UA85829C2 - Спосіб дугового зварювання вольфрамовим електродом в атмосфері інертного газу - Google Patents

Спосіб дугового зварювання вольфрамовим електродом в атмосфері інертного газу Download PDF

Info

Publication number
UA85829C2
UA85829C2 UAA200504557A UAA200504557A UA85829C2 UA 85829 C2 UA85829 C2 UA 85829C2 UA A200504557 A UAA200504557 A UA A200504557A UA A200504557 A UAA200504557 A UA A200504557A UA 85829 C2 UA85829 C2 UA 85829C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
electrode
angle
wall
welding
axis
Prior art date
Application number
UAA200504557A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Марсель Дюре Жан-Мішель Серж
Паскаль Гернью
Original Assignee
Снекма
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Снекма filed Critical Снекма
Publication of UA85829C2 publication Critical patent/UA85829C2/uk

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B23MACHINE TOOLS; METAL-WORKING NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B23KSOLDERING OR UNSOLDERING; WELDING; CLADDING OR PLATING BY SOLDERING OR WELDING; CUTTING BY APPLYING HEAT LOCALLY, e.g. FLAME CUTTING; WORKING BY LASER BEAM
    • B23K9/00Arc welding or cutting
    • B23K9/16Arc welding or cutting making use of shielding gas
    • B23K9/167Arc welding or cutting making use of shielding gas and of a non-consumable electrode
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B23MACHINE TOOLS; METAL-WORKING NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B23KSOLDERING OR UNSOLDERING; WELDING; CLADDING OR PLATING BY SOLDERING OR WELDING; CUTTING BY APPLYING HEAT LOCALLY, e.g. FLAME CUTTING; WORKING BY LASER BEAM
    • B23K33/00Specially-profiled edge portions of workpieces for making soldering or welding connections; Filling the seams formed thereby
    • B23K33/004Filling of continuous seams
    • B23K33/006Filling of continuous seams for cylindrical workpieces
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B23MACHINE TOOLS; METAL-WORKING NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B23KSOLDERING OR UNSOLDERING; WELDING; CLADDING OR PLATING BY SOLDERING OR WELDING; CUTTING BY APPLYING HEAT LOCALLY, e.g. FLAME CUTTING; WORKING BY LASER BEAM
    • B23K9/00Arc welding or cutting
    • B23K9/02Seam welding; Backing means; Inserts
    • B23K9/028Seam welding; Backing means; Inserts for curved planar seams
    • B23K9/0288Seam welding; Backing means; Inserts for curved planar seams for welding of tubes to tube plates

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Plasma & Fusion (AREA)
  • Arc Welding In General (AREA)
  • Butt Welding And Welding Of Specific Article (AREA)

Abstract

Даний винахід стосується способу дугового зварювання вольфрамовим електродом в атмосфері інертного газу першої деталі з першою стінкою і торцевим краєм до другої деталі з другою стінкою і краєм, де обидві деталі приварюються одна до одної вздовж поверхні з'єднання між згаданими краями, і уздовж якої перша стінка утворює виступаючий кут з другою стінкою. Спосіб відрізняється тим, що електрод переміщують уздовж згаданої поверхні, при цьому електрод розташовують з боку виступаючого кута під кутом (β) відносно першої стінки, меншим за 180°, а напрям (D) електрода проходить через кут, який більший розгорнутого, але менший повного, і який пов'язаний з виступаючим кутом. Спосіб застосовують, зокрема, для приварювання напрямних для свічок запалювання до кожуха камери згорання газотурбінного двигуна.

Description

тепловідведення, якщо це необхідно.
Винахід стосується також тримача електрода, який установлюється на машині, що реалізує спосіб.
Машина містить тримач електрода і засоби керування для переміщення засобів приведення у дію уздовж заданої траєкторії. Зокрема, під час зварювання засоби приведення у дію обертають електрод навколо нерухомої осі. Отже, використовується технологія, відома як орбітальне зварювання. Зокрема, засоби приведення у дію мають змінну швидкість. Тримач електрода згідно з винаходом містить осьову частину і засоби для кріплення електрода під заданим кутом відносно згаданої осі. Переважно, такий кут не дорівнює 90"; цей кут знаходиться між 0 і 180". Він встановлюється таким, щоб під час обертання тримача електрода, кут В електрода, відповідно до розглядуваної конфігурації, мав постійне значення, наскільки це можливо.
Далі буде описано варіант здійснення винаходу, що не вносить обмежень, з посиланням на додані ілюстрації, де: на Фіг.1 показано ручне зварювання згідно з відомими рішеннями, на Фіг.2 показано перший варіант зварювання згідно з винаходом, на Фіг.3 показано обидві деталі після зварювання, на Фіг.4 показано другий варіант здійснення винаходу, на Фіг.5 показана деталь зварного шва згідно з другим варіантом здійснення винаходу.
На Фіг.2 зображена частина зовнішнього кожуха 11 камери 10 згорання турбореактивного двигуна, на рівні отвору для проходу свічки запалювання. Свічка, як і решта кожуха, не показана. Напрямна 12 свічки запалювання дає можливість утримувати свічку запалювання на своєму місці всередині камери згорання. Тут ця перша деталь виготовлена як частина циліндра 13 з віссю ХХ та з кріпильним фланцем 14 уздовж зовнішнього розширення циліндричної частини.
Зовнішній кожух 11 камери по суті циліндричний і має секцію, загалом у формі сферичного ковпака, спрямованого догори. В ньому передбачені осьові отвори, не показані, для проходу через них засобів, що подають у камеру пальне і повітря. Свічки запалювання запалюють паливноповітряну суміш.
Щоб прикріпити напрямну 12 до кожуха 11, свердлиться круговий наскрізний отвір. По периферії отвору товщина стінки зменшена, за рахунок центрувального зенкування з перпендикулярною віссю УМ, щоб сформувати опорну поверхню, на якій своїм торцевим краєм розміщується циліндрична деталь 13. В даному випадку згадана поверхня утворює площину з'єднання у. Торцевий край і опорна поверхня знаходяться в одній і тій же площині. Внаслідок кривизни кожуха камери вісь УУ утворює кут з віссю ХХ. З Фігури можна побачити, що діаметр отвору, виконаного в другій стінці, трохи менший, ніж діаметр трубки 13. Така ділянка утворює кільцевий виступ 15, функція якого полягає в тому, щоб бути присадним металом при зварюванні.
Щоб зварити обидві деталі докупи, використовують машину для дугового зварювання вольфрамовим електродом в атмосфері інертного газу, від якої можна побачити тільки верхівку тримача 20 електрода.
Установка орбітального типу для дугового зварювання вольфрамовим електродом в атмосфері інертного газу сама по собі відома. Вона складається з генератора струму і зварювальної головки. Зварювальна головка кріпиться на опорі і містить кронштейн для тримача електрода з його газовою оболонкою. Кронштейн може рухатися на опорі, щоб дати можливість щільно припасувати електрод відносно зони зварювання. Тримач електрода має форму перемички або прямолінійного стрижня. Тримач електрода обертається навколо своєї осі з допомогою механізму. Конструкція приєднана до програмованого автомата. Цей автомат регулює всі параметри, що впливають на процес зварювання: величини електричного струму, орбітальні поступальні швидкості верхівки електрода, тривалості нагрівання і витрати захисного газу, наприклад, аргону. Автомат розбиває цикл у 360" на низку регулювальних послідовностей. їх може бути, наприклад, 486, з яких кожна може мати різні значення параметрів. Таким чином, є можливість змінювати параметри для кожного положення електрода вздовж його орбітальної траєкторії, в залежності від локальної товщини заземлених деталей або присутності зон тепловідведення.
Тримач електрода 20 розміщують коаксіально до осі У, яка перпендикулярна до площини з'єднання обох деталей. Він несе вольфрамовий електрод 22, який утворює з віссю УМ встановлювальний кут а. Це зображення схематичне, і напрямну юбку для захисного газу побачити не можна. Електрод орієнтований у напрямі виступу 15, у виступаючому куті, який утворено першою стінкою 13 циліндричної деталі і другою стінкою 11 другої деталі.
Електрод утворює кут В із стінкою 13 так, що напрям О осі електрода проходить через виступ 15.
Переважно, напрям О лежить у куті, який більший розгорнутого, але менший повного, утворений стінками 13 і 12 ії є доповняльним до 360" для згаданого вище виступаючого кута.
Кут В знаходиться в межах від 0 до 1807. Електрод розміщують, переважно, так, що його напрям ОО проходить через площину з'єднання у, зокрема, в її центрі, і проходить через точку Р, котра лежить на перетині обох стінок 13 і 15 у куті, який більший розгорнутого, але менший повного.
Кут а вибирають в залежності від кута ВД таким чином, що незалежно від орбітального положення електрода навколо осі УУ його напрям О завжди правильно орієнтований.
Переважно, його вибирають таким, щоб надати куту В значення, котре під час обертання тримача електрода змінюється настільки незначно, наскільки це можливо. Цей нахил електрода відносно поверхні з'єднання перемішує зварювальну ванну і формує зварювальний шов, який, переважно, не вимагає жодної повторної механічної обробки.
Для зварювання деталей деталь 13 спочатку розміщують на кожусі, накладаючи на підготовлену поверхню. Там її тимчасово закріплюють. Потім виставляють електрод таким чином, що його вісь обертання проходить через опорну площину і вісь ХХ. Верхівка електрода розміщується на відстані, яка дозволяє сформувати зварювальну дугу.
Запускають машину. Тримач електрода обертається навколо своєї осі від вихідного положення, яке визначається згідно з програмою автомата. Швидкість переміщення головки з електродом запрограмована, так само, як і величина струму, що проходить через електрод, в залежності від її кутового положення в процесі обертання. Дійсно, можна бачити, що через складність геометрії деталей, кількість металу під дугою не є постійною. Однорідний зварювальний шов формується за рахунок узгодження обох цих параметрів з геометрією. Витрата захисного газу також підбирається. Наприклад, для приварювання напрямної трубки для свічки запалювання може бути застосований цикл у 360" з п'ятьма або шістьма кутовими послідовностями, де поступальні швидкості головки з електродом і величина зварювального струму відрізняються.
Нижче показано приклад циклу: и нене певна яке пень Пернит перепокриттям
Сектор кутового 35" 105" 157 145" 57 обертання
Швидкість, ее! з 173 17 171 л/хв.
На Фіг.3 показана напрямна свічки запалювання, приварена до зовнішнього кожуха камери згорання.
Завдяки способу згідно з винаходом, зварювальний шов С має форму С1, що виблискує, без жодного пухирця від газового потоку, як зі сторони камери, так і зі сторони трубки. З протилежного боку, в куті, який більший розгорнутого, але менший повного, і який визначений стінками 13 ії 11, формується потовщення або кутовий шов С2.
Присутність цього потовщення дозволяє здійснювати простий візуальний контроль якості зварного шва.
Далі буде описано варіант способу згідно з Фіг.4.
Наприклад, кожух 11 камери згорання циліндричний, а його геометрія не дозволяє виконати центрувальне зенкування, як у попередньому випадку, наприклад, через його кривизну. Кожух просвердлюють з виконанням отвору під прямим кутом. Напрямну трубку розміщують в отворі, причому стінку 113 виставляють відносно країв отвору в кожусі 111. Кінець трубки розміщують з невеликим заглибленням відносно внутрішньої поверхні кожуха. Тимчасове кріплення може бути здійснене різними засобами, наприклад, уручну наносяться одна або кілька зварювальних точок. Далі установлюють тримач електрода, так, щоб верхівка електрода розміщувалась на заданій відстані від краю напрямної трубки. При цьому його вісь співпадає з віссю трубки. Напрям О осі електрода проходить, переважно, через точку Р на перетині променів кута, який, більший розгорнутого, але менший повного, і який сформований стінками 111 і 113, принаймні уздовж частини траєкторії електрода.
Процес зварювання виконують шляхом обертання тримача електрода навколо його осі; поступальна швидкість і величина струму, як і в попередньому прикладі, контрольоване змінюються в залежності від локальної товщини металу, що підлягає зварюванню.
На Фіг.5 показано зварювальний шов С", сформований під час цієї операції. По наявності потовщення С2 позаду зварного шва спосіб дає можливість візуально контролювати, що проникнення зварного шва задовільне.
В І
Тен 42 я --
З
/ г
Фіг 7 у- р г рин ас, ( с- зе Ї Ї х
Пеня т5- Пи нт до х
Фе 2 с Й
Й і шо що
Фіг: З
ШУ РУ
Я
Лв и п й дА-И:
А Ро за мо | і хів
Р « ї 113
Фів. 4 - ШИ
Де т 9
Фіг; 5
UAA200504557A 2004-05-18 2005-05-16 Спосіб дугового зварювання вольфрамовим електродом в атмосфері інертного газу UA85829C2 (uk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR0405416A FR2870470B1 (fr) 2004-05-18 2004-05-18 Procede de soudage tig

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA85829C2 true UA85829C2 (uk) 2009-03-10

Family

ID=34939861

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA200504557A UA85829C2 (uk) 2004-05-18 2005-05-16 Спосіб дугового зварювання вольфрамовим електродом в атмосфері інертного газу

Country Status (11)

Country Link
US (1) US7241961B2 (uk)
EP (1) EP1598139B1 (uk)
JP (1) JP4854986B2 (uk)
CN (1) CN100563896C (uk)
AT (1) ATE505286T1 (uk)
CA (1) CA2507855C (uk)
DE (1) DE602005027419D1 (uk)
ES (1) ES2364337T3 (uk)
FR (1) FR2870470B1 (uk)
RU (1) RU2374047C2 (uk)
UA (1) UA85829C2 (uk)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2896854B1 (fr) * 2006-02-01 2008-04-25 Snecma Sa Procede de fabrication d'une chambre de combustion
CN101270459B (zh) * 2007-12-29 2010-06-09 大连交通大学 焊趾tig重熔后跟随激冷处理改善焊接接头疲劳强度的方法
US9101997B2 (en) * 2008-09-11 2015-08-11 Siemens Energy, Inc Asymmetric heat sink welding using a penetration enhancing compound
FI123362B (fi) * 2011-06-06 2013-03-15 Efes Tex Ag Menetelmä putkien T-haaraliitosten tekemiseksi
RU2671783C1 (ru) * 2017-12-04 2018-11-06 Общество с ограниченной ответственностью "Межобластной финансовый центр оценки и экспертиз" (ООО "МФЦО") Способ уменьшения остаточных деформаций металлических листов при сварке

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE789566Q (fr) * 1962-03-20 1973-01-15 Brown Boilers Ltd Soudage de tubes
GB1372057A (en) * 1971-01-12 1974-10-30 Jenkins Co Ltd Robert Welding of tubes to tube plates
JPS5944951B2 (ja) * 1978-11-08 1984-11-02 三菱重工業株式会社 管と管板の溶接方法
EP0073109A1 (en) * 1981-08-17 1983-03-02 ROBERT JENKINS & CO. LIMITED Welding of tubes to tube plates
JPS58192693A (ja) * 1982-05-07 1983-11-10 Ishikawajima Harima Heavy Ind Co Ltd パイプと管台の突合せ溶接開先形状
JPS58218379A (ja) * 1982-06-12 1983-12-19 Mitsubishi Heavy Ind Ltd 自動tig溶接方法
JPS6015069A (ja) * 1983-07-06 1985-01-25 Kobe Steel Ltd Al管の円周方向隅肉溶接方法
US4481339A (en) * 1983-09-15 1984-11-06 General Electric Company Acid-extended copolyamideimides and method for their preparation
SE441249B (sv) * 1984-02-24 1985-09-23 Esab Ab Anordning for invendig svetsning av ett hornforband mellan ett forsta och ett andra ror
CN1024173C (zh) * 1992-05-21 1994-04-13 大庆石油管理局油田建设设计研究院 小口径钢质管道焊接接头区内壁防腐焊接补口方法及装置
JP2612427B2 (ja) * 1994-11-28 1997-05-21 カルソニック株式会社 排気マニホールドの板材とパイプ材の溶接構造および排気マニホールドの製造方法
DE19623103A1 (de) * 1996-06-10 1997-12-11 Ymos Ag Ind Produkte Verfahren zur Herstellung einer T-Verbindung durch Schweißen sowie Profil und Schweißplättchen zur Durchführung des Verfahrens
JPH1094874A (ja) * 1996-09-24 1998-04-14 Babcock Hitachi Kk 管継手の自動溶接方法
DE19926796A1 (de) * 1999-06-11 2000-12-14 Vaw Ver Aluminium Werke Ag Schweißteil und Schweißverfahren

Also Published As

Publication number Publication date
DE602005027419D1 (de) 2011-05-26
CN100563896C (zh) 2009-12-02
CA2507855C (fr) 2013-01-29
EP1598139B1 (fr) 2011-04-13
FR2870470A1 (fr) 2005-11-25
CN1736648A (zh) 2006-02-22
ATE505286T1 (de) 2011-04-15
US20050258144A1 (en) 2005-11-24
RU2005115011A (ru) 2006-11-27
JP2005329466A (ja) 2005-12-02
EP1598139A1 (fr) 2005-11-23
ES2364337T3 (es) 2011-08-31
JP4854986B2 (ja) 2012-01-18
US7241961B2 (en) 2007-07-10
FR2870470B1 (fr) 2007-09-28
CA2507855A1 (fr) 2005-11-18
RU2374047C2 (ru) 2009-11-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA85829C2 (uk) Спосіб дугового зварювання вольфрамовим електродом в атмосфері інертного газу
US20090212024A1 (en) Welding process
US7930825B2 (en) Blowout resistant weld method for laser welds for press-fit parts
JP2005009856A (ja) チャンバ壁に溶接されないプラグ密封装置
US9956628B2 (en) Method of producing a rotationally oriented thread
JP2007263114A (ja) 内燃機関のための噴射ノズル及び異なる加工成形を施された少なくとも2つの通路を1つの工作物に設けるための方法
JP5573295B2 (ja) タービンローターの製造方法
US20110290915A1 (en) Laser welding method, pipe joint product, and injector using the product
CA2256494A1 (en) A method for effecting control over an rsfc burner
JP4137487B2 (ja) スパークプラグの製造方法
JP2747746B2 (ja) 筒体内面のレーザ焼入れ方法
PT751346E (pt) Bico de corte com mistura de gases
US11728626B2 (en) Method for manufacturing a prechamber spark plug
CN112534127B (zh) 燃烧室中的引导装置
JP2019195839A (ja) 溶接方法および溶接装置
GB2123946A (en) Flat flame burner
JPS5691992A (en) Laser welding method and laser working head
CN109483026B (zh) 一种窄间隙散管对口焊接方法
JP2004225101A (ja) 溶射方法及び溶射ガン装置
SU1314516A1 (ru) Способ газотермического напылени покрытий на тела вращени и устройство дл его осуществлени
JPS63210240A (ja) 円筒状ブロツクの焼入れ方法
JPH0819870A (ja) プラズマキーホール溶接方法
KR0146782B1 (ko) 가스렌지의 연소장치
SU817389A1 (ru) Горелка
JP2000077036A (ja) ハロゲンランプ用ベースとベース付きハロゲンランプ並びにハロゲンランプの組立方法