UA58638C2 - Спосіб підвішування кабелю на опорах контактної мережі і ліній автоблокування залізниць - Google Patents

Спосіб підвішування кабелю на опорах контактної мережі і ліній автоблокування залізниць Download PDF

Info

Publication number
UA58638C2
UA58638C2 UA2002075790A UA200275790A UA58638C2 UA 58638 C2 UA58638 C2 UA 58638C2 UA 2002075790 A UA2002075790 A UA 2002075790A UA 200275790 A UA200275790 A UA 200275790A UA 58638 C2 UA58638 C2 UA 58638C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cable
supports
pillars
rollers
fibre
Prior art date
Application number
UA2002075790A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Владімір Алєксєєвіч Одінцов
Владимир Алексеевич Одинцов
Алєксандр Пєтровіч Кузнєцов
Александр Петрович Кузнецов
Віталій Івановіч Кірєєв
Виталий Иванович Киреев
Валєрій Міхайловіч Саввов
Валерий Михайлович Саввов
Original Assignee
Владімір Алєксєєвіч Одінцов
Владимир Алексеевич Одинцов
Алєксандр Пєтровіч Кузнєцов
Александр Петрович Кузнецов
Віталій Івановіч Кірєєв
Виталий Иванович Киреев
Валєрій Міхайловіч Саввов
Валерий Михайлович Саввов
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Владімір Алєксєєвіч Одінцов, Владимир Алексеевич Одинцов, Алєксандр Пєтровіч Кузнєцов, Александр Петрович Кузнецов, Віталій Івановіч Кірєєв, Виталий Иванович Киреев, Валєрій Міхайловіч Саввов, Валерий Михайлович Саввов filed Critical Владімір Алєксєєвіч Одінцов
Publication of UA58638C2 publication Critical patent/UA58638C2/uk

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02GINSTALLATION OF ELECTRIC CABLES OR LINES, OR OF COMBINED OPTICAL AND ELECTRIC CABLES OR LINES
    • H02G7/00Overhead installations of electric lines or cables
    • H02G7/02Devices for adjusting or maintaining mechanical tension, e.g. take-up device
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60MPOWER SUPPLY LINES, AND DEVICES ALONG RAILS, FOR ELECTRICALLY- PROPELLED VEHICLES
    • B60M1/00Power supply lines for contact with collector on vehicle
    • B60M1/12Trolley lines; Accessories therefor
    • B60M1/28Manufacturing or repairing trolley lines

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Electric Cable Installation (AREA)
  • Laying Of Electric Cables Or Lines Outside (AREA)
  • Light Guides In General And Applications Therefor (AREA)

Abstract

Спосіб підвішування кабелю на опорах контактної мережі і ліній автоблокування залізниць, за яким спочатку здійснюють діагностику залізничних опор на їх несучу здатність. На опори, придатні для підвішування кабелю, встановлюють на кронштейнах розгортальні ролики для протягування технологічного троса, який протягують під натягом. Потім трос з'єднують з волоконно-оптичним кабелем і здійснюють протягування кабелю за допомогою троса через ролики зі швидкістю 0,3 - 0,8 м/с з максимальним провисанням без торкання землі. Далі кабель анкерують на опорах і натягують до зусилля, яке на 5 - 10% перевищує встановлене робоче, при цьому зусиллі кабель витримують не менше 5 хвилин, а на опорах встановлюють підтримуючі затискачі і перекладають кабель з роликів на затискачі. Спосіб дозволяє значно скоротити терміни і вартість будівництва оптико-волоконних ліній зв'язку у порівнянні з укладанням кабелю в землю.

Description

Опис винаходу
Винахід стосується галузі створення телекомунікацій на залізницях, зокрема способів прокладання і монтажу 2 кабелів зв'язку на опорах контактної мережі і високовольтних ліній автоблокування.
На залізницях кабелі зв'язку разом із сигнально-блокувальними і силовими кабелями прокладають у траншеях уздовж залізничних колій у спеціальних жолобах. (Е.Е. Асе і ін. М. "Транспорт", 1988, стор. 175-218). Вказаний спосіб монтажу і прокладання кабелів є дуже трудомісткою і складною операцією.
Відоме прокладання кабелів на залізницях у вигляді повітряних ліній електропередачі (Е.Е. Асе і ін. М. 70 "Транспорт", 1988, стор. 238). Монтаж повітряних ліній здійснюють на залізобетонних опорах. Спосіб полягає в розгортанні проводів, їх з'єднанні і підвішуванні на опорах шляхом закріплення на ізоляторах. Спосіб є дуже трудомістким, тому що розгортання проводів здійснюють на землі за допомогою спеціальних машин і пристроїв, а на важкодоступних місцях дороги -вручну, після чого розгортані проводи з'єднують до підйому на опори. Після з'єднання проводів їх піднімають на опори за допомогою розсувних штанг або за допомогою мотузок з гачками. 12 Після піднімання провода витягують до заданої стріли прогину і закріплюють на ізоляторах за допомогою перев'язного дроту або спеціальними затискачами.
Спосіб прокладання повітряних ліній на залізничних опорах є складним, тривалим і трудомістким, не забезпечується високий рівень зв'язку в умовах наведених електромагнітних полів.
Відомо, що для монтажу повітряних ліній електропередачі застосовують волоконно-оптичний кабель, який забезпечує можливість простого ремонту і надійну експлуатацію. Відомий спосіб монтажу волоконно-оптичного кабелю на повітряній високовольтній лінії. (КО 2118028, НО201/02, 20.08.98.
Волоконно-оптичний кабель направляють вгору від розташованого на землі кабельного барабана через підвішені направляючі ходові ролики на першій щоглі і з'єднують з розташованою на заземлюючому тросі машиною для протягування кабелю, волоконно-оптичний кабель за допомогою вказаної машини протягують с уздовж заземлюючого троса до наступної щогли, потім машину переводять у наступний просвіт, і після Ге) протягування всієї довжини волоконно-оптичного кабелю переводять машину для закріплення кабелю сергами від кінцевої ділянки прокладання до початкового пункту.
Відомий спосіб підвішування оптичного кабелю на опорах повітряної лінії електропередач |КО 2115984,
НО201/04, 20.07.98). Спосіб полягає в підвішуванні на опорах повітряної лінії, рознесених на значній со відстані, розгортальних блоків разом з технологічним тросом, подальшому приєднанні оптичного кабелю, що «У підвішується, до технологічного троса і розгортанні оптичного кабелю по розгортальних блоках за допомогою технологічного троса, виконаного у вигляді петлі, обидва кінці якої розташовані з боку розгортання ее, будівельної довжини оптичного кабелю. с
Недоліком способу є те, що операція перезакріплення оптичного кабелю є трудомісткою, вимагаються 3о фахівці високої кваліфікації для виконання робіт і необхідно виготовляти і встановлювати два типи опор: опори о під розгортальні ролики й опори для закріплення оптичного кабелю.
Найбільш близьким за призначенням до розробленого способу прокладання кабелю на опорах контактної мережі і ліній автоблокування залізниць є спосіб, описаний у книзі Е.Е. Асе і ін. М. Транспорт", 1988, стор. 238. «
Основною задачею, розв'язуваною даним винаходом, є розробка простого й економічного способу З 70 прокладання волоконно-оптичного кабелю на залізницях для забезпечення високої якості зв'язку з будь-якими с населеними пунктами в умовах наведених силових електромагнітних полів. При цьому при реалізації винаходу з» відпадають проблеми з перетинанням рік, вулиць, пагорбів або забудованих ділянок.
Задача винаходу розв'язується шляхом розміщення волоконно-оптичного кабелю на опорах контактної мережі і ліній автоблокування залізниць.
Спосіб полягає в тому, що на першому етапі здійснюють діагностику залізничних опор на їх несучу здатність і-й і на опори, придатні для підвішування кабелю, встановлюють на кронштейнах розгортальні ролики для о протягування технологічного троса, при цьому трос протягують під натягом. Після цього трос з'єднують з волоконно-оптичним кабелем і здійснюють протягування волоконно-оптичного кабелю через розгортальні ролики
Ме зі швидкістю 0,3-0,8м/с з максимальним прогином без торкання землі. Далі волоконно-оптичний кабель
Ге) 20 анкерують на опорах і натягують до зусилля натягу, яке на 5-1095 перевищує заданий робочий натяг, при цьому зусиллі натягу кабель витримують не менше п'яти хвилин, а на опорах встановлюють підтримуючі затискачі і со перекладають волоконно-оптичний кабель з роликів на підтримуючі затискачі.
Підвішування волоконно-оптичного кабелю на опорах контактної мережі здійснюють переважно з зовнішньої сторони опор. 52 Відстань до поверхні землі в населеній місцевості повинна дорівнювати не менше Ббм, а до частин, які
ГФ) знаходяться під напругою 6-25кВ, не менше 0,4м, до поверхні пасажирських платформ не менше 4,5м, до найближчих частин будинків по горизонталі не менше 1,5м. о Відстань від волоконно-оптичного кабелю до троса повинна бути не менше 1м.
На опорах автоблокування підвішування волоконно-оптичного кабелю повинне здійснюватися переважно 60 нижче високовольтних проводів, при цьому відстань від низу волоконно-оптичного кабелю до землі повинна бути в ненаселеній місцевості не менше 5м, а в населеній місцевості не менш бм, на перетинаннях із залізничними коліями не менше 7,5м.
Діагностика опор здійснюється на основі визначення фактичної несучої здатності.
На основі результатів діагностики всі опори поділяють на три групи: бо " Опори, на які можливе підвішування кабелю без обмежень, тобто опори, несуча здатність яких не нижче значень, встановлених проектом або стандартом на опори. " Опори, несуча здатність яких знижена не більше, ніж на 1095 (підвішування кабелю можливе). "- Опори, що цілком вичерпали запас міцності, на які не допускається підвішування кабелю по причині їх дефектності.
На опорах, придатних для розміщення волоконно-оптичного кабелю, встановлюють кронштейни.
Трос протягують по заздалегідь закріпленим на кронштейнах розгортальним роликам під натягом. Після стикування троса з волоконно-осптичним кабелем починають повільне протягування останнього плавно з мінімальним тяговим зусиллям. При цьому волоконно-оптичний кабель у просвітах між опорами повинен мати /о максимальний прогин без торкання землі. Після прокатки кабелю через розгортальні ролики його анкерують на опорах за допомогою спіральних натяжних затискачів, які прикріплюються до деталей анкеровки опор і кабель натягують. Максимальний натяг волоконно-оптичного кабелю при монтажі визначають виходячи із забезпечення стабільності оптичних властивостей кабелю і дорівнює 5-8 кілоньютонів. Винахідницький рівень полягає в сукупності технологічних операцій, використанні після діагностики частини опор, закріпленні розгортальних /5 роликів на тих опорах, на яких можливе закріплення кабелю.
Створення надійної мережі зв'язку забезпечується за рахунок визначеної послідовності монтажу оптичного кабелю на опорах і визначеної швидкості його протягування через розгортальні ролики.
Кращий варіант здійснення винаходу.
Визначають придатність опор для підвішування волоконно-оптичного кабелю.
Несуча здатність залізобетонних опор повинна дорівнювати не менше 45кНм.
Встановлюють кронштейни на опорах на заданих відмітках за допомогою хомутів. Підвішують після цього на кронштейнах розгортальні ролики. Виділяють анкерні ділянки для підвішування волоконно-оптичного кабелю довжиною 4,0км.
Протягують за допомогою лебідки з регулюємою силою натягу трос Через заздалегідь встановлені с ов розгортальні ролики. Після протягування троса його закріплюють на крайніх опорах анкерної ділянки в о натягнутому положенні.
За допомогою кабельного затискача "чулка" волоконно-оптичний кабель, (який знаходиться в барабані на вантажному причепі) зістиковується з тросом. Під час зістиковування необхідно стежити, щоб трос знаходився в натягнутому стані. З іншої сторони анкерної ділянки трос з'єднується з тяговою машиною (лебідкою). со зо Далі здійснюється плавне протягування волоконно-оптичного кабелю через розгортальні ролики зі швидкістю
О,4м/с. При цьому барабан, з якого розгортається кабель, пригальмовується так, щоб забезпечувався і, необхідний максимальний без торкання землі прогин кабелю у просвітах. «о
Після протягування волоконно-оптичного кабелю від його кінця у барабана лебідки відмотується технологічний запас. Наприкінці технологічного запасу встановлюється спіральний затискач і кабель анкерують со зв на опору. Технологічний запас змотується і закріплюється на опорі. Технологічний процес повторюється на всіх ю місцях анкеровки. На кожній опорі, придатній для підвішування волоконно-оптичного кабелю встановлюється підтримуючий затискач. Кабель знімається з розгортальних роликів і переводиться на підтримуючий затискач.
Після закінчення процесу розміщення волоконно-оптичного кабелю марки ЮА - 191193/28 на опорах його натягують, при цьому зусилля натягу дорівнює 6б,бкН. «
Контроль зусилля натягу здійснюють за допомогою динамометру. У стані натягу, який на 5-1095 перевищує шщ с необхідний, волоконно-оптичний кабель витримують 10 хвилин.
Промислова застосовуваність. ;» Використання опор контактної мережі й автоблокування залізниць дозволяє: значно скоротити терміни і вартість будівництва оптико-волоконних ліній зв'язку (на відміну від способу укладання кабелю в землю),
Широко використовувати механізовані способи підвішування, забезпечити збереженість ліній зв'язку, швидке с відновлення у випадку аварії і надійну експлуатацію мереж зв'язку. (ее)

Claims (1)

  1. Формула винаходу
    , 2, . У , й о Спосіб підвішування кабелю на опорах контактної мережі і ліній автоблокування залізниць, який полягає в «со розгортанні кабелю з подальшим закріпленням кабелю на опорах, який відрізняється тим, що на залізничних опорах розташовують волоконно-оптичний кабель, при цьому на першому етапі здійснюють діагностику опор на їх несучу здатність і вибирають опори, придатні для розміщення волоконно-оптичного кабелю, після чого на вибраних опорах встановлюють кронштейни, на яких закріплюють розгортальні ролики, через які під натягом протягують технологічний трос, з'єднують його з волоконно-оптичним кабелем, який протягують через (Ф) розгортальні ролики за допомогою троса зі швидкістю 0,3 - 0,8 м/с без натягу з максимальним провисанням між ГІ опорами без торкання землі, далі здійснюють анкерування кабелю на опорах, кабель натягують із зусиллям натягу, що на 5 - 1095 перевищує заданий робочий натяг, і витримують кабель протягом не менше 5 хвилин, во після цього на опорах встановлюють підтримуючі затискачі і переміщують кабель з розгортальних роликів на затискачі.
    Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2003, М 8, 15.08.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і бе науки України.
UA2002075790A 1999-12-15 2000-12-14 Спосіб підвішування кабелю на опорах контактної мережі і ліній автоблокування залізниць UA58638C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
RU99125819A RU2147389C1 (ru) 1999-12-15 1999-12-15 Способ прокладки кабеля на опорах контактной сети и линий автоблокировки железных дорог
PCT/RU2000/000508 WO2001045220A2 (fr) 1999-12-15 2000-12-14 Procede de suspension de cable aux pylones des catenaires et des lignes de systemes de cantonnement automatique

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA58638C2 true UA58638C2 (uk) 2003-08-15

Family

ID=20227847

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002075790A UA58638C2 (uk) 1999-12-15 2000-12-14 Спосіб підвішування кабелю на опорах контактної мережі і ліній автоблокування залізниць

Country Status (7)

Country Link
AU (1) AU1906001A (uk)
EA (1) EA004165B1 (uk)
HU (1) HU224476B1 (uk)
PL (1) PL195793B1 (uk)
RU (1) RU2147389C1 (uk)
UA (1) UA58638C2 (uk)
WO (1) WO2001045220A2 (uk)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN102358212A (zh) * 2011-09-09 2012-02-22 中铁建电气化局集团南方工程有限公司 高速铁路接触网全补偿弹性链型悬挂中吊弦的施工方法
CN110641319B (zh) * 2019-10-23 2023-03-28 中铁九局集团电务工程有限公司 一种电气化铁路上下行渡线接触网架设的施工方法

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SE406995B (sv) * 1977-11-18 1979-03-05 Skogsflyg Cassel Aero Sett for utdragning i terrengen av pa spolstommar upplindade linor
DE19519773A1 (de) * 1995-05-30 1996-12-05 Siemens Ag Verfahren zur Installation eines Lichtwellenleiter-Kabels an einer Hochspannungsfreileitung
RU2115984C1 (ru) * 1997-08-19 1998-07-20 Закрытое акционерное общество "РАСКОМ" Способ подвески оптического кабеля на опорах воздушной линии

Also Published As

Publication number Publication date
EA004165B1 (ru) 2004-02-26
PL195793B1 (pl) 2007-10-31
HUP0300716A2 (en) 2003-07-28
AU1906001A (en) 2001-06-25
RU2147389C1 (ru) 2000-04-10
EA200200654A1 (ru) 2002-12-26
WO2001045220A2 (fr) 2001-06-21
PL356796A1 (en) 2004-07-12
HU224476B1 (hu) 2005-09-28
WO2001045220A3 (fr) 2002-01-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0375208B1 (en) Method of mounting a lift
CA2294899A1 (en) Method and apparatus for storing surplus adss cable
US20140151616A1 (en) Medium traverse
UA58638C2 (uk) Спосіб підвішування кабелю на опорах контактної мережі і ліній автоблокування залізниць
US2983037A (en) Method of stringing cable
GB2311899A (en) Method of replacing an overhead conductor
US11894667B2 (en) Method and equipment for the installation of a power cable in a tunnel
RU2461939C1 (ru) Высоковольтная воздушная линия электропередачи и способ ремонта высоковольтной воздушной линии электропередачи
RU96110895A (ru) Способ монтажа волоконно-оптического кабеля на высоковольтной воздушной линии (варианты)
KR102413386B1 (ko) 무정전 바이패스 케이블의 주상 포설 방법
GB2279820A (en) Installing an aerial cable
RU2115984C1 (ru) Способ подвески оптического кабеля на опорах воздушной линии
RU2222854C2 (ru) Способ воздушной прокладки волоконно-оптического кабеля на стойках городской радиотрансляционной сети
KR101247212B1 (ko) 전선거치장치
USRE25549E (en) Method of stringing cable
CN113451939B (zh) 一种电力工程线路铺设安装结构及安装工艺
RU129310U1 (ru) Система воздушной кабельной канализации и устройство распределения направления кабелей
CN216851178U (zh) 一种可拼接的组合型电缆桥架
CN115313247A (zh) 用于在部署地点安装电力线缆的方法和设备
SU1181032A1 (ru) Способ прокладки кабел на полки опор на высоте
SU663009A1 (ru) Устройство дл монтажа проводов воздушной линии электропередачи
US20240119872A1 (en) Cross Street Banner Suspension System
SU896707A1 (ru) Способ монтажа проводов воздушной линии электропередачи
SU1000316A1 (ru) Способ замены дефектного троса контактной сети железных дорог
CN116378424A (zh) 一种吊挂钢结构施工方法