UA68867U - Спосіб виробництва безалкогольного фруктово-зернового напою "янтар" з гідратованими фулеренами - Google Patents

Спосіб виробництва безалкогольного фруктово-зернового напою "янтар" з гідратованими фулеренами Download PDF

Info

Publication number
UA68867U
UA68867U UAU201112535U UAU201112535U UA68867U UA 68867 U UA68867 U UA 68867U UA U201112535 U UAU201112535 U UA U201112535U UA U201112535 U UAU201112535 U UA U201112535U UA 68867 U UA68867 U UA 68867U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
fullerenes
hydrated
drink
juice
carotene
Prior art date
Application number
UAU201112535U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Оксана Владимировна Жулинская
Михаил Иванович Пересичный
Original Assignee
Киевский Национальный Торгово-Экономический Университет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Киевский Национальный Торгово-Экономический Университет filed Critical Киевский Национальный Торгово-Экономический Университет
Priority to UAU201112535U priority Critical patent/UA68867U/uk
Publication of UA68867U publication Critical patent/UA68867U/uk

Links

Landscapes

  • Non-Alcoholic Beverages (AREA)

Abstract

Спосіб виробництва безалкогольного фруктово-зернового напою "Янтар" з гідратованими фулеренами складається із наступних основних стадій: борошно ячменю ЕСО з'єднують з водою та гомогенізують. Яблука піддають механічній кулінарній обробці, віджимають сік на соковижималці, м'якоть залишають для подальшого використання, заварюють цукровий сироп. Підготовлену гомогенізовану основу з'єднують з цукровим сиропом, яблучною м'якоттю, соком, бурштиновою кислотою та розчином гідратованих фулеренів. Потім охолоджують, додають розчин водорозчинного β-каротину та гомогенізують.

Description

Корисна модель належить до галузі харчової промисловості та ресторанного господарства, зокрема до розробки нових видів безалкогольних напоїв і стосується харчових функціональних продуктів (ФП) на основі біологічно-активних речовин.
В умовах сучасної ринкової економіки актуальним є питання представлення на ринку вітчизняної конкурентоспроможної, вітамінізованої, високофункціональної продукції за доступною ціною та високою якістю. Напій - це оптимальна форма харчового продукту, збалансований склад якого здатний робити позитивний ефект на організм. За останні роки енергетична цінність раціонів харчування середньостатистичного мешканця України знизилася приблизно на 16 95. Водночас спостерігається деформація раціонів харчування у вигляді підвищеного споживання тваринних жирів, цукру на фоні різкого зниження споживання вітамінів, мінеральних речовин, клітковини, пектинових речовин (11.
Сучасна світова індустрія функціональних напоїв (ФН) включає виробництво молочних і соєвих напоїв, соків, газованих напоїв, слабоалкогольних коктейлів, енергетичних і спортивних напоїв, холодного чаю, кави й шоколаду, порошкових напівфабрикатів. Спостерігається поява змішаних напоїв типу молоко ї- сік або молоко ж злаки. Стійку тенденцію до зростання виробництва, споживання ФН відзначають і в Україні. Ця група продуктів сприяє посиленню захисних функцій організму людини, корегує водно-сольовий обмін, сприяє нормалізації діяльності шлунково-кишкового тракту, засвоєнню інших продуктів (21.
На думку значної частини населення, багатьох фахівців харчування, працівників харчової промисловості напої, особливо виготовлені на натуральній основі з фруктів, ягід, овочів - ідеальне джерело всіх необхідних людині вітамінів. У дійсності ж, овочі й фрукти, а тим більше приготовлені на їх основі напої та сиропи можуть служити джерелом тільки вітамінів С, РР, частки фолієвої кислоти й каротину. Аналіз рекомендованих норм, щодо споживання вітамінів і мінеральних речовин показує, що низький вміст вітамінів у соках обумовлено не тільки їх недостатнім рівнем у вихідній сировині, але й істотними втратами в процесі промислової переробки (від 10 до 96 9б5) |З, 4, 51.
Для того щоб запобігти негативним наслідкам харчування, необхідно науково обгрунтувати й створити такі продукти, які з одного боку, дозволили не витрачати зайвий час на їжу, а з іншого - забезпечили організм людини енергетичними та біологічно-активними компонентами.
Зо Такі продукти вперше були випущені фірмою "Делер" в 1997 р., пізніше цю ідею почав втілювати в своїх продуктах французький концерн "Данон", наприклад у йогурті "Активія з пшеницею".
Однак, у вищезазначених напоях є не більше 3-4 95 зерна, яке використовують як наповнювач для підвищення калорійності.
Найбільш близьким аналогом корисної моделі за технічною суттю є напої, що містять як основу соки: яблучний, морквяний, а також борошно гороху, вівса та ячмінного солоду (Пат. 20175 А Україна, А2ЗІ. 2/00, А23ЗІ. 2/02. Енергетичні напої / Л.М. Тележенко, Ю.О. Козонова. - Мо 200607669; Заявл. 10.07.2006; Опубл. 15.01.2007, Бюл. Мо 1). Технологія виробництва таких напоїв передбачає теплову обробку, яка змінює їх консистенцію. Але тривале прогрівання при цих же умовах призводить до збільшення в'язкості, тому для створення плинної консистенції, підвищення засвоюваності напоїв передбачене їх ферментативне розрідження у ході технологічної переробки.
До недоліків цього продукту варто віднести те, що ферментативний гідроліз не завжди позитивно впливає на харчові властивості, дія ферментів знижує якість напою за рахунок порушення біологічно-активних речовин, а вторинні продукти впливають на функціональний склад організму людини. Крім того ця технологія має знижену біологічну цінність, зокрема за вмістом важливих антиоксидантів, а саме вітамінів А, Е, С (бі.
Пошуки речовин, що володіють біологічною активністю дозволили нам вибрати як нову сировину, що володіє антибактеріаальними властивостями та може проявляти себе як антиоксидант, новий сучасний вид сировини - гідратовані фулерени. Нещодавнє відкриття нових вуглецевих каркасних систем дозволяє доповнити органічні структури новим класом - замкнутими з'єднаннями, побудованими тільки з атомів вуглецю, названими фулеренами.
Отриманий вид наносировини - водний розчин гідратованих фулеренів (ВРГФ - СеоНуєгп) представляє собою комплекс, який призводить до структуризації води, формування та підтримка котрих визначається присутністю особливих структур чистого вуглецю.
Метою роботи була розробка новітньої технології безалкогольних напоїв з застосуванням рослинної сировини функціонального призначення, такої як мікробіологічний каротин, отриманий біотехнологічним способом, борошна зернового продукту ЕСО, гідратованих фулеренів, використаних як водний розчин з соком.
Зразки препаратів для досліджень готували на основі гідратованих фулеренів і шунгітів, які бо містять фулерени. Шунгіти настоювали на дистильованій воді протягом 3-5 діб.
Порошкоподібний шунгіт розміром нижче 40 нм отримували з використанням методу кріоподрібнення.
Досліджувались напої, що містять сік яблучний з борошном ячменю ЕСО, які є технологічними, сумісними з вибраними наповнювачами, а їх виробництво найбільш розповсюджене в Україні для фруктових продуктів. Розробляли технологію, враховуючи калорійність, лікувально-профілактичні властивості та реологічні показники системи.
Співвідношення водної та фруктово-зернової частин в розробленій технології складало приблизно 10:1. Технологія виробництва напоїв передбачає теплову обробку, яка змінює їх консистенцію. Введення до складу функціонального напою гідратованих фулеренів приведе до більшої стійкості продукту (мікробіологічної контамінації), що має велике значення для терміну зберігання. Як свідчать результати, представлені у табл. 1, в дослідних зразках напоїв відбувається зменшення в різному ступені колонійутворюючих одиниць всіх використаних тест- мікроорганізмів через 7 діб після інокуляції, що обумовлено антимікробною дією гідратованих фулеренів та шунгітової води, яка є фулереноподібною структурою і забезпечує самоконсервуючий ефект.
Таблиця 1
Ефективність антимікробних властивостей фулереноподібних структур у дослідних зразках безалкогольного фруктово-зернового напою "Янтар" з гідратованими фулеренами й Ід зменшення вихідного мікробного
Мікробне навантаження
Тест-культури навантаження після я - : мокупяці Кум Гідратовані фулерени
Зіарпуососсив ашгейв аегидіпоза
Сапаїда аІрісапе
В ідеальному випадку збалансоване, різноманітне харчування гарантує надходження в організм необхідної кількості ессенціальних харчових речовин і мікроелементів, в тому числі з напоями. В табл. 2 наведено склад мікроелементів, які містяться в розробленому продукті.
Таблиця 2
Мікроелементний склад компонентів функціонального напою "Янтар"
Об'єкт дослідів
Назва ще Заварене не ния - ни елемента Вода, Напій. борошно ячменю Напій яблучно ячмінний /о яблучний, 90 ЕСО. 95 гідратовані фулерени, 905 ма | - | бог | 7777777-1Г1111- 0,257 0,021 0,022 0,028 ни шш 59,820 52,057 60,990 св 13,710 22,040 13,408
Що 25,079 24744 24143 5,607 11177 1,137 1,310
І Си | - | бл | 777111 0,121
Задачею даної корисної моделі є створення вітамінізованого харчового функціонального продукту не тільки з гарними смаковими властивостями, але й стабільного до псування за рахунок природних складових, а також привабливого за вартістю. Такий продукт може забезпечити необхідну фізіологічну потребу населення у вітаміні А та у мікроелементах, має високі антиоксидантні та інші біологічно активні властивості.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб виробництва безалкогольного фруктово- зернового напою "Янтар" з гідратованими фулеренами складається з наступних стадій:
борошно ячменю ЕСО у кількості 5-10 95 від маси готового напою, з'єднують з водою (1-18...20 "б) та гомогенізують при ї1-85...98 "С, протягом 120...180 с, яблука піддають механічній кулінарній обробці, віджимають сік на соковижималці, м'якоть залишають для подальшого використання, заварюють цукровий сироп при Ї1-105-110 "С, протягом 5...8 хв., підготовлену гомогенізовану основу з'єднують з цукровим сиропом, яблучною м'якоттю, соком, бурштиновою кислотою (у кількості 0,05-0,1 95 від маси готового напою), та розчином гідратованих фулеренів (1:15) і проварюють 120 с, при 1-95...98 "С, потім охолоджують, додають розчин водорозчинного р-каротину (у кількості 0,015-0,02 95 від маси готового напою), гомогенізують при ї-20....25 "С, т-60...120 с.
Новим у корисній моделі із використанням гідратованих фулеренів (ТУ У 15.8-35476395- 001:2009), бурштинової кислоти (ТУ У 24.4-33886482-001:2006), мікробіологічного каротину (ТУ 9291-077-54655660-02), борошна ячменю ЕСО мікронізовано-обробленого (ТУ У 13693522.002- 96), що заявляється, є те, що: - при виробництві напою "Янтар" заварене борошно ЕСО у кількості 5-10 95 від маси готового продукту з'єднують з яблучним соком та гідратованими фулеренами у кількості 5-7 90 від маси готового продукту; - при виробництві напою "Янтар", в готовий яблучно-ячмінний напівфабрикат додають мікробіологічний р-каротин у кількості 0,2 95 від маси готового продукту та бурштинову кислоту у кількості 0,1 95 від маси готового продукту.
Результати розрахунку складу сировини харчового безалкогольного напою в конкретних зразках представлені в таблиці 3.
Таблиця З
Рецептура безалкогольного фруктово-зернового напою "Янтар" з гідратованими фулеренами
Вид нормативної
Найменування сировини| документації Маса Маса Маса Маса (Гости, ТУ, брутто, г нетто, г брутто, г нетто, г
ДСТУ) тетеєтотннє дю 51191 13693522.002
ДСТУ
Мікробіологічний р. ТУ 9291-077-
ТУ У 24.4-
Бурштинова кислота 33886482- 0,1 01 001:2006
ТУ У 15.8-
Гідратовані фулерени 35476395- 50 50 001:2009
Водапитнча | гоСт2в7а-821/ | 897| щ (БК | 897 ооВсьогдГ////7777777777711111111111 11111111 1111122017777777117 1717171 1220 (Вихідготовогонапою:у////7777777111111 11171717 17111000! 77777777 17717171 т1000
Використання р-каротину в складі розробленої суміші у вказаному діапазоні значень дозволяє отримати вітамінізований функціональний продукт високої якості. Споживання середньої добової норми такого функціонального продукту дозволить забезпечити необхідну потребу населення у р-каротині (провітаміні А) відповідно до наказу МОЗ (71. Крім того, р- каротин, як природній антиоксидант, сприяє підвищенню антиоксидантних, радіопротекторних властивостей функціонального продукту. Використання екстракту міцеліального грибу ВіаКезівєа
Зо їіврога - джерела р-каротину гарантує натуральне походження провітаміну, що має велике значення для дієтичного, лікувально-профілактичного, дитячого харчування. Вітамінізований харчовий функціональний напій стійкий до окисного псування, забарвлений в характерні тони легко-помаранчевого кольору.
Безалкогольний фруктово-зерновий напій "Янтар" з гідратованими фулеренами, згідно з корисною моделлю, що заявляється, отримують таким чином: борошно ячменю ЕСО у кількості 5-10 95 від маси готового напою, з'єднують з водою при Ї-18...20 "С та гомогенізують при 1-85...98 "С, протягом 120...180 с. Яблука піддають механічній кулінарній обробці, віджимають сік на соковижималці, м'якоть залишають для подальшого використання. Заварюють цукровий сироп при 1-105-110 "С, протягом 5...8 хв. Підготовлену гомогенізовану основу з'єднують з цукровим сиропом, яблучною м'якоттю, соком, бурштиновою кислотою (у кількості 0,05-0,1 95 від маси готового напою), та розчином гідратованих фулеренів (1:15) і проварюють 120 с, при 1-95...98 "С. Охолоджують. Додають розчин водорозчинного р-каротину (у кількості 0,015-0,02
Фо від маси готового напою). Гомогенізують при Ї1-20...25 "С, т-60...120 с.
Реалізація корисної моделі, що заявляється, пояснюється наступним прикладом.
Приклад 1. Необхідно виготовити вітамінізований харчовий функціональний продукт, концентрація р-каротину в якому становить 0,015 95. Концентрація р-каротину в розчині становить 0,2 95. Розрахунки проводять за такою схемою.
Кількість чистого Д-каротину у 1 л вітамінізованого харчового функціонального продукту становить: 0,015 95-1 л/100 950,15 мл.
Враховуючи, що концентрація р-каротину в напої становить 0,2 9о, отримуємо: 0,15 мл-100
Фо/0,2 до-75 мл.
Таким чином, щоб отримати задану концентрацію р-каротину у кожному «літрі функціонального продукту необхідно на кожні 1259 мл суміші додавати 75 мл отриманого розчину р-каротину.
Результати дегустаційних випробувань вітамінізованого ФН, отриманого згідно з корисною моделлю, що заявляється, показали гарні результати та рекомендації про можливість використання продукту в харчовій промисловості та ресторанному господарстві.
Функціональна активність продукту досліджувалася в модельних експериментах на щурах.
Відомо, що вираженою інгібуючою перекисне окислення дією володіють МО - радикали, які продукуються в організмі МО-синтезами (МО5). МО - радикали можуть також інгібувати активність МАОРН-оксидази і ксантиноксидази, модулювати продукцію О»; - в мітохондріях і ОН - радикалів в реакції Фентона. В дослідженнях показано, що введення щурам вітамінізованих напоїв зміщувало прооксидантно-антиоксидантний баланс в печінці і крові молодих та старих щурів у бік прооксидантів.
У зв'язку з цим досліджували вплив донора МО-радикалів на склад прооксидантно- антиоксидантного балансу в тканинах щурів, які отримували розроблені напої. Проведені нами дослідження інтенсивності дихання і окислювального фосфорування в мітохондріях печінки молодих і старих щурів дозволили встановити, що через 24 години після двократного введення напою тваринам, швидкість поглинання кисню мітохондріями достовірно збільшувалась (табл. 4).
Таблиця 4
Інтенсивність дихання мітохондрій печінки молодих і старих щурів в контролі і при введенні напою, п-5-6
Швидкість Швидкість споживання
Варіанти досліду споживання кисню кисню В Дихальний Аденозин в метаболічному бопі К дифосфат стані 1 метаболічному контроль Д АПР/О
М стані 2 1 Мо 11111110 Напій 0 143,2731242| 28813214 | 505:30,557| 2885017 11111110 Напій | л3308в412,617| 24933279 | 56150657| 2,91:5016
Примітки: х- р«е0,05 в порівнянні з відповідним контролем; хх -0,05«ре0,1 в порівнянні з відповідним контролем.
Так швидкість поглинання кисню мітохондріями (по Чансу), у 3- і 20-ти місячних тварин при введенні напою збільшувалася на 47,9 95 і 53,7 9», а дихальний контроль зростав на 65,095 і 47 6
Фо, відповідно. Виявлене значне збільшення дихального контролю в мітохондріях печінки піддослідних тварин може пояснюватися здатністю МО-радикалів модулювати продукцію активних форм кисню в мітохондріях у відповідь на прийом напою з гідратованими фулеренами і янтарною кислотою.
Таким чином, розроблений безалкогольний напій "Янтар" збагачений біологічно активними речовинами, у тому числі антиоксидантом р-каротином, забезпечує необхідний рівень споживання р-каротину, має строк придатності що в 2,0 рази перевищує зберігання базового напою у чистому вигляді, має привабливу для виробників вартість. Представлена корисна модель дозволяє розширити асортименти харчових функціональних напоїв, доступних за ціною, які можуть застосовуватися як у повсякденному харчуванні, так і в лікувально-профілактичному.
Представлена розробка дозволить вирішити проблему профілактики дефіциту р-каротину, а також інших біологічно-активних речовин і, як наслідок, захворювань - атеросклерозу, надлишкової ваги, передчасного старіння, гіповітамінозом вітаміну А - підвищеної втомлюваності, апатії, зниженням працездатності, опору організму до застудних та інфекційних захворювань, а також порушенню сутінкового зору серед всіх категорій населення країни.
Джерела інформації: 1. Орлова Н.Я. Біохімія та фізіологія харчування. - К.: Київ. Нац.торг.-екон.ун-т, 2006.- С. 248. 2. Шатнюк Л.Н. Обогащениеє напитков микронутриентами / Л.Н. Шатнюк, В.Б. Спиричев //
Пищевая пром-сть. - 2002. - Мо 8. - С. 54-58. 3. Витаминьі и минеральнье вещества: полная знциклопедия / сост. Т.П. Емельянова. -
СПб. ВЕСЬ, 2001.- 368 с. 4. Цапалова И.З. Зкспертиза дикорастущих плодов, ягод и травянистьїх растений: учеб.- справ. пособие / И.З. Цапалова, М.Д. Губина, В.М. Позняковский.-2-е изд.,испр. и доп.-
Новосибирск: Сибир.унив. изд-во, 2002. - 180 с. 5. Жигалов А.Н. Пищевье достоинства алкогольньїх напитков / А.Н. Жигалов, О.П.
Преснякова, 9.Р. Ханухов // Пиво и напитки. - 1999. - Мо 4. - б. 54-55.
Зо б. Химический состав российских пищевьїх продуктов: Справочник / Под ред. член-корр.
МАИ, проф. И.М. Скурихина и академика РАМН, проф. В.А. Тутельяна. - М.: ДеЛи принт, 2002. - 236 с. - ІЗВМ 5-94343-028-8 7 7. Наказ Міністерства охорони здоров'я України Мо 272 від 18.11.99 "Про затвердження Норм фізіологічних потреб населення України в основних харчових речовинах та енергії". 8. Пат. 20175 А Україна, А 231 2/00, А 231 2/02. Енергетичні напої / Л.М. Тележенко, Ю.О.
Козонова. - Мо 200607669; Заявл. 10.07.2006; Опубл. 15.01.2007, Бюл. Мо 1.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ 40 Спосіб виробництва безалкогольного фруктово-зернового напою з гідратованими фулеренами, що складається із наступних основних стадій: борошно ячменю ЕСО у кількості 5-10 95 від маси готового напою з'єднують з водою (1-18...20 "С) та гомогенізують при Ї-85...98 "С протягом
    120...180 с, яблука піддають механічній кулінарній обробці, віджимають сік на соковижималці, м'якоть залишають для подальшого використання, заварюють цукровий сироп при Ї-105-110 "С, 45 протягом 5...8 хв., підготовлену гомогенізовану основу з'єднують з цукровим сиропом, яблучною м'якоттю, соком, бурштиновою кислотою (у кількості 0,05-0,1 95 від маси готового напою) та розчином гідратованих фулеренів (1:15) і проварюють 120 с, при 1-95...98 "С, потім охолоджують, додають розчин водорозчинного р-каротину (у кількості 0,015-0,02 Фо від маси готового напою), гомогенізують при 1-20...25 С, т-60...120 с. 50 000 Компютернаверстка!, Скворцова.дГ (00000000 Державна служба інтелектуальної власності України, вул. Урицького, 45, м. Київ, МСП, 03680, Україна ДП "Український інститут промислової власності", вул. Глазунова, 1, м. Київ - 42, 01601
UAU201112535U 2011-10-25 2011-10-25 Спосіб виробництва безалкогольного фруктово-зернового напою "янтар" з гідратованими фулеренами UA68867U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201112535U UA68867U (uk) 2011-10-25 2011-10-25 Спосіб виробництва безалкогольного фруктово-зернового напою "янтар" з гідратованими фулеренами

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201112535U UA68867U (uk) 2011-10-25 2011-10-25 Спосіб виробництва безалкогольного фруктово-зернового напою "янтар" з гідратованими фулеренами

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA68867U true UA68867U (uk) 2012-04-10

Family

ID=52294133

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201112535U UA68867U (uk) 2011-10-25 2011-10-25 Спосіб виробництва безалкогольного фруктово-зернового напою "янтар" з гідратованими фулеренами

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA68867U (uk)

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2021102721A1 (zh) * 2019-11-27 2021-06-03 张英芹 一种粗粮果汁
WO2023113708A1 (en) * 2021-12-15 2023-06-22 Ckr Bi̇li̇şi̇m Gida Organi̇zasyon Hi̇zmetleri̇ Sanayi̇ Ve Ti̇caret Li̇mi̇ted Şi̇rketi̇ Mineral water and water and concentrate enriched with c60 and aronia or elderberry

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2021102721A1 (zh) * 2019-11-27 2021-06-03 张英芹 一种粗粮果汁
WO2023113708A1 (en) * 2021-12-15 2023-06-22 Ckr Bi̇li̇şi̇m Gida Organi̇zasyon Hi̇zmetleri̇ Sanayi̇ Ve Ti̇caret Li̇mi̇ted Şi̇rketi̇ Mineral water and water and concentrate enriched with c60 and aronia or elderberry

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2489064C1 (ru) Композиция для приготовления кваса
Musaiger The Food Dome; dietary guidelines for Arab countries
CN101294124B (zh) 苦荞甜酒酿的生产工艺
CN1711859A (zh) 成长素酸奶片
Isrigova et al. Development of a technology for the production of a functional food based on plant raw materials
US20090246323A1 (en) Isotonic Energy Drink
Bamishaiye et al. Effects of boiling time on mineral and vitamin C content of three varieties of Hibiscus sabdriffa drink in Nigeria
Mohammed et al. Production and quality evaluation of instant sorrel (zobo) drink produced by infusion, dehydration and size reduction methods
Lamia et al. Characterization and transformation of the Opuntia ficus indica fruits
CN104450357A (zh) 一种红枣葡萄酒的酿造方法
Yonis et al. UTILIZATION SWEET WHEY IN PRODUCTION OF WHEY GUAVA BEVERAGES.
UA68867U (uk) Спосіб виробництва безалкогольного фруктово-зернового напою "янтар" з гідратованими фулеренами
CN102058127A (zh) 一种葡萄籽饮料及其制备方法
CN105325818A (zh) 一种含牡丹籽油的蛋白饮料的制备方法
Kouton et al. Nutritional, microbiological and rheological characteristics of porridges prepared from infant flours based on germinated and fermented cereals fortified with soybean
CN107647226A (zh) 一种果蔬乳酸菌饮料的制作方法
CN113046208A (zh) 一种含有68种矿物质的酒水饮料
Akubor Quality evaluation of pulp powder and the developed functional jam from African locust bean fruit
Ahmadiyan et al. Investigation of Physicochemical and Sensory properties of Functional Dairy Drink Dessert of Cantaloupe Containing Moringa oleifera and Spirulina platensis
Ukwo et al. Production of non-alcoholic beverage from roselle calyce (Hibiscus sabdariffa L.): Effects of date fruit extract incorporation on quality parameters and consumer acceptability
KR101611357B1 (ko) 과일향이 첨가된 섬유 및 비타민 강화 음료 제조 공정 및 이 공정으로부터 얻어진 음료
Bhavya et al. Preparation and quality evaluation of health beverage from pineapple juice blended with beetroot and orange juice
KR101883190B1 (ko) 잡곡 발효음료 및 그의 제조방법
CN1985664A (zh) 一种青少年专用双蛋白食品及其制备方法
Armijos-Martinez et al. Vitamin C content and amino acid identification in carbonated beverage with kiwifruit (Actinidia deliciosa), ACHOTILLO (Nephelium lappaceum) and MORINGA (Moringa oleifera).