BG98917A - Устройство за приемане на надробени материали - Google Patents

Устройство за приемане на надробени материали Download PDF

Info

Publication number
BG98917A
BG98917A BG98917A BG9891794A BG98917A BG 98917 A BG98917 A BG 98917A BG 98917 A BG98917 A BG 98917A BG 9891794 A BG9891794 A BG 9891794A BG 98917 A BG98917 A BG 98917A
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
holder
bag
receiver
shredder
shredded
Prior art date
Application number
BG98917A
Other languages
English (en)
Other versions
BG61102B1 (bg
Inventor
Erika Benneckenstein
Original Assignee
Tas Technischer Anlagen Service Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Tas Technischer Anlagen Service Gmbh filed Critical Tas Technischer Anlagen Service Gmbh
Publication of BG98917A publication Critical patent/BG98917A/bg
Publication of BG61102B1 publication Critical patent/BG61102B1/bg

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B02CRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING; PREPARATORY TREATMENT OF GRAIN FOR MILLING
    • B02CCRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING IN GENERAL; MILLING GRAIN
    • B02C18/00Disintegrating by knives or other cutting or tearing members which chop material into fragments
    • B02C18/0007Disintegrating by knives or other cutting or tearing members which chop material into fragments specially adapted for disintegrating documents
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B02CRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING; PREPARATORY TREATMENT OF GRAIN FOR MILLING
    • B02CCRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING IN GENERAL; MILLING GRAIN
    • B02C18/00Disintegrating by knives or other cutting or tearing members which chop material into fragments
    • B02C18/0007Disintegrating by knives or other cutting or tearing members which chop material into fragments specially adapted for disintegrating documents
    • B02C2018/0046Shape or construction of frames, housings or casings

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Crushing And Pulverization Processes (AREA)
  • Control And Other Processes For Unpacking Of Materials (AREA)

Abstract

Изобретението се отнася до устройство за приеманена надробени материали, по-специално надробени банкноти. То включва приемащ съд (2) с поставена в него и отворена отгоре торба (3) за надробен материал. Опростено е манипулирането с торбата (3) и се избягва замърсяването в областта на надробяващото устройство и на пътя за транспорт на надробения материал. Торбата (3) е изпълнена като торба за еднократна употреба, а отворът й е снабден с държател (4), закрепващ се към приемник (5), разположен в областта на изходния отвор на надробяващото устройство, поради което държателят (4) и приемникът (5) имат съответните проходни отвори за надробения материал.

Description

УСТРОЙСТВО ЗА ПОЕМАНЕ НА НАДРОБЕНИ
МАТЕРИАЛИ
Изобретението се отнася до устройство за поемане- на надробени материали, по-специално на надробени банкноти, в съответствие с ограничителната част на претенция 1.
Според нивото на съществуващата техника са известни устройства за надробяване, в които банкноти или други дасумен ти се надробяват до неузнаваемост чрез нарязване или разкъсване на множество ивици или участъци с най-малка големина.
Устройствата за надробяване от този вид са по правило с кутиеобразен корпус, в който е разположен режещ механизъм,
Шз»·' задвижван с електродвигател. Освен това корпусът е съоръжен с поумащ съд за надробения материал, който по__емащ съд е разположен подвижно в долната част на корпуса под изходящата шахта на режещия механизъм и в който се събират надробения материал т.е. нарязаните банкноти или другите документи. За поемане и извеждане на надробения материал, в поемащия съд е вкарана торба, отворена горе така, че горният й ръб е положен над горния ръб на поемащия съд, където се фиксира. След това,за· експлоатация на надробяващото устройство, поемащият съд· се избутва под изходящата шахта и след приключване на процеса на на. дробяване се изтегля отново. Надробеният материал лежи вече:· свободно в торбата, която може да се изазади с ръка, да се изпразни и след това да се постави отново в поемащия съд..
Описаното по-горе манипулиране на торбата е изключително сложно и съответно свързано с голям разход на труд.· Освен това не! може да се предотврати замърсяването на надробяващото устройство и на пътя на транспортиране на надробения материал от из падащ надробен материал.
Ето защо задача на изобретението е да се усъвършенствува устройството от гореописания вид така, че решително да се опрости манипулирането на торбата и в широки граници да се предот врати замърсяване в околността на надробяващото устройство, и на пътя на транспортиране на надробения материал.
За решаване на тази задача изобретението предлага, като изхожда устройство,съгласно ограничителната част на претенция 1, торбата да бъде изпълнена като торба за еднократна употреба и по отвора си да бъде съоръжена с държател, който да е устано вим върху поемач,разположен в околността на изходящия отвор на надробяващото устройство, при което както държателят така и
- $ поемачът са съоръжени със съответствуващи проходни отвори за надробения материал. Торбата се състои отчасти или изцяло от въздухопропусклив материал, задържащ и събиращ в достатъчна степен надробения материал и образуващия се при надробяването; прах.
Посредством предвиденото с изобретението оформяне на·торбата, от една страна с държателги от друга страна с поемач,се улеснява изключително манипулацията при вкарване на още празната торба в надробяващото устройство·,и при изваждането на напъл нената торба от надробяващото устройство. Освен това, по прост.
**· начина може да се предотврати изпадането на надробен материал от напълнената торба, изпълнена като торба за еднократна употреба. Това по-специално затова, защото отворът необходим, за напълване на торбата е·намален до-минимално необходимия раз мер.
За целта държателят е с плоска Форма и е свързан: със стените на торбата. С това се получава особено малка конструктивна височина на държателя, така че торбата не претърпява загуба л
на· обем при поставянето на държателя.
Връзката на държателя с торбата се осъществява,примерно чрез слепване или зашиване, респ. посредством силови връзки,напри.мер с помощта на подходящи затегателни приспособления, за да може, след употреба да се даде възможност за повторна употреба на държателя при необходимост. Такив-а съединения са прости,могат да бъдат произведени на благоприятна цена и създават доста тъчно плътно затваряне между държателя и торбата, така че между торбата и държателя е получено достатъчно уплътняване.
Освен това, в държателя и поемача са разположени допълнителни конгруентни отвори за датчик за ипределяне на височината на запълване. През тези отвори е възможно по прост начин да ое осъществи, за предпочитане безконтактно, измерване на височината на запълване, с което се осигурява всяка торба да бъде запълнена до където е възможно, без да съществувее зависимост от видуален контрол.
Изобретението се характеризира по-нататък с тодаа, че проходните отвори в държателя и в поемача съответствуват -на изходната шахта на надробяващото устройство. Посредством тази мярка се постига това, че надробеният материал постъпва от изходната шахта неправо в торбата0
Предпочита се поемачът да се установява върху надробяващото ус тройство е помощта на огънати планки. С това се получава възможността при необходимост поемачът да се-вгради допълнително в съществуващите надробяващи устройства, с незначителен ресурс за монтаж.
Цейесъобразно· е създадена възможността държателят със страничните си ръбове да се вкарва във водачи, разположени върху долната страна на поемача. С това се получава много просто, и в общия случай и достатъчно плътно закрепване1 на торбата към поемана.
В случай, че· надробеният материал е особено фин или съдържа · прах от хартия в големи количества, може да бъде целесъобразно между държателя и поемача,да се разположи,обхващащо проходните? им отвори уплътнение. Уплътнението може да бъде закрепено както върху държателя така и върху поемача. Това уплътнение пре- дотвратява сигурно преминаването на хартиен прах или фин· надро беи материал в акумулиращото пространство на поемащия съд върху страната с подналягане. Държателят може алтернативно да бъде притиснат към поемача с помощта на подвижна рамка. По този на чин също се получава особено плътно затваряне, без зависимост.
от допълнителен7 уплътняващ материал.
Особено предпочитана форма на изпълнение на изобретението предвижда проходният отвор на държателя да бъде затваряем. Така се получава възможността напълнената торба да се- затвори плътно след изваждане от надробяващото устройство, така че напълнената торба да бъде уплътнена при необходимост· и без понататъшни ра ботни операции и материал за затваряне, без да съществува опасност от изпадане на надробения материал от торбатао
За затваряне на държателя може да се предвиди обикновен; затва ‘4*1·’ рящ шибър. Този затварящ шибър е изпълнен; така, че да може да се плъзга по дължината на надлъжния ръб иа проходния отвор на държателя,по подходящи водещи и държащи средства, до. затваряне на проходния отвор.
Алтернативтго, в областта на проходния си отвор, държателят може да е съоръжен и със· затворни клапи,, закрепени към ръба на; про· ходния отвор на държателя посредством еластични огъващи се: стави» Така се получава възможността държателят да се произведе1 изцяло от плоско образувание, примерно от картонена шайба,раз — ' кроена и фалцована така в областта на проходния отвор, цака че падащите върху проходния отвор повърхнинни участъци образуват същевременно затворните клапи»
Торбата и държателят са изпълнени целесъобразно изключително от хартия и картон. С това, от една страна,.се постига особено· изгод на цена на производството.Така произведената торба с държател е· екологически чиста и може да се изхвърли с надробения материал или, при необходимост, да се рециклира.
Примерно изпълнение на изобретението е разгледано, както следва по-подробно с помощта. на чертежите, при което :
Фигура 1 - представлява схематично изображение^ на надробяващо устройство с намираща се в поемащия съд торба за надробен материал ;
Фигура 2 - представлява поглед отгоре върху торба с държател;
Фигура 3 - представлява разрез през изходната шахта на надробяващото устройство с поставена торба ;
Фигура За- представлява врувеличен разрез на подробност., държателят на торбата с допълнително уплътнение ;
Фигура 36- представлява, при същото представяне,както на фиг. За, държателят на торбата с допълнително уплътнение ;
Фигура Зс- в подобно представяне, както на фиг. За, ал тернативно изпълнение на държателя на торбата
Фигура 4 - представлява поглед отгоре върху поемача ;
Фигура 4а-представлява поглед отстрани /разрез/ на фиг.4
Фигура 5 — представлява поглед отгоре върху държателя със затварящ ши^ър;
Фигура 6 - представлява разрез по дължината на линията
А-В па фиг. 5 ;
Фигура 7 - представлява поглед, отгоре върху държател със затварящи клапи ;
Фигура 8 - представлява разрез по дължината на линията
С - Д от фиг. 7о
Както е видно от Фиг. 1 надробяващото устройство е разположено в корпус 1,включващ между другото непоказана задвижваща единица и режещ механизъм за надробяваните банкноти. В корпуса 1 се вкарва кутиеобразен поемащ съд 2, чийто преден фронт завършва оптически предния фронт на корпуса. Освен това корпу сът 1 е съоръжен от своя страна също с непредставен засмукващ венкилатор, създаващ в областта на поемащия съд подналягане.· , с което се подпомага изнасянето на надробения материал от режещия механизъм.
В поемащия съд 2 е поставена торба 3 за надробения материал , съоръжена в горната си част с държател 4. Торбата се състои целесъобразно от въздухопропусклива хартия. Държателят 4 е изработен от правоъгълна плоска част, състояща се за предно· читане от картон и свързана по подходящ начин с торбата 3 , примерно чрез слепване, зашиване или прегъване/фалцване/. От своя страна държателят 4 е закрепен върху поемач 5, намиращ се в областта на изходния отвор 6 на изходната шахта 7 във вътрешността на корпуса 1 /фиг. 3/.
На фиг. 2 е представен поглед отгоре върху съоръжената с държателя 4 торба Зо Противополжон на това фиг. 4 показва по
У ; ч същия начин принадлежащия поемач. Поемачът 4 и държателят 5 са съоръжени с приходни отвори 4.1 и 5.1, съответствуващи. по, разположение и размер на изходния отвор 6 на изходната шахта·
7. Освен това държателят 4 и поемачът 5 са съоръжени със съответствуващи конгруентни отвори 4.2 и 5.2, през които, с: помощта на работещ, за предпочитане безконтактно, датчик за височината на запълване, може да се определи съответно акту— 'алното ниво на запълване на торбата 3.
Поемачът 5 е изпъбнен като профилна ламаринена част, която с помощта на разположени върху горните ръбове огънати планки 503 е установима в съответни закрепващи ръбове 1.1 на корпуса 1. Тези огънати планки 5.1 дават възможност поемачът 5 да се закрепи при необходимост върху съществуващи вече надробяващи устройства.
На фиг. За до Зс са представени различни начини на закрепва-’· не на държателя 4 върху поемача 5.
Според фиг. За държателят 4 се вкарва в П-образни водачи 5.4 на поемача 5. При това пътят на вкарване е оразмерен така,че в положение': на закрепване изходният отвор 6 на изходната шах та 7 съответствуват на проходните отвори 5.1 и 4.1 в поемача 5 и държателя 4, т.е. са разположени в една линия.
В представения на фиг. 36 вариант, за създаване на по-добро, уплътнение,между държателя 5 и поемача 4 е предвиден уплът — нител 8, обхващащ изцяло или отчасти проходните отвори, със*тоящ се примерно от пенопласт. Този уплътнител 8 предотвра тява излизането на надробен материал или хартиен прах през процепа между поемача 5 и държателя 4О
За същата цел, в примерното изпълнение по фиг. Зс е предвиде на вертикално подвижна рамка 9, обхващаща проходните отвори и притискана отдолу към ръба на държателя 4 и поемача 5 с помощта на непредставени средства за преместване.
На фиг. 4 и 4а държателят 5 е представен преди монтажа върху
3 надробяващото устройство, т.е. огънатите пластини? служещи за закрепване на поемача 5 още не са прегънати.
Фигури 5 и 6 онагледяват първа възможност за затваряне на чувала Зо По-специално проходният отвор 4.1. се затваря с помощта на лентовиден затварящ шибър 10. За целта надлъжните ръбо'ве на проходния отвор 4.1 и надлъжните ръбове на шибъра 10 са съоръжени със съответни водачи 10о1в.
Друга възможност за затваряне на отвора 4.1 в държателя 4 е изобразена па фиг. 7 и 8. Съответно на размера и разположе нието на проходния отвор 4.1, по дължината на линиите а” и б там са направени разрези. В противовес на това, по дължи вата на линиите с са предвидени само изпъкнали линии, с; които се образуват агънати стави» Чрез прегъване на така създадените затварящи клапи д и е по посока на вътрешното· пространство на торбата може да отвори или затвори отворът

Claims (13)

  1. ПАТЕНТНИ ПРЕТЕНЦИИ ;·
    Π АТЕНТНИ ПРЕТЕНЦИИ ;
    1„ Устройство за поемане на надробени материали, по — специално на надробени банкноти, с разположена в поемащия съд на надробавящо устройство,отворена отгоре торба за надробени банкноти, характеризиращо се с това, че торбата /з/ е оформена като торба за еднократна употреба и откъм отвора си е съоръжена с държател /4/, закрепен върху поемач/δ/,разположен в областта на изходния отвор на надробяващото устройство, като както държателят /4/ така също и поемачът /б/ са съоръ — жени със съответствуващи проходни отвори / 4.1, 5.1/ за на дробения материал.
  2. 2. Устройство, съгласно претенция 1, характеризиращо се с това, че държателят /4/ е плосък и е свързан със стени — те на торбата /з/ .
  3. 3. Устройство, съгласно една от претенциите 1 и 2 , характеризиращо се с това, че държателят /4/ е плътно залепен ,зашит или свързан посредством затегателно устройство? към торбата.
  4. 4. Устройство, съгласно една от претенциите от 1 до 3, характеризиращо се с това, че държателят /4/ и поемачът /б/ са допълнително съоръжени с конгруентни отвори /4.2; 5.3. /за датчик за нивото на запълване.
  5. 5. Устройство, съгласно претенциите 1 до 4, характеризиращо се с това, че проходните итвори /4.1; 5.1/ в държателя /4/ и в поемача /б/ съитветствуват на изходната шахта /7/ на надробяващото устройство.
  6. 6. Устройство, съгласно претенция 1, характеризиращо •ч се с това, че поемачът /б/ е закрепен по-специално посредсгт вом огънати планки /5.3/ към надробяващото устройство.
  7. 7. Устройство, съгласно една от претенциите от 1 до 6 , ’ характеризиращо се с това, че държателят /4/ се закрепва със страничните си ръбове във-водачи /5.4/ разположени върху долната страна на поемача /5/.
  8. 8. Устройство,съгласно претенции 1 до 7, характеризиращо се с това, че между държателя /4/ и поемача /б/ е разпо ложен уплътнител /в/, обхващащ проходните им отвори/4,1;501/.
  9. 90 Устройство, съгласно претенция 7, характеризиращо се с това, че държателят /4/ се притиска към поемача /б/ посред ством подвижна рамка /9/.
    'Ww1'· ;;,
  10. 10. Устройство,съгласно една от претенциите 1 до 9, характеризиращо се с това, че проходният отвор /4.1/иа дър — жателя /4/ е затварящ се.
  11. 11. Устройство, съгласно претенция 10, характеризиращо, се с това, че държателят /4/ е съоръжен със затварящ шибър /10/.
  12. 12. Устройство,съгласно претенция 10, характеризиращо се с това, че държателят /4/ в областта на проходния си отвор е съоръжен със затварящи клапи /д, е/, закрепени посредством ч*' гъвкави огъващи се елементи /с/ към ръба на проходния отвор /4.1/ на държателя /4/ . '
  13. 130 Устройство, съгласно една или няколко претенции 1 да
    12, характеризиращо се с това, че торбата /з/ и дъраателят/4/ се състоят от хартия и картон.
BG98917A 1992-01-20 1994-07-20 Устройство за приемане на надро- бени материали BG61102B1 (bg)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4201380A DE4201380A1 (de) 1992-01-20 1992-01-20 Vorrichtung zum auffangen von shreddergut
PCT/EP1993/000109 WO1993013859A1 (de) 1992-01-20 1993-01-19 Vorrichtung zum auffangen von shreddergut

Publications (2)

Publication Number Publication Date
BG98917A true BG98917A (bg) 1995-08-28
BG61102B1 BG61102B1 (bg) 1996-11-29

Family

ID=6449864

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG98917A BG61102B1 (bg) 1992-01-20 1994-07-20 Устройство за приемане на надро- бени материали

Country Status (11)

Country Link
EP (1) EP0621804B1 (bg)
BG (1) BG61102B1 (bg)
CZ (1) CZ286007B6 (bg)
DE (2) DE4201380A1 (bg)
FI (1) FI104365B (bg)
HU (1) HU217696B (bg)
NO (1) NO305350B1 (bg)
PL (1) PL171477B1 (bg)
RO (1) RO109932B1 (bg)
RU (1) RU2106200C1 (bg)
WO (1) WO1993013859A1 (bg)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4408231A1 (de) * 1994-03-11 1995-09-14 Schleicher & Co Int Behälteraufnahme-Vorrichtung an einem Dokumentenvernichter
GB2427838A (en) * 2005-07-01 2007-01-10 Acco Uk Ltd A shredder including a compactor plate that forms part of a waste bag support mechanism

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3683599A (en) * 1970-05-27 1972-08-15 Whirlpool Co Vacuum cleaner
DE3444709C2 (de) * 1984-12-07 1996-05-30 Gao Ges Automation Org Vorrichtung zum Vernichten von Banknoten
DE3706623A1 (de) * 1987-03-02 1988-09-15 Hermann Schwelling Verfahren zur selbsttaetigen antriebsabschaltung des schneidwerks eines aktenvernichters bei gefuelltem abfallsammelsack und vorrichtung zur verfahrensdurchfuehrung
DE3922313A1 (de) * 1989-07-07 1991-01-17 Geha Werke Gmbh Schriftgutvernichter

Also Published As

Publication number Publication date
HU217696B (hu) 2000-04-28
CZ175094A3 (en) 1995-02-15
NO942697L (no) 1994-09-12
DE4201380A1 (de) 1993-07-22
RU94035657A (ru) 1996-06-10
RO109932B1 (ro) 1995-07-28
NO305350B1 (no) 1999-05-18
FI943429A0 (fi) 1994-07-20
WO1993013859A1 (de) 1993-07-22
CZ286007B6 (cs) 1999-12-15
BG61102B1 (bg) 1996-11-29
EP0621804A1 (de) 1994-11-02
RU2106200C1 (ru) 1998-03-10
HU9402139D0 (en) 1994-09-28
FI104365B (fi) 2000-01-14
FI943429A (fi) 1994-08-31
DE59300903D1 (de) 1995-12-14
PL171477B1 (pl) 1997-05-30
HUT72508A (en) 1996-05-28
NO942697D0 (no) 1994-07-18
EP0621804B1 (de) 1995-11-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4821967A (en) Paper shredder paper feeding system
US20070075170A1 (en) Document shredder with a continuously wound vinyl bag
CN1946515B (zh) 用于手持式工具机的尘屑收集容器
EP0247879A2 (en) A collapsible box for trash compacting system
DE69316035T2 (de) Müllsammelvorrichtung sowie Entleerungs- und Transportvorrichtung dafür
BG98917A (bg) Устройство за приемане на надробени материали
US20110139914A1 (en) Shredder
KR200471753Y1 (ko) 비닐봉투장착형 폐문서함이 형성된 문서세단기
KR102529943B1 (ko) 수거장치가 적용된 문서 세단기
CN109279222B (zh) 一种能够进行多袋装配并可自动换袋的生活垃圾桶
KR101864994B1 (ko) 폐문서 칩 수거봉투의 연속공급구조를 갖는 문서세단기
EP0648540A1 (en) Method and installation for environmentally friendly treatment of waste products such as asbestos
US4239204A (en) Construction of a counting section in a paper counting machine
CN211726056U (zh) 一种会计票据粉碎装置
KR101226064B1 (ko) 거치형 문서 분쇄기
JPS598751Y2 (ja) 文書細断機構付圧縮装置
JP3651600B2 (ja) 粉砕車
CN211303191U (zh) 一种装订机用的碎纸回收处理装置
CN213825206U (zh) 一种可回收碎屑的财务凭证粉碎装置
JP2000005618A (ja) 容器の廃棄物処理装置
CN208542337U (zh) 销毁装置
ES1050029U (es) Triturador de documentos para cajero automatico.
JP4972768B2 (ja) 廃棄物等収集什器
KR20230089886A (ko) 폐기물 수집용기
DE9218236U1 (de) Vorrichtung zum Auffangen von Shreddergut