UA67828C2 - Спосіб обробки високов'язкого палива - Google Patents

Спосіб обробки високов'язкого палива Download PDF

Info

Publication number
UA67828C2
UA67828C2 UA2001096173A UA200196173A UA67828C2 UA 67828 C2 UA67828 C2 UA 67828C2 UA 2001096173 A UA2001096173 A UA 2001096173A UA 200196173 A UA200196173 A UA 200196173A UA 67828 C2 UA67828 C2 UA 67828C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
fuel
viscosity
cst
preparation
discharges
Prior art date
Application number
UA2001096173A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Ольга Миколаївна Сизоненко
Ольга Николаевна Сизоненко
Іван Софронович Швець
Иван Софронович Швець
Лев Сергійович Дудукін
Олександр Федорович Головащенко
Александр Федорович Головащенко
Original Assignee
Інститут Імпульсних Процесів І Технологій Національної Академії Наук України
Институт Импульсных Процессов И Технологий Нан Украины
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Інститут Імпульсних Процесів І Технологій Національної Академії Наук України, Институт Импульсных Процессов И Технологий Нан Украины filed Critical Інститут Імпульсних Процесів І Технологій Національної Академії Наук України
Priority to UA2001096173A priority Critical patent/UA67828C2/uk
Publication of UA67828C2 publication Critical patent/UA67828C2/uk

Links

Landscapes

  • Feeding And Controlling Fuel (AREA)

Abstract

Винахід відноситься до галузі паливопідготовки високов'язких палив, зокрема до підготовки палив, які одержано шляхом термохімічної переробки деревини та її відходів (біопаливо), до спалювання в камері згоряння газотурбінного двигуна. Спосіб включає гомогенізацію палива при дії на нього високовольтними імпульсними розрядами у робочій рідині, відділеній від оброблюваного палива еластичною мембраною, з питомою енергією розрядів 70-80 кДж/л при початковій в'язкості палива 15-20 сСт і 130-150 кДж/л при початковій в'язкості палива більше за 25 сСт, при цьому над поверхнями палива і робочої рідини створюють повітряні порожнини.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до області паливопідготовки високов'язких палив, зокрема, для підготовки палив, які 2 одержано шляхом термохімічної переробки деревени та її відходів (біопаливо), до спалювання в камері згоряння газотурбінного двигуна.
Відомо спосіб обробки високов'язкого (важкого) палива (див. Ультразвуковая кавитационная обработка топлив на судах. С.П.Зубрилов, В.М.Селиверстов, М.И.Браславський. Ленинград, Судостроение. 1988, с.43-55), що включає гомогенізацію палива при ультразвуковій обробці.
Ознакою, яка співпадає з істотною ознакою рішення, що заявляється, є гомогенізація палива.
До причин, що перешкоджають отриманню необхідного технічного результату, слід віднести те, що дисперсність твердих частинок при ультразвуковій обробці знижується не більше ніж на 1095, що не може забезпечити істотного збільшення фільтрівності палива, рівень тиску 15МПа (див. с.17) при закритті кавітаційної порожнини не може привести до розриву міжмолекулярних зв'язків і, отже, в'язкість не буде 19 знижуватися, а розпил палива у форсунці буде неможливий без спеціальної системи паливопідготовки.
Прототипом обрано спосіб обробки високов'язкого (важкого) палива (див. Ультразвуковая кавитационная обработка топлив на судах. С.П.Зубрилов, В.М.Селиверстов, М.И.Браславський. Ленинград, Судостроение. 1988, с.38), що включає гомогенізацію палива при дії на нього високовольтними імпульсними розрядами.
Ознакою, яка співпадає з істотною ознакою винаходу, що заявляється, є гомогенізація палива при впливі на нього високовольтними імпульсними розрядами.
Причини, що перешкоджають отриманню необхідного технічного результату: - реалізація високовольтного імпульсного розряду безпосередньо в паливі не дозволяє виключити прямий контакт палива з іскровим каналом розряду, який являє собою плазмовий шнур, температура в якому досягає 104К, що може призвести до розкладу палива і, як наслідок, погіршення його експлуатаційних властивостей за см рахунок зниження його теплотворної здатності, а емісія металу з електродів призведе до забруднення палива і Го) погіршення його термостабільності; - відсутність рекомендацій щодо вибору параметрів оптимізації режиму дії високовольтними імпульсними розрядами не дозволяє досягти високої дисперсності твердих включень і забезпечиш ослаблення колоїдної со системи.
В основу винаходу, що заявляється, поставлено задачу удосконалення способу обробки високов'язкого се палива шляхом використання нових технологічних прийомів і оптимізації параметрів дії на паливо, що дозволить со підвищити ступінь дисперсності твердих коксових частинок і забезпечити ослаблення колоїдної системи, і за рахунок цього поліпшити фільтрівність палива і знизити його в'язкість. -
Суть винаходу полягає в тому, що у способі обробки високов'язкого палива, що включає гомогенізацію с палива при дії на нього високовольтними імпульсними розрядами, згідно з винаходом, високовольтні імпульсні розряди здійснюють у робочій рідині, відділеній від палива, що обробляється, еластичною мембраною, з питомою енергією розрядів 70-8ОкДж/л при початковій в'язкості палива 15-20сСт і 130-150кДж/л при початковій в'язкості палива більше за 25сСт, при цьому над поверхнями і робочої рідини створюють повітряні порожнини. « дю Відділення палива, що обробляється, від робочої рідини, в якій здійснюють високовольтні імпульсні - розряди, еластичною мембраною дозволяє використати всі фактори, що супроводжують високовольтний с імпульсний розряд (ударна хвиля і пульсуюча парогазова порожнина, що створює гідропотік, кавітацію та інш.), :з» не погіршуючи його експлуатаційних властивостей. Дія на паливо високовольтними імпульсними розрядами з питомою енергією 70-8ОкДж/л при в'язкості палива 15-25сСт і питомою енергією, 130-150кДж/л при в'язкості палива більше за 25сСт дозволяє підвищити дисперсність твердих коксових частинок, що знаходяться В паливі, і б 35 ослабити колоїдну систему палива. Створення повітряної порожнини над поверхнею палива забезпечує умови для інтенсивного його перемішування і гомогенізації, а над поверхнею робочої рідини дозволяє створити умови, -і коли енергія гідропотоку перевищує енергію, що передається ударною хвилею, тим самим забезпечуючи со кавітаційний розрив рідини, що спричиняє ослаблення колоїдної фази за рахунок руйнування міжмолекулярних зв'язків і диспергування великих частинок. ко 50 Спосіб здійснюють таким чином. со Як об'єкт обробки взято біопаливо, яке є продуктом термічної обробки деревини з подальшим уловлюванням компонентів піролізу спеціальними циклонами. Перед подачею палива в камеру для обробки його перемішують до моменту стабілізації в'язкості в усьому об'ємі. Початкову кінематичну в'язкість контролюють автоматичним віскозиметром для коректування параметрів дії у разі зміни в'язкості при обробці палива в безперервному 59 режимі.
ГФ) Паливо, що обробляється, відділяють еластичною мембраною від робочої рідини, в якій здійснюють
ГФ високовольтні імпульсні розряди. Як робоча рідина може служити водопровідна вода.
Обробку палива проводять при здійсненні високовольтних імпульсних розрядів у робочій рідині, які супроводжуються виникненням ударної хвилі і пульсуючої парогазової порожнини, збуджуючих гідропотік, які бо діють на еластичну мембрану, що розділяє робочу рідину і паливо.
Паливо, що обробляється, прокачують над поверхнею мембрани зі швидкістю, пропорційною питомій енергії імпульсних розрядів, що дозволяє забезпечити безперервну обробку палива.
Над поверхнею палива створено повітряну порожнину, що дозволяє забезпечити безперервне перемішування палива і його гомогенізацію. 65 Порожнина, створена над поверхнею робочої рідини, забезпечує умови, коли енергія гідропотоку перевищує енергію, яка передається ударною хвилею, що забезпечує кавітаційний розрив рідини, тим самим спричиняючи ослаблення, колоїдної фази за рахунок руйнування міжмолекулярних зв'язків (розрив водневого зв'язку) і диспергування великих частинок.
У таблиці 1 наведено результати експериментів з обробки біопалива при його початковій в'язкості 15-25сСт, а в таблиці 2 при початковій в'язкості 225ссСт.
Таблиця 1
Питома енергія, кДж/л |Початкова в'язкість, ост В'язкість після обробки, сСт юю тю 716111 вв 111111 12 Таблиця 2
Питома енергія, кДж/л |Початкова в'язкість, сст В'язкість після обробки, сСт ю
При обробці біопалива в режимах, що заявляються, відбувається диспергування великих коксових частинок на більш дрібні. Так, частина частинок від 10 до 25мкм знизилася з 59,2 до 13,495, а частина частинок від 5 до 10мкм зросла з 40,2 до 86,395, що дозволяє поліпшити фильтрувальність палива. с
Таким чином, обробка біопалива високовольтними імпульсними розрядами в діапазоні питомої енергії, який Ге) заявляється, ослабила колоїдну систему за рахунок розриву водневого зв'язку і цим знизила в'язкість більш, ніж на 5095, що дозволило поліпшити розпил палива у форсунці камери згоряння газотурбінного двигуна.
Диспергування великих коксових частинок
У паливі при обробці привело до його гомогенізації та поліпшенню його фільтрувальності. со
Зо сч

Claims (1)

  1. Формула винаходу ее . . . "й в.
    Спосіб обробки високов'язкого палива, що включає гомогенізацію палива при дії на нього високовольтними Зо |мпульсними розрядами, який відрізняється тим, що високовольтні імпульсні розряди здійснюють у робочій ісе) рідині, відділеній від оброблюваного палива еластичною мембраною, з питомою енергією розрядів 70-80 кДж/л при початковій в'язкості палива 15-25 сСт і 130-150 кДж/л при початковій в'язкості палива більше за 25 ссСт, при цьому над поверхнями палива і робочої рідини створюють повітряні порожнини. « Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних З с мікросхем", 2004, М 7, 15.07.2004. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і "» науки України. п
    (о) -і (ее)
    іме) ІЧ е)
    іме) 60 б5
UA2001096173A 2001-09-07 2001-09-07 Спосіб обробки високов'язкого палива UA67828C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001096173A UA67828C2 (uk) 2001-09-07 2001-09-07 Спосіб обробки високов'язкого палива

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001096173A UA67828C2 (uk) 2001-09-07 2001-09-07 Спосіб обробки високов'язкого палива

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA67828C2 true UA67828C2 (uk) 2004-07-15

Family

ID=74758432

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001096173A UA67828C2 (uk) 2001-09-07 2001-09-07 Спосіб обробки високов'язкого палива

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA67828C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP4274327B2 (ja) ナノバブル液体製造装置及び製造方法
US9080505B2 (en) Real time in-line water-in-fuel emulsion apparatus, process and system
BRPI0716552A2 (pt) processo para misturar um lÍquido ou mistura de um lÍquido e de um sàlido em partÍculas finas, vaso, usos de um ejetor, e de um bocal de jato ejetor, bocal de jato ejetor, e, processo para misturar um outro lÍquido ou uma outra mistura ao interior de um lÍquido ou mistura de um lÍquido e de um sàlido em partÍculas
EP1552879B1 (en) Liquid mixing apparatus and method of liquid mixing
CN1628226A (zh) 利用工业用燃烧设备的废液的焚烧处理方法及混合液体
JP5124145B2 (ja) 微細流体混入液体燃料の製造装置
US20120279118A1 (en) Fuel emulsification system
UA67828C2 (uk) Спосіб обробки високов'язкого палива
JP2007268390A (ja) 気泡発生装置
NO20032851L (no) Anordning og fremgangsmåte for ultralydsforöket brenselinnspröyting med kontinuerlig strömning
JP2011099435A (ja) 噴射ノズルの加工方法
RU2657389C1 (ru) Способ образования кавитационных зон в потоке негорючей жидкости и управления их разрушением, а также устройство для осуществления способа
RU190279U1 (ru) Устройство для обработки топлива
RU2645676C1 (ru) Способ очистки дизельного топлива
Omelyanyuk et al. Investigation of the processes of cavitation flow for energy-saving and environmentally friendly technologies in the oil and gas industry (Russian)
RU2772137C1 (ru) Ультразвуковой кавитационный преобразователь
JP2006322463A (ja) 燃料改質装置および燃料改質方法
JP2014051901A (ja) 燃料供給システム
EP2806979A1 (fr) Dispositif de nébulisation d'un liquide
KR100519601B1 (ko) 에멀젼화 연료의 제조방법 및 연소시스템
JP2004076608A (ja) 改質燃料用ディーゼルエンジン
KR200233266Y1 (ko) 연소기관용 연료파이프의 산소 및 물공급장치
RU2747756C1 (ru) Способ переработки сырья и устройство для его реализации
RU2568612C1 (ru) Устройство для предварительной подготовки нефти к переработке и способ ее осуществления
RU2265486C1 (ru) Завихритель