CS196317B2 - Method of producing acrylic or methacrylic acid - Google Patents

Method of producing acrylic or methacrylic acid Download PDF

Info

Publication number
CS196317B2
CS196317B2 CS765326A CS532676A CS196317B2 CS 196317 B2 CS196317 B2 CS 196317B2 CS 765326 A CS765326 A CS 765326A CS 532676 A CS532676 A CS 532676A CS 196317 B2 CS196317 B2 CS 196317B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
catalyst
molybdenum
prepared
catalysts
molybdenum oxide
Prior art date
Application number
CS765326A
Other languages
English (en)
Inventor
James F White
James R Rege
Original Assignee
Standard Oil Co Ohio
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Standard Oil Co Ohio filed Critical Standard Oil Co Ohio
Publication of CS196317B2 publication Critical patent/CS196317B2/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01JCHEMICAL OR PHYSICAL PROCESSES, e.g. CATALYSIS OR COLLOID CHEMISTRY; THEIR RELEVANT APPARATUS
    • B01J27/00Catalysts comprising the elements or compounds of halogens, sulfur, selenium, tellurium, phosphorus or nitrogen; Catalysts comprising carbon compounds
    • B01J27/14Phosphorus; Compounds thereof
    • B01J27/186Phosphorus; Compounds thereof with arsenic, antimony, bismuth, vanadium, niobium, tantalum, polonium, chromium, molybdenum, tungsten, manganese, technetium or rhenium
    • B01J27/188Phosphorus; Compounds thereof with arsenic, antimony, bismuth, vanadium, niobium, tantalum, polonium, chromium, molybdenum, tungsten, manganese, technetium or rhenium with chromium, molybdenum, tungsten or polonium
    • B01J27/19Molybdenum
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01JCHEMICAL OR PHYSICAL PROCESSES, e.g. CATALYSIS OR COLLOID CHEMISTRY; THEIR RELEVANT APPARATUS
    • B01J23/00Catalysts comprising metals or metal oxides or hydroxides, not provided for in group B01J21/00
    • B01J23/16Catalysts comprising metals or metal oxides or hydroxides, not provided for in group B01J21/00 of arsenic, antimony, bismuth, vanadium, niobium, tantalum, polonium, chromium, molybdenum, tungsten, manganese, technetium or rhenium
    • B01J23/24Chromium, molybdenum or tungsten
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C51/00Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides
    • C07C51/16Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides by oxidation
    • C07C51/21Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides by oxidation with molecular oxygen
    • C07C51/25Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides by oxidation with molecular oxygen of unsaturated compounds containing no six-membered aromatic ring
    • C07C51/252Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides by oxidation with molecular oxygen of unsaturated compounds containing no six-membered aromatic ring of propene, butenes, acrolein or methacrolein

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Catalysts (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)

Description

Tento vynález se týká způsobu výroby akrylové nebo methakrylové kyseliny oxidací akroleinu nebo methakroleinu.
US patent číslo 3 882 047 a japonský patent číslo 4 733 082 chrání katalyzátory, které jsou vhodné pro oxidaci nenasycených aldehydů na nenasycené kyseliny, přičemž se katalyzátory připravují ve vodném roztoku fosfomolybdenové kyseliny. US patent chrání katalyzátory na bázi molybdenu, fosforu a alespoň jednoho prvku vybíraného ze skupiny zahrnující thalium, rubidium, cesium a draslík a alespoň jednoho prvku vybraného ze skupiny zahrnující chrom, křemík, hliník, železo a titan. Japonský patent číslo 4 733 082 chrání katalyzátory na bázi molybdenu, fosforu a alespoň jednoho prvku vybraného ze skupiny zahrnující arsen, bor, křemík, kadmium, olovo, wolfram, thalium, indium, germanium a cín. Tento vynález je . výsledkem hledání účinnějších katalyzátorů použitelných při oxidaci akroleinu nebo methakroleinu na akrylovou nebo methakrylovou kyselinu. .
Podle tohoto vynálezu byl objeven způsob přípravy akrylové nebo methakrylové kyseliny oxidací akroleinu nebo methakroleinu molekulárním kyslíkem v parní fázi při reakční teplotě 200 až 500 °C v přítomnosti kysličníkového katalyzátoru a popřípadě v přítomnosti páry, přičemž použitý katalyzátor má empirický vzorec I
AaCrbMosPcOx (I) kde představuje
A alespoň jeden prvek vybíraný ze skupiny zahrnující rubidium, thalium, cesium, arsen, titan a draslík, a positivní číslo menší než 3 b 0 až 3, c positivní číslo menší než 2, x počet atomů kyslíku odpovídající mocenství ostatních přítomných prvků a alespoň část molybdenu použitého pro přípravu katalyzátoru je ve formě kysličníku molybdenového.
Neočekávaného zlepšení se dosahuje ve výtěžku kyseliny akrylové nebo methakrylové za použití katalyzátorů podle tohoto vynálezu, jestliže se při přípravě do katalyzátoru vnáší kysličník molybdenový, ve srovnání s použitím katalyzátorů, připravených z fosfomolybdenové kyseliny.
U tohoto vynálezu je nejdůležitější způsob přípravy používaného katalyzátoru. U tohoto vynálezu je nejdůležitější vnášení kysličníku molybdenového do katalyzátorů. Hlavní předností je skutečnost, že se stabilita, aktivita a selektivita katalyzátoru značně podpoří, jestliže . alespoň/ část používaného molybdenu při přípraven ....katalyzátoru se dodává va formě kysličníku molybdenového.
Při výhodném způsobu podle vynálezu se alespoň 25% molybdenu použitého pro přípravu katalyzátoru, vnáší ve formě kysličníku molybdenového. Ještě výhodnější je však, vnášet alespoň 50 % molybdenu, použitého při přípravě katalyzátoru, ve formě kysličníku molybdenového.
Avšak největší význam mají katalyzátory podle tohoto vynálezu, při jejichž přípravě se veškerý použitý molybden vnáší ve formě kysličníku molybdenového; dosahuje se s nimi optimálních výsledků.
Při přípravě katalyzátorů podle vynálezu se může kysličník molybdenový vnášet nejrůznějším způsobem. Všechny tyto techniky jsou pracovníkům v oboru známy. Kysličník molybdenový se při přípravě katalyzátoru může vnášet před přidáním ostatních složek nebo po přidání ostatních složek.
Nejvýhodnějším způsobem přípravy podle vynálezu je refluxování vodné suspenze kysličníku molybdenového.
Jak již bylo uvedeno, používá se při způsobu podle vynálezu katalyzátorů odvozených . od uvedeného empirického' vzorce. Katalyzátory . se mohou. připravovat nejrůznějšími způsoby, které jsou pracovníkům v oboru známy, jako je společné srážení rozpustných solí, sušení odpařením nebo míšení kysličníků následované vyžíháním výsledného katalyzátoru. Při tomto vynálezu není rozhodující způsob, jakým se katalyzátor připravuje.
Výhodný způsob přípravy katalyzátoru podle tohoto vynálezu zahrnuje refluxování vodné suspenze kysličníku molybdenového po dobu jedné a půl až tří hodin, následované přidáním sloučenin obsahujících fosfor a zbylé složky katalyzátoru; sváření vodné směsi na hustou pastu; vysoušení na vzduchu při teplotě 110 až 120 °C; rozdrcení a roztřídění výsledného produktu pro zkušební účely. Nehledě na molybden je výhodné použít rozpustných solí složek katalyzátoru, může se však použít také nerozpustných solí nebo kysličníků. Vhodné sloučeniny fosforu, kterých se může použít při přípravě katalyzátoru, zahrnují ortofosforečnou kyselinu, trifosforečnou kyselinu, bromid fosforečný, chlorid fosforečný a podobné sloučeniny. Zbylé složky katalyzátoru se mohou přidávat ve formě kysličníků, octanů, mravenčanů, síranů, dusičnanů, uhličitanů a podobných sloučenin.
Výhodnými katalyzátory podle vynálezu jsou katalyzátory, které se připravují přidáváním sloučenin, obsahujících ' ' fosfor, chrom a alespoň jeden prvek označený symbolem A do refluxované vodné suspenze kysličníku molybdenového. Ještě výhodnější jsou katalyzátory, při jejichž přípravě se .přidávají sloučeniny, obsahující fosfor, a alespoň jedna sloučenina * označovaná symbolem A do refluxované vodné suspenze kysličníku mo lybdenového. * Avšak nejvýhodnější.. ' jš.óú ' katalyzátory, * při jejichž přípravě ' jse' přidávají sloučeniny fosforu a alespoň jednoho . prvku vybíraného ze skupiny zahrnující 'ťíibidium, cesium a thalium.
Reakčními složkami při způsobu podle vynálezu jsou akrolein . nebo methakrolein a molekulární kyslík. Molekulární kyslík se normálně dodává do reakční směsi ve formě vzduchu, může se však také použít .plynného kyslíku. Normálně se přidává 0,5 až . . 10. . mol kyslíku na mol akroleinu nebo methakroleinu.
Popřípadě se do reakční směsi přidává pára nebo inertní ředidlo. S výhodou se reakce provádí s podstatným množstvím páry v rozmezí 2 až 20 mol páry na mol akroleinu nebo methakroleinu.
Reakční teplota se může měnit v závislosti na použitém katalyzátoru. Normálně se používá teplot 200 až 500 °C, výhodné jsou teploty 250 až 400 °C.
Reakce se může běžně provádět v reaktoru s pevnou vrstvou nebo v reaktoru s vrstvou ve vznosu. Doba styku může být zlomkem sekundy nebo až 20 sekund nebo i delší, přednost se však dává době styku 4 až 5 sekund. Reakce se může provádět za atmosférického tlaku, nebo tlaku, který je vyšší nebo nižší, přednost se dává absolutnímu tlaku 50 až 400 kPa.
Při použití v reaktoru může být katalyzátor na nosiči nebo se používá katalyzátoru bez nosiče. Jakožto vhodné nosiče se uvádějí kysličník křemičitý, kysličník hlinitý, bor, fosfát, kysličník zirkoničitý, kysličník titaničitý a podobné materiály, přednost se však dává kysličníku zirkoničitému.
, Uýáděné příklady popisují způsoby přípravy katalyzátorů, které jsou vhodné pro způsob podle vynálezu, nijak však rozsah vynálezu neomezují. Výhodnou reakcí podle vynálezu je oxidace methakroleinu na methakrylovou kyselinu. Avšak způsobem podle vynálezu se také může převádět akrolein na akrylovou kyselinu.
Příklad 1, srovnávací příklady A, B a C popisují způsob přípravy methakrylové kyseliny za použití katalyzátorů, při jejichž přípravě bylo použito molybdenu ve formě kysličníku molybdenového ve srovnání s použitím katalyzátorů, při jejichž přípravě bylo použito různých zdrojů molybdenu.
Katalyzátor se připravuje následujícími způsoby: '
Příklad 1
Příprava katalyzátoru z kysličníku molybdenového
Připraví se vodná suspenze přidáním 35.3 gramů kysličníku molybdenového do 1 lirru vroucí destilované vody za míchání; suspenze se vaří po dobu 2 hodin. Do této vodné suspenze se přidá 4,9 g 85% ' kyseliny fosforečné; barva suspenze se změní na žlu196317 tou. Přidá se asi 200 ml destilované vody, aby se udržel objem asi 800 ml roztoku. Asi za 1 hodinu nebo 1,5 h po přidání 85% kyseliny fosforečné se barva suspenze změní na vysloveně žlutozelenou; pak se opět přidá 100 ml destilované vody к udržení požadovaného objemu roztoku. Do této vodné směsi se přidá 7,5 g uhličitanu rubidia; barva suspenze se změní na brilantně žlutou. Po 30 minutách se přidá 25 ml destilované vody. Katalyzátor se zahřívá za míchání, odpaří se do sucha a suší se na vzduchu při teplotě kolem 110 °C.
Srovnávací příklad A
Příprava z fosfomolybdenové kyseliny
Připraví se vodný roztok rozpuštěním 118,3 gramů fosfomolybdenové kyseliny v asi 1400 mililitrech destilované vody. Do tohoto roztoku se přidá 1,92 g 85% kyseliny fosforečné. Slabě žlutý roztok se vaří po dobu 8 hodin a míchá se bez zahřívání po dobu 12 hodin. Zahřívání se obnoví, přidá se 11,6 g uhličitanu rubidia a barva roztoku se rychle změní na jasně žlutou. Vodná směs se odpaří do sucha, usuší se na vzduchu při teplotě 110 °C přes noc.
Srovnávací příklad В
Příprava z amoniumheptamolybdátu
Suspenze sestávající z 105,9 g amoniumheptamolybdátu vzorce (ΝΗ4)6Μθ7θ24.4 H2O
7,7 g 85% kyseliny fosforečné a 1400 ml destilované vody se vaří za míchání. Barva suspenze se mění pomalu z bledě žluté na bílou. Po varu se suspenze míchá ještě po dobu 12 hodin bez zahřívání. Zahřívání se obnoví a přidá se 11,6 g uhličitanu rubidia; barva vodné směsi zůstane bílá. Vodná směs se odpaří do sucha a suší se přes noc na vzduchu při teplotě 110 °C.
Srovnávací příklad C
Příprava z molybdenové kyseliny
Tento katalyzátor se připravuje stejným způsobem, jako je popsáno ve srovnávacím příkladu В s tou výjimkou, že se použije
7,7 g 85% kyseliny fosforečné a amoniumheptamolybdát se nahradí 101,6 g molybdenové kyseliny.
Katalyzátory připravené způsobem popsaným v příkladu 1 a ve srovnávacích příkladech А, В a C se drtí a prosívají к oddělení částic 20 až 30 mesh. Část těchto částic katalyzátoru se vnese do reaktoru o obsahu 20 centimetrů s pevnou vrstvou sestávajícího z
1,3 cm trubky z nerezavějící oceli vybavené 0,3 cm axiálním zdrojem tepla. Reaktor se zahřeje na reakční teplotu 343 °C za průtoku vzduchu a zavede se do něho směs methakroleinu, vzduch a páry v poměru 1: 6,2 : 5,2 a vede se nad katalyzátor po dobu kontaktu 4,6 sekund.
V případě srovnávacích příkladů В a C se katalyzátory žíhají při teplotě 430 °C po dobu 1 hodiny a pak se teplota sníží na 343 °C. Reaktor se pak nechá v provozu za reakčních podmínek po dobu 1,6 hodin a pak se produkt z reaktoru vymyje do dvou sérií vodních promývaček. Obsah promývaček se pak spojí a zředí se na 100 ml pro analysu a pro titrační stanovení obsahu kyseliny. Promyté, fixované plyny se usuší a analyzují na běžném sloupcovém systému (Houdry). Výsledky zkoušek jsou uvedeny v tabulce 1.
Pro posouzení výsledků se používá těchto vztahů:
procentový výtěžek při jednom průchodu získaná methakrylová kyselina ” zavedený methakrolein -xlOO
% konverse zreagovaný methakrolein ~zavedený methakrolein -xlOO
% selektivita získaná methakrylová kyselina ” zreagovaný methakrolein -xlOO
Příklady 2 až 5
Vliv katalytické aktivity za použití katalyzátoru vzorce
КЬо^МОзРодзОх na provozní dobu
Katalyzátor se připraví způsobem popsaným v příkladu 1 a při použití pro reakci methakroleinu se stanovuje konverse methakroleinu na methakrylovou kyseliny. Výsledky jsou uvedeny v tabulce 2.
198317
Tabulka 1
Příprava methakrylové kyseliny za použití katalyzátoru Rbo.5M03Po.33Ox připraveného způsobem podle vynálezu z kysličníPříklad Zdroj molybdenu ku molybdenového ve srovnání s katalyzátory připravenými za použití různých zdrojů molybdenu
Výsledky v % celková výtěžek me- selektivita konverse thakrylové kyseliny při jednom průchodu
1 kysličník molybdenový 97,9 62,2 63,5
srovnávací A fosfomolebdenová kyselina 96,0 59,6 62,0
srovnávací В amoniumheptamolybdát 84,9 47,1 54,8
srovnávací C* molybdenová kyselina 80,5 43,1 53,5
*v provozu po dobu 4,2 hodiny
Tabulka 2
Vliv doby provozu na katalytickou aktivitu
Příklad Doba provozu hod. celková
2 4,3 98,1
3 16,5 96,0
4 64,4 96,4
5 94,0 95,5
Příklady 6 až 10
Příprava a použití různých katalyzátorů podle vynálezu
Připravují se různé katalyzátory podle vynálezu; tyto katalyzátory mají vzorec
Аи.дМОзРо.ззОх
Výsledky v % konverse výtěžek metha- selekkrylové kyseliny tivita při jednom průchodu
62.563,7
69.572,4
71.676,5
70,072,2
Katalyzátory se připravují způsobem popsaným v příkladu 1, s tou výjimkou, že se použije 86,2 g kysličníku molybdenového a
7,7 g 85 % kyseliny fosforečné. Prvek, označovaný symbolem A, se přidává po přidání kyseliny fosforečné. Pro přípravu katalyzátorů použito následujících sloučenin v uva děném množství:
Prvek Sloučenina Množství
thalium octan thalný 26,3
titan kysličník titanitý 7,19
cesium acetát česný 19,2
draslík acetát draselný 9,81
arsen kysličník arsenitý 9,9
Po přidání prvku, označovaného symbolem A, se katalyzátor za varu odpaří do sucha a suší se způsobem popsaným v příkladu 1. Katalyzátory se pak drtí a třídí a zkouší se již popsaným způsobem. Výsledky použití katalyzátorů při oxidaci methakroleinu jsou uvedeny v tabulce 3.
Tabulka 3
Příprava methakrylové kyseliny z methakroleinu
Příklad Katalyzátor Reakční teplota °C celková konverse Výsledky v % výtěžek selektivita methakrylové kyseliny při jednom průchodu
6 Т1о,5МозРо,ззОх 343 91,9 51,0 54,4
7 TÍq^MOjPqjjOx 329 76,8 40,2 51,7
8 CSof5Mo3Po330x 343 98,8 58,2 58,9
9 Ко/)Мо3Ро,ззОх 371 69,5 39,4 59,1
10 А8о,5МОзР0,ззОх 355 78,0 56,0 76,0
PŘEDMĚT VYNÁLEZU

Claims (9)

1. Způsob výrobý akrylové nebo methakrylové kyseliny oxidací akroleinu nebo methakroleinu molekulárním kyslíkem v parní fázi pří teplotě 200 až 500 °C a popřípadě v přítomnosti páry vyznačený tím, že se používá katalyzátoru empirického vzorce I
АаСгьМозРсОх [I) kde představuje
A alespoň jeden prvek vybraný ze skupiny zahrnující rubidium, thalium, cesium, arsen, titan a draslík, a positivní číslo menší než 3, b 0 až 3, c positivní číslo menší než 2, x počet atomů kyslíku odpovídající mocenství ostatních přítomných prvků a alespoň část molybdenu, použitého pro přípravu katalyzátoru, se dodává ve formě kysličníku molybdenového.
2. Způsob podle bodu 1 vyznačený tím, že se alespoň 50 % molybdenu, používaného pro přípravu katalyzátoru, dodává ve formě kysličníku molybdenového.
3. Způsob podle bodu 1 vyznačený tím, že se veškerý molybden, používaný pro pří pravu katalyzátoru, dodává ve formě kysličníku molybdenového.
4. Způsob podle bodu 1 vyznačený tím, že se používá katalyzátoru připraveného z vodné suspenze kysličníku molybdenového.
5. Způsob podle bodu 1 vyznačený tím, že se používá katalyzátoru empirického vzorce I, kde představuje A arsen a b nulu.
6. Způsob podle bodu 1 vyznačený tím, že se používá katalyzátoru empirického vzorce I, kde A představuje alespoň jeden prvek vybraný ze skupiny zahrnující rubidium, cesium a thalium a b představuje nulu.
7. Způsob podle bodu 1 vyznačený tím, že se používá katalyzátoru připraveného přidáváním sloučenin obsahujících fosfor, chrom a alespoň jedné sloučeniny obsahující prvek symbolu A do refluxované vodné suspenze kysličníku molybdenOvého.
8. Způsob podle bodu 1 vyznačený tím, že se používá katalyzátoru připraveného přidáváním sloučenin obsahujících fosfor, a alespoň jedné sloučeniny obsahující prvek symbolu A do refluxované vodné suspenze kysličníku molybdenového.
9. Způsob podle bodu 1 vyznačený tím, že se používá katalyzátoru vzorce
CS765326A 1975-08-18 1976-08-16 Method of producing acrylic or methacrylic acid CS196317B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US60536375A 1975-08-18 1975-08-18

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS196317B2 true CS196317B2 (en) 1980-03-31

Family

ID=24423358

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS765326A CS196317B2 (en) 1975-08-18 1976-08-16 Method of producing acrylic or methacrylic acid

Country Status (18)

Country Link
JP (1) JPS5225712A (cs)
AT (1) AT359982B (cs)
BE (1) BE845250A (cs)
CA (1) CA1059532A (cs)
CH (1) CH619919A5 (cs)
CS (1) CS196317B2 (cs)
DD (1) DD127323A5 (cs)
DE (1) DE2634791A1 (cs)
ES (1) ES450762A1 (cs)
FR (1) FR2321474A1 (cs)
GB (1) GB1526365A (cs)
IN (1) IN145503B (cs)
IT (1) IT1065801B (cs)
NL (1) NL7609182A (cs)
NO (1) NO762836L (cs)
PT (1) PT65454B (cs)
RO (1) RO69968A (cs)
YU (1) YU195176A (cs)

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR1320461A (fr) * 1962-04-19 1963-03-08 Shell Int Research Procédé de préparation d'acides monocarboxyliques non saturés à partir d'oléfines
US3686294A (en) * 1970-10-06 1972-08-22 Japanese Geon Co Ltd Process for the production of methacrylic acid
BE789241A (fr) * 1971-09-28 1973-03-26 Halcon International Inc Catalyseur pour l'oxydation d'aldéhydes non saturés
DE2251364B2 (de) * 1971-10-22 1975-07-03 Asahi Glass Co. Ltd., Tokio Verfahren zur Herstellung von Acrylsäure bzw. Methacrylsäure aus Acrolein bzw. Methacrolein
IT971370B (it) * 1972-11-30 1974-04-30 Sir Soc Italiana Resine Spa Procedimento perfezionato per la produzione di acroleina ed acido acrilico
JPS5413876B2 (cs) * 1974-10-23 1979-06-02

Also Published As

Publication number Publication date
PT65454A (en) 1976-09-01
IT1065801B (it) 1985-03-04
JPS5225712A (en) 1977-02-25
PT65454B (en) 1978-02-10
DE2634791A1 (de) 1977-03-03
NO762836L (cs) 1977-02-21
CA1059532A (en) 1979-07-31
YU195176A (en) 1982-05-31
ATA582976A (de) 1980-05-15
GB1526365A (en) 1978-09-27
AT359982B (de) 1980-12-10
CH619919A5 (cs) 1980-10-31
RO69968A (ro) 1981-06-26
FR2321474A1 (fr) 1977-03-18
ES450762A1 (es) 1977-08-01
NL7609182A (nl) 1977-02-22
DD127323A5 (cs) 1977-09-21
BE845250A (fr) 1976-12-16
IN145503B (cs) 1978-10-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4522934A (en) Vanadotungstomolybdophosphoric acid oxidation catalyst
US4017423A (en) Process for the preparation of unsaturated acids from unsaturated aldehydes
US4180678A (en) Process for preparing methacrylic acid
EP0006248A1 (en) A process for producing methacrylic acid and a catalyst
CS215020B2 (en) Method of making the metacryl acid
BR112014009744B1 (pt) processos para preparar catalisadores vpo promovido e vpos promovidos de nióbio
US4595778A (en) Preparation of methacrylic acid and catalyst therefor
JPH09183748A (ja) アルカン類の不飽和カルボン酸への変換
US4316856A (en) Molybdenum-promoted antimony phosphate oxide complex catalysts also containing at least one of bismuth and tellurium
US3912763A (en) Oxidative dehydrogenation of alkenes or alkadienes to furan compounds
EP0265733B1 (en) Process for producing methacrylic acid
KR840000986B1 (ko) 메타크롤레인 산화용 촉매 조성물
US4225466A (en) Catalytic oxide composition for preparing methacrylic acid
JPS5827255B2 (ja) 不飽和脂肪酸の製造方法
US4440948A (en) Process for preparing methacrylic acid
US4558029A (en) Antimony-containing C4 oxidation catalysts
KR0131336B1 (ko) 메타크릴산의 제조방법
EP0046333B1 (en) Bismuth-containing catalyst compositions of use in the oxidation of methacrolein, production thereof and oxidation of methacrolein utilizing them
EP0063955B1 (en) Process for the oxidation of isobutylene oxide to methacrylic acid and methacrolein
US4596784A (en) Catalyst compositions and their use for the preparation of unsaturated carboxylic acids
CS196317B2 (en) Method of producing acrylic or methacrylic acid
US4136110A (en) Process for the preparation of unsaturated acids from unsaturated aldehydes
EP0102688B1 (en) Catalysts, their preparation and use in vapour phase oxidation of unsaturated aldehydes
EP0111605B1 (en) Preparation of unsaturated acids and esters by oxidative condensation
US4358610A (en) Process for the production of methacrylic acid from isobutyraldehyde