UA85500C2 - Композиція, що має гепатопротекторну активність і нормалізує обмінні процеси - Google Patents

Композиція, що має гепатопротекторну активність і нормалізує обмінні процеси Download PDF

Info

Publication number
UA85500C2
UA85500C2 UAA200605629A UAA200605629A UA85500C2 UA 85500 C2 UA85500 C2 UA 85500C2 UA A200605629 A UAA200605629 A UA A200605629A UA A200605629 A UAA200605629 A UA A200605629A UA 85500 C2 UA85500 C2 UA 85500C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
phospholipid
mass
pharmaceutical composition
composition according
shell
Prior art date
Application number
UAA200605629A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Рустам Мунирович Иксанов
Роман Владимирович Иванов
Людмила Владимировна Жукова
Александр Иосифович Рудько
Светлана Александровна Еремкина
Людмила Валентиновна Моругина
Original Assignee
Открытое Акционерное Общество "Нижнегородский Химико-Фармацевтический Завод"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Открытое Акционерное Общество "Нижнегородский Химико-Фармацевтический Завод" filed Critical Открытое Акционерное Общество "Нижнегородский Химико-Фармацевтический Завод"
Priority to UAA200605629A priority Critical patent/UA85500C2/uk
Publication of UA85500C2 publication Critical patent/UA85500C2/uk

Links

Landscapes

  • Medicinal Preparation (AREA)

Abstract

Винахід належить до галузі медицини і стосується створення фармацевтичної композиції на основі фосфоліпіду, що має гепатопротекторну активність, нормалізує обмінні процеси і може бути використаний при виготовленні лікарського засобу у вигляді таблеток, гранул, пелет, капсул, розчинів для ін'єкцій, сиропу, суспензій.Композиція, містить фосфоліпід, незамінну амінокислоту, зокрема метіонін або треонін, і наповнювач, при сумарному вмісті фосфоліпіду і амінокислоти 15-80 % і їхньому масовому співвідношенні 2:1.Запропонована фармацевтична композиція має виражену гепатопротекторну активність і дозволяє нормалізувати жировий, білковий і вуглеводний обміни, а також розширює арсенал лікарських засобів для лікування захворювань печінки у вигляді різних лікарських форм.

Description

Винахід відноситься до області медицини і стосується створення фармацевтичної композиції на основі фосфоліпіду, що має гепатопротекторну активність, нормалізує обмінні процеси і може бути використаний при виготовленні лікарського засобу у вигляді таблеток, гранул, пелет, капсул, розчинів для ін'єкцій, сиропу, суспензій.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я за останні 20 років в усьому світі намітилася виразна тенденція до росту числа захворювань печінки. Тільки в країнах СНД щорічно реєструється від 500 тисяч до 1 мільйона людей, що страждають тією чи іншою печіночною патологією. У зв'язку з цим важливою є проблема пошуку нових високоефективних і одночасно безпечних засобів гепатопротекторної дії.
Серед них найбільш перспективними є засоби природного походження, наприклад фосфоліпіди.
Відомий препарат «ЕссенціалеФ Н» (І«Лікарські препарати в Росії», довідник Відаль, вид. 8. - М., «Астрафармсервис», 2002р., стор. Б-733|, що містить ессенціальні фосфоліпіди. Препарат випускається у вигляді капсул і ін'єкцій, при його застосуванні поліпшується функція печінки й ферментна активність клітин печінки.
Однак він не нормалізує обмінні процеси в організмі на достатньому рівні.
Відомий препарат «ЗссливерФ Форте» |«Лікарські препарати в Росії», довідник Відаль, вид. 8. - М., «АстраФармСервис», 2002р., стор. Б-733|, що містить ессенціальні фосфоліпіди та вітаміни. Однак, вітаміни можуть привести до погіршення переносності ессенціальних фосфоліпідів, що знижує ефективність препарату.
Найбільш близькою до композиції, що заявляється, по технічній сутності та результату, що досягається, є фармацевтична композиція, за патентом РФ Мо2133122 |«Композиція, що має властивості репарувати біологічні мембрани», кл. Аб1К31/685, Аб1КЗ35/78, опубл. 1999.07.20, власник патенту НДІ біомедичної хімії
РАМНІ, який обраний прототипом для обох незалежних пунктів формули.
Відома композиція містить фосфоліпіди, гліциррізинову кислоту або її солі й допоміжні речовини при сумарному вмісті фосфоліпідів і гліциррізинової кислоти або її солі 2-8Омас.95 і масовому співвідношенні фосфоліпідів і гліциррізинової кислоти або її солі не більше 4:1.
Фармацевтична композиція, описана в патенті, має гепатопротекторну активність і нормалізує жировий обмін, тому застосовується для лікування й профілактики гострих і хронічних захворювань печінки, відновлення функції печінки при інтоксикації.
Однак, даний засіб не має достатню гепатопротекторну активність і, як наслідок, впливає на нормалізацію лише жирового обміну, не впливаючи при цьому на білковий і вуглеводний обмін в організмі.
Задача, яку вирішує винахід, - створення ефективної фармацевтичної композиції на основі фосфоліпіду, що має виражену гепатопротекторну активність і дозволяє нормалізувати жировий, білковий і вуглеводний обміни, а також розширює арсенал лікарських засобів для лікування захворювань печінки у вигляді різних лікарських форм.
Технічний результат від використання запропонованого винаходу полягає в підвищенні терапевтичної ефективності лікарського засобу за рахунок підвищення його гепатопротекторної активності і здатності до нормалізації як жирового, так і білкового і вуглеводного обміну в організмі.
Зазначений технічний результат досягається запропонованою фармацевтичною композицією, що має гепатопротекторну активність і нормалізує обмінні процеси, яка містить фосфоліпід як рослинного, так і тварини походження, незамінну амінокислоту і наповнювач, при сумарному вмісті фосфоліпіду й амінокислоти 15-8Омас.9» і їхньому масовому співвідношенні 2:1.
Краще, коли як незамінну амінокислоту використовують о-аміно-у-метилтіомасляну кислоту (метіонін) або с-аміно-Д-оксимасляну кислоту (треонін).
Краще, коли як фосфоліпід використовують фосфоліпід рослинного походження, отриманий, наприклад, із соєвих бобів.
Краще, коли як фосфоліпід використовують фосфоліпід тваринного походження, отриманий, наприклад, з яєчного жовтка.
Краще, коли як фосфоліпід рослинного або тварини походження використовують фосфоліпід, з вмістом фосфатидилхоліна 73-79мас.9о.
Краще, коли як наповнювач використовують фармацевтично прийнятний наповнювач, що дозволяє одержати таблетки, або гранули, або пелети.
Краще, коли запропонована композиція виконана у вигляді таблеток, або гранул, або пелет, вкритих оболонкою на основі полімеру.
Краще, коли маса оболонки по відношенню до маси ядра становить, мас.9о: для таблетки - 5-10, для пелети - 12-20, для гранули - 30-45.
Краще, коли деяка кількість пелет або гранул може бути поміщена у фармацевтично прийнятну капсулу для перорального введення.
Краще, коли капсула заповнена пелехами або гранулами в такій кількості, що вміст у них діючої речовини еквівалентний терапевтичній дозі.
Краще, коли як наповнювач використовують рослинне масло, наприклад соєве.
Краще, коли фармацевтична композиція, що містить як наповнювач рослинне масло, може бути поміщена в капсулу для перорального введення в такій кількості, що вміст у ній діючих речовин еквівалентний терапевтичній дозі.
Краще, коли як наповнювач використовують фармацевтично прийнятний наповнювач, що дозволяє одержати розчин для ін'єкцій.
Краще, коли як наповнювач використовують фармацевтичний наповнювач, що дозволяє одержати сироп.
Краще, коли як наповнювач використовують фармацевтичний наповнювач, що дозволяє одержати суспензію.
Введення в запропоновану фармацевтичну композицію одночасно фосфоліпіду і незамінної амінокислоти при сумарному вмісті фосфоліпіду і амінокислоти 15-8095 і їхньому масовому співвідношенні 21 дозволяє одержати композицію, що має виражену гепатопротекторну активність і дозволяє одночасно стабілізувати як жировий, так і білковий і вуглеводний обміни в організмі.
Фармакологічна дія незамінних амінокислот грунтується на їхній ролі в обмінних процесах організму, зокрема білковому обміні.
Фосфоліпід, який є одним з основних компонентів клітинних мембран, має гепатопротекторну активність. Це пов'язано з його функцією по підтримці і відновленню нормального складу клітинних мембран.
Виражена гепатопротекторна активність запропонованої композиції забезпечується досягненням синергічного ефекту, який обумовлений тим, що незамінна амінокислота, зокрема метіонін і треонін, продукує синтез ендогенного холіну в організмі, що в свою чергу бере участь як у біосинтезі ендогенних фосфоліпідів, так і в підвищенні ефективності в підтримці й відновленні нормального складу клітинних мембран печінки екзогенними фосфоліпідами, що вводяться.
Разом з тим, що амінокислота нормалізує білковий обмін, нормалізація функції печінки спричиняє додаткову стабілізацію білкового обміну, а також стабілізацію жирового обміну за рахунок вироблення жовчі і стабілізацію вуглеводного обміну за рахунок регулювання загальної концентрації глюкози в крові.
Співвідношення компонентів у запропонованій композиції підібрано експериментальним шляхом і є оптимальним, що дозволяє одержати технічний результат, який відповідає поставленій задачі.
Фармацевтично прийнятний наповнювач для одержання таблеток, або гранул, або пелет може складатися, наприклад, із крохмалю, тальку, стеарату кальцію, лактози, полівінілпіролідону.
Фармацевтично прийнятний наповнювач для одержання ін'єкційних розчинів може складатися, наприклад, з води й полівінілпіролідону.
Фармацевтично прийнятний наповнювач для одержання сиропу може складатися, наприклад, з вуглеводу, загусника і фруктового харчового екстракту.
Як вуглевод можуть бути використані, наприклад, цукор або цукрозамінники, придатні для діабетиків.
Як цукрозамінник може бути використаний, наприклад, сорбіт.
Як загусник може бути використаний, наприклад, альгінат натрію.
Як фруктовий харчовий екстракт може бути використаний, наприклад, екстракт із плодів яблук.
Фармацевтично прийнятний наповнювач для одержання суспензії може складатися, наприклад, із води, консерванту і фруктового харчового екстракту.
Як консервант може бути використаний, наприклад, метабісульфіт натрію.
Спосіб одержання запропонованої композиції у вигляді таблеток. Розрахункову кількість фосфоліпіду і амінокислоти, при сумарному вмісті 15-8Омас.о» і їхньому масовому співвідношенні 2:1, змішують, додають необхідну кількість фармацевтично прийнятного наповнювача для одержання таблеткової маси, що містить, наприклад, крохмаль, тальк, стеарат кальцію, лактозу, полівінілпірролідон, і перемішують. З отриманої маси формують ядра у вигляді таблеток. На ядра таблеток може бути нанесена оболонка, яка складає 5-10мас.9о від маси ядра.
Спосіб одержання запропонованої композиції у вигляді гранул або пелет. Розрахункова кількість фосфоліпіду й амінокислоти при сумарному вмісті 15-3Омас.9Уо і їхньому масовому співвідношенні 21, змішують, додають необхідну кількість фармацевтично прийнятного наповнювача, що містить, наприклад: крохмаль, тальк, стеарат кальцію, лактозу, і отриману суміш зволожують, наприклад, полівінілпіролідоном.
З отриманої маси одержують пелети або гранули, отримані ядра калібрують і висушують. На ядра пелет або гранул може бути нанесена оболонка, наприклад, на основі полімеру, яка складає 12-20мас.9о від маси ядра пелет і 30-45мас 9о від маси ядра гранул. Отримані пелети або гранули можуть бути поміщені в шлунково-розчинні капсули, наприклад виконані з желатину, у такій кількості, що вміст у них діючих речовин еквівалентний терапевтичній дозі.
Спосіб одержання запропонованої композиції у вигляді суміші для капсулювання.
Розрахункова кількість підготовлених порошків фосфоліпіду і амінокислоти при сумарному вмісті 15- 8Омас.9о і їхньому масовому співвідношенні 2:11, перемішують з фармацевтично прийнятним наповнювачем, наприклад з соєвим маслом. Отриману суміш поміщають у шлунково-розчинні капсули, наприклад виконані з желатину, такій кількості, що вміст у ній діючих речовин еквівалентний терапевтичній дозі.
Спосіб одержання запропонованої композиції у вигляді розчину для ін'єкцій. Розрахункову кількість порошків фосфоліпіду й амінокислоти при сумарному вмісті 15-8Омас.оО» і їхньому масовому співвідношенні 21 змішують, додають фармацевтично прийнятний наповнювач, що складається, наприклад, з води й полівінілпіролідону, і перемішують. Отриманий розчин фільтрують, фасують в ампули й стерилізують.
Спосіб одержання запропонованої композиції у вигляді сиропу.
До попередньо приготованого фармацевтично прийнятного наповнювача, що складається, наприклад,
Із цукрового сиропу, загусника і фруктової харчової добавки, додають розрахункову кількість порошків фосфоліпіду і амінокислоти при сумарному вмісті 15-8О0мас.бо і їхньому масовому співвідношенні 2:1.
Отриману суміш перемішують і фасують у флакони.
Спосіб одержання запропонованої композиції у вигляді суспензії. Розрахункову кількість порошків фосфоліпіду і амінокислоти при сумарному вмісті 15-3Омас.9Уо і їхньому масовому співвідношенні 2:1 змішують, додають фармацевтично прийнятний наповнювач, що складається, наприклад, з води, метабісульфіту натрію, фруктової харчової добавки, перемішують і фасують у флакони.
В описаних способах одержання запропонованої композиції як фосфоліпід використаний фосфоліпід, що відповідає вимогам О5Р; як амінокислота - о-аміно-у-метилтіомасляна кислота (метіонін), що відповідає вимогам ФС 42-2787-99, і х-аміно-Д-оксимасляна кислота (треонін), що відповідає вимогам О5Р27-МЕ22.
Нижче наведеш конкретні приклади виготовлення запропонованої композиції у вигляді таблеток.
Приклад 1. 10,0г (1095) фосфоліпіду із сої й 5,0г (595) метіоніну змішують, додають 26,8г (26,895) крохмалю, 1,0г (1965) тальку, 0,5г (0,595) стеарату кальцію, 53,7г (53,790) лактози і 3,0г (395) полівінілпіролідону. У результаті одержують таблетку із сумарним вмістом фосфоліпіду й метіоніну 1595 при їхньому масовому співвідношенні 2:1.
Приклад 2.
53,3г (53,395) фосфоліпіду із сої і 26,7г (26,795) метіоніну змішують, додають 5,2г (5,290) крохмалю, 1,0г (1965) тальку, 0,5г (0,595) стеарату кальцію, 10,3г (10,395) лактози і З,Ог (395) полівінілпіролідону. Отриману суміш таблетують. В результаті одержують таблетку із сумарним вмістом фосфоліпіду і метіоніну 8095 при їхньому масовому співвідношенні 2:1.
Приклад 3.
Здійснюють як приклад 1, тільки як фосфоліпід композиція містить фосфоліпід з яєчного жовтка.
Приклад 4.
Здійснюють як приклад 2, тільки як фосфоліпід композиція містить фосфоліпід з яєчного жовтка.
Приклад 5.
Здійснюють як приклад 1, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Приклад 6.
Здійснюють як приклад 2, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Приклад 7.
Здійснюють як приклад 3, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Приклад 8.
Здійснюють як приклад 4, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Приклад 9.
Здійснюється як приклад 1, тільки таблетку масою 1 г покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,05г (590) від маси ядра.
Приклад 10.
Здійснюється як приклад 1, тільки таблетку масою 1г покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,1г (10905) від маси ядра.
Приклад 11.
Здійснюється як приклад 2, тільки таблетку масою 1г покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,05г (590) від маси ядра.
Приклад 12.
Здійснюється як приклад 2, тільки таблетку масою 1г покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,1г (10905) від маси ядра.
Приклад 13.
Здійснюється як приклад 3, тільки таблетку масою 1г покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,05г (5905) від маси ядра.
Приклад 14.
Здійснюється як приклад 3, тільки таблетку масою 1г покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,1г (10905) від маси ядра.
Приклад 15.
Здійснюється як приклад 4, тільки таблетку масою 1г покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,05г (590) від маси ядра.
Приклад 16.
Здійснюється як приклад 4, тільки таблетку масою 1г покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,1г (10905) від маси ядра.
Приклад 17.
Здійснюється як приклад 5, тільки таблетку масою 1г покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,05г (590) від маси ядра.
Приклад 18.
Здійснюється як приклад 5, тільки таблетку масою 1г покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,1г (10 95) від маси ядра.
Приклад 19.
Здійснюється як приклад 6, тільки таблетку масою 1г покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,05г (590) від маси ядра.
Приклад 20.
Здійснюється як приклад 6, тільки таблетку масою 1г покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,1г (10905) від маси ядра.
Приклад 21.
Здійснюється як приклад 7, тільки таблетку масою 1г покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,05г (590) від маси ядра.
Приклад 22.
Здійснюється як приклад 7, тільки таблетку масою 1г покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,1г (10905) від маси ядра.
Приклад 23.
Здійснюється як приклад 8, тільки таблетку масою 1г покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,05г (5905) від маси ядра.
Приклад 24.
Здійснюється як приклад 8, тільки таблетку масою 1г покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,1г (10905) від маси ядра.
Нижче наведені конкретні приклади виготовлення запропонованої композиції у вигляді гранул і пелет.
Приклад 25. 10,Ог (1095) фосфоліпіду із сої і 5,0г (595) метіоніну змішують, додають 26,8г (26,895) крохмалю, 1,0г (190) тальку, 0,5г (0,595) стеарату кальцію і 53,7г (53,790) лактози. Отриману суміш зволожують 3,0г (3905) полівінілпліролідону. З отриманої маси одержують пелети або гранули, які калібрують і висушують. В результаті одержують гранули або пелети із сумарним вмістом фосфоліпіду й метіоніну 1595 при їхньому масовому співвідношенні 2:1.
Приклад 26. 53,3г (53,395) фосфоліпіду із сої і 26,7г (26,795) метіоніну змішують, додають 5,2г (5,295) крохмалю, 1,0г
(195) тальку, 0,5г (0,595) стеарату кальцію, 10,3г (10,395) лактози. Отриману суміш зволожують 3,0г (3965) полівінілпіролідону. З отриманої маси одержують пелети або гранули, які калібрують і висушують. В результаті одержують таблетку із сумарним вмістом фосфоліпіду й метіоніну 8095 при їхній масовому співвідношенні 2:1.
Приклад 27.
Здійснюють як приклад 25, тільки як фосфоліпід композиція містить фосфоліпід з яєчного жовтка.
Приклад 28.
Здійснюють як приклад 26, тільки як фосфоліпід композиція містить фосфоліпід з яєчного жовтка.
Приклад 29.
Здійснюють як приклад 25, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Приклад 30.
Здійснюють як приклад 26, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Приклад 31.
Здійснюють як приклад 25, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Приклад 32.
Здійснюють як приклад 26, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Приклад 33.
Здійснюється як приклад 25, тільки гранулу масою 0,75мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,225г (30905) від маси ядра.
Приклад 34.
Здійснюється як приклад 25, тільки гранулу масою 0,75мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,338г (45905) від маси ядра.
Приклад 35.
Здійснюється як приклад 26, тільки гранулу масою 0,75мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,225г (30905) від маси ядра.
Приклад 36.
Здійснюється як приклад 26, тільки гранулу масою 0,75мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,338г (45905) від маси ядра.
Приклад 37.
Здійснюється як приклад 27, тільки гранулу масою 0,75мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,225г (30905) від маси ядра.
Приклад 38.
Здійснюється як приклад 27, тільки гранулу масою 0,75мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,338г (45905) від маси ядра.
Приклад 39.
Здійснюється як приклад 28, тільки гранулу масою 0,75мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,225г (30905) від маси ядра.
Приклад 40.
Здійснюється як приклад 28, тільки гранулу масою 0,75мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,338г (45905) від маси ядра.
Приклад 41.
Здійснюється як приклад 29, тільки гранулу масою 0,75мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,225г (30905) від маси ядра.
Приклад 42.
Здійснюється як приклад 29, тільки гранулу масою 0,75мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,338г (45905) від маси ядра.
Приклад 43.
Здійснюється як приклад 30, тільки гранулу масою 0,75мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,225г (30905) від маси ядра.
Приклад 44.
Здійснюється як приклад 30, тільки гранулу масою 0,75мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,338г (45905) від маси ядра.
Приклад 45.
Здійснюється як приклад 31, тільки гранулу масою 0,75мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,225г (3095) від маси ядра.
Приклад 46.
Здійснюється як приклад 31, тільки гранулу масою 0,75мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,338г (45905) від маси ядра.
Приклад 47.
Здійснюється як приклад 32, тільки гранулу масою 0,75мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,225г (30905) від маси ядра.
Приклад 48.
Здійснюється як приклад 32, тільки гранулу масою 0,75мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,338г (45905) від маси ядра.
Приклад 49.
Здійснюється як приклад 25, тільки пелету масою 1,5мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,18г (12905) від маси ядра.
Приклад 50.
Здійснюється як приклад 25, тільки пелету масою 1,5мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,3г (20905) від маси ядра.
Приклад 51.
Здійснюється як приклад 26, тільки пелету масою 1,5мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,18г (12905) від маси ядра.
Приклад 52.
Здійснюється як приклад 26, тільки пелету масою 1,5мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,3г (20905) від маси ядра.
Приклад 53.
Здійснюється як приклад 27, тільки пелету масою 1,5мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,18г (12905) від маси ядра.
Приклад 54.
Здійснюється як приклад 27, тільки пелету масою 1,5мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,3г (20905) від маси ядра.
Приклад 55.
Здійснюється як приклад 28, тільки пелету масою 1,5мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,18г (12905) від маси ядра.
Приклад 56.
Здійснюється як приклад 28, тільки пелету масою 1,5мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,3г (20905) від маси ядра.
Приклад 57.
Здійснюється як приклад 29, тільки пелету масою 1,5мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,18г (12905) від маси ядра.
Приклад 58.
Здійснюється як приклад 29, тільки пелету масою 1,5мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,3г (20905) від маси ядра.
Приклад 59.
Здійснюється як приклад 30, тільки пелету масою 1,5мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,18г (12905) від маси ядра.
Приклад 60.
Здійснюється як приклад 30, тільки пелету масою 1,5мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,3г (20905) від маси ядра.
Приклад 61.
Здійснюється як приклад 31, тільки пелету масою 1,5мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,18г (12905) від маси ядра.
Приклад 62.
Здійснюється як приклад 31, тільки пелету масою 1,5мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,3г (20905) від маси ядра.
Приклад 63.
Здійснюється як приклад 32, тільки пелету масою 1,5мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,18г (12905) від маси ядра.
Приклад 64.
Здійснюється як приклад 32, тільки пелету масою 1,5мм покривають полімерною оболонкою. При цьому маса оболонки становить 0,3г (20905) від маси ядра.
Приклади виготовлення запропонованої композиції для капсулювання.
Приклад 65. 10,0г (1095) фосфоліпіду із сої і 5,0г (595) метіоніну перемішують із 85,0г (8595) соєвого масла. В результаті одержують суміш із сумарним вмістом фосфоліпіду й метіоніну 15956 при їхньому масовому співвідношенні 2:1. Суміш капсулюють.
Приклад 66. 53,3г (53,390) фосфоліпіду із сої, 26,7г (26,795) метіоніну, перемішують із 20,0г (2095) соєвого масла. В результаті одержують суміш із сумарним вмістом фосфоліпіду й метіоніну 8095 при їхньому масовому співвідношенні 2:1. Суміш капсулюють.
Приклад 67.
Здійснюють як приклад 65, тільки як фосфоліпід композиція містить фосфоліпід з яєчного жовтка.
Приклад 68.
Здійснюють як приклад 66, тільки як фосфоліпід композиція містить фосфоліпід з яєчного жовтка.
Приклад 69.
Здійснюють як приклад 65, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Приклад 70.
Здійснюють як приклад 66, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Приклад 71.
Здійснюють як приклад 67, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Приклад 72.
Здійснюють як приклад 68, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Приклади виготовлення запропонованої композиції у вигляді розчину для ін'єкцій.
Приклад 73.
Беруть 10,0г (1095) фосфоліпіду із сої, 5,0г (595) метіоніну, Зг (395) полівінілпірролідону і 72,0г (7290) води для ін'єкцій. При цьому одержують розчин із сумарним вмістом фосфоліпіду й метіоніну 1595 при їхньому масовому співвідношенні 2:1.
Приклад 74.
Беруть 53,3г (53,395) фосфоліпіду із сої, 26,7г (26,7905) метіоніну, Зг (395) полівінілпіролідону і 17,0г (1 90) води для ін'єкцій. При цьому одержують розчин із сумарним вмістом фосфоліпіду і метіоніну 8095 при їхньому масовому співвідношенні 2:1.
Приклад 75.
Здійснюють як приклад 73, тільки як фосфоліпід композиція містить фосфоліпід з яєчного жовтка.
Приклад 76.
Здійснюють як приклад 74, тільки як фосфоліпід композиція містить фосфоліпід з яєчного жовтка.
Приклад 77.
Здійснюють як приклад 73, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Приклад 78.
Здійснюють як приклад 74, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Приклад 79.
Здійснюють як приклад 75, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Приклад 80.
Здійснюють як приклад 76, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Приклади виготовлення запропонованої композиції у вигляді сиропу.
Приклад 81.
Беруть 10,0г (1095) фосфоліпіду із сої, 5,0г (5 90) метіоніну, 1,0г (195) фруктової харчової добавки, 71,4г (71,495) цукрового сиропу і 12,6г (12,695) альгінату натрію Отриману суміш перемішують і фасують. При цьому одержують сироп із сумарним вмістом фосфоліпіду і метіоніну 1595 при їхньому масовому співвідношенні 2:1.
Приклад 82.
Беруть 53,3г (53,395) фосфоліпіду із сої, 26,7г (26,790) метіоніну, 1,0г (190) фруктової харчової добавки, 16,15г (16,1595) цукрового сиропу і 2,85г (2,8595) альгінату натрію. Отриману суміш перемішують і фасують
При цьому одержують сироп із сумарним вмістом фосфоліпіду й метіоніну 80906 при їхньому масовому співвідношенні 2:1.
Приклад 83.
Здійснюють як приклад 81, тільки як фосфоліпід композиція містить фосфоліпід з яєчного жовтка.
Приклад 84.
Здійснюють як приклад 82, тільки як фосфоліпід композиція містить фосфоліпід з яєчного жовтка.
Приклад 85.
Здійснюють як приклад 81, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Приклад 86.
Здійснюють як приклад 82, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Приклад 87.
Здійснюють як приклад 83, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Приклад 88
Здійснюють як приклад 84, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Приклад 89.
Здійснюють як приклад 81, тільки як вуглевод композиція містить сироп сорбіту.
Приклад 90.
Здійснюють як приклад 82, тільки як вуглевод композиція містить сироп сорбіту.
Приклади виготовлення запропонованої композиції у вигляді суспензії.
Приклад 91.
Беруть 10,0г (1095) фосфоліпіду із сої, 5,0г (590) метіоніну, 0,5г (0,595) фруктової харчової добавки, 0,1г (0,195) метабісульфіту натрію і 84,4г (84,495) води. Отриману суміш перемішують і фасують. При цьому одержують суспензію із сумарним вмістом фосфоліпіду й метіоніну 1595 при їхньому масовому співвідношенні 2:1.
Приклад 92.
Беруть 53,3г (53,395) фосфоліпіду із сої, 26,7г (26,7905) метіоніну, 0,5г (0,595) фруктової харчової добавки,
О,1г (0,195) метабісульфіту натрію і 19,4г (19,495) води. Отриману суміш перемішують і фасують. При цьому одержують суспензію із сумарним вмістом фосфоліпіду і метіоніну 8095 при їхньому масовому співвідношенні 2:1.
Приклад 93.
Здійснюють як приклад 91, тільки як фосфоліпід композиція містить фосфоліпід з яєчного жовтка.
Приклад 94.
Здійснюють як приклад 92, тільки як фосфоліпід композиція містить фосфоліпід з яєчного жовтка.
Приклад 95.
Здійснюють як приклад 91, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Приклад 96.
Здійснюють як приклад 92, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Приклад 97.
Здійснюють як приклад 93, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Приклад 98.
Здійснюють як приклад 94, тільки як амінокислоту композиція містить треонін.
Визначення вмісту фосфоліпіду в запропонованих композиціях здійснюється спектрофотометричним методом, незамінних амінокислот, зокрема метіоніну, методом прямого титрування.
Випробування на мікробіологічну чистоту таблеток, гранул, пелет і маси для капсулювання, отриманих у прикладах 1-72, сиропу, отриманого у прикладах 81-88, і суспензій, отриманих у прикладах 89-96, проводили відповідно до вимог ГФ Хі і Зміни МеЗ, категорія ЗБ. Отримані результати відповідають нормативним вимогам
Випробування на стерильність розчину для ін'єкцій, отриманого в прикладі 73-80, проводили відповідно до вимог ГФ ХІ. Отримані результати відповідають нормативним вимогам.
Були проведені дослідження з вивчення впливу фізичних факторів, таких як температура і світло, на фармацевтичні композиції, описані в прикладах 1-96.
Після проведення досліджень було встановлено, що найкращі умови зберігання: у сухому місці при температурі не вище 25760.
З метою визначення загальнотоксичної дії і доказу ефективності запропонованого фармацевтичного засобу були проведені його доклінічні випробування.
Дані випробування проведені на базі центральної науково-дослідної лабораторії Нижегородської державної медичної академії в грудні 2004 року.
Для випробування запропонована фармацевтична композиція була представлена у вигляді твердих желатинових капсул (ТЖК). Вміст компонентів у мг на одну капсулу представлено в таблиці.
Таблиця
Склад запропонованої фармацевтичної композиції на одну капсулу
Експериментальні дослідження проведені відповідно до вимог нормативного документа «Посібник з експериментального (доклінічного) вивчення нових фармакологічних речовин». - М., ИИА «Ремедиум». - 2000 ї Наказу Мінздраву Росії від 19.06.03 Мо267 «Про затвердження правил лабораторної практики в
Російській Федерації».
В експериментах були використані статевозрілі безпородні білі пацюки (розплідник «Столбовая» ГУ НЦ
БМТ РАМН). Експериментальні групи тварин формували методом випадкової вибірки з урахуванням маси тіла як визначального показника.
Для оцінки ефективності дії запропонованої фармацевтичної композиції вона вводилася внутрішньошлунково у 295 крохмальному гелі через зонд.
З урахуванням передбачуваного курсу застосування препарату в людини, тривалість введення композиції тваринам протягом експерименту склала 30 днів.
При розрахунку доз виходили з добової дози твердої желатинової капсули: 6 капсул (2 капсули 2-3 рази в день) із загальним вмістом ессенціальних фосфоліпідів 1300мг на людину масою 70Окг і з урахуванням коефіцієнта перерахування на пацюків 5,9 по ессенціальним фосфоліпідам: 25,7:5,9-152мГг/кг.
Визначення гострої токсичності проводили на рандомбредних білих мишах-самцях масою 20-22г.
Досліджувану композицію вводили мишам одноразово внутрішньочеревно в дозах 3000, 5000, і б0бОмг/кг.
Спостереження за тваринами проводили протягом 14 днів.
Введення композиції при внутрішньочеревному введенні в дозах 3000, 5000, і бО00Омг/кг викликало в мишей незначні зміни поведінкових реакцій, що проявляється у вигляді частішання подиху, групування тварин, зниження рухової активності. Такий стан тварин зберігався протягом 30-40 хв., після чого поведінкові реакції поступово нормалізувалися. Загибель тварин не спостерігалася (табл. 1). Введення більших доз технічно неможливе, що не дозволило визначити середню смертельну дозу.
Приріст маси тіла, добове споживання сухого, вологого корму і води піддослідними тваринами при впливі запропонованої композиції не мали статистично значимих розходжень із контролем (табл. 2, 3, 4, 5)
Поведінкові реакції піддослідних тварин істотно не відрізнялися від контрольних тварин.
Під час дії запропонованої композиції протягом 30 днів у периферичній крові пацюків всіх піддослідних груп не було істотних відмінностей від контролю з боку показників, що вивчалися (еритроцити, лейкоцити, гемоглобін, ретикулоцити, тромбоцити, лейкоцитарна формула). Дані представлені в таблицях 6, 7.
Введення запропонованої композиції протягом 30 днів експерименту не вплинуло на стан системи згортання крові піддослідних тварин, судячи з параметрів коагулограми (табл. 8).
Вивчення функціонального стану печінки й підшлункової залози показало, що введення запропонованої композиції - ТЖК протягом 30 днів не впливало на видільну, поглинальну функції та функцію синтезу білка печінки у всіх піддослідних тварин (табл. 9, 10).
Ліпідна функція печінки і вміст глюкози в крові у всіх піддослідних груп не відрізнялися від контролю (табл. 11, 12).
На концентрацію загального холестерину в сироватці крові тварин всіх піддослідних груп запропонована композиція - ТЖК не мала помітного впливу (табл. 13).
При вивченні функціонального стану нирок було встановлено, що під впливом запропонованої композиції - ТЖК функціональний стан нирок у всіх піддослідних тварин практично не змінювався (табл. 14- 20).
При вивченні функціонального стану серцево-судинної системи, було встановлено, що через 30 днів введення запропонованої композиції ТЖК не викликає статистично значимих змін з боку параметрів електрокардіограми, що вивчалися, в піддослідних тварин (табл. 21, 22).
Вивчення стану нервової системи показало, що через 30 днів після початку введення запропонованої композиції - ТЖК параметри основних умовних і безумовних рефлексів істотно не відрізнялися від контролю (табл. 23, 24).
Після 1 місяця введення запропонованої композиції - ТЖК показники загальної рухової активності і емоційного стану істотно не відрізнялися від контролю (табл. 25).
Після 30 днів введення запропонованої композиції візуально й при гістологічних дослідженнях у жодній групі не виявлена місцева дратівна дія.
За час проведення експерименту загибелі тварин не спостерігалося.
Огляд тварин показав, що всі вони нормально угодовані, мають правильну статуру, охайні, волосяний покрив і природні отвори чисті.
При візуальному дослідженні під час розтину з боку внутрішніх органів істотних розходжень у піддослідних і контрольних пацюків не виявлено. Органи правильно розташовані, вільної рідини в грудній і черевній порожнинах немає. Візуальних ознак патології органів і тканин не виявлено.
М'яз серця й клапани без змін. Просвіти трахеї і великих бронхів вільні. Тканина легенів повітряна, рожевого кольору, без ознак набряку. Слизова оболонка шлунка, 12-палої кишки, тонкого й товстого кишечника і апендикса без виразок і крововиливів. Капсула нирок знімається легко, на розрізі коркова і мозкова речовини можуть добре розпізнаватися. Тимус сіро-рожевого кольору, не збільшений. Щитовидна залоза рожевого кольору з добре помітною паращитовидною залозою. Надниркові залози без змін.
Оболонки головного мозку не напружені, звивини добре виражені. Статеві органи без будь-яких відхилень.
Для патоморфологічних досліджень були взяті від піддослідних тварин всіх груп наступні органи: головний мозок, серце, лімфатичні вузли, селезінка, щитовидна й паращитовидна залози, тимус, надниркові залози, гіпофіз, шлунок, тонкий і товстий кишечник, підшлункова залоза, печінка, легені, нирки, сім'яники.
Визначення відносної маси органів піддослідних тварин не виявило істотних відмінностей від контролю при впливі запропонованої композиції у вивчених дозах (табл. 26).
Гістологічні дослідження показали, що морфологічна структура внутрішніх органів контрольних тварин відповідає нормі. У місці введення патологічних змін не знайдено.
За результатами проведеного експерименту запропонована композиція - ТЖК у вивчених дозах не викликала достовірних змін в інтегральних показниках у піддослідних тварин (приріст маси тіла, поведінкові реакції, споживання їжі, води), клітинному складі і параметрах згортання периферичної крові, видільної, поглинальної, функції синтезу білка, вуглеводної функції печінки, рівня вмісту холестерину в сироватці крові, функціонального стану видільної, серцево-судинної і нервової систем. Запропонована композиція -
ТЖК не мала місцевої дратівної дії.
Композиція у вивчених дозах не викликала структурних порушень в органах і тканинах. Під впливом запропонованої композиції в дозі 700мг/кг відзначене повнокров'я в печінці і слабко виражена дистрофія гепатоцитів.
Таблиця 1
Параметри гострої токсичності запропонованої композиції введення мг/кг групі
З000 0/6 в/б 500 0/6 26000 6000 0/6
Таблиця 2
Приріст маси тіла пацюків при впливі запропонованої композиції (Мат; п--11)
МеМегрупи | Стать | Доза мг/кг
Фон, | ЧОднів | г2бднів. | ЗОднів 208,6 233,2 270,9 285,4 205,9 235,5 264,1 281,0
З 4 контроль 204,5 241,4 276,8 289,5 й --4,3 к-т -9,8 --13,3
Таблиця З
Добове споживання сухого корму в грамах на пацюка при впливі запропонованої композиції (М)
Число пацюків у
ТЕтУМм | ся у ми туп | Фон | ЛОднів | 2однів | ЗОднів 700,0
Таблиця 4
Добове споживання вареного корму в грамах на пацюка при впливі запропонованої композиції (М)
Число пацюків у
СТЕ тУМ | сь | ем туп | Фон | ЛОднів | 2однів | Зоднів 700,0
Таблиця 5
Добове споживання води пацюками при впливі запропонованої композиції мл/1 тв (М)
Число пацюків у п тум | сть | пам тупі | Фон | лоднів | 2однів | Зоднів
700,0
Таблиця 6
Стан периферичної крові у пацюків до початку введення запропонованої композиції (Мат; п--10) - - я й Лейкограма (Г/л)
Стать «Доза ІГемоглобін/ЕритроцитиКолірнийРетикулоцити /Громбоцити, ейкоцити. Нейтрофіли мг/кг Г/л Т/л показник Фо Г/л Г/л 129,5 77 0,87 29,3 475,0 14,3 0,23 | 2,39 11,3 0,09 02 191700 дз | пом | моют| яко таз | яко |з |дає| 6 | оз | яко 129,3 7,5 0,87 30,4 516,5 13,6 01812,33 10,8 015 01 2 а 700,0 - | в- --5,7 --0,3 --0,04 --1,9 27,4 --1,2 003 | 055 --0,9 --0,04 --0,1 1274 8,0 0,82 30,3 555,9 141 0,20|2,19 11,5 013 01
З | 4 контроль я --40 --0,5 --0,06 --1,9 --43,9 --0,9 0,03 | 0,28 --0,7 --0,04 --01
Таблиця 7
Стан периферичної крові в пацюків після 30 днів введення запропонованої композиції (Мат; п--10) - - я я Лейкограма (Г/л)
Стать «Доза ІГемоглобін/ЕритроцитиКолірнийРетикулоцити /Громбоцити, ейкоцити нейтрофіли мг/кг Г/л Т/л показник Фо Г/л Г/л 129,5 8,5 0,80 21,5 475,8 12,4 0,15 | 1,67 10,4 0,02 бе 191700 дз | пов || яко чав | яка ||| о | ою лом 129,3 8,9 0,74 22,0 528,4 15,4 0,17 11,62 11,5 0,01 01 2 а 700,0 - | в- --5,7 --0,3 --0,06 --1,3 --25,4 --0,9 0.02 | 015 --0,8 --0,01 --0,1 127 4 8,7 0,73 24,0 471,2 13,5 0,20 | 1,65 11,5 0,03 01
З | 0 контроль я- ЇЇ в- --40 --02 --0,03 --1,0 --28,6 --1,0 0,03 | 0,38 --0,9 --0,02 --01
Таблиця 8
Стан згортання крові в пацюків після 30 днів введення запропонованої композиції (Мат; п-10) групи 4 4 700 121,0 231,0 230,0 0,83 0,40 0,33 " --23,9 --45,9 --26,9 --0,16 --0,11 --012 ' --26,0 --30,6 --24,5 --0,08 --0,10 --0,06
З 4 Контроль 120,9 300,3 179,4 0,83 0,69 0,21 р --17,9 --24,0 --13,1 --0,17 --0,16 --0,14
Таблиця 9
Стан поглинальної і видільної функції печінки пацюків після 30 днів введення запропонованої композиції (Мет; п-10)
МоМе групи Ретенція БСФ в крові, (96) 14,25 14,94 14,42
Таблиця 10
Вплив запропонованої композиції на концентрацію загального білка у сироватці крові пацюків (Мат; п-10)
МоМе групи Стать Доза мг/кг 7 7
Після 30 днів введення 86,41 88,19 700,0 85,48 89,48 пиши шишшш -2,39 --1,67
З а контроль 85,73 88,34 --1,57 --1,62
Таблиця 11
Вплив запропонованої композиції на вміст загальних ліпідів у сироватці крові пацюків (Мат; п-10)
Мете трупи 2,51 2710 2.47 2,04
З а контроль 2,5а 1,94 --0,08 --0,12
Таблиця 12
Вплив запропонованої композиції на вміст глюкози в сироватці крові (Мет; п-10)
МоМе групи Стать Доза мг/кг Глюкоза сироватки крові (мМ/л) 7 3,74 3,96 3,84 3,93
З а контроль З,вА 3,70 --0,10 --0,11
Таблиця 13
Вплив запропонованої композиції на концентрацію загального холестерину у сироватці крові пацюків (Мат; п-10)
Момо групи Стать Доза мг/кг Загальний холестерин (г/л)
РУ
1,83 1,74 1,79 1,73
Шо -х0,0в 20,09 --0,08 --0,08
Таблиця 14
Показники видільної системи пацюків до початку введення запропонованої композиції (Мет; п-10)
Мо Мо с Доза |Діурез за рН Питома. Концентрація сечовини, мМ/л|ь іст сечовини вії СКО тать сечі, | маса сечі, . . . гр. мг/кг /|18год., мл од г/см3 сечі, ММ/ вгод. М 4 4 700 2,21 6,7 1,041 7,12 4113 0,092 0,24 " --0,22 1---0,1| --0,002 --0,20 --1,09 --0,011 --0,02 ' --020 1--0,1| --0,002 --021 --1,05 --0,008 --0,01 --0,28 1---0,1| --0,002 --0,13 --0,98 --0,013 --0,02
Таблиця 15
Показники видільної системи пацюків після 30 днів введення запропонованої композиції (Мет; п-10)
Мо Мо с Доза |Діурез за рН Питома. Концентрація сечовини, мМ/л|ь іст сечовини вії СКО тать сечі, | маса сечі, . . . гр. мг/кг 8год., мл од г/см3 сечі, ММ/1 дгод. М " --0,41 .1---0,1| --0,002 --0,19 --0,72 --0,016 --0,03 ' --0,34 |--0,1| --0,002 --0,15 --1,04 --0,014 --0,02 й --б0,5о Ї--01| --0,002 --0,17 --0,76 ---0,021 --0,03
Таблиця 16
Стан секреторної функції бруньок пацюків після 30 днів введення запропонованої (Мет; п-10)
МеМе групи Екскреція фенолового червоного мг/2 години 41,61 39,45 38,23
Таблиця 17
Показники мінерального обміну пацюків до початку введення запропонованої композиції (Мат; п-10) групи Стать мік сироватка, мМ/л сироватка, мМ/л Маж/ку ру й ММ/18год. й ММ/8 год 6,44 0,47 165,3 0,48 10,33 10,05 укбо7 | Єбл 6,50 0,50 161,8 0,47 700ю 70,35 ук0,06 ков | ВИ 6,50 0,52 173,1 0,50
Таблиця 18
Показники мінерального обміну пацюків після 30 днів введення запропонованої композиції (Мат; п-10) групи Стать мік сироватка, мМ/л сироватка, мМ/л Маз/ку ру й ' ММ Вгод. й ' МІМ/18 год 6,55 0,68 186,2 0,93 ук0,35 коло ком | ЯВИ 6,96 0,67 187,1 0,82 700,0 0,45 --0,09 яА-8,01 204 26,9Л 6,60 0,69 182,7 0,98
Таблиця 19
Клубочкова фільтрація нирок пацюків до початку введення запропонованої композиції (Мат; п-10) й Концентрація креатиніну, Кліренс
Ме Ме Стать | Доза мг/кг Діурез за 18год., мкм/л мм/л креатиніну, групи мл - - - мл/хв 2,21 69,31 10,18 0,30 2,52 68,15 10,23 0,35 700,0 -к0м9 1,95 -к0,2 0,03
З 4 контроль 2,51 71,34 10,21 0,33 р --0,28 --2,94 --0,18 --0,04
Таблиця 20
Клубочкова фільтрація нирок пацюків після 30 днів введення запропонованої композиції (Мат; п-10) , Концентрація креатиніну, Кліренс
Ме Ме Стать | Доза мг/кг Діурез за 18год., мкм/л мм/л креатиніну, групи мл - - - у сироватці крові мл/хв 3,19 73,37 10,41 0,43 3,26 71,09 10,18 0,44 700,0 --0,34 --2,63 --0,17 --0,05 3,64 73,65 10,39 0,48
--0,50 | --2,07 | --0,25 | --0,07
Таблиця 21
Параметри ЕКГ пацюків до впливу запропонованої композиції (Мет; п-10)
Ме статоЇДозамок! 0 оАмплтудазубців.мео 001900 Тривалістьінтервалів,сек 196 групи Р ЇЇ в | 5 | т | РО | о85| ОТ | ВА (захв. 4 4 700 0,098 0,34 0,045 0,083 0,041 0,019 0,058 0,112 1535,2 ' --0,0051 --0,03 | --0,019 | --0,006 | --0,001 | --0,001 | --0,001 | --0,002 |-4-7,5 2 4 7000 0102 0,33 0,015 0,083 0,041 0,018 0,054 0,112 |536,4 ' --0,003 1 --0,02. | --0,011 | 4-0,007 | 45-0,001 | 44-0,001 | 4-0,001 | -4-0,001 |-4-3,7
З 4 | контроль 0103 0,36 0,046 0,084 0,040 0,018 0,056 0,111 |542,4 --0,005 | --0,03 | --0,038 | --0,005 | --0,001 | 4-4-0,001 | --0,002 | --0,002 |-4-7,0
Таблиця 22
Параметри ЕКГ пацюків після 30 днів введення запропонованої композиції (Мат; п-10)
Ме Тстать)Дозамою! оо ЗАмплпудазубців ме 0000 Тривалістьінтервалів,сек ЧСС групи Р | в | 5 | т | РО | он5 | от | в дзахв. 4 4 700 0,098 0,33 0,056 0,090 0,041 0,0197 | 0,055 0,114 527,8 ' --0,004 | --0,03 | --0,019 | --0,005 | --0,001 І--0,0006| --0,001 | --0,001 |--5,9 тодо | 0100 0,056 | 0,089 | 0,042 | 0,0197 | 0,058 | 0,115 |522,0 ' --0,004 1 --0,02 | --0,022 | --0,004 | --0,001 І--0,0006| --0,001 | --0,001 І--3,8 0,102 0,066 | 0,087 | 0,042 | 0,0196 | 0,058 | 0,114 |529,0 --0,003 1 --0,02. | --0,032 | 43-0,004 | 4-0,001 І--0,00071 -4-0,002 | 4-0,002 |-4-7,1
Таблиця 23
Функціональні показники стану нервової системи пацюків до початку введення запропонованої композиції (Мат; п-11) й ість) До. Гсренення стаки таня чдепняретртуеантя детей ня, 4 4 700 69,3 18,0 31 2,9 2,0 41 5,1 2,7 | 8,4 ' --8,6 --0| --08 --0,4 --0,6 --0,61-А-1,51-А-1,51--2,3 ' --13,9. |--2,5| --0,7 | -0й,7 --0,4 -й-б.7ТА-1,1144-1,5|--2,
З 4. |юнтроль 63,5 18,5 4,6 2,3 0,9 4,6 82| 3,0 111,2 р --13,1 --4,0| --0,9 --0,6 --0,4 --0,5 0 1--2,01---0,9|---2,6
Таблиця 24
Функціональні показники стану нервової системи пацюків після 30 днів введення запропонованої композиції (Мат; п--11)
Ме |стать) Доза о ретиашя т елолеЙ-- - - -- -« К - « «Я виз ребрлеко ' --12,4 -- | --0в --0,7 --0,5 --0,6.1--0,71---0,71-4-1,2 ? 4 | 7000 43,4 104 З 1,5 1,5 3,0 15119 " --14,9 --35 | --0,7 --0,8 --0,6 --0,71н-0,91 4-0,6 1 4-1, 4 р --12,5 --2. | --06 --0,5 --0,7 --0,8. |1--0,41---0,7|--0,9
Таблиця 25
Вплив запропонованої композиції на рухову активність пацюків (Мет; п-11)
Теле групи ' --12,97 --15,32 --0,83 ---0,87 183,64 168,18 3,00 318 700,0 --13,03 --18,08 --0,69 --0,94 188,18 165,276 2,36 1,82
--17,43 | --20,0 | --0,96 | --0,92
Таблиця 26
Відносна маса органів пацюків в експерименті по вивченню загальтоксичної дії запропонованої композиції (Мат; п-10)
Надниркові не тать| мг/кг Печінка Серце елезінк Р Щитовидн Мозок | Гіпофіз а - -І а залоза правий правий тва Довава пеня |нравнн) півня |нравні 3,78 0,60 0,014 | 0,015 | 0,522 | 0,518 0,007 0,37 0,37 | 0,36 0,622 | 0,0035 1 а 70,0 я т. т. т. т. т. т. --0,02 --0,01|14-0,01 --0,020 1й-0,0001 012 0,05 0,002 | 0,002 | 0,014 | 0,015 0,001 3,62 0,49 0,011 | 0,012 | 0,543 | 0,538 0,007 0,38 0,39 | 0,37 0,666 | 0,0036 2 а 700,0 я - - - - - - --0,01 --0,01|14-0,01 --0,018 їй-0,0002 0,01 0,04 0,001 | 0,001 | 0,025 | 0,023 0,001 3,71 0,50 0,010|0,01110,5111 0,514 0,008 0,36 0,39 | 0,38 0,661 | 0,0036
З 4 контроль! (-- т- т- т- т- т- т- --0,01 --0,02|4-0,01 --0,033 їт-0,0002 0,01 0,05 0,001 | 0,001 | 0,020 | 0,020 0,001
Таким чином, вибір діючих речовин - фосфоліпідів і амінокислоти, вибір їхніх кількісних значень, виконання композиції у вигляді таблеток, або пелет, або гранул, або капсул, або розчину для ін'єкцій, або сиропу, або суспензії дозволяє одержати новий технічний результат - створення ефективної фармацевтичної композиції що має гепатопротекторну активність і нормалізує ліпідний, білковий і вуглеводний обмін.

Claims (15)

1. Фармацевтична композиція, що має гепатопротекторну активність 1 нормалізує обмінні процеси, яка містить фосфоліпід, органічну кислоту й наповнювач, яка відрізняється тим, що як органічну кислоту вона містить незамінну амінокислоту при сумарному вмісті фосфоліпіду й амінокислоти 15-80 мас. 90 1 їхньому масовому співвідношенні 2:1.
2. Фармацевтична композиція за п. І, яка відрізняється тим, що як незамінну амінокислоту вона містить є -аміно-" -метилтіомасляну кислоту (метіонін) або є -аміно- Р - оксимасляну кислоту (треонін).
3. Фармацевтична композиція за п. 1, яка відрізняється тим, що вона як фосфоліпід рослинного походження містить фосфоліпід 1з сої.
4. Фармацевтична композиція за п. |, яка відрізняється тим, що вона як фосфоліпід тваринного походження містить фосфоліпід з яєчного жовтка.
5. Фармацевтична композиція за пп. 3, 4, яка відрізняється тим, що фосфоліпід, який входить до її складу, містить 73-79 мас. Уо фосфатидилхоліну.
б. Фармацевтична композиція за п. І, яка відрізняється тим, що вона містить фармацевтично прийнятний наповнювач, який дозволяє виготовити її у вигляді таблетки або гранули, або пелети.
7. Фармацевтична композиція за п. б, яка відрізняється тим, що таблетки або гранули, або пелети покриті оболонкою на основі полімеру.
8. Фармацевтична композиція за п. 7, яка відрізняється тим, що маса оболонки відносно маси ядра становить, мас. 90: для таблетки - 5-10, для пелети - 12-20, для гранули - 30-45.
9, Фармацевтична композиція за будь-яким з пп. 6-8, яка відрізняється тим, що деяка кількість пелет або гранул поміщена у фармацевтично прийнятну капсулу для перорального введення.
10. Фармацевтична композиція за п. 9, яка відрізняється тим, що капсула заповнена пелетами або гранулами в такій кількості, що вміст в них діючих речовин еквівалентний терапевтичній дозі.
11. Фармацевтична композиція за п. 1, яка відрізняється тим, що вона як наповнювач містить рослинну олію, наприклад соєву.
12. Фармацевтична композиція за п. 11, яка відрізняється тим, що вона поміщена в капсулу для перорального введення в такій кількості, що вміст в ній діючих речовин еквівалентний терапевтичній дозі.
13. Фармацевтична композиція за п. І, яка відрізняється тим, що вона містить фармацевтично прийнятний наповнювач, який дозволяє виготовити її у вигляді розчину для ін'єкцій.
14. Фармацевтична композиція за п. 1, яка відрізняється тим, що містить фармацевтично прийнятний наповнювач, який дозволяє виготовити її у вигляді сиропу.
15. Фармацевтична композиція за п. 1 яка відрізняється тим, що містить фармацевтично прийнятний наповнювач, який дозволяє виготовити її у вигляді суспензії.
UAA200605629A 2006-05-23 2006-05-23 Композиція, що має гепатопротекторну активність і нормалізує обмінні процеси UA85500C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200605629A UA85500C2 (uk) 2006-05-23 2006-05-23 Композиція, що має гепатопротекторну активність і нормалізує обмінні процеси

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200605629A UA85500C2 (uk) 2006-05-23 2006-05-23 Композиція, що має гепатопротекторну активність і нормалізує обмінні процеси

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA85500C2 true UA85500C2 (uk) 2009-01-26

Family

ID=50556637

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA200605629A UA85500C2 (uk) 2006-05-23 2006-05-23 Композиція, що має гепатопротекторну активність і нормалізує обмінні процеси

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA85500C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Kendall THE ISOLATION IN CRYSTALLINE FORM OF THE COM-POUND CONTAINING IODIN WHICH OCCURS IN THE THYROID; ITS CHEMICAL NATURE AND PHYSIOLOGICAL ACTIVITY
CN102935222B (zh) 三价铁卟啉短肽化合物在抗2型糖尿病药物制备中的用途
Prasad Zinc in human nutrition
WO1995022336A1 (fr) Agent immunomodulateur et reducteur du dysfonctionnement du systeme de regulation de la propagation de cellules tissulaires
RU2283114C1 (ru) Композиция, обладающая гепатопротекторной активностью и нормализующая обменные процессы
RU2504222C2 (ru) Пищевой продукт, обладающий лечебно-профилактическими свойствами
JPH05500655A (ja) 異化性腸管関連疾患および宿主防衛機構障害の治療用医薬組成物
EP2656853A1 (en) Method for treating acute cerebral and spinal blood flow disorders of an ischaemic or haemorrhagic nature
UA85500C2 (uk) Композиція, що має гепатопротекторну активність і нормалізує обмінні процеси
Dubin Physiology of the phenols
Drummond A study of the water-soluble accessory growth promoting substance in yeast. I
EP0389667A2 (en) Use of lecithin to restore olfaction and taste
RU2112504C1 (ru) Средство для лечения заболеваний предстательной железы "витапрост"
UA58565C2 (uk) Ін'єкційний лікувальний засіб "цитофлавин", який має цитопротекторну дію
RU2228739C1 (ru) Препарат для адаптогенной терапии (варианты) и способ его изготовления
RU2390348C1 (ru) Средство "стабинорм" для лечения синдрома хронической усталости
RU2763761C1 (ru) Гепатопротекторное гуминовое средство
McClure Metabolism in a Case of Hemochromatosis
CN109223766A (zh) 改善人体微循环提高人体免疫力的组合物和制备工艺
Rizaeva et al. Pre-clinical study of acute toxicity of biologically active additive" ascorbic-drop".
Lannek Toxicity of Halogenated Oxyquinolines in Dogs. A Clinical Study: II. History, Symptoms, Laboratory Findings, Therapy, and Follow-Up
Bodansky The effect of compounds related to hydrazine in producing anhydremia and experimental anemia
RU2275928C2 (ru) Фармацевтическая композиция для внутреннего применения, обладающая иммунотропной и адаптогенной активностями
RU2418579C1 (ru) Иммуностимулирующий препарат для нормализации обмена селена и коррекции стрессовых состояний для сельскохозяйственных животных
Hanford A study of the physiological action and toxicology of caesium chloride