UA82020C2 - Спосіб лікування остеомієліту нижніх кінцівок - Google Patents

Спосіб лікування остеомієліту нижніх кінцівок Download PDF

Info

Publication number
UA82020C2
UA82020C2 UAA200612799A UAA200612799A UA82020C2 UA 82020 C2 UA82020 C2 UA 82020C2 UA A200612799 A UAA200612799 A UA A200612799A UA A200612799 A UAA200612799 A UA A200612799A UA 82020 C2 UA82020 C2 UA 82020C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
wavelength
radiation
spectrum
power
exposure
Prior art date
Application number
UAA200612799A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Валерий Иванович Пантьo
Василий Михайлович Шимон
Рудольф Михайлович Сливка
Сергей Альбертович Рубцов
Original Assignee
Ужгородский Национальный Университет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ужгородский Национальный Университет filed Critical Ужгородский Национальный Университет
Priority to UAA200612799A priority Critical patent/UA82020C2/uk
Publication of UA82020C2 publication Critical patent/UA82020C2/uk

Links

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до медицини, а саме до терапії, хірургії та травматології і може бути використаний 2 при комплексному лікуванні остеомієліту нижніх кінцівок.
Лікування остеомієліту з використанням медикаментозних способів лікування не дає бажаних результатів.
При цьому часто виникають важкі ускладнення - деструкція кістки на великому проміжку, глибокі флегмони та некроз м'яких тканин, септична форма остеомієліту - які нерідко призводять до ампутації кінцівок.
Своєчасне комплексне лікування направлене на зниження ендотоксикозу та підвищення протизапального 70 впливу і дає змогу уникнути вказаних ускладнень.
При лікуванні остеомієліту нижніх кінцівок найкращі результати лікарі отримують при використанні способів катетеризації нижньої надочеревинної артерії в поєднанні з хірургічним втручанням в осередку гнійного запалення.
Відомий спосіб катетеризації нижньої надочеревинної артерії шляхом виділення цієї артерії, розміщення у 12 ній катетера та введення через катетер лікарських засобів |11.
При виконанні вказаного способу немає змоги довго утримувати катетер у місці його розміщення, а також не виключається можливість виникнення кровотечі при видаленні катетера.
Відомий спосіб катетеризації нижньої надочеревинної артерії шляхом виділення артерії, введення катетера в її просвіт. Вільний кінець катетера разом з артерією виводять через м'язи живота вбік від хірургічної рани на поверхню черевної стінки і виконують фіксацію артерії в місці введення катетера у прямому м'язі живота. Через катетер вводять відповідні лікарські засоби |21.
Використання цього способу дає змогу довготривало і надійно утримувати катетер в артерії та зменшити ускладнення у післяопераційному періоді, а також зменшити травматичність хірургічного втручання.
Довготривале використання цього способу свідчить про те, що лікування остеомієліту лише введенням в с артерію лікарських препаратів не дає бажаних результатів. ге)
Найбільш близьким до вирішення, що заявляється, є спосіб лікування гнійно-некротичних захворювань, який полягає у виконанні доступу до нижньої надочеревинної артерії, її катетеризації і цілодобовому введенні через катетер протягом 10-14діб антибіотиків і судинних препаратів та подальшому видаленні катетера, а також виконанні секвестректомії з дренуванням порожнини приливно-астраційним дренажем |ЗІ. о
Використання цього способу при лікуванні остеомієліту нижніх кінцівок дає змогу значно знизити Га вираженість запального процесу, але не є надійним у запобіганні його подальшого розвитку і, як наслідку, виникненні ускладнень, які нерідко призводять до інвалідизації хворих та ампутації кінцівки. о
В основу винаходу поставлено технічне завдання створення такого способу лікування остеомієліту нижніх с кінцівок, який дасть змогу повністю ліквідувати осередок ураження. 3о Поставлене завдання вирішується тим, що у способі лікування остеомієліту нижніх кінцівок, який включає со виконання доступу до нижньої надочеревинної артерії, її катетеризації і цілодобовому введенні через катетер протягом 10-14діб антибіотиків і судинних препаратів, згідно винаходу, на 3-4 добу виконання регіонарної терапії в залежності від об'єму ураження, наявності або відсутності сформованого секвестру виконують « радикальне або місцеве хірургічне втручання, при радикальному хірургічному втручанні виконують трепанацію 70 кістки, секвестректомію, видалення патологічних грануляцій та ін., яке супроводжується обробкою порожнини о, с кістки високоенергетичним напівпровідниковим лазером (довжина хвилі 98Онм, потужність неперервного з» випромінювання 16-18 Вт, експозиція 30-60 секунд, діаметр моноволоконного світловоду 1,0 мм, фіг.1), дренування вогнища гнійного запалення із паралельним введенням у секвестральну порожнину кварц-полімерного світловоду для забезпечення опромінення даної порожнини низько енергетичним лазерним випромінюванням червоного (довжина хвилі 632,8нм, потужність до 25мВт) та інфрачервоного спектру (довжина со хвилі 850-87Онм, потужність 25мВт) та некогерентним ультрафіолетовим випромінюванням (довжина хвилі ко 270-320Онм, потужність 25-3О0мВт).
Паралельно регіонарній медикаментозній терапії проводять курс опромінення артеріальної крові через о катетеризовану а. ерідавігіса іпТегіог низько енергетичним лазерним випромінюванням червоного (довжина хвилі т 20 в632,внм, потужність 5мВт, експозиція 20-25хв.) та інфрачервоного спектру (довжина хвилі 85Онм, потужність 5мВт, експозиція 20-25хв.) та некогерентним ультрафіолетовим випромінюванням (довжина хвилі 270-32Онм, с потужність 5-8мВт, експозиція 20-25хв.), вибір спектру випромінювання залежить від типу реакції організму на розвиток гнійно-некротичного запалення, при переважанні явищ гіперергії з тенденцією до прогресування ендотоксикозу перевага надається ультрафіолетовому спектру, при наростанні лімфоцитозу - інфрачервоному 29 спектру, при лімфопенії з тенденцією до анергії - червоному спектру лазерного випромінювання, при цьому о медикаментозну терапію здійснюють через катетер а. ерідазігіса іптегіог безпосередньо у а. іїйаса ехі. за допомогою інфузоматів "ВЕДА-2" або "І іпеотаї (фіг.2, 3) цілолодобово із швидкістю 10-15мл/год протягом ко 4-5діб, з послідуючим переходом на 8-10-годинні інфузії протягом послідуючих 10-14діб, протягом цього ж періоду терапії перед введенням антибактеріального препарату проводять лазерне опромінення артеріальної 60 крові за допомогою моноволоконного полімерного або кварц-полімерного світловоду діаметром 0,4-0,бмм і довжиною 30-40см (адаптованого під конкретний катетер) протягом 20-25хв., при виконанні місцевого хірургічного втручання здійснюють транскутанну остеотрепанацію кістки за допомогою голки для проведення біопсій, підведенням через неї до вогнища деструкції моноволоконного світловоду із послідуючою обробкою гнійної порожнини та нориць високоенергетичним лазерним випромінюванням (довжина хвилі 980 нм, потужність бо неперервного випромінювання 18-20Вт, експозиція 30-60 секунд, діаметр моноволоконного світловоду 1,0мм),
дренування осередку гнійного запалення тонким катетером із можливістю введення через нього у гнійну порожнину кварц-полімерного світловоду та опромінення даної порожнини низько енергетичним лазерним випромінюванням червоного (довжина хвилі 632,8нм, потужність до 25мВт, експозиція 20-25 хвилин) та інфрачервоного спектру (довжина хвилі 850-87Онм, потужність 25мМВт, експозиція 20-25 хвилин) та некогерентним ультрафіолетовим випромінюванням (довжина хвилі 270-32Онм, потужність 25-3ОмВт, експозиція 20-25 хвилин), іммобілізацію кінцівки здійснюють, як правило, гіпсовою лонгетою або застигаючими полімерними бинтами.
Спосіб лікування остеомієліту нижніх кінцівок, який пропонується, містить сукупність суттєвих ознак, які 7/0 Відрізняють його від найближчого аналогу і які в сукупності з ознаками найближчого аналогу, забезпечують досягнення зазначеного вище технічного результату, а саме дають змогу повністю ліквідувати осередок ураження.
Технічних вирішень зі схожими суттєвими ознаками в процесі виконання патентно-інформаційного пошуку, не виявлено. Це дозволило зробити висновок, що технічне вирішення, яке пропонується, відповідає умовам /5 патентоздатності.
Конкретними прикладами використання способу, який пропонується, є наступні клінічні спостереження.
Приклад 1
Хворий Ф., 1959 р.н., історія хвороби Мо 349, надійшов до хірургічного відділення 24.01.2002 з діагнозом:
Хронічний гаслятравматичний остеомієліт нижньої третини правого стегна в стадії загострення. Обширна флегмона правого стегна і гомілки. Вторинний артрит правого колінного суглобу.
Лікування було проведено у відповідності до способу, що заявляється.
В ургентному порядку виконано операції: розкриття та дренування флегмони нижньої третини правого стегна, розкриття, санація та дренування порожнини правого колінного суглобу.
На 3-у добу виконано доступ до нижньої надочеревинної артерії, її катетеризація з контролем за с об Місцезнаходженням катетера (фіг.4), накладання провізорної лігатури на проксимальну частину артерії. За допомогою інфузоматів "ВЕДА-2" та "І іпеотаї" виконувалося введення лінкоміцину, новокаїну, реополіглюкіну, (8) пентоксифіліну, діїгірідамолу, нікотінової кислоти, гепарину цілодобово протягом перших 4діб.
На 5-у добу проведення регіонарної внутрішньоартеріальної терапії виконано секвестректомію, видалення патологічних грануляцій, обробка секвестральної порожнини високоенергетичним лазером (коагулятор о зо »Ліка-хірург", довжина хвилі 980 нм, потужність неперервного випромінювання 16-18Вт, експозиція 30-60 секунд, діаметр моноволоконного світловоду 1,0 мм), дренування секвестральної порожнини приливно-аспіраційним сі методом. Паралельно секвестральну порожнину опромінювали за допомогою кварц-полімерного світловоду о некогерентним ультрафіолетовим випромінюванням (довжина хвилі 270-320нм, потужність 25-30мВт) та низькоенергетичним лазерним випромінюванням інфрачервоного спектру (довжина хвилі 850-87Онм, потужність ЄМ 25МмВт). со
У послідуючі 18діб регіонарна внутрішньоартеріальна терапія проводилась протягом 8-10 годин щоденно із швидкістю 10-12мл/год до регресу запальних явищ. Паралельно регіонарній медикаментозній терапії проводять курс опромінення артеріальної крові через катетеризовану а. ерідазігіса іптегіог низькоенергетичним лазерним випромінюванням інфрачервоного спектру (довжина хвилі 85О0нм, потужність 5мВт, експозиція 20-25хв.) та «
Некогерентним ультрафіолетовим випромінюванням (довжина хвилі 270-320 нм, потужність 5-8 мВт, експозиція з с 20-25хв.)
У результаті проведеного лікування спостерігалася позитивна динаміка ранового процесу, післяопераційна з рана зажила вторинним натягом, набряк кінцівки та болі в правому колінному суглобі зникли, рентгенологічно - склероз секвестральної порожнини. Відмічено позитивну динаміку імунологічних показників та показників ендогенної інтоксикації, хворий виписаний із стаціонару на 30 добу в задовільному стані. со Приклад 2
Хвора М., 1949 р. н., історія хвороби Мо 5223, поступила у хірургічне відділення ВКЛ ст. Ужгород ко 11.12.2002 з діагнозом: Хронічний після травматичний остеомієліт правої великогомілкової кістки, норицева о форма (фіг.5-6).
Лікування було проведено у відповідності до способу, що заявляється. ко Першочергово виконана операція: катетеризація а. ерідавігіса іпТегіог. з Протягом З діб проведено регіонарну пролонговану комбіновану терапію із внутрішньоартеріальним введенням антибактеріальних, судинних препаратів та лазерного опромінення артеріальної крові згідно методики, яка заявляється. 5Б На 4-у добу виконано транскутанну остеотрепанацію кістки за допомогою голки для проведення біопсій, підведенням через неї до вогнища деструкції моноволоконного світловоду із послідуючою обробкою гнійної
ГФ) порожнини та нориць високоенергетичним лазерним випромінюванням (довжина хвилі 98Онм, потужність
Ф неперервного випромінювання 18-20Вт, експозиція 30-60 секунд, діаметр моноволоконного світловоду 1,0мм), дренування осередку гнійного запалення тонким катетером із введенням через нього у гнійну порожнину бо кварц-полімерного світловоду та опромінення даної порожнини низько енергетичним лазерним випромінюванням червоного спектру (довжина хвилі 632,8нм, потужність до 25мВт, експозиція 20-25 хвилин) та некогерентним ультрафіолетовим випромінюванням (довжина хвилі 270-32Онм, потужність 25-3ОмВт, експозиція 20-25 хвилин), іммобілізація кінцівки здійснена гіпсовою лонгетою.
У послідуючі 16 діб медикаментозну терапію здійснювали через катетер а. ерідавзігіса іптегіог 65 безпосередньо у а. йаса ехі. за допомогою інфузомату "ВЕДА-2" із швидкістю 1Омл/год протягом 10год. щоденно.
В результаті проведеного лікування спостерігалася позитивна динаміка, запальні явища та набряк кінцівки регресували, у структурі кістки переважали явища остеосклерозу (фіг.7), нориця загоїлася, що підтверджувалося показниками ендогенної інтоксикації та імунологічного статусу, хвора виписана із стаціонару на 25 добу в задовільному стані.
Таким чином, спосіб, який пропонується, є більш ефективним, оскільки дає змогу зупинити прогресування гнійно-деструктивного процесу у кістці або повністю ліквідувати осередок ураження.
Крім того, при здійсненні способу, який заявляється, значно скорочується термін лікування хворих та значно зменшуються дози медикаментозних препаратів. 70 Винахід може використаний лікарями-хірургами та травматологами в умовах стаціонарного лікування остеомієліту нижніх кінцівок.
Джерела інформації: 1. Григорян А.В., Беккер А.ИМ., Лернер Е.Л. Методика катетеризации ветвей наружной подвздошной и бедренной артерий для длительной внутриартериальной инфузии при облитерирующем ендартериите // 7/5 Зкспериментальная хирургия и анестезиология. - 1972. - Мо 1. - с. 50-53. 2. А.с. 806012, СРСР, А 61 В 17/00, 1979,
З. Шапошников Ю.Г. Травматология и ортопедия. - М. - Медицина, 1997. - Т. 1. - 383 с. - прототип.

Claims (1)

  1. Формула винаходу
    Спосіб лікування остеомієліту нижніх кінцівок з використанням відкритого радикального хірургічного втручання, який включає виконання доступу до нижньої надочеревинної артерії, її катетеризацію, пролонговане с введення через катетер антибіотиків та судинних препаратів протягом 10-14 діб,
    який відрізняється тим, що на 3-4 добу виконання регіонарної терапії, в (о)
    залежності від об'єму ураження при наявності або відсутності сформованого секвестру, виконують радикальне відкрите хірургічне втручання, при цьому при радикальному хірургічному втручанні здійснюють трепанацію кістки, о зо секвестректомію, видалення патологічних грануляцій, яке супроводжується обробкою порожнини кістки лазерним випромінюванням при довжині хвилі 980 с нм та потужності неперервного випромінювання 16-18 Вт, експозиції 30-60 се- о кунд з діаметром моноволоконного світловоду 1,0 мм, та дренування осередку гнійного запалення із паралельним введенням у секвестральну порожнину кварц- се полімерного світловоду для забезпечення опромінення даної порожнини | со низькоенергетичним лазерним випромінюванням червоного спектра при довжині хвилі 632,8 нм і потужності до 25 мВт та інфрачервоного спектра при довжині хвилі 850-870 нм і потужності 25 мВт, причому паралельно регіонарній терапії проводять курс опромінення артеріальної крові через катетеризовану а. ерідавігіса «
    20 іпТегіог низькоенергетичним лазерним випромінюванням червоного спектра при З7З довжині хвилі 632,8 нм і потужності 5 мВт з експозицією 20-25 хв. та с інфрачервоного спектра при довжині хвилі 850 нм і потужності 5 мВт з :з» експозицією 20-25 хв., а також некогерентним ультрафіолетовим випромінюванням при довжині хвилі 270-320 нм і потужності 5-8 мВт з експозицією 20-25 хв., при цьому вибір спектра випромінювання залежить від типу реакції організму на со розвиток гнійно-некротичного запалення і при переважанні явищ гіперергії з тенденцією до прогресування ендотоксикозу перевага надається ультрафіо- іо) летовому спектру, а при наростанні лімфоцитозу - інфрачервоному спектру, при о лімфопенії з тенденцією до анергії - червоному лазеру, при цьому медикаментозну терапію здійснюють через катетер а. ерідавігіса іптегіог безпосередньо кз у а. іїаса ехі за допомогою інфузоматів "ВЕДА-2" або "І іпеотаї" цілодобово із швидкістю 10-15 мл/год. протягом 4-5 діб, з наступним переходом на 8-10- ще годинні інфузії протягом наступних 10-14 діб, протягом цього ж періоду терапії перед введенням антибактеріального препарату проводять лазерне опромінення артеріальної крові за допомогою моноволоконного полімерного або кварц-полімерного світловоду діаметром 0,4-0,6 мм і довжиною 30-40 см, ГФ) адаптованого під конкретний катетер, протягом 20-25 хв. ко 60 б5
UAA200612799A 2006-12-04 2006-12-04 Спосіб лікування остеомієліту нижніх кінцівок UA82020C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200612799A UA82020C2 (uk) 2006-12-04 2006-12-04 Спосіб лікування остеомієліту нижніх кінцівок

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200612799A UA82020C2 (uk) 2006-12-04 2006-12-04 Спосіб лікування остеомієліту нижніх кінцівок

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA82020C2 true UA82020C2 (uk) 2008-02-25

Family

ID=39817348

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA200612799A UA82020C2 (uk) 2006-12-04 2006-12-04 Спосіб лікування остеомієліту нижніх кінцівок

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA82020C2 (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US11202674B2 (en) 2018-04-03 2021-12-21 Convergent Dental, Inc. Laser system for surgical applications

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US11202674B2 (en) 2018-04-03 2021-12-21 Convergent Dental, Inc. Laser system for surgical applications

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA82020C2 (uk) Спосіб лікування остеомієліту нижніх кінцівок
UA23142U (en) Method for treating osteomyelitis of lower limbs
RU2155005C1 (ru) Способ лечения заболеваний лобных пазух
RU2757263C1 (ru) Способ местной антибактериальной профилактики рецидива при одноэтапном ревизионном эндопротезировании у пациентов с перипротезной инфекцией
Berry et al. Infected false aneurysm after puncture of an aneurysm of the deep femoral artery
RU2177263C2 (ru) Способ аденомэктомии предстательной железы
UA81376C2 (en) Method for treating ischemia of tissues of lower limbs
UA22672U (en) Method for treatment of tissue ischemia of lower extremities
Meger et al. Free tissue transfer in pregnancy: guidelines for perioperative management
UA44186A (uk) Спосіб профілактики ранніх ускладнень після реконструктивних операцій на магістральних артеріях
Schmitz et al. Complications of advanced cervical cancer and their management
RU2385678C2 (ru) Способ профилактики раннего рубцевания вазоэпидидимоанастомоза
Jones et al. Regional perfusion with antibiotics for chronic bone infections
RU15548U1 (ru) Двойной дренаж холедоха
RU2273497C2 (ru) Способ лечения больных с маточными кровотечениями
RU2030167C1 (ru) Способ остановки луночкового кровотечения после удаления зуба
RU2316278C2 (ru) Способ лечения ишемической формы синдрома диабетической стопы
RU2165273C1 (ru) Способ лечения перитонита
Dabernig et al. The reversed dermis flap in a homodigital or cross finger manner for soft tissue reconstruction in dorsal finger defects
Hamza et al. Prospective Study to Evaluate Effect of Autologus Plasma Injection in the Wound Site immediately after Primary Wound Closure
RU2402286C1 (ru) Способ экстраанатомического шунтирования тыльной артерии стопы
RU2538175C1 (ru) Способ консервативного лечения наружных толстокишечных свищей
UA141532U (uk) Спосіб профілактики післяопераційних ускладнень у лікуванні м'язово-інвазивного раку сечового міхура
Klemm et al. Treatment of chronic osteomyelitis of the foot and ankle with gentamicin-PMMA beads and minibeads
RU2288664C1 (ru) Способ профилактики осложнений после операций на локтевом суставе