CS201643B1 - Buttonhole sewing machine - Google Patents
Buttonhole sewing machine Download PDFInfo
- Publication number
- CS201643B1 CS201643B1 CS779049A CS904977A CS201643B1 CS 201643 B1 CS201643 B1 CS 201643B1 CS 779049 A CS779049 A CS 779049A CS 904977 A CS904977 A CS 904977A CS 201643 B1 CS201643 B1 CS 201643B1
- Authority
- CS
- Czechoslovakia
- Prior art keywords
- cam
- buttonhole
- arm
- lever
- pin
- Prior art date
Links
Classifications
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D05—SEWING; EMBROIDERING; TUFTING
- D05B—SEWING
- D05B3/00—Sewing apparatus or machines with mechanism for lateral movement of the needle or the work or both for making ornamental pattern seams, for sewing buttonholes, for reinforcing openings, or for fastening articles, e.g. buttons, by sewing
- D05B3/06—Sewing apparatus or machines with mechanism for lateral movement of the needle or the work or both for making ornamental pattern seams, for sewing buttonholes, for reinforcing openings, or for fastening articles, e.g. buttons, by sewing for sewing buttonholes
- D05B3/08—Sewing apparatus or machines with mechanism for lateral movement of the needle or the work or both for making ornamental pattern seams, for sewing buttonholes, for reinforcing openings, or for fastening articles, e.g. buttons, by sewing for sewing buttonholes for buttonholes with eyelet ends
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D05—SEWING; EMBROIDERING; TUFTING
- D05B—SEWING
- D05B73/00—Casings
- D05B73/04—Lower casings
- D05B73/12—Slides; Needle plates
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Textile Engineering (AREA)
- Sewing Machines And Sewing (AREA)
Description
Vynález se týká šicího stroje na obšívání knoflíkových dírek, umožňujícího obšívat knoflíkové dírky jak v nej jednodušším provedení, to je bez očka a klínové závorky, tak i knoflíkové dírky s očkem a klínovou ' závorkou v různých kombinacích. Jednotlivé druhy knoflíkových, které lze na stroji podle vynálezu obšívat, jsou tedy knoflíková dírka bez očka a bez závorky, bez očka . a s klínovou závorkou, s očkem a bez závorky, s očkem a s klínovou závorkou.
Normální šicí stroje pracují tak, že podavač přemísťuje šité dílo stále v jednom směru, takže vpichy jehly vzniká normálně rovný šev tvořený řadou rovnostehů nebo klikatých stehů. Tento princip je pro stroje na obšívání knoflíkových dírek nepoužitelný, neboť by nebyl s to zajistit obšití požadovaného tvaru knoflíkové dírky. Proto se zde používá úložné desky, k níž je šité dílo . nehybně připevněno přítlačným ' rámečkem, a kterou je udílen od ovládacího mechanismu pohyb, jehož výsledný tvar odpovídá .požadovanému tvaru knoflíkové dírky, takže soustavou klikatých stehů, tvořených opakovanými vpichy jehly vznikne výsledný požadovaný obrys obšití knoflíkové dírky. V praxi se k dosažení tohoto účelu používá zejména vaček, jejichž otáčivý pehyb se přenáší . převodovými členy na úložnou desku a jejichž tvar je -stanoven tak, že jednomu otočení vačky o 360 °, - tj. nazpět . do její výchozí polohy, odpovídá úplné obšití jedné knoflíkové dírky.
Navzájem různým tvarům knoflíkových dírek proto podle dosavadního stavu techniky odpovídají navzájem různé tvary výměnných tvarovacích vaček. Nevýhody tohoto stavu jsou zejména tyto:
Při výměně jedné tvarovací váčky za druhou je nutno zájistit s . vysokým stupněm přesnosti, řádově asi .15', správnou úhlovou polohu nově zasazené tvarovací vačky, .neboťjinak by došlo k vytváření nesymetrického tvaru -očka knoflíkové dírky.
Povolené výrobní odchylky rozměrů tvarovacích vaček od rozměrů jmenovitých jsou mimořádně malé, neboť by jimi docházelo k asymetrické poloze obou obžitých stran knoflíkové dírky vůči linii proseknutí knoflíkové dírky a tím i k - riziku, že sekací nůž zasáhne vnitřní linii obšívacích stehů jedné řady knoflíkové dírky, jestliže k sekání dojde po obšití knoflíkové dírky.
Tuto nevýhodu lze sice odstranit seřízením dalších mechanismů stroje, ovšem - toto časově i odborně náročné seřizování by potom bylo nutno provádět prakticky při každé výměně tvarovací vačky.
Nutnost mít k dispozici . sadu více tvarova
201 643 cích vaček, aby bylo možno šít různé tvary knoflíkových dírek.
Účelem vynálezu je odstranit nevýhody dosavadního stavu a vytvořit řešení, které by umožňovalo šít tvarové obměny knoflíkových dírek s použitím dvou trvale zabudovaných tvarovacích vaček. Tímto řešením se vyloučí všechny tři nevýhody uváděné výše.
Podstata šicího stroje podle vynálezu na obšívání knoflíkových dírek obsahujícího rameno, úložnou desku šitého díla a mechanismy pro udílení úložné desce pohybů potřebných pro obšití rovných stran, očka a klínové závorky knoflíkovým dírky, obsahující jednak vačku pro tvorbu očka knoflíkové dírky, jednak vačku pro tvorbu klínové závorky knoflíkové dírky, spočívá v tom, že nepohyblivě vůči ramenu šicího stroje je uložen čep, na němž je výkyvné nasazena první dvouramenná páka, jejíž jeden konec je přes převodové členy pohybově spřažen s úložnou deskou, kdežto její druhý konec je vytvořen jako čep druhé dvouramenné páky, jejíž jeden konec je kloubově spojen s prvním táhlem, které je kloubově rozpojitelně spojeno s první převodovou pákou, která je pohybově spojena s vačkou pro tvorbu očka klínové dírky, kdežto její druhý konec je kloubově spojen s druhým táhlem, které je kloubově rozpojitelně spojeno s druhou převodovou pákou, která je pohybově spojena s vačkou pro tvorbu klínové závorky knoflíkové dírky, přičemž konec prvního táhla navazuje na první aretační zařízení, například čep uložený nehybně v ramenu šicího stroje, pro znehybnění prvního táhla při jeho poloze odpojené od první převodové páky, a konec druhého táhla navazuje na druhé aretační zařízení například čep uložený nehybně v ramenu šicího stroje, pro znehybnění druhého táhla při jeho poloze odpojené od druhé převodové páky, a funkční povrch jak vačky pro tvorbu očka knoflíkové dírky, tak i vačky pro tvorbu klínové závorky obsahuje jednak úseky vykazující konstantní vzdálenost od osy otáčení té které vačky, jednak alespoň po jednom úseku dalším vykazujícím ve svém průběhu proměnlivou vzdálenost od osy otáčení té které vačky.
Příklad provedení šicího stroje podle vynálezu a možnosti jeho využití jsou znázorněny na výkresech, kde značí obr. 1 a až ld schematické znázorění tvarů knoflíkových dírek, které lze obšívat na stroji podle vynálezu, schematický axonometrický pohled, částečné v řezu, na šicí stroj podle vynálezu, axonometrický pohled na celkové uspořádání mechanismů šicího stroje podle vynálezu, schematické znázornění tvaru knoflíkové dírky s očkem a klínovou závorkou, obr. 2 obr. 3 obr. 4 obr. 5 a 6 schematické znázornění různých částí šicího stroje podle vynálezu, obr. 7 axonometrický pohled na další část zařízení podle vynálezu.
Stroj na obšívání knoflíkových dírek, znázorněný na obr. 2, obsahuje rameno 1, v němž jsou uloženy mechanismy, které budou popsány v dalším, a které udílejí jehle 2 pohyb běžný u normálních šicích strojů s klikatým stehem. Stroj je dále opatřen o sobě známým zařízením, jímž se ve fázi tvoření očka c knoflíkové díirky natáčí stehotvorným ústrojím postupně o úhel daný požadovaným tvarem očka c knoflíkové dírky, zpravidla o 180°. Toto zařízení, zajišťující zejména správnou polohu stehů v očku c knoflíkové dírky, je pro správnou funkci předkládaného vynálezu bez významu a není zde proto blíže popisováno ani znázorněno. Stroj dále obsahuje úložnou desku 3, к níž je šité dílo přichyceno přítlačným rámečkem, jehož se předkládaný vynález netýká, a který zde proto není znázorněn. Stroj dále obsahuje vanu 5, která je svým dnem nasazena v neznázorněném podstavci šicího stroje. Řemenice 6 tvoří základní hnací řemenici celého stroje a je neznázorněným řemenem e spojena s neznázorněnou hnací jednotkou, tj s elektromotorem.
Jak je patrno z obr. 3, je základní hnací řemenice 6 nasazena pevně na hlavním hřídeli 7 šicího stroje, který je uložen v neznázoměných ložiskách a je šroubovými koly 8a, 8b pohybově spojen s předlohovým hřídelem 9, na němž je pevně nasazena rozvodná řemenice 10, která je řemenem 11 pohybově spojena s řemenicí 12 hnacího hřídele 13, od něhož je jehle 2 přes výstředník 14 a další, zde neznázorněné členy udílen vratný vertikální pohyb se stranovou složkou.
Rozvodná řemenice 10 je dále spojena dalším řemenem 15 s řemenicí 16 dalšího hřídele 17 udílejícího přes neznázorněné členy kývavý pohyb neznázorněnému chapači, který se takto s jehlou 2 podílí na tvoření klikatých stehů. Na hlavním hřídeli 7 je pevně nasazena trojboká vačka 18, kterou obepíná vidlice 19, jejíž volný konec 19a je vytvořen jako jeden kus s hřídelem 20, který je táhlem spojen jednou částí s volnoběžnou spojkou vytvořenou jako jeden kus s ozubeným kolem 23, jehož ozubení je v trvalém záběru s ozubením drážkové vačky 24, do jejíž drážky je trvale zaveden čep 25 páky 26, jejíž konec 26a je spojen s táhlem 27, které je dále spojeno s úložnou deskou 3. Jak vyplyne z popisu činnosti zařízení, je takto úložné desce 3 za chodu stroje udílen pohyb potřebný pro obšívání rovných stran a, b knoflíkové dírky.
Drážková vačka 24 je pevně nasazena na hřídeli 28, na němž je dále pevně, avšak úhlově nastavitelně nasazena jednak vačka 29 pro tvorbu očka c knoflíkové dírky, jednak vačka 30 pro tvorbu klínové závorky d knoflíkové dírky. Jak je patrno z obr. 5, má táto vačka 30 jednak úseky 30c, 30d, jejichž vzdálenost od osy otáčení vačky 30 je konstantní, jednak úseky 30a, 30b vykazující ve svém průběhu proměnlivou vzdálenost od osy otáčení vačky 30. Z obr. 6 je patrno, že vačka 29 pro tvorbu očka má jednak úsek 29b, jehož vzdálenost od osy otáčení této vačky je konstantní, jednak úsek 29a vykazující ve svém průběhu proměnlivou vzdálenost od osy otáčení této vačky. Úsek 29a vačky 29 pro tvorbu očka je určen pro obšívání očka c, úseky 30a, 30b váčky 30 pro tvorbu klínové závorky jsou určeny pro zhotovení obou úseků di, d2 klínové závorky d knoflíkové dírky, znázorněných na obr. 4. Funkce úseků 29b, 30c a 30d vaček 29 a 30 bude vysvětlena při popisu činnosti stroje. Na hřídeli 28 je dále pevně nasazena jednak vačka 31 určená pro ovládání proseknutí knoflíkové dírky a jednak vačka 32 určená pro zastavení šicího mechanismu na konci cyklu obšití knoflíkové dírky. Obě tyto vačky 31, 32 pracují známým způsobem, jehož se předkládaný vynález netýká, a jejich funkce ani propojení na další mechanismy zde proto nejsou blíže popisovány.
Do drážky vačky 29 pro tvorbu očka c knoflíkové dírky je čepem 53 zavedena první převodová páka 33, jejíž konec 33a je pohybově spojen s prvním táhlem 34. Obdobně do drážky vačky 30 pro tvorbu klínové závorky d knoflíkové dírky je čepem 54 zavedena druhá převodová páka 36, jejíž konec 36a je pohybově spojen s druhým táhlem 39. Zařízení dále obsahuje první dvouramennou páku 37, nasazenou v místě 37a otočně na neznázorněiném čepu upevněném v ramenu 1 šicího stroje. Jeden konec 37b první dvouramenné páky 37 je vytvořen jako čep, na němž-je otočně nasazena druhá dvouramenná páka 38, jejíž jeden konec 38a je kloubově spojen s prvním táhlem 34, a to čepem 51, který prochází neznázorněnými, navzájem souosými válcovitými průchozími otvory vytvořenými v konci 38a druhé dvouramenné páky 38 a v konci prvního táhla 34. Obdobně je i druhý konec 38b druhé dvouramenné páky 38 kloubově spojen s druhým táhlem 39, a to čepem 52, který prochází neznázorněnými navzájem souosými válcovitými otvory vytvořenými jednak v konci 38b druhé dvouramenné páky 38, jednak v konci druhého táhla 39. Druhý konec 37c první dvouramenné páky 37 je kloubově spojen s táhlem 40, které je opět kloubově spojeno s úhlovou pákou 41 uloženou otočně na čepu 42 zasazeném do ramena 1 šicího stroje, a kloubově spojenou s úložnou deskou 3. Jak vyplyne z dalšího popisu, je takto za chodu stroje úložné desce 3 udílen příčný pohyb potřebný pro obšívání očka c i klínové závorky d knoflíkové dírky.
Zařízení dále obsahuje jednak táhlo 46, kloubově připevněné jedním svým koncem к druhému táhlu 39, jednak táhlo 47 kloubově připevněné jedním svým koncem к prvnímu táhlu 34. Druhý konec táhla 46 je kloubově spojen s jedním koncem druhé přepínací pák у Í8, jějíš dwhý fedwec je kyvně nasazen na neznázorněném čepu zasazeném do ramena 1 stroje. Druhý konec táhla 47 je kloubově spojen s jedním koncem první přepínací páky
49, jejíž druhý konec je rovněž nasazen na dalším neznázorněném čepu zasazeném do ramena 1 stroje. Zařízení dále obsahuje čepy 44, 45, které jsou nepohyblivě upevněny ve stěně ramena 1 stroje, a jejichž účel vyplyne z popisu funkce zařízení. Obě přepínací páky 48, 49 jsou vyvedeny ven z ramena 1 stroje.
Na obr. 4. je znázorněn schematicky tvar konflíkové dírky s očkem a podélnou závorkou. Obšití této knoflíkové dírky je tvořeno klikatými stehy a sestává z rovných částí a, b, očka c a závorky d tvořené dvěma v podstatě navzájem rovnoběžnými řadami dl, d2. Jak vyplyne z dalšího popisu, je tvoření podélné závorky d podmíněno tím, že druhá převodová páka 36 koná kyvný pohyb okolo otočného bodu 43, a že přitom je vytvořeno pohybové spojení mezi druhým táhlem 39 a koncem druhé převodové páky 36. Za tímto účelem je jeden konec druhého táhla 39 opatřen dvěma protilehlými drážkami 39a, 39b. Do drážky 39b vyjímatelně zapadá konec 36a druhé převodové páky 36, do drážky 39a vyjímatelně zapadá čep 44, který v tomto případě aretuje druhé táhlo 39 proti pohybu ve směru šipek J, K, obr. 3. Zavedením konce 36a do drážky 39b je vytvořeno pohybové spojení mezi druhou převodovou pákou 36 a druhým táhlem 39, v opačném případě je toto pohybové spojení zrušeno.
Z dalšího popisu rovněž vyplyne, že obšívání očka c je podmíněno tím, že první převodová páka 33 koná kyvný pohyb okolo čepu
50, a že přitom je vytvořeno pohybové spojení mezi prvním táhlem 34 a koncem 33a první převodové páky 33. Obdobně jako u druhého táhla 39 je za tímto účelem jeden konec prvního táhla 34 opatřen dvěma protilehlými drážkami 34a, 34b, znázorněnými na obr. 7. Do drážky 34b vyjímatelně zapadá konec 33a první převodové páky 33, do drážky 34a vyjímatelně zapadá čep 45, který tedy v tomto případě aretuje táhlo 34 proti pohybu ve směru šipek F, H, obr. 3. Zavedením konce 33a do drážky 34b je vytvořeno pohybové spojení mezi první převodovou pákou 33 a prvním táhlem 34, v opačném případě je toto pohybové spojení zrušeno.
Popsané zařízení pracuje za chodu stroje takto:
Od neznázorněné hnací jednotky je udílen otočný pohyb hlavní řemenici 6 a tím i hlavnímu hřídeli 7, a přes šroubová ozubená kola 8a, 8b, předlohový hřídel 9, rozvodnou řemenici 10, náhonový řemen 11, řemenici 12 hnacího hřídele 13 a výstředník 14 je takto jehle 2 ve spojení s neznázorněným mechanismem udílen pohyb potřebný к tvoření klikatého stehu. Od rozvodné řemenice 10 je dále přes náhonový řemen 15 udílen pohyb řemenici 16 hnacího hřídele 17 neznázorněného chapače.
Přes členy popsané při popisu klidového stavu zařízení je udílen táhlu 27 pohyb ve směru šipek A, B, potřebný pro obšití rov ných částí a, b knoflíkové dírky a odvozený od ' tvaru drážkové vačky 24, který zde není bUže popisován ani znázorněn, neboť představuje o sobě známé uspořádání, jehož se netýká předkládaný vynález.
Na hřídeli 28 je pevně nasazena vačka 29 pro tvorbu očka . c knoflíkové dírky. Otáčením vačky 29 je udílen pohyb první převodové páce 33, prvnímu táhlu 34, druhé dvouramenné páce 38 kývavý pohyb okolo čepu 51, první dvouramenné páce 37, táhlu 40, úhlové páce 41, a tím i ve směru šipek C, D úložné desce 3. Kombinací tohoto pohybu s pohybem úložné desky 3 ve směru šipek A, B je potom obšíván požadovaný tvar očka c.
Je-li požadováno obšití knoflíkové dírky . bez očka c, je nutno vyřadit z činnosti mechanismus udílející úložné desce 3 pohyb ve směru šipek C, D. Za tím účelem přemístíme druhou . přepínací páku 49 z polohy znázorněné na obr. 6 plně do polohy znázorněné čárkovaně, v níž je druhá přepínací páka 49 aretována neznázoměnou pružinou. Tím se rozpojí pohybové spojení mezi prvním táhlem 34 a první převodovou pálkou 33, takže prvnímu táhlu 34 nadále není udílen pohyb, od něhož byl předtím odvozen pohyb úložné desky 3 ve směru šipek C, D.
Vačka 30, určená pro obšívání klínové závorky d knoflíkové dírky, za chodu stroje udílí pohyb druhé převodové páce 36, druhému táhlu 39, druhé dvouramenné páce 38 kývavý pohyb okolo čepu 52, první dvouramenné páce 37, táhlu 40, úhlové páce 41, a tím i ve směru šipek C, D úložné desce 3. Úhlové natočení jak vačky 30, tak i vačky 29 na 'Hřídeli 28 vůči drážkové vačce 24 je známým způsobem zvoleno tak, že k obšívání jak očka c, tak i klínové závorky d knoflíkové dírky dochází ve správné poloze vůči rovným stranám a, b knoflíkové dírky.
Je-li požadováno obšití knoflíkové dírky bez klínové závorky d, je nutno vyřadit z činnosti mechanismus udílející úložné desce 3 pohyb ve směru šipek C, D. Za tím účelem přemístíme první přepínací páku 48 z polohy znázorněné na obr. 5 plně do polohy znázorněné čárkovaně, v níž je první přepínací páka 48 aretována neznázoměnou pružinou. Tím se rozpojí pohybové spojení mezi druhým táhlem 39 a druhou převodovou pákou 36, takže· druhému táhlu 39 potom již není udílen pohyb, od něhož byl předtím odvozen pohyb úložné desky 3 ve směru šipek C, D.
Z předchozího ' popisu vyplývá, že druhá dvouramenná páka 38 koná kyvný pohyb jednou okolo. čepu 51, podruhé okolo čepu 52.
K dosažení účinku vynálezem sledovaného je nezbytně nutné, aby ten čep, . okolo něhož· druhá dvouramenná páka 38 kývá, byl v této fázi znehybněn vůči ramenu 1 stroje, · neboť jinak by nebyl na úložnou desku 3 přenášén požadovaný pohyb. Proto po dobu, kdy čep 53 první převodové ·páky 33 je . v dotyku s částí 29a vačky 29, a kdy tedy se tvoří očko c, je čep 54 druhé převodové páky 36 v dotyku s částí 30b nebo 30c vačky 30, čímž je při poloze obou přepínacích pák 48, 49, znázorněné na obr. 5 a 6 plně, znehybněn čep 52, · jehož znehybnění pomine v okamžiku, kdy při otáčivém pohybu hřídele 28 dojde k dotyku s čepem 54 úsek 30a nebo 30b vačky. 30 pro obšívání závorky d knoflíkové dírky.
Při právě popsané poloze obou přepínacích pák 48, 49 dále platí, že po dobu, kdy čep 54 druhé . převodové páky 36 . je v dotyku s částí 30a nebo 30b vačky 30, a kdy se tedy tvoří části dl nebo d2 klínové závorky d, je čep 53 první převodové páky 33 v dotyku s částí 29b vačky 29 pro obšívání očka c knoflíkové dírky, čímž je znehybněn čep 51, jehož znehybnění pomine teprve tehdy, když při otáčivém ' pohybu hřídele 28· dojde do dotyku s čepem 53 úsek 29a vačky 29.
Z toho vyplývá, že obě vačky 29, 30 · se na obšívání knoflíkové dírky podílejí nejen svými činnými plochami 29a, 30a, 30b, jimiž spoluvytvářejí tvar očka c nebo obou stran dl, d2 klínové závorky d knoflíkové dírky, nýbrž i svými válcovitými plochami 29b, 30c, 30d, jejichž funkce byla právě popsána.
Popsaný příklad provedení připouští různé obměny. Tak například by bylo· možno znehybnit první táhlo 34 nejen součinností jeho drážky 34a s čepem 45, nýbrž také jakýmkoliv jiným vhodným způsobem. Bylo by možno například v prvním táhlu 34 vytvořit příčný průchozí otvor, do něhož by. v požadované poloze prvního táhla 34, to je při poloze, kdy první převodová pálka 33 je odpojena od vačky 29 pro tvorbu očka c · knoflíkové dírky, zapadal neznázooměný čep upevněný v ramenu 1 šicího stroje. To platí . obdobně i pro druhé táhlo 39 a čep 44. Pro dosažení účinku vynálezem sledovaného je podstatné . pouze to, aby . to které táhlo, to je první táhlo 34 nebo . druhé táhlo 39, bylo v uvedené poloze skutečně znehybněno vůči ramenu 1 šicího stroje, bez ohledu na to, jakými prostředky, spadajícími do známého stavu techniky, bude tohoto znehybnění dosaženo. Tyto ani . různé další obměny zde nejsou podrobněji popisovány, . neboť nevybočují z rozsahu předmětu vynálezu, jak je vymezen v bodě 1 jeho definice.
Claims (2)
- PŘEDMĚT VYNÁLEZU1. Sici stroj na obšívání knoflíkových dírek obsahující rameno, úložnou desku šitého díla a mechanismy pro udílení úložné desce pohybů potřebných pro obšívání rovných stran, očka. a klínové závorky knoflíkové dírky, jednak vačku pro tvorbu klínové závorky knoflíkové dírky, vyznačený tím, že nepohyblivě vůči ramenu .(1) šicího stroje je uložen čep, na němž je výkyvné nasazena první dvouramenná páka (37), jejíž jeden konec (37c) je přes převodové členy pohybově spřažen s úložnou deskou (3), kdežto její druhý . konec (37b) je vytvořen jako čep druhé dvouramenné páky (38), jejíž jeden konec (38a) je kloubově spojen s prvním táhlem (34), které je kloubově spojeno s první převodovou pákou (33), která je pohybově spojena s vačkou (29) pro tvorbu očka (c) knoflíkové dírky, kdežto její druhý konec (38b) je kloubově spojen s druhým táhlem (39), které je kloubově rozpojitelně spojeno s vačkou (30) pro tvorbu klínové zvorky (d) knoflíkové dírky, přičemž konec prvního táhla (34) navazuje na první aretační zařízení, například čep (45) uložený nehybně v ramenu (1) šicího stroje, pro znehybnění prvního táhla (34) při jeho poloze odpojené od první převodové páky (33), a konec druhého táhla (39) navazuje na druhé aretační zařízení, například čep (44) uložený nehybně v ramenu (1) šicího stroje, pro znehybnění druhého táhla (39) při jeho poloze odpojené od druhé převodové páky (36), a funkční povrch jak vačky (29) pro tvorbu očka (c) knoflíkové dírky, tak i vačky (30) pro tvorbu klínové závorky (d) obsahuje jednak úseky (29b, 30c, 30d) vykazující konstantní vzdálenost od osy otáčení té které vačky (29, 30), jednak alespoň po jednom úseku dalším (29a, 30a, 30b) vykazujícím ve svém průběhu proměnlivou vzdálenost od osy otáčení té které vačky (29, 30).
- 2. Šicí stroj podle bodu 1, vyznačený tím, že obsahuje ven z ramena (1) šicího stroje vyvedenou jednak první přepínací páku (49) pohybově spojenou s první převodovou pákou (33), jednak druhou přepínací páku (48) pohybově spojenou s druhou převodovou pákou (36).
Priority Applications (4)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CS779049A CS201643B1 (en) | 1977-12-30 | 1977-12-30 | Buttonhole sewing machine |
DE19782855957 DE2855957A1 (de) | 1977-12-30 | 1978-12-23 | Naehmaschine zum umnaehen von knopfloechern |
US06/000,434 US4183309A (en) | 1977-12-30 | 1979-01-02 | Buttonhole sewing machine for sewing eye or straight buttonholes with or without a wedge bar tack |
JP679A JPS54106348A (en) | 1977-12-30 | 1979-01-04 | Buttonhole lock stitch machine |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CS779049A CS201643B1 (en) | 1977-12-30 | 1977-12-30 | Buttonhole sewing machine |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CS201643B1 true CS201643B1 (en) | 1980-11-28 |
Family
ID=5441790
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CS779049A CS201643B1 (en) | 1977-12-30 | 1977-12-30 | Buttonhole sewing machine |
Country Status (4)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US4183309A (cs) |
JP (1) | JPS54106348A (cs) |
CS (1) | CS201643B1 (cs) |
DE (1) | DE2855957A1 (cs) |
Families Citing this family (4)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US4459925A (en) * | 1981-09-12 | 1984-07-17 | Miyachi Sewing Machine Co., Ltd. | Cycle sewing machine |
US5775239A (en) * | 1997-01-06 | 1998-07-07 | Amf Reece, Inc. | Double cam drives for a buttonhole sewing machine |
GB9905656D0 (en) * | 1999-03-12 | 1999-05-05 | Amf Reece Inc | Drive mechanism for jig-fed sewing machine |
CZ19647U1 (cs) * | 2009-03-24 | 2009-05-25 | Amf Reece Cr. S.R.O. | Zarízení k pohonu stranového rozpichu jehelní tyce |
Family Cites Families (6)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US1565241A (en) * | 1924-10-09 | 1925-12-15 | Singer Mfg Co | Buttonhole-sewing machine |
US1770025A (en) * | 1926-09-27 | 1930-07-08 | Reece Button Hole Machine Co | Buttonhole-sewing machine |
US1726153A (en) * | 1927-08-06 | 1929-08-27 | Reece Buttonhole Machine Compa | Buttonhole-sewing machine |
US2149110A (en) * | 1937-07-28 | 1939-02-28 | Reece Button Hole Machine Co | Buttonhole sewing machine |
US2190614A (en) * | 1938-11-30 | 1940-02-13 | Singer Mfg Co | Buttonhole sewing machine |
US2477941A (en) * | 1946-04-04 | 1949-08-02 | Reece Corp | Buttonhole sewing machine |
-
1977
- 1977-12-30 CS CS779049A patent/CS201643B1/cs unknown
-
1978
- 1978-12-23 DE DE19782855957 patent/DE2855957A1/de not_active Withdrawn
-
1979
- 1979-01-02 US US06/000,434 patent/US4183309A/en not_active Expired - Lifetime
- 1979-01-04 JP JP679A patent/JPS54106348A/ja active Pending
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
DE2855957A1 (de) | 1979-07-05 |
JPS54106348A (en) | 1979-08-21 |
US4183309A (en) | 1980-01-15 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
JPH07112517B2 (ja) | オ−バロツク縫いミシン | |
JP7138360B2 (ja) | 2本針本縫ミシン | |
JP4261698B2 (ja) | ミシンの布送り機構 | |
TWI724131B (zh) | 縫合裝置及包含該裝置之機器 | |
JP3077707B2 (ja) | ロックミシン | |
JP2008011915A (ja) | ミシン | |
US3285210A (en) | Looper drive for chain stitch sewing machines | |
CS201643B1 (en) | Buttonhole sewing machine | |
JPH04164485A (ja) | ミシンにおける布送り歯の軌跡調節機構 | |
US3605662A (en) | Upper feed mechanism | |
US3177835A (en) | Automatic pattern zigzag sewing machine | |
JP3691914B2 (ja) | サイクルミシンの送り装置 | |
US3426709A (en) | Device for automatically varying the stitch length in a zig-zag sewing machine | |
US3844234A (en) | Work clamp feeding mechanism for sewing machines | |
KR101426812B1 (ko) | 단추달이 재봉기 | |
JP2000154451A (ja) | 細幅クロッシェ編機における緯糸ガイドバー及び2種類以上の経糸ガイドバーの駆動機構 | |
JPH03500730A (ja) | ミシン | |
US3518954A (en) | Round end buttonhole mechanism for zigzag sewing machines | |
US2737134A (en) | Lockstitch shoe sewing machines | |
TWI461583B (zh) | On the stitching sewing machine | |
JP2008006253A (ja) | ボタン付けミシン | |
US4134351A (en) | Sewing machine | |
US3490401A (en) | Sewing machine for forming intermittently locked stitches | |
CN109898245B (zh) | 一种缝纫机的针距调节结构 | |
JPS5929656Y2 (ja) | サイクルミシンの送り量調節機構 |