2-(5-nitro-2-furyl)-thieno (3,2-d) pyrimidines and process for their productionInfo
- Publication number
- CA926865A CA926865A CA099166A CA99166A CA926865A CA 926865 A CA926865 A CA 926865A CA 099166 A CA099166 A CA 099166A CA 99166 A CA99166 A CA 99166A CA 926865 A CA926865 A CA 926865A