BG64342B1 - Устройство за разделяне на материал във форма на ленти, разположени една върху друга - Google Patents

Устройство за разделяне на материал във форма на ленти, разположени една върху друга Download PDF

Info

Publication number
BG64342B1
BG64342B1 BG104474A BG10447400A BG64342B1 BG 64342 B1 BG64342 B1 BG 64342B1 BG 104474 A BG104474 A BG 104474A BG 10447400 A BG10447400 A BG 10447400A BG 64342 B1 BG64342 B1 BG 64342B1
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
knee
knees
suction
washer
engagement element
Prior art date
Application number
BG104474A
Other languages
English (en)
Other versions
BG104474A (bg
Inventor
Huemer Franz Starlinger
Gerhard Apfler
Original Assignee
Starlinger & Co. Gesellschaft M.B.H.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Starlinger & Co. Gesellschaft M.B.H. filed Critical Starlinger & Co. Gesellschaft M.B.H.
Publication of BG104474A publication Critical patent/BG104474A/bg
Publication of BG64342B1 publication Critical patent/BG64342B1/bg

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H41/00Machines for separating superposed webs
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B31MAKING ARTICLES OF PAPER, CARDBOARD OR MATERIAL WORKED IN A MANNER ANALOGOUS TO PAPER; WORKING PAPER, CARDBOARD OR MATERIAL WORKED IN A MANNER ANALOGOUS TO PAPER
    • B31BMAKING CONTAINERS OF PAPER, CARDBOARD OR MATERIAL WORKED IN A MANNER ANALOGOUS TO PAPER
    • B31B50/00Making rigid or semi-rigid containers, e.g. boxes or cartons
    • B31B50/74Auxiliary operations
    • B31B50/76Opening and distending flattened articles
    • B31B50/80Pneumatically

Landscapes

  • Delivering By Means Of Belts And Rollers (AREA)
  • Making Paper Articles (AREA)
  • Sheets, Magazines, And Separation Thereof (AREA)
  • Specific Conveyance Elements (AREA)
  • Replacement Of Web Rolls (AREA)

Abstract

Устройството разделя две разположени една върху друга ленти материал по време на транспортирането им върху транспортиращо устройство. С него се постига цялостно линеаризиране на движението на всмукателната греда при подобрена икономичност. Устройството включва всмукателно устройство (8, 9), което е подвижно спрямо втората лента материал, за да я всмукне временно и да я отдели от първата лента материал, и две отделени на разстояние колена (10, 13), които се въртят около първо въртящо шарнирно съединение (10в, 13в) и са свързани с възможност за въртене с всмукателното устройство (8) във второ въртящо шарнирно съединение (10в, 13в). Устройството е снабдено със задвижващо устройство с циркулиращ зацепващ елемент, свързан към верига (32) или ремък, въртящи се около поне две колела (31, 33), от които поне едното (33) е задвижващо. а

Description

Област на техниката
Изобретението се отнася до устройство за разделяне на две ленти материал, разположени една над друга, по-специално такива на торбести тела, респ. на отделните участъци от тях, по време на транспортиране върху транспортиращо устройство, при което първата от лентите материал е фиксирана към устройството за транспортиране освобождаемо.
Предшестващо състояние на техника
Известно е, че при производството на торби от каквито и да са материали в един етап от производството предварително изрязаните торбести тела с тръбна форма се подгъват в единия си край, за да се оформи дъно. В отворен край между стените на плоското торбесто тяло е вкаран плъзгач, чието движение е съгласувано едновременно с намиращите се външно на торбестото тяло греди, като се осъществява желаното прегъване на страничните стени на торбестото тяло. Тъй като торбестите тела се транспортират към плъзгача в положение хоризонтално едно върху друго, е възможно ръбовете на отворените им краища или дори целите крайни участъци да се слепят един към друг, вследствие на което плъзгачът да не може да бъде вкаран между стените им. Този ефект може да бъде предизвикан от електростатичен заряд на лентите материал, от наличието на лепилни остатъци при пластмасовите материали, вследствие на залепване един към друг на ръбовете на торбестото тяло, в процеса на предхождащото срязване на торбестото тяло чрез нагорещен тел или при въздухоплътни материали - при разполагането им един върху друг. Поради адхезията на ръбовете един към друг в краищата на торбестите тела, се налага да се предвиди етап на процеса, чрез който крайните участъци на лентите материал да бъдат разделени един от друг, за да може след това плъзгачите да се вкарат между лентите материал. Освен това, желателно е този процес на разделяне да се осъществява по време на непрекъснатото транспортиране на тор бестите тела, така че да не се ограничава скоростта на производството. Допълнително всички отделни подвижни части на устройството в процеса на разделяне трябва да са в непрекъснато движение, по-точно да претърпяват възможно малки ускорения или забавяне, за да се избегнат преждевременното износване и необходимостта от голяма енергия за задвижването им. За да се намали износването и енергийната консумация на устройството, равномерно въртящите се части биха били идеални.
Описаните технически проблеми могат да бъдат решени с устройството, известно от DE 1 511 021 А. То съдържа една всмукателна греда, циркулираща според машинния такт, която посредством два палеца е свързана с лостове с възможност за въртене, които са свързани без възможност за въртене със зъбни колела чрез палци, монтирани върху тях. В зацепване със зъбните колела се намира едно допълнително въртящо се зъбно колело, което предава задвижваща сила върху първите зъбни колела. Всмукателната греда се придвижва по този начин паралелно спрямо посоката на транспортиране на тръбните участъци. За да се линеаризира скоростта на всмукателната греда, задвижващото зъбно колело се задвижва от елипсовиден задвижващ механизъм, който е скъп за производство, при това не е възможно пълноценно линеаризиране на движението на всмукателната греда синхронно с транспортираните покрай нея торбести тела, а е възможно само едно повече или по-малко добро приближение. Колкото по-силно е приближението към едно линейно равномерно движение на всмукателната греда, т.е. колкото по-изразени са елипсите на зъбните колела, толкова по-големи ще са също неизбежните загуби от триене.
Най-близко до настоящото изобретение е устройството, известно от ЕР 0 770 476, предназначено за разделяне на торбести тела по време на тяхното транспортиране върху транспортиращо устройство. В сравнение с предмета на DE-A-1 511 021, устройството от ЕРО 770 476 е подобрено, като е включено задвижващо устройство със зацепващ елемент, движещ се по предварително зададена траектория, който е свързан със зацепващ елемент, оформен в едно от коляновите съединения, при което траекториите на зацепващия елемент на задвижващото устройство и на зацепващия елемент на коляновото съединение не съвпадат и не са паралелни и зацепващите елементи могат да се изместват един спрямо друг и да се зацепват един в друг. Линеаризирането на движението на всмукателната греда в еднакъв такт с транспортираните покрай нея торбести тела вследствие на това е съществено, но недостатъчно подобрено.
Техническа същност на изобретението
Задачата на изобретението е да се осигури възможност за пълно линеаризиране на движението на всмукателната греда, синхронно с транспортираните покрай нея торбести тела, при повишена икономичност.
Задачата е решена с устройство за разделяне на две разположени една върху друга ленти материал, по-специално такива на торбести тела, респ. отделен участък от тях, по време на транспортиране върху едно транспортиращо устройство. Първата от лентите материал е фиксирана с възможност за освобождаване към транспортиращото устройство. Устройството включва още едно подвижно по отношение на втората лента материал всмукателно устройство, за да всмукне временно втората лента материал и да я отдели от първата лента материал, две раздалечени едно от друго колена, със съответно първа въртяща шарнирна връзка, за въртене на коляното около тази въртяща шарнирна връзка, и съответно с втора въртяща шарнирна връзка, с която е свързано всмукателното устройство с възможност за въртене. При това двете колена имат същата дистанция между техните съответно първа и втора шарнирни връзки и дистанцията между първата въртяща връзка на двете колена е равна на дистанцията на втората шарнирна връзка на вторите колена едно от друго, когато те са свързани с всмукателното устройство, така че въртящите шарнирни връзки определят върховете на един паралелограм. Задвижващото устройство е свързано с циркулиращ по една предварително зададена траектория зацепващ елемент, който е свързан с един зацепващ елемент, оформен на едно от колената. При това траекториите на зацепващия елемент на задвижващото устройство и на зацепващия елемент на коляното не съвпадат и не са паралелни и зацепващите елементи се зацепват един в друг, като е изместват един спрямо друг. Съгласно изобретението зацепващият елемент на задвижващото устройство е свързан към една верига или един ремък, която, респ. който, се върти около поне две колела, от които поне едното е задвижващо.
В един вариант на изпълнение веригата, респ. ремъкът, имат отклонение, паралелно на посоката на транспортиране на лентите материал и скоростта на веригата, респ. на ремъка, е равна на скоростта на транспортиране на лентите материал.
Възможно е зацепващият елемент на задвижващото устройство да съдържа един перпендикулярно разположен на веригата, респ. на ремъка канал, в който се зацепва гърбица или ролка на коляно.
В предпочитан вариант на изпълнение двете колена са свързани едно с друго за синхронно движение чрез ремъчна или верижна предавка.
В един вариант на изпълнение поне едно от колената е колянова шайба.
В друг вариант поне едно от колената е коляново рамо,
В друг вариант един от зацепващите елементи на задвижващото устройство и зацепващият елемент на коляното включват една гърбица, а другият включва един шлиц, удължен отвор, канал или поне една направляваща шина, респ. направляваща плоча.
За предпочитане е всмукателното устройство да е свързано с вакуумен източник, при което за предпочитане комуникацията е прекъсваема, в зависимост от ъгловото положение на едно коляно, свързано с всмукателното устройство.
В друг предпочитан вариант една съединителна тръба на всмукателното устройство е свързана с проходен отвор в шайба, за предпочитане колянова шайба, и на срещуположната горна повърхнина на шайбата е разположена, за предпочитане вакуумно плътно, вакуумна греда, свързана неподвижно с вакуумния източник. Вакуумната греда има дъгообразно оформен входен отвор, ориентиран към горната повърхнина на шайбата, който съвпада с кръговата траектория, която при въртенето на шайбата се описва от входа на проходния отвор.
За предпочитане е всмукателното устройство да включва греда със свързан към вакуумен източник вътрешен канал и множество от изходящи отвори, излизащи от него, към които са свързани за предпочитане всмукателни чаши.
Предимствата на устройството съгласно изобретението се състоят в това, че посредством съединението с възможност за въртене на всмукателното устройство с двете колена, като отделните шарнирни съединения опъват един паралелограм, всмукателното устройство изпълнява ротационно движение, в чийто ход то е в близост до втората лента материал, респ. контактува с нея и я всмуква и след това отново се придвижва обратно, при което изтегля със себе си всмуканата втора лента материал и по този начин я повдига от първата лента материал. Ротационното движение на всмукателното устройство е благоприятно с това, че има една компонента на скоростта, която е паралелна на посоката на транспортиране на лентите материал, с оглед да подведе всмукателното устройство при процеса на разделяне с движението на лентите материал, и също друга компонента на скоростта, която е перпендикулярна спрямо посоката на транспортиране, за да се изтегли втората лента материал от първата. В действителност при равномерно движение цикълът на двете компоненти на скоростта е синусоидален, така че само при един определен ъгъл на коляното паралелните компоненти на скоростта на всмукателното устройство са еднакво големи, както скоростта на транспортиране на лентите материал. Вследствие на това втората лента материал не само е повдигната, но също така и е изместена, което при последващите етапи на процеса на обработка на лентите материал би се отразило негативно. Линеаризирането на развитието на паралелния компонент на скоростта в съответствие с изобретението се осигурява чрез циркулиращ зацепващ елемент на задвижващото устройство и зацепващ елемент към коляното, които действат, като се движат по отклоняващите се една от друга направляващи. При това чрез съответно оформление на траекторията на зацепващите елементи и скоростта на задвижващото устройство паралелната компонента на скоростта на всмукателното устройство може да се синхронизира със скоростта на транспортиране за един голям диапазон на ъгъла на коляното.
Пояснения на приложените фигури
Изобретението се пояснява по-подробно с помощта на приложените фигури, от които:
фигура 1 представлява схематично изображение на първо примерно изпълнение на устройството съгласно изобретението;
фигура 2 - същото устройство в поглед отгоре;
фигури 3 и 4 - детайли на първото примерно изпълнение на устройството съгласно изобретението;
фигура 5 - диаграма, която показва характеристиката на изменение на паралелните компоненти на скоростта на въртящото се всмукателно устройство на устройството съгласно изобретението, нанесени по коляновия ъгъл.
фигура 6 - схематично изображение в поглед отстрани на второ примерно изпълнение на устройството съгласно изобретението;
фигура 7 - същото устройство в поглед отгоре;
фигури 8 и 9 - детайли на второто примерно изпълнение на устройството;
фигура 10 - диаграма, която показва характеристиката на изменение на паралелните компоненти на скоростта на въртящото се всмукателно устройство на устройството съгласно изобретението, нанесени по коляновия ъгъл.
Примери за изпълнение на изобретението
На фигура 1 и фигура 2 е изобразено транспортиращо устройство във форма на транспортна лента 1, която се движи в посока на стрелката А. Тръбообразното торбесто тяло 2, 2а се разполага със своята надлъжна ос напречно на посоката на транспортиране А върху транспортната лента, при което преобладаващата част от торбестото тяло 2,2а се разполага хоризонтално върху транспортната лента 1 и само един краен участък, чиито ленти материал трябва да се разделят една от друга, виси надолу от надлъжен ръб на транспортната лента 1. Транспортиращото устройство съдържа освен това втора транспортна лента 3, която е разположена вертикално под транспортната лента 1 и е ориентирана по нейния надлъжен ръб и се движи с еднаква скорост като транспортната лента 1 около валците 4, 5. Транспортната лента 3 е изпълнена като перфорирана транспортна лента с множество отвори За, зад която е разположена вакуумна греда 6, така че лентата материал на торбестото тяло 2, разположена към транспортната лента 3, се всмуква по дължината на вакуумната греда 6 към горната повърхност на транспортната лента 3 и по време на нейното непрекъснато транспортиране е фиксирана към нея. За да се гарантира, че тази първа лента материал на торбестото тяло действително се всмуква от транспортната лента 3, е предвиден направляващ прът 7, разположен наклонено надолу, който насочва съответната провесена част на торбестото тяло 2а към транспортната лента 3.
В обърнатата към транспортната лента 3 страна на висящите от транспортната лента 1 части на торбестото тяло е монтирано едно всмукателно устройство съгласно изобретението. Това всмукателно устройство включва една греда 8, разположена паралелно на провесената част от торбестото тяло, към която, върху обърната към торбестото тяло страна на гредата, са закрепени редица всмукателни чаши 9. Всмукателните чаши 9 са свързани с вакуумен канал 8а във вътрешността на гредата 8, при което вакуумният канал 8а е непосредствено свързан към един непоказан вакуумен източник. Гредата 8 през въртящата шарнирна връзка 10Ь е свързана с коляново рамо 10, което се върти около въртящ лагер 10а и през въртящата шарнирна връзка 1ЗЬ - с колянова шайба, която се върти около въртящ лагер 13а.
Коаксиално спрямо оста на въртящия лагер 10а е свързана твърдо с коляновото рамо една предавателна шайба 11. Също така втора предавателна шайба 14 е свързана коаксиално и твърдо с коляновата шайба 13. Двете предавателни шайби 11 и 14 имат еднакъв диаметър и са свързани една с друга през предавателен ремък 15. Тази ремъчна предавка осигурява двете колена 10, 13 да се движат синхронно едно с друго и предотвратява при случайно спиране на колената в една мъртва точка те посредством връзката с въртящото се с гредата коляно 13 да не могат повече да се задвижват чрез задвижващото коляно 10.
Колената 10, 13 удовлетворяват с гре дата 8 следните изисквания за оразмеряване: въртящите шарнирни връзки 10а, 13а, около които ротират коляновото рамо 10, респ. коляновата шайба 13, са на същото разстояние една от друга, както въртящите шарнирни връзки 10в, 13в, когато те са свързани с гредата 8; разстоянието между въртящите шарнирни връзки 10а, 10Ь на коляновото рамо е равно на разстоянието между шарнирните връзки 13а, 13Ь на коляновата шайба 13. По този начин четирите шарнирни връзки образуват върховете на един паралелограм. Тази паралелограмна конструкция на рамената с гредата 8 действа така, че гредата при нейното осъществявано чрез задвижването на едно коляно ротационно движение винаги запазва паралелно спрямо лентата материал положение, при което разстоянието на разполагането към лентата материал се настройва така, че всмукателните чаши при тяхното най-голямо приближаване към лентата материал да контактуват с нея.
По отношение на фиг. 4, която представя един уголемен сектор от фиг. 2, кръгова скорост на въртящата шарнирна връзка 10Ь е представена като вектор, който може да се раздели на един компонент от скоростта Vp, който е паралелен на посоката на транспортиране на лентата материал, и един компонент от скоростта Vn, който е перпендикулярен на посоката на транспортиране на лентата материал. Тези вектори на скоростта са валидни също и за гредата 8. Двете компоненти на скоростта Vp, Vn при равномерна кръгова скорост, т.е. при равномерна ротация на коляното 10 около въртящия лагер 10а, биха се изменяли синусоидално. Това обаче е нежелателно, както вече беше констатирано в уводната част. По-скоро целта е паралелната компонента на скоростта Vp да се линеаризира, колкото е възможно, около областта на коляновия ъгъл от 90°, който е в областта на найголямото приближаване на гредата 8 към лентата материал. Тази цел се постига с това, че коляното 10 се задвижва чрез ексцентриков елемент, което по-нататък се изяснява с особеното позоваване на фигури 2 и 3. Такова задвижване е известно също така от ЕР 0 770 476 А2.
Задвижващото устройство във формата на зъбно колело 16 с ос на въртене 16а, която е аксиално паралелна на оста на въртене на въртящата шарнирна връзка 10а на коляното 10, но е изместена с един ексцентрицитет спрямо нея, е съединено през верига 17 с едно малко зъбно колело 18, което е съединено със задвижващия вал 19 на един непоказан мотор. В своята долна страна зъбното колело 16 има приблизително радиално и паралелно една спрямо друга разположени направляващи плочи 16Ь, между които се определя един канал, който се зацепва с една гърбица, респ. една ролка 10d. Ролката 10d е разположена в края на издатък 10с на коляновото рамо 10, при което издатъкът 10с представлява удължението навън на коляновото рамо 10 през въртящия лагер 10а. Тъй като осите на въртене на зъбното колело 16 и коляното 10 са изместени на разстояние една спрямо друга, коляното 10 не се движи равномерно при равномерно въртене на зъбното колело 16, а в зависимост от ексцентрицитета е и разстоянието d (виж фиг. 4) се ускорява или забавя, при което ролката 10d се плъзга в канала между направляващите плочи 16Ь, за да компенсира изместването на точката на зацепване между ролката и направляващите плочи.
Постиганото чрез ексцентричното разполагане на зъбното колело 16 и неговото задвижващо коляно 10 линеаризиране на паралелната компонента на скоростта Vp е показано на диаграмата от фиг. 5. В областта на коляновия ъгъл а между 45° и 135° се постига добро линеаризиране. За предпочитане е скоростта на въртене на зъбното колело 16 да се настройва така, че при а = 90° да е равна на скоростта на лентите материал, за да се получи почти приплъзване между всмукателните чаши и лентата материал.
На фигура 3 с 29 е означена носеща плоча на машинния корпус, към която е лагерувана въртяща шарнирна връзка 10а. Освен това за поясняването на въртящото устройство на фиг. 1 и фиг. 2 коляното 10 с греда 8 на ъгъл на коляното а = 90° е означено с плътни линии и допълнително при а - 45° е означено с прекъснати линии (виж номерата 8’, 10’). Също така на фиг. 4 коляното 10 с греда 8 на ъгъл на коляното а - 90° е означено с плътни линии и допълнително при а “ 135° е означено с прекъснати линии. Дистанцията а на фиг. 4 е най-голямото разстояние на центъра на ролката 10 от центъра на задвижващото зъбно колело 16 и удовлетворява равенството а = в + е.
Всмукателните чаши 9 на гредата 8 могат да бъдат постоянно свързани с вакуумния източник. За предпочитане е, когато вакуумният източник при приближаване на всмукателните чаши към лентата материал, относително малко преди докосване на всмукателните чаши с лентата материал, се превключи, за да може лентата материал да се всмукне от всмукателните чаши, да остане включен, докато всмукателните чаши след преминаване на точките с най-голяма близост отново се отдалечат от транспортиращото устройство на лентите материал и при това да се изтегли с тях засмуканата лента материал, докато едновременно другата лента материал на торбестото тяло е всмукната към транспортната лента 3. Вакуумният източник накрая се изключва отново, когато разстоянието между двете ленти материал се счита като достатъчно. За да се осъществи това, е предвидено коляновата шайба 13 да има в своето място на съединение с въртящата шарнирна връзка 1ЗЬ един аксиално паралелен проходен отвор 1 Зе, който също така продължава в шарнирната съединителна връзка, при това вакуумният канал 8а на гредата 8 се свързва с този проходен отвор. В срещуположната горна повърхнина 13с на коляновата шайба 13 се разполага вакуумно плътно вакуумна греда 20, която е монтирана стационарно, при това вакуумната греда има дъгообразен вакуумен отвор 20а, ориентиран към горната повърхнина на шайбата, който съвпада с кръговата траектория, която при въртене на шайбата 13 се описва от гърловината на проходния отвор 13е. Входящият отвор 20а се свързва с една съединителна гърловина, към която може да бъде свързан един непоказан вакуумен източник. По този начин вакуумният канал 8а на гредата 8 е свързан с вакуумният източник само през един точно определен ъглов диапазон на въртене на коляновата шайба.
На фигури от 6 до 9 е представено друго примерно изпълнение на устройството съгласно изобретението. То се отличава от първото примерно изпълнение само с друго задвижващо устройство, с което се задвижва коляното 30 (съответстващо на коляно 10 от първото примерно изпълнение). Поради това по отношение на еднаквите конструктивни елементи на устройството са използвани еднакви означения и за него е валидно същото обяснение на конструктивните особености.
Задвижващото устройство на второто примерно изпълнение вече няма ексцентрикова шайба, а включва две двойки зъбни колела
31, 33, през които циркулира двойна верига
32. Оста на въртене на двойката колела 33 е свързана твърдо с друго зъбно колело 34, което през верига 35 е задвижвано от малкото зъбно колело на непредставен мотор. Към двойната верига 32 е закрепен зацепващ елемент 36, циркулиращ заедно с нея, който е изпълнен от U-образен профил, чиято надлъжна ос е перпендикулярна на двойната верига 32. Бедрата на U-профила определят канал, в който се помества с плъзгане ролка 30d, която е монтирана като зацепващ елемент в края на коляното 30. Траекторията на ролката 30d при въртене на коляното 30 е означена с 30а. Между двойката зъбни колела 31, 33 двойната верига 32 образува в двете страни съответно един паралелен спрямо посоката на транспортиране клон, при което двойната верига се задвижва с такава скорост, че зацепващият елемент 36 се движи по един паралелен клон със същата скорост както лентите материал върху транспортната лента 1. От фиг. 9 може да се разбере, че зацепващият елемент 36 достига началото на първия клон на двойната верига, когато коляновият ъгъл а достигне приблизително 45°. В този момент от време зацепващият елемент е обиколил наполовина двойното зъбно колело 33. От този момент коляното 30, чиято ролка 30d се намира в зацепване със зацепващия елемент 36, се задвижва с паралелна спрямо посоката на транспортиране на лентата материал компонента на скоростта Vp, която съответства точно на скоростта на транспортиране. Тази паралелна компонента на скоростта са запазва през времето, докато зацепващият елемент достигне двойното зъбно колело 31, т.е. достигне края на този паралелен клон на двойната верига. Коляното 30 в този момент от време има приблизително един колянов ъгъл от 135°. От този момент от време зацепващият елемент 36 преминава от едно транслационно движение в ротационно движение около двойното зъбно колело 31, чрез което се променя големината и накрая също така и знакът на паралелната компонента на скоростта на коляното 30, върху което се предава промененото движение на зацепващия елемент.
От диаграмата на фиг. 10 може да се разбере, че посредством паралелното водене на зацепващия елемент в един диапазон на коляновия ъгъл от около 45° до 135° е постигната една пълна линеаризация на паралелната компонента на скоростта Vp, която упражнява гредата 8.

Claims (10)

  1. Патентни претенции
    1. Устройство за разделяне на две разположени една върху друга ленти материал, по-специално такива на торбести тела (2, 2а), респ. отделен участък от тях, по време на транспортиране върху едно транспортиращо устройство (1), като първата от лентите материал е фиксирана с възможност за освобождаване към транспортиращото устройство (1), а устройството включва подвижно по отношение на втората лента материал всмукателно устройство (8, 9), предназначено да всмукне временно втората лента материал и да я отдели от първата лента материал, две раздалечени едно от друго колена (10, 13) със съответно първа въртяща шарнирна връзка (10а , 13а) за въртене на коляното около нея съответно с втора въртяща шарнирна връзка (10b, 13Ь), с която е свързано всмукателното устройство с възможност за въртене, при което двете колена имат същата дистанция между техните съответно първа (10а, 13а) и втора (10Ь, 13Ь) шарнирна връзка и дистанцията между първата (10а, 13а) въртяща връзка на двете колена е равна на дистанцията на втората (10b, 13Ь) шарнирна връзка на вторите колена едно от друго, когато те са свързани с всмукателното устройство, така че въртящите шарнирни връзки определят върховете на един паралелограм, при което е свързано задвижващо устройство (16; 31-34) с циркулиращ по предварително зададена траектория зацепващ елемент (16Ь, 36), който е свързан с един зацепващ елемент (10d, 30d), оформен на едно от колената, при това траекториите на зацепващия елемент (16Ь, 36) на задвижващото устройство и на зацепващия елемент (10d, 30d) на коляното не съвпадат и не са паралелни, а зацепващите елементи се зацепват един в друг, като се измес7 тват един спрямо друг, характеризиращо се с това, че зацепващият елемент (36) на задвижващото устройство е свързан към една верига (32) или един ремък, която, респ. който, се върти около поне две колела (31, 33), от кои- 5 то поне едното (33) е задвижващо.
  2. 2. Устройство съгласно претенция 1, характеризиращо се с това, че веригата (32), респ. ремъкът, имат едно отклонение, паралелно на посоката на транспортиране на лентите материал (2), и скоростта на веригата, респ. на ремъка, е равна на скоростта на транспортиране на лентите материал (2).
  3. 3. Устройство съгласно претенция 1 или 2, характеризиращо се с това, че зацепващият елемент (36) на задвижващото устройство съдържа един перпендикулярно разположен на веригата, респ. на ремъка, канал, в който се зацепва гърбица или ролка (30d) на коляно (30).
  4. 4. Устройство съгласно една от предходните претенции, характеризиращо се с това, че двете колена (10, 13) са свързани едно с друго за синхронно движение чрез ремъчна или верижна предавка (11, 14, 15).
  5. 5. Устройство съгласно една от претенциите от 1 до 4, характеризиращо се с това, че поне едно от колената е колянова шайба (13).
  6. 6. Устройство съгласно претенциите от 1 до 4, характеризиращо се с това, че поне едно от колената е коляново рамо (10).
  7. 7. Устройство съгласно една от предходните претенции, характеризиращо се с това, че един от зацепващите елементи (16Ь, 36) на задвижващото устройство и зацепващия елемент (10d, 30d) на коляното (10, 30) включва една гърбица, а другият включва един шлиц, един удължен отвор, един канал или поне една направляваща шина, респ. направляваща плоча (16Ь).
  8. 8. Устройство съгласно една от предходните претенции, характеризиращо се с това, че всмукателното устройство (8, 9) е свързано с вакуумен източник, при което за предпочитане комуникацията е прекъсваема в зависимост от ъгловото положение на едно коляно, свързано с всмукателното устройство.
  9. 9. Устройство съгласно претенция 8, характеризиращо се с това, че една съединителна тръба на всмукателното устройство е свързана с проходен отвор (13е) в шайба, за предпочитане колянова шайба (13), и на срещуположната горна повърхнина (13с) на шайбата е разположена, за предпочитане вакуумно плътно, вакуумна греда (20), свързана неподвижно с вакуумния източник, при това вакуумната греда (20) има дъгообразно оформен входен отвор (20а), ориентиран към горната повърхнина на шайбата (13с), който входен отвор съвпада с кръговата траектория, която при въртенето на шайбата се описва от входа на преходния отвор (13е).
  10. 10. Устройство съгласно една от предходните претенции, характеризиращо се с това, че всмукателното устройство включва греда (8) със свързан към вакуумен източник вътрешен канал (8а) и множество от изходящи отвори, излизащи от него, към които са свързани за предпочитане всмукателни чаши (9).
BG104474A 1998-10-05 2000-05-25 Устройство за разделяне на материал във форма на ленти, разположени една върху друга BG64342B1 (bg)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0165898A AT407236B (de) 1998-10-05 1998-10-05 Vorrichtung zur trennung übereinanderliegender materialbahnen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
BG104474A BG104474A (bg) 2000-12-29
BG64342B1 true BG64342B1 (bg) 2004-10-29

Family

ID=3518189

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG104474A BG64342B1 (bg) 1998-10-05 2000-05-25 Устройство за разделяне на материал във форма на ленти, разположени една върху друга

Country Status (14)

Country Link
US (1) US6517472B1 (bg)
EP (1) EP1035966B1 (bg)
JP (1) JP3753940B2 (bg)
KR (1) KR100464689B1 (bg)
AT (1) AT407236B (bg)
AU (1) AU6067299A (bg)
BG (1) BG64342B1 (bg)
BR (1) BR9906848A (bg)
CA (1) CA2313071A1 (bg)
DE (1) DE59904221D1 (bg)
ID (1) ID25497A (bg)
PT (1) PT1035966E (bg)
TR (1) TR200001565T1 (bg)
WO (1) WO2000020193A1 (bg)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102006006601A1 (de) * 2006-02-10 2007-08-16 Edmund Mundorf Vorrichtung zum Bearbeiten einer Materialbahn
ES2424952T3 (es) 2010-10-14 2013-10-10 Starlinger & Co Gesellschaft M.B.H. Procedimiento y dispositivo para la configuración de fondos abiertos en zonas finales de cuerpos de saco tubulares
CN104354927B (zh) * 2014-10-24 2016-08-24 青岛晨峰智能装备有限公司 连续摆臂式吸盘开口机构及包装袋生产线

Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1511021A1 (de) * 1966-02-09 1969-12-11 Windmoeller & Hoelscher Verfahren und Vorrichtung zum Herstellen von Kreuzboden aecken aus Kunststoffolie
EP0770476A2 (de) * 1995-10-27 1997-05-02 WindmÀ¶ller & Hölscher Vorrichtung zum Aufziehen von Schlauchabschnitten zum Zweck der Anformung von Böden bei der Sackherstellung

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2224646A (en) * 1937-04-22 1940-12-10 William F Friedman Electric control system for tabulating cards, documents, and the like
US3446121A (en) * 1966-05-18 1969-05-27 Windmoeller & Hoelscher Apparatus for pulling open the ends of tube sections of plastic material sheeting
US3975888A (en) * 1972-04-26 1976-08-24 R. A. Jones & Company, Inc. Method and apparatus for forming, filling and sealing packages
US3913463A (en) * 1972-06-29 1975-10-21 Int Paper Co Apparatus for opening tubes of flexible material
WO1983002426A1 (en) * 1982-01-20 1983-07-21 Maurer, Horst Apparatus for separating bag ends during manufacture
DE8234461U1 (de) * 1982-12-08 1983-06-16 Gartemann & Hollmann Gmbh, 4800 Bielefeld Vorrichtung zum oeffnen eines endes eines kontinuierlich quergefoerderten sackschlauchabschnittes
DE4218810C2 (de) * 1992-06-06 1996-02-15 Rovema Gmbh Schlauchbeutelmaschine zum kontinuierlichen Herstellung von mit Seitenfalten vesehenen Packungen

Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1511021A1 (de) * 1966-02-09 1969-12-11 Windmoeller & Hoelscher Verfahren und Vorrichtung zum Herstellen von Kreuzboden aecken aus Kunststoffolie
EP0770476A2 (de) * 1995-10-27 1997-05-02 WindmÀ¶ller & Hölscher Vorrichtung zum Aufziehen von Schlauchabschnitten zum Zweck der Anformung von Böden bei der Sackherstellung

Also Published As

Publication number Publication date
TR200001565T1 (tr) 2001-04-20
PT1035966E (pt) 2003-06-30
AU6067299A (en) 2000-04-26
WO2000020193A1 (de) 2000-04-13
JP3753940B2 (ja) 2006-03-08
JP2002526284A (ja) 2002-08-20
KR100464689B1 (ko) 2005-01-05
BG104474A (bg) 2000-12-29
KR20010032741A (ko) 2001-04-25
EP1035966B1 (de) 2003-02-05
CA2313071A1 (en) 2000-04-13
AT407236B (de) 2001-01-25
BR9906848A (pt) 2000-10-10
ATA165898A (de) 2000-06-15
DE59904221D1 (de) 2003-03-13
EP1035966A1 (de) 2000-09-20
ID25497A (id) 2000-10-05
US6517472B1 (en) 2003-02-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0030653B1 (en) Apparatus for alternating the folded and open edges of a succession of folded pads
EP1910171B1 (en) Rotary transfer mechanism
US4043442A (en) Transfer mechanism
US8720667B2 (en) Product bag unloading apparatus
JP2898086B2 (ja) 連続的に搬送される重なり合った物品の流れを分割する装置
US4219112A (en) Conveyor system with article transfer apparatus
EP2195265B1 (en) Transfer device metering apparatus and methods
EP2402270B1 (en) Duplex-type product bag unloading apparatus
EP0669254A1 (en) Device for withdrawing and opening foldable boxes and for feeding them to packaging line
US5503519A (en) Apparatus for loading plate-shaped articles
JP4667633B2 (ja) 連続移送式袋詰め包装機における空袋供給装置及び製品袋取出装置
EP1234770B1 (en) A bag mouth opening device for continuously conveyed bags
JP2756725B2 (ja) 筒状のカートンブランクを起立させる装置
BG64342B1 (bg) Устройство за разделяне на материал във форма на ленти, разположени една върху друга
CN114408288B (zh) 水平给袋包装机
US6035994A (en) Conveyor
US4223883A (en) Bag tube-feeder system
EP0860362B1 (en) Device for transferring bags from a filling station to a conveyor
CZ20001811A3 (cs) Zařízení na oddělování nad sebou ležících pásů materiálu
JPH02282005A (ja) 横型製袋充填包装機のボックスモーション型加熱溶断封緘装置用ベルトコンベア
CN112918768A (zh) 一种具有高速分拣和翻包功能的分拣机
US7168697B2 (en) Device for delivering printed products and machine and method for processing printed products
CN107521156A (zh) 一种立式输送与缝袋底装置
GB2195288A (en) Apparatus for manufacturing valved sacks