UA66122A - Method for surgical correction of funnel-type chest deformity in children - Google Patents

Method for surgical correction of funnel-type chest deformity in children Download PDF

Info

Publication number
UA66122A
UA66122A UA2003077216A UA2003077216A UA66122A UA 66122 A UA66122 A UA 66122A UA 2003077216 A UA2003077216 A UA 2003077216A UA 2003077216 A UA2003077216 A UA 2003077216A UA 66122 A UA66122 A UA 66122A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
tunnel
funnel
plate
ribs
children
Prior art date
Application number
UA2003077216A
Other languages
English (en)
Inventor
Danylo Yulianovych Kryvchenia
Volodymyr Hryhorovych Zavodii
Vasyl Petrovych Prytula
Original Assignee
Univ Oo Bohomolets Nat Medical
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Univ Oo Bohomolets Nat Medical filed Critical Univ Oo Bohomolets Nat Medical
Priority to UA2003077216A priority Critical patent/UA66122A/uk
Publication of UA66122A publication Critical patent/UA66122A/uk

Links

Landscapes

  • Surgical Instruments (AREA)

Description

Винахід відноситься до медицини, а саме до хірургії, і призначений для хірургічного лікування лійкоподібної деформації грудної клітки (ЛДГК) у дітей.
Лійкоподібна деформація грудної клітки є тяжким вродженим захворюванням, яке характеризується западанням грудини та передніх відділів ребер, зменшенням об'єму грудної клітки, стисканням життєво важливих органів - серця та легень і порушенням їх життєдіяльності. Дана аномалія не є фатальною, але вона проявляється як косметичними, так і функціональними розладами з боку серцево-судинної та дихальної систем, а також змінами обмінних процесів. Крім того, ЛДГК є такою патологією, яка може відобразитися на психічному стані дитини, на соціальних контактах, поведінці, взаємовідносинах з іншими дітьми.
Лійкоподібна деформація є найчастішою вадою розвитку грудної клітки і зустрічається в межах 0,13-3,595 | 11.
Основним методом лікування ЛДГК є хірургічний. Для її корекції запропоновано багато методів, але всі вони мають один виражений і суттєвий недолік - велику травматичність, що пов'язано з широким відшаруванням шкірних клаптів, видаленням всіх деформованих хрящів, стернотомією, відсіченням реберних дуг, значною крововтратою. Приблизно в 1595 випадків розвивається пневмоторакс (21.
В 1987 році Юопаїй Мив5 запропонував спосіб хірургічної корекції лійкоподібної деформації грудної клітки у дітей, який полягає в передньому розрізі грудної клітки, формуванні тунелю шляхом тупого розведення тканин під западанням в комбінації з проведенням дуги-пластини, яка розправляє лійкоподібну деформацію (ЗІ. Однак, передній розтин грудної клітки є досить травматичною процедурою, супроводжується значною крововтратою, а формування тунелю та проведення дуги-пластини при такій операції часто призводять до появи пневмотораксу.
Найближчим аналогом (прототипом) способу, що заявляється, є операція, удосконалена Юопаїй Мивгз (|4|, при якій після поперечних розтинів по середньо-аксилярній лінії з обох боків, між ними формують тунель шляхом тупого розведення тканин під западанням, по ходу якого проводять дугу-пластину з розворотом її на 180". Дугу- пластину в правильному положенні фіксують до ребер в поперечних розтинах. Такий спосіб хірургічного лікування є менш інвазійним, ніж попередній, але травматичність під час його виконання залишається неприйнятне високою, бо досить часто виникає не тільки пневмоторакс, але й можливе пошкодження серця та магістральних судин. Крім того, фіксація дуги-пластини під час такої операції є недостатньо надійною, що може призвести до її зміщення.
Винахід, що заявляється, вирішує задачу створення оптимальних умов для менш травматичного формування тунелю під западанням грудної клітки та проведення дуги-пластини під ним за рахунок виконання додаткового субксифоїдального розтину по лінії передбачуваного тунелю під западанням.
Отриманий технічний результат зводиться до зниження травматичності при хірургічному лікуванні лійкоподібної грудної клітки у дітей.
Поставлена задача вирішується тим, що у відомому способі хірургічної корекції лійкоподібної деформації грудної клітки у дітей, що включає виконання поперечних розтинів по середньоаксилярній лінії з обох боків, формування тунелю між ними шляхом тупого розведення тканин під западанням, проведення по ходу тунелю дуги-пластини з розворотом її на 180", та наступної фіксації дуги-пластини до ребер в поперечних розтинах, згідно винаходу, додатково виконують поздовжній розтин в субксифоїдальному полі, тунель починають формувати з цього субксифоїдального розтину в бік поперечних розтинів по середньоаксилярній лінії, а дугу- пластину після розвороту в сформованому тунелі та фіксації до ребер додатково фіксують до ксифоїдального відростка.
Відмінними ознаками винаходу є те, що додатково в субксифоїдальному полі виконують поздовжній розтин, з якого починають формувати тунель в бік поперечних розтинів, виконаних по середньоаксилярній лінії. Дугу- пластину після проведення по ходу тунелю та розвороту на 180" фіксують до ксифоїдального відростка.
Саме ці технічні особливості операції знижують травматичність хірургічного лікування ЛДГК. Крім того, при цій операції досягають мінімальної крововтрати, ранньої активізації пацієнтів і більш надійної стабілізації грудної клітки. Новизна полягає в оптимізації оперативного втручання за рахунок врахування анатомо-фізіологічних особливостей органів грудної клітки при цій патології. За доступними літературними даними такий спосіб хірургічної корекції лійкоподібної деформації грудної клітки невідомий.
Спосіб здійснюється наступним чином:
В положенні пацієнта лежачи на спині обидві його руки розводять в сторони для доступу до бокових поверхонь грудної клітки. Остаточно згинають до потрібної форми підготовлену раніше металічну дугу-пластину.
Білатеральне по середньоаксилярній лінії поперечними розтинами довжиною до 4см розсікають м'які тканини до ребер в проекції ІМ міжребір'я. Також проводять поздовжній розтин такої ж довжини у субксифоїдальному полі.
Мобілізують загрудинний простір під "лійкою". Через сформований тунель проводять затискач Кеїу, доки він не з'явиться з протилежного боку. За допомогою цього затискача проводять направляючу стрічку. Цим же шляхом, вже за допомогою стрічки, проводять металічну дугу-пластину випуклістю донизу. Після того пластину повертають на 180", щоб її випуклість була спрямована догори, піднімаючи грудину і передню стінку грудної клітки до необхідного положення. Пластину фіксують до ребер в бокових розтинах та додатково до ксифоїдального відростка. Рани пошарово зашивають із залишенням мікроіригатора за грудиною. Через 2 роки дугу необхідно видаляти.
Приклад втілення винаходу.
Хлопчик К., 2 роки, поступив 17.02.2002 року в клініку з діагнозом: ЛДГК ІПІ-го ступеня, симетрична форма, гіпоплазія лівої легені, лівобічний пазовий крипторхізм. В 2-денному віці прооперований за місцем проживання в
ОДЛ з приводу лівобічної несправжньої діафрагмальної грижі. Протягом всього життя дитину турбували часті простудні захворювання (бронхіти, пневмонії) - до 3-4 раз на рік. До останньої госпіталізації дитина двічі поступала в клініку для корекції ЛДГК, але в зв'язку з гострою вірусною інфекцією виписувалась. 26.02.2002 року виконана операція за описаною методикою. Післяопераційний період протікав без ускладнень. Пневмотораксу не було. На 2-гу добу після операції дитина стала ходити. На 9-ту добу знято шви, а на 10-ту - в задовільному стані та з добрим косметичним ефектом хлопчик виписаний додому. Оглянутий повторно через З і 12 місяців після операції. Росте і розвивається добре. Косметичних і функціональних дефектів немає.
У клініці дитячої хірургії НМУ з 2001 до 2003 року проведено 6 операцій за способом, що заявляється, при лікуванні лійкоподібної деформації грудної клітки. Відмічено, що операція стала менш травматичною: крововтрата під час її виконання не перевищувала 10мл, пневмотораксу та випадків пошкодження інших органів не було.
Ретроспективний аналіз результатів 72 операцій, виконаних іншими способами показав високу частоту інтраопераційних ускладнень. Крововтрата досягала 200мл, у 5 із 72 дітей були випадки пневмотораксу.
Таким чином, завдяки створенню оптимальних умов для формування тунелю під западанням грудної клітки та проведення дуги-пластини, операція стала менш травматичною. Додаткова фіксація дуги-пластини забезпечила надійну стабільність її.
Список літератури. 1. Ашкрафт К.У., Холдер Т.М. Детская хирургия. Т.2. -СПб., Хардфорд, 1996. -С.168-184. 2. Еопкаїзпа Е. Бигдіса! Мападетепі ої Спезі УМаїї Магйогптайопв5 іп Спіїйноса // Бигод. СпПан. Іпіегп. -1996. -
Мо1.4, Мо.2. -Р.77-82.
З. Мие5 О., КеПу, Уг. А.Е., Стойоги О.Р., Каї М.Е. А 10-уєаг геміеєжм ої а тіпітапу іпмавіме їесппідие г їпе согтесійоп ої ресійз ехсамашт // 9. Редіаїг. бига. -1998. -МоІ.33, Мо.4. -Р.545-552. 4. Неба А., 5момеїапа В., Тадде Е.Р., сеогдезоп К., Оїпегзеп, уг.Н.В., Мизз Ю. Ошсоте апаїузів ої тіпітайну іпмавіме гераїг ої ресіи5 ехсамашт: Немієм ої 251 сазез // 9). Редіаїг. 5ига. -2000. -МоіІ.35, Мо.2. -Р.252-258.

Claims (1)

  1. Спосіб хірургічної корекції лійкоподібної деформації грудної клітки у дітей, що включає виконання поперечних розтинів по середньоаксилярній лінії з обох боків, формування тунелю між ними шляхом тупого розведення тканин під западанням, проведення по ходу тунелю дуги-пластини з розворотом її на 180? та наступної фіксації дуги-пластини до ребер в поперечних розтинах, який відрізняється тим, що додатково виконують поздовжній розтин в субксифоїдальному полі, тунель починають формувати з цього субксифоїдального розтину в бік поперечних розтинів по середньоаксилярній лінії, а дугу-пластину після розвороту в сформованому тунелі та фіксації до ребер додатково фіксують до ксифоїдального відростка.
UA2003077216A 2003-07-31 2003-07-31 Method for surgical correction of funnel-type chest deformity in children UA66122A (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003077216A UA66122A (en) 2003-07-31 2003-07-31 Method for surgical correction of funnel-type chest deformity in children

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003077216A UA66122A (en) 2003-07-31 2003-07-31 Method for surgical correction of funnel-type chest deformity in children

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA66122A true UA66122A (en) 2004-04-15

Family

ID=34517841

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003077216A UA66122A (en) 2003-07-31 2003-07-31 Method for surgical correction of funnel-type chest deformity in children

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA66122A (uk)

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2480170C1 (ru) * 2012-02-22 2013-04-27 Григорий Владимирович Слизовский Способ хирургической коррекции воронкообразной деформации грудной клетки у детей
RU2705920C1 (ru) * 2018-12-26 2019-11-12 Государственное бюджетное учреждение здравоохранения Московской области "Московский областной научно-исследовательский клинический институт им. М.Ф. Владимирского" (ГБУЗ МО МОНИКИ им. М.Ф. Владимирского) Способ хирургического лечения воронкообразной деформации грудной клетки

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2480170C1 (ru) * 2012-02-22 2013-04-27 Григорий Владимирович Слизовский Способ хирургической коррекции воронкообразной деформации грудной клетки у детей
RU2705920C1 (ru) * 2018-12-26 2019-11-12 Государственное бюджетное учреждение здравоохранения Московской области "Московский областной научно-исследовательский клинический институт им. М.Ф. Владимирского" (ГБУЗ МО МОНИКИ им. М.Ф. Владимирского) Способ хирургического лечения воронкообразной деформации грудной клетки

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HIRSCH Endonasal method of removal of hypophyseal tumorswith report of two successful cases
Sweet Pectus excavatum: report of two cases successfully operated upon
RU2378993C1 (ru) Способ хирургического лечения воронкообразной деформации грудной клетки
UA66122A (en) Method for surgical correction of funnel-type chest deformity in children
Tiwari et al. Role of myocutaneous flaps in reconstruction of the head and neck
Loré Jr Total reconstruction of the hypopharynx with tongue flap and dermal graft
RU2228718C1 (ru) Способ малоинвазивного хирургического лечения больших и гигантских опухолей основания черепа эндо-экстраселлярной локализации
RU2372864C1 (ru) Способ хирургического лечения воронкообразной деформации грудной клетки
Petrovsky et al. Palliative and radical operations for acquired esophagotracheal and esophagobronchial fistulas
Kergin The Treatment of Chronic Pleural Empyema: Hunterian Lecture delivered at the Royal College of Surgeons of England on 28th July 1955
RU2214178C1 (ru) Способ хирургического лечения воронкообразной деформации грудной клетки
DE69713611T2 (de) Verwendung von natrium 2-mercaptoethansulfonat in der chirurgie
RU2776041C1 (ru) Способ устранения дефекта нижней челюсти и мягких тканей после хирургического лечения опухолей
SU921540A1 (ru) Способ стернотомии
RU2750971C1 (ru) Способ лечения распространённого туберкулёза единственного лёгкого с этапной коррекцией постпневмонэктомического синдрома
Truesdale et al. Funnel chest
RU2703345C2 (ru) Способ подподбородочный интубации трахеи
RU2156113C1 (ru) Способ хирургического лечения воронкообразной деформации грудной клетки
Baudouin et al. Lateral endoscopic parathyroidectomy in children
RU2653783C1 (ru) Способ бужирования пупочной вены и устройство для его осуществления
Oh et al. Transoral robotic thyroidectomy: Lessons learned from consecutive series of 1,000 patients
Ziyadulloyevna et al. CHRONIC ISCHEMIA OF THE BRAIN-RELEVANCE OF MODERNITY
RU2144794C1 (ru) Способ выполнения объемных видеоассистированных резекций легкого
Davies An Address On Surgery In The Treatment Of Pulmonary Tuberculosis
RU2071279C1 (ru) Способ лечения опухолей полости рта