UA60099A - Спосіб очистки газів, які відходять від паливоспалювальних печей - Google Patents

Спосіб очистки газів, які відходять від паливоспалювальних печей Download PDF

Info

Publication number
UA60099A
UA60099A UA2003010694A UA2003010694A UA60099A UA 60099 A UA60099 A UA 60099A UA 2003010694 A UA2003010694 A UA 2003010694A UA 2003010694 A UA2003010694 A UA 2003010694A UA 60099 A UA60099 A UA 60099A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
flow
gases
temperature
fuel
main
Prior art date
Application number
UA2003010694A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Other versions
UA60099C2 (en
Inventor
Олександр Олександрович Лобов
Александр Александрович Лобов
Валерій Миколайович Рубчевський
Валерий Николаевич Рубчевский
Станіслав Вікторович Ващилін
Юрій Олексійович Чернишов
Юрий Алексеевич Чернышов
Євген Олексійович Данілін
Евгений Алексеевич Данилин
Марк Самійлович Герман
Марк Самойлович Герман
Original Assignee
Відкрите Акціонерне Товариство "Запорожкокс"
Открыто Акционерное Общество "Запорожкокс"
Акціонерне Товариство Закритого Типу Науково-Технічне Підприємство "Котлоенергопром"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Відкрите Акціонерне Товариство "Запорожкокс", Открыто Акционерное Общество "Запорожкокс", Акціонерне Товариство Закритого Типу Науково-Технічне Підприємство "Котлоенергопром" filed Critical Відкрите Акціонерне Товариство "Запорожкокс"
Priority to UA2003010694A priority Critical patent/UA60099C2/uk
Publication of UA60099A publication Critical patent/UA60099A/uk
Priority to RU2004101714/15A priority patent/RU2263532C2/ru
Publication of UA60099C2 publication Critical patent/UA60099C2/uk

Links

Landscapes

  • Industrial Gases (AREA)
  • Treating Waste Gases (AREA)
  • Waste-Gas Treatment And Other Accessory Devices For Furnaces (AREA)
  • Incineration Of Waste (AREA)

Abstract

Винахід стосується способів очищення газів, які відходять від паливоспалювальних печей, зокрема коксових батарей, і може бути використаний в коксохімічній, металургійній і інших галузях промисловості. Спосіб включає формування з частини очищених газів зворотного потоку для протитечії основному потоку відхідних газів і створення сумарного потоку, що направляють на очистку.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до способів очищення газів, які відходять від паливоспалювальних печей, зокрема, 2 коксових батарей, і може бути використаний в коксохімічній, металургійній і іншій галузях промисловості.
Відомий спосіб очистки газів, які відходять від паливоспалювальних установок, що включає розділення потоку відхідних газів, на основний і додатковий, очищення газів додаткового потоку і видалення суміші газів основного і додаткового потоків в атмосферу (див. акц. заявку Японії Мо 63-39635, М. кл. С1ОВ 45/00, опубл. 1986р.). При цьому в атмосферу видаляються неочищені гази основного потоку, у кількості близько 5090 від 70 потоку, що відходить, і очищені - у тій же кількості.
Недоліком відомого способу є те, що він не дозволяє забезпечити необхідний рівень очистки газів паливоспалювальних установок, оскільки додатковий потік газу, що піддається очищенню, складає лише 5095 від потоку відхідних газів, при цьому очищення додаткового потоку газів ведеться без поточного контролю вмісту в ньому продуктів згоряння, що не дозволяє автоматизувати процес керування відомим способом очистки газів.
Відомий спосіб очистки газів, які відходять від паливоспалювальних печей, відповідно з яким з частини очищених газів формують зворотний потік, що використовується для протитечії основному потоку газів, що відходять, і створення сумарного потоку, що направляється на очистку (див. деклараційний патент України
Мо38732 А, М. кл. С1О8В45/00, Е23215/00, опубл. 15.05.2001р.). Використання зворотного потоку очищених газів у якості протитечії дозволяє перекрити основний потік у напрямку виходу в атмосферу і направити його на очистку у вигляді сумарного потоку разом зі зворотним потоком очищених газів.
Недоліком відомого способу є те, що він не дозволяє забезпечити необхідного рівня очистки газів, які відходять від паливоспалювальних печей, оскільки формування протитечії основному потоку забезпечується за рахунок зміни тиску у відповідному потоці очищеного газу шляхом регулювання співвідношення їхньої кількості в обох потоках. Разом з тим, регулювання такого параметра, як тиск у потоці газу, ускладнює вибір і установку стійкого гідравлічного режиму при реалізації відомого способу, що приводить до зниження рівня очистки газів, « які відходять від паливоспалювальних печей.
Задачею цього винаходу є розробка ефективного способу очистки газів, які відходять від паливоспалювальних печей, що забезпечує високий рівень очистки газів за рахунок оптимізації регулювання параметрів гідравлічного режиму способу, що заявляється. о
Поставлена задача розв'язується тим, що у відомому способі очистки газів, які відходять від б паливоспалювальних печей, відповідно з яким з частини очищених газів формують зворотний потік, який використовують для протитечії основному потоку відхідних газів і створення сумарного потоку, що о направляється на очистку, відповідно з винаходом, швидкість зворотного потоку встановлюють у межах о 0,1-1,О0м/с, а температуру сумарного потоку підтримують на 2-30"С нижче температури основного потоку відхідних газів. о
Використання для контролю і регулювання потоків газів таких параметрів, як швидкість і температура потоку, дозволяє отримати достовірну інформацію про параметри газових потоків, оптимізувати гідравлічний режим способу, що заявляється, і забезпечити високий рівень очистки газів, що відходять від « паливоспалювальних печей. При цьому рух зворотного потоку зі швидкістю 0,1-1,Ом/с, використовуваного для З протитечії основному потоку, свідчить про те, що основний потік відхідних газів ізольований від викиду в с атмосферу. Разом з тим, оскільки температура зворотного потоку, утвореного з очищених газів, нижче з» температури основного потоку відхідних газів, то температуру сумарного потоку, у залежності від об'єму зворотного потоку, що надходить до нього, підтримують на 2-30"С нижче температури основного потоку відхідних газів. Це дозволяє здійснити непрямий контроль гідравлічного режиму способу, що заявляється, і отримати достовірну інформацію про параметри газових потоків і стан димових газів, що відходять від о паливоспалювальних печей. о Суть винаходу пояснюється кресленнями, де на фіг. 1 показана схема установки для реалізації способу, що заявляється, і схема руху газів, що відходять, при сталому гідравлічному режимі (А); на фіг. 2 - схема руху о газів, що відходять, при несталому гідравлічному режимі (Б). со 20 Заявлений спосіб очистки газів реалізується в такий спосіб.
Початок технологічного процесу, у якому реалізується спосіб очистки газів, що відходять від с паливоспалювальних печей, характеризується несталим гідравлічним режимом (Б). При цьому димові гази з температурою 250-300"7С, що відходять від паливоспалювальних печей, у якості яких використовується коксова батарея 1, через боров з машинної сторони 2 і боров з коксової сторони З надходять у загальний боров 4 і далі 29 в димар 5. У загальному борові 4 формується основний потік 6 відхідних димових газів від коксової батареї 1. ве. При цьому вміст оксиду вуглецю (СО) у газах, що надходять у димар 5, може досягати 6000-10000 ррт.
Для запобігання надходження неочищених димових газів в атмосферу включають тягодуттьовий пристрій 9, що приводить до надходження основного потоку б відхідних газів в установку 8 знешкодження й утилізації димових газів, де відбувається повне допалювання оксиду вуглецю (СО) до вуглекислого газу (СО 25) і його 60 охолодження до температури 170-1907С. Очищені димові гази по газоходу 10 надходять через устя 13 у димар 5, де відбувається їхній розподіл, при якому основна частина 11 газів викидається в атмосферу, а частина, що залишилася - утворює зворотний потік 12, засмоктуваний у боров 4, у результаті розрідження, що виникає в ньому. Зворотний потік 12 охолоджених очищених газів використовують для створення протитечії основному потоку б відхідних газів і створення сумарного потоку 7, що направляється на очищення в установку 8. бо Швидкість зворотного потоку 12 встановлюють у межах 0,1-1,0 м/с, а температуру сумарного потоку 7 підтримують на 2-30"С нижче температури основного потоку б відхідних газів. Це дозволяє забезпечити реалізацію способу, що заявляється, при сталому гідравлічному режимі (А).
Проходження частини димових газів по загальному борову 4 у димар 5 приводить до появи оксиду вуглецю (СО) у газах, що викидаються в атмосферу. Для запобігання цього підтримують сталий гідравлічний режим (А) реалізації способу, що заявляється, у зазначених вище межах швидкості зворотного потоку 12 і температури сумарного потоку 7 газів, що направляються на очищення в установку 8. У випадку зниження перепаду температур відхідних газів між основним потоком 6 і сумарним потоком 7 нижче 2"С, подається команда з блоку керування (на кресленнях не показаний) на тягодутьовий пристрій 9, у результаті чого збільшується подача 7/0 очищених газів по газоходу 10, що приводить до зростання швидкості зворотного потоку 12 і, відповідно, до росту температури сумарного потоку 7. При підвищенні градієнта температур відхідних газів між основним потоком 6 і сумарним потоком 7 більш, ніж на З0"С, надходить команда на тягодутьовий пристрій 9, у результаті чого знижується подача очищених газів по газоходу 10, що приводить до зменшення швидкості зворотного потоку 12 і. відповідно, до зниження температури сумарного потоку 7 газів, що направляються на очищення в /5 установку 8.
Використання для контролю і регулювання потоків відхідних газів таких параметрів, як швидкість і температура потоку, дозволяє отримати достовірну інформацію про параметри газових потоків, оптимізувати гідравлічний режим способу, що заявляється, і забезпечити високий рівень очистки газів, що відходять від паливоспалювальних печей. При цьому рух зворотного потоку 12 зі швидкістю 0,1-1,0 м/с, який використовується для протитечії основному потоку б, свідчить про те, що основний потік б відхідних газів ізольований від викиду в атмосферу. Разом з тим, оскільки температура зворотного потоку 12, утвореного з охолоджених очищених газів, нижче температури основного потоку 6 відхідних газів, то температуру сумарного потоку 7, у залежності від об'єму газу, що вводиться в нього у вигляді зворотного потоку 12, підтримують на 2-307С нижче температури основного потоку б відхідних газів. Це дозволяє здійснити непрямий контроль реалізації сталого ов гідравлічного режиму (А) способу, що заявляється, і отримати достовірну інформацію про параметри газових потоків і стан димових газів, що відходять з коксової батареї 1. «
При швидкості зворотного потоку 12 менш 0,1 м/с можливе проходження неочищених газів з коксової батареї 1, внаслідок нерівномірності розподілу швидкості потоку б по перетину загального борова 4, пов'язаного зі значними поперечними розмірами останнього. Так, на коксовій батареї 1 "біс" ВАТ "Запоріжкокс" перетин Ге! зо загального борова 4 складає близько 16м7.
При швидкості зворотного потоку 12 більш 1,Ом/с. внаслідок турбулентних завихрень потоку, викликаних о співвідношенням розмірів димаря 5 біля його основи (28-30м 2), перетину загального борова 4 (16м7) і «З незначною відстанню між відводом сумарного потоку 7 із загального борова 4 і устям 13 у димарі 5, також можливе проходження неочищених газів з коксової батареї 1 у димар 5. о
Контроль за здійсненням протитечії здійснюють по температурі основного 6 і сумарного 7 потоків відхідних «о газів. При цьому температуру сумарного потоку 7 підтримують на рівні 2-30"С нижче температури основного потоку 6 відхідних газів. Якщо різниця зазначених температур складає менше 2"С, то це не виключає можливості проходження неочищених відхідних газів у димар 5. Різниця температур більше 30"С також свідчить про « наявність турбулентних завихрень і надходження неочищених відхідних газів у димар 5.
Разом з тим, при значній різниці температур (більше 30") спостерігається підвищена витрата - с електроенергії, що споживається тягодуттьовим пристроєм 9, оскільки сумарний потік 7, що надходить на а установку 8 знешкодження й утилізації димових газів, перевищує основний потік 6 на 1595 і більше. "» У таблицях 1, 2, які прикладені до цього опису винаходу, приведені результати випробовувань запропонованого технічного рішення, які отримані на коксовій батареї 1 "біс" ВАТ "Запоріжкокс".
Приклад реалізації способу, що заявляється. 0 Заявлений спосіб був реалізований на коксовій батареї 1 "біс" ВАТ "Запоріжкокс". о При проведенні випробувань період коксування складав 22 год. Кількість опалювального коксового газу склала 17500 м/год, кількість димових газів - 190000 м/год. Температура димових газів - 2757С. Температура о очищених відхідних газів на виході установки 8 дорівнювала 1867"С. Зміст оксиду вуглецю (СО) у газах, що о 50 відходять з коксової батареї 1 складав 6650 ррт., у димових газах, що викидаються в атмосферу - 0 (сліди).
У таблицях 1, 2 приведені результати випробовувань запропонованого технічного рішення, отримані на с коксової батареї 1 "біс" ВАТ "Запоріжкокс".
Проведені випробовування показали, що при швидкості зворотного потоку 12, що дорівнює 0,1-1,Ом/с і температурі сумарного потоку 7 на 2-30"С нижче температури основного потоку б відхідних газів, була забезпечена повна очистка димових газів від оксиду вуглецю (СО), які відходили від коксової батареї 1 "біс" р» ВАТ "Запоріжкокс". во я и бе
Таблиця 2
Різниця температур між основним і сумарним потоками, С" Вміст СО у газах, що відходять, які поступають у димову трубу, ррт 1 320 - ню

Claims (1)

  1. Формула винаходу Спосіб очистки газів, які відходять від паливоспалювальних печей, що включає формування з частини очищених газів зворотного потоку, який використовують для протитечії основному потоку відхідних газів і створення сумарного потоку, що направляється на очистку, який відрізняється тим, що швидкість зворотного потоку встановлюють у межах 0,1-1,0 м/с, а температуру сумарного потоку підтримують на 2-307"С нижче температури основного потоку відхідних газів. « б) б) о о со
    - . и 0 о о с с 60 б5
UA2003010694A 2003-01-27 2003-01-27 A method for purifying effluent gases of fuel-burning furnaces UA60099C2 (en)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003010694A UA60099C2 (en) 2003-01-27 2003-01-27 A method for purifying effluent gases of fuel-burning furnaces
RU2004101714/15A RU2263532C2 (ru) 2003-01-27 2004-01-23 Способ очистки газов, отходящих от топливосжигающих печей

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003010694A UA60099C2 (en) 2003-01-27 2003-01-27 A method for purifying effluent gases of fuel-burning furnaces

Publications (2)

Publication Number Publication Date
UA60099A true UA60099A (uk) 2003-09-15
UA60099C2 UA60099C2 (en) 2005-10-17

Family

ID=35518829

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003010694A UA60099C2 (en) 2003-01-27 2003-01-27 A method for purifying effluent gases of fuel-burning furnaces

Country Status (2)

Country Link
RU (1) RU2263532C2 (uk)
UA (1) UA60099C2 (uk)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
UA81527C2 (uk) * 2006-02-24 2008-01-10 Евгений Алексеевич Данилин Спосіб знешкодження димових газів паливоспалювальних агрегатів
UA85778C2 (uk) * 2007-07-19 2009-02-25 Евгений Алексеевич Данилин Установка для очищення димових газів, що відходять з коксової печі
CN102338366A (zh) * 2011-07-25 2012-02-01 保定市润利节能环保有限公司 一种焦炉烟气余热回收的方法

Also Published As

Publication number Publication date
RU2004101714A (ru) 2005-07-10
RU2263532C2 (ru) 2005-11-10
UA60099C2 (en) 2005-10-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2373255C1 (ru) Установка для очистки дымовых газов, отходящих от коксовой печи
CA2537514A1 (en) Process for combusting fuels, in particular waste
CA2729114C (en) Combustion of co and combustibles in steel furnace offgases
KR100549654B1 (ko) 고형물을 열처리하는 방법
CN103796735A (zh) 焚化nh3的方法和nh3焚化炉
UA60099A (uk) Спосіб очистки газів, які відходять від паливоспалювальних печей
ATE268635T1 (de) Verfahren zur reinigung von ammoniak-enthaltenden abgasen
AU596414B2 (en) Process and plant for reducing nitrogen oxide emissions when burning solid fuels
GB920982A (en) Treatment of furnace gases
FI84934B (fi) Saett att vid eldning av fasta braenslen pao wanderrost minska utslaeppen av svavel- och kvaeveoxider.
RU2569105C2 (ru) Способ обработки отходящего газа, содержащего диоксид углерода
RU75646U1 (ru) Установка для очистки дымовых газов, отходящих от коксовой печи
RU2286511C2 (ru) Способ обезвреживания дымовых газов топливосжигающих агрегатов
JP2020098081A (ja) 燃焼制御方法
SU1395902A2 (ru) Камера дожигани газов
US816973A (en) Gas producing and consuming apparatus.
GB190505372A (en) Improvements in External Gas Furnaces for Stationary and Marine Steam Boilers.
CN205979741U (zh) Pbt装置热媒炉氮氧化物排放控制系统
US20120183448A1 (en) Method and apparatus for temperature increase of exhaust or process gases with an oxidizable share
RU2575761C2 (ru) Способ и устройство автоматического удаления углеродных отложений из проточных каналов коксовых печей "без рекуперации" и "с рекуперацией тепла"
NZ203438A (en) Process of after burning combustible constituents of exhaust gases from rotary kilns
RU2575890C2 (ru) Нагревательное устройство
RU1788021C (ru) Способ отоплени регенератора высококалорийным топливом
SU1693076A1 (ru) Способ выплавки стали в двухванном сталеплавильном агрегате
SE470556B (sv) Förfarande och anordning vid mesaombränning i fluidiserad bädd