UA71457A - Спосіб виробництва столового сухого білого вина "меганом" - Google Patents

Спосіб виробництва столового сухого білого вина "меганом" Download PDF

Info

Publication number
UA71457A
UA71457A UA20031213159A UA20031213159A UA71457A UA 71457 A UA71457 A UA 71457A UA 20031213159 A UA20031213159 A UA 20031213159A UA 20031213159 A UA20031213159 A UA 20031213159A UA 71457 A UA71457 A UA 71457A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
wine
grapes
white
aligote
varieties
Prior art date
Application number
UA20031213159A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Алєксандр Алєксандрович Кіранов
Рєвазі Клімєнтьєвіч Рубєнія
Original Assignee
Відкрите Акціонерне Товариство "Сонячна Долина"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Відкрите Акціонерне Товариство "Сонячна Долина" filed Critical Відкрите Акціонерне Товариство "Сонячна Долина"
Priority to UA20031213159A priority Critical patent/UA71457A/uk
Publication of UA71457A publication Critical patent/UA71457A/uk

Links

Landscapes

  • Preparation Of Compounds By Using Micro-Organisms (AREA)
  • Micro-Organisms Or Cultivation Processes Thereof (AREA)

Abstract

Спосіб виробництва столового сухого білого вина передбачає подрібнення з гребеневідділенням винограду сорту Аліготе, відділення сусла від м'язги, відстій сусла та його бродіння на чистій культурі дріжджів, зняття виноматеріалів з дріжджового осаду, їх обробку і розлив готового вина. Додатково переробляють виноград сортів Гарс Левелю, Фурмінт та суміш інших білих сортів, при цьому виноград вирощують у грунтово-кліматичній зоні селища Сонячна долина та мису Меганом Судацької виноградарської зони Кримського півострова.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до виноробної промисловості, а саме до способів виробництва столових сухих білих вин. 2 Відомий спосіб виробництва ординарних білих столових сухих вин, згідно з яким вина готують з одного чи декількох сортів винограду. Виноград подрібнюють з відділенням гребенів, з одержаної м'язги відділяють сусло-самоплив, м'язгу пресують. Загальна кількість сусла не повинна перевищувати бОдал з однієї тонни винограду. Сусло сульфітують, відстоюють та направляють на бродіння. Після закінчення бродіння виноматеріали відстоюють, знімають з дріжджового осаду і направляють на розлив. ("Технологическая 70 инструкция по производству ординарньїх сухих столовьїх вин" Утвержд. Минпищепромом СССР 09.08.67тг.
Сборник технологических инструкций, правил и нормативньїх материалов по винодельческой промьішленности
М.Агропромиздат, 1985. с.11-14).
Згідно відомому способу при виробництві сухого білого столового вина за основу приймається певний сорт винограду, до якого додають незначну кількість одного чи декількох інших сортів. 19 Проте купажування виноматеріалів без урахування їх органолептичних властивостей, обумовлених місцем вирощування винограду, не гарантує створення високоякісного оригінального вина, яке може мати власну торгову марку.
Найближчим до заявляємого є спосіб виробництва столового марочного білого вина "Аліготе Золота балка", яке виробляється з винограду сорту Аліготе, що вирощений в кліматичній зоні південно-західного району Криму.
Згідно способу, до купажу додають до 2095 виноматеріалів з винограду сорту Аліготе, який вирощений в інших районах Криму. Виноград подрібнюють з гребневідділенням, відділяють сусло від м'язги, сусло відстоюють, зброджують на чистій культурі дріжджів, знімають виноматеріал з дріжджового осаду, обробляють і направляють на розлив, при цьому на дріжджах виноматеріал витримують 1,5 роки в дубовій тарі при температурі 107С-142С, застосовують відкриті та закриті переливки (Знциклопедия виноградарства. -Кишинев: Главная редакция 29 Молдавской Советской Знциклопедии, 1986. -с.55). «
Спільними ознаками відомого способу та технологічного рішення, що заявляється, є наступні: подрібнення з гребневідділенням винограду сорту Аліготе, відділення сусла від м'язги, відстій сусла та його бродіння на чистій культурі дріжджів, зняття виноматеріалів з дріжджового осаду, їх обробка і розлив готового вина.
Столове марочне біле вино "Аліготе Золота балка" має високу якість за рахунок значних часових термінів його в обробки - витримки в дубовій тарі, витримки в емальованій тарі та інше. ою
Вино, яке отримане за відомим способом, має значну собівартість, при його виробництві задіяна значна частина виробничих ємностей. М
В основу винаходу поставлена задача - забезпечити одержання вина з високими органолептичними «-- властивостями шляхом гармонійного сполучення виноматеріалів, які купажуються. При цьому до основного 3о сорту Аліготе додають виноград токайських сортів Гарс Левелю і/або Фурмінт. в
Поставлена задача вирішується способом виробництва столового сухого білого вина, який передбачає подрібнення з гребневідділенням винограду сорту Аліготе, відділення сусла від м'язги, відстій сусла та його бродіння на чистій культурі дріжджів, зняття виноматеріалів з дріжджового осаду, їх обробку і розлив готового « вина, при цьому згідно винаходу, що заявляється, додатково переробляють виноград сортів Гарс Левелю і/або З 50 Фурмінт та суміш інших білих сортів, а виноград вирощують у грунтово-кліматичній зоні селища Сонячна долина с та мису Меганом Судацької виноградарської зони Кримського півострова, співвідношення виноградної сировини з» за сортами складає, мас. 90:
Аліготе 35-75
Гарс Левелю і/або Фурмінт 15-35 - Суміш інших білих сортів решта -
Умови вирощення винограду, сортовий склад та його кількісне співвідношення у купажі забезпечують ї одержання вина з м'яким, гармонійним смаком та чистим, ніжним ароматом. сл 50 Відомо, що виноматеріали, вироблені з сортів винограду за їх місцем походження, відрізняються як за смаком, так і за ароматом. "м Найхарактерніше це явище проявляється у виноматеріалах з сортів винограду, які вирощуються в Судацькій зоні на сході Кримського півострова - конкретно - поблизу селища Сонячна долина та мису Меганом. Значна кількість сонячних днів, морський клімат, алювіальні глинисто-гірські грунти забезпечують якісне визрівання винограду, високу енергію цукронакопичення при оптимальних значеннях титрованої кислотності. р» Виноматеріали з винограду сорту Аліготе, які прийнято у купажі за основу, відрізняються яскраво вираженим сортовим, з квітково-пряними тонами, букетом, золотистим кольором, м'яким, ніжним, з пікантною гірчинкою, смаком.
Включення до купажу виноматеріалів з винограду токайських сортів Гарс Левелю та Фурмінт надає вину 60 нових відтінків, покращає органолептичні властивості за рахунок легких токайських тонів з відтінком скориночки свіжовипеченого житнього хліба.
Таким чином спосіб виробництва столового сухого білого вина "Меганом" відрізняється від відомих способів виробництва столових білих сухих вин наявністю признаків "суттєві ознаки" та "новизна".
Спосіб виробництва столового сухого білого вина "Меганом" здійснюють наступним чином. 65 Для виробництва вина використовують виноград сортів Аліготе, Гарс Левелю, Фурмінт та суміш інших білих сортів, які вирощують у грунтово кліматичній зоні селища Сонячна долина та мису Меганом Судацької виноградарської зони Кримського півострова. Переробку винограду здійснюють на обладнанні для виробництва ординарних білих столових сухих вин. З одержаної м'язги відбирають не більше бодал сусла з однієї тонни винограду. Відібране сусло сульфітують сірчистим ангідридом із розрахунку 75-100мг/дм? і направляють на Відстоювання. Бродіння сусла здійснюють на чистій культурі дріжджів при температурі не більше 2076.
Зброджені та освітлені виноматеріали знімають з дріжджового осаду, егалізують і направляють на обробку.
Залежно від схильності до помутнінь освітлені виноматеріали обробляють за технологічними схемами згідно з "Технологической инструкцией по обработке виноматериалов и вин на предприятиях винодельческой промьішленности", затвердженою МХП СРСР 17.11.67.
Оброблені виноматеріали направляють на відпочинок не менше як на 10 діб для забезпечення найбільшої типовості і гармонії в ароматі та смаку і після контрольної фільтрації подають на розлив.
Готове вино повинно відповідати вимогам, що наведені в таблицях 1 і 2: - за органолептичними показниками: , с, - за фізико-хімічними показниками
Масова концентрація титрованих кислот, у перерахунку на винну кислоту, підм3 60 «
Спосіб, що пропонується, пояснюється наступними прикладами.
Приклад 1
Для виробництва вина використовували виноград, вирощений у грунтово-кліматичній зоні селища Сонячна ге 3о долина та мису Меганом Судацької виноградарської зони Кримського півострова, а саме Аліготе у кількості бОт, М)
Гарс Левелю - 17,5т, Фурмінт - 17,5т, суміш білих сортів - 5т. Масова концентрація цукрів у винограді - 180г/дм, « масова концентрація титрованих кислот - бг/дм. З однієї тонни винограду відбирали бОдал сусла. Відібране сусло сульфітували сірчистим ангідридом із розрахунку 8Омг/дм? і направляли на відстоювання, після чого -- проводили бродіння сусла на чистій культурі дріжджів при температурі не більше 2076. -
Зброджені та освітлені виноматеріали знімали з дріжджового осаду, егалізували і направляли на обробку.
Оброблені виноматеріали направляли на відпочинок на 15 діб для забезпечення типовості і гармонії в ароматі і смаку. «
Після контрольної фільтрації вино розливали у пляшки.
Приклад 2 - с Для виробництва вина використовували виноград, вирощений у тій же грунтово-кліматичній зоні, а саме ц сорту Аліготе у кількості 75т, Гарс Левелю - 10т, Фурмінт - 10т, суміш білих сортів - 5т. "» Масова концентрація цукрів у винограді - 190г/дм?, масова концентрація титрованих кислот Уг/дм3.
Технологічні прийоми аналогічні прикладу 1.
Приклад З -і Для виробництва вина використовували виноград, вирощений у тій же, що і прикладу 1 грунтово-кліматичній - зоні, а саме: Аліготе у кількості 40т, Гарс Левелю - 20т, Фурмінт - 20т, суміш білих сортів - 20т.
Масова концентрація цукрів у винограді - 180г/дм?, масова концентрація титрованих кислот 7г/дм3. ї- Технологічні прийоми - аналогічні прикладу 1. с 20 Органолептичні показники вироблених зразків за забарвленням, ароматом та смаком відповідали вимогам, що наведені у таблиці 1. Дегустаційна оцінка зразків становила 8, 7 бала. "м Таким чином, застосування запропонованого винаходу дозволяє виробляти вино з високими органолептичними властивостями: світло-золотистим забарвленням, чистим, злагодженим, ніжним ароматом та м'яким, гармонійним смаком. 22 Дослідженнями встановлено, що вихід за означені у формулі межі процентних співвідношень сортового р» складу винограду та районів його вирощування не забезпечував досягнення технічного результату, приводив до погіршення органолептичних показників та зниження дегустаційної оцінки.
На засіданні Центральної дегустаційної комісії виноробної промисловості Державного департаменту продовольства Міністерства аграрної політики України -м. Київ (протокол Мо8 від 03 вересня 2003Зр.) прийнято 60 рекомендацію до впровадження зразка столового сухого білого вина "Меганом", що виготовлений у відповідності зі способом, що заявляється, до виробництва.

Claims (1)

  1. Формула винаходу б5 Спосіб виробництва столового сухого білого вина, який передбачає подрібнення з гребеневідділенням винограду сорту Аліготе, відділення сусла від м'язги, відстій сусла та його бродіння на чистій культурі дріжджів, зняття виноматеріалів з дріжджового осаду, їх обробку і розлив готового вина, який відрізняється тим, що додатково переробляють виноград сортів Гаре Левелю, Фурмінт та суміш інших білих сортів, при цьому Виноград вирощують у грунтово-кліматичній зоні селища Сонячна Долина та мису Меганом Судацької виноградарської зони Кримського півострова, а співвідношення виноградної сировини за сортами складає, мас. Фо: Аліготе 35-75 70 Гаре Левелю і/або Фурмінт 15-35 суміш інших білих сортів решта Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних /5 мікросхем", 2004, М 11, 15.11.2004. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. « у ІФ) « - і - -
    с . и? -і - ЧК» 1 що 60 б5
UA20031213159A 2003-12-30 2003-12-30 Спосіб виробництва столового сухого білого вина "меганом" UA71457A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20031213159A UA71457A (uk) 2003-12-30 2003-12-30 Спосіб виробництва столового сухого білого вина "меганом"

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20031213159A UA71457A (uk) 2003-12-30 2003-12-30 Спосіб виробництва столового сухого білого вина "меганом"

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA71457A true UA71457A (uk) 2004-11-15

Family

ID=74282596

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA20031213159A UA71457A (uk) 2003-12-30 2003-12-30 Спосіб виробництва столового сухого білого вина "меганом"

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA71457A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA71457A (uk) Спосіб виробництва столового сухого білого вина "меганом"
UA71461A (uk) Спосіб виробництва столового сухого білого вина "кокур меганом"
CN108949401A (zh) 一种葡萄酒的制备方法
UA71460A (uk) Спосіб виробництва столового сухого білого вина "шардоне меганом"
UA71462A (uk) Спосіб виробництва столового сухого білого вина "совіньйон меганом"
UA71459A (uk) Спосіб виробництва столового сухого червоного вина "каберне меганом"
Taran et al. Otimizing the composition of the blends for white sparkling wines obtained from grapes of new selection and local varieties
UA64310A (en) A method for producing "charivnyi krym" (charming crimea), sweet white wine
UA71458A (uk) Спосіб виробництва десертного червоного вина "кагор сонячної долини"
UA14010U (en) Method for the preparation of ordinary table dry white wine "arpatska dolyna" (arpat valley)
UA69705A (en) A method for producing sweet rose wine "usmishka" (smile)
UA73256C2 (en) Method of production of check dessert sweet white wine "sari-pandas "zolotyi tsilitel"
UA57308A (uk) Спосіб виробництва ординарного міцного білого виноградного вина "портвейн октябрський"
UA138257U (uk) Спосіб виробництва плодово-ягідного вина "аґрусове міцне некріплене"
UA69706A (en) A method for producing table half-dry white wine «krymske napivsukhe" (crimean half-dry)
UA62216A (en) A method for producing "white muscat ai-todor", a sweat wine
Ponomariova et al. N. Taran, PhD in technical sciences, university professor
UA64459A (en) A method for producing "soniachna dolyna" (sunny valley), the vintage sweet wine
UA50400C2 (en) METHOD FOR PRODUCING STRONG RED WINE ôARKHADERESEö
UA53404A (uk) Спосіб виробництва вина ординарного міцного
UA39358C2 (uk) Спосіб виробництва столового сухого червоного ординарного вина "одеське червоне"
UA50414C2 (en) METHOD FOR PRODUCING STRONG ROSE WINE ôARKHADERESEö
UA14015U (en) Method for the preparation of ordinary table dry red wine of "oksamyt uskuta" (uskut velvet)
UA53545A (uk) Спосіб виробництва столового білого ординарного вина
UA69707A (en) A method for producing table half-dry rose wine «krymske napivsukhe" (crimean half-dry)