BG60572B1 - Wet electrostatic settling tank - Google Patents

Wet electrostatic settling tank Download PDF

Info

Publication number
BG60572B1
BG60572B1 BG92333A BG9233390A BG60572B1 BG 60572 B1 BG60572 B1 BG 60572B1 BG 92333 A BG92333 A BG 92333A BG 9233390 A BG9233390 A BG 9233390A BG 60572 B1 BG60572 B1 BG 60572B1
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
electrodes
wet electrostatic
electrostatic precipitator
collector electrodes
cooling
Prior art date
Application number
BG92333A
Other languages
English (en)
Other versions
BG92333A (bg
Inventor
Harry Johansson
Original Assignee
Boliden Contech Ab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Boliden Contech Ab filed Critical Boliden Contech Ab
Publication of BG92333A publication Critical patent/BG92333A/bg
Publication of BG60572B1 publication Critical patent/BG60572B1/bg

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B03SEPARATION OF SOLID MATERIALS USING LIQUIDS OR USING PNEUMATIC TABLES OR JIGS; MAGNETIC OR ELECTROSTATIC SEPARATION OF SOLID MATERIALS FROM SOLID MATERIALS OR FLUIDS; SEPARATION BY HIGH-VOLTAGE ELECTRIC FIELDS
    • B03CMAGNETIC OR ELECTROSTATIC SEPARATION OF SOLID MATERIALS FROM SOLID MATERIALS OR FLUIDS; SEPARATION BY HIGH-VOLTAGE ELECTRIC FIELDS
    • B03C3/00Separating dispersed particles from gases or vapour, e.g. air, by electrostatic effect
    • B03C3/34Constructional details or accessories or operation thereof
    • B03C3/40Electrode constructions
    • B03C3/45Collecting-electrodes
    • B03C3/455Collecting-electrodes specially adapted for heat exchange with the gas stream

Landscapes

  • Electrostatic Separation (AREA)

Description

Изобретението се отнася до усъвършенстване на мокри електростатични утаители, предназначени за очистване на замърсени от влага и прах газове, утаители от вида, който включва разделяща секция, охлаждащ кондензатор, свързан с разделящата секция и емисионни електроди, разположени вътре в множество от колекторни електроди, преминаващи през охлаждащата част.
Електростатични утаители се използват например за пречистване на замърсени с прах газове, отделящи се при процеса на производство на сярна киселина, процесите на металолеене, изгаряне на въглища и при инсталациите за изгаряне на отпадъци.
Когато влажните и замърсени с прах газове съдържат определено количество влага, електростатичният утаител трябва да бъде от среда, получена от наситен с влага газ и повишена температура, и да не корозира достатъчно бързо. Подобрена и усъвършенствана устойчивост на корозия може да бъде постигната чрез избор на някои неръждаеми високо легирани стоманени сплави. Такива високо легирани стомани също са подложени на корозия и в много случаи на нежелано висока степен на корозия, когато температурата на наситения газ започва да превишава например 40-60°С.
За да се осигури подобрена корозионна среда за стоманата, особено подходящо е да се обединят кондензиращо охлаждащо устройство в съществуващата утаяваща секция на електростатичния утаител. Осигуряването на отделно устройство за охлаждане на димните газове преди посочения газ, влизащ в разделящата секция на електростатичния утаител, е значително по-скъпо и икономически неизгодно решение.
За съжаление сериозни корозионни проблеми възникват също така и при мокрите електростатични филтри с вградени кондензиращи охлаждащи устройства, тъй като в резултат от изменящата се степен на неравномерност в охлаждането на горещите газове вътрешната повърхност на колекторните електроди, които обграждат емисионните електроди и е възможно да са с формата например на кухи тръби, улавящи течността, кондензирана от съдържащия влага газ, който трябва да бъде пречистен в електростатичния утаител.
В патент на ϋΕ-27 43 292, Вауег АС, е описан мокър електростатичен утаител, включващ тръбообразни колекторни електроди от материали с ниска проводимост като твърд РУС или стъкло, за да издържа на корозия. Течният филм върху вътрешната повърхност на колектора трябва да бъде заземен със специален проводник.
Задачата на изобретението е да се създаде мокър електростатичен утаител, чрез който да се извършва равномерно охлаждане на газовете в кондензиращ охлаждащ блок, обединен с утаяваща секция.
Устройството съгласно изобретението създава възможност да се използва високо легирана стомана - частично в структурните елементи, подложени на корозионно действаща среда, чрез намаление на скоростта на корозия и/или позволява използването на поевтина стомана с по-ниско качество, например по-ниско легирана стомана.
Задачата е решена с мокър електростатичен утаител за пречистване на замърсени с влага и прах газове, включващ кондензиращ охлаждащ блок, обединен с утаяващата секция на електростатичния утаител. Емисионни електроди са поставени в множество от колекторни електроди, които преминават през охлаждащ блок, през който газът се подава в правоток. Съгласно изобретението разпределителни тръби са разположени в областта между колекторните електроди, така че да осигуряват еднакво разпределение на охлаждаща среда по дължина на външните повърхности на колекторните електроди.
Съгласно вариант на електростатичния утаител разпределящите тръби са изработени с множество отвори по техните дължини.
Съгласно друг вариант на електростатичния утаител разпределящите тръби са затворени или херметизирани в единия си край.
Устройството съгласно изобретението има предимство от икономически характер, тъй като е удължен техническият живот на мокрия електростатичен утаител, когато например колекторните електроди, обграждащи емисионните електроди, състоящи се например от тръбни конструкции, са изработени от ниско легирана стомана. Друго предимство е възможността да се избира ниско легирана стомана за изработването на колекторните електроди и да се постигне добра устойчивост на коро3 зия и удължен технически живот на колекторните електроди. Също така ефективно се пречистват много проблемните димни газове, които не биха могли по друг начин на бъдат обработени в стоманени конструкции, без необходимост да се използват например кожени или пластмасови конструкции с общи недостатъци:
Примерно изпълнение на изобретението е показано на приложените фигури, от които:
Фигура 1 представлява частичен поглед в перспектива на мокър електростатичен утаител;
Фигура 2 - схематичен надлъжен разрез на мокър електростатичен утаител;
Фигура 3 - разрез на устройството по линията III - III от фиг. 2;
Фигура 4 - разрез на устройството по линията IV - IV от фиг. 2;
Фигура 5 - увеличение на V от фиг. 2.
Фигура 1 пояснява електростатичен утаител във вид на мокър електростатичен утаител, снабден с обединен кондензиращ обхождащ блок. Мокрият електростатичен утаител 1 включва източник на високо напрежение 2 и изолатори 3, които носят множеството от емисионни електроди 4, чрез носеща конструкция, като всеки от емисионните електроди 4 е обграден от колекторен електрод 5 с тръбна конструкция. Източникът на напрежение 2 създава потенциална разлика между емисионните електроди 4 и обграждащите ги колекторни електроди 5, така че да генерира електрическо поле в областта 6 между електродите. Газът, замърсен с влага и прах, преминава през областта 6 и частичките прах и влага са повлияни от електрическото поле, така че те се утаяват основно върху вътрешната повърхност на колекторните електроди 5, т.е. вътрешната повърхност на тръбите, така че газът е основно пречистен от частички влага и прах, когато излезе от праховия утаител. Потокът от газ, замърсен с влага и прах в мокрия електростатичен утаител 1, е представен чрез стрелката 8, докато пречистеният газ, който излиза от утаителя 1, е представен чрез стрелката 9.
Газът, замърсен с влага и прах, тече нагоре през тръбните колекторни електроди 5 и потенциалната разлика предимно под формата на постоянно токово напрежение, възникнало между колекторните електроди 5 и емисионните електроди 4, има ефект в загряване и коронно изпразване. При това се упражнява максимално разделяне на частиците от влага и прах поотделно, носени от газа и откъдето е максималният възможен ефект на пречистване на газа. Частиците от влага и прах се събират основно върху вътрешната повърхност на тръбите 5 и падат надолу от утаителя 1 в посока на стрелката 10.
Съгласно изобретението утаяващата секция или разделяща секция 20 на мокрия електростатичен утаител 1 включва кондензиращ охлаждащ блок 21, който има вход 22 за охлаждащата среда 23, охлаждащата среда за предпочитане е течна, например вода. Охлаждащият блок 21 също включва изход 24 за охлаждащата течност. Охлаждащият блок 21 е оформен външно чрез корпус от метални плочи 25, горна плоча 27 и долна плоча 26. Долната плоча 26 и горната плоча 27 имат отверстия за свързване с тръбните колекторни електроди 5 и връзка, която предотвратява изтичането на охлаждаща среда, например заварка, направена между тръбите 5 и плочите 26 и 27. Както е показано на фигурите от 2 до 4, циркулиращата охлаждаща среда 23 напълва пространството, определено между външната повърхност на тръбите 5 и външната обшивка на охладителя. Външната обшивка е оформена чрез корпуса на плочи 25, долната плоча 26 и горната плоча 27.
Поставени са носещи пръти 30 между корпуса от плочи 25 за оказване на повишено механично съпротивление.
Утаяващата секция 20 включва колекторните електроди 5, емисионните електроди 4, централно и коаксиално поставени в колекторните електроди и кондензиращ охлаждащ блок 21.
Поради това, че се съдържат киселини и аерозоли в димните газове и се отлагат в тръбните колекторни електроди 5, често е необходимо тръбните колекторни електроди да се конструират от скъпа високо легирана стомана или от още по-устойчив на корозия материал, което повишава цената на мокрия елекростатичен утаител 1. Външното охлаждане на тръбите 5 така ще понижава температурата на тръбите и увеличава кондензацията върху вътрешната повърхност на тръбите. Това позволява да бъде намалена степента, при която тръбите 5 корозират като резултат от действието на слоевете от кондензат, които се формират върху вътрешната повърхност и стимулират корозията. Осигурено е специално устройство съгласно изобретението за постигане на постоянно охлаждане на всички тръбни колекторни електроди 5. Всички тръби 5, които включват електроди в утаителя 20, е възможно да бъдат охлаждани постоянно чрез устройство във формата, напр. на множество от разпределящи тръби 50 и 60 в двете горни и по-долните крайни части на секцията 20 на утаителя.
Броят на разпределителните тръби 50 и 60 е в зависимост от броя на колекторните електроди 5, и в примерните изпълнения от фигурите от 2 до 5 три такива разпределящи тръби са осигурени в горните и по-долните крайни части на частта на утаителя.
На фигура 4 входните разпределящи тръби 50 са поставени в по-ниската крайна част на секцията 20 на утаителя и са свързани паралелно така, че охлаждащата среда, която влиза във входа 22, се разпределя паралелно към всички входни разпределящи тръби 50 чрез разпределящ канал 51. Входните разпределящи тръби 50 са затворени или изолирани при техните свободни краища 52 и са подсигурени по дължината на тяхната горна повърхност с множество изходни отвори 53 за охлаждащата среда.
Изходните разпределителни тръби 60 са показани на фигура 3. Свободните краища 62 на тръбите 60 са затворени или изолирани и множеството от входни отверстия 63 са разпределени по дължина на долната повърхност на съответните тръби. Изходните разпределящи тръби 60 са свързани с канал 61, който на свой ред е свързан с изхода 24 за охлаждащата среда.
Входът 22 и изходът 24 са свързани с външна охлаждаща циркулация, като по този начин се възстановява термичната енергия, уловена от колекторните електроди 5 и се оползотворява.
Входните и изходните разпределящи тръби 50 и 60 от фигура 5 са затворени или изолирани в единия си край 62.
Броят на разпределящите тръби 50 и 60 може да е различен и размерите на отверстията 53 и 63 могат да варират по дължина на съответните тръби, като по този начин компенсират пада на налягането, появяващ се в тръбите, и така течността ще влиза и излиза равномерно по продължение на цялата дължина на тръбите. За стабилност затворените или изолираните краища 52 и 62, респективно на тръбите 50 и 60, могат да бъдат фиксирани съответно към околната среда.
Предимство е, когато входът 22 за течността е локализиран в по-ниската част на секцията на утаителя и изходът 24 за течност е локализиран в горната част на секцията, при което се постига съвместно действие на термичното придвижване на средата. В обсега на изобретението е да се разменят местата на входа 22 и изхода 24.
Отверстията или отворите 53 и 63, разположени в разпределителните тръби 50 и 60, могат да бъдат насочени във взаимносвързани различни посоки, така че да се получи оптимално разпределение на охладителя в охлаждащия блок 21.
В резултат на подобрената равномерност на разпределянето на охлаждащата среда, получена съгласно изобретението, се подобрява и енергийното захранване.
Изобретеното устройство осигурява особено ефективно и равномерно охлаждане на всички колекторни електроди 5, които имат значително по-ниска степен на корозия от вътрешната си страна. Заедно с това, полезният живот на мокрия електростатичен утаител може да бъде увеличен и/или колекторните електроди могат да бъдат изработени от по-евтина и по-ниско легирана стомана.
Например външните плочи 25 на рамката - касата на охлаждащия блок 21 могат да бъдат изработени от стомана без легиращи елементи.
Следващите примери поясняват предимствата на утаителя съгласно изобретението.
Аерозолните частици, образувани например в омокряща кула и постъпващи отдолу в мокър електростатичен утаител, имат често много висока концентрация, например на Н8Ск. Количеството на течността Н,8О. в аерозола е малко, например може да достигне около 1 β/Νπι3.
Когато мокрият електростатичен утаител преработва около 20000 Νιη3 газ на час, това означава 20 000 х 0,001 = 20 к£ течно съдържание или 35% Н24, която е отложена върху вътрешната повърхност на тръбните колекторни електроди за час.
Когато газът се охлажда, водните пари се кондензират върху охлаждащите повърхности - страните на филтриращата секция.
Количеството изпарена вода, която е утаена нормално, е от 500 до 1500 1/Ь.
Когато газът има температура на насищане 60°С, се охлажда 1 000 литра газ на час.
Сярната киселина (20 к£ х 0,35 = 7,0 к§) след това се разрежда с 1 000 литра вода, при което действителната концентрация на Н24 се намалява от 35% ДО 7 к§/1 013 к£ = около 0,7%.
При този охлаждащ кондензиращ процес ще означава, че новата работна точка за стоманата на колекторните електроди ще бъде преместена, частично към по-ниска температура на стоманата и частично поради пълната промяна на концентрацията на киселината, с това до намаляване на степента на корозия на стоманата.
При условие че средствата са в съответствие с изобретението за осъществяващото се равномерно и ефективно охлаждане на колекторните електроди осигуряват много важни предимства. Структурната конфигурация на споменатите средства може да бъде лесно приспособена към конструкцията на утаяващата секция и че споменатите средства също така не зависят от броя на наличните колекторни електроди, или от тяхната форма и конфигурация.
Когато формата на утаяващата секция 20 е с кръгли външни контури или напречна секционна форма така, че плочите 25 от обвивката на охлаждащия блок 21 по принцип се поставят върху относително големи тръби, като разпределящите тръби 50, 60 са приспособени към горе споменатия контур.
Изобретението не се ограничава с описаните вариантни решения и промени и модификации могат да бъдат направени в рамките на следващите претенции.

Claims (3)

  1. Патентни претенции
    1. Мокър електростатичен утаител (1) за пречистване на замърсени с влага и прах
    10 газове, включващ кондензиращ охлаждащ блок (21), обединен с утаяваща секция (20), в който емисионни електроди (4) са поставени в множество от колекторни електроди (5), които преминават през охлаждащия блок (21) и през
    15 който газът е подаван в правоток, характеризиращ се с това, че разпределителни тръби (50, 60) са разположени в областта между колекторните електроди (5), така че да осигурят равномерно разпределение на охлаждащата среда по дължината на външните повърхности на колекторните електроди.
  2. 2. Мокър електростатичен утаител съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че по дължината на разпределителните тръби (50, 60) са изработени множество отвори (53, 63).
  3. 3. Мокър електростатичен утаител съгласно претенция 1 или 2, характеризиращ се с това, че разпределителните тръби (50, 60) са затворени или херметизирани съответно в единия си край (52, 62).
    Приложение: 5 фигури
BG92333A 1988-11-04 1990-06-29 Wet electrostatic settling tank BG60572B1 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE8804008A SE462421B (sv) 1988-11-04 1988-11-04 Anordning vid vaatelektrofilter
PCT/SE1989/000617 WO1990005027A1 (en) 1988-11-04 1989-11-02 Device at wet electrostatic precipitator

Publications (2)

Publication Number Publication Date
BG92333A BG92333A (bg) 1993-12-24
BG60572B1 true BG60572B1 (en) 1995-09-29

Family

ID=20373861

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG92333A BG60572B1 (en) 1988-11-04 1990-06-29 Wet electrostatic settling tank

Country Status (12)

Country Link
US (1) US5039318A (bg)
EP (1) EP0406348B1 (bg)
JP (1) JP2718558B2 (bg)
AU (1) AU615592B2 (bg)
BG (1) BG60572B1 (bg)
DE (1) DE68912320T2 (bg)
DK (1) DK165487C (bg)
FI (1) FI97279C (bg)
NO (1) NO174658C (bg)
RO (1) RO104867B1 (bg)
SE (1) SE462421B (bg)
WO (1) WO1990005027A1 (bg)

Families Citing this family (27)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP3211032B2 (ja) * 1991-08-02 2001-09-25 株式会社エルデック 電気集塵装置
US6110256A (en) * 1998-06-17 2000-08-29 Croll Reynolds Clean Air Technologies, Inc. Apparatus and method for removing particulates and corrosive gases from a gas stream
US6193782B1 (en) 1999-03-30 2001-02-27 Croll Reynolds Clean Air Technologies, Inc. Modular condensing wet electrostatic precipitators and method
US6294003B1 (en) 1999-03-30 2001-09-25 Croll Reynolds Clean Air Technologies, Inc. Modular condensing wet electrostatic precipitators
CN1093435C (zh) * 2000-01-31 2002-10-30 烟台万华聚氨酯股份有限公司 湿法电除尘工艺及专用设备
US6508861B1 (en) 2001-10-26 2003-01-21 Croll Reynolds Clean Air Technologies, Inc. Integrated single-pass dual-field electrostatic precipitator and method
SE520901C2 (sv) * 2001-11-30 2003-09-09 Bact System Ab Emissionselektrod
US6955075B2 (en) * 2002-11-04 2005-10-18 Westinghouse Savannah River Co., Llc Portable liquid collection electrostatic precipitator
WO2004085946A1 (de) * 2003-03-26 2004-10-07 Mentus Holding Ag Plattenwärmetauscher
SE526864C2 (sv) * 2004-07-05 2005-11-15 Svensk Roekgasenergi Intressen Förfarande och anordning för avskiljning av föroreningar ur ett gasflöde
US20070224087A1 (en) * 2004-07-08 2007-09-27 Zhong Ding Airborne material collection and detection method and apparatus
CA2598187C (en) * 2005-02-18 2015-02-03 Turbosonic Inc. Mast electrode design
US7318857B2 (en) * 2005-03-02 2008-01-15 Eisenmann Corporation Dual flow wet electrostatic precipitator
US7297182B2 (en) * 2005-03-02 2007-11-20 Eisenmann Corporation Wet electrostatic precipitator for treating oxidized biomass effluent
US20070009411A1 (en) * 2005-07-08 2007-01-11 Eisenmann Corporation Method and apparatus for particulate removal and undesirable vapor scrubbing from a moving gas stream
US20070128090A1 (en) * 2005-12-06 2007-06-07 Eisenmann Corporation Wet electrostatic liquid film oxidizing reactor apparatus and method for removal of NOx, SOx, mercury, acid droplets, heavy metals and ash particles from a moving gas
FI119587B (fi) * 2007-04-23 2009-01-15 Beneq Oy Järjestely pienhiukkasten keräämiseksi
US8740600B1 (en) * 2007-10-09 2014-06-03 Isopur Technologies, Inc. Apparatus for agglomerating particles in a non-conductive liquid
US20100146982A1 (en) * 2007-12-06 2010-06-17 Air Products And Chemicals, Inc. Blast furnace iron production with integrated power generation
US8133298B2 (en) * 2007-12-06 2012-03-13 Air Products And Chemicals, Inc. Blast furnace iron production with integrated power generation
US8323386B2 (en) * 2009-10-16 2012-12-04 Midwest Research Institute, Inc. Apparatus and method for electrostatic particulate collector
US8414687B2 (en) 2010-09-23 2013-04-09 Chevron U.S.A. Inc. Method to control particulate matter emissions
CN103764293A (zh) 2011-03-28 2014-04-30 磁力技术涡轮声波公司 用于湿式静电除尘器的耐侵蚀的导电性复合材料集尘电极
US11027289B2 (en) 2011-12-09 2021-06-08 Durr Systems Inc. Wet electrostatic precipitator system components
CN105396697A (zh) * 2015-12-23 2016-03-16 山东国舜建设集团有限公司 高压湿式电除尘器可调式阴极固定装置
CN105964404A (zh) * 2016-05-06 2016-09-28 浙江天蓝环保技术股份有限公司 一种立式湿式电除尘器
CN106989614B (zh) * 2017-05-08 2022-11-11 湖南大学 一种基于静电喷雾的热源塔装置

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1393712A (en) * 1918-11-04 1921-10-11 Frank W Steere Process and means for removing suspended matter from gas
US1473806A (en) * 1918-12-05 1923-11-13 Research Corp Apparatus for separating tar from gases
GB136464A (en) * 1919-05-27 1919-12-18 Albert Mond Improvements in the Process of Separating Suspended Material from Gases and Apparatus therefor.
FR727090A (fr) * 1931-02-04 1932-06-13 Purification Ind Des Gaz Soc D Perfectionnement aux installations d'épuration électrique des gaz
FR944548A (fr) * 1947-03-20 1949-04-07 Cfcmug Perfectionnement aux appareils de purification des gaz par précipitation électrique
DE1013626B (de) * 1955-01-05 1957-08-14 Metallgesellschaft Ag Als indirekt wirkender Kuehler ausgebildetes Elektrofilter
US3755323A (en) * 1970-06-26 1973-08-28 Stauffer Chemical Co Triazinylaminoalkyl phosphonates
DE2340350A1 (de) * 1973-08-07 1975-03-06 Mannesmann Ag Verfahren und vorrichtung zur reinigung von staubhaltigen abgasen in nasselektrofiltern
DE2743292B2 (de) * 1977-09-27 1981-04-16 Bayer Ag, 5090 Leverkusen Elektroabscheider zur Abscheidung von Schwebstoffen aus einem heißen Gasstrom
DE3215400A1 (de) * 1982-04-24 1983-10-27 Metallgesellschaft Ag Nasselektrofilter fuer konverterabgase
DE3712887C1 (en) * 1987-04-15 1988-07-07 Rheinische Braunkohlenw Ag Method for switching off electrostatic precipitators for cleaning the vapours from driers for brown coal, and electrostatic precipitator suitable for carrying out the method

Also Published As

Publication number Publication date
DK165487B (da) 1992-12-07
DK149690D0 (da) 1990-06-19
NO174658C (no) 1994-06-15
FI903240A0 (fi) 1990-06-27
SE8804008L (sv) 1990-05-05
NO902976L (no) 1990-07-03
DE68912320T2 (de) 1994-05-05
EP0406348A1 (en) 1991-01-09
AU4501389A (en) 1990-05-28
WO1990005027A1 (en) 1990-05-17
DE68912320D1 (de) 1994-02-24
FI97279C (fi) 1996-11-25
NO902976D0 (no) 1990-07-03
AU615592B2 (en) 1991-10-03
JP2718558B2 (ja) 1998-02-25
EP0406348B1 (en) 1994-01-12
FI97279B (fi) 1996-08-15
DK149690A (da) 1990-06-19
NO174658B (no) 1994-03-07
US5039318A (en) 1991-08-13
DK165487C (da) 1993-04-26
RO104867B1 (en) 1994-03-25
BG92333A (bg) 1993-12-24
EP0406348A4 (en) 1991-06-12
SE462421B (sv) 1990-06-25
SE8804008D0 (sv) 1988-11-04
JPH03502179A (ja) 1991-05-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
BG60572B1 (en) Wet electrostatic settling tank
US5364457A (en) Electrostatic gas cleaning apparatus
US4505724A (en) Wet-process dust-collecting apparatus especially for converter exhaust gases
US10016722B2 (en) Thermal power plant exhaust purification device
US6110256A (en) Apparatus and method for removing particulates and corrosive gases from a gas stream
WO2006004490A1 (en) Gas purification
CN108339380A (zh) 一种模块化的工业烟气净化装置
US2730195A (en) Gas cleaning method
JP2006322616A (ja) 空気浄化装置
JPH0160289B2 (bg)
KR20210085065A (ko) 전기집진식 유증기 응축 회수장치
JPH0576520U (ja) ミスト回収装置
KR940001416B1 (ko) 밴츄리형 습식전기 집진기
Jaasund Electrostatic precipitators: better wet than dry
CN214513682U (zh) 一种废气处理装置
RU2286200C2 (ru) Способ очистки выбросов в атмосферу от загрязняющих веществ и устройство для его осуществления
KR100351199B1 (ko) 흼미스트리커버리용습식전기집진기
SU973003A3 (ru) Трубчатый электрофильтр
CN206082837U (zh) 一种带蒸发冷却段的干湿复合型静电除尘器
CN111256161A (zh) 一种烟气取水脱白装置
RU2537588C2 (ru) Установка для очистки воздуха
CN109590112A (zh) 一种相变电除尘系统
RU2549414C2 (ru) Конденсационная камера
KR950005314Y1 (ko) 염화수소가스 분리장치
Parker The wet electrostatic precipitator: design and applications