kromě toho je tento signál vedením 45 přiveden také do stroje 2 na výrobu cigaret, kde přeruší jeho činnost.
Je zřejmé, že balící stroj 4 může být znovu spuštěn v kterémkoliv okamžiku přeid tím, než se zastaví stroj 2. Pohyblivá dna 24, 25 zásobních komor 16, 17 potom zůstanou v mezilehlé poloze, dokud tlak působící na čidla 38, 37 neklesne pod uvedenou prvou hodnotu 'tlaku a poté se komory 16 a 17 postupně vyprazdňují talk dlouho, dokud příslušná čidla 38, 37 svými signály nepřeruší činnost elektromotorů 20 a 21.
Předpokládejme, že ve stavu znázorněném na obr. 1 se sníží výkon stroje 2 na výrobu cigaret nebo se tento stroj 2 dokonce zastaví, zatímco balicí stroj 4 pokračuje v odebírání cigaret 3 z vodícího kanálu 9, kde nyní rychle klesá tlak.
Když tlak působící na čidlo 39, klesne pod druhou předem nastavenou hodnotu, vyvolá čidlo 39 signál na svém druhém výstupu. Tento signál je přiveden do příslušné přepínací skříně 41, která je tím přepnuta a elektromotor 22 je uveden do pohybu takovým směrem, aby se pohyblivé dno 26 posunovalo směrem vzhůru, takže balicí stroj 4 může být zásobován cigaretami 3 nacházejícími se v zásobní komoře 18. Jestliže výpadek stroje 2 trvá, zdvíhá se pohyblivé dno 26 tak dlouho, dokud neuvede v činnost koncový vypínač 33, jehož výstupní signál přivedený do příslušného hradla 44 zabrání průcholdu signálu vysílaného čidlem 39, čímž se přepínací skříň 41 přepne do své neutrální polohy, v důsledku čehož se elektromotor 22 zastaví.
Po zastavení elektromotoru 22 začne ihned klesat tlak působící na čidlo 40, takže se spustí elektromotor 23 a postupně se vyprazdňuje zásobní komora 19.
Jestliže nedojde к obnovení správné čin nosti stroje 2, potom je pohyblivým dnem 27 uveden v činnost koncový vypínač 35, který vyšle blokovací signál. Tento signál jednak zabrání signálu vyvolanému čidlem 40 v průchodu hradlem 44, v důsledku čehož se zastaví elektromotor 23, jednak je také přiveden vedením 46 do balicího stroje 4 a přeruší jeho činnost.
Na obr. 2 je znázorněn ovládací obvod 47, který je v podstatě podobný obvodu 28 z obr. 1, avšak s tou výjimkou, že čidla 37, 38, 39 a 40 jsou nahrazeny dvěma čidly 48 a 49 s jedním výstupem. Čidlo 48 je na místě čidla 37 a je spojeno se všemi hradly 43, zatímco druhé čidlo 49 je na místě čidla 40 a je spojeno se všemi hradly 44. Uvedené čidlo 48 vysílá signál pouze tehdy, jestliže tlak působící na vrchní část vodícího kanálu 9 překročí předem stanovenou prvou hodnotu, zatímco čidlo 49 generuje signál pouze tehdy, jestliže tlak působící ve spodní části vodícího kanálu 9 poklesne pod předem nastavenou druhou hodnotu.
Jestliže se použije řídicí obvod podobný obvodu 47, pracují elektromotory 20, 21, 22 a 23 vždy společně a ve stejném směru. Lze tak použít jediného motoru nahrazujícího všechny předchozí motory a doplněnou radou převodů.
Jestliže každá ze zásobních komor 16, 17 18 a 19 je opatřena vlastním elektromotorem 20, 21, 22 a 23, jak je znázorněno na obr. 2, je účelné spojit výstupy všech hradel 43 a výstupy všech hradel 44 s logickými oibvody 50 a 51, které pracují tak, že vyšlou signál к zastavení stroje 2 na výrobu cigaret a popřípadě balicího stroje 4 pouze tehdy, jestliže obdrží signály ze všech hradel 43, a 44. Lze tak vyloučit všechny problémy, které popřípadě mohou vzniknout v důsledku rozdílných rychlostí jednotlivých elektromotorů 20, 21, 22 a 23.
Na obr. 3 je znázorněn ovládací obvod 52, který je velmi' podobný řídicímu obvodu 28 z obr. 1, avšak může řídit elektromotory 20, 21, 22 a 23 zapojené v sérii a nikoliv paralelně jako na obr. 1. Přepínací Skříně 41 z obvodu 28 jsou к tomuto účelu nahrazeny podobnými skříněmi 53, které jsou ve střední poloze ve zkratu, zatímco přepínací skříně 41 jsou ve střední poloze v neutrálním nebo blokovacím stavu.
Na obr. 4 je konečně znázorněn řídicí obvod 54, který je velmi podobný řídicímu obvodu 47 znázorněnému na obr. 2, avšak je způsobilý řídit elektromotory 20, 21, 22 a 23 zapojené do série, jak je znázorněno na schéma zapojení v obr. 3.
Je zřejmé, že kromě řídicích obvodů znázorněných na popsaných výkresech je možno· použít jiiné obvody, které jsou jednoduchými obměnami řídicích obvodů 28 a 52, takže zásobní zařízení 10 může pracovat jiným než výše popsaným způsobem. Ták by bylo například možné, aby všechny nebo některé z elektromotorů 20, 21, 22 a 23 pracovalo během .plnění nebo vyprazdňování spo202569 léčně, přičemž tytéž elektromotory 20, 21, 22 a 23 mohou při některé z · uvedených dvou operací pracovat samostatně.
Na obr. 5, 6, 7 a 8 je znázorněno provedení zásobního zařízení 10 podle vynálezu, které je zvláště výhodné pro skladnost konstrukce a možnost snadného připojení k balicímu stroji 4, Na druhou stranu zásobního zařízení 10 lze potom snadno připojit výstup dopravníku 7 stroje 2 na výrobu cigaret. Provedení je výhodné rovněž z konstrukčního hlediska, neboť umožňuje dosáhnout poměrně vysoké spolehlivosti při poměrně nízkých nákladech.
Jak je znázorněno na obr. 5 a 6, má zásobní pouzdro 11 zásobního zařízení 10 spodní stěnu 60 a houní stěnu 61, které jsou navzájem rovnoběžné a jsou spojeny se zadním .nosníkem 62 a čelním .nosníkem 63 tvaru písmene C, jehož otevřená strana je obrácena směrem k uvedenému zadnímu nosníku 62 a probíhá podél zadní stěny vodícího kanálu 9 (na obr. 5 vpravo·).
Vnější a čelní stěna uvedeného vodícího· kanálu 9 je zčásti tvořena nosníkem 64 tvaru písmene C, jehož otevřená strana je obrácena směrem ven a je spojená s nosníkem 63 horní boční deskou 65 .a dolní boční deskou 66, umístěnými na téže straně zásobního pouzdra 11. Podél boční stěny zadního· nosníku 62 probíhá třetí pravoúhlá deska 67 (obr. ·6), která se nachází na straně desek 65, 66. K vnějšímu povrchu uvedené desky 67 · je· upevněn trubkový nosník 68, jehož spodní konec přesahuje stěnu 60 směrem dolů a je spojen s dalším vodorovným· trubkovým nosníkem'· 69, který probíhá pod spodní stěnou 60, a na Jehož předním konci je upevněna příruba 70, jejíž pomocí může být tento· nosník 69 · připojen к vnější svislé stěně neznázorněného balicího stroje 4. Spoj trubkových nosníků 68 a 69 je dále podložen příčným nosníkem 71, · opatřeným dvěma nastavitelnými patkami 72, kterými může -zásobní zařízení 10 spočívat na podlaze.
Spojovací prvky zásobního zařízení 10 s balicím strojem 4 jsou dále doplněny dvěma dutými rameny 73 a 74, která vystupují z desek 65 a 66, a která jsou zahnuta· směrem dolů. Na spodní konec ramene 73 je připevněno pouzdro 75, ke kterému· je bočně připevněna sví-slá deska 76, sloužící ke spojení s neznázorněnou vnější svislou stěnou balicího· stroje 4. Spodní konec ramene 74 je opatřen vodorovnou přírubou 77, která může · být spojena s neznázorněňou vnější vodorovnou1 stěnou stroje 4. Pomocí těchto ramen 73 a 74 · a nosníku 69 je možno zásobní zařízení 10 rychle a snadno upevnit ke vstupnímu· konci balicího stroje 4 nad násypku 5. Spojení spodního· konce vodícího kanálu· 9 s otevřeným horním koncem násypky 5 je přitom zajištěno boční stěnou 66, kteirá může být spojena s boční stěnou násypky 5.
Spojení ifeotatíto zařízení 10 s jedním nebo více stroji 2 na výrobu cigaret je u možněno· horním koncem nástavce 78 vodícího· kanálu 9, který vystupuje nad horní stěnu 61 a je zahnut směrem dozadu, takže umožňuje přijímat cigarety z výstupního konce jednoho nebo více dopravníků 7, jejichž kladka 8 může být upevněna stranou od uvedeného nástavce 78.
Nosník 63 je umístěn na skříni 11 tak, aby bylo možno spojem mezi vodicím kanálem 9 a horními konci zásobních komor 16, 17, 18 a 19. Jak již bylo uvedeno, jsou zásobní komory uvnitř zásobního· pouzdra 11 vymezovány vzájemně přivrácenými větvemi dvojic dopravníkových členů 12 a 13, vedených vodícími válečky 14 · a 15 · a nakloněných vzhledem k vodorovné rovině. Tento úhel je s výhodou v rozmezí od 40 do· 50°.
Na obr. 7 jsou znázorněny vodicí válečky 15 každé dvojice dopravníkových členů 12 a 13, uložené na příslušném hřídeli 80, který je otočně uložen v neznázorněné desce 67, vyznačené na obr. 6. Vodicí válečky 15 jsou navzájem spojeny dvěma ozubenými koly 81 a 82, · jejichž pomocí se mohou otáčet stejnou rychlostí, avšak v opačných směrech.
Na jednom z uvedených hřídelů 80 je uložena řemenice 83, která je řemenem 84 spojena se řemenicí 85, která je uložena na výstupním· hřídeli některého z elektromotorů 20, 21, 22 a 23, které jsou ke vnější stěně skříně 11 připevněny v · držácích ·87 (obr. 6), upevněných na nosníku 68.
Jak je patrno· z obr. 7, je vnitřní větev každého· z dopravníkových členů 12 a 13 vedena napínacími kladkami 88 a tlačena směrem · k · příslušné vnější větvi, takže obě strany dopravníkových členů 12 a 13 probíhají rovnoběžně s opačnými stranami kovového· nosníku 89, který tvoří nosnou část stěn zásobních komor 16, · 17, 18, 19. Každý kovový nosník 89 je tvořen profilem 90 · o průřezu písmene C, jehož střední část se dotýká vnějších větší příslušných dopravníkových členů 12 a 13, a · jehož žebra jsotu vyplněna dvěma podélnými tyčemi 91 upevněnými k jeho vnitřním stěnám. Každý nosník 89 je jednou stranou upevněn šrouby k neznázorněné desce 67 a na druhé áiraně pomocí šroubu 92 k žebru nosníku 63, znázorněného· na obr. 8.
Na obr. 8 jsou znázorněna dvě ramena 93 nacházející se na horním· konci každého nosníku 89, v nichž je uložen hřídel 94, na kterém jsou otočně uloženy vodicí válečky
14.
V obou· koncích zadního žebra 91 (obr. 5 a 7) jsou vytvořeny dva · protáhlé otvory 95. Žebro 91 je součástí nosníku 89 každého · z dopravníkových členů 13, jak je patrno z obr. 8. Uvnitř otvoru 95 každého žebra 91 jsou umístěna dvě spínací ústrojí, která jsou symetrická vůči střední rovině a kolmá ke směru pohybu dopravníkových členů 12 a
13.
Spínací ústrojí, určené k upevnění poblíž vstupu některé ze zásobních komor 16, 17, a 19 . zahrnuje blok 96 otočně uložený ' na čepu 97, jehož osa je kolmá k plochám, pásu . 12 ,a - 13. Každý z bloků 96 je tlačen směrem k vnitřní straně svého nosníku 89, a proti dorazu 98 pružinou 99, která je upevněna -mezí blokem 96 a zmíněným. žebrem nosníku 63. Blok 96 svým vnitřním povrchem. 100 spolupůsobí s deskou 101, která je částí úhlové podpěry 102, upevněné k vnitřnímu povrchu každého· dopravníkového členu 13 poblíž příslušného .pohyblivého dna 24, 25, 26 a 27.
Z obr. 8 je dále patrné, že blok 96 může být s deskou 101 natáčen směrem ven, v důsledku čehož dolehne na hrot 104 koncového vypínače 29, ' 31, 33, 35, uloženého na zmíněném· žebru nosníku 63.
Výše uvedená úprava -platí také píro koncové vypínače 30, 32, 34, 36, umístěné poblíž spodních konců zásobních · komor 16, 17, 18' a 19. Tyto koncové ' vypínače 30, 32, 34, 36 . jsou v druhé · koncové poloze příslušných pohyblivých den 24, 25, 26 a 27 uváděny v činnost rovněž podpěrou 102.
Jak je patrné z obr. ·' 5 a 6, jsou čidla 37, 38, 39 a 40 upevněna na vnější straně vedení. · 9 pomocí profilového nosníku 64. Jak je patrno na' obr. 9, zahrnuje každé z čidel · 37, 38, . 39 a 40 blok 105 spojený s profilovým nolsníkem 64. V 'tomto bloku 105 je . otočně uložen hřídel 106, na němž je upevněna kyvná páka 107, která je v rovnovážné poloze udržována 'dvěma pružinami 108 a 109. S jedním . koncem uvedené kyvné páky 107 předmět

Claims (6)

  1. předmět
    1. Zásobní zařizenú - pro spojení výs>tu-pu alespoň jednoho. stroje na výrobu ' cigaret se vstupní násypkou balicího stroje pro· použití ve . výrobních . linkách na výrobu cigaret . za účelem vyrovnávání nerovnovážných stavů . mezi· výkonem balicích a výrobních strojů, vyznačené tím, . že sestává ' ze šikmo. nakloněného vodícího kanálu (9) o šířce rovné délce cigarety [3] a z hranotovitého zásobního pouzdra (10), vybíhajícího ze spodní části vodícího kanálu . (9) kolmo. na něj a majícího stejnou šířku, přičemž toto zásobní.pouzdro (10) zahrnuje alespoň dvě zásobní ' komory . (16, 17, 18, 19), uspořádané za . sebou . ve· .. směru délky vodícího kanálu (9) ' a orientované kolmo na něj, přičemž každá ' z . těchto' zásobních komor (16, 17, 18, 19) . je ve směru délky vod’ čího kanálu (9) vymezena na každé straně nekonečným dopravníkovým·' členem (12, 13), ovinutým okolo spodního vodícího válečku (15) u dna zásobního. pouzdra (10) a okolo vrchního vodícího válečku (14) v místě napojení zásobního pouzdra (10) . na vodicí kanál (9), navzájem přivrácené větve každé dvojice dopravníkových členů (12, 13), vymezující je spojen kolmo probíhající čep 110, na ' jehož opačných koncích jsou otočně upevněny dva kotouče 111. Část obvodu každého . z kotoučů 111 zasahuje do vodicího kanálu 9 štěrbinou 112, která je vytvořena v profilovém nosníku 64.
    Na hřídeli 106 je upevněna úhlově nastavitelná deska 113, na jejíž horní části je vytvořena výseč 114 ozubení, 'která je v záběru s pastorkem 115, kterým může být nastavována úhlová poloha desky 113. Oiba opačné konce výseče 114 ozubení jsou umístěny proti aktivačním prvkům 116, které uvádí v činnost dva mikrospínače 117 a 118. Výstupní svorky uvedených mikrospínačů 117 a 118 tvoří prvý a druhý výstup čidel 37, 38, 39 a 40. Nastavení nulové polohy desky 113 pomocí ' pastorku 115 umožňuje regulovat uvedené předem nastavené hodnoty tlaků uvnitř vedení 9, ' při kterých .mají mikrospínače 117 a 118 spínat. Ja!k je patrné z obr. 5 a 6, jsou protilehlé boční stěny 119, 120 vodícího kanálu 19 sklopné a jsou otočně spojeny závěsy 121 se žebry profilového nosníku 64. To umožňuje . sledovat vnitřní prostor zásobního pouzdra 11.
    Protilehlé boční stěny každé ze zásobních komor . 16, 17, 18 a 19 jsou podobně tvořeny dvěma dvojicemi průhledných Sklopných dílců 122, 123, 124, 125, umístěných na boku ' zásobního ' pouzdra 11. Horní strana každého' ze sklopných dílců 122, 123, 124 a 125 . je pomocí dvojice závěsů 126 .spojena s boční plochou příslušného nosníku 89 (obr. 8).
    vynalezu příslušnou zásobní . komoru (16, ' 17, 18, 19) jsou souhlasně pohyblivé, a nesou pohyblivé dno. (24, 25, 26, 27) příslušné zásobní komory (16, 17, 18, 19), přičemž proti každé zásobní komoře . (16, 17, 18, 19) je ve vodicím kanále umístěno čidlo ' (37, 38, 39, 40) pro snímání -tlaku na stěny vodicího· kanálu (9), spojené .s příslušným .poháněcím prostředkem dopravníkových členů (12, 13) odpovídající zásobní komory (16, 17, 18, 19).
  2. 2. Zásobní zařízení podle bodu 1 ' vyznačené ' tím, že proti každé zásobní komoře (16, 17, 18, 19) jsou ve vodicím kanálu. (9) · umístěny horní koncové vypínače (29, 31, 313, ' 35) poháněčích prostředků dopravníkových členů (12, 13), zasahující do '. úrovně odpovídající horní krajní poloze pohyblivého dna (24, 25, 26, 27), a u dna . zásobního pouzdra (11) jsou pro každou zásobní komoru (16, 17, 18, 19) umístěny dolní koncové vypínače (30, 32, 34, 36) poháněčích prostředků dopravníkových členů (12, 13).
  3. 3. Zásobní 'zařízení podle bodů 1 a 2 vy- značené tím, že dopravníkové členy (12, 13) jsbú tvořeny nekonečnými pásy. '
  4. 4. Zásobní zařízení podle bodů 1 až 3 vyznačené tím, že poháněči prostředky jsou elektromotory (20, 21, 22, 23) s měnitelným smyslem otáčení.
  5. 5. Zásobní zařízení podle bodů 1 až 4 vy značené tím, že podélné osy zásobních komor (16, 17, 18, 19), kolmé na osu vodícího kanálu (9), mají sklon vůči vodorovné ose od 40° do 45°.
  6. 7 listů výkresů
CS772384A 1976-04-12 1977-04-12 Storage facility CS202569B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT03398/76A IT1060910B (it) 1976-04-12 1976-04-12 Unita a magazzino per la compensazione degli squilibri produttivi fra macchine confezionatrici di sigarette ed una macchina impacchettatrice di un impianto ad alimentazione diretta per la produzione di pacchetti di sigarette

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS202569B2 true CS202569B2 (en) 1981-01-30

Family

ID=11106362

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS772384A CS202569B2 (en) 1976-04-12 1977-04-12 Storage facility

Country Status (20)

Country Link
US (1) US4142622A (cs)
JP (1) JPS52128300A (cs)
AR (1) AR210655A1 (cs)
AT (1) AT357107B (cs)
BR (1) BR7702264A (cs)
CA (1) CA1059057A (cs)
CH (1) CH609298A5 (cs)
CS (1) CS202569B2 (cs)
DD (1) DD129638A5 (cs)
DE (1) DE2716197A1 (cs)
ES (1) ES457703A1 (cs)
FR (1) FR2347895A1 (cs)
GB (1) GB1561250A (cs)
IN (1) IN146389B (cs)
IT (1) IT1060910B (cs)
MX (1) MX144303A (cs)
NL (1) NL7703949A (cs)
PL (1) PL108221B1 (cs)
SE (1) SE7704078L (cs)
SU (1) SU665790A3 (cs)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS52151800A (en) * 1976-06-11 1977-12-16 Hauni Werke Koerber & Co Kg Apparatus for conveying flow of roddshaped article* particularly cigarette filter rods or similar articles
GB1584712A (en) * 1976-09-10 1981-02-18 Hauni Werke Koerber & Co Kg Conveying apparatus
IT1166565B (it) * 1978-01-11 1987-05-05 Molins Ltd Sistema di trasportatori e procedimento, per la manipolazione di articoli a forma di barretta, particolarmente sigarette o filtri per sigarette
US4215966A (en) * 1978-05-15 1980-08-05 Canada Square Management Ltd. Material handling apparatus
IT1162790B (it) * 1978-11-01 1987-04-01 Molins Ltd Dispositivo per la manipolazione di articoli a forma di barretta, particolarmente sigarette
IT1120323B (it) * 1979-03-05 1986-03-19 Gd Spa Dispositivo di alimentazione di masse di sigarette ad una tramoggia di una macchina impacchettatrice
CN109204967B (zh) * 2017-06-30 2024-03-15 红塔烟草(集团)有限责任公司 一种烟包缺包检测装置

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2535866A (en) * 1949-06-13 1950-12-26 Continental Can Co Article divider and delivering device
US3122231A (en) * 1960-06-21 1964-02-25 Cutler Hammer Inc Memory type storage conveyor system
BE639376A (cs) * 1962-11-01
US3355004A (en) * 1965-06-17 1967-11-28 Tobacco Res & Dev I Proprietar Storage bins
GB1175201A (en) * 1966-01-14 1969-12-23 Molins Machine Co Ltd Improvements to Apparatus for Feeding Cigarettes.
US3305128A (en) * 1966-01-20 1967-02-21 American Mach & Foundry Transfer mechanisms for cigarette machinery
SE344449B (cs) * 1966-09-21 1972-04-17 Seita
GB1276492A (en) * 1968-05-10 1972-06-01 Molins Machine Co Ltd Article-handling apparatus
US3749326A (en) * 1971-12-08 1973-07-31 Kone Oy Device for distributing wood to the feed chutes of shredders
GB1408926A (en) * 1972-04-21 1975-10-08 Molins Ltd Conveying of cigarettes and other similar articles
GB1430237A (en) * 1972-06-21 1976-03-31 Hauni Werke Koerber & Co Kg Apparatus for transporting rod-shaped articles of the tobacco processing industry
IT966624B (it) * 1972-09-22 1974-02-20 Amf Sasib Silo automatico a piu celle per l accoppiamento a polmone tra una macchina confezionatrice di siga rette ed una macchina impacchetta trice di sigarette
GB1494318A (en) * 1974-03-06 1977-12-07 Hauni Werke Koerber & Co Kg Arrangement for conveying a stream of rod-like articles of the tobacco-processing industry
US3923146A (en) * 1974-07-25 1975-12-02 Liggett & Myers Inc Cigarette transfer assembly for transferring cigarettes from a cigarette making machine to a cigarette packaging machine
DE2504873A1 (de) * 1975-02-06 1976-08-19 Hauni Werke Koerber & Co Kg Anlage zum pneumatischen beschicken tabakverarbeitender strangmaschinen

Also Published As

Publication number Publication date
ES457703A1 (es) 1978-02-16
MX144303A (es) 1981-09-24
CH609298A5 (cs) 1979-02-28
PL108221B1 (pl) 1980-03-31
FR2347895B1 (cs) 1984-01-20
ATA243577A (de) 1979-10-15
JPS52128300A (en) 1977-10-27
SU665790A3 (ru) 1979-05-30
AT357107B (de) 1980-06-10
IN146389B (cs) 1979-05-19
GB1561250A (en) 1980-02-13
FR2347895A1 (fr) 1977-11-10
SE7704078L (sv) 1977-10-13
DE2716197A1 (de) 1977-10-27
AR210655A1 (es) 1977-08-31
CA1059057A (en) 1979-07-24
BR7702264A (pt) 1978-03-28
IT1060910B (it) 1982-09-30
DD129638A5 (de) 1978-02-01
NL7703949A (nl) 1977-10-14
US4142622A (en) 1979-03-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4078648A (en) Reservoirs for cigarettes
US3879920A (en) Machine for forming wrap-around shipper packages
US4364465A (en) Collating conveyor system
US3921790A (en) Conveying of cigarettes and other rod-like articles
US4042094A (en) Conveying and storing apparatus
CS202569B2 (en) Storage facility
EP0806383B1 (en) Method and device for the orderly supply of randomly received products
ITBO950285A1 (it) Magazzino a capacita' variabile per prodotti
US4269299A (en) Reservoir for rod-like articles
US4555011A (en) Conveying rod-like articles
US4122939A (en) Load transfer mechanism for packaging machine
US4221107A (en) Machine for forming wrap-around shipper packages
US5324158A (en) Apparatus for filling a silo with tobacco and the like
US20060196514A1 (en) Unit for feeding filters to a filter tip attachment machine
US4328886A (en) Device for feeding cigarettes in bulk to the hopper of a packaging machine
US3967858A (en) Cigarette filter rod transfer apparatus
JPS5944031B2 (ja) たばこ製造および包装装置
US3799324A (en) Automatic cigarette feed machine
CS262434B2 (en) Bar object conveyer,esp for ciarettes
US3759368A (en) Egg processing apparatus
ITBO20010776A1 (it) Dispositivo per il collegamento tra una unita' erogatrice ed una unita' utilizzatrice di prodotti da fumo
JPS5826954B2 (ja) マキタバコソノタルイジノ ボウジヨウブツピンノ タメノ コンベヤソウチ
CA1040577A (en) Compensating storage device for cigarette manufacturing and packaging system
US4299322A (en) Cigarette conveyor system
JP3443711B2 (ja) 製茶乾燥方法並びにその装置