UA76665C2 - Combined pharmaceutical composition for parenteral administration based on sulfametoxazol and trimetoprim - Google Patents

Combined pharmaceutical composition for parenteral administration based on sulfametoxazol and trimetoprim Download PDF

Info

Publication number
UA76665C2
UA76665C2 UAA200503641A UAA200503641A UA76665C2 UA 76665 C2 UA76665 C2 UA 76665C2 UA A200503641 A UAA200503641 A UA A200503641A UA A200503641 A UAA200503641 A UA A200503641A UA 76665 C2 UA76665 C2 UA 76665C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
sulfamethoxazole
trimethoprim
water
injections
propylene glycol
Prior art date
Application number
UAA200503641A
Other languages
English (en)
Inventor
Dmytro Vasyliovych Rybachuk
Iryna Vasylivna Shevchenko
Vasyl Dmytrovych Rybachuk
Original Assignee
Univ Nat Pharmaceutical
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Univ Nat Pharmaceutical filed Critical Univ Nat Pharmaceutical
Priority to UAA200503641A priority Critical patent/UA76665C2/uk
Publication of UA76665C2 publication Critical patent/UA76665C2/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до медицини і хіміко-фармацевтичної промисловості, зокрема, до створення, 2 виробництва і застосування комбінованих лікарських засобів у парентеральній формі, що містять сульфаметоксазол і триметоприм.
Серед великої групи сульфаніламідних лікарських засобів особливе місце посідають комбіновані засоби, що містять у своєму складі поряд з препаратами з групи сульфаніламідів похідне діамінопіримідин - триметоприм.
Широке розповсюдження у медичній практиці знайшов комбінований препарат, що містить дві діючі речовини: 710 сульфаметоксазол та триметоприм, сумісне застосування яких пояснюється, зокрема, і тим фактором, що вони мають однакову швидкість елімінації.
Сульфаметоксазол (З!йМатеїпохагоЇЧт) -3-(пара-Амінобензолсульфамідо)-5-метилізоксазол є антибактеріальним препаратом. Триметоприм (Тгіте(Воргітит)- 2,А4-Диаміно-5-(3,4,5-триметокси-бензил)-пирімідин також виявляє антибактеріальну активність. Сполучення цих 72 двох речовин, кожна з яких має бактеріостатичну дію, дає синергетичний ефект, забезпечуючи високу бактеріостатичну активність по відношенню до грампозитивних та грамнегативних бактерій, у тому числі бактерій, стійких до сульфаніламідних препаратів. Бактеріцидний ефект пов'язаний з подвійною блокуючою дією комбінованого засобу на метаболізм бактерій. Сульфаметоксазол порушує біосинтез дигідрофолієвої кислоти, а триметоприм блокує подальшу стадію метаболізму - перетворення дигідрофолієвої кислоти у необхідну для розвитку мікроорганізмів тетрагідрофолієву кислоту.
Комбінований засіб на основі сульфаметоксазолу та триметоприму застосовують при лікуванні інфекцій дихальної, сечостатевої, травної систем, хірургічних ускладнень та інших інфекційних захворюваннях у формі таблеток, гранул, капсул, сиропів, суспензій та розчинів для орального застосування, ін'єкційних та інфузійних розчинів тощо. с
Відома фармацевтична композиція у формі таблеток, що має антимікробну дію і містить якактивну речовину (9 комбінацію сульфаметоксазолу та триметоприму, а як допоміжні речовини - крохмаль та сіль стеаринової кислоти 1).
Відома тверда лікарська форма на основі сульфаметоксазолу та триметоприму, що містить як допоміжні речовини крохмаль, полівінілпіролідон, стеарат кальцію або магнію (21. о
Відома антимікробна фармацевтична композиція у формі суспензії для орального застосування, що містить Ге) як активну речовину комбінацію сульфаметоксазолу та триметоприму, а як допоміжні речовини - гліцерин, сорбіт харчовий, целюлозу, натрію карбоксиметилцелюлозу, ніпагін або ніпазол, твін-80, підсолоджувач та ее, ароматизатор харчовий |З. Ге)
Відомий ветеринарний препарат у формі порошку, що містить сульфа-метоксазол або його натрієву сіль, триметоприм, антибіотик тетрациклін або тетрацикліну гідрохлорид та цукор або глюкозу, або лактозу. -
Застосовують препарат для лікування захворювань бактеріальної етіології сільськогосподарських та домашніх тварин, птахів тощо |4).
Відомий лікарський засіб у формі розчину для парентерального або орального застосування, що містить « сульфаметоксазол, триметоприм, та допоміжні речовини: лимонну кислоту, поліетиленгліколь 400, З 70 пропіленгліколь, 9595 етанол, воду для ін'єкцій (5). с Відомий лікарський засіб для парентерального застосування, який одержують шляхом розчинення
Із» сульфаметоксазолу та триметоприму з подальшою ліофілізацією суспензії при температурі - 3225 б).
Відомий лікарський засіб для парентерального застосування, який містить як активні речовини сульфаметоксазол та триметоприм, та допоміжні речовини: 2-піролідон, полівінілпіролідон, бензиловий спирт, -І 45 диметілацетамід, монотіогліцерол, моноетаноламід (71.
Відома фармацевтична композиція для парентерального застосування, яка містить як активні речовини (Ге) сульфаметоксазол та триметоприм, а також водні розчини натрію гідроксиду та формальдегіду або параформальдегіду для розчинення активних компонентів (8).
Ф Найбільш близьким до заявляємого, є склад засобу для парентерального застосування, що містить
Ге») 50 сульфаметоксазол, триметоприм, натрію гідроксид, 2-аміноетанол як антиоксидант, етанол як консервант, пропіленгліколь та воду для ін'єкцій (91. сл До недоліків об'єктів-аналогів, які використовують у твердих лікарських формах для перорального застосування (таблетки, капсули, порошки), слід віднести неможливість досягнення високого рівня специфічної активності діючих речовин за рахунок незначної біодоступності цих лікарських форм в результаті введення 59 допоміжних речовин та застосування технологічних прийомів, які можуть негативно впливати на швидкість
ГФ) розчинення діючих речовин. т До недоліків об'єктів-аналогів для парентерального застосування слід віднести використання арсеналу допоміжних речовин для розчинення активних компонентів (наприклад, формальдегід, параформальдегід, гліцерин, монотіогліцерол тощо), для стабілізації одержаних розчинів (етанол, 2-аміноетанол, бензиловий спирт 60 тощо), які можуть негативно впливати на організм людини, на рівень біодоступності активних речовин.
Застосування у цих об'єктах таких технологічних прийомів, як, наприклад, ліофілізація, призводить до підвищення складності та енергоємності технологічних процесів, подорожчання продукції.
До недоліків прототипу слід віднести застосування у складі засобу на основі сульфаметоксазолу та триметоприму речовин, які не відповідають сучасним фармакопейним вимогам (2-аміноетанол як антиоксадант 65 та етанол як консервант). Негативним є і необхідність застосування у процесі одержання засобу такого технологічного прийому, як заповнення ампул у тоці азоту.
В основу винаходу поставлено завдання створення комбінованого засобу на основі сульфаметоксазолу та триметоприму у такій лікарській формі, якісний і кількісний склад якої дозволив би досягти високого рівня специфічної активності діючих речовин та гарантованої стабільності лікарської форми, забезпечив доступність складових компонентів при промисловому виробництві вітчизняного засобу, виключив речовини та технологічні прийоми, які не відповідають сучасним фармакопейним вимогам.
Поставлене завдання вирішується тим, що комбінований лікарський засіб для парентерального застосування, що містить сульфаметоксазол, триметоприм, натрію гідроксид, пропіленгліколь, антиоксидант та /о0 Воду для ін'єкцій, згідно з винаходом, додатково містить сорбітол як стабілізатор, а як антиоксидант використовують систему з динатрію едетату (трилон Б) та натрію метабісульфіту при такому співвідношенні компонентів, мас.бою: (Європейська фармакопея, 2005, с.2511) й (Європейська фармакопея, 2005, с.2628) (ДФУ", 1 вид., 1 доп., с.411) (ДФУ", 1 вид., 1 доп., с.441) (ДФУ", 1 вид., с.420) (ДФУ", 1 вид., 1 доп., с.327) о (ФС 42-2660-89) о вода для ін'єкцій решта повна НН ан
Іо)
Технічний результат, який отримують при здійсненні винаходу, полягає у досягненні високого рівня специфічної активності діючих речовин та гарантованої стабільність лікарської форми, забезпеченні доступності о складових компонентів при промисловому виробництві вітчизняного засобу, виключенні речовин та Ге) технологічних прийомів, які не відповідають сучасним фармакопейним вимогам.
Наводимо конкретні приклади здійснення винаходу. ее,
Приклад 1 ї-
У воді для ін'єкцій розчиняють сульфаметоксазол при температурі (65 .--5)2С у присутності натрію гідроксиду.
До одержаного розчину додають триметоприм і пропіленгліколь, потім натрію метабісульфіт, динатрію едетат (трилон Б) і сорбітол і розчиняють на протязі 10хв. Одержаний розчин доводять до необхідного об'єму водою для « ін'єкцій, фільтрують, розливають у ампули, які запаюють і стерилізують при температурі 1202С на протязі 15хв. 70 або при температурі 1002С на протязі ЗОхв. - с Засіб, що заявляють, має таке співвідношення компонентів, мас.бо: ;» п сульфаметоксазол 7,60 натрію гідроксид 1.23 пропіленгліколь 49,50 -І натрію метабісульфіт 0,09 о динатрію едетат (трилон Б) 0,09 сорбітол 2,710 (о) вода для ін'єкцій решта.
Фо Приклад 2 сл У воді для ін'єкцій розчиняють сульфаметоксазол при температурі (65 .--5)2С у присутності натрію гідроксиду.
До одержаного розчину додають триметоприм і пропіленгліколь, потім натрію метабісульфіт, динатрію едетат (трилон Б) і сорбітол і розчиняють на протязі 10хв. Одержаний розчин доводять до необхідного об'єму водою для ін'єкцій, фільтрують, розливають у ампули, які запаюють і стерілізують при температурі 1202С на протязі 15 хв. о або при температурі 1002С на протязі ЗОхв.
Засіб, що заявляють, має таке співвідношення компонентів, мас.бо: іме) сульфаметоксазол 8,00 60 триметоприм 1,60 натрію гідроксид 1,30 пропіленгліколь 45,00 натрію метабісульфіт Гео) динатрію едетат (трилон Б) Гео) 65 сорбітол 3,00 вода для ін'єкцій решта.
Приклад З
У воді для ін'єкцій розчиняють сульфаметоксазол при температурі (65.--5)2С у присутності натрію гідроксиду.
До одержаного розчину додають триметоприм і пропіленгліколь, потім натрію метабісульфіт, динатрію едетат (трилон Б) і сорбітол і розчиняють на протязі 10 хв. Одержаний розчин доводять до необхідного об'єму водою для ін'єкцій, фільтрують, розливають у ампули, які запаюють і стерилізують при температурі 1202 на протязі 15хв. або при температурі 1002С на протязі ЗОхв.
Засіб, що заявляють, має таке співвідношення компонентів, мас.бо: сульфаметоксазол 8,40 триметоприм 1,68 натрію гідроксид 1,36 пропіленгліколь 40,50 натрію метабісульфіт 0,11 динатрію едетат (трилон Б) 0,11 сорбітол 3,30 вода для ін'єкцій решта.
При створенні заявляемого лікарського засобу авторами було проведено ряд досліджень по установленню оптимального складу засобу, по розробці технологічного процесу, зокрема, тих його аспектів, що є критичними для відтворення серій препарату в умовах промислового виробництва. Для досягнення поставлених завдань досліджувалися фармако-технологічні властивості активних субстанцій сульфаметоксазолу і триметоприму, У тому числі їх фізичні характеристики і сумісність. При вивченні фізичних характеристик досліджувалися сч розчинність цих субстанцій та їх стабільність у розчинах. Необхідність у проведенні цих досліджень пов'язана з тим, що сульфаметоксазол відноситься до практично нерозчинних у воді речовин. Як свідчать наведені у (о) прототипі та аналогах відомості про вирішення цієї проблеми, переважна кількість розробників вирішують її шляхом розчинення сульфаметоксазолу у розведених розчинах натрію гідроксиду. Для одержання розчинного у воді сульфаметоксазолу автори заявляемого засобу пішли по шляху переводу його у натрієву сіль при ю зр Визначених значеннях рН середовища при додаванні до нього розчину натрію гідроксиду. Для забезпечення розчинності триметоприму використовували неводні розчинники. Для успішного проведення реакції (Се) солеутворення були експериментальне визначені оптимальні значення температурних режимів, часових с термінів, співвідношення компонентів тощо.
Далі наведені результати дослідження залежності розчинності сульфаметоксазолу і триметоприму відсскладу ( компонентів заявляемого засобу та умов проведення процесу його одержання. М при різних значеннях рн середовища « рн розчину |Кількість натрію гідроксиду |Розчинність сульфаметоксазолу г/л о піни и тв з с їз» ве | аю ов
ПИТНІ ШЕУ Я НИ Ох Ух 5 -І (22)
Як свідчать результати досліджень, що наведені у таблиці 1, із зміщенням рН в лужне середовище
Ме. розчинність сульфаметоксазолу в розчині натрію гідроксиду зростає.
Ф 50 Вплив загальної концентрації натрію гідроксиду на розчинність сульфаметоксазолу у воді підтверджує, що цей показник у присутності натрію гідроксиду зростає, і при терапевтичній концентрації сульфаметоксазолу 80,0 сл г/л для одержання його розчинної у воді натрієвої солі необхідно вводити у розчин від 12,64 до 13,41 г/л натрію гідроксиду. о одержання натрієвої солі сульфаметоксазолу ю во вові 0010 прозюряю | Бежараніх 65 вою 17711150) Прозорий | Жовтуватй
Як свідчать результати досліджень, що наведені у таблиці 2, підвищення температури від 502С до 602С істотно впливає на тривалість і міру розчинення діючої речовини, у той час, як при нагріванні до 702С і вище час розчинення активної речовини знижується лише на 5 хв. Таким чином, експериментальне установлено, що оптимальними умовами проведення реакції солеутворення є температура (55 -5)2С у режимі нагрівання від 10 до 15хв. За цих умов досягається повнота проведення реакції нейтралізації, обрані температурні умови не створюють критичних ситуацій для субстанції сульфаметоксазолу і забезпечують її подальшу стабільність у розчині без застосування консервантів та антиоксидантів, що не відповідають сучасним фармакопейним вимогам.
Одним з найпоширеніших розчинників для приготування парентеральних розчинів є вода для ін'єкцій. Однак, через погану розчинність триметоприму вона не може бути використана як єдиний розчинник. Для вирішення цієї проблеми автори заявляемого засобу провели дослідження з використання неводних і змішаних розчинників.
Аналіз патентної та іншої науково-технічної літератури підтверджує, що з метою одержання розчинів важко розчинних лікарських речовин у технологіях їх виробництва використовують змішані системи розчинників із 75 застосуванням води для ін'єкцій і одно- та багатокомпонентних спиртів (спирту етилового, спирту бензилового, пропі-ленгліколю, гліцерину, гліцеролю та інших розчинників).
У таблиці З наведені результати досліджень розчинності триметоприму в неводних розчинниках. ло ро во ооо тово|во оо,
Спиртетиловий 1 те сч
ІПропіленгліколь |-- 1 6 лк кі о
Результати досліджень свідчать, що найбільш прийнятним компонентом для розчинення триметоприму є
Пропіленгліколь, оптимальна кількість якого для розчинення терапевтичної концентрації триметоприму (16 г/л) складає біля 45 95. ю
У таблиці 4 наведені результати досліджень впливу різних співвідношень розчинників на одержання комбінованого розчину. о (Се)
Ф зв м ч 2 с Результати досліджень свідчать, що оптимальною системою розчинників для комбінованого розчину є вода - :з» пропіленгліколь у співвідношенні 55:45. Розчин препарату у визначеній системі розчинників зберігає стабільність на протязі всього терміну спостереження. Використання розчинників у інших співвідношеннях приводило до порушення рівноваги у системі: так, використання менше 4595 пропіленгліколю дозволяло -І одержати прозорі розчини при температурі 602С, але після охолодження з'являвся осад. Збільшення вмісту пропіленгліколю понад 5095 є небажаним через можливість виникнення побічних явищ при внутрішньо-м'язовому
Ме, введенні засобу. б У складі заявляемого комбінованого засобу використана система з натрію метабісульфіту та динатрію едетату (трилон Б) - як антиоксидантів. Введення натрію метабісульфіту дозволяє запобігти негативній дії
Ме, кисню, який знаходиться у розчині і повітряному просторі ампули, на активні речовини заявляємого засобу. Так, с сульфаметоксазол під впливом кисню зазнає процесів деструкції - гідролізу, окислення. Натрію метабісульфіт у присутності кисню зазнає таких же деструкційних впливів, і метою його введення до складу заявляємого засобу є те, що він перебирає на себе функцію речовини, що піддається руйнуванню, замість діючої речовини. 5Б Наявність у складі заявляемого засобу натрію метабісульфіту дозволяє оп-тимізувати технологічний процес його одержання, виключаючи газовий захист азотом у процесі виробництва. (Ф) Введення до складу заявляємого засобу динатрію едетату (трилон Б) дозволяє використати його функцію ко комплексоутворювача, який зв'язує метали, що знаходяться у сировині та виробничому обладнанні, і являються каталізаторами окислювальних процесів, кількість яких значно зростає при масштабуванні у промислових 6вбо умовах виробництва.
Не комплексне використання антиоксидантів у заявляемому складі не дозволяє досягти вищеназваних результатів.
Введення до складу заявляємого засобу сорбітолу переслідує мету зменшення надлишку рН середовища, який виникає при успішному здійсненні реакції солеутворення. При цьому повністю досягається результат 65 стабілізації препарату протягом двох років без застосування речовин, що не відповідають сучасним фармакопейним вимогам, а також використовувати при розливі розчину в ампули будь-яких марок скла вітчизняного виробництва.
Проведені доклінічні та попередні клінічні дослідження підтвердили оптимальність складу заявляемого парентерального засобу на основі сульфаметоксазолу і триметоприму.
Таким чином, розробка парентерального засобу на основі нерозчинних у воді субстанцій сульфаметоксазолу і триметоприму є актуальною проблемою, вирішення якої дає можливість поповнити арсенал вітчизняних ін'єкційних сульфаніламідних препаратів тривалої дії для швидкого створення у крові високої концентрації активних речовин при лікуванні складних бактеріальних інфекцій у медичній та ветеринарній практиці.
Література: 70 1. Патент Российской Федерации Мо2181290, кл. Аб1КЗ31/635, Аб1КЗ31/505, Аб1КОУ/20. Опубл. Официальн. бюллетень Роспатента от 20.04.2002. 2. Патент Российской Федерации Мо2141823, кл. Аб1КОУ/20, Аб1КЗ31/635, Аб1КЗ31/505. Опубл. Официальн. бюллетень Роспатента от 27.11.1999,
З. Патент Российской Федерации Мо2237478, кл. Аб1К31/635, Аб1КЗ31/505, АбЄ1КО/10. Опубл. Официальн. бюллетень Роспатента от 10.10.2004. 4. Патент Российской Федерации Мо2127594, кл. Аб1КЗ31/65, Аб1КЗ31/635. Опубл. Официальн. бюллетень
Роспатента от 20.03.1999, 5. Патент США Мо3985876, кл. Аб6131/63; Аб1КЗ31/635. Опубл. "ОПісіаІ! СагецЧе", 12.10.1976. 6. Патент США Мо4599416, кл. СО70403/12. Опубл. "ОНісіа! Сагеце", 08.07.1986. 7. Патент США Мо4303643, кл. А61КЗ31/625. Опубл. "Опісіа! Сагеце", 01.12.1981. 8. Патент США Мо4532245, кл. Аб1К31/79; Аб1КЗ31/625; Аб1КЗ31/505. Опубл. "ОПісіаІ! Сагеце", 30.08.1985. 9. Коїе і івів. Аггпеіті(еїмеглеіїсппіз дез Випдезумеграпдез дег РІагтагецізспеп Іпдивігіез е.М. (ВРІ). -
ЕСМ. ЕВІТІО САМТОК. АОГЕМООКЕЛМИШМКТТ.- 1996.-М78012 (прототип). с

Claims (1)

  1. 29 Формула винаходу о Комбінований лікарський засіб для парентерального застосування, що містить сульфаметоксазол, триметоприм, натрію гідроксид, пропіленгліколь, антиоксидант та воду для ін'єкцій, який відрізняється тим, що ю зо додатково містить сорбітол як стабілізатор, а як антиоксидант використовують систему з динатрію едетату (трилон Б) та натрію метабісульфіту при такому співвідношенні компонентів, мас. 90: ісе) сульфаметоксазол 7,60- 8,40 іш триметоприм 1,52- 1,68 (се) натрію Пдроксид 1,23- 1,36 чн пропіленгліколь 40,50 - 49,50 натрію метабісульфіт 0,09 -0,11 динатрію едетат (трилон Б) 0,09 -0,11 « сорбітол 2,70 - 3,30 ще - вода для ІН ЄКЦІЙ решта. с ;» " Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2006, М 8, 15.08.2006. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. -І (22) (22) б 50 сл
    Ф) іме) 60 б5
UAA200503641A 2005-04-18 2005-04-18 Combined pharmaceutical composition for parenteral administration based on sulfametoxazol and trimetoprim UA76665C2 (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200503641A UA76665C2 (en) 2005-04-18 2005-04-18 Combined pharmaceutical composition for parenteral administration based on sulfametoxazol and trimetoprim

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200503641A UA76665C2 (en) 2005-04-18 2005-04-18 Combined pharmaceutical composition for parenteral administration based on sulfametoxazol and trimetoprim

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA76665C2 true UA76665C2 (en) 2006-08-15

Family

ID=37504030

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA200503641A UA76665C2 (en) 2005-04-18 2005-04-18 Combined pharmaceutical composition for parenteral administration based on sulfametoxazol and trimetoprim

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA76665C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11717522B2 (en) Solid pharmaceutical compositions comprising biopterin derivatives and uses of such compositions
CN101623256B (zh) 一种伊维菌素纳米乳药物组合物及其制备方法
EP2952195A1 (en) Soluble dosage forms containing cephem derivatives suitable for parenteral administration
UA76665C2 (en) Combined pharmaceutical composition for parenteral administration based on sulfametoxazol and trimetoprim
WO2018069804A2 (en) New furazidin compositions and methods of their manufacture
Spennacchio et al. Stability of Omeprazole Extemporaneous Oral Solution in Chopin Base
US11759445B2 (en) Use of Rivastigmine in preparation of anti-radiation medicament
US20230201203A1 (en) Methods of treatment using antifolates and pharmaceutical formulations comprising antifolates
WO2008098586A1 (en) Pharmaceutical carrier composition and pharmaceutical composition
WO2010149215A1 (en) Artesunate pharmaceutical compositions soluble in aqueous solutions
Kini et al. Exploring the use of Isomalt as the tooth friendly sugar substitute in the formulation of Salbutamol sulfate compressed tablet Lozenges
CN108159050B (zh) 凡德他尼在制药中的应用及药物制剂
RU2412715C2 (ru) Фармакологическая композиция противотуберкулезного действия
RU2405554C1 (ru) Средство для лечения туберкулеза
RU2466722C2 (ru) Противотуберкулезное средство
RU2487702C2 (ru) Лекарственное средство для лечения туберкулеза
Palparthi et al. Formulation and evaluation of cefpodoxime proxetil sustained release matrix tablets
CN103142512B (zh) 一种高品质的含有奥沙利铂的组合物及其制备方法
TWI489985B (zh) 吉西他濱之不含有機溶劑的水性溶液組合物
WO2011009956A1 (en) Injectable aqueous solution containing artesunate
RU2237478C2 (ru) Антимикробная фармацевтическая композиция
JP2014037379A (ja) 医薬製剤およびその製造方法
CN108159043A (zh) 西瑞香素在制药中的应用及药物制剂
UA46438C2 (en) Method for preparing concentrate of liquid antibacterial formulation for infusion
NZ722455B2 (en) Solid pharmaceutical compositions comprising biopterin derivatives and uses of such compositions