UA80376C2 - Method for blast-furnace water cooling system operation - Google Patents

Method for blast-furnace water cooling system operation Download PDF

Info

Publication number
UA80376C2
UA80376C2 UAA200609573A UAA200609573A UA80376C2 UA 80376 C2 UA80376 C2 UA 80376C2 UA A200609573 A UAA200609573 A UA A200609573A UA A200609573 A UAA200609573 A UA A200609573A UA 80376 C2 UA80376 C2 UA 80376C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
water
cooling
cooling zone
level
outlet
Prior art date
Application number
UAA200609573A
Other languages
English (en)
Inventor
Kyi Dmytro Vitaliiovyc Stalins
Volodymyr Kostiantyn Kitchenko
Volodymyr Abramovych Botshtein
Volodymyr Maksymovych Chepiha
Hennadii Mykhailovy Holovatiuk
Original Assignee
Ukrssec Energostal
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ukrssec Energostal filed Critical Ukrssec Energostal
Priority to UAA200609573A priority Critical patent/UA80376C2/uk
Priority to RU2007127545A priority patent/RU2355772C2/ru
Publication of UA80376C2 publication Critical patent/UA80376C2/uk

Links

Classifications

    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02PCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN THE PRODUCTION OR PROCESSING OF GOODS
    • Y02P10/00Technologies related to metal processing
    • Y02P10/20Recycling

Landscapes

  • Blast Furnaces (AREA)
  • Waste-Gas Treatment And Other Accessory Devices For Furnaces (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до металургії заліза і може бути використаний в процесі охолодження доменної печі. 2 Відомий спосіб експлуатації пристрою водяного охолодження доменної печі, що включає подачу охолодної води по підвідному магістральному трубопроводу у нижню та потім у верхню зону охолодження з охолоджуваними елементами через підвідні колектори нижньої та верхньої зони охолодження, подачу нагрітої води Через відвідні трубопроводи верхньої зони охолодження і відвідний магістральний трубопровід у збірний резервуар. Нагріта в охолоджуваних елементах вода зливається у відкриті лійки і по трубопроводах відводиться 10 у збірний резервуар нагрітої води, з якого насосами подається у поверхневі теплообмінники. Охолоджена вода насосами подається назад на піч у нижню зону охолодження. Вода у збірному резервуарі очищується за рахунок пропущення її через вбудований у трубопровід фільтр, а шлам відводиться. Втрати води в системі поповнюються пристроями поповнення води (А.с. СРСР Моб03663, МПК? С2187/10, 1978).
У способі експлуатації системи водяного охолодження доменної печі, що заявляється, та аналогу збігаються 15 такі суттєві ознаки. Обидва способи включають подачу охолодної води по підвідному магістральному трубопроводу у нижню, а потім у верхню зону охолодження з охолоджуваними елементами через підвідні колектори нижньої та верхньої зони охолодження, подачу нагрітої води через відвідні трубопроводи верхньої зони охолодження у відвідний магістральний трубопровід і наступне охолодження відвідної води.
Одержанню очікуваного технічного результату при використанні аналога перешкоджають такі причини. 20 Подача охолодної води в єдину вертикальну секцію охолодження, злив води в лійки, подача нагрітої відвідної води у збірний резервуар, а з нього в поверхневі теплообмінники, очищення води зі збірного резервуара шляхом пропущення її через вбудований в трубопровід фільтр ускладнює конструкцію системи охолодження. Крім того, при експлуатації такої системи водяного охолодження доменної печі не забезпечується підтримка оптимального тиску охолодної води в охолоджуваних елементах доменної печі, а також на вході циркуляційних насосів. с 25 Найбільш близьким до винаходу, що заявляється, за сукупністю ознак та технічним результатом, одержаним Ге) при його використанні, є обраний за прототип спосіб експлуатації пристрою для охолодження доменної печі, що включає подачу охолодної води циркуляційними насосами по підвідному магістральному трубопроводу у єдину вертикальну секцію з кільцевими трубопроводами для нижньої та верхньої зони охолодження з охолоджуваними елементами через підвідні колектори нижньої та верхньої зони охолодження, подачу нагрітої води через відвідні ї-оі 30 трубопроводи верхньої зони охолодження у відвідний магістральний трубопровід. Нагріту воду від кожної зони ї- охолодження подають у лійки, що з'єднані з гідроколонами. Гідроколони з'єднані трубопроводами між собою і з циркуляційними насосами. Насос, який з'єднаний з гідроколоною нижньої зони, встановлено у трубопровід подачі о води на вхід верхньої зони. Насос, який з'єднаний з гідроколоною верхньої зони, встановлено у трубопровід, що І ав приєднаний до заводської мережі оборотного водопостачання, де відвідна вода охолоджується. Рівень води в 35 гідроколонах контролюють поплавками реле, зв'язаними з засувками насосів. Рівень води в гідроколонах 09 встановлюють на 0,5-їм вище висоти відвідних трубопроводів відповідних зон охолодження |А.с. СРСР
Мо1014897, МПКЗ С2187/10, 19831.
У способі експлуатації системи водяного охолодження доменної печі, що заявляється, та прототипі « 20 збігаються такі суттєві ознаки. Обидва способи включають подачу охолодної води циркуляційними насосами по -о підвідному магістральному трубопроводу у нижню, а потім у верхню зону охолодження з охолоджуваними с елементами через підвідні колектори нижньої та верхньої зони охолодження, подачу нагрітої води через відвідні :з» трубопроводи верхньої зони охолодження у відвідний магістральний трубопровід і охолодження відвідної води.
Одержанню очікуваного технічного результату при використанні прототипу перешкоджають такі причини. 415 Подача охолодної води в едину вертикальну секцію охолодження, злив води в лійки, подача нагрітої води у со високі гідроколони нижньої та верхньої зони охолодження, подача нагрітої відвідної води для охолодження в заводську мережу оборотного водопостачання ускладнює конструкцію системи охолодження доменної печі. Крім («в») того, при експлуатації такої системи охолодження доменної печі не забезпечується підтримка оптимального с тиску охолодної води в охолоджуваних елементах доменної печі, а також на вході циркуляційних насосів. Подача 50 охолодної води у відкритий незамкнутий контур не дозволяє використовувати для охолодження охолоджуваних -і елементів доменної печі хімічно чисту воду, що знижує ефективність охолодження, яка обумовлюється
Ф утворенням при охолодженні технічною водою низькотеплопровідних відкладень на охолоджуваних елементах.
В основу винаходу, що заявляється, поставлено технічну задачу створити такий спосіб експлуатації системи водяного охолодження доменної печі, в якому удосконалення шляхом введення нової сукупності дій та використання нового обладнання для виконання дій дозволяє забезпечити при використанні винаходу досягнення технічного результату, що полягає в підвищенні ефективності охолодження доменної печі та (Ф) спрощенні конструкції системи її водяного охолодження. г Спосіб експлуатації системи водяного охолодження доменної печі, що заявляється, характеризується такими суттєвими ознаками, достатніми для досягнення очікуваного технічного результату. Спосіб включає подачу во охолодної води циркуляційними насосами по підвідному магістральному трубопроводу у нижню, а потім у верхню зону охолодження з охолоджуваними елементами через підвідні колектори нижньої та верхньої зони охолодження, подачу нагрітої води через відвідні трубопроводи верхньої зони охолодження у відвідний магістральний трубопровід і охолодження відвідної води. В процесі охолодження доменної печі охолодну воду подають одночасно, щонайменше, у дві вертикальні секції охолодження. В кожній вертикальній секції в5 охолодження воду, нагріту в нижній зоні охолодження, подають у збірний колектор нижньої зони охолодження, а воду, нагріту у верхній зоні охолодження, подають у збірний колектор верхньої зони охолодження. Потім зі збірного колектора нижньої зони охолодження нагріту воду подають через напірний трубопровід у підвідний колектор верхньої зони охолодження, а зі збірного колектора верхньої зони охолодження нагріту відвідну воду подають у відвідний магістральний трубопровід, охолоджують у теплообміннику і знову подають через циркуляційні насоси у підвідний магістральний трубопровід. При цьому з використанням розширювального бака, що з'єднаний з відвідним магістральним трубопроводом, формують стовп води, верхній рівень якого розташовують вище рівня відвідної води у збірному колекторі верхньої зони охолодження. У розширювальному баці газом створюють підвищений тиск, при якому тиск води в охолоджуваних елементах верхньої зони охолодження перевищує тиск газу всередині доменної печі на рівні розташування підвідного колектора верхньої 7/0 Зони охолодження. В процесі охолодження доменної печі контролюють рівень води в розширювальному баці відносно заданого рівня і при зниженні цього рівня подають воду від зовнішнього джерела води у всмоктувальні колектори циркуляційних насосів до відновлення заданого рівня води в розширювальному баці.
В окремих випадках використання спосіб експлуатації системи водяного охолодження доменної печі, що заявляється, характеризується тим, що: - охолодну воду подають одночасно, щонайменше, в чотири вертикальні секції охолодження; - величину тиску газу в розширювальному баці визначають за формулою:
Ре-Р-0,01Х(Не-НЮК, де:
Рб - тиск газу в розширювальному баці, МПа;
Ра - тиск газу всередині доменної печі на рівні розташування підвідного колектора верхньої зони охолодження, МПа;
Нк - геометрична висота розташування збірного колектора верхньої зони охолодження, м;
Нб - геометрична висота розташування рівня води в розширювальному баці, м;
К - нормована величина тиску, яка дорівнює 0,05-0,1МПа; с - контролюють витрати води при її подачі від зовнішнього джерела у всмоктувальні колектори циркуляційних насосів до відновлення заданого рівня води в розширювальному баці і, якщо ці витрати перевищують о нормативну величину, діагностують порушення герметичності охолоджуваних елементів; - при охолодженні відвідної нагрітої води витрати охолодної води в теплообміннику встановлюють рівними витратам води у відвідному магістральному трубопроводі; Ге) - як охолодну воду використовують хімічно чисту воду.
При використанні винаходу забезпечується досягнення технічного результату, який полягає в підвищенні в ефективності охолодження доменної печі та спрощенні конструкції системи водяного охолодження. со
Між суттєвими ознаками способу експлуатації системи водяного охолодження доменної печі, що заявляється, і технічним результатом, який досягається, існує такий причинно-наслідковий зв'язок. Подача охолодної води з о
З5 Підвідного магістрального трубопроводу одночасно, щонайменше, у дві вертикальні секції охолодження, в кожній Ге) з яких воду, нагріту в нижній зоні охолодження, подають у збірний колектор нижньої зони охолодження, а воду, нагріту у верхній зоні охолодження, подають у збірний колектор верхньої зони охолодження, зі збірного колектора нижньої зони охолодження нагріту воду подають через напірний трубопровід у підвідний колектор верхньої зони охолодження, а зі збірного колектора верхньої зони охолодження нагріту відвідну воду подають у « відвідний магістральний трубопровід. Подальше охолодження відвідної води в теплообміннику і подача шщ с охолодної води Через циркуляційні насоси знову у підвідний магістральний трубопровід дозволяє створити, й щонайменше, два замкнутих контури для охолодної води нескладної конструкції, які спільно охоплюють доменну "» піч по висоті з двох протилежних боків. Формування з використанням розширювального бака, що з'єднаний з відвідним магістральним трубопроводом, стовпа води, верхній рівень якого розташований вище рівня відвідної
ВОДИ у збірному колекторі верхньої зони охолодження, і створення газом у розширювальному баці підвищеного о тиску, при якому тиск води в охолоджуваних елементах верхньої зони охолодження перевищує тиск газу всередині доменної печі на рівні розташування підвідного колектора верхньої зони охолодження, контролювання о в процесі охолодження доменної печі рівня води в розширювальному баці та у випадку зниження цього рівня
Ге) здійснення подачі води від зовнішнього джерела води у всмоктувальні колектори циркуляційних насосів до
Відновлення заданого рівня води у розширювальному баці, дозволяє забезпечити оптимальний тиск у кожному
Ше замкнутому контурі системи охолодження доменної печі, а також на вході циркуляційних насосів, підтримувати
Ф цей тиск на заданому рівні в процесі охолодження доменної печі та запобігає потраплянню гарячих газів з доменної печі у прогорілі охолоджувані елементи. Подача води під тиском на вхід циркуляційних насосів дозволяє їм, додаючи свій напір, цілююм використовувати тиск води. Подача охолодної води одночасно,
Щонайменше, у дві вертикальні секції охолодження і забезпечення в процесі охолодження доменної печі оптимального тиску в кожному замкнутому контурі охолодження і на вході циркуляційних насосів без іФ) використання системи зливальних лійок з гідроколонами і з'єднаних з ними насосів спрощує конструкцію системи ко охолодження доменної печі.
Подача охолодної води одночасно у чотири вертикальні секції охолодження є оптимальним рішенням бо завдяки тому, що шляхом спрощення конструкції кожної окремої секції спрощується конструкція всієї системи водяного охолодження, у якій окремі секції спільно охоплюють доменну піч по висоті з чотирьох протилежних сторін, а відвідна вода кожної секції ефективно охолоджується в спільному для всіх секцій теплообміннику системи охолодження.
Визначення величини тиску газу в розширювальному баці за запропонованою формулою забезпечує 65 створення оптимального тиску охолодної води в охолоджуваних елементах доменної печі конкретної конструкції.
Контролювання витрат води при її подачі від зовнішнього джерела у всмоктувальні колектори циркуляційних насосів при відновленні заданого рівня води в розширювальному баці дозволяє діагностувати порушення герметичності охолодних елементів, якщо ці витрати перевищать нормативну величину.
Охолодження нагрітої відвідної води за умови, коли витрати охолодної води в теплообміннику встановлюють рівними витратам води у відвідному магістральному трубопроводі, дозволяє забезпечити ефективне охолодження відвідної води всієї системи водяного охолодження доменної печі.
Створення замкнутих контурів для охолодної води дозволяє використовувати для охолодження доменної печі хімічно чисту воду, що підвищує ефективність охолодження шляхом запобігання утворенню низькотеплопровідних відкладень на стінках охолоджуваних елементів доменної печі. 70 Сутність винаходу пояснюється графічним матеріалом, на якому зображена принципова схема системи водяного охолодження доменної печі.
На представленій принциповій схемі системи водяного охолодження доменної печі позиціями позначені такі елементи: 1 - нижня зона охолодження; 15 2 - верхня зона охолодження;
З - підвідні трубопроводи; 4 - підвідні трубопроводи; 5 - підвідний магістральний трубопровід; 6 - підвідний колектор; 20 7- стояки; 8 - підвідний колектор; 9 - стояки; - відвідні трубопроводи; 11 - збірний колектор; с 25 12 - напірний трубопровід; 13 - відвідні трубопроводи; (8) 14 - збірний колектор; - відвідний магістральний трубопровід; 16 - теплообмінник; «о зо 17 - циркуляційний насос; 18 - розширювальний бак; - 19-насос; с - клапан; 21 - джерело води; о 35 22 - датчик рівня води; со 23 - джерело газу; 24 - клапан; - датчик тиску газу.
У конкретному прикладі виконання система водяного охолодження доменної печі містить чотири окремі «
Вертикальні секції охолодження, які спільно охоплюють доменну піч по висоті з чотирьох протилежних боків. з с Кожна вертикальна секція системи охолодження містить нижню зону охолодження 1 та верхню зону . охолодження 2 з охолоджуваними елементами, що, відповідно, приєднані до підвідних трубопроводів З і 4. и? Охолодна вода підводиться в систему через спільний для всіх чотирьох секцій підвідний магістральний трубопровід 5. Охолоджувані елементи нижньої зони охолодження 1 приєднані підвідними трубопроводами З до підвідного колектора 6. Підвідний магістральний трубопровід 5 з'єднаний з підвідними колекторами кожної з
Го! чотирьох вертикальних секцій через стояки 7. Підвідний колектор 6 даної вертикальної секції охолодження з'єднаний з підвідним магістральним трубопроводом 5 через стояк 7. Охолоджувані елементи верхньої зони о охолодження 2 приєднані підвідними трубопроводами 4 до підвідного колектора 8. Для відведення нагрітої води 2) з чотирьох вертикальних секцій охолодження у відвідний магістральний трубопровід установлені стояки 9. Для відводу нагрітої води від охолоджуваних елементів нижньої зони охолодження 1 установлені відвідні
Ш- трубопроводи 10, які з'єднані зі збірним колектором 11. Збірний колектор 11 напірним трубопроводом 12
Ф з'єднаний з підвідним колектором 8 верхньої зони охолодження 2. Для відводу нагрітої води від охолоджуваних елементів верхньої зони охолодження 2 установлені відвідні трубопроводи 13, що з'єднані зі збірним колектором 14. Збірний колектор 14 через стояк 9 з'єднаний з відвідним магістральним трубопроводом 15, на якому встановлений теплообмінник 16 для охолодження води, що повертається в підвідний магістральний трубопровід.
Відвідний магістральний трубопровід 15 з'єднаний через циркуляційний насос 17 з підвідним магістральним
Ф) трубопроводом 5 для утворення замкнутого контуру охолодження у кожній вертикальній секції. Система ка охолодження обладнана розширювальним баком 18, який розташований вище збірних колекторів 14 верхньої зони охолодження 2 і з'єднаний з відвідним магістральним трубопроводом 15. Крім того, система водяного бо охолодження доменної печі обладнана пристроєм для введення води в систему охолодження, який містить паралельно встановлені насос 19 і клапан 20, що з'єднані з джерелом води 21 і всмоктувальними колекторами циркуляційних насосів 17 та через електроавтоматику зв'язані з датчиком рівня води 22 у розширювальному баці 18. Система охолодження також обладнана пристроєм для створення підвищеного тиску газу в розширювальному баці 18. Для створення підвищеного тиску газу використано азот. Джерело газу 23 з'єднано з 65 клапаном 24, який через електроавтоматику зв'язаний з датчиком тиску газу 25 у розширювальному баці 18 і з'єднаний з розширювальним баком для підключення його до джерела газу 23.
Безпосередньо експлуатацію системи водяного охолодження доменної печі здійснювали так. Спочатку систему охолодження при відкритому повітряному клапані на розширювальному баці 18 заповнювали хімічно чистою водою від джерела води 21 через клапан 20 пристрою для вводу води. Після досягнення заданого рівня
Води в розширювальному баці 18 за сигналом датчика рівня води 22 закривали клапан 20. При цьому з використанням розширювального бака 18, що з'єднаний з відвідним магістральним трубопроводом 15, формували стовп води, верхній рівень якого розташовували вище рівня відвідної води у збірному колекторі 14 верхньої зони охолодження. У розширювальному баці 18, після його продувки азотом, створювали необхідний надлишковий тиск азоту (подаючи його від джерела газу 23 через клапан 24), при якому тиск води в 7/0 охолоджуваних елементах верхньої зони охолодження 2 перевищував тиск газу всередині доменної печі на рівні розташування підвідного колектора 8 верхньої зони охолодження. Величину тиску газу в розширювальному баці визначали за формулою:
Ре-Р-0,01Х(Не-НЮК, де:
Рб - тиск газу в розширювальному баці, МПа;
Ри - тиск газу всередині доменної печі на рівні розташування підвідного колектора верхньої зони охолодження, МПа;
Нк - геометрична висота розташування збірного колектора верхньої зони охолодження, м;
Нб - геометрична висота розташування рівня води в розширювальному баці, м;
К - нормована величина тиску, яка дорівнює 0,05-0,1МПа.
У конкретному прикладі здійснення способу параметри були такими: Р 4-0,3МПа, Не-45,5м, НУуЧ-25,5м,
К-0, 1 МПа. Оптимальний тиск газу (Рб) в розширювальному баці 18, визначений за вищенаведеною формулою, дорівнював 0,2МПа.
Після досягнення оптимального тиску охолодної води в охолоджуваних елементах доменної печі та на вході с циркуляційних насосів, включали циркуляційні насоси 17. Подача води під тиском на вхід циркуляційних насосів 17 дозволяла їм, додаючи свій напір, цілком використовувати тиск води. Охолодну воду від спільного для всіх і) чотирьох вертикальних секцій охолодження підвідного магістрального трубопроводу 5 через стояки 7, підвідні колектори 6 і підвідні трубопроводи З подавали в охолоджувані елементи нижньої зони охолодження 1. Після проходження нижньої зони охолодження 1 нагріту на 32С воду через відвідні трубопроводи 10 подавали у збірні «о колектори 11. Далі від збірного колектора 11 відповідної вертикальної секції охолодну воду через напірний трубопровід 12, підвідний колектор 8 і підвідні трубопроводи 4 подавали в охолоджувані елементи верхньої зони - охолодження 2. Після проходження верхньої зони охолодження 2 нагріту на 7 еС воду через відвідні с трубопроводи 13 направляли в збірні колектори 14, з яких через стояки 9 її спрямовували у відвідний магістральний трубопровід 15, на якому встановлений теплообмінник 16. При охолодженні нагрітої відвідної води о
Зз5 витрати охолодної води в теплообміннику 16 встановлювали рівними витратам води у відвідному (00 магістральному трубопроводі 15. Охолоджену в теплообміннику 16 воду через циркуляційні насоси 17 знову подавали у підвідний магістральний трубопровід 5 на новий цикл охолодження доменної печі. Використання для охолодження охолоджуваних елементів доменної печі хімічно чистої води підвищувало ефективність « охолодження завдяки запобіганню утворенню низькотеплопровідних відкладень на стінках охолоджуваних елементів доменної печі. - с В ситуаціях, коли в процесі експлуатації системи водяного охолодження доменної печі рівень води в а розширювальному баці 18 знижувався до першого робочого рівня, за командою датчика рівня води 22 "» відкривали клапан 20 і систему поповнювали водою з джерела води 21 до відновлення заданого рівня. В ситуаціях, коли рівень води в розширювальному баці 18 знижувався до другого робочого рівня, за командою датчика рівня води 22 включали насос 19 і систему поповнювали водою з джерела води 21 до відновлення (ее) заданого рівня. Підживлення системи водою здійснювали у всмоктувальний колектор циркуляційного насоса 17, о а не в розширювальний бак 18, що дозволило спростити конструкцію системи, а також її експлуатацію.
Необхідний надлишковий тиск азоту в розширювальному баці 18 підтримували, подаючи азот від джерела газу (95) 23 у розширювальний бак через клапан 24 за командою датчика тиску газу 25. При подачі води від зовнішнього -1 50 джерела води 21 у всмоктувальні колектори циркуляційних насосів для відновлення заданого рівня води в розширювальному баці 18 контролювали витрати води, а, якщо ці витрати перевищували нормативну величину, 4) в системі водяного охолодження доменної печі діагностували порушення герметичності охолоджуваних елементів.
Використання способу експлуатації системи водяного охолодження доменної печі, що заявляється, дозволило при спрощенні конструкції системи підвищити ефективність охолодження доменної печі. (Ф)
ГФ

Claims (6)

  1. Формула винаходу во 1. Спосіб експлуатації системи водяного охолодження доменної печі, що включає подачу охолоджувальної води циркуляційними насосами по підвідному магістральному трубопроводу у нижню, а потім у верхню зону охолодження, що мають охолоджувані елементи, через підвідні колектори нижньої та верхньої зони охолодження, подачу нагрітої води через відвідні трубопроводи верхньої зони охолодження у відвідний магістральний трубопровід і охолодження відвідної води, який відрізняється тим, що система водяного
    65 охолодження включає щонайменше дві вертикальні секції, в які одночасно подають охолоджену воду, в кожній з яких воду, яку нагрівають в нижній зоні охолодження, подають у збірний колектор нижньої зони охолодження, а воду, яку нагрівають у верхній зоні охолодження, подають у збірний колектор верхньої зони охолодження, зі збірного колектора нижньої зони охолодження нагріту воду подають через напірний трубопровід у підвідний колектор верхньої зони охолодження, а зі збірного колектора верхньої зони охолодження нагріту відвідну воду подають у відвідний магістральний трубопровід, охолоджують у теплообміннику і знову подають Через циркуляційні насоси у підвідний магістральний трубопровід, при цьому формують стовп води з використанням розширювального бака, що з'єднаний з відвідним магістральним трубопроводом, верхній рівень стовпа води розташовують у баці вище рівня відвідної води у збірному колекторі верхньої зони охолодження, і газом створюють підвищений тиск в розширювальному баці, при якому тиск води в охолоджуваних елементах верхньої 7/0 Зони охолодження перевищує тиск газу всередині доменної печі на рівні розташування підвідного колектора верхньої зони охолодження, а в процесі охолодження доменної печі контролюють рівень води в розширювальному баці відносно заданого рівня і при зниженні цього рівня подають воду від зовнішнього джерела води у всмоктувальні колектори циркуляційних насосів до відновлення заданого рівня води в розширювальному баці.
  2. 2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що охолоджену воду подають одночасно щонайменше в чотири вертикальні секції охолодження.
  3. 3. Спосіб за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що величину тиску газу в розширювальному баці визначають за наступною формулою: Рв - Р - 0,01«(Н6- НО «К, де: Рб - тиск газу в розширювальному баці, МПа, Ра - тиск газу всередині доменної печі на рівні розташування підвідного колектора верхньої зони охолодження, МПа, Не - геометрична висота розташування збірного колектора верхньої зони охолодження, м, с Не - геометрична висота розташування рівня води в розширювальному баці, м, К- нормована величина тиску, яка дорівнює 0,05 - 0,1 МПа. і)
  4. 4. Спосіб за п. З, який відрізняється тим, що контролюють витрату води при Її подачі від зовнішнього джерела у всмоктувальні колектори циркуляційних насосів до відновлення заданого рівня води в розширювальному баці і, якщо ця витрата перевищує нормативну величину, діагностують порушення герметичності охолоджуваних Ге) елементів.
  5. 5. Спосіб за будь-яким з пп. 1-4, який відрізняється тим, що при охолодженні відвідної нагрітої води витрату - охолодженої води в теплообміннику встановлюють рівною витраті води у відвідному магістральному «9 трубопроводі.
  6. 6. Спосіб за п. 5, який відрізняється тим, що як охолоджену воду використовують хімічно чисту воду. - г)
    - . и? (ее) («в) (95) -і 4) іме) 60 б5
UAA200609573A 2006-09-04 2006-09-04 Method for blast-furnace water cooling system operation UA80376C2 (en)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200609573A UA80376C2 (en) 2006-09-04 2006-09-04 Method for blast-furnace water cooling system operation
RU2007127545A RU2355772C2 (ru) 2006-09-04 2007-07-18 Способ эксплуатации системы водяного охлаждения доменной печи

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200609573A UA80376C2 (en) 2006-09-04 2006-09-04 Method for blast-furnace water cooling system operation

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA80376C2 true UA80376C2 (en) 2007-09-10

Family

ID=38799494

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA200609573A UA80376C2 (en) 2006-09-04 2006-09-04 Method for blast-furnace water cooling system operation

Country Status (2)

Country Link
RU (1) RU2355772C2 (uk)
UA (1) UA80376C2 (uk)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN102965460B (zh) * 2012-11-30 2014-04-30 北京超达波纹管制造有限公司 一种高炉冷却系统及其流量调节方法
CN111996319B (zh) * 2020-08-04 2021-10-22 鞍钢股份有限公司 一种除盐水系统氮压罐高水位事故处理方法

Also Published As

Publication number Publication date
RU2355772C2 (ru) 2009-05-20
RU2007127545A (ru) 2009-01-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN201901674U (zh) 一种高炉冲渣水余热利用系统
RU2301271C1 (ru) Система водяного охлаждения доменной печи
CN106237707B (zh) 干熄焦水封系统排水自动净化及循环利用方法
UA80376C2 (en) Method for blast-furnace water cooling system operation
CN105885959B (zh) 立式煤气洗涤脱水一体化系统
CN203533519U (zh) 卧置定期排污扩容器
CN104498101B (zh) 煤气化装置及工艺
CN105838832B (zh) 高炉给排水排气系统
CN110274515A (zh) 一种冷却器管道在线清洗装置
JP2020069471A (ja) 吸着塔装置および吸着塔装置を備える空気分離装置
CN112211101B (zh) 一种用于桥墩桥台的供水联调系统
CN212537802U (zh) 一种废热、废水回收装置
CN204848781U (zh) 煤气化装置
CN203754743U (zh) 一种用于布料器的半闭式高压水冷系统
CN205669035U (zh) 高炉给排水排气系统
CN208457940U (zh) 一种火管锅炉循环冷却水补水系统
CN206844227U (zh) 一种静压阻断设施
JP2013190182A (ja) 給水予熱を行うボイラ
DK2532416T3 (en) FGD with water extraction option
CN207196462U (zh) 一种消除除氧器排汽管内凝结水的设备
CN216238753U (zh) 制氧站蒸汽加热器冷凝水回收及循环利用系统
US2847201A (en) Portable sulphur plant for use in a region of subsidence
CN213631626U (zh) 一种烧结机用双循环冷却单元及冷却装置
CN2206790Y (zh) 罩式退火炉喷水冷却装置
CN208952715U (zh) 蒸汽凝水回收再利用系统