UA57175C2 - Люмінесцентна лампа низького тиску - Google Patents

Люмінесцентна лампа низького тиску Download PDF

Info

Publication number
UA57175C2
UA57175C2 UA2001096476A UA200196476A UA57175C2 UA 57175 C2 UA57175 C2 UA 57175C2 UA 2001096476 A UA2001096476 A UA 2001096476A UA 200196476 A UA200196476 A UA 200196476A UA 57175 C2 UA57175 C2 UA 57175C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cathode
lamp
spiral
tungsten
oxide
Prior art date
Application number
UA2001096476A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Микола Федорович Осауленко
Николай Федорович Осауленко
Владіслав Володимирович Шутовський
Владислав Владимирович Шутовский
Генадзій Константінавіч Міхайлау
Міхаіл Ригоравіч Зайцау
Original Assignee
Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Нікос-Еко"
Общество С Ограниченной Ответственностью "Никос-Эко"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Нікос-Еко", Общество С Ограниченной Ответственностью "Никос-Эко" filed Critical Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Нікос-Еко"
Priority to UA2001096476A priority Critical patent/UA57175C2/uk
Publication of UA57175C2 publication Critical patent/UA57175C2/uk

Links

Landscapes

  • Discharge Lamp (AREA)

Abstract

Люмінесцентна лампа низького тиску містить катод, який являє собою намотану з вольфрамового дроту трубчасту спіраль, внутрішня порожнина якої заповнена емісійно активним оксидним наповнювачем. Наповнювач додатково містить емітувальне тіло, яке виготовлене з емісійного металевого сплаву іридію з рідкісноземельним металом церієвої групи або з такого ж сплаву з добавками вольфраму та/або ренію, гафнію або металів платинової групи, який у вигляді порошку рівномірно розподілений в об'ємі оксидного наповнювача спіралі.

Description

Опис винаходу
Даний винахід відноситься до електротехніки, а саме, до люмінесцентних ламп низького тиску. 2 Відомі люмінесцентні лампи низького тиску, що випускаються промисловістю по ГОСТ 6825-91 (МОК 81-84), катод яких виготовлений у вигляді вольфрамової біспіралі або триспіралі, заповненої емісійноактивною оксидною речовиною, яка є джерелом електронного струму в працюючій лампі (Е.И. Афанасьева, В.М.
Скобелев. Источники света и пускорегулирующая аппаратура, М., Знергия, 1986, стр. 108-114 - аналог). Кінці вольфрамової спіралі виводяться назовні скляного балона лампи, що дає можливість в момент вмикання лампи 70 пропускати через спіраль струм стартового розжарення катода для здійснення запалювання лампи. В початковий період запалювання при тліючому розряді іде інтенсивне випаровування і руйнування оксиду через іонне бомбардування і перегрівання катода. Після переходу тліючого розряду в дуговий (робочий режим для люмінесцентних ламп) інтенсивність руйнування оксиду знижується, тому що розрядний канал стягується в шнур і концентрується на катодній плямі, яка локалізується біля того кінця спіралі, який безпосередньо приєднаний 19 до джерела анодного живлення. Витрати оксиду при цьому зменшуються (вони ідуть тільки із зони катодної плями). В міру вироблення оксиду катодна пляма зміщується в протилежний кінець спіралі до тих пір, поки не випарується весь запас оксиду. Таким чином, довговічність люмінесцентної лампи визначається запасом оксидної речовини, заповнюючої катодну спіраль, і швидкістю її випаровування. Просте збільшення запасу оксидного наповнювача спіралі не призводить до збільшення терміну служби лампи, бо при цьому лампа довше розгоряється, а, значить, в режимі тліючого розряду, який має місце при розгорянні лампи, більш інтенсивно випаровується оксид.
Відома також люмінесцентна лампа низького тиску (регістраційний Мо2001010371 від 17.01.2001 Держпатенту
України - прототип), що включає катод, що являє собою намотану з вольфрамового дроту трубчасту спіраль, внутрішня порожнина якої наповнена емісійне активним оксидним наповнювачем, що містить додаткове с високоефективне емітувальне тіло Із металевого сплаву, наприклад, із сплаву іридію з рідкісноземельним (3 металом (РЗМ) церієвої групи або з такого ж сплаву, але з добавками вольфраму і/або ренію, гафнію або металів платинової групи. Додаткове емітувальне тіло виконане в вигляді стрижня, який розміщений всередині спіралі катода і закріплений в ній оксидною пастою, що заповнює також і проміжки між витками спіралі.
Довговічність відомої лампи збільшується за рахунок меншої інтенсивності випаровування додатково введеного о емітуючого тіла із вказаного металічного сплава. -
Недоліком відомої лампи є те, що додаткове емітувальне тіло знаходиться всередині катодної спіралі і закрите шаром оксиду. Це звужує зону катодної плями і збільшує цим навантаження на зону емісії, що веде до Її -- локального перегріву. Збільшений перегрів катодної плями прискорює випаровування емітувального тіла. ча
Другим недоліком відомої лампи є складність технології виготовлення лампи через складність технології виготовлення катода з додатковим емітувальним тілом у вигляді стрижня. о
В основу винаходу покладена задача створення довговічної і простої в виготовленні люмінесцентної лампи низького тиску.
Поставлена задача вирішується тим, що в катоді люмінесцентної лампи, який являє собою намотану з « вольфрамового дроту трубчату спіраль, внутрішня порожнина якої наповнена емісійно-активним оксидним З 0 наповнювачем, що містить додаткове високоефективне емітувальне тіло із металевого сплаву, наприклад, із с сплаву іридію з рідкісноземельним металом (РЗМ) церієвої групи або з такого ж сплаву, але з добавками
Із» вольфраму і/або ренію, гафнію або металів платинової групи, згідно винаходу, вказане додаткове високоефективне емітувальне тіло із згаданого металевого сплаву у вигляді порошку цього сплаву рівномірно розподілене в об'ємі оксидного наповнювача катодної спіралі.
Фізична суть винаходу полягає в тому, що введений в оксидний наповнювач високоефективний емітувальний і-й металевий сплав у вигляді порошку цього сплаву зменшує інтенсивність випаровування і руйнування катоду -І лампи за рахунок більшої стійкості порошку металевого сплаву до нагріву і іонного бомбардування порівняно з чистим оксидом. Крім цього, в порівнянні з прототипом, збільшений розмір катодної плями розподіляє - температурне навантаження на більшу поверхню катода, тобто, температура в катодній плямі зменшується, що -і 20 запобігає інтенсивному руйнуванню катода. Приведені фактори збільшують термін служби люмінесцентної лампи. сл Пропонуєма лампа більш проста в виготовленні ніж прототип, тому що додаткове емітуюче тіло у вигляді порошку змішується з оксидною пастою до покриття нею спіралі лампи, а сама процедура нанесення цієї суміші на спіраль нічим не відрізняється від добре 29 відпрацьованої технології покриття спіралі чистим оксидом (наприклад, зануренням спіралі на деякий час в
ГФ) пастоподібну оксидну суспензію).
Конструкція заявляємої лампи приведена на фігурі. Лампа представляє собою скляний балон 1 з двома о однаковими катодами 2. Катод 2 має вигляд вольфрамової спіралі, порожнина якої заповнена оксидною пастою, що включає в себе порошок металевого сплаву на основі інтерметалевого з'єднання іридію з РЗМ церієвої групи 60 з добавками тугоплавких металів і металів платинової групи або без них. Виводи З катода 2 впаяні в скляну оболонку балона 1 для забезпечення жорсткості кріплення конструкції катода. До зовнішніх кінців виводів З підключена напруга живлення лампи. На внутрішніх кінцях виводів закріплена спіраль катода 2, наприклад, за допомогою контактного зварювання.
Лампа працює наступним чином. бо При ввімкненні лампи в перший момент через вольфрамову спіраль проходить достатньо великий струм розжарювання катода від конденсатора пускорегулюючої апаратури лампи. При цьому спіраль розжарюється і швидше всього розігріває частки порошку високоемісійного металевоого сплава, розміщені поблизу витків спіралі, завдяки тому, що вони за рахунок малих розмірів мають незначну теплову інерцію.
Падіння потенціалу на люмінесцентній лампі в режимі тліючого розряду максимально високе. Через це електричне поле проникає через оксид до найбільш розігрітих часток емітувального металевого сплава, викликаючи емісію електронів, які прискорюються цим полем в напрямі анода, тобто, на поверхню катода і далі до анода. Проходячи в прискорювальному полі між зернами оксиду, електрони, маючи достатньо велику енергію для збудження вторинної електронної емісії обумовлюють лавиноподібне збільшення емісії катода, що /о забезпечує швидкий перехід режиму роботи лампи в дуговий розряд і повноцінне розгоряння люмінесцентної лампи.
В цей момент дуга утворює на катоді підтримувану за рахунок струму високої інтенсивності пляму з високою температурою. Площа цієї плями більша, ніж площа аналогічної плями в лампі-прототипі, бо високоефективне емісійне тіло у вигляді порошку рівномірно розподілене по всьому об'єму катода, а не локалізоване в стрижні, /5 Як в прототипі. Через це температура катодної плями в пропонуємій лампі нижча, ніж в прототипі. А це, в свою чергу, обумовлює більшу стійкість і довговічність катода і всієї лампи в цілому.

Claims (1)

  1. Формула винаходу , й - Люмінесцентна лампа низького тиску, що містить катод, який являє собою намотану з вольфрамового дроту трубчасту спіраль, внутрішня порожнина якої наповнена емісійно активним оксидним наповнювачем, який містить додаткове високоефективне емітувальне тіло з емісійного металевого сплаву іридію з рідкісноземельним металом церієвої групи або з такого ж сплаву з добавками вольфраму та/або ренію, гафнію або металів сч платинової групи, яка відрізняється тим, що додаткове емітувальне тіло з емісійного металевого сплаву рівномірно розподілене у вигляді порошку в об'ємі оксидного наповнювача спіралі. о ІФ) у «- у І в)
    - . и? 1 -і - -і сл іме) 60 б5
UA2001096476A 2001-09-21 2001-09-21 Люмінесцентна лампа низького тиску UA57175C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001096476A UA57175C2 (uk) 2001-09-21 2001-09-21 Люмінесцентна лампа низького тиску

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001096476A UA57175C2 (uk) 2001-09-21 2001-09-21 Люмінесцентна лампа низького тиску

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA57175C2 true UA57175C2 (uk) 2003-06-16

Family

ID=74285693

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001096476A UA57175C2 (uk) 2001-09-21 2001-09-21 Люмінесцентна лампа низького тиску

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA57175C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5336968A (en) DC operated sodium vapor lamp
US3883764A (en) Cathode structure for high current, low pressure discharge devices
US5309061A (en) Compact fluorescent lamp having incandescent lamp starting aid
US5066892A (en) Glow discharge lamp with incandescent filament
JPS63141252A (ja) 低圧放電灯
EP0812467B1 (en) Low-pressure discharge lamp
JP2003513428A (ja) 照明システム
JP2001035438A (ja) 蛍光ランプおよび蛍光ランプ用の電極アッセンブリの製造方法
JP3400489B2 (ja) 複合放電ランプ
UA57175C2 (uk) Люмінесцентна лампа низького тиску
US2039772A (en) Electric radiation device
JP3480340B2 (ja) 直流放電ランプ
US5218269A (en) Negative glow discharge lamp having wire anode
CN105390366B (zh) 长弧型放电灯
JPH09180677A (ja) フラッシュランプ
US2092363A (en) Gas or vapor discharge tube
JP2781394B2 (ja) 電球形蛍光灯
JPH04501485A (ja) カソード上に2つの過熱点を発生するサーマルスイッチを備えたグロー放電ランプ
UA63014C2 (en) Low-pressure luminescence lamp
JP3165274U (ja) 熱陰極予熱起動放電ランプ
US5990626A (en) Lighting unit, low-pressure mercury discharge lamp, supply unit, and combined packaging
JP3435859B2 (ja) 放電ランプおよび照明装置
JPH0524116Y2 (uk)
KR840002223B1 (ko) 고압방전등(高壓放電燈)
JP2002298609A (ja) 電球形蛍光ランプ